Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Відбулось засідання Ради гуманітарного розвитку при голові облдержадміністрації О.В. Удовіченку з порядком денним : «Про соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями».
   В роботі наради взяли участь: начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України»С.А. Чумак, начальник Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації В.П. Лисак, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Ю.О. Петрук, директор обласного центру зайнятості К.Д. Клавдієва, в.о. заступника керуючого Полтавським обласним відділенням фонду соціального захисту інвалідів І.В. Белько.
   Як зазначила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко питання соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями завжди знаходиться в переліку найбільш актуальних питань в області і, зокрема, в установах соціального захисту.
   Забезпечується виконання всіх законодавчих актів, які регламентують порядок надання державних соціальних допомог та фінансуються за рахунок коштів Державного Бюджету.
   В області проводиться робота по реалізації програм соціального захисту інвалідів, зокрема «Обласної Програми соціального захисту інвалідів, створення умов реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю» найголовнішим завданням якої є створення умов доступності до всіх об'єктів інфраструктури осіб з обмеженими фізичними можливостями.
   На сьогодні в усіх приміщеннях органів праці та соціального захисту населення на 100 відсотків створені умови для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.
   Проте, проблема доступності в цілому в області не усунена і на сьогодні. В м. Полтаві залишаються недоступними для людей з обмеженими фізичними можливостями переважна більшість громадського транспорту, значна кількість закладів торгівлі, аптек, банків, перукарень.
   Сходи, відсутність перил та пандусів, високі бордюри не дозволяють людям з особливими потребами дістатися до будівлі або приміщення, перейти на інший бік вулиці, скористатися громадським транспортом.
   Деякі керівники організацій та установ не відносяться з розумінням до цієї проблеми, а підходять до її вирішення суто формально. Адже більшість із споруджених пандусів не дають можливості скористатися ними інвалідам на візках, так як збудовані з порушенням Державних будівельних норм.
   Вагомим надбанням для вирішення питання перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями є надання послуг «соціального таксі», які працюють в 33-х районах області та надають свої послуги безкоштовно. В 2010 році послугами соціального таксі скористалось 4867 осіб.
   За підсумками наради міськвиконкомам області рекомендовано при закупівлі рухомого складу автомобільного та електричного транспорту загального користування перевагу надавати автобусам та тролейбусам, пристосованим до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями, вжити заходів щодо виділення коштів з місцевих бюджетів на надання безкоштовних соціальних послуг пунктами прокату засобів реабілітації, подальшої безкоштовної роботи «соціального таксі», обслуговування інвалідів на дому, які мають працездатних родичів, але з тих чи інших причин не отримують від них жодної допомоги. Вирішено розробити карту доступності та активізувати роботу щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до будівель соціального та загального призначення. Сприяти працевлаштуванню безробітних громадян з числа осіб з інвалідністю, зокрема шляхом попереднього професійного навчання відповідно до їх потреб та стану здоров'я.
 

 

   О 10.00 відбулось засідання колегії облдержадміністрації.
   Участь в колегії взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   У своєму виступі в обговоренні питання порядку денного про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету області за 2010 рік Людмила Корнієнко торкнулась питання стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   Як повідомила начальник Головного управління питання погашення заборгованості не втрачає актуальності, незважаючи на проведення в області системної роботи щодо погашення зарплатних боргів.
   На 1 березня 2010 року загальна сума боргу в області досягла максимального рівня за останні п'ять років і становила більше 48 млн.грн.
   Але, починаючи з березня минулого року, вдалося зламати негативні тенденції та забезпечити позитивну динаміка зменшення зарплатних боргів.
   За цей період до кінця минулого року вдалося зменшити загальну заборгованість на 22 млн. грн.
   В тому числі, зарплатні борги працівникам економічно – активних підприємств зменшилися на 27 млн грн. (72%).
   Однак до повного вирішення проблеми ще далеко. На початок 2011 року загальна сума боргу склала 26,3 млн.грн.

 

   Відбулась нарада щодо соціального захисту ветеранів війни з числа учасників бойових дій в Республіці Афганістан.
   В ході наради відбулась зустріч начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко з керівниками громадських організацій воїнів-інтернаціоналістів області.
   Людмила Корнієнко в ході свого виступу поінформувала щодо соціального захисту ветеранів війни, дії місцевих програм, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, засобами реабілітації.
   Головне управління праці та соціального захисту населення тісно співпрацює з громадськими організаціями та постійно направляє роз'яснювальні матеріали щодо змін в чинному законодавстві з питань соціального захисту ветеранів війни.

 

   Відбулось розширене засідання підсумкової колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   В роботі колегії взяли участь: заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення – голова колегії Л.В. Корнієнко, члени колегії, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), директори будинків-інтернатів області, голова обласної профспілки працівників соціальної сфери А.А. Гудзенко.
   В ході засідання заслухано доповідь начальника Головного управління та заступників начальника Головного управління щодо підсумків роботи органів праці та соціального захисту населення. Людмила Василівна Корнієнко підводячи підсумки роботи органів соціального захисту населення за 2010 рік відмітила, що незважаючи на негативний вплив фінансово-економічної кризи в області було забезпечено виконання державних і регіональних програм, стале функціонування 84 закладів соціального захисту населення. За минулий рік через систему соціального захисту населення було спрямовано 1 мільярд 5 мільйонів гривень коштів державного бюджету на реалізацію 17 державних соціальних програм. Безумовно, Головним пріоритетом в діяльності в 2010 році було виконання Указу Президента України від 23.03.2010р. «Про додаткові заходи щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». В області було прийнято обласну комплексну програму з проведення Року ветеранів, на реалізацію якої з обласного бюджету було спрямовано 4,8 млн. грн. Всі заходи, які були заплановані, виконані повністю.
   Заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль у своєму виступі охарактеризував роботу системи управлінь праці та соціального захисту населення Полтавської області як системну та стабільну. Олександр Миколайович поставив завдання перед працівниками системи соціального захисту щодо проведення широкої роз'яснювальної роботи в тому числі з питань пенсійного реформування, створення належних умов проживання в кожному будинку-інтернаті області. Пріоритетним направленням буде продовження роботи щодо соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг. Окремо заступник голови обласної державної адміністрації зупинився на питанні погашення заборгованості із виплати заробітної плати в області, яка станом на 01.02.2011 року складає 26 мільйонів гривень. З цією метою потрібно організувати роботу районних та міських тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, підвищення якості проведення моніторингу своєчасності оплати праці.
   Пріоритетними напрямками роботи органів праці та соціального захисту населення області в поточному році є забезпечення виконання заходів обласної Програми соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг шляхом надання субсидій за спрощеним порядком, проведення соціального діалогу з населенням області щодо обговорення пенсійної реформи, створення належних умов проживання підопічних в будинках-інтернатах, здійснення комплексу заходів направлених на повне погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
 

 

   Відбулась селекторна нарада Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації з порядком денним:
 • 1. Про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати.
 • 2. Про призначення та перерахунки субсидій при підвищенні тарифів на ЖКП.
 • 3. Активізація клірингових розрахунків за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги.
      В роботі селекторної наради взяли участь : начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, заступники начальника Головного управління В.О. Ткаленко, С.В. Матуйзо, начальник планово-фінансового відділу Головного управління Н.В. Марюхна, заступники голів РДА з соціальних питань, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення.
     За підсумками наради дано відповідні протокольні доручення.

 •  

     4 лютого 2011 року сторічний ювілей відзначила жителька села Мідянівка Кобеляцького району Бойко Ольга Потапівна
     В колі рідних ювілярку привітали : заступник голови райдержадміністрації М.П. Шабалтій, заступник директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) В.М. Кинько, голова Золотарівської сільської ради С.А. Кобель.
     Ювілярці вручили вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну винагороду від обласного бюджету в сумі 500 гривень, подарунки, квіти.

   

     2 лютого 2011 року сторічний ювілей відзначила жителька міста Миргорода Пучка Ганна Пантелеймонівна.
     В колі рідних ювілярку привітали : міський голова міста Миргорода С. П.Соломаха, начальник управління праці та соціального захисту населення Миргородської міської ради Г.А. Левченко.
     Ювілярці вручили вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну винагороду в сумі 500 гривень, ковдру, квіти.

   

     Голова облдержадміністрації Удовіченко О.В. провів нараду з порядком денним "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області та перспективи виконання завдань Верховної Ради і Уряду України щодо зменшення зарплатних боргів станом на 01.02.2011"
     У роботі наради взяли участь: начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники прокуратури області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Апеляційного суду Полтавської області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Головного управління статистики у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області.
     За результатами засідання були прийняті рішення та надані протокольні доручення, спрямовані на виконання Постанови Верховної Ради України від 17.12.2010 № 2806-VІ та доручення Прем'єр-міністра України М.Я.Азарова від 29.12.2010 №75986/1/1-10 щодо погашення зарплатних боргів на підприємствах усіх форм власності протягом першого кварталу 2011 року.

   

     На сесії Полтавської обласної ради затверджено «Обласну Програму соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік».
     Вищевказану програму розроблено на виконання Указу Президента України від 11.10.2010 року № 937/2010 «Про заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи».
     ЇЇ метою є забезпечення адресного, комплексного підходу до вирішення потреб громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Передбачено покращення медичного обслуговування, стану здоров'я постраждалих громадян, посилення уваги до сімей та вдів померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
     З обласного бюджету кошти буде спрямовано :
     - для забезпечення медикаментами за пільговими рецептами лікарів для амбулаторного лікування громадян постраждалих від наслідків ЧАЕС ;
      - для надання одноразової адресної грошової допомоги 800 вдовам учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з розрахунку 200 грн. на одну особу ;
      - на статутну діяльність громадських чорнобильських організацій «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідів Чорнобиля», та «Діти Чорнобиля».