Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   27.02.2013 директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації зустрілась з керівництвом Полтавського казенного протезно-ортопедичного підприємства щодо відпрацювання питань спільних дій по забезпеченню інвалідів засобами реабілітації в 2013 році.

 

   27 лютого 2013 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за січень 2013 року на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 27.02.2013 (за оперативними даними).
   На засіданні були заслухані звіти керівників підприємств про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати:
   - ДП «ВО «Знамя» (м. Полтава) - Виробничого управління житлово-комунального господарства (м.Зіньків)
   - ТОВ «Вітязь СТК» (Карлівський район)
   - ПАТ «Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання» (Козельщинський район).
   Про перспективи погашення зарплатних боргів на …поінформували представники Полтавського міськвиконкому, Карлівської та Полтавської райдержадміністрацій.
   За результатами засідання було зобов'язано Департамент промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації спільно з регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській області, виконавчим комітетом Полтавської міської ради підготувати та провести нараду з питань щодо подальшого функціонування ДП «ВО «Знамя» (м. Полтава) та виплати зарплатних боргів працівникам підприємства.
   Також було рекомендовано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головному управлінню юстиції у Полтавській області розробити графік заслуховування на нарадах в облдержадміністрації звітів арбітражних керуючих та керівників підприємств-банкрутів щодо стану та перспектив погашення зарплатних боргів та боргів до Пенсійного фонду.
   Зобов'язано Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації підготувати нараду в облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах міста Полтави.
   Також, були прийняті відповідні рішення та дані доручення Полтавському міськвиконкому, Полтавській, Зіньківській, Карлівській, Козельщинській райдержадміністраціям, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

 

   27 лютого 2013 року під головуванням першого заступника Департаменту праці та соціального захисту населення проведено виробничий семінар-нараду з головними бухгалтерами та бухгалтерами по нарахуванню заробітної плати будинків-інтернатів системи соціального захисту населення з метою упередження фінансових порушень в підвідомчих установах.

 

   27.02.2013 директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В. проведено зустріч з працівниками Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи №1 з метою підписання угоди про співробітництво в частині реалізації державної політики в області щодо соціальної захищеності інвалідів.
   В рамках Угоди Департаментом взято зобов'язання надавати консультативну допомогу медико-соціальним експертним комісіям, у тому числі з питань щодо порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу; направляти медико-соціальним експертним комісіям інформаційні матеріали з питань надання державних соціальних гарантій; проводити у межах своїх повноважень інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо соціального захисту осіб, які мають інвалідність та виконання їх індивідуальних програм реабілітації; здійснювати відбір та направлення претендентів (у разі їх звернення) на професійне навчання до центрів професійної реабілітації; забезпечувати формування інформаційних даних в централізованому банку даних з проблем інвалідності в частині забезпечення інвалідів спецавтотранспортом, технічними та іншими засобами реабілітації, направлення до реабілітаційних установ та співпрацювати зі сторонами цієї Угоди в питаннях соціального захисту населення.

 

   25 лютого 2013 року о 15.30 відбулось засідання Консультативної ради з питань поліпшення соціального захисту ветеранів війни при облдержадміністрації.
   В ході засідання обговорено питання проведення в області Всеукраїнського семінару інвалідів війни 21-23.05.2013р.

 

   21 лютого 2013 року відбулось розширене засідання постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери.
   В роботі комісії взяла участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, яка проінформувала щодо питання надання допомоги малозабезпеченим верствам населення за рахунок коштів обласного бюджету.
   Матеріальна допомога в області малозабезпеченим верствам населення надається за двома напрямками:
   - за рахунок комплексних цільових соціальних програм, шляхом розгляду заяв через комісію облдержадміністрації з надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення;
   - за рахунок коштів депутатів обласної ради. За 2012 рік через комісію з надання матеріальної допомоги надано грошову допомогу 2021 людині на суму 700 тис. грн..
   В ході засідання обговорено питання щодо покращення роботи в даному напрямку .

 

   21 лютого 2013 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведений семінар з питань соціально-правового захисту вихованців дитячих будинків-інтернатів за участю фахівців служби у справах дітей облдержадміністрації, Головного управління юстиції в Полтавській області, адміністрації Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів.
   Мета семінару – ознайомлення відповідальних працівників дитячих будинків-інтернатів зі змінами у законодавстві з питань захисту особистих та майнових прав дітей-інвалідів, які виховуються у дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення.

 

   У зв'язку із закінченням терміну дії Регіональної угоди на 2010-2012 роки, із листопада 2012 року в області було розпочато роботу щодо укладення Територіальної угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавським обласним об'єднанням організацій роботодавців, Полтавським регіональним відділенням УСПП та Полтавською обласною радою професійних спілок на 2013-2015 роки. Шляхом ведення переговорів із учасниками соціального діалогу щодо наявних розбіжностей у змісті Угоди було досягнуто компромісу.
   Метою Угоди є створення умов для ефективного розвитку економіки, збереження, відтворення й розвитку трудового потенціалу, забезпечення соціальних гарантій і підвищення якісного життєвого рівня населення.
   Суттєвими відмінностями з минулою Угодою, яка діяла на період 2010-2012 роки, є наступні напрямки: зайнятість населення та легалізація у відповідності до новоприйнятого Закону "Про зайнятість населення"; соціальний захист працюючих, зокрема лікарів та освітян; контроль за сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; екологічна програма; будівництво "доступного житла".
   20 лютого 2013 року в облдержадміністрації відбулося засідання з нагоди Дня соціальної справедливості та підписання Територіальної угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавським обласним об´єднанням організацій роботодавців, Полтавським регіональним відділенням УСПП та Полтавською обласною радою професійних спілок на 2013-2015 роки під головуванням голови облдержадміністрації Удовіченка О.В.
   Взяли участь: голова Полтавської обласної ради професійних спілок Вернигора Л.М.; голова правління Полтавського обласного об'єднання організацій роботодавців, голова правління Полтавського регіонального відділення УСПП Змієвець С.О.; представники від органів виконавчої влади, об'єднань роботодавців та профспілок. Всього присутніх - 49 чоловік.
   Із питань соціального захисту заслухано інформацію директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко про ситуацію в області щодо стану фінансування для забезпечення соціальних гарантій; оплати праці, в тому числі й погашення заборгованості із заробітної плати; легалізації зайнятості населення.
   Після виступів учасників засідання відбулося підписання Територіальної угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавським обласним об´єднанням організацій роботодавців, Полтавським регіональним відділенням УСПП та Полтавською обласною радою професійних спілок на 2013-2015 роки.
   Органами виконавчої влади взято зобов'язання щодо виконання підписаної Угоди.

 

   Напередодні Дня соціальної справедливості, який відзначається в Україні з 2011 року та має за мету привернення уваги суспільства до вирішення питань соціальної справедливості, необхідності спільної побудови в Україні суспільства соціальної справедливості та активного впровадження в життя політики і стратегії, спрямованих на її забезпечення відбулась зустріч директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко з громадськими організаціями міста Полтави.
   Метою зустрічі стало відкриття консультативного пункту громадських організацій при «соціальному офісі» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Октябрської районної у м. Полтаві ради.
   Щойно створений консультативний пункт покликаний покращити соціальний діалог з громадськістю, віднайти найбільш дієві заходи та шляхи вирішення проблем, пов'язаних із соціальним забезпеченням найбільш вразливих категорій населення.
   В кінці зустрічі керівники громадських організацій отримали «пам'ятки» з питань соціального захисту населення по цільовим групам.
 

 

   20 лютого в Україні Указом Президента України від 04.11.2011 року № 1021 встановлено День соціальної справедливості, метою якого є привернення уваги суспільства, до вирішення питань соціальної справедливості та необхідності спільної побудови в Україні суспільства соціальної справедливості та активного впровадження в життя політики і стратегії, спрямованих на її забезпечення. Д
   Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації затверджені обласні заходи щодо підготовки та проведення у 2013 році заходів з нагоди Дня соціальної справедливості.
   Відповідно до Плану заходів 18 лютого 2013 року відбулась зустріч директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко з представниками громадської благодійної організації «Світло Надії» щодо питання розширення надання соціальних послуг бездомним громадянам.
   В ході зустрічі обговорено роботу Центру адаптації бездомних осіб, та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, який працює в місті Полтаві вже більше року, та має позитивний досвід роботи.
   Одночасно до Міністерства соціальної політики України направлено проект програми, щодо впровадження на базі області соціального проекту по розвитку надання соціальних послуг бездомним, та особам, звільненим з місць позбавлення волі.

 

   14 лютого 2013 року відбулося засідання робочої групи обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк. В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Обласної громадської організації "Фонд інвалідів Чорнобиля" та Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Розглянуто пакети документів, що подані райдержадміністраціями для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   Вирішено розглянути дані заяви на черговому засіданні обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
 

 

    В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича внесено зміни до статті 5 Закону України "Про психіатричну допомогу", яка передбачає надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає з інвалідом 1-ї чи 2-ї групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним у значно підвищеному розмірі.
   З червня 2012 року Полтавською областю щомісячно проводиться виплата вищевказаної допомоги у підвищеному розмірі.
   Станом на 13 лютого 2013 року повністю проведено фінансування допомоги на догляд за психічнохворими, і мешканці області, які мають право на отримання даного виду допомоги зможуть отримати її найближчим часом через об'єкти поштового зв'язку за місцем проживання, або через установи уповноважених банків. За фактом неотримання допомоги просимо телефонувати на безкоштовну «гарячу» телефонну лінію Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської адміністрації за номером 0-800-500-620.

 

   13 лютого 2013 року напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулась зустріч голови Полтавської облдержадміністрації О.В. Удовіченка, голови обласної ради І.М. Момота з активом обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану.
   Як повідомила директор Департаменту праці та соціального захисту населення на сьогодні на обліку в області перебуває понад 73 тисячі громадян, які отримують пільги згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту. Це і пільги на оплату житлово-комунальних послуг, і санаторно-курортне оздоровлення й забезпечення автомобілями, житлом згідно черги.
   В цьому році державою значно збільшено видатки на капітальний ремонт будинків (квартир) пільгових категорій громадян. В минулому році вже проведено 102 капітальні ремонти помешкань, в поточному році продовжується робота в даному напрямку.
   На виконання Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями з обласного бюджету в 2012 році виділено кошти на надання разової грошової допомоги членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів – у розмірі 300 грн. на особу.
   Для проведення виплати зазначеним вище категоріям громадян з обласного бюджету профінансовано кошти в сумі 90,4 тис. грн. для 299 осіб.
   Досвід надання матеріальної підтримки деяким категоріям громадян буде застосовуватися нами й у майбутньому.
   Проектом обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2020 року передбачено виплату зазначеної допомоги у 2013 році у розмірі – 350 грн., у 2014 році – 400 грн.

 

   11 лютого 2013 року в "Будинку профспілок" відбулася консультативна зустріч сторін соціального діалогу - робочої групи повноважних представників Сторін від органів виконавчої влади, Полтавського обласного об'єднання роботодавців та Полтавської обласної ради професійних спілок для проведення попередніх переговорів щодо укладення Територіальної угоди на 2013-2015 роки.
   Відкривала та вела консультативну зустріч Таргаєва Г.Н., заступник голови Полтавської облпрофради.
   Про проведену роботу щодо розроблення та опрацювання проекту Територіальної угоди поінформували: від органів виконавчої влади – Коваль О.М. (заступник голови Полтавської облдержадміністрації,); Корнієнко Л.В. (директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації); Кравець В.А. (заступник директора Департаменту фінансів Полтавської облдержадміністрації); від об'єднання роботодавців, регіонального відділення УСПП - Паламарчук В.Г. (виконавчий директор об'єднаної виконавчої дирекції Полтавського обласного об'єднання організацій роботодавців і Полтавського обласного регіонального відділення УСПП); від обласної ради професійних спілок - Марокко О.О. (головний спеціаліст Полтавської облпрофради).
   Зокрема, Корнієнко Л.В. доповіла, що Територіальна угода складається із 7-ми розділів і охоплює такі сфери: економічні та виробничі відносини (Розділ I); забезпечення продуктивної зайнятості, розвиток трудового потенціалу (Розділ II); оплата праці та підвищення доходів населення (Розділ III); охорона праці та здоров'я працюючих (Розділ IV), забезпечення соціальних гарантій (Розділ V); задоволення соціально-культурних і духовних потреб (Розділ VI); ведення соціального діалогу та взаємодії (Розділ VII). На сьогодні проведена конструктивна і системна робота між усіма учасниками: 26 пунктів угоди підлягали доповненню та змінам, 11 пунктів були виключені, 6 пунктів винесені на розгляд, запропоновано також 4 нових пункти:
   - реалізувати заходи щодо недопущення звуження сфери прикладання праці шляхом ліквідації робочих місць в усіх сферах економічної діяльності;
   - здійснювати заходи по посиленню мотивації населення до легальної зайнятості та підвищення державних гарантій в оплаті праці, зокрема шляхом проведення на постійній основі інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо переваг легальних трудових відносин, підвищення ефективності державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення;
   - проведення освітніх заходів з метою висвітлення переваг підприємств приватної форми власності у всіх сферах економічної діяльності;
   - забезпечити виконання обласної екологічної програми з метою ефективного використання природних ресурсів.
   На консультативній зустрічі членами робочої групи повноважних представників Сторін були обговорені неузгоджені пункти щодо проекту Територіальної угоди. Шляхом здійснення діалогу між учасниками зустрічі досягнуто компромісу та вирішено внести відповідні зміни до проекту і 20 лютого 2013 року при відзначенні Дня соціальної справедливості її підписати.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною».
   Для здійснення виплати зазначених допомог за лютий 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 лютого 2013 року та 07 лютого 2013 року відповідно.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог на загальну суму:
   - державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей – 76103,7 тис. грн.,
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» - 1233,9 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   В область надійшли кошти у сумі 3,1 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та дапомоги на оздоровлення; обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 

   7 лютого 2013 року відбулось засідання підсумкової колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля.
   В ході роботи колегії підведено підсумки роботи за 2012 рік, та обговорено пріоритетні напрямки роботи системи соціального захисту на 2013 рік.
   Як зазначив заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль для Полтавської області минулий рік у сфері вирішення питань соціального захисту населення був важким, насиченим, але результативним. Базовими для виконання у системі соціального захисту минулого року були соціальні ініціативи Президента Януковича, з чим, на думку Олександра Коваля, область справилась.
   «Це була системна робота, і я можу запевнити, що всі завдання, які перед собою ставили – ми виконали. Навіть по таких проблемних питаннях, які не мали вирішення роками» ,- зазначив Олександр Коваль.
   Одним з них є забезпечення кріслами колісними інвалідів за індивідуальним замовленням, відкриття сільських будинків соціального піклування для сільської глибинки, яких за минулий рік відкрито 31.
   У своєму виступі директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко окреслила основні пріоритетні напрямки роботи системи соціального захисту на 2013 рік. А саме:
   - прийняття обласної та регіональних Комплексних програм соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2020 року;
   - обладнання на базі кожного територіального центру майданчиків для освоєння навичок користування кріслами колісними;
   - організація консультативних пунктів громадських організацій на базі «соціальних офісів» територіальних центрів соціального обслуговування;
   - наближення соціальних послуг до населення сільської місцевості;
   - своєчасне виявлення осіб, які потребують соціальної підтримки та забезпечення надання їх державних соціальних допомог, гарантій та соціальних послуг у повному об'ємі;
   - створення належних умов проживання підопічних в будинках-інтернатах, оптимізація мережі будинків-інтернатів;
   - забезпечення моніторингу цільового та ефективного використання коштів державного та місцевого бюджетів.

 

   5 лютого 2013 року Міністр соціальної політики України Наталія Королевська проводила селекторну нараду з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   На селекторній нараді були присутні заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   Обговорювалися питання щодо причин заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, комунальних та державних підприємств, підприємств інших форм власності, а також щодо термінів погашення заборгованості.
   Після закінчення селекторної наради Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області".
   Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.02.2013 (за оперативними даними).
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
   Проблемним залишається погашення заборгованості на підприємствах державної форми власності.
   Стан та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності у лютому поточного року будуть розглядатися на засіданні обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На засідання будуть запрошені представники центральних органів виконавчої влади, керівники підприємств-боржників, арбітражні керуючі.
   Заступник голови облдержадміністрації зобов'язав керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації вжити дієвих заходів щодо прискорення вирішення питань погашення зарплатних боргів та недопущення їх виникнення на підприємствах, які знаходяться в оперативному галузевому підпорядкуванні, та взяти ці питання на особистий контроль.
   Також, керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації було зобов'язано розробити план заходів із погашення заборгованості із заробітної плати по кожному економічно активному підприємству та діючих підприємствах-банкрутах.