Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   22 лютого 2018 року в Полтавській області з робочою поїздкою перебувала Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова.
   Поряд з іншими заходами Людмила Денісова взяла участь в засіданні комісії для вирішення питань реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Розглянуті бізнес-плани учасників пілотного проекту: "Салон здоров'я, краси, масажу та схуднення", "Ремонтно-будівельні роботи". Повторно на розгляд Комісії був винесений проект "Механічне оброблення металевих виробів на токарному станку". Всі бізнес-ідеї схвалені членами комісії, таким чином учасники проекту отримають фінансову допомогу на придбання обладнання та матеріалів для започаткування підприємницької діяльності.
   За час реалізації пілотного проекту по 17 учасниках пілотного проекту (9 внутрішньо переміщених осіб та 8 членів малозабезпечених сімей) Комісією прийнято рішення щодо надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності шляхом оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом.
   На даний час 15 особам проведено закупку передбаченого в бізнес-планах обладнання та матеріалів на загальну суму 924,7 тис. грн., по 2 особах закупка буде проведена після подачі учасниками проекту необхідних документів.
   Сферами започаткування власної справи є вирощування однорічних та багаторічних культур в теплицях, вирощування і продаж бройлерів, курей та свиней, виробництво пасти із горіхів та какао-бобів, виробництво рослинного молока та сиру, видавнича діяльність, надання послуг з будівництва та переобладнання енергоефективних об'єктів, виробництво та реалізація гранітних пам'ятників, пошиття і ремонт одягу, надання послуг з технічного обслуговування та ремонту автомобілів, надання ветеринарних послуг.
   Уряд постановою від 31.01.2018 року № 40 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1154 і від 05.04.2017 року № 224" вніс зміни до Порядку реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Термін реалізації пілотного проекту продовжено до 31 грудня 2018 року.
   Внесеними змінами суб'єктам господарювання, які шляхом створення нових робочих місць працевлаштують не менше як двох осіб із числа членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше

 


   20 лютого 2018 року в облдержадміністрації відбулася нарада за участі представників органів Держпраці, Державної фіскальної служби, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Управління захисту економіки у Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, Головного управління Національної поліції у Полтавській області, на якій розглядалося питання про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах м. Гадяч: ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Техмолпром", ТОВ "Полтавамолпрод", ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна".
   За інформацією директора Департаменту соціального захисту населення Корнієнко Л.В. станом на 01.02.2017 зазначені суб'єкти господарювання заборгували близько 1 тис. працівників 10,6 млн. грн., що становить 45 % загальнообласного боргу економічно активних підприємств. У січні сума заборгованості на зазначених підприємствах збільшилася на 1,3 млн. грн.
   Про результати перевірок стану дотримання норм законодавства про оплату праці, в частині своєчасності виплати заробітної плати, на зазначених підприємствах доповів начальник Управління Держпраці у Полтавській області Щербак С.Л.
   Про заходи, які вживаються для вирішення проблеми, та про перспективи погашення заборгованості із заробітної плати проінформували керівники ТОВ "Техмолпром" Таран В.Л., ТОВ "Гадячсир" Лисаченко В.Ф., ТОВ "Полтавамолпрод" Бікеєва Л.А., ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" Дяченко П.В.
   За повідомленням представника Головного управління Національної поліції у Полтавській області відносно посадових осіб зазначених підприємств відкрито кримінальне провадження.
   За результатами наради перед керівниками ТОВ "Техмолпром", ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Полтавамолпрод", ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" поставлені завдання вжити додаткових заходів для забезпечення погашення зарплатних боргів, розробити графіки погашення заборгованості у 2018 році та надати їх обласній тимчасовій комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати.

 


   16 лютого 2018 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.
   На засіданні представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації поінформували про стан забезпечення виплати заробітної плати в установах та закладах області за листопад 2017 року з дотриманням законодавчо визначеного мінімального розміру.
   За даними Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області кількість найманих працівників у листопаді 2017 року склала 416,9 тис. осіб, що на 14,4 тис. осіб більше порівняно з початком минулого року.
   Частина застрахованих осіб, рівень оплати праці яких у листопаді не перевищував 3200 грн., порівняно з січнем 2017 року зменшилася на 20,1 тис. осіб і склала 44,9 тис. (за даними звітів суб'єктів господарювання).
   За даними галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації заробітна плата працівникам закладів і установ бюджетної сфери за виконану місячну (годинну) норму праці виплачується у розмірі не нижче мінімальної заробітної плати. Управлінням Держпраці у Полтавській області з початку 2018 року перевірено 51 роботодавця з питань дотримання мінімального розміру заробітної плати. Порушення виявлено на одному суб'єкті господарювання. Керівнику видано припис про усунення порушень, складено і передано до суду протокол для притягнення до адміністративної відповідальності та 02.02.2018 винесено постанову згідно абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП про накладення штрафу в розмірі 37230 грн.
   Прийняте рішення рекомендувати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації продовжити обмін інформацією щодо розмірів нарахованих заробітних плат в розрізі установ та закладів. Про факти виявлених порушень в частині забезпечення нарахування застрахованим особам заробітної плати не менше мінімальної за умови відпрацювання повного місяця та повного робочого дня направляти інформації до Управління Держпраці у Полтавській області для проведення перевірок.

 


   Урядом внесено зміни до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (розпорядження КМУ від 07.02.2018 № 79-р). Документом уточнено перелік, затверджений розпорядженням КМУ від 07.11.2014 № 1085-р, в т.ч. у зв'язку з перейменуванням окремих населених пунктів і районів.
   Відповідно до вищевказаних переліків органи соціального захисту визначають право внутрішньо переміщених осіб на отримання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на житлово-комунальні послуги.
   Одночасно звертаємо увагу, що переліки населених пунктів не обмежують право перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб та отримання відповідних довідок від органів соціального захисту населення громадянам, які перемістилися на підконтрольну українській владі територію України з Луганської та Донецької областей, та АР Крим.

 


   15 березня 2018 року в приміщенні обласної державної адміністрації планується проведення громадського обговорення звіту Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації про використання коштів обласного бюджету за 2017 рік по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення».

 

Оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2018 році

   У поточному році організація санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, здійснюватиметься відповідно до Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних кошів, виплати грошової компенсації громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 (далі-Порядок), в межах виділеного області обсягу фінансування на вказані цілі.
   Вартість путівки на поточний рік для громадян вказаних категорій, які перебувають в органах соціального захисту на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2018 №31 ,,Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році" і складає для осіб 1 категорії - 6822,0 грн., для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою - 13545,0 грн.
   З 1 січня 2018 року набули чинності норми Порядку, якими передбачена виплата компенсації замість санаторно-курортного лікування. Розмір компенсації визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №838 ,,Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розрахунку 35 відсотків одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні), чинного на 1 січня відповідного року.
   Враховуючи, що Законом України ,,Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність затверджено на рівні 1373,0 грн., розмір компенсації, замість санаторно-курортного лікування у поточному році складає 481,0 грн.
   Виплату компенсації у 2018 році отримають громадяни, які до 15 жовтня поточного року звернулися до органів соціального захисту населення з заявами, на виплату грошової компенсації замість санаторно-курортного лікування у 2018 році .

 

Уряд продовжив дію пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб "Рука допомоги"

   Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 40 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154 і від 05.04.2017 № 224" продовжено термін реалізації в області пілотного проекту із залучення до роботи непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям та внутрішньо переміщених осіб до 31.12.2018 року.
   Враховуючи позитивні результати реалізації пілотного проекту та велику зацікавленість в участі у проекті як з боку громадян, так і з боку окремих регіонів і об'єднаних територіальних громад, Урядом підтримано пропозиції Мінсоцполітики щодо долучення до реалізації пілотного проекту трьох об'єднаних територіальних громад Житомирської, Чернігівської та Донецької областей.
   Постановою передбачено розширення стимулюючих механізмів створення робочих місць для учасників пілотного проекту. У 2018 році можливість отримати безвідсоткову фінансову допомогу надано діючим суб'єктам господарювання, які створять робочі місця для учасників пілотного проекту, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менше ніж на два роки за направленням базових центрів зайнятості.
   У державному бюджеті на 2018 рік для реалізації пілотного проекту передбачено кошти у сумі 20 млн гривень.
   У зв'язку з встановленням з 01.01.2018 року прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 1762 грн., сума безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу підвищується до 70480 грн.
   Запрошуємо бажаючих використати свій шанс на покращення якості життя шляхом участі у пілотному проекті "Рука допомоги" звертатися з заявами до органів соціального захисту населення за місцем проживання.
   Для отримання фінансової допомоги суб'єктами господарювання, уповноважені представники повинні звернутися до базових центрів зайнятості з відповідною заявою та документами.
    Звертаємо увагу, що:
   - дохід за шість місяців, отриманий у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - сума наданої учасникам пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу не враховується при розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

 


   В області ведеться робота щодо розроблення проекту Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018-2020 роки у тісній співпраці структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, Полтавської обласної ради професійних спілок та Полтавського обласного об'єднання організацій роботодавців.
   9 лютого 2018 року в облдержадміністрації відбулося засідання обласної робочої групи з розроблення Програми, на якому затверджено макет проекту Програми та погоджено План заходів щодо розроблення проекту Програми.

 


   6-7 лютого 2018 року в рамках реалізації в області пілотного проекту "Рука допомоги" із залучення до роботи непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям та внутрішньо переміщених осіб, Консорціумом на базі Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-тренінг «Комунікативна гнучкість, управління спілкуванням та основи психологічної діагностики». У зазначеному заході взяли участь спеціалісти органів соціального захисту населення та соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, які безпосередньо задіяні у реалізації проекту.
   З метою удосконалення базових особистісних та професійних навичок, необхідних для якісної реалізації пілотного проекту, представники Консорціуму надали спеціалістам методичні рекомендації щодо комунікації, управління спілкуванням та процесу робочої взаємодії надавачів соціальних послуг та їх отримувачів.
   Основна увага приділена практичним аспектам реалізації проекту та обміну досвідом. За рішенням Кабінету Міністрів України термін дії пілотного проекту "Рука допомоги" продовжено до 31 грудня 2018 року.

 


   5 лютого 2018 року директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко взяла участь у засіданні правління громадської організації «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» та надала інформацію щодо соціальних гарантій сім'ям загиблих учасників бойових дій як з державного так і з обласного бюджетів.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи для проведення виплати разової адресної грошової допомоги 325 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів з розрахунку по 2 000 грн. кожному на загальну суму 650,0 тис. грн.
   31.01. 2018 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.