Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   У грудні 2010 року та січні 2011 року Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проводить кущові семінар-наради з питань впровадження проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги».
   Так, 25 січня 2011 року заступник начальника Головного управління С.В. Матуйзо, консультант-координатор з виконання заходів Проекту на місцевому рівні Л.Г. Кривоносова, спеціалісти Головного управління, представники управлінь праці та соціального захисту населення Лубенської, Хорольської, Оржицької райдержадміністрацій та управління праці та соціального захисту населення Лубенського міськвиконкому провели вищевказаний семінар в управлінні праці та соціального захисту населення Семенівської райдержадміністрації.
   В ході семінару проведено аналіз практичного застосування Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, якості та дотримання термінів призначення різних видів державної соціальної допомоги. Відбувся обмін досвідом роботи по запровадженню єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

   На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 року «Про проведення публічного громадського обговорення системних соціально-економічних реформ» начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації провела зустріч з колективами працівників відділів культури, освіти та охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому.
   Корнієнко Людмила Василівна ознайомила присутніх з заходами, які пропонуються щодо проведення змін в пенсійному забезпеченні та надала обґрунтування щодо необхідності і важливості впровадження змін.
   В ході обговорення надано пропозиції підвищити престижність державної служби, а також необхідність вжиття заходів щодо створення нових робочих місць для працюючої молоді.
 

 

   21 січня 2011 року відбулось засідання постійної комісії обласної державної адміністрації з питань соціального захисту населення з порядком денним :
   1. Про забезпечення виконання постанов Національної комісії регулювання електроенергетики України.
   2. Про підсумки виконання обласної комплексної Програми з проведення Року ветеранів Великої вітчизняної війни 1941-1945 років, затвердженої рішенням 26 сесії обласної ради від 14 травня 2010 року та сан соціального захисту ветеранів війни.
   3. Про погодження обласної Програми соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік.
   4. Про організацію оплачуваних громадських робіт на 2011 рік.
   5. Про звіт директора Високо-Тополянського психоневрологічного будинку-інтернату Мержі С.М. та погодження продовження терміну дії трудового контракту.
   6. Про погодження укладання трудового контракту з в.о. директора Новосанжарського дитячого будинку-інтернату А.П. Мокляком строком на 1 рік.
   7. Про план роботи обласної ради на 2011 рік.
   8. Про продовження дії обласної Програми надання депутатами обласної ради допомоги мало захищеним громадянам в 2007-2011 роках до кінця скликання та внесення змін до Положення про порядок та умови надання разової грошової допомоги, затверджених рішенням обласної ради від 28 лютого 2007 року. В засіданні взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко та мала виступ з питань порядку денного.
   Як зазначила начальник Головного управління на виконання Указу Президента України та згідно «Обласної комплексної Програми з проведення Року ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» за рахунок коштів обласного бюджету з нагоди 65-ї річниці Перемоги у ВВв інвалідам та учасникам бойових дій виплачено додаткову матеріальну допомогу. Виплата такої допомоги проведена 7930 ветеранам війни.
   В ході підготовки до відзначення 65-ї річниці Перемоги і Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років проведено значну роботу щодо впорядкування військових кладовищ, братських та одиноких могил, меморіальних комплексів, скульптурних, архітектурних та інших споруд, що увіковічнюють пам'ять про Перемогу.
   Протягом поточного року у санаторіях, підпорядкованих Міністерству праці та соціальної політики України оздоровлено 737 ветеранів війни. За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам оздоровлено 392 особи зазначеної категорії населення, за рахунок коштів місцевих бюджетів – 14 ветеранів війни.
   Надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг, забезпечення пільговим твердим паливом, зубопротезуванням, безкоштовним проїздом в автомобільному транспорті, відремонтовано 69 житлових приміщень ветеранів війни.
   Впродовж 2010 року інвалідам війни видано 456 технічних та інших засобів реабілітації, в тому числі 111 інвалідних колясок.
   Згідно «Соціальної картки потреб та соціального становища ветерана війни» працівниками системи соціального захисту області обстежено матеріально-побутові умови понад 24 тисяч ветеранів.
   Для створення належних умов проживання інвалідів, ветеранів війни в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці і Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті з обласного бюджету додатково виділено кошти в сумі 500 тис. грн.. За ці кошти проведені ремонти їдалень, придбано обладнання.
   Розроблено «Обласну програму соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік». Програму розроблено згідно виданого Указу Президента України від 11 жовтня 2010 року «Про заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи». Головними завданнями, які передбачено розв'язати Програмою, є проведення за рахунок коштів обласного бюджету додаткових заходів, спрямованих на покращення як медичного, так і соціального захисту постраждалих громадян. Покращення санаторно-курортного лікування, надання грошової допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, безкоштовного надання ліків та послуг зубопротезування.

 

   Нещодавно у заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля проведено нараду щодо соціального захисту бездомних громадян області.
   Невирішеною залишається проблема створення закладів соціального захисту бездомних громадян в області.
   На сьогодні у м. Кременчуці діє відділення обліку бездомних громадян, яке займається наданням допомоги людям, які з тих чи інших причин опинились на вулиці. А саме : відновлення документів, працевлаштування, забезпечення житловими умовами, одягом, влаштування на лікування до лікарень міста, тощо.
   У період сильних морозів ведеться патрулювання на вулицях міста з метою залучення бездомних громадян до місць обігріву.
 

 

18 січня 2011 року відбулась нарада у заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації О.М. Коваля щодо питання стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, які знаходяться в підпорядкуванні галузевих управлінь облдержадміністрації.
   Керівники галузевих управлінь, зокрема Головного управління житлово-комунального господарства, Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури, Головного управління агропромислового розвитку, управління містобудування та архітектури, управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг та підприємництва, які мали виступ з вищевказаного питання отримали доручення ліквідувати заборгованість з виплати заробітної плати згідно зобов'язань Уряду та Верховної Ради України щодо повного погашення зарплатних боргів до 1 квітня 2011 року.

 

   В м. Харкові за участю представників Полтавської, Харківської та Сумської областей відбулась кущова нарада з питань пенсійного реформування.
   Участь в нараді від Полтавської області взяли : заступник голови обласної державної адміністрації О.М. Коваль, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, начальник Пенсійного Фонду України В.К. Руденко, начальники рай(міськ)управлінь Полтавської області.
   В ході наради вирішено продовжити роботу щодо широкого інформування населення та визначення подальших шляхів проведення пенсійної реформи в Україні.
   На сьогоднішній день Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації з метою врахування громадської думки та підвищення рівня обізнаності громадян щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи відкрито безкоштовну обласну «гарячу лінію» та аналогічні «гарячі лінії» в 33-х рай(міськ)управліннях області. Ведеться широка роз'яснювальна робота в засобах масової інформації, робота з громадськими організаціями, профспілками, колективами на місцях.
 

 

   В Україні триває громадське обговорення проекту Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
   Всі зацікавлені громадяни, громадські організації можуть задати питання або висловити свої зауваження та пропозиції зателефонувавши на безкоштовну обласну «гарячу лінію» за телефоном 0800500620 (у робочі дні з 8:00 до 17:00 та суботу з 9:00 до 15:00).