Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
В області розвивається мережа спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства

  З метою консолідації зусиль органів державної влади, органів місцевого самоврядування у сфері боротьби з домашнім насильством у 2021 році Полтавській області з державного бюджету виділено субвенцію в сумі 8233,115 тис. грн на створення 7 спеціалізованих служб – 2 денних центрів соціально-психологічної допомоги в Пирятинській та Котелевській територіальних громадах та 5 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб у Глобинській, Решетилівській, Миргородській, Семенівській, Щербанівській територіальних громадах.
  Відтепер мешканці Глобинської, Семенівської, Миргородської, Решеталівської, Щербанівської територіальних громад, які постраждали від домашнього насильства, зможуть отримати професійні консультації психолога, первинну психологічну підтримку, направлення, у разі потреби, до відповідних суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, а також отримати своєчасну інформацію щодо попередження домашнього насильства.
  У Котелевській територіальній громаді з лютого місяця запрацює денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашьного насильства.
   У Пирятинській територіальній громаді триває процес створення денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашьного насильства за рахунок коштів державної субвенції, ведуться ремонтні роботи, здійснюється підготовка персоналу.
  Крім того, розвиток мережі спеціалізованих служб в громадах сприяє створенню нових робоч місць.
  Робота спеціалізованих служби підтримки осіб, постраждалих від домашьного насильства ґрунтується на принципах конфіденційності та індивідуальному підході до кожної людини, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості та відповідальності за дотримання етичних і правових норм.


 
Розпочалася виплата обласної допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав

   15 лютого вшановується День учасників бойових дій на території інших держав та День виводу військ з Афганістану.
   Відповідно до Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з установами соціального захисту населення області проведено комплекс заходів для своєчасного нарахування допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав. Звертатися до управлінь соціального захисту населення та подавати додаткові документи не потрібно.
   Допомога буде виплачена кожному члену сім'ї загиблого (померлого) учасника бойових дій на території інших держав у розмірі по 3000 грн. На сьогоднішній день відповідний статус в області мають 298 осіб.
   Виплата допомоги буде проведена у період з 28 січня по 7 лютого поточного року у спосіб одержання пенсійних виплат – через банківські установи або АТ «Укрпошта».
   Крім того, обласною Програмою за рахунок коштів обласного бюджету передбачено безкоштовне санаторно-курортне оздоровлення членів сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав один раз на два роки в будь-якому санаторно-курортному закладі Полтавської області.
   З минулого року в рамках Програми сім'ї загиблих (померлих) ветеранів війни включені до переліку пільгових категорій, яким виплачується додаткова компенсація вартості проїзду автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування, шляхом відшкодування вартості квитка.
   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації забезпечена тісна співпраця з громадськими організаціями області з питань виконання спільних завдань – турботи про сім'ї загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав. Нові ініціативи щодо розширення напрямків програми з метою підвищення рівня соціального захисту пільгових категорій населення будуть і надалі виноситися на розгляд депутатського корпусу обласної ради з метою їх реалізації в рамках обласної Програми.
  


  Директор Департаменту соціального захисту населення
  Полтавської облдержадміністрації
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Міністерство соціальної політики України інформує:

  Українці віком 60+ зможуть витратити 1000 грн на придбання ліків за програмою єПідтримка.
  З 24 січня українці віком від 60 років зможуть витратити 1000 грн, які вони отримали у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків у аптеках.
  Відповідну постанову ухвалено 19 січня Кабінетом Міністрів України. Зокрема, постановою розширено дію програми єПідтримка на лікарські засоби, а саме надано можливість людям віком від 60 років спрямувати кошти за отримання базового курсу щеплень від коронавірусної хвороби на придбання ліків за кошти програми єПідтримка в аптечних закладах та інтернет-аптеках.
  Придбати можна буде виключно лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці.
  Наприклад, не можна буде придбати препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби або медичні прилади, такі як інгалятори, апарати для вимірювання тиску тощо.
  Більше про проєкт єПідтримка за посиланням 👉 https://e-aid.diia.gov.ua


 

Державна програма з надання житлових субсидій – це ефективний механізм, який дає можливість сім'ям повною мірою і вчасно здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги, особливо це актуально в опалювальний період.
  На сьогодні в Полтавській області майже 153 тис. домогосподарств отримують субсидії, що становить 26% мешканців області.
  Згідно законодавства розмір житлових субсидій визначається як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та розміром обов'язкового відсотка платежу сім'ї, який визначається для кожної сім'ї індивідуально в залежності від її складу та отриманих доходів.
  Рекомендуємо сім'ям, у яких витрати на комунальні платежі перевищують 15% родинного бюджету, перевірити своє право на призначення житлової субсидії.
  Документи на призначення житлової субсидії можна подати до Центру надання адміністративних послуг, уповноважених осіб територіальних громад, а в містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення або направити поштою.
  Основні документи, що подаються для призначення житлової субсидії:
  - заява http://plsz.gov.ua/pub_doc/Zayava%202021_2.doc
  - декларація http://plsz.gov.ua/pub_doc/declaraciya%202021.doc .
  Документи для призначення субсидії також можна подати в електронній формі скориставшись онлайн сервісом через Портал Дія https://diia.gov.ua/services/zvernennya-na-priznachennya-zhitlovih-subsidij-v-elektronnij-formi
  З досвіду реалізації Програми житлових субсидій і відповідно найбільш гострих запитань просимо звернути увагу на наступні аспекти:
  Житлова субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, тобто за місцем реєстрації особи, та розраховується на усіх зареєстрованих осіб.
  При призначенні субсидії зі складу домогосподарства можуть бути виключені особи, які зареєстровані, та не є членами сім'ї, але фактично не проживають за адресою домогосподарства, що підтверджується відповідними документами або актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
  Субсидія також може бути призначена особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому:
  - орендують житло на підставі договору найму(оренди);
  - індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
  - внутрішньо переміщеним особам.
  Звертаємо увагу, що житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.
  За загальним правилом житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до закінчення опалювального сезону (до квітня включно).
  Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви.
  У разі зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо житлові субсидії призначаються протягом трьох місяців з дати такої зміни.
  У наступних публікаціях буде продовжена тема щодо надання роз'яснень і відповідно рекомендацій з інших аспектів реалізації Програми житлових субсидій.


 
Обласні соціальні гарантії для вразливих категорій населення

   Питання соціального захисту вразливих верств населення повинно знаходитися на особливому контролі місцевих органів влади. Така допомога буде ефективною, якщо поряд з державними реалізуються місцеві соціальні програми, які є дієвими та в першу чергу відчутними для людей.
   В Полтавській області реалізується Комплексна програма соціального захисту населення (далі – Обласна програма), яка передбачає реальні напрямки підтримки пільгових категорій населення області.
   За рахунок коштів обласного бюджету у 2022 році будуть надаватися наступні обласні соціальні гарантії:
   - щомісячна допомога на дітей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС. Розмір виплати складає 2393 грн. на місяць. Така обласна виплата надається щомісяця незалежно від отримання на дитину державних пенсій чи соціальних допомог;
   - виплата щорічної разової грошової допомоги згідно встановлених статусів. Щорічна разова допомога надається у розмірі 3000 грн. і в області виплату отримають:
   члени сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали участь в АТО/ООС - у жовтні, до Дня захисників і захисниць України;
   дружини померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та сім'ї, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи - у квітні, до Дня Чорнобильської трагедії;
   члени сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав - у лютому, до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ з Афганістану;
   сім'ї, у складі яких є діти з інвалідністю підгрупи А - у червні, до Міжнародного дня захисту дітей.
   Для отримання вказаних виплат звертатися та подавати будь-які документи не потрібно. Вся необхідна робота буде проведена органами соціального захисту населення на підставі наявної інформації.
   Програмою передбачено надання одноразової матеріальної допомоги сім'ям, де виховуються діти, які мають онкологічні захворювання. Такі сім'ї раз на рік мають право отримати матеріальну допомогу за рахунок коштів обласного бюджету у розмірі до 50 тис. грн.
   Вже не перший рік через Обласну програму надається підтримка сім'ям, які втратили близьких під час участі в антитерористичній операції чи операції об'єднаних сил. Такі сім'ї отримають допомогу у загальному розмірі 55 тис. грн.
   Також в рамках Обласної програми передбачено проведення безкоштовного санаторно-курортного оздоровлення членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС у санаторіях області один раз на два роки.
   Аналогічні пільги із безкоштовного санаторно-курортного лікування на обласному рівні надаються і членам сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав, а також особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС та учасників бойових дій на території інших держав, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення.
   Щоб скористатися пільгою із безкоштовного санаторно-курортного лікування необхідно звернутися до центрів соціальних служб чи центрів надання соціальних послуг відповідної територіальної громади за місцем проживання.
   Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається за рахунок коштів обласного бюджету пільга з безоплатного отримання ліків на амбулаторне лікування за рецептами лікарів, а також безоплатне зубопротезування. Для отримання вказаної пільги, а також інформації щодо аптечних закладів, з якими укладено договір про безоплатне забезпечення ліками, необхідно звернутися до уповноваженої особи з питань соціального захисту за місцем проживання.
   З 2016 року запроваджена компенсація вартості пільг з проїзду на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах (якщо протяжність маршруту перевищує 50 км). Механізм компенсації передбачає відшкодування вартості квитків пільговим категоріям громадян, які згідно законодавства мають такі пільги (це, зокрема, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, особи з інвалідністю – у період з 1 жовтня по 15 травня, інші пільгові категорії).
   Для отримання компенсації необхідно звернутися до уповноваженої особи з питань соціального захисту територіальної громади чи управління (відділу) соціального захисту райдержадміністрації чи виконкому міської (районної) у місті ради.
   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації постійно з урахуванням пропозицій обласних громадських організацій вносяться на розгляд сесії обласної ради зміни і розширюються напрямки Обласної програми. Чергові зміни щодо підвищення рівня соціального захисту окремих пільгових категорій населення готуються для подачі в установленому порядку на розгляд сесії обласної ради.
  


  Директор Департаменту соціального захисту населення
  Полтавської облдержадміністрації
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
В області завершується виплата державних соціальних допомог та компенсацій за січень 2022 року

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації з метою забезпечення своєчасного проведення виплати державних соціальних допомог за січень 2022 року скерована робота органів соціального захисту населення області та вжито всіх необхідних заходів: проведені нарахування, сформовані відомості для виплати та направлена заявка щодо потреби в коштах до Міністерства соціальної політики для фінансування допомог понад 82,6 тис. осіб. на загальну суму 165,3 млн.грн.
   Після надходження коштів в область органами соціального захисту населення перераховані кошти на банківські установи та поштові відділення.
   Виплата допомог проводиться у спосіб, визначений одержувачами: через поштові відділення зв'язку за місцем проживання одержувача до 25 числа, або на рахунки одержувачів, відкритих в установах уповноважених банків, зарахування коштів по яких проводиться протягом одного операційного дня після їх перерахування.
   Кошти за січень поточного року вже зараховані на рахунки одержувачів в установах уповноважених банків, через виплатні об'єкти "Укрпошта" виплата допомог проводиться з 4 по 25 січня згідно графіку доставки, по наступних державних соціальних допомогах:
   - щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державна допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомога на дітей одиноким матерям, допомога при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям;
   - державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію,;
   - державна соціальна допомога на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства;
   - державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
   - грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  


  Директор Департаменту соціального захисту населення
  Полтавської облдержадміністрації
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
ФАКТИ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТОРГІВЛЮ ЛЮДЬМИ

   1. Торгівля людьми - це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
   2. Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство.
   3. Торгівля людьми - найбільш доходна злочинна діяльність.
   4. Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов'язану з переїздом в інший район чи за кордон.
   5. У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
   6. Злочинці - як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
   7. Коли люди стають об'єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
   8. Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
   9. Торгівля людьми - це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.
   Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте. Це означає, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.
  
ЯКЩО ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ? ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЧИ ВСЕ БЕЗПЕЧНО.

   1) перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернету, наприклад: www.stoptrafficking.org, www.527.org.ua;
   2) підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;
   3) легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;
   4) не залишайте свого паспорта в заставу та не віддавайте його роботодавцям або іншим особам;
   5) дізнайтеся контакти найближчого посольства України;
   6) тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким (чоловіку, жінці, батькам, дітям та іншим родичам);
   7) розкажіть близьким про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;
   8) домовтеся про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.
   Якщо Вам запропонували роботу за кордоном чи в іншому регіоні України звертайтесь на НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗКОШТОВНУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ 527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні)
   0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
   Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00
   527.org.ua – електронні консультації
   ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
   0 800 213 103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
   Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми Національної поліції України (044) 254 74 30 або
   Департамент боротьби зі злочинами, що пов'язані з торгівлею людьми Національної поліції України (044)374 37 85
   Графік роботи гарячої лінії: пн-сб з 09:00 до 18:00
   Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044)238 16-57
   В екстренних випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих закордоном можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 256 12 53 (цілодобово).
   У регіоні працює відділ боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУНП в Полтавській області, тел./факс (0532)51-76-40, адреса: м. Полтава, вул. Пушкіна 83.
  

 
Право особи, що постраждала від домашнього насильства на отримання безоплатної правової допомоги

   Відповідно до п.13 ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», право на безоплатну вторинну правову допомогу мають особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
   В Україні створено систему надання безоплатної правової допомоги, яка надає юридичну підтримку особам, які знаходяться під юрисдикцією України, та права яких порушено.
   Право на безоплатну правову допомогу – гарантія, встановлена Конституцією України, що дає можливість, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб, визначених Законом України «Про безоплатну правову допомогу», отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених Законом.
   Документами, що підтверджують право особи, що постраждала від домашнього насильства на отримання безоплатної правової допомоги є:
   - витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому міститься інформація про вчинення злочину, пов'язаного з насильством;
   талон-повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, пов'язаного з насильством, виданий уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, за формою, затвердженою МВС;
   - копія протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
   - копія постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з насильством;
   копія заяви до суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
   - рішення суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
   - копія винесеного працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції термінового заборонного припису;
   - направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, складене за формою, затвердженою Мінсоцполітики (видається районними, держадміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, у тому числі об'єднаних територіальних громад, чи загальними/спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб).
   Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечують надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам у порядку, встановленому Законом, за зверненням постраждалої особи або її законного представника, в тому числі у приміщенні загальної/спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб, якщо постраждала особа не може відвідати центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги самостійно, про що центру повідомляється відповідною службою.
   Правові послуги, надаються адвокатами та працівниками системи безоплатної правової допомоги та є безоплатними для клієнтів (оплачуються державою).
   Крім того, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0(800)-213-103, який обслуговується Всеукраїнським контактним центром системи безоплатної правової допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
   В Україні за телефонним номером «15-47» цілодобово та безкоштовно діє Гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
  

 
Електронний кабінет особи з інвалідністю

   Міністерством соціальної політики України впроваджено послугу «Електронний кабінет особи з інвалідністю», який забезпечує зручний оперативний спосіб подачі онлайн-пакету документів для забезпечення засобами реабілітації, перегляд стану опрацювання зазначених заяв, контроль за станом виконання замовлення.
   Електронний кабінет особи з інвалідністю надає можливість своїм користувачам подавати документи, необхідні для взяття на облік, для безоплатного отримання технічних та інших засобів реабілітації (далі – ТЗР), а також отримувати корисну інформацію про події та новини, в тому числі, в сфері забезпечення ТЗР.
   Електронний кабінет особи з інвалідністю забезпечує:
   - доступ громадянам до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (далі - КЕП);
   - особам, зареєстрованим в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
   - особам, інформація про яких відсутня в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, можливість подачі заявки на первинну реєстрацію в Централізованому банку даних з проблем інвалідності із заповненням стандартної форми реєстрації, прикріпленням сканованих копій необхідних документів та підписом документів КЕП;
   - можливість надсилання особам з інвалідністю в електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви щодо забезпечення ТЗР та пакету документів;
   - доступ до інтерактивного каталогу ТЗР з розширеними фільтрами, переліку виробників ТЗР та надавачів соціальних послуг;
   - можливість надсилання інформаційних повідомлень з Централізованому банку даних з проблем інвалідності на електронну скриньку при виникненні обставин, про які необхідно повідомити особу з інвалідністю;
   - проведення опитування осіб з інвалідністю щодо стану забезпечення ТЗР та оцінки якості наданих послуг.
   Міністерством соціальної політики України створено відеоролик під назвою «Електронний кабінет особи з інвалідністю». Зазначений відеоролик створено з метою інформування громадськості про зручний інструмент, що дозволяє особам з інвалідністю та їх представникам безперешкодно, не виходячи з дому, здійснити первинну реєстрацію в Централізованому банку даних з проблем інвалідності. Переглянути відеоролик можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=CqWvfFQ0dDs.
   Ознайомитись з інструкцією користувача кабінету особи з інвалідністю на веб-порталі Централізованого банку даних з проблем інвалідності можна за посиланням або переглянувши відео https://www.msp.gov.ua/news/20999.html.
  

 
В області розпочалась виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за грудень 2021 року

   13 січня 2022 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій через банківські установи. Кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах протягом 2-х робочих днів.
   Виплата через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» проводиться з 4 по 25 січня 2022 року згідно графіку доставки.
   За грудень 2021 року житлові субсидії нараховано 138,9 тис. сімей на загальну суму 238,3 млн. грн., пільги на оплату житлово-комунальних послуг – 58,6 тис. пільговиків на загальну суму 72,5 млн. грн.
   Органами соціального захисту населення області забезпечено системну роботу з призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг населенню.
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації скоординовано роботу рай(міськ) управлінь соціального захисту населення області з метою своєчасного та в стислі терміни проведення розрахунку розмірів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за грудень поточного року.
   Нагадуємо, що згідно законодавства розмір житлових субсидій визначається як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та розміром обов'язкового відсотка платежу сім'ї, який визначається для кожної сім'ї індивідуально в залежності від її складу та отриманих доходів.
   Рекомендуємо сім'ям, які з об'єктивних причин не в змозі самостійно сплачувати за комунальні послуги, та їх витрати на комунальні платежі перевищують 15% родинного бюджету, звернутись за отриманням житлової субсидії.
   Документи на призначення житлової субсидії можна подати до Центру надання адміністративних послуг, уповноважених осіб територіальних громад, а в містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення або направити поштою.
   Документи для призначення субсидії також можна подати в електронній формі скориставшись онлайн сервісом через Портал Дія https://diia.gov.ua/services/zvernennya-na-priznachennya-zhitlovih-subsidij-v-elektronnij-formi
  

 
Органами соціального захисту населення області проведено своєчасне нарахування надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства у збільшених розмірах

   Законом України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд» від 02.09.2020 року передбачено поступове підвищення розміру надбавки на догляд особам з інвалідністю з дитинства підгрупи А та дітям з інвалідністю підгрупи А.
  З січня 2022 року підвищено розміри надбавки на догляд:
  - особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А із 150% до 200% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  - за дітьми з інвалідністю підгрупи А із 150% до 200% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
  З урахуванням внесених змін розмір допомоги з надбавкою на догляд становить:
  - особам з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А - 6589,80 грн на місяць;
  - на дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років з надбавкою на догляд - 5553,80 грн; віком від 6 до 18 років - 6589,80 грн на місяць;
  В області вказану державну допомогу з надбавкою на догляд отримує 1417 осіб з інвалідністю з дитинства, в тому числі 640 дітей з інвалідністю підгрупи А.
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат спільно з рай (міськ) управліннями соцзахисту населення проведено комплекс робіт з перерахунків розмірів допомог по кожному одержувачу, починаючи з січня 2022 року. Звертатися до територіальних управлінь соціального захисту населення та подавати додаткові документи не потрібно.
  Одночасно повідомляємо, що за ініціативи Департаменту соціального захисту населення відповідно до Обласної комплексної соціальної програми у поточному році також передбачено виплату до Дня захисту дітей щорічної разової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету у розмірі по 3000 грн кожній сім'ї, у якій виховуються діти з інвалідністю підгрупи А.
  Організація робіт щодо вказаної виплати буде проведена Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат без звернення громадян.


  Директор Департаменту соціального
  захисту населення Полтавської
  облдержадміністрації
  Людмила КОРНІЄНКО


 
В області забезпечено нарахування підвищеного розміру допомоги на догляд за хворою дитиною

  Урядом 07.07.2021 прийнято постанову №697 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою, зокрема, з 01.01.2022 збільшено розмір допомоги на дітей із тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність, з одного до двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.
  Розмір допомоги з 1 січня 2022 року становить:
  - для дітей віком до 6 років - 4200 грн на місяць;
  - для дітей віком від 6 до 18 років - 5236 грн на місяць.
  Непрацюючим працездатним батькам (опікунам, усиновителям) період догляду за тяжкохворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, зараховується до страхового стажу.
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат спільно з рай (міськ) управліннями соцзахисту населення проведено комплекс робіт з перерахунків розмірів допомог по кожному одержувачу, починаючи з січня 2022 року. Звертатися до територіальних управлінь соціального захисту населення та подавати додаткові документи не потрібно.
  Виплату допомоги у збільшеному розмірі буде проведено у січні 2022 року.
  


  Директор Департаменту соціального
  захисту населення Полтавської
  облдержадміністрації
  Людмила КОРНІЄНКО


 
Спрощено механізм отримання одноразової допомоги «пакунок малюка»

   Пакунок малюка — це додаткова державна допомога, яка надається сім'ям незалежно від інших отриманих виплат у зв'язку з народженням дитини.
   З липня 2021 діє два механізми забезпечення одноразовою допомогою «пакунок малюка»: видача в натуральному вигляді або виплата грошової компенсації її вартості.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2021 № 1390 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» прийнято рішення щодо спрощення механізмів надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та виплати грошової компенсації її вартості.
   Відтепер, для виплати грошової компенсації вартості «пакунку малюка» до управлінь соціального захисту населення не потрібно подавати паперової довідки у разі неотримання батьками новонароджених одноразової натуральної допомоги у закладах охорони здоров'я.
   Крім того, уточнено механізм звернення за отриманням грошової компенсації через «єМалятко» шляхом подання заяви в електронній формі на порталі «Дія».
   Грошову компенсацію можуть оформити тільки ті батьки, які не отримали «пакунок малюка» у натуральному вигляді.
   Щоб отримати кошти, потрібно заповнити заявку онлайн особисто одному із батьків за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko . А також відкрити спеціальний рахунок «Пакунок малюка» у будь-якому відділенні ПриватБанку. Кошти будуть зараховані тільки на цей рахунок.
   З грудня 2021 року розмір компенсації становить 6 300 грн.
   Кошти можна використати на придбання дитячих товарів офлайн або у інтернет-магазинах, список яких розміщений на сайті Міністерства соціальної політики.
   Отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» або грошової компенсації її вартості не впливає на право отримання та визначення розміру інших державних соціальних допомог.