Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
В області розпочалася виплата разової адресної допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав


  На особливому контролі в області перебуває питання соціального захисту родин загиблих (померлих) ветеранів війни.
  З метою підвищення рівня соціального захисту, надання додаткових соціальних гарантій пільговим категоріям населення, в області продовжено реалізацію заходів обласної Комплексної соціальної програми.


  До Дня виведення військ з Афганістану, що відзначається українським суспільством щороку 15 лютого, органами соціального захисту населення, згідно обласної Комплексної соціальної програми розпочато виплату разової адресної допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав.
  За ініціативи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з 2021 року розмір зазначеної виплати збільшено до 3 тис грн. Зазначена виплата в області буде проведена 304 членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій.
  Виплата коштів здійснюється через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання або шляхом перерахування коштів на особовий рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку.
  Звертатися до органів соціального захисту та надавати будь-які документи не потрібно. Вся необхідна робота з нарахування та виплати одноразової допомоги проведена на рівні Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.
  З метою соціальної підтримки вищевказаної категорії громадян та надання додаткових соціальних гарантій з обласного бюджету обласною Комплексною програмою соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки додатково передбачено й інші соціальні гарантії.

  Додаткові соціальні гарантії учасникам бойових дій та сім´ям загиблих
(померлих) учасників бойових дій, в рамках обласної Комплексної
соціальної програми:

  ✓ надання послуг з санаторно-курортного оздоровлення членам сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав;
  ✓ компенсація за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських і міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км);
  ✓ підтримка організаційної діяльності обласних та районних (міських) громадських організацій, які опікуються проблемами ветеранів та осіб з інвалідністю.

  Крім того, з метою надання додаткових соціальних гарантій за рахунок коштів обласного бюджету, з 2020 року запроваджено компенсаційні виплати за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування за рахунок коштів обласного бюджету всім сім'ям загиблих (померлих) ветеранів війни, забезпечення 1 раз на два роки санаторно-курортним оздоровленням осіб з інвалідністю внаслідок війни на території інших держав, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення на забезпечення санаторно-курортним лікуванням.


 
Пільги на електропостачання багатодітним сім'ям, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям та сім'ям опікунів (піклувальників)

  Статтею 13 Закону України "Про охорону дитинства" багатодітним сім'ям, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім'ям та сім'ям, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, передбачено право на 50-відсоткову знижку з оплати житлово-комунальних послуг, в межах соціальних нормативів.
  Зазначені пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2021 року – 3180 грн).
  Соціальні нормативи, в межах яких надаються пільги (субсидії) встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування"
  16 грудня 2020 року Урядом прийнято рішення (постанова № 1282), яким визначено, що з 1 листопада 2020 року для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, а також сімей, у яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, нарахування послуг з електропостачання проводиться без урахування встановлених обмежень із застосуванням соціальних нормативів (на місяць):
  у житлових приміщеннях (будинках), крім зазначених нижче, – 70 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства);
  обладнаних стаціонарними електроплитами (за наявності централізованого постачання гарячої води) – 110 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства);
  обладнаних стаціонарними електроплитами (за відсутності централізованого постачання гарячої води) – 130 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства);
  не обладнаних стаціонарними електроплитами (за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів) – 100 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства).
  Департаментом спільно з управліннями соціального захисту населення вжито комплекс заходів, спрямованих на проведення своєчасного нарахування пільг за січень поточного року та перерахунку розміру пільг з 1 листопада 2020 року, в зв'язку зі скасуванням обмежень максимального соціального нормативу на електропостачання для багатодітних сімей.
  Звертаємо увагу, що перерахунок пільг управліннями соціального захисту населення проведено самостійно, без необхідності додаткових звернень.
  Одночасно інформуємо, що для решти пільгових категорій громадян порядок застосування соціальних нормативів на послуги з електропостачання залишився без змін.

 

  Шановні жителі області, директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Василівна Корнієнко сьогодні звітувала на оперативно-розпорядчій нараді у голови обласної державної адміністрації щодо організації роботи в області з питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово- комунальних послуг.

  Керівник обласного Департаменту зазначила: на Полтавщині 240 000 сімей отримують житлові субсидії та пільги. Із них житлові субсидії – понад 162 000 сімей, пільги з оплати житлово-комунальних послуг – понад 63 000 сімей. Загальний обсяг фінансування житлових субсидій і пільг за 2020 рік становить 1,9 млрд. грн.

  Із загальної кількості сімей, які користуються державною підтримкою під час оплати за житлово-комунальні послуги 40% – жителі міст, 60% – сільської місцевості.

  Директор Департаменту наголосила, що нині в управліннях соціального захисту вживаються всі необхідні заходи щодо проведення перерахунків субсидій та пільг за січень у зв'язку зі змінами цін та тарифів на оплату комунальних послуг, але через запущений процес реорганізації управлінь соціального захисту населення це досить складно зробити.

  «До 27 січня необхідно обов'язково завершити роботу з перерахунку. І всі заявки передати до Міністерства соціальної політики, щоб своєчасно отримати фінансування. Виплати люди отримають згідно з графіком. До 25 лютого готівкою та до 18 лютого у безготівковій формі», – сказала Людмила Корнієнко.

  З 1 лютого встановлено граничні ціни на постачання газу. У зв'язку з цим потрібно заново зробити всі перерахунки пільг і субсидій. Зробити це потрібно до 27 лютого, щоб отримати фінансування.

  «Для одержувачів субсидій та пільговиків у межах соціальних норм потрібно компенсувати підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Тому роботу потрібно провести своєчасно, у вказані терміни, щоб надати можливість сім'ям сплатити за житлово-комунальні послуги», – сказала Людмила Корнієнко.

  За її інформацією, у сільській місцевості субсидії для кожного одержувача зростуть до близько 700 грн, у містах – до 160 грн. Також, враховуючи зростання цін і тарифів на оплату комунальних послуг, очікується, що протягом січня-березня 2021 року за призначенням субсидій додатково звернеться понад 20 тисяч сімей області. Зокрема, 2 700 сімей, які що використовують електроопалення.

  «З лютого роботу буде складно організовувати на районному рівні, тому що відбувається процес реорганізації районних управлінь. 32% працівників скоротять. Тому ми вживатимемо додаткових заходів, щоб своєчасно в області забезпечити виплати субсидій і пільг»,¬ – сказала Людмила Корнієнко.

  Вона звернулася до голів новоутворених Полтавського, Миргородського, Кременчуцького та Лубенського районів із проханням забезпечити роботу в неробочий час, зокрема у вихідні, щоб із 20 по 27 лютого зробити перерахунки. Департамент проводитиме щоденний супровід та координуватиме роботу в районах. Також кожній сім'ї потрібно надіслати до 15 лютого повідомлення про нараховані субсидії за січень і до 15 березня – за лютий.

  Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко наголосила, що голови РДА мають звернути особливу увагу на роботу управлінь, щоб встигнути вчасно зробити перерахунки.

  «Просимо завчасно повідомляти, якщо бачите, що управління не встигають або є якісь перепони щодо вказаного терміну, й звертатися за допомогою до Департаменту соцзахисту населення. Ми також долучатимемося до розгляду цих заяв», – сказала Катерина Рижеченко.

  Також Людмила Корнієнко наголосила, що нині триває формування відділів соціального захисту в територіальних громадах. Цю роботу треба проводити через старостати та уповноважених осіб. Приймати заяви та в триденний термін передавати в управління соціального захисту населення. Тому що, за правилами, субсидії призначають із моменту звернення.

  Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов доручив головам РДА інформувати населення про можливості отримання субсидій та їх перерахунки.

 
До уваги отримувачів субсидій та пільг
на оплату житлово-комунальних послуг !


  У зв'язку із змінами цін та тарифів на оплату комунальних послуг Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрацій спільно з управліннями соцзахисту населення області вживається комплекс заходів з метою проведення своєчасних перерахунків розмірів субсидій та пільг за січень 2021 року.
  Звертатися з питань проведення перерахунків та подавати додаткові документи до управлінь соцзахисту одержувачам житлових субсидій та пільг не потрібно.
  Відповідно до законодавства розмір субсидії розраховуються як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах встановлених соціальних нормативів та розміром обов'язкового відсотка платежу, який визначається індивідуальної для кожної сім'ї.
  Тому для одержувачів субсидій збільшення вартості використаних комунальних послуг в межах соціальних норм буде відшкодовано за рахунок збільшення розміру субсидії. При цьому обов'язковий відсоток платежу для сім'ї залишається незмінним.
  Сім'ям, які раніше не користувались житловою субсидією, а також сім'ям, які використовують електричну енергію для опалення, для визначення права на отримання субсидії рекомендуємо подати відповідну заяву та декларацію.
  Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року документи на призначення державних соціальних гарантій, в тому числі житлових субсидій, подаються до:
  - відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеної посадової особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноважених осіб старостинських округів;
  - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).
  В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород, м. Горішні Плавні) заяви з необхідним пакетом документів на призначення державних соціальних гарантій приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
  Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі.
  Документи в електронному вигляді можливо подати через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/

 
НАПРИКІНЦІ ГРУДНЯ МИНУЛОГО РОКУ 3,6 ТИСЯЧ
ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ НА ДІТЕЙ


  Друзі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 року № 1171 "Деякі питання виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам-підприємця" в області Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області за листопад - грудень 2020 року проведено виплату на дітей 3,6 тис. фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку на загальну суму 16,6 млн. грн.
  Важливо, що усім підприємцям, які отримували такі виплати навесні, їх перепризначили автоматично, без подання нової заяви та необхідних документів. Фізичні особи-підприємці, які навесні не звертались за допомогою, змогли отримати її, подавши до 15 грудня заяву та необхідні документи.

 
ЗАПИТАННЯ: Чи має право на компенсацію "Муніципальна няня" матір, яка навчається на денній формі?

  ВІДПОВІДЬ : Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 897 " Про внесення змін до Порядк у відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років " муніципальна няня" було внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років " муніципальна няня" (постанова КМУ від 30.01.2019 № 68 " Деякі питання відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років " муніципальна няня" (далі – постанова № 897).
  Постанова № 897 почала діяти вже з 2 жовтня через її офіційне опублікування в " Урядовому кур'єрі" від 02.10.2020 № 192.
  У пункті 2 постанови № 897 зазначено, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років " муніципальна няня", повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги " муніципальна няня" шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад документів, передбачених пунктами 5—7 змін цієї постанови.
  У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги " муніципальна няня" її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.
  Пунктом 5 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років " муніципальна няня", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 " Деякі питання відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років " муніципальна няня" (зі змінами) (далі – Порядок), передбачено, що компенсація послуги " муніципальна няня" надається отримувачам послуги " муніципальна няня ˮ за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України " Про зайнятість населення ˮ, за винятком отримувачів послуги " муніципальна няня", які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги " муніципальна няня", у яких одночасно народилося троє і більше дітей.
   Компенсація послуги " муніципальна няня" надається у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю I або II групи.
  Компенсація послуги " муніципальна няня" не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, отримувачам послуги " муніципальна няня", які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (абзац четвертий пункт 5 Порядку).
  Відповідно до Порядку отримувачами послуги " муніципальна няня" є батьки (усиновлювачі), опікуни дитини, і кожен отримувач має підтвердити свою зайнятість (копія трудової книжки отримувача послуги " муніципальна няня").
  Щодо осіб, які належать до зайнятого населення: зазначаємо, що відповідно до пункту 7) статті 1 Закону України " Про зайнятість населення ˮ (далі – Закон) зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов'язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі.
  До зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном, та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою (стаття 4 Закону).

До зайнятого населення також належать:
    ✓ непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;
    ✓ батьки - вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;
    ✓ особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за нею відповідно до законодавства.
  До зайнятого населення не належать іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні і зайнятість яких пов'язана із забезпеченням діяльності іноземних посольств і місій або виконанням своїх професійних чи трудових обов'язків перед роботодавцем - нерезидентом.

 

  Дотримуючись давніх українських традицій Різдвяні свята відзначили вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату, підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату та Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
  Костюмовані колядники завітали на Святу вечерю та привітали колядками присутніх з Різдвом Христовим. Тематичні вечори включали перегляд фільмів про святкування Різдва в давнину, конкурс на кращу витинанку «Казку зима візерунком малює», літературну виставку «Різдвяна подорож», театралізоване дійство «Колядують зорі на Різдво Христове».
  Після співаної коляди на колядників чекали пригощання та справжні різдвяні посиденьки з кутею та пиріжками.

 
Кількість внутрішньо переміщених осіб перебуваючих на обліку у Полтавській області в 2020 році

  Відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та на виконання постанови КМУ від 01.10.2014 № 509, органами соціального захисту населення здійснюється взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (далі –ВПО).
  За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб в області станом на 01.01.2021 року перебуває на обліку 22630 осіб (16435 сімей), у тому числі: 7,7 тис. - працездатних осіб, 3,7 тис. – дітей, 1,3 тис. – осіб з інвалідністю, 9,0 тис. – пенсіонерів.
  Органами соціального захисту населення у Полтавській області забезпечується призначення та виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та інших соціальних виплат. Проведено виплату щомісячної адресної допомоги на суму 614,6 млн. грн., в т.ч. у 2020 році на суму 86,0 млн. грн. В середньому грошову допомогу з державного бюджету отримують 8,6 тис. осіб.
  В грудні 2020 року здійснено виплати державних соціальних допомог 695 внутрішньо переміщеним особам.

Кількість перебуваючих на обліку ВПО в Полтавській області у 2020 році

Динаміка


  Протягом 2020 року можна відмітити, що міграція ВПО виглядає більш стабільною. На загальну ситуацію суттєво вплинула епідемічна ситуація в країні та запроваджені, в зв'язку з цим, карантинні заходи.
  Так, Законом України від 17.03.2020 № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» передбачено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням короновірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни, зокрема забороняється прийняття рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулась до покинутого місця постійного проживання, та відповідно припинення соціальних виплат.
  Враховуючи вищевказане та враховуючи аналіз динаміки зростання/зменшення кількості перебуваючих на обліку внутрішньо переміщених осіб слід зазначити, що кількість перебуваючих на обліку внутрішньо переміщених осіб змінювалась протягом 2020 року лише за рахунок зміни в складі сім'ї (народження або смерть) та переміщення в межах області або країни у зв'язку із зміною фактичного місця проживання (перебування на обліку) за особистим зверненням.

 
Удосконалено порядок надання житлових субсидій

  16 грудня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1282 «Про внесення змін до деяких постанов», якою удосконалено порядок надання населенню житлових субсидій. Зазначена постанова набрала чинності 24 грудня 2020 року.
  Вказаною постановою, зокрема, змінено умови призначення житлової субсидії у випадку коли загальна площа житлового приміщення перевищує встановлені постановою норми. Якщо раніше субсидія не призначалась у разі, коли опалювальна площа перевищувала 120 кв. метрів для квартир та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків, то відтепер для визначення права враховується загальна площа житла – не більше 130 кв. метрів для квартир та 230 кв. метрів для індивідуальних будинків.
  Внесеними змінами також надана можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
  Крім того, надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло (земельну ділянку) протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування чи отримання майна у дарунок.
  Особи, які (за яких) не сплатили єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і відповідно до законодавства звільнені від його сплати також мають право на отримання житлової субсидії на загальних підставах.
  Звертаємо увагу! Внесені зміни застосовуються при визначенні права на призначення житлової субсидії за новими зверненнями.
  Для сімей, які отримують субсидію в опалювальний період 2020/2021 року нові умови будуть застосовуватись при визначенні права на наступний період з 1 травня 2021 року.
  Сім'ям, яким не було призначено житлову субсидію у зв'язку з успадкуванням майна, відсутністю сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, але вони відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у складі домогосподарства яких є особи, які офіційно працюють за кордоном в країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, необхідно подати відповідну заяву та декларацію.
  Подати заяву на призначення субсидії в електронному вигляді можливо через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за цим посиланням https://subsidii.mlsp.gov.ua/
  З 1 січня 2021 року з питань подання заяв з необхідними документами про призначення та надання житлових субсидій необхідно звертатись до:
  - відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеної посадової особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноважених осіб старостинських округів;
  - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі створення).
  В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення
  (м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород, м. Горішні Плавні) заяви з необхідним пакетом документів на призначення державних соціальних гарантій приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
  Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Портал Дія" - за наявності технічної можливості).

 

  Цікаво та змістовно відсвяткували прихід Нового 2021 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату, підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, люди поважного віку, які проживають у Вишняківському будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів.
  Організовано різноманітні конкурси, концертні програми, виставки творчих робіт присвячені новорічній тематиці.

 
Як діяти громадянам з 1 січня 2021 року у разі встановлення статусу пільговика

  Після встановлення статусу пільговика, на підставі його звернення, інформація включається до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги за адресою зареєстрованого або фактичного (за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування) місця проживання.
  З 1 січня 2021 року заяви з необхідним пакетом документів, в т.ч., для отримання пільг приймаються безпосередньо в територіальній громаді:
  - відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноваженими особами старостинських округів;
  - посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).
  В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород, м. Горішні Плавні), заяви з необхідним пакетом документів на призначення державних соціальних гарантій приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
  Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Портал Дія" – за наявності технічної можливості).
  Для користування пільгами пільговик подає наступні документи:
   ✓ заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики,
   ✓ копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів зазначених документів),
   ✓ копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків-картка платника податків (зокрема, в електронному вигляді – за наявності в одержувача інформації технічної можливості провести перевірку відповідності реєстраційних даних фізичної особи за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків в електронній формі), або копію паспорта громадянина України/свідоцтва про народження (на вибір) із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,
   ✓ пред'являє паспорт,
   ✓ надає інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується,
   ✓ надає будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).
  Важливо! У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це уповноважений орган.

 

 
З 1 січня 2021 року змінився механізм прийому документів
на призначення державних соціальних гарантій


  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2020 № 1035 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 1 січня 2021 року змінився механізм прийому документів для оформлення державних соціальних допомог, субсидій, пільг та інших соціальних гарантій.

   З 1 січня 2021 року з усіх питань щодо подання документів на призначення державних соціальних гарантій необхідно звертатись до:

   ✓ відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеної посадової особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

   ✓ уповноважених осіб старостинських округів;

   ✓ посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі створення).


  Звертаємо увагу, що в територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород, м. Горішні Плавні) заяви з необхідним пакетом документів на призначення державних соціальних гарантій приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.

  Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Портал Дія" - за наявності технічної можливості).

  У разі виникнення питань з організації прийому документів на призначення державних соціальних гарантій, рекомендуємо звертатись за телефоном обласної безкоштовної «гарячої» лінії: 0 800 500 620.

  Одночасно зазначаємо телефони територіальних громад та перелік державних соціальних гарантій з подання документів на призначення яких необхідно звертатись до територіальних громад :

  

Перелік державних соціальних гарантій, з подання документів
на призначення яких необхідно звертатись до територіальних громад

  1. Допомога сім'ям з дітьми
  1.1. Допомога у зв'язку з вагітності та пологами жінками, звільненим у зв'язку з ліквідацією підприємства
  1.2. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зареєстрованим в центрі зайнятості як безробітні
  1.3. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами аспіранткам, докторанткам, студенткам
  1.4. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами непрацюючим жінкам
  1.5. Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, жінкам,зареєстрованим як СПД
  1.6. Допомога при народженні дитини
  1.7. Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклуванням
  1.8. Допомога на дітей одиноким матерям
  1.9. Допомога при усиновлені дитини
  1.10. Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною
  2. Допомога малозабезпеченим сім'ям
  2.1. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям
  3. Допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю
  3.1. Державна соціальна допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю
  4. Допомога особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю
  4.1. Допомога особам з інвалідністю І групи
  4.2. Допомога жінкам, яким присвоєно звання "Мати-героїня"
  4.3. Допомога особам з інвалідністю ІІ групи
  4.4. Допомога особам з інвалідністю ІІІ групи
  4.5. Допомога священнослужителям, церковнослужителям
  4.6. Допомога особам, які досягли віку, що дає право на призначення допомоги
  4.7. Допомога на догляд малозабезпеченим особам з інвалідністю підгрупи А та Б І групи
  4.8. Допомога на догляд одиноким малозабезпеченим особам, які за висновком ЛКК закладу охорони здоров'я потребують постійного стороннього догляду (крім осіб з інвалідністю І групи)
  4.9. Допомога дитині померлого годувальника
  5. Компенсація вартості продуктів харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
  5.1. Компенсація 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними (фізіологічними) нормами, встановленими Міністерством охорони здоров'я України, громадянам, які віднесені до 1 категорії
  5.2. Компенсація 25 процентів вартості продуктів харчування за медичними (фізіологічними) нормами, встановленими Міністерством охорони здоров'я України, громадянам, які віднесені до 2 категорії
  5.3. Грошова компенсація на дітей віком від 6 до 10 років за дні, в які не відвідували навчальний заклад
  5.4. Грошова компенсація на дітей віком від 11 до 14 років за дні, в які не відвідували навчальний заклад
  5.5. Грошова компенсація на дітей віком від 15 до 18 років за дні, в які не відвідували навчальний заклад
  6. Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме
  6.1. Тимчасова державна допомога, коли місце проживання матері (батька) невідоме
  6.2. Тимчасова державна допомога, коли мати (батько) ухиляються від сплати аліментів
  6.3. Тимчасова державна допомога, коли мати (батько) не мають можливості утримувати дитину
  7. Допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу иа прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплати послуг із здійснення патронату над дитиною та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримки малих групових будинків
  7.1. Грошове забезпечення прийомним батькам та соціальна допомога дітям-сиротам
  7.2. Грошове забезпечення батькам - вихователям та соціальна допомога дітям-сиротам
  8. Допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком ЛКМЗ потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним
  8.1. Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком ЛКМЗ потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним
  9. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги
  9.1. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю І групи
  9.2. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II групи та дітям з інвалідністю
  9.3. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю III групи та хворим, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування
  10. Винагорода жінці, якій присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"
  10.1. Одноразова винагорода жінці, якій присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"
  11. Допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми
  11.1. Одноразова матеріальна допомога особі, яка постраждала від торгівлі людьми
  12. Допомога на поховання
  12.1. Допомога на поховання
  13. Допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату
  13.1. Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату
  14. Допомога на утримання дитини в сiм'ї патронатного вихователя
  14.1. Грошове забезпечення та соціальна допомога на утримання дитини в сiм'ї патронатного вихователя
  15. Допомога військовослужбовцям, звільненим з строкової служби
  15.1. Одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з строкової служби
  16. Допомога в разi загибелi або iнвалiдності волонтера
  16.1. Одноразова грошова допомога в разi загибелi (смерті) волонтера
  16.2. Одноразова грошова допомога в разi iнвалiдності волонтера
  17. Допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання
  17.1. Допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання
  18. Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях
  18.1. Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях
  19. Грошова компенсація замість санаторно-курортного лікування
  19.1. Компенсація замiсть санаторно-курортної путiвки особі з iнвалідністю 1 групи (стаття 6 (2))
  19.2. Компенсація замiсть санаторно-курортної путiвки особі з iнвалідністю 2 групи (стаття 6 (2))
  19.3. Компенсація замiсть санаторно-курортної путiвки особі з iнвалідністю 3 групи (стаття 6 (2))
  19.4. Компенсація за путiвки особам з iнвалідністю ВВВ 1 групи
  19.5. Компенсація за путiвки особам з інвалідністю ВВВ 2 групи
  19.6. Компенсація за путiвки особам з iнвалідністю ВВВ 3 групи
  19.7. Компенсація за санаторно-курортне лікування потерпілим внаслідок ЧК 1 категорії
  19.8. Компенсація за санаторно-курортне лікування дітям, потерпілим внаслідок ЧК
  19.9. Компенсація за путiвку та самостiйне лiкування особам з інвалідністю 1 групи (стаття 2)
  19.10. Компенсація за путiвку та самостiйне лiкування особам з iнвалідністю 2 групи (стаття 2)
  19.11. Компенсація за путiвку та самостiйне лiкування особам з iнвалідністю 3 групи (стаття 2)
  20. Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування
  20.1. Компенсація самостійного санаторно-курортного лікування УБД (стаття 1)
  20.2. Компенсація самостійного санаторно-курортного лікування учасникам війни (стаття 1)
  20.3. Компенсація самостійного санаторно-курортного лікування особам, на яких поширюється чинна стаття 15
  20.4. Компенсація самостійного санаторно-курортного лікування колишнім неповнолітнім в'язням (стаття 6 (1))
  20.5. Компенсація самостійного санаторно-курортного лікування колишнім в'язням (стаття 6 (3))
  20.6. Компенсація самостійного санаторно-курортного лікування дружинам жертв нацистських переслідувань (стаття 6 (4))
  20.7. Компенсація самостійного санаторно-курортного лікування ветеранам праці (стаття 7)
  21. Пільги на придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу
  21.1. Пільга на придбання твердого палива
  21.2. Пільга на придбання скрапленого газу
  22. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива
  22.1. ЖКП
  22.2. СГТП

  Телефони територіальних громад з питань соціального захисту населення

 
До уваги отримувачів житлових субсидій!

  У зв'язку з підвищенням з 1 січня 2021 року тарифів на оплату комунальних послуг Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації скоординовано роботу управлінь соцзахисту населення щодо своєчасного проведення перерахунків розміру призначених житлових субсидій 162 тис. сімей області.
  Згідно законодавства розмір житлових субсидій розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та розміром обов'язкового відсотка платежу, який визначається для кожної сім'ї індивідуально в залежності від її складу та отриманих доходів.
  Тому при збільшенні тарифів на комунальні послуги відповідно збільшується розмір житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в межах соціальних нормативів.
  Перерахунок розміру субсидій з урахуванням збільшених тарифів буде проведено управліннями соціального захисту населення самостійно до 25 січня поточного року, звертатися додатково до управлінь не потрібно.
  Виплата житлових субсидій з урахуванням підвищених тарифів на оплату комунальних послуг у грошовій готівковій формі за січень 2021 року буде проведена через банківські установи на початку лютого, через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» - з 4 по 25 лютого, згідно графіку.
  Житлові субсидії у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 лютого. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення.