Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   24 лютого 2016 року в Департаменті праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відбулася виробнича нарада з директорами інтернатних закладів системи соціального захисту населення.
   В ході наради було обговорено ряд питань, зокрема проведення робіт по капітальному ремонту та реконструкції будівель інтернатних закладів; впровадження закупівель товарів, робіт та послуг в он-лайн форматі через електронну систему закупівель ProZorro; дотримання прав підопічних та використання бюджетних коштів відповідно норм чинного законодавства; організація культурно – дозвіллєвої роботи в будинках – інтернатах.  

 

   Увага! З метою надання фінансової підтримки постраждалим особам і внутрішньо переміщеним особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, Мінсоцполітики відповідно до Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №535, відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних і юридичних осіб для надання одноразової допомоги громадянам зазначених категорій.
   За період реалізації зазначеної постанови Кабінету Міністрів України одноразову грошову допомогу отримали 5 115 осіб із числа постраждалих і внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 7726415,30 гривні.
   З огляду на складну ситуацію, в якій опинилися громадяни зазначених категорій, надання такої допомоги є вкрай важливим для забезпечення їхньої життєдіяльності.
   Просимо підтримати ініціативу Мінсоцполітики.
Для зарахування коштів у національній валюті (гривні):
   Міністерство соціальної політики України,
   ЄДРПОУ — 37567866,
   р/р 31252301178737 у Державній казначейській службі України, м.Київ,
   МФО 820172.
Для зарахування коштів у євро та доларах США:
   Міністерство соціальної політики України,
   ЄДРПОУ — 37567866,
   р/р 25302020054709 в АТ "Укрексімбанк", м.Київ, МФО 322313.

 

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за лютий 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 141,5тис. одержувачів зазначених видів виплат:
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 117,9 млн. грн..
   5 та 22 лютого 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 

   24 лютого 2015 року проведено засідання підсумкової колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.
   Участь у колегії взяли: заступник голови Полтавської облдержадміністрації О.Є. Пругло, заступник голови комісії обласної ради з питань соціального захисту населення М.А. Рябокінь, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА, директори територіальних центрів соціального обслуговування, директори будинків-інтернатів, директори Центрів реабілітації дітей-інвалідів, представники громадських організацій області.
   В ході колегії підведено підсумки роботи системи за 2015 рік, заслухано проблемні питання, поставлені головами громадських організацій та, спільно, окреслено перспективні завдання роботи галузі на поточний рік.  

 

   16 лютого 2016 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації спільно із представниками громадських Чорнобильських організацій проведено засідання «круглого столу».
   В ході засідання обговорено питання підготовки та проведення заходів до 30 роковин Чорнобильської катастрофи та пропозиції щодо внесення змін до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки у 2016 році в частині збільшення видатків на додаткові соціальні гарантії громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів обласного бюджету.
   Головами громадських Чорнобильських організацій підтримано пропозицію щодо підвищення соціальних гарантій громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів обласного бюджету.  

 
Інформація про проведення засідання

   Під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла 12 лютого 2016 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби облдержадміністрації за участі представників громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, релігійних громад та обласного військового комісаріату.
   На засіданні розглядалися заяви про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадян, які належать до релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю та скарги.

 

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за січень 2016 року в повному обсязі:
   - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 11 702 одержувачам на загальну суму 3 114,3 тис. грн.;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи для проведення виплати разової адресної грошової допомоги 338 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів з розрахунку по 500грн. кожному на загальну суму 170,1 тис. грн..
   Виплату зазначеної допомоги планується провести в лютому 2016 року шляхом перерахування коштів на вкладні рахунки в установах банків або за місцем проживання одержувачів.

 

   11 лютого 2016 року о 9.00 годині Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації за участю представників Громадської ради відбулось громадське обговорення в рамках «круглого столу» звіту про виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки щодо ефективності використання коштів обласного бюджету за 2015 рік та основні напрямки фінансування на поточний рік.
   Внесено пропозицію від Громадської ради при ОДА збільшити суму коштів на пільгове медичне забезпечення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
   Вирішено провести зустріч з громадськими організаціями постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС щодо відпрацювання питання збільшення суми коштів на пільгове медичне забезпечення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС в проекті змін до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.  

 
   9 лютого 2016 року о 10.00 Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації за участю голови та представників Глобинської районної ради ветеранів проведено «круглий стіл» щодо відновлення роботи Глобинського районного будинку ветеранів.
   Представниками Глобинської районної ради ветеранів звернулися з проханням відновити роботу Глобинського районного будинку ветеранів та повідомили, що на районному рівні проведено ремонт будівлі та підраховано обсяг коштів на утримання. Вагомим аргументом щодо відновлення вищевказаного будинку є проживання в районі 15 тисяч ветеранів різних категорій, більшість з яких потребують постійної сторонньої допомоги в обслуговуванні.
   Директором Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко надано роз'яснення щодо можливості діяльності вищевказаного будинку ветеранів.
   Доручено управлінню праці та соціального захист населення Глобинської райдержадміністрації провести моніторинг щодо виявлення осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги в обслуговуванні та бажають бути розміщені на постійне проживання до районного будинку ветеранів.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за лютий 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 141,5 тис. одержувачів зазначених видів виплат:
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 95,3 млн.грн.
   5 лютого 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводитися установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03. 2002р. № 256.

 

   1 лютого 2016 року о 16.00 Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації під головуванням його керівника – Корнієнко Л.В. проведено «круглий стіл» з громадськими організаціями учасників АТО щодо забезпечення виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки в частині надання компенсації за пільговий проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян.
   В ході спілкування заслухано думки та пропозиції керівників громадських організацій. Прийнято рішення щодо проведення детального моніторингу пільгових перевезень і за результатами внести зміни до існуючого Порядку відшкодування з метою його удосконалення.

 

   1 лютого 2016 року о 15.00 під головуванням заступника голови Полтавської облдержадміністрації О.Є. Пругла Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено селекторну нараду за участю заступників голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, начальників рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в ході якої розглянуто питання щодо забезпечення виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки в частині надання компенсації за пільговий проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян.
   Заступником голови облдержадміністрації О.Є. Пруглом поставлено завдання до 15 лютого 2016 року остаточно прийняти на місцевому рівні районні та міські програми щодо організації пільгового проїзду громадян на міських та приміських маршрутах.
   Департаментом праці та соціального захисту населення в ході селекторної наради відпрацьовано механізм реалізації відшкодування компенсації за пільговий проїзд автомобільним транспортом пільговим категоріям громадян та надіслано доручення щодо організації виконання обласної програми.