Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 лютого начальник Головного управління Людмила Корнієнко провела нараду з питань розвитку у 2012 році соціальних послуг у сільській місцевості.
   У нараді взяли участь директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенського, Лохвицького, Машівського, Решетилівського, Семенівського районів та міста Комсомольськ. В ході обговорення йшлося про перспективи розширення спектру соціальних послуг, забезпечення їх доступності для мешканців сільської місцевості.
   Окреслено напрямки розвитку мережі об'єктів соціального обслуговування - за видами соціальних послуг та з врахуванням можливостей охоплення якомога більшої кількості потребуючих. Зокрема впродовж 2012 року об'єкти соціального обслуговування заплановано відкрити у с.Лука Лохвицького району, с.Оболонь Семенівського району, у с.Дмитрівка та Комсомольської міської ради.
   За підсумками наради підготовлено відповідні доручення та затверджено план розвитку територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на 2012 рік.
 

   Відповідно до вимог Соціальних нормативів у сфері соціальної реабілітації дітей-інвалідів, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.05.2007 № 206, з метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, у системі соціального захисту населення Полтавської області діють 4 центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород), які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, які мешкають в області.
   Відповідно індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда, спеціалістами зазначених центрів складається індивідуальний план реабілітації та психологічної корекції дитини-інваліда. Проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації. Забезпечені належні умови для проходження курсу реабілітації дітей-інвалідів. У 2011 році реабілітацією було охоплено 331 дитина, що порівняно з 2010 роком на 169 дітей більше.
   У 2011 році вперше до реабілітаційного процесу залучено дітей з сільської місцевості, на підставі договорів, укладених між районними та міськими радами. Курс реабілітації пройшли діти з Семенівського, Глобинського, Кременчуцького, Кобеляцького, Лохвицького, Гребінківського, Оржицького, Хорольського, Лубенського, Чорнухинського, Миргородського районів та м. Комсомольськ.
   Наразі, для продовження започаткованої форми обслуговування центрами реабілітації спільно з територіально наближеними до них районами сформовано графіки проходження реабілітації дітей-інвалідів у 2012 році. Відповідно до графіків, реабілітаційні послуги для дітей з віддалених населених пунктів центри розпочнуть надавати з квітня поточного року.
 

   B облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, до яких застосовано процедуру Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Державної податкової служби у Полтавській області, представники Полтавського міськвиконкому, виконавчого комітету Октябрської районної у м.Полтаві ради, Лохвицької райдержадміністрації, генеральний директор та головний інженер ДП "Виробниче об'єднання "Знамя", арбітражні керуючі.
   В ході наради керівники "ДП "Виробниче об'єднання "Знамя", арбітражні керуючі Колективного підприємства залізобетонних виробів №2 м.Кременчук та ТОВ "Чорнухинський комбікормовий завод", представники Полтавського міськвиконкому та Лохвицької райдержадміністрації, начальники ВДВС управлінь юстиції поінформували про стан та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.
   Дорученнями, даними заступником голови облдержадміністрації, зобов'язано Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації спільно з керівництвом "ДП "ВО "Знамя" провести відповідну роботу щодо прискорення отриманню коштів від Міноборони України за поставлену підприємством продукцію. Також зобов'язано провести аналіз щодо визначення необхідної чисельності працюючих на підприємстві та вжити заходів щодо її оптимізації.
   До 15.03.2012 зобов'язано розробити реальні графіки погашення зарплатних боргів на державних підприємствах "Виробниче об'єднання "Знамя" та "Лохвицький спиртовий комбінат" і направити їх для контролю до Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області рекомендовано підготувати звернення за підписом керівництва облдержадміністрації до центральних органів виконавчої влади щодо сприяння в погашенні заборгованості по страхових внесках на "ДП "ВО "Знамя" та ДП "Лохвицький спиртовий комбінат".
   Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Територіальною державною інспекцією праці у Полтавській області зобов'язано підготувати матеріали на чергове засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яке буде проводитися в прокуратурі області, по підприємствах: ТОВ "Завод ГРЛ", Колективне підприємство залізобетонних виробів №2 м.Кременчук, ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1", ПАТ "Будівельне управління №9" Полтавський район.
 

   27 лютого 2012 року о 13.00 відбулась оперативно-розпорядча нарада у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої обговорено питання соціального захисту громадян області.
   Звернуто увагу на питання роботи зі зверненнями громадян, стану оплати праці та погашення зарплатних боргів в області.
   З порядку денного не знімається питання забезпечення сталої роботи будинків-інтернатів і стаціонарних відділень терцентрів, дотримання температурного режиму, вжиття заходів щодо недопущення захворювання на грип та гострі респіраторні захворювання серед підопічних області.
   Відповідно до вказаних завдань дано доручення підготувати матеріали на засідання колегії Головного управління з конкретними заходами щодо покращення роботи зі зверненнями громадян.
 

   O 10.00 відбулась зустріч голови обласної державної адміністрації О.В. Удовіченка та голови обласної ради І.М. Момота з учасниками бойових дій на території інших держав – депутатами місцевих рад Полтавщини, керівниками обласної, міських і районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану.
   Участь у зустрічі взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, яка підняла питання відносно оздоровлення учасників бойових дій в поточному році. На вказані цілі спрямовано на 600 тисяч більше коштів порівняно з 2011 роком.
   Крім того збільшено фінансування на проведення ремонтів в будинках та квартирах інвалідів Великої Вітчизняної війни, в тому числі інвалідів війни на території інших держав.
   В ході зустрічі відбулось вручення 2-х легкових автомобілів інваліду І-ої групи, ветерану Великої Вітчизняної війни Сапарниязу Ісакову та інваліду 2-ої групи Володимиру Геращуку.
   Продовжено тісну співпрацю громадських об'єднань області з органами соціального захисту.
 

   В область надійшли кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" у сумі 7,5 тис. грн.
   Нараховані у лютому поточного року обсяги допомоги профінансовані у повному обсязі.
 

   В область надійшли кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі 12,7 млн. грн.
   Нараховані у лютому поточного року обсяги допомоги профінансовані у повному обсязі.
 

   Bідбулась зустріч начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко з директором територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району щодо питання відкриття філій відділення соціально-медичних послуг, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   Зокрема, йшлося про створення відділення соціально-медичних послуг на території Терешківської сільської ради, яка охопить мешканців прилеглих сіл Макухівки, Копилів, Микільського та Кашубівки. Відкриття вищевказаного відділення заплановано на серпень 2012 року.
 

   17 лютого 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, до яких застосовано процедуру Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Державної податкової служби у Полтавській області, заступник голови Пирятинської райдержадміністрації, в.о. директора ДП СГП "Березівське" Пирятинського району, арбітражні керуючі.
   В ході наради начальник відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області Петро Сластьоненко надав детальну інформацію щодо економічної ситуації на підприємствах-банкрутах та щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати станом на 01.02.2012 (за оперативними даними).
   Заборгованість із заробітної плати 19 підприємств становить майже 14 млн.грн., що на рівні попереднього місяця.
   Характерним є той факт, що понад 12 млн.грн. (87% від загальнообласної заборгованості підприємств-банкрутів) заборгували підприємства державної форми власності.
   В структурі загальної заборгованості області з 1 січня 2011 по 1 січня 2012 року частка боргу підприємств-банкрутів зросла з 54,3 до 70,1%. При цьому, показник по Україні становив 50,4%.
   Детально на нараді були розглянуті питання стану та перспектив погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах: ТОВ "Маяк" Лохвицького району, ДП "Жовтневий спиртовий комбінат" Карлівського району, ДП СГП "Березівське" Пирятинського району, ВАТ "Новосанжарський шкірзавод".
   На нараді обговорювалися питання щодо відпрацювання механізму співпраці відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області з іншими структурними підрозділами в напрямі погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах
   Пирятинську та Карлівську райдержадміністрації зобов'язано спільно з районними управліннями юстиції забезпечити проведення роз'яснювальної роботи щодо подання позовних заяв до судових органів на примусове стягнення зарплатних боргів працівниками ДП СГП "Березівське" Пирятинського району та ДП "Жовтневий спиртовий завод" Карлівського району.
   Також заступник голови облдержадміністрації дав інші конкретні доручення керівникам галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій щодо визначення по кожному підприємству-боржнику конкретного плану дій з ліквідації зарплатних боргів перед найманими працівниками в найкоротші терміни.
 

   16 лютого 2012 року Президент України Віктор Янукович з робочою поїздкою відвідав Полтавщину.
   У робочій зустрічі взяли участь: заступник Міністра соціальної політики України - керівник апарату Коломієць В'ячеслав Миколайович, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Корнієнко Людмила Василівна, голова Крюківської районної ради Коваленко Андрій Володимирович, заступник голови районної ради Поліщук Олександр Петрович та начальник управління праці та соціального захисту населення Ревега Людмила Іванівна.
   Заступник Міністра соціальної політики відзначив високий рівень роботи управління праці та соціального захисту населення Крюківського району міста Кременчука за Єдиною технологією прийому громадян. В'ячеслава Миколайовича зацікавив механізм надання житлових субсидій, який є значно простішим, ніж передбачено урядовими постановами. Управління при призначенні субсидії користується єдиною міською базою даних з нарахувань житлово-комунальних послуг. Дана система дозволяє оперативно проводити перерахунки субсидій за фактично використаний об'єм житлово-комунальних послуг, без звернень заявника коригувати розміри субсидії, формувати результати перерахунку в електронному та паперовому вигляді. Заступник Міністра соціальної політики попрохав надати документи для більш детального вивчення та поширення досвіду роботи районного управління.
   За сприяння створенню належних умов в Єдиній приймальні, завдяки чому вона з часу відкриття вважається однією з кращих на Полтавщині, заступник Міністра соціальної політики та начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації висловили вдячність голові Крюківської районної ради Коваленку Андрію Володимировичу. Єдина приймальня має всі необхідні сучасні умови для прийому громадян, роботи працівників та безперешкодному доступу людей з обмеженими можливостями.
   У ході зустрічі були обговорені проблемні питання, які потрібно вирішувати на рівні держави. Зокрема, це удосконалення системи отримання органами соціального захисту населення інформацій, необхідних для призначення соціальних допомог і компенсацій, контролю за використанням державних коштів та прискорення розробки єдиного програмного комплексу.
   Робочий візит продовжився у міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів. З діяльністю закладу гостей ознайомила директор центру Івакіна Юлія Станіславівна. Вона розповіла про діючі програми комплексної реабілітації дітей-інвалідів, сучасні методики та обладнання приміщень для дітей з особливими потребами, підтримку родин, які їх виховують.
   Заступник Міністра соціальної політики України та начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відвідали також мобільний пункт тимчасового перебування та обігріву. З його роботою ознайомила директор територіального центру району Миронова Ольга Костянтинівна. Відвідувачі мобільного пункту мають змогу обігрітися, отримати медичну допомогу працівників Товариства Червоного Хреста та харчування. Соціальні працівники терцентру проводять комплексну роботу з людьми: ведуть облік бездомних громадян, пропонують при відсутності документів допомогу у їх відновленні, видають тимчасові посвідчення особи, забезпечують бажаючих теплим одягом, направляють до центру соціальної адаптації, розміщують на соціальних ліжках в медичних закладах.
   За оцінкою заступника Міністра соціальної політики України, у Крюківському районі робота з питань соціального захисту населення ведеться на високому рівні.
   Також, цього дня, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення провела особистий прийом громадян в ході якого обговорено проблемні питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
 

   Для надання пільг дітям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерство соціальної політики України 09.02.2012 року в межах бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановило грошові розміри харчування однієї дитини в день у 2012 році, для дітей, які є інвалідами та не мешкають на радіоактивно забрудненій території, але мають право на безплатне харчування в навчальних закладах.
   Вартість харчування однієї дитини в день у розрізі вікових категорії становить:
 • діти від 6 до 10 років – 13,2 грн.;
 • діти від 11 до 14 років – 15,4 грн.;
 • діти від 15 до 18 років – 17, 2 грн.
 •  

  Створення робочих місць в Полтавській області за січень 2012 року


     Протягом січня 2012 року в області створено 3179 робочих місць, що на 1172 робочих місця більше порівняно з січнем 2011 року. Найбільше створено робочих місць у містах обласного підпорядкування – 2193, що становить 69% від загальної кількості.
     Зокрема, протягом звітного періоду створено: для найманих працівників у юридичних осіб – 1152, для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців – 1529, для фізичних осіб-підприємців – 483, для самозайнятих осіб-платників податку з доходів фізичних осіб – 15.
     Одночасно за січень 2012 року ліквідовано 2230 робочих місць, що становить 70,1% від створених (у січні 2011 року – 107,5%), зокрема: для найманих працівників у юридичних осіб – 276, для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців – 1491 (66,9% від усіх створених) та для фізичних осіб-підприємців та самозайнятих – 463.
     Найвищі показники ліквідованих робочих місць у співвідношенні до створених: у Хорольському – 197,2%, Лохвицькому – 192,3%, Гребінківському – 156,3%, Карлівському – 155,2%, Кобеляцькому – 151,2%, Козельщинському – 123,1% районах та містах Миргород – 122,9% і Лубни – 111,9%.
     Найнижчі показники ліквідованих робочих місць до створених: у місті Кременчук – 28,5% та у районах: Великобагачанському – 47,1%, Глобинському – 50%, Зіньківському – 52,6% та Пирятинському – 53,5%.
   

      Під головуванням Анатолія Олійника відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, в якому взяли участь голова обласної ради Іван Момот, перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Н.С. Черняк, керівники обласних управлінь і служб, представники громадських організацій.
     Відповідно до порядку денного було розглянуто питання про діяльність будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області та перспективні плани їх розвитку.
     За інформацією першого заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніни Черняк, в системі соціального захисту населення області функціонує 14 будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, з них 7 психоневрологічних, 5 загального типу та 2 дитячих, у яких на утриманні знаходяться 2374 підопічних. Штатна чисельність працівників інтернатних закладів становить 1624,5 штатних одиниць.
     На 2012 рік на утримання будинків-інтернатів системи соціального захисту затверджений обсяг видатків становить 65,4 млн. грн. Зазначений обсяг асигнувань буде спрямований на оплату праці, енергоносіїв та комунальних послуг, на придбання продуктів харчування, медикаментів, на виплату пільгових пенсій.
     Депутати проаналізували та підтримали перспективні плани розвитку інтернатних закладів, у тому числі завершення будівництва їдальні Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату та заміну котла в котельні Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
     Комісія також розглянула та схвалила проект Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки.
     За інформацією Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в області проживає 79811 осіб з інвалідністю, більшість з яких потребує постійної допомоги з боку держави, місцевих органів виконавчої влади. З них 9101 особа має І групу інвалідності, 32686 осіб - ІІ групу, 33385 - ІІІ групу, та 4639 - дітей з інвалідністю.
     Метою програми є вирішення питань організаційно-правового, інформаційного, матеріально-технічного, медичного та соціально-побутового забезпечення осіб з інвалідністю. На виконання заходів програми планується спрямувати з обласного бюджету 10,3 млн. грн.
     Крім того депутати заслухали звіти: директора Новосанжарського дитячого будинку-інтернату Анатолія Мокляка, директора Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату Миколи Ільяшенка та погодили продовження з ними трудових контрактів.
   

      14 лютого 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко з робочою поїздкою відвідала місто Кременчук та ознайомилась з роботою пунктів обігріву людей, які розгорнуті на час сильних морозів.
     Для ведення обліку в Кременчуці створено 2 служби обліку бездомних осіб, які знаходяться за адресою: м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, 130 та вул. Кузнечна, 10/2.
     Протягом 2011 року службами обліку виявлено 73 бездомних особи.
     Для надання невідкладної медичної допомоги громадянам без постійного місця проживання проводиться спільна робота з міськими лікарнями, станцією швидкої допомоги, обласним протитуберкульозним диспансером, обласним наркологічним диспансером, РВ УМВС України в Полтавській області, релігійним реабілітаційним центром (с. Ганівка, Глобинського району), Християнською церквою, релігійною організацією «Нова надія».
     З метою надання гуманітарної допомоги безпритульним громадянам, організації їх харчування сектор обліку співпрацює з релігійними організаціями «Джерело життя», «Слово життя», «Сяйво Божої Слави».
     При територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) функціонує прийом від населення громадських та релігійних організацій, приватних підприємств гуманітарної допомоги, банк зимового одягу.
     За минулий рік послугами банку одягу скористалися 72 особи.
     В період складних погодних умов структурними підрозділами МНС в м. Кременчуці розгорнуто 3 пункти обігріву, які надали практичну допомогу з обігріву 460 осіб.
     Людмилою Корнієнко поставлено завдання вирішити питання чергування представників Червоного Хреста та служби обліку бездомних осіб в існуючих пунктах обігріву.
   

      Oб 11.00 відбулась оперативно-розпорядча нарада у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої обговорено питання соціального захисту та соціального супроводу бездомних, одиноко проживаючих громадян області, забезпечення належних умов проживання, дотримання температурного режиму в будинках-інтернатах та стаціонарних відділеннях на період сильних морозів.
     Обговорено роботу «соціальних офісів» та «соціальних таксі», які не перший рік функціонують при територіальних центрах соціального обслуговування та обслуговують інвалідів та одиноких непрацездатних громадян області.
     З порядку денного не знімається питання забезпечення сталої роботи будинків-інтернатів і стаціонарних відділень терцентрів, дотримання температурного режиму.
     Відповідно до вказаних завдань дано відповідні доручення проаналізувати роботу організації соціального супроводу бездомних громадян в місцях обліку. Особливу увагу приділяти організації роботи «соціальних офісів» та «соціального таксі» в структурних підрозділах Головного управління.
     На сьогодні «соціальні офіси» функціонують в 33 районах області в структурі територіальних центрів та забезпечують проведення роз'яснювальної роботи серед населення одночасно з питань соціального захисту населення та призначення державних соціальних допомог.
     Пріоритетним завданням органів соціального захисту населення області є створення виїзних «соціальних офісів» шляхом використання послуг «соціальне таксі».
   
   

     Об 11.00 відбулась селекторна нарада Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань та проблем сім'ї при обласній державній адміністрації під керівництвом заступника голови – керівника апарату Полтавської облдержадміністрації В.О. Пархоменка.
     Участь в нараді взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення.
     В своєму виступі щодо соціальної допомоги та надання пільг багатодітним сім'ям області Людмила Корнієнко зазначила, що всього на обліку в органах соціального захисту населення перебуває майже 130 тисяч сімей з дітьми.
     На поточний рік передбачено фінансування на допомоги сім'ям з дітьми в повному об'ємі – 871,9 млн. грн. (2011 рік – 793,3 млн.грн.), на дітей-сиріт – 10,8 млн. грн. (2011 рік – 9,7 млн. грн.).
     Багатодітна сім'я – це сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
     Дитина – особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.
     З 1 січня 2012 року до складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
     Положенням про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, передбачено, що управління праці та соціального захисту населення ведуть облік осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, зокрема відповідно Закону України «Про охорону дитинства».
     Вищевказаним Законом передбачено, що батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення.
     На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01.02.2012 року перебуває 5315 багатодітних сімей та 15475 дітей з таких сімей.
     Відповідно до Закону України "Про охорону дитинства" багатодітним сім'ям надаються такі пільги:
 • 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);
 • 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;
 • 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;
 • позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
     Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім'ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
     Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:
 • безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
 • щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
 • першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
 • безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
 • безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".
     Згідно Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117, управління праці та соціального захисту населення ведуть персоніфікований облік осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, і здійснюють розрахунки з надавачами послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих пільговим категоріям громадян.
     Управління праці та соціального захисту населення здійснюють компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян згідно укладених договорів, по мірі надходження та в межах передбачених у відповідному місцевому бюджеті коштів на зазначену мету.
     Відповідно договору, компенсація за перевезення пільгових категорій громадян перераховується управліннями праці та соціального захисту населення перевізнику, згідно з поданими ним розрахунками, за формою, передбаченою додатком до договору.
     У 2011 році територіальними управліннями праці та соціального захисту населення укладені договори про відшкодування компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян з 93 перевізниками на 59 міських та 198 приміських маршрутах та з 2 перевізниками, що здійснюють пільгові перевезення міським електротранспортом (Кременчуцьке та Полтавське тролейбусні управління).
     В ході наради дано доручення начальникам рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення :
 • забезпечити співпрацю зі службою в справах дітей в частині інформування населення щодо надання пільг багатодітним сім'ям, з урахуванням змін, внесених з 01.01.2012 року, виявлення таких сімей та сприяння в отриманні пільгового посвідчення.
 • проводити роботу щодо включення багатодітних сімей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги на основі посвідчень батьків та дітей з багатодітних сімей, в тому числі дітей з багатодітних сімей віком від 18 до 23 років, за умови навчання;
 • провести наради з перевізниками на рівні районних державних адміністрацій та міськвиконкомів щодо недопущення відмови перевізників у безоплатному перевезенні пільгової категорії населення, в тому числі дітей з багатодітних сімей;
 • забезпечити моніторинг термінів призначення допомог, особливо допомог при народженні дитини та допомог прийомним сім'ям та будинкам сімейного типу.
 •  

     В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, до яких застосовано процедуру Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
     У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Державної податкової служби у Полтавській області, заступник міського голови м.Полтави з питань діяльності виконавчих органів, директор ЗАТ "Цивільбуд" м.Полтава, арбітражні керуючі.
     В ході наради начальник відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області Петро Сластьоненко надав детальну інформацію щодо економічної ситуації на підприємствах-банкрутах та щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати станом на 01.02.2012 (за оперативними даними).
     Заборгованість із заробітної плати 21 підприємства становить майже 14 млн.грн., що на рівні попереднього місяця.
     Характерним є той факт, що понад 12 млн.грн. (87% від загальнообласної заборгованості підприємств-банкрутів) заборгували підприємства державної форми власності.
     В структурі загальної заборгованості області з 1 січня 2011 по 1 січня 2012 року частка боргу підприємств-банкрутів зросла з 54,3 до 70,1%. При цьому, показник по Україні становив 50,4%.
     Детально на нараді були розглянуті питання стану та перспектив погашення зарплатних боргів на ЗАТ "Цивільбуд", ЗАТ "Мостобудівельне управління №8", ЗАТ "Полтавський гофрокартонний завод", ТОВ "Ланнівський молочний комбінат".
     На нараді обговорювалися питання щодо відпрацювання механізму співпраці відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області з іншими структурними підрозділами в напрямі погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах
     Заступник голови облдержадміністрації дав доручення керівникам галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій щодо визначення по кожному підприємству-боржнику конкретного плану дій з ліквідації зарплатних боргів перед найманими працівниками в найкоротші терміни.
     Також були дані інші конкретні доручення управлінню Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальній державній інспекції праці у Полтавській області щодо прискорення темпів погашення зарплатних боргів на підприємствах області.
   

     Проблема бездомності торкнулась усіх держав.
     Причинами виникнення бездомності є алкоголізм, безробіття, сімейно-побутові конфлікти, відсутність належних умов проживання після звільнення з місць позбавлення волі, що часто приводять до розлучень та втрати житла, статусу, засобів до існування.
     Безперечно бездомність – це соціальне явище, яке необхідно вирішувати як для бездомних осіб так і для людей, які поряд мешкають.
     В області згідно попередніх даних станом на 01.01.2012 року перебувало на обліку 108 бездомних осіб, більша частина яких виявлена в м. Полтаві та м. Кременчуці.
     В період складних погодних умов структурними підрозділами МНС в області розгорнуто 57 пунктів обігріву, які надають практичну допомогу з обігріву.
     Однак поряд з тимчасовою проблемою на державному рівні прийнято ряд законодавчих актів та державних програм, що вирішують проблему бездомності.
     В системі соціального захисту функціонує 5 будинків-інтернатів загального типу та 12 стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання одиноких пенсіонерів та інвалідів.
     До будинків-інтернатів направляються одинокі особи похилого віку та інваліди. З питань оформлення до будинків-інтернатів необхідно звертатися до районних управлінь праці та соціального захисту населення за місцем тимчасового перебування.
     Згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» передбачено виплату державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, інвалідам, а також надання державної соціальної допомоги на догляд.
     У разі коли звернення за соціальною допомогою відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення чоловіками 63 років, жінкам – 58 років 6 місяців, допомога призначається з дня досягнення чоловіками 63 років, жінками – 58 років 6 місяців, при умові неотримання пенсії або соціальної виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я на виробництві, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та допомогу, що призначається відповідно до Закону України ""Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам"
     Розмір державної соціальної допомоги встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
     В органах праці та соціального захисту населення області станом на 01.02.2012 перебувають на обліку та одержують державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам" – 1330 осіб.
     Для призначення вказаної допомоги слід звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
     В період різкого зниження температури при виявленні громадян без постійного місця проживання просимо зателефонувати з метою надання допомоги на «гарячу» телефонну лінію Головного управління: 0-800-500-620.
   

     В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області"
     У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, заступник прокурора області, заступник міського голови м.Полтави з питань діяльності виконавчих органів, представники керівництва ТОВ "Завод ГРЛ".
     В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 1 лютого 2012 року (за оперативними даними). Зокрема, поінформувала щодо зменшення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах порівняно з попереднім місяцем.
     Найбільші суми заборгованої заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджені в містах Полтава і Кременчук.
     Особливо напружена ситуація з виплатою заробітної плати склалася на підприємствах комунальної форми власності.
     Детально на нараді було розглянуто стан виплати заробітної плати на ТОВ "Завод ГРЛ".
     Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації доручено підготувати нараду за участі заступника голови облдержадміністрації, на якій розглянути питання сталого функціонування ТОВ "Завод ГРЛ" та визначитися щодо заходів з прискорення погашення зарплатних боргів працівникам підприємства.
     Також дані доручення керівникам галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій щодо визначення по кожному підприємству-боржнику конкретного плану дій з ліквідації зарплатних боргів перед найманими працівниками в найкоротші терміни.
     Одне із реальних джерел отримання коштів на погашення заборгованості із заробітної плати – це активізація роботи по поверненню дебіторських боргів підприємств.
     Управлінню Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області доручено проаналізувати стан реалізації виконавчих проваджень по ВАТ "Лотекс", Миргородському державному гренажному заводу, ТОВ "Миргородм'ясопром" та вжити заходів щодо прискорення погашення зарплатних боргів працівникам зазначених підприємств.
   

     О 10 годині в приміщенні Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відбулась зустріч голів районних громадських організацій «Союз Чорнобиль України» з головами обласних громадських об'єднань за участю начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В., начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Руденка В.К., заступника начальника Головного управління охорони здоров'я Куделича І.Ю, представників засобів масової інформації.
     В ході зустрічі начальник Головного управління провела діалог з керівниками громадських організацій щодо налагодження тісної співпраці на рівні районних управлінь соціального захисту населення та інших структурних підрозділів Головного управління.
     Корнієнко Л.В. поінформувала щодо фінансування пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Області збільшено кошти на надання пільг, що достатньо для проведення розрахунків по всіх категоріях пільговиків.
     З метою вирішення питання збільшення коштів на пільгове забезпечення медикаментами та збільшення путівок на санаторно-курортне лікування розроблено проект обласної Програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки, в якому передбачені шляхи вирішення вказаних питань.
  В ході зустрічі голови громадських організацій висловили подяку за організацію спільної роботи з питанб соцзахисту Шишацькому, Миргородському та Зіньківському райуправлінням.
   

     7 лютого 2012 року відбулась підсумкова колегія Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації під головуванням начальника Головного управління Л.В. Корнієнко в ході якої підведено підсумки роботи та окреслено нові завдання на 2012 рік.
     В роботі колегії взяли участь: заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль, голова обласної громадської ради при Полтавській ОДА В.С. Голуб, начальник відділення національної служби посередництва та примирення С.І. Замицький, голова обласної профспілки працівників соціальної сфери А.А. Гудзенко, голови громадських організацій, члени колегії, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директори будинків-інтернатів, директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), директори Центрів реабілітації дітей-інвалідів, представники засобів масової інформації області.
     В своєму виступі начальник Головного управління підвела підсумки роботи органів праці та соціального захисту населення та окреслила пріоритетні напрямки роботи на поточний рік. Зазначено, що протягом 2011 року спостерігалася стійка тенденція до зменшення зарплатних боргів. За оперативними даними, на 01.01.2012 загальна сума заборгованості із заробітної плати, становила 19,9 млн. грн. Порівняно з початком 2011 року вона зменшилася на 6,4 млн. грн. (24,3%).
     У 2011 році органами праці та соціального захисту населення області на виконання соціальних програм за рахунок субвенцій з державного бюджету спрямовано 1 142,6 млн. грн.
     На виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям у 2011 році профінансовано 793,3 млн. грн. У 2011 році надано пільг та житлових субсидій на оплату ЖКП в сумі 288,7 млн. грн.; пільг та субсидій на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на загальну суму 7,5 млн. грн.; пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян 43,4 млн. грн. Проведено капітальні ремонти 54 житлових будинків (квартир) інвалідів війни на загальну суму 458,8 млн. грн.
     Щомісячно пільгами з оплати комунальних послуг користується 276,0 тис. пільговиків та членів їхніх сімей.
     Протягом року забезпечено виконання 4-х обласних програм спрямованих на соціальний захист малозабезпечених верств населення, осіб з обмеженими фізичними можливостями, соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та підтримку підсобних господарств.
     На виконання Обласної програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік з обласного бюджету виділено 1,61 млн. грн., які було спрямовано на медичне забезпечення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплату одноразової адресної допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, статутну діяльність обласних громадських Чорнобильських організацій.
     Рішенням колегії визначені пріоритетні напрями роботи органів соціального захисту населення області на поточний рік, де головним визначено забезпечення виконання заходів, передбачених Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
     Також, як пріоритетні напрямки роботи, визначено подальший розвиток та удосконалення соціальних послуг, забезпечення виконання державних і регіональних програм по соціальному забезпеченню, покращення ефективності роботи соціальних інспекторів, більш тісна співпраця з опікунськими радами, громадськими організаціями, соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями.
   
   

     1 лютого 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Василівна Корнієнко відвідала Центр адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, який функціонує в місті Полтаві на вулиці Шевченка 5 А.
     На сьогодні в даному центрі проживає 22-є бездомних осіб, які отримують послуги з ночівлі, харчування. Всі люди, які звернулись за допомогою забезпечені теплим одягом.
     В ході зустрічі обговорено питання необхідності створення міського центру обліку для бездомних осіб на базі Центру адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Адже це дасть змогу в подальшому відновлювати реєстрацію, документи, що засвідчують особу, надати допомогу в працевлаштуванні та інше.
     Актуальним питанням для Центру, за словами його директора Дрозда Романа Антоновича стало забезпечення бездомних осіб постільними речами. З цією проблемою він звернувся до начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Людмили Корнієнко.
     Станом на 2 лютого 2012 року завдяки допомозі директора Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці – депутата обласної ради Ольги Семенівни Дяченко проблему вирішено. До Центру соціальної адаптації бездомних громадян поставлено, як благодійну допомогу подушки, ковдри, матраци.
     Головне управління праці та соціального захисту населення та Центр адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі вдячні Ользі Семенівні за небайдужість у вирішенні соціальних проблем.
     На період сильних морозів особливої уваги потребують безпритульні. Адже вони найменш захищені від стихії.
     Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації звертається до всіх небайдужих громадян області в разі виявлення бездомних осіб повідомляти за телефоном гарячої телефонної лінії: 0-800-500-620, 68-12-38
   

     B прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля проведено засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
     У засіданні взяли участь представники виконавчих комітетів міських рад Полтави, Кременчука, Миргорода, Полтавської райдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, управління державної виконавчої служби та відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області.
     В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко детально поінформувала щодо стану погашення заборгованості на підприємствах області.
     Заслухано також керівників галузевих управлінь облдержадміністрації, керівників обласних установ і організацій з питання порядку денного.
     В ході наради було зазначено щодо необхідності спрямування зусиль всіх гілок влади на максимальне погашення зарплатних боргів на підприємствах області, оперативне реагування на виявлені факти порушень вимог чинного трудового законодавства в частині оплати праці, посилення особистої відповідальності керівників підприємств за стан оплати праці найманим працівникам підприємств. Особливу увагу слід зосередити на прискоренні реалізації процедур банкрутства на підприємствах, до яких застосовано дію Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
     За результатами засідання надані конкретні доручення, які сприятимуть поверненню зарплатних боргів.
   

     Начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відвідала Центр адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, який функціонує за адресою: м. Полтава, провулок Шевченка, 5А. На сьогодні там проживає 22 бездомних особи, які отримують послуги з ночівлі, харчування та забезпечені одягом.
     Центр має змогу приймати бездомних осіб до 35 осіб.
     В м. Полтаві проводиться соціальне патрулювання щодо унебезпечення громадян, у тому числі бездомних, від переохолодження та загибелі.
     Особливої уваги та додаткових заходів у зимовий період потребують безпритульні особи, які проживають на вулиці, в парках, підвалах, під'їздах будинків, на горищах, об'єктах незавершеного будівництва, в інших місцях, непризначених та непридатних для проживання.
     Проблемним залишається на сьогодні створення центру обліку для бездомних осіб, яке взяте на контроль виконавчим комітетом Полтавської міської ради.