Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

    Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
    На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за грудень 2015 року в повному обсязі: - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11 727 одержувачами на загальну суму 3 111,0 тис. грн..;
    Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
    Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через уповноважених банків.

 

   27 січня 2016 року в облдержадміністрації за участі представників Кременчуцького міськвиконкому, Полтавської райдержадміністрації, обкому профспілки працівників агропромислового комплексу, підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Станом на 01.01.2016 загальна заборгованість із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області складала 31,4 млн.грн., в тому числі на економічно активних підприємствах – 13,6 млн.грн. (14 підприємств).
   При цьому, 94% (12,8 млн.грн.) заборгували шість економічно активних підприємств: ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 6,6 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" - 3 млн.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 1,2 млн.грн., Приватний ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" - 983 тис.грн., ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 588 тис.грн., ТОВ "Електромонтаж 410" - 481 тис.грн.
   На засіданні розглянута ситуація з виплатою заробітної плати на найбільших боржниках області серед економічно активних підприємств та матеріали перевірок дотримання вимог законодавства про працю Управлінням Держпраці у Полтавській області на ТОВ "Гадячсир" та ТОВ "Техмолпром".
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за грудень 2015 року на підприємствах області станом на 25.01.2016 (за оперативними даними) проінформувала заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г. За оперативними даними моніторингу, станом на 25.11.2015 статистичну заборгованість економічно активних підприємств, яку вони мали на 01.01.2016, зменшено на 1,7 млн.грн.
   За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом чи групи внаслідок психічного розладу за січень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 140,7 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за січень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 106,3 млн. грн..
   5 та 20 січня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводитись установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

   20 січня 2016 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено селекторну нараду з начальниками рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення щодо організації роботи з питань надання допомоги одиноким матерям та тимчасової допомоги взамін аліментів з урахуванням доходу сімї з 01.01.2016р та щодо деяких питань надання пільг з проїзду окремим категоріям громадян.
   В ході наради дано відповідні протокольні доручення до виконання.  

 
Тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

   З 1 січня поточного року тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   Станом на 01.01.2016 року 50% прожиткового мінімуму становить:
   - для дітей віком до 6 років – 583,50 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років – 727,50 грн.
   Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу визначається: як сума доходів всіх членів сім'ї за 6 місяців (липень-грудень 2015 року) поділена на 6 та на кількість членів сім'ї. При цьому до сукупного доходу сім'ї не включається розмір допомоги на який визначається право.
   До складу сім'ї враховуються діти (в тому числі усиновлені) до 18 років, за умови навчання – до 23 років; чоловік (дружина); жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками (не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні).
   Для визначення права на призначення допомоги до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання) подаються наступні документи:
   - заява та декларація про доходи та майновий стан (бланки таких документів одержите в управліннях праці та соціального захисту населення);
   - довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини та одержувача допомоги;
   - довідки про доходи усіх членів сім'ї за період з 01.07.2015 по 31.12.2015 року (крім довідок про розмір пенсії та державних допомог).
   Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:
   рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
   довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
   повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено;
   довідка про розмір аліментів.
   Важливо! Якщо звернення до управління надійде протягом січня – березня 2016 року, право на призначення допомоги буде визначено з 1 січня 2016 року.
   Увага! Особи, які звернуться за призначенням тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме вперше, допомога призначатиметься з місяця звернення і доходи сім'ї визначатимуться за 6 місяців, що передує місяцю звернення.
   Особливу увагу звертаємо тих отримувачів тимчасової допомоги, які у 2015 році отримували аліменти у твердій грошовій сумі (тобто як різниця між 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та визначеної судом твердої грошової суми аліментів), та період виплати допомоги припадає на 2016 рік. Таким сім'ям порядок призначення не змінився, тому не потрібно з 1 січня поточного року звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення. Виплата допомоги буде продовжена протягом січня поточного року до закінчення періоду призначення на підставі раніше поданих документів.
   Надаємо два приклади обрахування доходу для визначення права на тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів:
   Перший приклад: до складу сім'ї входить мати та дитина віком 7 років. Мати розлучена, аліменти на утримання дитини від колишнього чоловіка не отримує, перебуває на обліку в центрі зайнятості та має дохід за 6 місяців в розмірі 3000,00 грн., відповідно дохід на місяць становить 500,00 грн., дохід на 1 особу – 250,00 грн.
   Сім'я з 01.01.2016 року має право на отримання тимчасової допомоги, оскільки середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (250,00 грн.) не перевищує 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (727,50 грн.).
   Розмір допомоги з 01.01.2016 року становить 477,50 грн. на місяць.
   Другий приклад: до складу сім'ї входить мати та дитина віком 5 років. Мати розлучена, аліменти на утримання дитини від колишнього чоловіка не отримує, працює та має заробітну плату в розмірі 1500,00 грн., на місяць становить 1500,00 грн., дохід на 1 особу – 750,00 грн.
   Оскільки середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (750,00 грн.) перевищує 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (583,50 грн.), права на отримання тимчасової допомоги з 01.01.2016 року сім'я не має.

 
Допомога на дітей одиноким матерям

    З 1 січня поточного року допомога на дітей одиноким матерям; одиноким усиновлювачам; матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію та які мають дітей віком до 18 років - (якщо діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
    Станом на 01.01.2016 року прожитковий мінімум становить:
   - для дітей віком до 6 років – 1167 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років – 1455 грн.;
   - для дітей віком від 18 до 23 років за умови навчання – 1378 грн. (в розмірі, як для працездатних осіб).
    Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу визначається: як сума доходів всіх членів сім'ї за 6 місяців (липень-грудень 2015 року) поділена на 6 та на кількість членів сім'ї (не включається розмір допомоги, на який визначається право).
    До складу сім'ї враховуються діти (в тому числі усиновлені) до 18 років, за умови навчання – до 23 років; чоловік (дружина); жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками (не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні).
    Для визначення права на призначення допомоги до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання) подаються наступні документи:
   - заява та декларація про доходи та майновий стан (бланки таких документів одержите в управліннях праці та соціального захисту населення);
   - довідка про проживання дитини з матір'ю, видана за місцем проживання сім'ї;
   - довідки про доходи усіх членів сім'ї за період з 01.07.2015 по 31.12.2015 року (крім довідок про розмір пенсії та державних допомог).
   > Важливо! Якщо звернення до управління надійде протягом січня – березня 2016 року, право на призначення допомоги буде визначено з 1 січня 2016 року.
    Увага! Особи, які звернуться за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям вперше, допомога призначатиметься з місяця звернення і доходи сім'ї визначатимуться за 6 місяців, що передує місяцю звернення.
    Особливу увагу звертаємо тих одиноких матерів, які отримували допомогу з урахуванням доходу сім'ї, тобто розмір допомоги яких перевищував: 350,10 грн. для дітей віком до 6 років; 436,50 грн. для дітей віком від 6 до 18 років та 413,40 грн. для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання таких дітей) та період виплати допомоги припадає на 2016 рік звертатися за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям з 01.01.2016 року не потрібно. Виплата буде продовжена до закінчення періоду призначення на підставі раніше поданих документів без особистого звернення до управління праці та соціального захисту населення.
    Виплата допомоги вказаним сім'ям за січень-лютий поточного року буде проведена до 15 лютого 2016 року.
    Надаємо три приклади обрахування доходу для визначення права на допомогу на дітей одиноким матерям:
    Перший приклад: до складу сім'ї входить мати та дитина віком 4 роки. Мати має статус одинокої матері, працює та має заробітну плату 1500,00 грн. на місяць, відповідно дохід на 1 особу становить 750,00 грн.
    Сім'я з 01.01.2016 року має право на отримання допомоги на дітей одиноким матерям, оскільки середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (750,00 грн.) не перевищує прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (1167,00 грн.).
    Розмір допомоги становить – 417,00 грн. на місяць.
    Другий приклад: до складу сім'ї входить мати та донька, студентка ВУЗу (19 років), яка отримує стипендію у розмірі 800,00 грн. на місяць. Мати має статус одинокої матері, працює, отримує заробітну плату у розмірі 2000,00 грн. на місяць. Сукупний дохід сім'ї на місяць становить 2800,00 грн., дохід на 1 особу – 1400,00 грн.
    Оскільки середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (1400,00 грн.) перевищує прожитковий мінімум на дитину відповідного віку (1378,00 грн.), права на отримання допомоги на дітей одиноким матерям з 01.01.2016 року сім'я не має.
    Третій приклад: до складу сім'ї входить мати та дитина віком 5 років. Мати має статус одинокої матері, не працює, дохід відсутній. До 01.01.2016 року мати отримувала допомогу, як одинока мати у збільшеному розмірі (з урахуванням доходу сім'ї) в розмірі 583,50 грн. на місяць. Останній термін призначення з 01.11.2015 року по 30.04.2016 року.
    Такій сім'ї звертатися за призначенням допомоги з 1 січня поточного року не потрібно. Виплата буде продовжена до закінчення періоду призначення (по квітень 2016 року включно) на підставі раніше поданих документів без особистого звернення до управління праці та соціального захисту населення. Розмір допомоги з 01.01.2016 року – 1167,00 грн. на місяць

 
Споживати комунальні послуги економно-вигідно!

   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням та розраховується окремо на опалювальний та на неопалювальний сезони.
   Розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що, визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.
   Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.
   Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.
   Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання. Ще раз наголошуємо, що споживати комунальні послуги економно - вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

 

    15 січня 2016 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для голів об'єднаних територіальних громад, за участю начальників рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директорів територіальних центрів соціального обслуговування проведено навчальний семінар щодо виконання владних самоврядних повноважень новостворених об'єднаних територіальних громад у сфері соціального захисту.
    Рекомендовано проводити роботу щодо забезпечення тісної співпраці із новоствореними територіальними громадами в питанні організації роботи з соціального захисту населення в громадах.
    Надано Методичні рекомендації щодо надання послуг з соціальної підтримки населення.  

 
Відповіді на запитання громаднян щодо житлових субсидій

    1. Чи можу я звернутися за субсидією, якщо маю заборгованість з оплати житлово-кому¬нальних послуг?
   Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримувати субсидію.
   2. Чи впливає на право отримувати субсидію наявність у власності іншої квартири, будинку чи автомобіля?
   Володіння транспортними засобами або іншими квартирами (будинками) не позбавляє Вас права на субсидію.
   3. У разі користування субсидією, чи зможу я потім продати, подарувати житло або передати його у спадок.
   Субсидія є безповоротною і її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла.
   4. Якщо я не вкажу в декларації якийсь з видів доходу, доведеться повертати субсидію?
   Якщо в декларації не вказано який-небудь вид доходу, який буде виявлено перевіркою, доведеться повернути надміру нараховану субсидію. Тобто різницю між розміром наданої субсидії і тим розміром, який розраховано з урахуванням суми не вказаного доходу.
   Однак це не позбавляє права звернутися за призначенням субсидії повторно.
   5. Чи повинна я сплачувати вказану у повідомленні обов'язкову частку плати, якщо вона значно більша, ніж вартість фактично спожитої послуги по лічильнику?
   Якщо фактична вартість послуги за лічильником менше ніж визначена частина обов'язкової плати отримувача субсидії, потрібно сплачувати вартість послуги за лічильником. Економне споживання вигідне, оскільки при економії газу, води та електроенергії на Ваших рахунках накопичуються зекономлені кошти субсидії. їх можна використати для оплати послуг в наступні місяці.
   6. В яких випадках управління праці та соціального захисту населення вправі вимагати інші документи, крім заяви та декларації ?
   Якщо Ви бажаєте, щоб субсидія була розрахована з доходів за три попередні місяці, необхідно надати довідки про ці доходи.
   Крім того, у разі зазначення у декларації отриманих доходів, інформація про які відсутня Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у визначеному порядку, особою додатково подають довідки про зазначені доходи.
   Також, якщо у домогосподарстві нестандартна ситуація, і рішення про призна¬чення субсидії приймається комісією, створеною місцевим органом влади, остан¬ній може запросити інші документи для обґрунтованості прийняття рішення (наприклад, довідки, що підтверджують факт непроживання зареєстрованих осіб).
   

Директор Департаменту праці
    та соціального захисту населення
    Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


 

    В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за січень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 140,7 тис. одержувачів зазначених видів виплат:
   Для здійснення виплати вказаних допомог за січень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 94,9 млн. грн..
   5 січня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводитися установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

    В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за січень 2016 року.
    Всього в області перебуває на обліку 167 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 520 дітей.
    Для здійснення виплати зазначеної допомоги у січні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,91 млн. грн..
    Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 
Про порядок сплати за спожиті житлово – комунальні послуги з урахування призначеної субсидії.

    Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. та розраховується окремо на опалювальний та на неопалювальний сезони.
    Після призначення (перерахунку) субсидії сім'ї отримують повідомлення про розмір нарахованої субсидії.
    В повідомленні про надання субсидії зазначається розрахунок соціальної норми, розмір субсидії та обов'язкової плати, в межах соціальних норм, по всім видам житлово-комунальних послуг, які отримує сім'я.
    По загальному правилу всі, кому призначено житлову субсидію, повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги обов'язкову частку платежу.
    Якщо не має лічильників (централізоване опалення чи водопостачання) то необхідно сплачувати обов'язкову частку платежу та послуги, які нараховані понад соціальну норму.
    Однак, більшість населення області мають лічильники на газ (тобто там, де є індивідуальне опалення).
    У разі, якщо сума за спожиті послуги менша, ніж обов'язкова частка, оплату необхідно проводити по фактичному обсягу спожитої послуги.
    Одночасно звертаємо увагу, що сума субсидії, яку було переказано управліннями праці та соціального захисту населення на рахунки організацій надавачів житлово-комунальних послуг для оплати наданих послуг, в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується організаціями надавачами житлово-комунальних послуг як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу сім'ї, на наступні розрахункові періоди.
    Тому, якщо є економія споживання газу, і відповідно не використана сума призначеної субсидії, ці кошти залишаються на рахунку споживача в газопостачальному підприємстві та зараховуються підприємством в рахунок оплати (в тому числі обов'язкової частики платежу) на наступні місці. Для цього необхідно щомісяця інформувати підприємство про показники лічильника.
    Якщо використано (спожито) за оплачуваний період житлово-комунальні послуги понад встановлені норми, до обов'язкової плати необхідно додатково сплатити вартість послуг, спожитих понад соціальну норму.

 

   З Дідом Морозом та Снігуронькою зустріли Новий 2016 рік підопічні Вишняківського геріатричного будинку-інтернату.
   Для престарілих мешканців інтернатної установи новорічний настрій створила підготовлена концертна програма, святково накритий стіл, інші новорічні заходи.