Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході робочої поїздки відвідала пункти обігріву для бездомних осіб, що діють на період морозів в місті Полтаві.
   Проаналізовано питання відпрацювання чіткого механізму взаємодії органів системи соцзахисту з усіма причетними службами області щодо недопущення замерзання бездомних осіб, та людей, які опинились в складних життєвих обставинах на період сильних морозів.
   Організація співпраці між відповідними службами дає можливість на своєчасне виявлення громадян, які не мають не лише житла, але й документів, які засвідчують особу. Такі особи беруться на облік відповідними службами, де їм допомагають оформити паспорт, соціальну допомогу, при потребі працевлаштувати чи оформити до будинку-інтернату на постійне місце проживання.

 

    В Полтавській області забезпечено, у визначені терміни, виплати всіх видів державних соціальних допомог за січень 2014 року. Про це йшлося на селекторній нараді Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Поставлено чіткі завдання щодо забезпечення сталої роботи установ системи соціального захисту у зимовий період, відпрацювання чіткого механізму взаємодії з усіма причетними службами області щодо недопущення замерзання бездомних осіб, та людей, які опинились в складних життєвих обставинах на період сильних морозів.
   Не менш актуальним питанням на сьогодні є питання погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
   Відпрацьовано покрокові плани погашення заборгованості на 2014 рік як на рівні області, так і районів, та поставлено завдання щодо повного погашення заборгованості в поточному році.

 

   В м. Кременчуці Полтавської області упродовж 2012-2014 рр реалізується проект "Вища освіта для людей з обмеженими фізичними можливостями".
   Кошти на навчання передбачаються Програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Кременчука «Турбота» на відповідний рік.
   Зазначений проект є результатом підписання 30.03.2012 року Протоколу намірів, підписаний виконкомом Кременчуцької міської ради, Автозаводської районної ради м. Кременчука, Кременчуцьким інститутом Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля щодо створення спільного проекту.
   Головна мета проекту - це поєднання зусиль органів соціального захисту, місцевого самоврядування та вищого навчального закладу у реалізації права отримання вищої освіти людям з обмеженими фізичними можливостями для їх подальшої професійної, соціальної адаптації та інтеграції в суспільство.
   Кременчуцький інститут Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля, використовуючи новітні інформаційні технології, електронні навчальні ресурси надає якісні освітні послуги людям з обмеженими фізичними можливостями для отримання вищої освіти за напрямами підготовки: філологія (переклад), економіка підприємства, економічна кібернетика, маркетинг, облік та аудит, фінанси і кредит, міжнародна економіка.
   Навчаються в вищих навчальних закладах міста Кременчука за рахунок коштів міського бюджету інваліди 1, 2, 3 груп віком до 35 років з середньою та спеціальною освітою. Навчання інвалідів в вищих навчальних закладах міста Кременчука здійснюється за їх бажанням та відповідно чинного законодавства.
   Протягом 2012-2013 навчальному році у вищому навчальному закладі навчалось 9 інвалідів, а у 2013-2014 навчальному році навчається 10 інвалідів.
   На навчання інвалідів у вищих навчальних закладах міста Кременчука виділено з міського бюджету у 2013 році – 50571 грн.
   У проекті міського бюджету на 2014 рік на вказані цілі передбачається виділити 56190 грн.
   Для реалізації Проекту у Кременчуцькому інституті Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля розроблено й успішно працює інформаційно-навчальне середовище побудоване на платформі «KSENY", яке дає можливість студентам всіх форм навчання (денної, заочної і факультету перепідготовки кадрів) користуватися електронними навчальними ресурсами інституту в режимі on-line. Доступ студентів до електронних ресурсів інституту профінансований, здійснюється із сайту інституту.
   Електронний ресурс інституту складається із електронних підручників та посібників (більше 5000 найменувань) та інших електронних навчальних ресурсів.
   Надання освітніх послуг людям з обмеженими фізичними можливостями у рамках державної концепції соціального захисту інвалідів із застосуванням сучасних інформаційних технологій сприятиме практичній реалізації прав інвалідів у сфері професійного навчання і зайнятості.

 

   17 січня 2013 року в Котелевському районі відбулась обласна підсумкова конференція по виконанню Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області за 2013 рік та основних напрямках Програми на 2014 рік участь в якій взяла директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   Третій рік поспіль в області приймається «Програма соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області». Програма спрямована на підвищення рівня добробуту і якості життя мешканців сільських територій, зменшення диференціації рівнів життя міських і сільських громад. З метою відпрацювання комплексного підходу до розв'язання нагальних проблем сільських населених пунктів, механізму взаємодії між місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів вищезазначена програма розробляється у кожному районі області.
   До «Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2013 рік» включено відновлення двох та проведення ремонтних робіт тридцять одного об'єкта.
   В рамках Програми соціальній сфері області в 2013 році спрямовано 2, 4 млн. грн. коштів, що надійшли з різних джерел фінансування.

 

   14 січня 2014 року відбулась зустріч директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко з керівником обласної громадської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України» С.А. Чумаком в ході якої обговорено питання щодо пільгової передплати періодичних видань для інвалідів у Полтавській області.

 

   14 січня 2014 року відбулась зустріч директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко з заступником міського голови м. Комсомольська Огнічевою Н.Д. та іншими представниками міськвиконкому, що ведуть соціальні питання.
   Лейтмотивом зустрічі стало створення у місті Комсомольську Полтавської області на базі Центру надання соціально-адміністративних послуг центру з надання послуг системи соціального забезпечення.
   Створення такого центру дасть можливість підвищити рівень забезпечення громадян доступними, якісними соціальними послугами, сприятиме створенню системи комплексного розгляду максимальної кількості питань, пов'язаних із соціальною допомогою, підтримкою та захистом за одним зверненням.

 

   13 січня 2014 року перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та голова Громадської ради при облдержадміністрації В.С. Голуб завітали до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату щоб привітати з Новим роком за старим стилем та вручити дівчаткам солодкі подарунки.
   В свою чергу гостей вихованки зустріли святковим новорічним концертом, веселими щедрівками, посмішками та гарним настроєм.
 

 

   13 січня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході робочої поїздки відвідала та ознайомилась з роботою відділення соціально-медичних послуг територіального центру соціального обслуговування, що в селі Копили Полтавського району з метою аналізу питання ефективності використання коштів, спрямованих на соціальні послуги в 2013 році, впровадження нових видів соціальних послуг, наближених до сільських населених пунктів.
   Робочу нараду проведено за участю представників місцевої влади району, громадських організацій області.

 

   10 січня 2014 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко в ході якої обговорено питання координації діяльності всіх структурних підрозділів системи соціального захисту на поточний рік та визначено для затвердження на підсумковій колегії Департаменту пріоритетні завдання роботи системи.
   Серед першочергових завдань на 2014 рік є: відкриття відділень денного перебування дітей-інвалідів при Центрах реабілітації дітей-інвалідів, забезпечення соціального супроводу з метою вирішення питання працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пройшли навчання в центрах професійної реабілітації, розширення мережі «сільських будинків соціального піклування» при територіальних центрах області, розроблення обласної комплексної Програми соціального захисту ветеранів війни на 2014-2017 роки.
 

 

   9 січня 2014 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля проведено робочу нараду щодо показників бюджету системи соціального захисту на наступний рік.