Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   30 січня 2013 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за грудень 2012 року на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 29.01.2013 (за оперативними даними).
   На засіданні були заслухані звіти про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати керівників підприємств-боржників:
   - ТОВ "Полтавський домобудівельний комбінат" м. Полтава
   - ТОВ "Управлінська житлова компанія" м. Полтава
   - ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" м. Миргород
   - ТОВ КМЗ "Капітал" Карлівський район
   - ТОВ "Тахтаївський граніт" Кобеляцький район.
   За результатами засідання було зобов'язано райдержадміністрації та рекомендовано міськвиконкомам провести розширені засідання тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат із залученням представників правоохоронних органів та органів прокуратури, на яких звернути увагу керівників підприємств-боржників з виплати заробітної плати та керівників підприємств, на яких постійно порушуються терміни виплати поточної заробітної плати, на зміни в законодавстві щодо посилення відповідальності за безпідставну невиплату заробітної плати.
   Так, за інформацією заступника прокурора області Дмитра Тарана у січні поточного року за безпідставну невиплату заробітної плати розпочаті кримінальні провадження (ст. 175 ч. 1 КК України) щодо керівників підприємств: ТОВ "Вік-Трейд" (м.Кременчук), ТОВ КМЗ "Капітал" (Карлівський район), ТОВ "Тахтаївський граніт" (Кобеляцький район).
   Також, були прийняті відповідні рішення та дані доручення Полтавському та Миргородському міськвиконкомам, Кобеляцькій райдержадміністрації0, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

 

   30 січня 2013 року під головування заступника голови обласної державної адміністрації О.М. Коваля відбулося засідання обласної Координаційної ради з питань соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей, на якому розглянуто питання про організацію роботи щодо бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.
   Участь у засіданні взяли члени обласної Координаційної ради, заступник міського голови м. Полтави О.П. Борисенко, заступник міського голови м. Кременчука В.В. Калашник, Перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та заступник начальника Територіального управління МНС України в Полтавській області М.А. Вінніков.
   За інформацією заступника начальника Територіального управління МНС України в Полтавській області М.А. Вінника спільно з органами виконавчої влади розгорнуто 92 пункти обігріву, якими обслужено 2560 осіб.
   За інформацією заступника міського голови м. Кременчука в поточному році планується створити центр реінтеграції бездомних осіб з відділенням обліку бездомних осіб та відділенням нічного перебування бездомних осіб. На зазначені цілі у місцевому бюджеті передбачені кошти в сумі 500 тис. грн., рішенням сесії міської ради виділено приміщення.
   На засіданні прийнято ряд рекомендацій, що стосуються активізації роботи з соціального захисту бездомних осіб на час несприятливих погодних умов в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.

 

   29 січня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про внесення змін та доповнень на 2013 рік до обласної та місцевих програм зайнятості населення на 2012-2013 роки та формування показників програм зайнятості населення на період до 2017 року з урахуванням вимог Закону України "Про зайнятість населення" у новій редакції та положень Програми зайнятості населення та стимулювання створення робочих місць на період до 2017 року".
   У роботі наради взяли участь: директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, директор обласного центру зайнятості, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних організацій, які причетні до розроблення обласної Програми зайнятості населення.
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко поінформувала про виконання у 2012 році основних показників обласної Програми зайнятості населення на 2012-2013 роки.
   Ознайомила присутніх з підготовленим проектом доручень, спрямованих на забезпечення внесення змін та доповнень на 2013 рік до обласної Програми зайнятості населення на 2012-2013 роки та формування показників Програми на період до 2017 року з урахуванням завдань та доручень, визначених на засіданні Ради регіонів від 25.12.2012 та Кабінету Міністрів України від 18.01.2013.
   Відповідальними за формування проекту зазначеної Програми визначені Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та обласний центр зайнятості.
   На засіданні було створено та затверджено склад робочої групи.
   За результатами наради були дані відповідні доручення керівникам Департаменту праці та соціального захисту населення, обласного центру зайнятості, структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних організацій, спрямовані на забезпечення формування проекту Програми з визначенням конкретних термінів виконання завдань.
   Також, райдержадміністраціям та міськвиконкомам були дані відповідні доручення скоригувати показники на 2013 рік та внести відповідні зміни та доповнення до районних і міських програм зайнятості населення на період до 2017 року з урахуванням вимог Закону України "Про зайнятість населення" у новій редакції та положень Програми зайнятості населення та стимулювання створення робочих місць на період до 2017 року.

 

   28 січня 2013 року відбулась нарада у голови обласної державної адміністрації в ході якої обговорено проект Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2020 року.
   З проектом програми виступала директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, яка крім забезпечення виконання державних програм соціального захисту населення та напрацьованого на рівні області механізму підтримки осіб з обмеженими фізичними можливостями запропонувала нові напрямки роботи, а саме:
    - облаштування на базі територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спеціалізованих майданчиків для освоєння навичок користування кріслами колісними інвалідам-візочникам;
    - розширення спектру послуг «соціального таксі» та пунктів прокату, що передбачає безкоштовне надання послуг всім без винятку інвалідам, а не лише залежно від статусу - одинокий він, чи ні , як було раніше;
    - Департаментом ведеться тісна робота з фондом «Східна Європа» щодо залучення інвестицій в соціальну сферу. В поточному році планується реалізувати два спільних проекти метою яких є покращення надання соціальних послуг;
   - запровадження нових форм послуг на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату, продовження оздоровлення дітей-інвалідів, які мешкають в будинках-інтернатах системи соціального захисту на базі дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський»;
   - придбання путівок до місцевих санаторіїв громадянам, які мають статус осіб, постраждалих внаслідок ЧАЕС та виплату матеріальної допомоги вдовам чорнобильців;
   - забезпечення безперешкодного доступу дітей з обмеженими фізичними можливостями до закладів освіти;
   - створення консультативних пунктів громадських організацій на базі «соціальних офісів» територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг).

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   25 січня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 766,2 тис. грн.
   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
   25 січня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 1,0 млн. грн.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за січень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 09 січня 2013 року та 21 січня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проводиться фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог на загальну суму – 84759,1 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   23 січня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати, виплати поточної заробітної плати за грудень 2012 року та представлення департаментами та управліннями облдержадміністрації визначених конкретних шляхів і джерел погашення зарплатних боргів на підприємствах області".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   Олександр Коваль поінформував присутніх про завдання з питань прискорення погашення заборгованості із заробітної плати, які були поставлені Міністром соціальної політики України Наталією Королевською на засіданні Урядової Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат перед керівниками міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій.
   Було наголошено, що продовжує залишатися складною ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності, які станом на 01.01.2013 заборгували своїм працівникам 10,7 млн.грн. (69,4% від загальнообласного боргу).
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за грудень 2012 року на підприємствах області станом на 22.01.2013 (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах. Також, було поінформовано про визначені конкретні шляхи і джерела погашення зарплатних боргів на підприємствах, які знаходяться в оперативному галузевому підпорядкуванні.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Департаменту праці та соціального захисту населення, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Територіальній державній інспекції з питань праці у Полтавській області доручено спільно з галузевими департаментами та управліннями облдержадміністрації провести до 28.01.2013 перевірки щодо дотримання вимог законодавства про працю на ТОВ "Полтавський домобудівельний комбінат", ПАТ "Демітекс", ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" (м.Полтава), ТОВ "Тахтаївський граніт" (Кобеляцький район).
   Про результати виконання доручень, даних під час наради, заступник голови облдержадміністрації зобов'язав виконавців інформувати у встановлені терміни Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для контролю виконання.

 

   17 січня 2013 року під головування директора Департаменту праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко проведено нараду щодо питань забезпечення виконання в області економічних реформ.
   Визначено пріоритетні напрямки роботи: 1. Запровадження стимулів ефективного використання ресурсів соціальної допомоги. Поставлено завдання щодо повного виявлення сімей, які мають право на державну підтримку, та цільового використання коштів спрямованих на виплату державних допомог в 2013 році. 2. Моніторинг соціальних програм та аудиту програм соціальної підтримки населення.
   Поставлено завдання щодо виявлення всіх сімей, які потрапили у складні життєві обставини та запровадження нової моделі роботи із центрами соціальних служб по наданню соціальної допомоги вищевказаним категоріям населення та проведення кінцевого моніторингу по виявленим фактам.

 

   16 січня 2013 року відбулося засідання обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.М.Коваля.
   Розглянуто пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   За результатами розгляду підготовлені та направленні пропозиції Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Типового положення (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках" від 26.09.2012 №886) з метою збільшення ефективності роботи комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

 

   Начальником Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко проведено зустріч з спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Оржицької райдержадміністрації щодо покращення роботи по виконанню державних соціальних програм.

 

   9 січня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 4,0 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямками використання: компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей; компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування; виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   9 січня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,8 млн. грн.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей, державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною».
   Для здійснення виплати зазначених допомог за січень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 9 січня 2013 року.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   8 січня 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Полтавського міськвиконкому, Полтавської райдержадміністрації.
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.01.2013 (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   Про стан провадження процедур банкрутства та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах поінформував начальник відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області Петро Сластьоненко.
   Також, були заслухані інформації заступників міського голови м.Полтави та Полтавської райдержадміністрації щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста Полтава та Полтавського району.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
   Найбільші суми невиплаченої заробітної плати зосереджені на промислових підприємствах області та на підприємствах будівельної галузі.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Департаменту праці та соціального захисту населення, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації доручено підготувати та направити до прокуратури області інформацію щодо проблемних підприємств на яких тривалий час не вирішуються питання погашення зарплатних боргів.
   Зобов'язано Полтавську райдержадміністрацію та рекомендовано Полтавському міськвиконкому задіяти більш дієві заходи впливу з метою ефективного погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про результати виконання доручень, даних під час наради, заступник голови облдержадміністрації зобов'язав виконавців інформувати у встановлені терміни Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для контролю виконання.