Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
ПІДОПІЧНІ ІНТЕРНАТНОЇ УСТАНОВИ ПОБУВАЛИ В МУЗЕЇ

   Нещодавно підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату здійснили екскурсійну поїдку до Кобеляцького районного музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика. Музей багатий інформаційними експонатами про кобеляччан: відомого хореографа Ніну Уварову-Латиніну, талановитого різьбяра по кістці Михайла Черненка, відомого подружжя співаків української народної пісні Кириченків, письменника, автора славнозвісного "Собору» Олеся Гончара, талановитого костоправа Миколи Касьяна.
   Крім того відвідано Кобеляцьку швейну фабрику. Подібні заходи є невід'ємною складовою соціально – професійної реабілітації мешканців.


 

   За участі заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко відбулось засідання підсумкової колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.
   В роботі колегії участь взяли керівники системи соціального захисту населення, керівники територіальних центрів соціального обслуговування об'єднаних територіальних громад.
   В ході засідання підбито підсумки роботи системи за 2019 рік та визначено пріоритетні питання на 2020.


 

   З 2007 року в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті функціонує відділення медико-соціальної реабілітації, яке облаштовано обладнанням та інвентарем, необхідним для організації загальної рухової активності, ігрових та тренувальних вправ, удосконалення координації рухів, розвитку та зміцнення різних груп м'язів, розвантаження хребта, проведення масажу, фізіотерапевтичних процедур, а також для відновлення та формування навичок із самообслуговування, з дотриманням особистої гігієни, з розвитку комунікативних навиків.
   Нещодавно у відділенні облаштовано інтерактивну підлогу. Персонал реабілітаційного відділення з задоволенням проводить заняття з підопічними закладу де навчання проходить у формі невимушеної гри.


 

   Горбанівським геріатричним пансіонатом ветеранів війни та праці для працівників та підопічних установи проведені позапланові протипожежні тренування з елементами оповіщення, евакуації та використання первинних засобів пожежогасіння.


 

   23 січня 2020 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтава ради пройшов турнір із шашок, серед відвідувачів територіального центру. Проходив турнір на базі Полтавського центру «Спорт для всіх»». По закінченню турніру учасникам були вручені дипломи та медалі і побажали всім гравцям успіхів, нових перемог та й надалі розвивати свою майстерність.


 

   В рамках угоди про співпрацю 22 січня 2020 року в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації відбулася зустріч керівництва Департаменту та начальника відділення НСПП в Полтавській області.
   Метою зустрічі було підведення підсумків роботи по реалізації угоди про співпрацю у 2019 році та розробка подальших спільних заходів.
   У ході зустрічі проаналізовано стан виплати заробітної плати та погашення зарплатних боргів на підприємствах області за підсумками 2019 року. Обговорювалися подальші заходи, спрямовані на упередження виникнення заборгованості із заробітної плати, прискорення погашення зарплатних боргів та хід врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів).
   Сторони домовились і надалі спільно забезпечувати подальший розвиток соціального діалогу в області; продовжувати обмін інформацією, з метою проведення аналізу соціально-трудових відносин на підприємствах; здійснювати заходи по виявленню конфліктних ситуацій, що можуть призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів); здійснювати організаційні заходи щодо вирішення питань погашення заборгованості із заробітної плати.


 
ПРОВЕДЕНО ФЛЕШМОБ «ДІТИ ЄДНАЮТЬ УКРАЇНУ»

   22 січня 2020 року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті для вихованок та працівників установи проведено флешмоб «Діти єднають Україну», присвячений Дню Соборності України.


 
ВІТАЄМО КОЛЕГ З ВИСОКИМИ НАГОРОДАМИ

   Вітаємо колег – працівників соціальної сфери області, з отриманням високих нагород!
   Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України» Тягуну Григорію Васильовичу, директору Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату.
   Указом Президента України нагороджено медаллю «За працю і звитягу» Мягкохліб Ольгу Іванівну, заступника начальника управління – директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради.


 
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ З НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

   За участю заступника голови обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко відбулось засідання обласної комісії з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету.
   Допомога надається з обласного бюджету мешканцям, які потребують фінансової допомоги на лікування.
   В ході комісії розглянуто 191 звернення, зокрема, п'яти онкохворим дітям надано фінансову підтримку на лікування та проходження реабілітації.


 
ПРОВЕДЕНО СВЯТКОВІ ЗАХОДИ В ІНТЕРНАТНИХ УСТАНОВАХ ОБЛАСТІ

   Молитвою та освяченням води розпочалось свято Водохреща в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті.
   Святкування одного з найбільших православних свят відбулось у всіх 14 будинках-інтернатах системи соціального захисту населення.


 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

   З нагоди Дня Соборності України в установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи, зокрема у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проведено святковий концерт за участю Творчого центру заслуженої артистки України Наталії Май.


 
Про альтернативну (невійськову) службу

   Відповідно до ст. 1 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» (далі – Закон) альтернативна (невійськова) служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов'язку перед суспільством.
   Право на таку службу мають громадяни, виконання військового обов'язку яких суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.
   Указом Президента України від 16.01.2020 року № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» визначено на 2020 рік строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:
   - квітень – червень;
   - жовтень – грудень.
   Відповідно до ст. 6 Закону строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби і становить 27 місяців, а для осіб, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр – 18 місяців. Місцем проходження служби є підприємства державної або комунальної форми власності, діяльність яких у першу чергу повʼязана із соціальним захистом населення, охороною здоровʼя, захистом довкілля, будівництвом та житлово-комунальним господарством. Трудові відносини між громадянами, які проходять альтернативну службу, та підприємствами регулюються законодавством про працю з урахуванням відповідних положень Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу».
   Відповідно до ст. 9 Закону, для вирішення питання про направлення на альтернативну службу громадяни України, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням, після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду проведення призову на строкову військову службу (до 01.02.2020 року та до 01.08.2020 року), особисто подають до відповідного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації за місцем проживання мотивовану письмову заяву.
   До заяви додаються наступні документи:
   1.Копія паспорту;
   2.Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного коду);
   3.Документ, що підтверджує істинність релігійних переконань (довідка з відповідної церкви з підписом та печаткою);
   4. Копія документів про освіту;
   5.Довідка про склад сім'ї;
   6.Довідка з місця роботи або навчання.
   За необхідності додатково надаються:
   1.Копія приписного посвідчення;
   2.Копія свідоцтва про шлюб;
   3.Копія свідоцтва про народження дитини;
   4.Довідка про вагітність дружини. При собі необхідно мати оригінали всіх документів. Мешканці міст обласного значення (м.Полтава, м.Кременчук, м.Гадяч, м.Горішні Плавні, м.Миргород, м.Лубни) подають документи до Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА за адресою: м. Полтава, вул. Ціолковського,47 (телефон (0532) 68-51-67), всі інші – до районної державної адміністрації за місцем проживання.


 
ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА ОДИНОКИМ МАТЕРЯМ В 2020 РОЦІ

   Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено визначення показників прожиткового мінімуму з 1 січня, 1 липня та 1 грудня 2020 року.
   У зв'язку з цим буде проведено перерахунок розміру допомог одиноким матерям. Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу.
   Перерахунок буде проведено автоматично на рівні Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.
   Додатково звертатися в органи соціального захисту населення з питань проведення перерахунків не потрібно.


 
До уваги пільговиків!

   З жовтня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій (безготівковій та готівковій) формі.
   З 01 січня 2020 року рішенням Уряду пільговикам, яким надаються пільги у безготівковій формі, надано можливість у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівку», при умові визначення способу їх отримання через банківські установи шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика.
   Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву із зазначенням соціального рахунку, відкритого в уповноваженому банку (при собі необхідно мати паспорт та видану банком, в якому відкрито рахунок, встановленої форми заяву про виплату пенсії або грошової допомоги із зазначенням соціального рахунку).
   Звертаємо увагу, що при наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку соціального рахунку (пенсійного або іншого соціального рахунку), пільги готівкою можуть перераховуватися на вказаний рахунок, у разі відсутності банківського рахунку, необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити соціальний рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.
   Пільга у готівковій формі надаватиметься з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
   Пільговики, які бажають отримати пільги готівкою через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», зможуть реалізувати таке право після закінчення опалювального періоду, шляхом подання до 15 травня відповідної заяви до територіального управління соціального захисту населення. Прийняття заяв на виплату пільг у готівковій формі через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» розпочнеться з 16 квітня. Для подачі заяви пільговику необхідно при собі мати паспорт.
   У разі не подання заяви щодо зміни форми отримання пільг (з безготівкової на готівкову), надання пільг буде продовжено у безготівковій формі, тобто шляхом щомісячного (до 18 числа наступного місяця) перерахування коштів на рахунки надавачів послуг через АТ"Ощадбанк".
   Пільговики, яким надається пільга у грошовій (безготівковій або готівковій) формі, зобов'язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої надавачам послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.


 
Що треба знати отримувачам житлових субсидій: відповіді на найбільш поширені запитання

   1. На який період призначається субсидія?
   Житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується двічі:
   - на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;
   - на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.
   Для орендарів житлового приміщення (будинку) житлова субсидія призначається за наявності договору наймання (оренди) житла з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більш як до кінця місяця, в якому закінчується строк чинності договору наймання (оренди) житла. На наступний строк житлова субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.
   Для внутрішньо переміщених осіб житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається за рішенням комісій, утворених районними держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з місяця звернення до кінця опалювального сезону.
   Субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
   Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг (електроенергію, водопостачання тощо) розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного календарного року.
   2. Як отримати житлову субсидію?
   Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які:
   - зареєстровані в житловому приміщенні (будинку);
   - не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди);
   - не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, якщо вони внутрішньо переміщені особи.
   По-перше, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення. По-друге, уповноважена особа сім'ї (домогосподарства) подає заяву та декларацію про доходи і витрати.
   Отримувачам, яким у травні субсидію було призначено на новий період - 2019-2020 роки, на цей опалювальний сезон її розмір розрахують автоматично.
   Але є певні категорії громадян, яким для перепризначення житлової субсидії слід повторно подати заяву та декларацію про доходи і витрати, якщо вони ще цього не зробили із травня 2019 року.
   Передусім це ті отримувачі, чиї справи розглядала комісія, а також орендарі житла, внутрішньо переміщені особи й ті домогосподарства, в яких із жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім'ї. Повторно з документами необхідно буде звернутися сім'ям, яким субсидію було призначено на осіб, які фактично проживають у помешканні, й сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або немає доходів, або вони менші за мінімальну заробітну плату. Це стосується і тих сімей та домогосподарств, де є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який декларуються доходи.
   3. Як отримати субсидію тим, хто не зареєстрований у помешканні, але там проживає?
   За рішенням комісії, житлову субсидію можуть призначати одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору наймання (оренди), або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийнято в експлуатацію, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
   За рішенням комісії житлову субсидію можуть призначати одному із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, якщо вони є внутрішньо переміщеними особами. У такому разі склад домогосподарства декларує заявник під час звернення за призначенням житлової субсидії.
   4. Готівкова або безготівкова форма - як проводиться виплата субсидії?
   Новий порядок виплати житлових субсидій покликаний полегшити життя людей. Тепер одержувач готівкової субсидії зможе самостійно обирати, у якій формі отримувати субсидію і куди перераховуватимуть кошти: на рахунок в одному з уповноважених банків або через відділення Укрпошти.
   Виплата у готівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача, відкритий в установі уповноваженого банку, або через Укрпошту.
   Раніше Ощадбанк був єдиною установою, куди перераховували субсидії. Тепер одержувач грошової допомоги може обрати інший банк з уповноважених для таких виплат (для зміни банку потрібно подати відповідну заяву до органу соціального захисту).
   Громадянам, які одержували житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію готівкою, у яких немає заборгованості, — житлова субсидія на наступний строк призначається у грошовій готівковій формі.
   Якщо сума призначеної житлової субсидії перевищує 5 тисяч гривень на місяць, її виплата здійснюється у грошовій безготівковій формі.
   За бажанням одержувача, який отримує субсидію у грошовій готівковій формі, її виплату можна здійснювати у безготівковій формі вже з наступного місяця після подання заяви до органу, що призначив субсидію (у заяві слід обов'язково зазначити номер мобільного телефону).
   Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий у банківській установі, чи виплачується йому готівкою у відділеннях поштового зв'язку.
   5. Чи вистачить у бюджеті коштів на виплату субсидій?
   У проєкті бюджету на 2020 рік закладено близько 47,7 мільярда гривень на виплату пільг та субсидій. Цієї суми вистачить для задоволення потреб усіх категорій населення, які потребуватимуть державної допомоги з оплати комунальних послуг.
   Якщо порівнювати з цифрами, внесеними в бюджет на цей рік (55,1 мільярда гривень), то закладені 47, 7 млрд грн - справді менше. Але це скорочення спричинено виключно економічними факторами: за рахунок індексації пенсій, збільшення рівня мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходи українців зросли. Відповідно зменшився і розмір субсидій, які держава виплачувала громадянам.
   Понад те, видатки на субсидії переглянуто вже в цьому році, і нині у держбюджеті 2019 року на них заплановано близько 47 мільярда гривень, яких достатньо. Тобто фактично жодного скорочення немає.
   У зв'язку зі збільшенням рівня мінімальної зарплати та індексацією пенсій доходи українців зростатимуть, що може призвести до зменшення кількості домогосподарств, які матимуть право на субсидію.


 
Перерахунок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям з 1 січня 2020 року

   Відповідно до статті 9 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року одержувачам державної соціальної допомоги з числа малозабезпечених сімей підвищено розмір рівня забезпечення прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 21 % до 25% на одну особу.
   З метою виконання зазначеного Закону Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведено перерахунок допомоги малозабезпеченим сім'ям без звернення одержувачів даного виду допомоги.
   Виплата допомоги проведена малозабезпеченим сім'ям в січні 2020 року.


 

   13 січня 2020 року Великобагачанським територіальним центром соціального обслуговування для своїх підопічних проведено святкування Щедрого вечора.
   Переглянуто концертну програму вокального ансамблю «Веселка» відділення денного перебування Великобагачанського територіального центру. Заслухано українські народні обрядові щедрівки вокального тріо із села Затін Великобагачанського району


 

   Для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці з нагоди новорічних свят концертну програму підготував ансамбль «Горицвіт» Полтавського центру професійно-технічної освіти.


 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   11 січня 2020 року о 14:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про безоплатну передачу автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, якими особи з інвалідністю були забезпечені через органи соціального захисту населення і користувалася більше 10 років та передачу легкових автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, які видані у користування особам з інвалідністю та передаються після смерті таких осіб у власність спадкоємцям відповідно до порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.


 
Полтавщину з робочим візитом відвідав заступник Міністра соціальної політики України

   Полтавщину з робочим візитом відвідав заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко. Мета його приїзду – перегляд практичної реалізації прийнятих Урядом рішень. Зокрема, заступник Міністра перевірив впровадження на Полтавщині зміни порядку фінансування виплат державних соціальних допомог, впровадження монетизації пільг на житлово-комунальні послуги та забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації.
   Якщо раніше виплата державних соціальних допомог відбувалася за рахунок субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам, то нині це відбувається через окрему бюджетну програму, головним розпорядником коштів якої стало Міністерство соціальної політики.
   «Це дає можливість скоротити термін проходження коштів до кінцевого отримувача. Тобто якщо раніше кошти з державного бюджету надходили до обласного, а звідти спрямовувалися у районний чи міський, і вже потім – до місцевого управління захисту населення, то нині спрямування коштів передбачено з Міністерства напряму місцевим органам соціального захисту населення без участі місцевих бюджетів. Тож відповідно ці кошти швидше потраплятимуть до кінцевого одержувача – отримувача державних соціальних допомог», – сказав Віталій Музиченко.
   Міністерство спрямувало Полтавській області 310,8 млн. грн., що дало можливість своєчасно та у повному обсязі розпочати виплату державних соціальних гарантій мешканцям області.
   З початку поточного опалювального періоду у державі запроваджено монетизацію пільг. У межах цього механізму передбачено два алгоритми виплати коштів: безготівковий варіант (коли Ощадбанк адмініструє кошти і розраховується з постачальниками послуг) та той, коли пільговик отримує грошовий вираз пільги у готівковій формі через банк чи пошту. Єдина тут умова: до 15 жовтня пільговик мав звернутися до органів соціального захисту населення, щоб обрати форму, в якій він бажає отримувати пільги. Рішенням Уряду з 1 січня поточного року надана можливість у будь-який час пільговику подати заяву на зміну способу отримання пільг з безготівкової на готівкову.
   «Враховуючи те, що такий механізм у нашій державі запроваджується вперше, було досить багато запитів від громадян щодо бажання перейти на готівкову форму. За перші кілька днів реалізації нововведення понад 3 тис. пільговиків подали відповідну заявку, щоб уже в січні перейти на отримання пільг готівкою. Нині це дасть можливість спростити і зробити більш зрозумілим механізм монетизації пільг», – розповів заступник Міністра.
   В кінці 2019 року були прийняті зміни до Закону про державний бюджет і було додатково спрямовано майже 800 млн.грн. Міністерству соціальної політики на забезпечення технічними засобами інвалідів.
   «За підсумками роботи у Полтавській області, можемо сказати, що відповідна програма спрацювала. На Полтавщині вона виконана належним чином. Відсоток освоєння коштів і забезпечення технічними засобами реабілітації практично сягнув 100% – склав 99,8%. Попри те що кошти були виділені в останній місяць 2019 року, в регіоні система спрацювала добре і вдалося повністю забезпечити потребу в технічних засобах реабілітації, що зроблено вперше за останні кілька років», – сказав Віталій Музиченко.
   Також у межах поїздки заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко та заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко відвідали Полтавське казенне протезно-ортопедичне підприємство, щоб подивитися роботу підприємства з виготовлення технічних засобів реабілітації.
   Крім того, оглянули й територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району та ознайомилися з роботою управління соціального захисту населення Шевченківського району.
   На завершення робочої поїздки заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко та заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко провели робочу нараду з керівництвом Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, де обговорили актуальні та перспективні питання соціального захисту населення.


 
Полтавську область з робочим візитом відвідав заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

   В ходів робочої поїздки заступником Міністра соціальної політики України Віталієм Музиченком та заступником голови обласної державної адміністрації Катериною Рижеченко проведено нараду з керівниками системи соціального захисту населення області та окреслено перспективні завдання на 2020 рік.
   Віталій Музиченко перевірив стан забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю . В області за 2019 рік їх видано 27,6 тис. «За підсумками роботи можемо сказати, що на Полтавщині відповідна програма спрацювала. Тут вона виконана належним чином. Відсоток освоєння коштів і забезпечення технічними засобами реабілітації практично сягнув 100%» - сказав Віталій Музиченко.
   Особливу увагу звернуто на питання впровадження на Полтавщині змін в порядку фінансування виплат державних соціальних допомог та здійснення монетизації пільг і субсидій на житлово-комунальні послуги. З цією метою Віталієм Музиченком та Катериною Рижеченко відвідано управління соціального захисту населення виконкому Шевченківської районної у м. Полтаві ради, оглянуто роботу територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району м. Полтави.


 
Виплата державних соціальних допомог в січні 2020 року

   З січня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 року № 1101 ««Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» змінений механізм фінансування державних соціальних допомог та компенсацій. Головним розпорядником коштів на державному рівні визначено Міністерство соціальної політки України. Зазначений механізм передбачає безпосередньо фінансування державних допомог, гарантій Міністерством соціальної політики України на Департамент соціального захисту населення і відповідно на районні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення.
   В зв'язку зі зазначеними кардинальними змінами механізму фінансування, в грудні 2019 року робота органів соціального захисту населення області була спрямована на забезпечення своєчасного нарахування допомог на січень 2020 року.
   До 26 грудня 2019 року районними управліннями соціального захисту населення і Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області була проведена робота по нарахуванню допомог 75,4 тис. одержувачам по наступних видах: допомога сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю; тимчасової державної допомоги дітям; допомога по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу; допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі на догляд; щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку; тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"; допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях, допомога на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплата послуг із здійснення патронату над дитиною та допомога на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримку малих групових будинків.
   8 січня 2020 року в область надійшли кошти для забезпечення проведення виплати допомог за січень 2020 року в сумі 122,2 млн.грн.
   Виплата допомоги буде проведена з 10 по 24 січня відповідно у спосіб визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 

   Святою вечерею, колядками, смачною кутею зустрічали Різдво Христове вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.


 
Забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

   Питання забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації перебуває на особливому контролі в Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.
   Механізм забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення регламентується відповідним Порядком.
   Завдяки адресному підходу особи з інвалідністю самі обирають підприємство, де вони бажають отримати засоби реабілітації.
   Під час замовлення крісла колісного або протезів людина має підписати тристоронній договір, який укладається між підприємством, управлінням соціального захисту населення та безпосередньо особою з інвалідністю, а також акт виконаних робіт, щоб переконатися в якості виробленого засобу та наданої послуги. Решта виробів замовляється за спрощеною процедурою шляхом індивідуального підбору засобів реабілітації.
   За 2019 рік в області укладено 4710 договорів на загальну суму 84,5 млн. грн. з метою забезпечення 11,3 тис. осіб з інвалідністю, які станом на 26.12.2019 перебували на обліку в Централізованому банку даних з проблем інвалідності.
   У користування протягом 2019 року особам з інвалідністю видано 27,6 тис. засобів реабілітації.


 
В області своєчасно розпочата виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій готівковій формі

   Органами соціального захисту населення обласного та місцевого рівнів вжито всіх необхідних заходів, спрямованих на своєчасне призначення та нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій формі.
   Під дію програми житлових субсидій та пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грудні 2019 року підпадає 236,9 тис. сімей.
   Одержувачам субсидій з числа пенсіонерів виплата житлових субсидій проводиться у спосіб отримання пенсії, тобто через банківські установи або через виплатні об'єкти Укрпошти.
   Іншим одержувачам субсидій, які мають відкриті рахунки в Ощадбанку, кошти будуть зараховані на їх рахунки, у разі відсутності банківського рахунку, виплата проводиться через виплатні об'єкти Укрпошти.
   Пільговики отримають належні їм кошти нарахованих пільг у спосіб, зазначений у заяві (через банківські установи або виплатні об'єкти Укрпошти).
   Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у готівковій формі через виплатні об'єкти Укрпошти за грудень 2019 року проводиться з 4 по 25 січня.
   Одночасно повідомляємо, що з 1 січня 2020 року рішенням Уряду пільговикам, яким надаються пільги у безготівковій формі, надано можливість у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівку».
   Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву із зазначенням соціального рахунку в уповноваженому банку (при собі мати паспорт). Пільга у готівковій формі надаватиметься з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
   При наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку рахунку (пенсійного, іншого соціального рахунку), подаються реквізити вказаного рахунку, у разі відсутності банківського рахунку, необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.
   У разі подачі заяви про надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі протягом опалювального періоду виплата пільг проводиться тільки через банківські установи шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку.
   Пільговикам, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг (з безготівкової на готівкову) звертатись до управління соціального захисту населення додатково не потрібно.


 
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 551 в частині продовження термінів заміни посвідчень учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, віднесених до категорії 1.

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" в області підлягають заміні посвідчення 3677 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, а також учасників ліквідації інших ядерних аварій (категорії 1,2,3).
   В Департаменті детально опрацьовано 100% справ.
   На 10 засіданнях регіональної комісії розглянуто 3646 (99,2 %) справ.
   Прийнято рішення щодо заміни посвідчень 3640 громадянам (99 %).
   6 (0,2%) справ направлено на розгляд Комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Мінсоцполітики України.
   Оформлено та видано посвідчення нового зразка 3366 громадянам (92% прийнятих рішень), 274 громадянам посвідчення не оформлено через відсутність бланків. За інформацією Мінсоцполітики бланки посвідчення будуть замовлені та виготовлені у 2020 році після проведення тендерних процедур.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1129 ,,Про внесення змін до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551" продовжено термін проведення заміни посвідчень до 01.01.2021 року.
   Враховуючи зазначене, вказані категорії громадян мають право отримувати пільги і компенсації відповідно до посвідчень старого зразка, які є дійсними до проведення їх заміни в установленому порядку до 01.01.2021 року.


 

   2 січня 2020 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації за участю заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації К.С. Рижеченко проведено селекторну нараду з керівниками рай(міськ)управлінь щодо організації впровадження змін, які відбулись на законодавчому рівні з питань соціального захисту.
    Зокрема, йшлося про підвищення розмірів державних соціальних допомог на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях та дітей, які перебувають у сім'ї патронатного вихователя відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1101 від 24.12.2019 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги». Відповідно до постанови з 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
   Обговорено питання щодо організації роботи в області з надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
   З жовтня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій (безготівковій та готівковій) формі.
   З 1 січня 2020 року рішенням Уряду пільговикам, яким надаються пільги у безготівковій формі, надано можливість у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівкову». Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву із зазначенням рахунку в уповноваженому банку (при собі мати паспорт). Пільга у готівковій формі надаватиметься з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
   У разі подачі заяви про надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі протягом опалювального періоду виплата пільг проводиться тільки через банківські установи шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку.
   При наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку рахунку (пенсійного, іншого соціального рахунку), подаються реквізити вказаного рахунку, у разі відсутності банківського рахунку, необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.
   Оримувати пільги у готівковій формі через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» пільговики матимуть можливість після закінчення опалювального періоду, шляхом подання до 15 травня до територіального управління соцзахисту населення відповідної заяви.
   Пільговикам, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг (з безготівкової на готівкову) звертатись до управління соціального захисту населення додатково не потрібно.
   В ході селекторної наради керівниками рай(міськ)управлінь дано відповідні доручення до виконання.


 
З 01 січня 2020 року збільшено розміри державної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях та дітей, які перебувають у сім'ї патронатного вихователя

   З метою забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання у сімейному оточенні постановою Кабінету Міністрів України № 552 від 26.06.2019 року передбачено призначення державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.
   24 грудня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 1101 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» з 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
   При цьому у разі коли дитині-сироті або дитині, позбавленій батьківського піклування виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія чи державна допомога, розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим для дитини розміром державної соціальної допомоги та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на дату влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім'ю (крім державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю).
   Максимальний розмір допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування з 1 січня 2020 року становить:
   - для дітей до 6 років – 4 447,50 грн.
   - для дітей від 6 до 18 років – 5 545 грн.
   - для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) – 5 255 грн.;
   - для дітей з інвалідністю до 6 років – 6 226,50 грн.
   - для дітей з інвалідністю від 6 до 18 років – 7 763 грн.
   - для дітей з інвалідністю від 18 до 23 років (за умови навчання) – 7 357грн.
   Крім того, збільшено розмір грошового забезпечення батькам – вихователям і прийомним батькам: з 70 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину – вихованця та кожну прийомну дитину (з 1 січня 2020 року – 2 102 грн.).
   Також з 1 січня 2020 року підвищено розміри допомоги на дітей, які перебувають у сім'ї патронатного вихователя до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області буде проведено перерахунки державних допомог в автоматичному режимі. Звертатися до територіальних управлінь соціального захисту населення та подавати будь - які додаткові документи не потрібно.


 
До уваги пільговиків! Важлива інформація!

   З жовтня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій (безготівковій та готівковій) формі.
   З 01 січня 2020 року рішенням Уряду пільговикам, яким надаються пільги у безготівковій формі, надано можливість у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівку».
   Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву із зазначенням рахунку в уповноваженому банку (при собі мати паспорт). Пільга у готівковій формі надаватиметься з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
   У разі подачі заяви про надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі протягом опалювального періоду виплата пільг проводиться тільки через банківські установи шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку.
   При наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку рахунку (пенсійного, іншого соціального рахунку), подаються реквізити вказаного рахунку, у разі відсутності банківського рахунку, необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.
   Звертаємо увагу, що отримувати пільги у готівковій формі через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» пільговики матимуть можливість після закінчення опалювального періоду, шляхом подання до 15 травня до територіального управління соцзахисту населення відповідної заяви.
   Пільговикам, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг (з безготівкової на готівкову) звертатись до управління соціального захисту населення додатково не потрібно.
    Одночасно зазначаємо номери телефонних "гарячих" ліній управлінь соціального захисту населення для надання роз'яснень населенню щодо призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг