Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   25 лютого 2015 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації О. Є. Пругла проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії на базі Полтавського слідчого ізолятора управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області.
   Члени комісії та запрошені ознайомилися з роботою Полтавського слідчого ізолятора, заслухали інформацію про роботу районних спостережних комісій за 2014 рік, звіти голів Решетилівської, Козельщинської та Машівської райдержадміністрацій, про співпрацю виправних колоній з районними спостережними комісіями, про працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі за минулий рік та затвердили план роботи на І півріччя 2015 року.
   Від Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації взяла участь у засіданні перший заступник директора Департаменту, заступник голови обласної спостережної комісії Н. С. Черняк.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.
 


 


   20 лютого 2015 року в День соціальної справедливості в облдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати за участі керівників підприємств-боржників та голів профспілкових організацій.
   Корнієнко Л.В. - заступник голови обласної робочої координаційної групи, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації надала детальну інформацію щодо стану погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за січень поточного року на підприємствах області. Станом на 01.02.2015 загальна заборгованість склала 28,2 млн.грн. В тому числі:

 • на 23 економічно активних підприємствах - 14,4 млн.грн. (51% від загальнообласного боргу),
 • на 23 підприємствах-банкрутах - 13,4 млн.грн. (47,5%).
     За оперативними даними моніторингу станом на 19.02.2015 вдалося повністю виплатити заборгованість із заробітної плати на ДП "Полтавський облавтодор" та його філіях (2,3 млн.грн.) та ТОВ "Кремсвітло" (37,2 тис.грн.). Зменшили зарплатні борги на чотирьох економічно активних підприємствах на загальну суму 1,1 млн.грн. На засіданні розглядалася ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах та організаціях:
  - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" -заборгованість 2,6 млн.грн.;
  - ДП "Лубнигеодезія" - 120,6 тис.грн;
  - Лубенське колективне УВП Полтавського УВП УТОС - 37 тис.грн.;
  - ЗАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд" - 731 тис.грн.;
  - Полтавська обласна громадська організація "Мисливсько-рибальське товариство "Кречет" - 16,3 тис.грн.
     За оперативними даними моніторингу, станом на 19.02.2015 на кожному із зазначених підприємств не виплачено заробітну плату за січень поточного року.
     В обговоренні проблем, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів, у визначенні шляхів та перспектив погашення заборгованості активну участь взяли представники Миргородської міської ради та Полтавської райдержадміністрації, керівники галузевих департаментів облдержадміністрації, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
     За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.

 •  


     19 лютого 2015 року першим заступником директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк проведено виробничу нараду з директорами інтернатних закладів системи соціального захисту населення за участі відповідальних працівників Департаменту.
     В ході наради обговорено питання організації роботи будинків-інтернатів, дано відповідні доручення.


   


     17 лютого 2015 року відбулась зустріч директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації з головами міських та районних громадських організацій воїнів-інтернаціоналістів.
     Всього на обліку в Єдиному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 51,5 тис. пільговиків з числа ветеранів війни та членів сімей загиблих ветеранів війни. Забезпечено надання соціальних гарантій відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
     Органами соціального захисту встановлено постійний зв'язок з головами обласних і районних громадських організацій.
     Щороку, згідно обласної комплексної програми вдовам учасників війни виплачується одноразова матеріальна допомога.


   


     16 лютого 2015 року голова облдержадміністрації Валерій Головко та голова обласної ради Петро Ворона зустрілися з керівниками чорнобильських громадських організацій Полтавщини.
     У зустрічі взяла участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко.
     Темою розмови, ініційованої учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, стали прийняті Верховною Радою України зміни до законодавства, які стосуються соціального забезпечення чорнобильців.
     У ході зустрічі представники громадських чорнобильських організацій акцентували увагу на необхідності виконання у повному обсязі законів України по соціальному захисту постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, судових рішень щодо погашення заборгованості з пенсійних виплат.
     Підготовлені пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів, якими передбачено надання пільг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, які мають одночасно статус інвалідів війни. Питання взято на контроль.
     При цьому всі обласні Програми на підтримку постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС працюватимуть і надалі.


   


     14 лютого 2015 року перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та директор Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату Л.П. Барвінко відвідали в госпіталі раненого бійця, що брав участь в антитерористичній операції на Сході України та є працівником вищевказаного інтернату.
     Від працівників інтернатного закладу, колективу Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації раненому бійцю передано слова подяки та підтримки, фінансову допомогу, гостинці та побажання найшвидшого одужання.


   


      Станом на 01.02.2015 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 51,5 тис. осіб, які мають статус ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, з яких:
     інвалідів війни – 6,6 тис. осіб (з яких близько 1,0 тис.осіб – інваліди війни з числа учасників бойових дій на території Республіки Афганістан у період 1979-1989 років);
     учасників бойових дій – 7,7 тис.осіб (з яких 3,4 тис.осіб – учасники бойових дій на території Республіки Афганістан у період 1979-1989 років);
     учасників війни – 31,1 тис. осіб;
     членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 6,1 тис. осіб, з яких 337 членів сімей загиблих(померлих) воїнів-інтернаціоналістів.
     Соціальний захист ветеранів війни (в т.ч. воїнів-інтернаціоанілістів) та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни регулюється Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та іншими законодавчими актами.
      Зокрема, зазначеним Законом ветеранам війни передбачена знижка плати за користування житлово-комунальними послугами, в придбані скрапленого балонного газу та твердого палива надається в межах встановлених норм та у таких розмірах: інвалідам війни - 100 %, учасникам бойових дій – 75 %, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 50 %.
      Знижка з абонплати за користування телефоном інвалідами війни, учасниками бойових дій, учасниками війни та членам сімей загиблих надається у розмірі 50 %.
      Фінансування вказаних пільг здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету.
      У 2014 році надано пільг окремим категоріям громадян, в т.ч. ветеранам війни, на загальну суму 250,1 млн. грн.
      На 2015 рік затверджений обсяг субвенції на надання пільг окремим категоріям громадян склав 446,9 млн.грн.
      В межах фінансування надання пільг забезпечується в повному обсязі.
     У 2014 році санаторно-курортними путівками забезпечено 490 інвалідів війни, у тому числі – 44 воїни-афганці та 279 учасників бойових дій, з них 65 – воїнів афганців. На закупівлю санаторно-курортних путівок за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам використано 2,3 млн. грн., у 2015 планується виділення коштів на рівні минулого року.
     Грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування у 2014 році отримали 1396 інвалідів війни на суму 480,3 тис. грн.
      На перший квартал 2015 року для оздоровлення ветеранів війни та інвалідів з Мінсоцполітики надійшло 166 путівок
      В області діє обласна Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, яка передбачає ефективні напрямки та конкретні заходи щодо соціального захисту осіб з інвалідністю та ветеранів війни, що включають в себе надання додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів.
     Відповідно до Програми у 2014 році разову адресну грошову допомогу надано 327 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів на загальну суму 131,7 тис. грн. (по 400 грн.).
     На 2015 рік на вказані цілі передбачено 220,0 тис. грн.
     Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведено відповідну роботу з рай(міськ)управліннями праці та соціального захисту населення щодо складання відповідних спиків. Виділення коштів забезпечується в повному обсязі. На даний час розпочата виплата допомоги 337 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів у розмірі по 500 грн через поштові та банківські установи.


   

  Інформація про засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

      11 лютого 2015 року о 15-30 год. відбулося засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови Пругла О.Є.
      На засіданні комісії розглядалися питання:
     - щодо передачі у власність члену сім'ї інваліда автомобіля «Міцубісі Карізма», 1998 року випуску;
     - щодо визнання гуманітарним автомобіля «VOLKSWAGEN PASSAT», дарованого Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для подальшої передачі інваліду.
      За результатами обговорення питань порядку денного прийняті відповідні рішення.

   

  Зміни у законодавстві щодо соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

     Відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням змін, прийнятих Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», у 2015 році буде продовжено надання пільг та компенсацій, передбачених для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. А саме:
  - виплата щомісячної компенсації на харчування, щорічної допомоги на оздоровлення, одноразової виплати за встановлення групи інвалідності, одноразові виплати сім'ям за втрату годувальника;
  - пільги з медичного забезпечення, 50% знижка плати за житлово-комунальні послуги, безкоштовний проїзд в міському та приміському транспорті, відшкодування раз на рік вартості проїзду по території України;
  - інші пільги, що надаються працюючим громадянам, у тому числі оплата додаткових відпусток терміном 16 календарних днів, виплата компенсації у разі звільнення.
  - придбання санаторно-курортних путівок для оздоровлення осіб 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
     У зв'язку з прийнятими змінами з 1 липня буде застосовано адресний підхід до надання окремих пільг певним категоріям громадян. Зокрема, з урахуванням сукупного доходу сім'ї будуть надаватися:
  - пільги на оплату житлово-комунальних послуг вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорії та сім'ям у складі яких є діти – інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи,
  - пільги на медичне забезпечення громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесеним до 3 категорії та дітям постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Вказаним Законом статтею 60 передбачається, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України.
     Наразі Міністерством соціальної політики України готуються зміни до Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2005 № 936.

   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за лютий 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 144164 одержувачів зазначених видів виплат:
  - сім'ї з дітьми – 104 978;
  - малозабезпечені сім'ї – 18 310;
  - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 452
  - тимчасову допомогу на дітей – 3 759.
  - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1665
     Для здійснення виплати зазначених допомог за лютий 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 93,08 млн.грн.
     05 лютого 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


   


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за лютий 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 166 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 508 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у лютому 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн.
     09.02.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   


     6 лютого 2015 року відбулась підсумкова колегія Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої підведено підсумки та поставлено пріоритетні завдання роботи системи на 2015 рік.
   


   


     5 лютого 2015 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко провела зустріч з громадськими організаціями чорнобильців та обговорила питання щодо змін в законодавстві.


   


     03.02.2015 року в Головному управлінні державної служби з надзвичайних ситуацій відбулася зустріч активу громадських Чорнобильських організацій з керівництвом Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій, щодо питань соціального захисту ветеранів пожежної охорони, які приймали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі Полтавського зведеного загону протипожежної служби.
     В зустрічі взяла участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА Корнієнко Л.В., заступник начальника Пенсійного фонду в Полтавській області Носенко В.М..
     Ветеранами пожежної служби порушувалися питання видачі довідок для перерахунку пенсій за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виконання рішень суду щодо виплати пенсій питання соціального захисту.
     Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Корнієнко Л.В. проінформувала щодо пільг і компенсацій передбачених для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які будуть призначатися та виплачуватися органами соціального захисту відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з врахуванням змін прийнятих Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України». У поточному році буде продовжено : - виплату щомісячної компенсації на харчування, щорічної допомоги на оздоровлення, одноразової виплати за встановлення групи інвалідності, одноразові виплати сім'ям за втрату годувальника в розмірах, які були чинні і у минулому році; - надання пільг на медичне забезпечення, надання 50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, безкоштовний проїзд в міському та приміському транспорті, пільг щодо відшкодування раз на рік вартості проїзду по території України; - надання інших пільг, які надаються працюючим громадянам, в т.ч. оплату додаткових відпусток терміном 16 календарних днів, виплату компенсації у разі звільнення. - придбання санаторно-курортних путівок для оздоровлення осіб 1 категорії та дітей-інвалідів Чорнобиля, з першого січня передбачено передати на місця. Всього оздоровлення потребують 756 осіб, в т.ч. 749 осіб 1 категорії та 7 дітей-інвалідів Чорнобиля. На зазначені цілі передбачено виділити 3,3 млн. грн. для забезпечення постраждалих громадян санаторно-курортними в повному обсязі.
     В зв'язку з прийнятими змінами, з 01 липня поточного року буде застосовано адресний підхід до надання окремих пільг певним категоріям громадян. З врахуванням сукупного доходу сім'ї будуть надаватися: - пільги на житлово-комунальні послуги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорії та сім'ям у складі яких є діти – інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, - пільги на медичне забезпечення громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесеним до 3 категорії та дітям постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Надання додаткових соціальних гарантій постраждалим громадянам здійснюється також за рахунок коштів обласного бюджету. В рамках «Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки» буде виділено 1,48 млн. грн. на пільгове медичне забезпечення, в т.ч. 300,0 тис. грн. вже виділено додатково; 119,0 тис. грн. для підтримки статутної діяльності обласних громадських Чорнобильських організацій, 515,0 тис. грн. для виплати разової адресної допомоги дружині (чоловіку) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи ( з розрахунку 500,0 грн. на одну особу).


   


     Середньооблікова кількість штатних працівників області за грудень 2014 року склала 336 тис.осіб., що на 22,5 тис. осіб менше порівняно з відповідним періодом 2013 року.
     Фонд оплати праці штатних працівників області за січень-грудень 2014 року становив 13,3 млрд.грн., що на 267 млн.грн. більше порівняно з фондом оплати праці за січень-грудень 2013 року.
     Відповідно середньомісячна заробітна плата штатних працівників області за 2014 рік порівняно з 2013 роком зросла на 6,4% (по Україні – на 5,9%.) і становила 3179 грн. (по Україні – 3476 грн.).
     Середня заробітна плата штатних працівників області за грудень 2014 року становила 3653 грн., що на 9% більше порівняно з груднем 2013 року. По Україні цей показник становив 4012 грн. (на 10,4% більше порівняно з груднем 2013 року).
     Зростання середньої заробітної плати у грудні 2014 року порівняно з відповідним періодом 2013 року спостерігалося в усіх галузях економіки області. Разом з тим, залишається значною диференціація рівня заробітної плати працівників у галузевому розрізі.
     Найвищі розміри заробітної плати у грудні 2014 року спостерігались у працівників фінансової та страхової сфери – 4877 грн. (по Україні – 8171 грн.), промисловості – 4764 грн. (по Україні – 4616 грн.), будівництва – 4754 грн. (по Україні – 3349 грн.), що в 1,3 раза перевищують середній рівень в економіці області (3653грн).
     Значно нижчим був розмір заробітної плати у працівників сфери: тимчасового розміщування й організації харчування - 2053 грн. (по Україні – 2669 грн.), адміністративного та допоміжного обслуговування – 2208 грн. (по Україні – 2955 грн.), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 2655 грн. (по Україні – 4348 грн.), який не перевищував 56-73% від середнього по області.
     У бюджетній сфері найбільший показник середньої заробітної плати по області у грудні 2014 року спостерігався в галузі освіти і становив 2998 грн. (по Україні – 3064 грн.). В охороні здоров'я та наданні соціальної допомоги цей показник складав 2713 грн. (по Україні – 2764 грн.). Рівень оплати праці в освітян області у грудні 2014 року порівняно з відповідним періодом 2013 року збільшився на 136 грн., у працівників охорони здоров'я та надання соціальної допомоги - на 30 грн. і становив, відповідно, 82% та 73% до середнього рівня показника в області (3653 грн).
     У вересні 2014 року (за останніми даними Головного управління статистики у Полтавській області) з 348 тис. середньооблікової кількості штатних працівників 333 тис. осіб (95,7%) відпрацювали 50% і більше табельного фонду робочого часу, встановленого на вересень 2014 року. З них у 18,6 тис. (5,6%) нарахована заробітна плата не перевищувала законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати – 1218 гривень на місяць.
     Реальна заробітна плата за січень-грудень 2014 року по відношенню до січня-грудня 2013 року зменшилася на 5,1%.