Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   31 січня 2018 року директором Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В.Корнієнко проведено зустріч з головами та представниками громадських організацій області: "Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини", Полтавське обласне відділення Української спілки ветеранів Афганістану, "Учасники бойових дій» Шевченківського району м. Полтави.
   В ході зустрічі обговорено хід виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, зокрема проведення виплати до 4 лютого 2018 року одноразової матеріальної допомоги з обласного бюджету 325 членам сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів по 2000 грн., та обговорено проблемні питання, які необхідно вирішити завдяки спільній роботі.

 

Інформація про засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб

   31 січня 2018 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла відбулось засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним: ,,Про вжиття вичерпних заходів в зимовий період 2018 року щодо соціального захисту бездомних осіб".
   У засіданні Ради взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко, представники Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, виконавчих комітетів районних у м.Полтаві рад, Зіньківської райдержадміністрації, Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області, Головного управління Національної поліції в Полтавській області,
   Заслухано інформацію керівників Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, Зіньківської райдержадміністрації про заходи, що вживаються для соціального захисту бездомних осіб, забезпечення умов для обігріву у період зниження температури повітря.
   Обговорено всі можливі заходи щодо недопущення загибелі бездомних осіб від переохолодження в зимовий період та надання їм соціального захисту. За результатами засідання прийнято рекомендації, які будуть надіслані райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об'єднаним територіальним громадам для організації їх виконання.

 


   30 січня 2018 року об 11.00 відбулась підсумкова колегія Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації в ході якої розглянуто питання щодо підсумків роботи галузі у 2017 році та пріоритетні напрямки на 2018 рік.
   В ході засідання зазначено: органами соціального захисту населення області забезпечена системна робота, спрямована на реалізацію державних та регіональних соціальних програм, підвищення рівня соціального захисту населення та виконання основних напрямків роботи, що визначені як пріоритетні на 2017 рік.
   Окреслено пріоритетні завдання на 2018 рік:
   1. Створення відділень підтриманого проживання у Новосанжарському та Зіньківському ім. О.В.Синяговського дитячих будинках-інтернатах, майстерні в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті. Розвиток відділення денного догляду Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського;
   2. Впровадження та реалізація нових напрямків обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки щодо :
   - відкриття відділення денного догляду по наданню послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю, які потребують постійного стороннього догляду, однак не мають статусу одиноких при Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці та відділення підтриманого проживання при Рашівському психоневрологічному будинку-інтернаті;
    - придбання мікроавтобусів, обладнаних підйомниками, для надання послуги «соціального таксі», шляхом співфінансування, у розмірі 50% за рахунок коштів обласного бюджету та 50% - місцевих бюджетів. На реалізацію проекту заплановано 2,5 млн. грн. та за умови співфінансування буде придбано спецавтомобіль Рашівському, Новосанжарському, Гадяцькому, Чутівському, районам та Пришибській сільській раді Кременчуцького району;
   - надання додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області, громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до першої категорії, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, та постраждалим учасникам антитерористичної операції. На реалізацію даного напрямку в обласному бюджеті передбачено 1 млн. грн..(для 500 осіб). Допомога виплачуватиметься громадянам у сумі фактично здійсненої доплати, але не більше 2000,0 грн.

 

В області запроваджено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в місцевих санаторіях учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії та учасникам антитерористичної операції.

   З 2018 року на обласному рівні запроваджується виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до першої категорії, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, та постраждалим учасникам антитерористичної операції.
   Додаткова матеріальна допомога виплачуватиметься громадянам вказаних категорій, які у поточному році в порядку черговості оздоровляться через управління соціального захисту населення в будь-якому самостійно обраному санаторно-курортному закладі, розташованому на території Полтавської області терміном лікування не менше 18 днів, та здійснять за рахунок власних коштів доплату вартості санаторно-курортного лікування. Розмір додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення відповідатиме сумі фактично здійсненої пільговиком доплати, але не більше двох тисяч гривень.
   Для отримання додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення пільговик після повернення з санаторно-курортного закладу, розташованого на території Полтавської області, подає до управління соціального захисту населення заяву на виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення та оформлену належним чином і скріплену печаткою санаторно-курортного закладу квитанцію яка підтверджує здійснення доплати за надані послуги санаторно-курортного лікування, за рахунок власних коштів, відповідно до умов тристороннього договору, укладеного між управлінням соціального захисту населення, санаторно-курортним закладом та заявником.

 

Про підсумки та досягнення галузі соціального захисту населення за 2017 рік

   Органами соціального захисту населення області забезпечена системна робота, спрямована на реалізацію державних та регіональних соціальних програм, підвищення рівня соціального захисту населення та виконання основних напрямків роботи, що визначені як пріоритетні на 2017 рік.
   
Фінансування програм соціального захисту населення за 2017 рік

   Протягом 2017 року на виконання 40 бюджетних програм соціального захисту населення спрямовано 6 286,2 млн. грн., що на 31% більше, порівняно з 2016 роком. Загальний обсяг фінансування 19 програм соціального захисту з державного бюджету склав 5 796,9 млн. грн., 17 програм за рахунок коштів обласного бюджету – 214,9 млн. грн.,4-х програм за рахунок коштів місцевих бюджетів – 274,3 млн. грн.. Забезпечено своєчасне і повне надання державних соціальних допомог 167 тис. сімей, пільг 100 тис.сімей, субсидій 382 тис.сімей.
   
Стан виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області

   Із метою підвищення рівня соціального захисту населення та надання додаткових соціальних гарантій в області реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області, на виконання якої у 2017 році спрямовано 23,8 млн. грн.
   Основними напрямками Програми були і залишаються підтримка учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників АТО, воїнів-інтернаціоналістів та громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
   З метою розширення обласних пільг, з 2017 року на рівні області впроваджено слідуючі додаткові гарантії:
   - виплата щомісячної стипендії на кожну дитину загиблого (померлого) учасника АТО у розмірі прожиткового мінімуму (з 01.12.2017 по 1700 грн.). В 2017 році стипендію отримали 85 дітей на суму 1495, 8 тис. грн.;
   - санаторно-курортне оздоровлення членів сімей загиблих учасників АТО, загиблих воїнів-інтернаціоналістів, та осіб, які загинули, або померли внаслідок поранень, контузій чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності, що дало можливість оздоровити 136 членів сімей загиблих, з них: 1 член сім'ї загиблого учасника Революції Гідності, 2 члени сім'ї загиблих учасника-добровольця АТО, 18 членів сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів, 115 членів сімей загиблих учасників АТО.
   Крім того, вирішено питання встановлення на рівні області статусу «учасник-доброволець антитерористичної операції» та надання за рахунок коштів обласного бюджету додаткових соціальних гарантій.
   
Про забезпечення соціальними послугами населення області

   Станом на 01.01.2018 року в області функціонує 34 територіальних центри соціального обслуговування якими за 2017 рік надано різних видів соціальних послуг 113 тис. осіб.
   У минулому році на потребу мешканців об'єднаних територіальних громад в Білоцерківській об'єднаній територіальній громаді створено територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району.
   В Омельницькій об'єднаній територіальній громаді створено центр соціальних послуг виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району.
   З метою надання соціальних послуг дітям з інвалідністю при територіальному центрі Шишацької селищної ради створено відділення «Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями».
   Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів продовжено роботу філій відділень територіальних центрів соціального обслуговування, де надано послуги 14 тис. осіб.
   
Запровадження нових форми роботи системи соціального захисту

   В 2017 році задля удосконалення шляхів соціальної підтримки населення відпрацьовувались нові напрямки роботи в п'яти об'єднаних територіальних громадах: Пирятинській, Шишацькій, Піщанській, Омельницькій, Білоцерківській. Забезпечено супровід виконання проекту щодо прийому документів на призначення державних соціальних допомог та надання соціальних послуг в громадах.
   Вперше в Україні на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського та Кременчуцького центру реабілітації дітей-інвалідів відбулось відкриття денних відділень догляду та реабілітації дітей з інвалідністю. Це дало можливість забезпечення сімейними формами виховання дітей з інвалідністю, одержання дітьми з інвалідністю реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливість влаштування на роботу.
   
Пріоритетні напрямки роботи галузі на 2018 рік

   В ході засідання підсумкової колегії Департаменту соціального захисту населення визначено пріоритетні напрямки роботи системи на 2018 рік:
    1. Створення відділень підтриманого проживання у Новосанжарському та Зіньківському ім. О.В.Синяговського дитячих будинках-інтернатах, майстерні в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті. Розвиток відділення денного догляду Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського;
   2. Впровадження та реалізація нових напрямків обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки щодо :
   - відкриття відділення денного догляду по наданню послуг особам похилого віку та особам з інвалідністю, які потребують постійного стороннього догляду, однак не мають статусу одиноких при Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці та відділення підтриманого проживання при Рашівському психоневрологічному будинку-інтернаті;
    - придбання мікроавтобусів, обладнаних підйомниками, для надання послуги «соціального таксі», шляхом співфінансування, у розмірі 50% за рахунок коштів обласного бюджету та 50% - місцевих бюджетів. На реалізацію проекту заплановано 2,5 млн. грн. та за умови співфінансування буде придбано спецавтомобіль Рашівському, Новосанжарському, Гадяцькому, Чутівському, районам та Пришибській сільській раді Кременчуцького району;
    - надання додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області, громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до першої категорії, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, та постраждалим учасникам антитерористичної операції. На реалізацію даного напрямку в обласному бюджеті передбачено 1 млн. грн..(для 500 осіб). Допомога виплачуватиметься громадянам у сумі фактично здійсненої доплати, але не більше 2000,0 грн.

 


   25 січня 2018 року о 13.00год Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено навчальну семінар-нараду з головами об'єднаних територіальних громад щодо організації забезпечення державними соціальними гарантіями мешканців ОТГ.

 

   З метою соціального захисту бездомних та безпритульних осіб в м.Полтава діє Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі БО «СВІТЛО НАДІЇ» за адресою: м. Полтава пров. Шевченка 5-А (зуп.ЗБВ-7) тел.(0532) 56-79-09 (працює цілодобово).
    Клієнтами Центру можуть бути:
особи які опинилися в складних життєвих обставинах, бездомні, звільнені з місць позбавлення волі, потерпілі від торгівлі людьми, особи які потерпають від насилля в сім'ї, внутрішньо переміщені особи.
    Послуги які надаються в Центрі:
   - Соціально-побутові (тимчасове проживання; користування душем; триразове безкоштовне харчування ; соціальний супровід; можливість отримання вживаного одягу та взуття; збереження документів);
   - Інформаційні (поширення інформації про послуги Центру; довідкові і просвітницькі послуги; формування в громаді певних уявлень і ставлення до проблеми безпритульності);
   - Медико-профілактичні (перша медична допомога; первинний медичний огляд; організація консультації лікаря; направлення в заклади охорони здоров'я міста; профілактичні заходи);
   - Соціально-педагогічні (консультації соціальних працівників; адаптаційна робота за індивідуальними планами; робота за методом «Кейс-менеджмент»; реінтеграційні заходи для поновлення та вироблення навичок самостійного життя і роботи в сучасному суспільстві; ресоціалізація; корекційна робота з чоловіками та жінками як профілактика насилля в сім'ї; сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб клієнтів; організація індивідуального навчального, виховного та корекційного процесів, дозвілля; залучення до цієї роботи різноманітних закладів, громадських організацій, зацікавлених осіб);
   - Послуги юридичного характеру (оформлення документів для тимчасової реєстрації на час проживання в Центрі; допомога у відновленні паспорту; консультації щодо чинного законодавства);
   - Послуги з працевлаштування (сприяння у працевлаштуванні; послуга соціального супроводу при працевлаштуванні на робочому місці; соціальний супровід працевлаштованого клієнта).
    Підставами для відмови у наданні послуг є:
   - знаходження в стані алкогольного та/або наркотичного сп'яніння, наявність зброї чи наркотичних речовин заборонених законодавством.

 

Урядом збільшено допомогу внутрішньо переміщеним особам.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 15 внесено зміни до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, яка набула чинності з 20.01.2018 року.
   Документом передбачено підвищення розміру грошової допомоги для дітей та осіб, які отримують пенсії до 1 тис. грн., та підвищення граничного розміру загальної суми такої допомоги, що виплачується на сім'ю, — до 3000 тис. грн., для сім'ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, — до 3 400 грн. та до 5000 тис. грн. — багатодітним сім'ям.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведено виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за січень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 128,0 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за січень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 129,7 млн. грн..
   5 та 22 січня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 


   22 січня 2018 року у м. Полтаві з нагоди Дня Соборності України та 100-річя прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної ради відбулось покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченка та презентація збірки наукових праць «Полтавщина в українській революції 1917-1921 років» у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.
   Участь в урочистостях взяли представники Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації на чолі з першим заступником директора Департаменту Н.С. Черняк.

 


   17-18 січня 2018 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено семінар-нараду з головами об'єднаних територіальних громад щодо організації забезпечення державними соціальними гарантіями мешканців ОТГ.

 

Про стан виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області

   Із метою підвищення рівня соціального захисту населення та надання додаткових соціальних гарантій в області реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   Усього на виконання заходів Програми у 2017 році спрямовано 23 млн. грн. (у тому числі 20,2 млн. грн. – з обласного бюджету; 2,8 млн. грн. – з місцевих бюджетів).
   Основними напрямками Програми були і залишаються підтримка учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників АТО, воїнів-інтернаціоналістів та громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
   З метою розширення обласних пільг, з 2017 року на рівні області впроваджено слідуючі додаткові гарантії:
   - виплату щомісячної стипендії на кожну дитину загиблого (померлого) учасника АТО у розмірі прожиткового мінімуму (з 01.12.2017 по 1700 грн.);
   - санаторно-курортне оздоровлення членів сімей загиблих учасників АТО, загиблих воїнів-інтернаціоналістів, та осіб, які загинули, або померли внаслідок поранень, контузій чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
   - придбання соціального транспорту, обладнаного підйомниками (службове соціальне таксі) за умови співфінансування, у розмірі 50% за рахунок коштів обласного бюджету та 50% з місцевих бюджетів;
   Крім того, вирішено питання встановлення на рівні області статусу «учасник-доброволець антитерористичної операції» та надання за рахунок коштів обласного бюджету додаткових соціальних гарантій.
   З 2018 року передбачена виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області, громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до першої категорії, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, та постраждалим учасникам АТО. З цією метою рішенням Полтавської обласної ради від 22.12.2017 року, затверджено відповідний Порядок.
   На сьогоднішній день не втрачає своєї актуальності питання виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км). Станом на 01.01.2018 відповідно до Порядку проведено 8227 виплат компенсації на загальну суму 1864,1 тис.грн.
   За результатами проведеного державного фінансового аудиту управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, запроваджений механізм виплати компенсації згідно із Порядком, визнано ефективним методом відшкодування понесених витрат пільговими категоріями громадян. Зазначені основні напрямки залишаються пріоритетними і на 2018 рік.

 


   12 січня 2018 року о 12.00 відбулось засідання комісій Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації в ході яких розглянуто питання щодо розгляду проекту Порядку розподілу та використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на фінансову підтримку організаційної діяльності обласних громадських організацій інвалідів, ветеранів, учасників бойових дій, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Участь у розгляді зазначеного питання взяла перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Н.С. Черняк.


 


   Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1044 внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. N 505.
   Змінами передбачено у разі наявності у внутрішньо переміщених осіб житла, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, для призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, окрім передбачених вищевказаним Порядком документів, додається копія акта обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), складеного комісією, утвореною районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, військово-цивільною адміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі утворення) ради, виконавчим органом ради об'єднаної територіальної громади, за формою згідно з додатком.

 


   11 січня 2018 року відбулась селекторна нарада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації щодо введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 року № 951 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
   Участь в нараді взяли керівники органів соціального захисту населення області, органів казначейської служби, фінансових відділів та керівники підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.
   В ході селекторної наради поставлені завдання перед присутніми керівниками щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 року № 951.

 


   Напередодні різдвяних свят до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко.
   Дівчатка підготували музично-театралізоване дійство «Дозвольте колядувати – дім звеселяти!».
   Гостя свята вручила всім дітям подарунки та побажала весело провести новорічні свята.

 


   На обліку в Полтавській області на кінець 2017 року за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб перебуває 26018 осіб (18088 сімей), в тому числі 9,1 тис. - працездатних осіб, 4,9 тис. – дітей, 1,4 тис. - інвалідів, 10,7 тис. - пенсіонерів.
   За рік кількість внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку у Полтавській області, зменшилась майже на 4 тис. осіб.
   На виконання діючого законодавства органами соціального захисту населення по Полтавській області на оплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з державного бюджету у 2017 році було виплачено кошти на загальну суму 89,4 млн. грн. Виплатами охоплено в середньому 6 тис. сімей внутрішньо переміщених осіб щомісяця.
   В 2017 році за фактичним місцем перебування 1330 сім'ям внутрішньо переміщених осіб призначено та виплачуються державні соціальні допомоги.
   Виплати державних соціальних допомог в області за 2017 рік здійснені в повному обсязі. Заборгованість відсутня.