Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації звертається до всіх жителів області бути уважними та обережними на період сильних морозів не тільки до себе, а й до інших громадян, які з тих чи інших причин опинились на вулиці, та не мають змоги зігрітися.
   На сьогодні в області встановлено 52 пункти обігріву, які знаходяться в кожному районі та місті області. За даними МНС послугами пунктів вже скористалось понад 300 чоловік. У пунктах обігріву організоване цілодобове позмінне чергування особового складу підрозділів УМНС. Усі бажаючі мають змогу зігрітися, випити гарячого чаю та поїсти. Адже за прогнозами синоптиків температура повітря більш імовірно буде спускатися ще нижче, і досягне 27 градусів нижче нуля. Скільки людей не витримає цього випробування – навіть не хочеться припускати.
   За словами фахівців екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, 20 градусів нижче нуля в Україні вважається надзвичайною ситуацією природного характеру. Через сильну вологість такі морози можуть привести до серйозних переохолоджень та обморожень.
   Основна маса важких переохолоджень припадає на тих, хто змушений тривалий час добиратися на роботу, адже іноді люди по півгодини і більше чекають транспорту на зупинках.
   Холод згубно впливає передусім на дрібні судини людини. Скажімо, в кінцівках вони інстинктивно звужуються, щоб зберегти тепло, як наслідок, циркуляція крові в кінцівках уповільнюється. Першим замерзають пальці рук та ніг, вуха і ніс – найменше захищені через те, що в них тонкий жировий прошарок. Потім замерзає шкіра, м'язи, нерви та навіть кістки. Якщо температура тіла людини знижується до 34 градусів і нижче, її потрібно терміново госпіталізувати в реанімацію.
   При обмороженні категорично заборонено розтирати кінцівки снігом, або, навпаки, зігрівати частини тіла на гарячому радіаторі. Це може травмувати тканини і навіть привести до некрозу. Думка про те, що спиртні напої допомагають зігрітися, - міф. Справді, алкоголь спочатку розширює судини, людина протягом короткого часу нібито зігрівається. Але незабаром судини різко звужуються, що може призвести до швидкого обмороження. Крім того, алкоголь послаблює контроль за ситуацією.
   Корисно знати:
 • щоб зігріти кінцівки, потрібно обгорнути їх теплою тканиною. працюйте руками, рухайте ними, щоб посилити кровообіг у замерзаючих судинах;
 • одягайтеся багатошарово: замість одного теплого светра надіньте кілька легких;
 • не виходьте на мороз голодними. Обов'язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Обов'язково пийте якомога більше теплої рідини, але не алкоголь;
 • якщо плануєте провести багато часу на морозі, візьміть запасний одяг. Іноді, щоб уникнути переохолодження, достатньо змінити вологий одяг на сухий.
     При встановленні громадян без місця проживання просимо зателефонувати з метою надання допомоги на «гарячу» телефонну лінію Головного управління: 0-800-500-620; 68-12-38
 •  

  До уваги громадян області


     Управління МНС спільно з місцевими органами влади встановили 52 пункти обігріву у районних центрах області
     Проведення даної роботи пов'язане з посиленням морозів до 29-33 градусів нижче нуля по території України У пунктах обігріву організоване цілодобове позмінне чергування особового складу підрозділів УМНС. Усі бажаючі мають змогу зігрітися, випити гарячого чаю та поїсти.

     Адреси розміщення пунктів обігріву:
  Полтава на території залізничного вокзалу «Полтава-Південна» площа Слави, 3; на території автовокзалу, вул. В.Тирнівська, 1а
  Карлівка вул. Радевича, 2
  Зіньків вул. Леніна, 40
  Решетилівка вул. Крупської, 76
  Нові Санжари площа Перемоги, 9
  Чутово вул. Жовтнева, 23
  Диканька вул. Енгельса, 42; вул. Чернишевського, 10
  Котельва вул. Жовтнева, 283
  Машівка вул. Леніна,124 залізнична станція «Тагамлик» вул. Фрунзе, 25
  Шишаки вул. Легейди, 50
  Кременчук на території залізничного вокзалу, площа Привокзальна, 3
  Комсомольськ вул. Миру, 18; вул. Миру, 10; вул. Молодіжна, 6
  Кобеляки вул. Шевченка, 78/100
  Семенівка вул. Чапаєва, 15
  Глобино вул. Жовтнева, 43; пров. Лікарняний
  Козельщина вул. Леніна, 25
  Миргород вул. Шевченка, 4; вул. Сорочинська, 241; вул. Гоголя, 167; с. Великі Сорочинці приміщення залізничного вокзалу, с. Хомутець, с. Попівка, с. Зуївці
  Гадяч вул. Революції, 4
  Лохвиця вул. Перемоги, 2
  В.Багачка вул. Леніна, 19; с. Гоголеве, вул. Гор'єва, 30
  Лубни паркова зона вул. Я.Мудрого, 29/2; вул. Радянська 108/2; вул. Пятикопа, 20; вул. Привокзальна, 6; вул. Радянська, 187; вул. Ринкова, 28; приміщення Гуртожитку КПФ
  Пирятин вул. Визволення, 54
  Гребінка вул. Миру, 29
  Хорол вул. К.Маркса, 62
  Чорнухи вул. Леніна, 25
  Оржиця с. Воронинці; с. Круподеренці, вул.Леніна, 25; с. Мала Селецька

     В місті Полтаві функціонує Центр соціальної адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Даний Центр працює цілодобово, знаходиться за адресою: м. Полтава, провулок Шевченка, 5а.
     В Центрі надаються послуги з ночівлі, харчування, забезпечення одягом та інше. Телефон Центру : 050-527-87-55 (Дрозд Роман Антонович).
     Телефон гарячої лінії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації : 0-800-500-620; 68-12-38

   

     26-27 січня 2012 року в місті Комсомольську Полтавської області за ініціативою асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні «ДІАЛОГ», фінансового агентства США з міжнародного розвитку відбулось засідання Секції АМУ «Соціальний захист».
     Учасники засідання обговорили питання щодо необхідності змін до чинного законодавства у сфері соціального захисту, реформування соціальних послуг. Мали змогу обмінятися досвідом у сфері надання соціальних послуг.
     Участь у засіданні Секції АМУ «Соціальний захист» взяла перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н. С. Черняк та поділилась досвідом роботи в сфері соціальних послуг.
     Представниками Міністерства соціальної політики України та гостями зібрання відмічена висока якість надання соціальних послуг в Полтавській області.
   

     Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду з начальниками та юрисконсультами рай(міськ)управлінь щодо організації роботи з питань соціального забезпечення та соціального захисту населення.
     Обговорено питання організації роботи соціальних офісів територіальних центрів, залучених до роботи на безоплатній основі представників юридичних служб та Пенсійного фонду.
   

     24 січня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко провела зустріч з керівниками чорнобильських громадських організацій області.
     Обговорено питання щодо посилення роз'яснювальної роботи органами соціального захисту населення з питань соціального забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
   

     До відома громадян області Головне управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації повідомляє, що станом на 23 січня 2012 року кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", нарахованої за січень поточного року, профінансовані у повному обсязі у сумі 965,6 тис. грн.
     Заборгованість за 2011 рік за програмами соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у сумі 4 150,8 тис. грн. профінансована з державного бюджету у січні поточного року.
    
   

     19 січня 2012 року Регіональною комісією у складі представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, галузевих управлінь облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади здійснено перевірку роботи Зіньківського дитячого будинку-інтернату.
     В перевірці взяли участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черняк Н.С., начальник відділу стаціонарних установ Лишко С.І.
     В ході перевірки вивчено питання щодо умов проживання вихованців, організації процесу медико-соціальної реабілітації, одержано від членів комісії позитивну оцінку роботи інтернату.

     19 січня 2012 року о 14.30 в приміщенні Міністерства соціальної політки України ( м.Київ, вул.Еспланадна, 8/10, кім.501) відбулась нарада щодо соціальних виплат громадянам.
     В ході наради дано ряд доручень.
     В роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Л.В.

     20 січня 2012 року о 9 годині в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати за грудень 2011 року на підприємствах, установах та організаціях області"
     У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
     В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати та виплати заробітної плати за грудень 2011 року на підприємствах області.
     Порівняно з початком 2011 року зарплатні борги на економічно активних підприємствах зменшилися на 5,8 млн.грн. (54,2%), а протягом грудня минулого року збільшилися на 2,9 млн.грн. (у 2,4 раза) і на 01.01.2012 становили 4,9 млн.грн. (за оперативними даними).
     Збільшення заборгованості відбулося за рахунок невиплаченої заробітної плати працівникам районних і міських філій ДП "Полтавський облавтодор" у зв'язку з недостатнім фінансуванням з державного бюджету.
     Значна сума заробітної плати заборгована працівникам ТОВ "Торговий дім "Україна Промресурс", яке фактично зареєстроване у Кіровоградській області, а виробничу діяльність здійснює в м.Кременчуці.
     На 01.01.2012 двадцять підприємств-банкрут заборгували 14 млн.грн., з них 12,1 млн.грн. (86,8%) – борги підприємств державної форми власності.
     На нараді обговорювалися питання щодо відпрацювання механізму співпраці відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області з іншими структурними підрозділами в напрямі погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах
     Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль дав доручення керівникам галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій щодо визначення по кожному підприємству-боржнику конкретного плану дій з ліквідації зарплатних боргів перед найманими працівниками в найкоротші терміни.
     Зобов'язано голів райдержадміністрацій та рекомендовано виконавчим комітетам міських рад забезпечити розроблення графіків погашення зарплатних боргів по кожному економічно активному підприємству та діючих підприємствах-банкрутах з визначенням конкретних джерел для погашення заборгованості.
     Також були дані інші конкретні доручення управлінню Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальній державній інспекції праці у Полтавській області щодо прискорення темпів погашення зарплатних боргів на підприємствах області.
   

     Управління праці та соціального захисту населення Шишацької райдержадміністрації інформує.
     На сайті «Новини Полтавщини» 18 січня 2012 року розміщено статтю "В Полтавській області викрили несправжнього "чорнобильця", який незаконно отримав 150,0 тис.грн. пільгових виплат".
     В статті зазначається, що мешканець селища Шишаки у 2006 році, використовуючи підроблену довідку з районного військового комісаріату, у Головному управлінні праці та соціального захисту населення отримав статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС.
     Факти викладені в статті не відповідають дійсності. Зустрічною перевіркою, яку проводив Контрольно-ревізійний відділ в Шишацькому районі з 09.12. по 13.12.2011 року в управлінні праці та соціального захисту населення Шишацької райдержадміністрації фактів неправомірно встановленого громадянам статусу учасника ліквідації аварії на ЧАЕС не встановлено.
     Автор статті, користуючись недостовірними фактами отриманими з невідомих джерел, доводить до користувачів сайту неправдиву інформацію.
     Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, згідно Положення, не видає посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Начальник управління праці та
  соціального захисту населення
  Шишацької райдержадміністрації                                              Лень Т.І.

   

     13 січня 2012 року сторічний ювілей відзначив житель м.Кременчука Самокрик Іван Георгійович.
     В колі рідних ювілярa привітали: заступник голови облдержадміністрації Галушка Б.П., заступник міського голови Погрібний А.М., секретар міської ради Івко В.М., голова Крюківської районної ради Коваленко А.В., перший заступник Крюківської районної ради Пилипенко Г.М., голова наглядової ради – президент ПАТ «Крюківський вагон завод» Приходько В.І., тощо.
     Привітання відбулося у палаці культури ім.Котлова.
     Самокрик Іван Георгійович народився у м.Кременчук Полтавської області. З 1932 року працював інженером-конструктором на Кременчуцькому вагонобудівному заводі. У 1941 р. брав участь у боях з німецько-фашистськими загарбниками у районі м.Кременчука, як учасник Кременчуцької дивізії народного ополчення. Після війни продовжив трудову діяльність на Кременчуцькому вагонобудівному заводі на посаді начальника виробничо-технічного відділу управління капітального будівництва. Має статус учасника війни, інвалід 1 групи, ветеран праці. Має нагороди: медаль Жукова (1998р.), орден Богдана Хмельницького третього ступеня (1999 р.), медаль Захисника Вітчизни ( 1999 р.). Проживає в м.Кременчук.
     Ювіляру вручено вітальні листівки від Президента України Януковича В.Ф. та голови Полтавської облдержадміністрації Удовіченка О.В., привітання від міського голови Бабаєва О.М. та голови Крюківської районної ради Коваленка А.В., матеріальну допомогу в розмірі 500 грн з обласного бюджету та цінний подарунок – пральну машину.
     В привітанні також приймали участь художні самодіяльні колективи палацу культури ім.Котлова.
   

     12 січня 2012 року сторічний ювілей відзначила жителька села Манжелія Глобинського району Таратута Тетяна Василівна.
     В колі рідних ювілярку привітали: заступник голови Глобинської райдержадміністрації Шайнога О.Г., начальник управління праці та соціального захисту населення Шебедя Н.А., директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації Галущенко М.Т., секретар Манжеліївської сільської ради Мельникова Т.М.
     Таратута Тетяна Василівна народилася у с.Манжелія Глобинського району Полтавської області. Працювала різноробочою в колгоспі ім..Калініна, с.Манжелія. Має статус учасника війни, ветеран праці. Проживає з рідними в с. Манжелія Глобинського району. Ювілярці вручено вітальні листівки від Президента України Януковича В.Ф. та голови Полтавської облдержадміністрації Удовіченка О.В., матеріальну допомогу в розмірі 500 грн з обласного бюджету і 200 грн з місцевого бюджету та вручено цінний подарунок від Манжеліївської сільської ради.
   

     Напередодні різдвяних свят начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко відвідала та привітала з Різдвом Христовим вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
     Вихованки будинку-інтернату зустріли начальника соціального захисту області святковим різдвяним концертом та отримали солодкі подарунки.