Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 лютого 2014 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено нараду з керівниками галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, на якій обговорювалися питання щодо стану та перспектив погашення зарплатних боргів на підприємствах області.
   За оперативними даними моніторингу стану виплати заробітної плати станом на 27.02.2014 погашена заборгованість із заробітної плати на ТОВ "Полтаваспецмонтаж", Полтавській експедиції по геофізичним дослідженням у свердловинах ДГП "Укргеофізика", зменшили зарплатні борги перед працівниками ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів", Полтавської філії ПАТ "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія Управління персоналом".
   Керівниками галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації було проінформовано про визначені конкретні шляхи і джерела погашення зарплатних боргів по кожному підприємству, які знаходяться в оперативному галузевому підпорядкуванні.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за лютий 2014 року.
    На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 130828 одержувачів зазначених видів виплат:
 • - сім'ї з дітьми – 99 774;
 • - малозабезпечені сім'ї – 12 891;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 615
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 548.
      Для здійснення виплати зазначених допомог за лютий 2014 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 лютого та 20 лютого 2014 р.
      Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог за лютий 2014 року в повному обсязі на загальну суму 109 475,7 тис. грн.
      Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.
      Згідно вищезазначеного Порядку Державна казначейська служба перераховує до 10 числа поточного місяця, а у разі виникнення додаткових зобов'язань – до 25 числа поточного місяця субвенцію на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
      Органи Державного казначейства протягом операційного дня з часу отримання відповідних платіжних доручень направляють кошти субвенції на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби.
      Отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного для на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державної казначейської служби, для здійснення відповідних видатків. Головні розпорядники коштів здійснюють у 5-ти денний строк виплату допомоги отримувачам через банківські установи та поштові відділення.
      Таким чином, на виплату державної допомоги до регіонів кошти надходять у вигляді субвенції з державного бюджету. Перерахування зазначених коштів на рахунки банківських установ та поштові відділення для виплати одержувачам здійснюється після надходження відповідної субвенції.
      У зв'язку з тим, що згідно законодавства не передбачено конкретної дати виплати для кожного отримувача допомоги, виплата проводиться щомісяця шляхом зарахування коштів на банківські рахунки або через відділення зв'язку.

 •  

     26 лютого 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В.Корнієнко відвідала та ознайомилась з роботою Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі.
     В ході зустрічі обговорено питання щодо поліпшення умов проживання осіб, які перебувають в Центрі.
     На сьогодні в Центрі перебуває 28 бездомних осіб, з якими проводиться робота щодо адаптації в суспільство.

   

     17 лютого 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко провела робочу зустріч з директором Полтавського виробничого підприємства «Універсал» Українського товариства глухих Борисом Акініним.
     Підприємство має середньооблікову чисельність працівників – 122 особи, у тому числі 74 інваліди: це 61% від усіх задіяних працівників. Підприємство "Універсал" УТОГ займається виробництвом робочого одягу, готових текстильних виробів (постільної білизни), матраців, тощо.
     В ході робочої поїздки Л.В.Корнієнко обговорила питання тісної співпраці щодо реалізації виробленої продукції через органи соцзахисту, створення на базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Октябрської районної у місті Полтаві ради відділення соціально-побутових послуг вдома для громадян з порушенням слуху та навчання соціальних робітників розумінню мови жестів та навичок сурдоперекладу.

   

     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 12 лютого 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 2,9 млн. грн.. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
 • обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року.
     Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
     Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 •  

     13.02.2014 року відбулося засідання обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
     В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласних громадських об'єднань "Фонд інвалідів Чорнобиля" та "Союз Чорнобиль".
     Розглянуто дванадцять пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
     За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження дев'ятьом заявникам.

   

     12 лютого 2014 року відбулось засідання підсумкової колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
     Участь в колегії взяв заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль, який дав позитивну оцінку роботи системи соціального захисту населення області.
     Протягом 2013 року загальна заборгованість із заробітної плати зменшилась на 497 тисяч гривень і на 1 січня 2014 року становила 14,9 млн. грн.. Кількість підприємств-боржників зменшилася з 68 до 41.
     Всього в області за минулий рік отримало щомісячні державні соціальні допомоги майже 160 тисяч громадян.
     Забезпечено роботу 14 будинків-інтернатів, де на повному державному утриманні перебуває більше 2200 підопічних. Територіальними центрами за 2013 рік обслужено 115 тисяч громадян похилого віку, інвалідів, створено 32 філії відділення територіальних центрів соціального обслуговування на селі.
     В ході колегії поставлено чіткі завдання та обговорено шляхи реалізації пріоритетних напрямків роботи системи на 2014 рік.
     Особливу увагу звернуто на запровадження та розвиток нових видів соціальних послуг, більш вагому підтримку ветеранів війни на районному та обласному рівні.
   

   

     7 лютого 2014 року під головуванням Міністра соціальної політики України Н.Ю. Королевської відбулася Всеукраїнська селекторна нарада з питань соціального захисту ветеранів.
     В нараді взяв участь заступник голови обласної державної адміністрації О.М. Коваль, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Руденко В.К., голова Полтавського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Цомартов Ю.М., голова Полтавської обласної організації ветеранів Мельник О.Ф.
     Міністр зазначила, що в нинішньому році будуть продовжені всі програми, спрямовані на підвищення соціального захисту ветеранів, які були розпочаті раніше. Зокрема, в 2013 році на 10% були підвищені виплати до 5 травня, пенсії інвалідів війни ІІ та ІІІ груп (тепер вони отримують пенсії не нижче 2705 грн.), а санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 23 тис. ветеранів. "Соціальний захист ветеранів, учасників бойових дій - серед тих питань, які тримаємо на особливому контролі. Ми повинні забезпечити адресність надання допомоги та при будь-яких умовах шукати рішення в інтересах людей. Я вважаю це обов'язком держави", - підкреслила вона. Довідково.
     В області на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 59,7 тис. осіб, які мають статус ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (49 тис. осіб – ветерани ВВВ), з яких: інвалідів війни – 6,8 тис. осіб (з яких 2,6 тис.осіб – ветерани ВВВ, 4,2 тис. осіб - воїни-інтернаціоналісти та прирівняні особи); учасників бойових дій – 8,1 тис.осіб (з яких 1,9 тис.осіб – ветерани ВВВ, 6,2 тис. осіб - воїни-інтернаціоналісти); учасників війни – 37,1 тис. осіб; членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 7,7 тис. осіб (322 члени сім'ї загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів).
     В області забезпечено виконання Державних програм соціального захисту ветеранів війни в повному обсязі.
     Одним з пріоритетних напрямків роботи органів праці та соціального захисту населення області третій рік поспіль визначено організацію відвідування ветеранів війни для обстеження їх матеріально-побутових умов і виявлення потреб у наданні соціальних послуг згідно "Соціальної картки потреб та соціального становища ветерана війни".
     Метою проведення зазначеної роботи є перевірка повноти надання пільг та державних гарантій, визначення першочергових потреб ветеранів війни та надання посильної допомоги у вирішенні нагальних проблем.
     "Соціальна картка" містить інформацію про ветерана війни, його матеріальний, побутовий, сімейний стан, користування пільгами, правами, соціальними послугами, а також висновки про потреби ветерана і виконання заходів, спрямованих на задоволення виявлених потреб.
     У 2013 році обстежено 4150 інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 і більше років, а також додатково вирішено питання вищевказаних категорій осіб, а саме: - взято на облік територіальними центрами – 3151 ветерана; - надано матеріальної допомоги – 329 ветеранам; - надано шефської допомоги – 790 ветеранам; - надано соціальної допомоги вдома – 897 ветеранам; - надано соціально-медичних послуг – 477 ветеранам; - надано послуг перукаря, взуттєвика, швачки, з прання білизни, дрібні будівельні роботи – 1003 ветеранам; - надано грошової допомоги – 29 ветеранам; - надано натуральної допомоги – 687 ветеранам; - надано послуг "соціального таксі" - 312 ветеранам.
     Питання остаточного вирішення проблем і потреб ветеранів війни перебуває на постійному контролі в органах праці та соціального захисту населення.
     Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 року № 823 "Про затвердження Порядку визначення та задоволення соціально-побутових потреб та потреб у медичній допомозі ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих) воїнів", передбачено заповнення соціального паспорта ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих (померлих) воїнів періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, здійснення аналізу виявлених потреб та вжиття заходів щодо їх задоволення.
     Міністерством соціальної політики України прийнято наказ від 29.11.2013 року № 823 "Про затвердження форми соціального паспорта ветерана".
     Згідно складених списків ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни 49001 особа потребують визначення соціально-побутових потреб та потреб у медичній допомозі;
     Структурними підрозділами з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій заповнено 17493 форми соціального паспорта ветерана, з урахуванням "Соціальної картки потреб та соціального становища ветерана війни", дані якої повністю відповідають даним соціального паспорта ветерана (35,7 % від потреби).