Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   28.01.2015 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є.
   В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласного громадського об'єднання "Фонд інвалідів Чорнобиля".
   Розглянуто 6 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   За результатами розгляду прийнято відповідні рішення.


 


   Питання погашення зарплатних боргів не втрачає своєї актуальності.
   За статистичними даними станом на 01.01.2015 загальна заборгованість по області склала 25,4 млн.грн., в тому числі:

 • на економічно активних підприємствах – 11,8 млн.грн. (46,3%);
 • на підприємствах-банкрутах – 13,1 млн.грн. (51,7%);
 • на економічно-неактивних - 528 тис.грн. (2%).
     Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств станом на 01.01.2015 залишаються:
  - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи – 5,2 млн.грн.
  - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,4 млн.грн.
  - ПАТ "Галещинамашзавод" - 881 тис.грн.
  - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 631 тис.грн.
     Для розв'язання цієї проблеми органами виконавчої влади всіх рівнів протягом 2014 року здійснено комплексні заходи та встановлена жорстка система контролю за їх виконанням. Як результат, станом на 01.01.2015, статистична заборгованість на економічно активних підприємствах, порівняно з 01.12.2014, зменшилася на 2,7 млн.грн. На кінець 2014 року вдалося повністю погасити зарплатні борги на ряді підприємств, в тому числі 3,3 млн.грн. перед працівниками одного з найбільших боржників області ДП "Полтавський облавтодор" та його філій.
     За оперативними даними моніторингу, у січні (станом на 26.01.2015) повністю погашена статистична заборгованість на ПП "Ливарно-механічний завод" (223,5 тис.грн.) та ТОВ "Електромонтаж 410" (189 тис.грн.), зарплатний борг перед працівниками ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділів зменшено на 2,5 млн.грн.
     З метою прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати щодекадно проводиться моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість виявляти загрози можливого виникнення заборгованості, оперативно реагувати на факти порушень виплати поточної заробітної плати. Підприємствам-боржникам надається допомога в поверненні дебіторської заборгованості.

 •  


      26 січня 2015 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала сім'ю загиблого учасника АТО, що проживає в Новосанжарському районі Полтавської області та надала роз'яснення законодавства щодо соціального захисту сім'ї загиблого.


   


      26 січня 2015 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко.
      В ході наради розглянуто питання стану погашення заборгованості із заробітної плати, соціальної підтримки переселенців, надання пільг, субсидій та компенсацій на оплату житлово-комунальних послуг населенню області, роботи підвідомчих установ Департаменту соцзахисту.


   


     23 січня 2015 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала матір загиблого учасника АТО, що проживає в Київському районі міста Полтави та надала роз'яснення законодавства щодо соціального захисту сім'ї загиблого.


   


     В області здійснюються заходи щодо соціального захисту сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції.
     Надання пільг та інших соціальних гарантій членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, встановлення статусу яких пов'язано з проведенням антитерористичної операції, регулюється Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
     Зазначені категорії осіб мають право на 50-відсоткову знижку з оплати житлово-комунальних послуг (в межах соціальних нормативів), вартості палива, скрапленого балонного газу для побутових потреб, а також з оплати послуг зв'язку.
     Членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни передбачено право на безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків; на безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів; на забезпечення санаторно-курортним лікуванням; інші пільги.
     Обласною Комплексною програмою соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, окремим розділом передбачено надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції та осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, і загинули при виконанні обов'язків військової служби. Допомога членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців виплачується у розмірі 25 тис. грн.
     На виконання Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 №975 «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчання (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження військової служби у військовому резерві». Постановою передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів.
     Згідно зазначеного Порядку одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім'ї у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста у 500-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
     Сім'ям загиблих органами праці та соціального захисту населення видаються посвідчення «член сім'ї загиблого(померлого) ветерана війни» на підставі яких надаються державні соціальні гарантії.
     Згідно рішення колегії облдержадміністрації сім'ї загиблих взято під постійний соціальний супровід на районному та міському рівнях.
     З метою вирішення питань сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (військовозобов'язаних, резервістів), які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції планується відвідування їх за місцем проживання та складання «соціального паспорту» потреб.


   


     22 січня 2015 року відбулась спільна селекторна нарада Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Полтавського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей обласної державної адміністрації з порядком денним:

 • 1. Про співпрацю органів праці та соціального захисту населення, центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді, служб у справах дітей щодо перевірки цільового використання допомоги при народженні дитини та допомоги при усиновленні дитини.
     Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» у 2014 році допомогу при народженні дитини отримувало 46,4 тис осіб; допомогу при усиновленні дитини 125 осіб.
     У 2014 році на виплату допомоги при народженні дитини спрямовано 586,6 млн. грн.; на виплату допомоги при усиновленні дитини - 1,5 млн. грн.
     Порядком призначення та виплати допомоги сім'ям з дітьми затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N1751, передбачено забезпечення перевірки цільового використання допомоги при народженні дитини та допомоги при усиновленні дитини.
     Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №623 з 01.01.2015, зокрема, внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, якими передбачено, що:
      на центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді покладається :
  - контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей;
  - підтвердження факту проживання дитини з матір'ю для прийняття рішення про призначення допомоги на дітей одиноким матерям у випадках:
     - якщо одинока мати народила дитину за межами України і не може подати документ, який підтверджує той факт, що вона є одинокою матір'ю;
     - одинока мати не може надати довідку щодо спільного проживання з дитиною.
     На службу у справах дітей покладається:
  - контроль за цільовим використанням допомоги при усиновленні дитини та забезпеченням належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
  - повідомлення органів праці та соціального захисту населення про обставини, внаслідок яких може бути припинена виплата допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
     З метою забезпечення системної роботи в даному напрямку розроблено рекомендований порядок проведення зазначеної роботи та співпраці між органами праці та соціального захисту населення, центрами соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службами у справах дітей.
     За результатами селекторної наради дані відповідні доручення.

 •  


     В області діє обласна Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, яка передбачає ефективні напрямки та конкретні заходи щодо соціального захисту окремих категорій населення області.
     Для реалізації Програми у 2014 році залучено з обласного бюджету 15 252,9 тис. грн. які спрямовано, зокрема, на:

 • - надання соціальної підтримки ветеранам війни та членам сімей загиблих ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів. Допомога надана на загальну суму 1653,9 тис. грн.;
 • - надання матеріальної допомоги особам, які опинилися у складних життєвих обставинах. На вказані цілі спрямовано 1,4 млн.грн. Допомога надана 2446 особам;
 • - здійснення фінансової підтримки статутної діяльності 10 обласних громадських організацій – 467,6 тис. грн.;
 • - підняття рівня соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, спрямовано 1 923,1 тис. грн.
     Новим пріоритетним напрямком Програми у 2014 році стала матеріальна підтримка сімей загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції, поранених військовослужбовців та переміщених осіб.
     На вказані цілі виділено додатково з обласного бюджету більше 3 млн. грн.
     Допомога за 2014 рік виплачена: членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції на суму 1,2 млн.; пораненим військовослужбовцям на суму 1,6 млн. грн. членам сімей осіб, які беруть участь у антитерористичній операції в районах її проведення, на суму 117,0 тис. грн.; особам, які переселилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні, на суму 272,8 тис. грн.
     Дія Програми продовжена і на 2015 рік.
     Пріоритетними напрямками Програми є:
 • - надання матеріальної підтримки членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції, пораненим військовослужбовцям та переміщеним особам;
 • - виплата одноразової грошової допомоги ветеранам війни та членам сімей загиблих ветеранів війни, воїнів-інтернаціоналістів, іншим категоріям осіб;
 • - продовження соціального супроводу членів сімей загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь у антитерористичній операції;
 • - запровадження психологічної допомоги членам сімей загиблих осіб, які брали участь у антитерористичній операції, через територіальні центри соціального обслуговування;
 • - запровадження послуг з пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями, які мешкають у багатоквартирних будинках, не обладнаних ліфтами;
 • - інші напрямки.

 •  


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за січень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 143226 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 104 276;
 • - малозабезпечені сім'ї – 18 088;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 439
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 761.
 • - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1662
     Для здійснення виплати зазначених допомог за січень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 100,31 млн.грн.
     12 та 20 січня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за січень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 166 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 506 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у січні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн.
     13.01.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за січень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 142159 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 103 543; - малозабезпечені сім'ї – 17 833; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 393 - тимчасову допомогу на дітей – 3 731. - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1659
     Для здійснення виплати зазначених допомог за січень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 91,03 млн.грн.
     12 січня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


   


     13 січня 2015 року відбулось спільне засідання Президії обласної ради та постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.
     В ході засідання заслухано інформацію директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко щодо потреби в коштах на фінансування закладів системи соціального захисту населення в 2015 році.


   


     6 січня 2015 року в Новосанжарському та Зіньківському дитячих будинках-інтернатах проведені святкові заходи до Різдва Христового.
     Вихованців Зіньківського дитячого будинку – інтернату привітали шефи - благодійний фонд "HELP GROUP" та подарували солодощі та соки.
     Вихованців Новосанжарського будинку-інтернату відвідали працівники Новосанжарського підприємства «Автотранс» та привітали подарунками.