Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за січень 2017 року в повному обсязі:
   - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,4 тис одержувачам на загальну суму 3 054,7 тис. грн..;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 


   23 лютого 2017 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської ОДА проведено навчальний вебінар з начальниками районних управлінь соціального захисту населення щодо проведення перепризначень житлових субсидій на новий період, виплати соціальних стипендій студентам.
   Вебінари – нова та ефективна форма роботи, яка дає можливість більш тісно працювати та проводити навчання і роз'яснювальну роботу зі спеціалістами районного рівня.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за лютий 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 134,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 143,1 млн. грн..
   6 та 20 лютого 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 


   21 лютого 2017 року в облдержадміністрації за участі представників Головного управління Національної поліції у Полтавській області, облпрофради, керівників підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за січень 2017 року проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
   Станом на 01.02.2017 загальна заборгованість складала 27,9 млн. грн., у тому числі працівникам 12 економічно активних підприємств заборговано 10,8 млн. грн.
   Серед економічно активних підприємств найбільші суми заборгували: ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи – 2,8 млн. грн., ТОВ "Техмолпром" – 2,8 млн. грн., ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 2,3 млн. грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 951 тис. грн., ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 826 тис. грн., ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" - 674 тис. грн. Сума заборгованості зазначених шести суб'єктів господарювання складає 95,3%(10,3 млн. грн.) загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
   Станом на 01.02.2017 порівняно з попереднім місяцем зменшено зарплатні борги на чотирьох економічно активних підприємствах на загальну суму 1,3 млн.грн. Повністю погашено заборгованість на ОКПВКГ "Миргородводоканал" - 272 тис.грн.
   За оперативними даними моніторингу станом на 20.02.2017 статистична заборгованість на економічно активних підприємствах зменшилася на 3,5 млн. грн. Повністю погашено зарплатні борги перед працівниками ДП "Полтавський облавтодор" та його філій (2,3 млн.грн.), зменшено заборгованість на семи підприємствах на загальну суму 1,3 млн. грн.
   На кожному економічно активному підприємстві-боржнику розроблені графіки погашення зарплатних боргів.
   На засіданні робочої групи детально розглянуто стан погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах.
   Заступник директора з фінансових питань ТОВ "Гадячсир" та ТОВ "Техмолпром" Цибулько В.А., директор ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" Коваль С.В., начальник Філії "Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат" УДП "Укрінтеравтосервіс" Зорін Л.Г., начальник Філії "Полтавський виробничо-експлуатаційний технічний вузол зв'язку" ДП "Укрдорзв'язок" Романько С.В., директор ДП "Миргородський державний гренажний завод" Попович І.Б. доповіли про ситуацію на зазначених суб'єктах господарювання, шляхи та перспективи вирішення проблеми погашення зарплатних боргів.
   Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації проаналізовано ситуацію на підприємствах-боржниках ДП "Миргородський державний гренажний завод", ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1", ДП "Жовтневий спиртовий завод". Прийнято рішення ситуацію на зазначених підприємствах розглянути за участі представника Міністерства аграрної політики та продовольства України.
   За результатами засідання галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації поставлені завдання забезпечити контроль за станом виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати, активізувати співпрацю з центральними органами виконавчої влади щодо вирішення питань погашення зарплатних боргів.

 

ДОДАТКОВІ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ПЕРЕДБАЧЕНІ ОСОБАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

   Обласною Комплексною програмою соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки забезпечено додаткові соціальні гарантії особам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.
   А саме:
    - безкоштовне забезпечення медикаментами за рецептами, в тому числі життєво необхідними медикаментами, зубопротезуванням.
    - виплата разової грошової допомоги дружинам (чоловікам) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з чорнобильською катастрофою. Дана виплата проводиться щороку. В минулому році 1184 особи отримали по 1000 грн, в 2017 році планується провести виплату у розмірі по 2000 грн.
   З 2017 року через обласну Комплексну програму впроваджені нові напрямки соціального захисту чорнобильців.
   1. Надання одноразової грошової допомоги при втраті годувальника: - дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 та 3 категорії, смерть яких пов'язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, у розмірі по 7 тис. грн.; - батькам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 та 3 категорії, смерть яких пов'язана з наслідками аварії у розмірі по 4 тис. грн..
   2. Надання матеріальної допомоги на придбання санаторно-курортної путівки особі, супроводжуючій постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС 1 категорії, якому встановлено інвалідність пов'язану з Чорнобильською катастрофою та якому за висновками лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога у розмірі 5 тис. грн..

 


   17.02.2017 року Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено семінар для міських та районних управлінь соціального захисту населення на тему: ,,Організація оздоровчої кампанії 2017 року відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854 ,,Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   В ході проведення веб-семінару, відпрацьовано актуальні питання санаторно-курортного оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до нового порядку, який набрав чинності з 1 січня 2017 року та передбачає надання державою щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортної путівки, шляхом безготівкового перерахування коштів санаторному закладу.  

 

Шановні громадяни !

   Німецьким Бундестагом 21 травня 2015 року ухвалено рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають право отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм кривди.
   Військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразову виплату у розмірі 2 500 євро.
   На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки потерпіла особа або уповноважена нею особа.
   На Інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань розміщено формуляр заяви німецькою, англійською та російською мовами та подальша інформація: (http:www.badv.bund.de/DE/OffeneVermoegensfragen/AnerkennungsleistungSowjetischeKriegsgefangene/inhalt.html).
   Заяви у письмовому вигляді направляються на адресу зазначеного відомства: BADV, DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. Закордонні представництва Німеччини по всьому світу приймають згадані заяви і перепроваджують їх далі.
Термін подання заяв закінчується 30 вересня 2017 року. При цьому йдеться про преклюзивний термін.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за лютий 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 134,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 117,2 млн. грн..
   6 лютого 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за лютий 2017 року.
   Всього в області перебуває на обліку 159 прийомних сімей та 39 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 520 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у лютому 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,2 млн. грн..
   07.02.2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 


   10 лютого 2017 року відбулось засідання підсумкової колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якої підбито підсумки року та окреслено пріоритетні питання на поточний рік.
   Участь у засіданні взяли: заступник голови Полтавської облдержадміністрації О.Є. Пругло, члени колегії, представники громадськості, засобів масової інформації, керівники Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, рай(міськ)управлінь соціального захисту, територіальних центрів соціального обслуговування, будинків-інтернатів, Центрів реабілітації дітей-інвалідів.
   Як зазначила директор Департаменту Л.В. Корнієнко у своєму виступі: протягом 2016 року на виконання 38 державних програм соціального захисту населення області за рахунок видатків, що здійснюються з державного та місцевих бюджетів профінансовано 4 806,5 млн. грн., що на 1 734,5 млн. грн. більше, ніж за 2015 рік або на 36,1 %.
   Щомісячні виплати державних соціальних допомог в області у 2016 році отримували 180 тис. сімей, в тому числі 103,5 тис. сімей з дітьми, 18,9 тис. сімей отримували допомоги внутрішньо переміщеним особам.
   Субсидії призначені 370 тис. сімей, що складає 63 відсотки від сімей, які мешкають в області. Виконання орієнтовного цільового показника відсотку охоплення населення програмою житлових субсидій, доведеного Мінсоцполітики, забезпечено 100-відсотково (цільовий показник – 62,8 %).
   Актуальним напрямком залишається забезпечення соціального захисту учасників АТО, членів сімей загиблих. На реалізацію вказаних державних програм спрямовано близько 19 млн. грн.
   У 2016 році на державному рівні удосконалено механізм забезпечення житлом сімей учасників антитерористичної операції, шляхом надання грошової компенсації на придбання житла. Виплачено компенсацію в сумі 12,9 млн. грн. 19 сім'ям учасників АТО, в тому числі 10 сім'ям загиблих учасників АТО та 9 сім'ям інвалідів ІІ групи, з числа учасників АТО, які перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.
   За рахунок державної субвенції придбано житло 2 інвалідам І групи з числа учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.
   У січні 2016 року вирішено проблемне питання пільгового проїзду окремих категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах шляхом впровадження виплати компенсації. Компенсація надана 6,5 тис. пільговиків за рахунок коштів обласного бюджету.
   Протягом звітного року в повному обсязі забезпечено надання державних соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також на 64,7% збільшено фінансування з обласного бюджету на додаткові соціальні гарантії зазначеній категорії громадян.
   В області забезпечено надання соціальних послуг територіальними центрами соціального обслуговування 116,3 тис. особам, в тому числі 66,4 тис. жителям сільської місцевості.
   В 2016 році з обласного бюджету виділено кошти в сумі 16,7 млн. грн. які спрямовувалися на впровадження енергозберігаючих заходів, поліпшення умов проживання підопічних, дотримання санітарно-гігієнічних вимог та забезпечення експлуатаційних якостей будівель будинків-інтернатів.
   З метою наближення фактичної норми площі у житлових кімнатах на одного підопічного до нормативної реорганізовано Рашівський будинок-інтернат загального типу у психоневрологічний будинок-інтернат.
   Не втрачає актуальності питання погашення заборгованості із заробітної плати. Станом на 01.01.2017 загальна заборгованість склала 27,2 млн. грн. Порівняно з початком 2016 року заборгованість зменшилася на 4,2 млн. грн., 3,4 млн. грн. з яких – за рахунок економічно активних підприємств.
   Найбільші суми заборгованості зосереджені у Гадяцькому районі - 5,7 млн.грн., Полтавському районі - 1 млн. грн., м. Горішні Плавні - 736 тис. грн., м.Полтава - 723 тис. грн. та м.Кременчук - 595 тис. грн.  

 

Інформація про проведення засідання

   Під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла 08 лютого 2017 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби облдержадміністрації за участі представників релігійних громад та обласного військового комісаріату.
   На засіданні розглядалися заяви про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадян, які належать до релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю та скарги.  

 


   Органами місцевої влади взято під особливий контроль питання підвищення рівня оплати праці. В облдержадміністрації 9 лютого 2017 року відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
   Представники галузевих департаментів, Департаменту фінансів облдержадміністрації, Управління Держпраці у Полтавській області поінформували робочу групу про стан оплати праці в установах та закладах бюджетної сфери в умовах запровадження мінімального розміру заробітної плати з 1 січня 2017 року у розмірі 3200 грн., про забезпечення в обласному та місцевих бюджетах асигнувань для оплати праці у підвищеному розмірі працівникам бюджетної сфери та порядок здійснення контролю за нарахуванням заробітної плати у розмірі не менше мінімального та переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу.
   Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області доручено забезпечити проведення моніторингу показників у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року, територіальним органам Державної фіскальної служби та Держпраці - обмін інформацією з органами Пенсійного фонду України про виявлені факти порушень у сфері законодавства про оплату праці, використання праці неоформлених працівників, суми донарахованого внеску по цих працівниках.
   Керівникам галузевих департаментів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади поставлене завдання взяти під особистий контроль питання забезпечення в підвідомчих установах та закладах бюджетної сфери підвищення мінімальної заробітної плати, звернувши особливу увагу на недопущення вирівнювання зарплат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час.  

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи для проведення виплати разової адресної грошової допомоги 337 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів з розрахунку по 2 000 грн. кожному на загальну суму 674,0 тис. грн..
   09.02.2017 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.

 


   Змінами та доповненнями до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 року передбачено виплату щомісячної допомоги сім'ям з дітьми загиблих учасників антитерористичної операції, у розмірі прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу, передбачено Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік» на кожну дитину: з січня 2017 року – 1 544,00 грн., з травня 2017 року – 1 624,00 грн., з грудня 2017 року – 1 700,00 грн.
   Станом на 16.01.2017 року в області мають статус «члена сім'ї загиблого ветерана війни» з числа учасників антитерористичної операції – 60 дітей.
   23.01.2017 року кошти щомісячної адресної допомоги сім'ям з дітьми загиблих учасників антитерористичної операції за січень 2017 року перераховані на банківські установи та поштові відділення для проведення виплати.
   31.01.2017 року на тринадцятій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання затверджені зміни до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 року. Зазначеними змінами передбачено проведення виплати з січня 2017 року сім'ям з дітьми померлих учасників антитерористичної операції.
   Станом на 01.01.2017 року в області мають статус члена сім'ї померлого учасника антитерористичної операції – 10 дітей. Виплата вказаним сім'ям з дітьми буде проведена найближчим часом

 

Про стан погашення заборгованості із заробітної плати

   Станом на 01.01.2017 загальна заборгованість із виплати заробітної плати становила 27,2 млн. грн., у тому числі:
   - 10,2 млн. грн. (37,7%) на 17 економічно активних підприємствах;
   - 16,5 млн. грн. (60,8%) на 17 підприємствах-банкрутах;
   - 425 тис. грн. (1,5%) на 2 економічно неактивних підприємствах.
   Заборгованість із заробітної плати мають 36 підприємств. Кількість працівників економічно активних підприємств, яким заборговано заробітну плату, у минулому році зменшилась на 600 і склала 1,6 тис. осіб.
   Частка суми загальнообласного боргу у місячному фонді оплати праці штатних працівників області склала 1,5% (в Україні – 3,4%), економічно активних підприємств ? 0,6% (в Україні ? 2,1%).
   У 2016 році максимальна сума заборгованості складала 42 млн. грн. станом на 1 квітня. Завдяки реалізації плану заходів облдержадміністрації та тісної співпраці органів влади з Національною поліцією та контролюючими органами до кінця минулого року загальна заборгованість зменшилася на 14,7 млн. грн. Скорочення заборгованості відбулося, в основному, за рахунок економічно активних підприємств. Протягом 2016 році вдалося повністю погасити заборгованість на 15 економічно активних підприємствах на загальну суму 7,7 млн. грн.
   Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств залишаються: ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи – 4,1 млн. грн., ТОВ "Техмолпром" – 2,7 млн. грн. (Гадяцький район), ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1 млн. грн. (Полтавський район), ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 736 тис. грн. (м.Горішні Плавні), ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" - 537 тис. грн. (м.Кременчук), ДНТП "Бурова техніка" ? 402 тис. грн. (м.Полтава). Заборгованість зазначених шести підприємств (9,5 млн. грн.) складає 92,5% загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
   Станом на 01.01.2017 заборгованість із заробітної плати 17 підприємств щодо яких застосовані процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом складала 16,5 млн. грн. (60,8% до загальнообласного боргу), що на 844 тис. грн. менше, ніж на початок 2016 року. Повністю погашено зарплатні борги на 4 підприємствах-банкрутах на загальну суму 1,3 млн.грн., завершено ліквідаційні процедури на 3 підприємствах (372 тис. грн.). У минулому році порушено провадження у справі про банкрутство щодо Приватного ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" із зарплатним боргом 1,1 млн. грн. (перебуває в процедурі санації).
   Дорученням Віце-прем'єр-міністра України П.В.Розенка від 20.01.2017 перед центральними органами виконавчої влади та обласними державними адміністраціями поставлене завдання взяти на особливий контроль питання погашення зарплатних боргів, забезпечити розроблення графіків погашення у 2017 році заборгованості із заробітної плати по кожному підприємству-боржнику та контроль за станом їх виконання. Відповідні доручення від обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати надані райдержадміністраціям, міськвиконкомам, керівникам галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації.
   За оперативними даними щотижневого моніторингу, станом на 30.01.2017 статистична заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах порівняно з попереднім місяцем зменшилася на 2,9 млн. грн.