Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   На розширеному засіданні обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати та дотримання соціальних гарантій у сфері оплати праці на підприємствах, установах та організаціях, яке відбулося 27 лютого 2019 року із залученням представників Департаменту агропромислового розвитку ОДА, Національної поліції, голови Гадяцької райдержадміністрації Матюшенка О.В., розглянуто питання погашення зарплатних боргів на підприємствах м. Гадяч: ТОВ "Полтавамолпрод", ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна", ТОВ "Техмолпром", ТОВ "Річен-груп", ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Торговий дім "Мілео", ТОВ "Метангазавто".
   За повідомленням голови Гадяцької райдержадміністрації Матюшенка В.О. проведено переговори з власниками підприємств, 19 лютого 2019 року підписано Меморандум про погашення зарплатних боргів перед працівниками вказаних підприємств. Гадяцькою РДА спільно з центром вторинної правової допомоги забезпечується надання правової допомоги працівникам підприємств, у тому числі і вивільненим, при підготовці позовних заяв до суду про примусове стягнення зарплатних боргів. Відповідно до Меморандуму розпочато виплату зарплатних боргів.
   Про хід та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати у примусовому порядку на ПрАТ "Пласт", ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" та його філії "Хлібна база № 88", ПрАТ "Будівельне управління № 9" "Полтаванафтогазбуд", підприємствах м. Гадяч органами державної виконавчої служби доповів заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області з питань державної виконавчої служби - начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Коноз В.М.
   Учасники зібрання обговорили план спільних заходів з покращення ситуації з виплатою заробітної плати на підприємствах області.
   Наступним питанням порядку денного розглянуто стан забезпечення виплати заробітної плати в установах та закладах області за грудень 2018 року з дотриманням законодавчо визначеного мінімального розміру. За даними Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області загальна кількість застрахованих осіб по області порівняно з початком 2018 року зросла на 12,1 тис. осіб та у грудні становила 427,2 тис. осіб, заробітну плату менше мінімального розміру отримали 38,1 тис. осіб, що на 16 тис. менше порівняно з січнем 2018 року.

 
ТЕХНІЧНУ ДОПОМОГУ ОТРИМАЛИ ДЕВ'ЯТЬ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

   За сприяння Міністерства соціальної політики України, в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», за підтримки Світового банку забезпечено надання технічної допомоги дев'яти об'єднаним територіальним громадам області.
   Зокрема, комп'ютерну техніку: комп'ютери, ноутбуки, багатофункціональні принтери, маршрутизатори, ліцензійні програми отримали Глобинська, Засульська, Мачухівська, Нехворощанська, Новосанжарська, Новознам'янська, Петрівсько-Роменська, Сергіївська, Щербанівська ОТГ.
   Вищезазначені заходи проведені з метою підвищення рівня спроможності у забезпеченні надання мешканцям об'єднаних територіальних громад доступних та якісних послуг із соціального захисту населення та захисту прав дітей.

 
ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ ГРЕБІНКІВСЬКОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ПРОВЕДЕНО КЛУБНУ ЗУСТРІЧ

   До Всесвітнього дня справедливості в Гребінківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася чергова клубна зустріч двох поколінь, під час якої учасники мали можливість не тільки зустрітися один з одним і з молодим поколінням, але й зайнятися творчою роботою, прийнявши участь у майстер – класі з рукоділля. Підопічні територіального центру та учениці Опорного закладу Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 активно проявили себе у майстер - класі з виготовлення запашних корзинок із мила. Готові вироби молодь залишила в дарунок для одиноким маломобільних громадян, які обслуговуються відділеннями терцентру.
   Даних захід відбувся завдяки співпраці з волонтерами Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» у рамках проекту "Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області" за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.»

 
ПІДОПІЧНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ГРЕБІНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ВІДВІДАЛИ ВОЛОНТЕРИ

   20 лютого 2019 року відбулися чергові соціальні візити мультидисциплінарної команди у складі працівників Гребінківського терцентру і волонтерів Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» до маломобільних представників цільової групи, що мешкають в селі Почаївка Гребінківського району. Під час подібних заходів волонтери приділяють увагу соціалізації та спілкуванню. Цього разу підопічні отримали посильну допомогу у придбанні продуктів харчування, санітарно – гігієнічних засобах, мали можливість порадіти підключеним телеканалам з приставкою Т2 до телевізора.
   Відвідування проходить в рамках проекту "Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області" за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.».

 
В області розпочато заміну посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 1

   Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (зі змінами) (далі - Постанова), передбачено проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка громадянам, віднесеним до категорії 1, учасникам ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, віднесених до категорії 2 та 3 до 1 січня 2020 року.
   Управліннями соціального захисту населення згідно з порядком, затвердженим Постановою проведено підготовчу роботу по формуванню даних на заміну посвідчень особам 1 категорії.
   Для отримання посвідчення нового зразка громадянам, віднесеним до категорії 1, протягом 2019 року необхідно звернутися з заявою до управління соціального захисту населення за місцем проживання.
   Видача посвідчень, проводиться на підставі рішення регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян (далі-регіональна комісія).
   На даний час до області вже надійшли бланки посвідчень нового зразка та розпочато роботу з заміни посвідчень особам, віднесеним до категорії 1.
   Перше засідання регіональної комісії з розгляду питання заміни посвідчень відбулося 20 лютого 2019 року. В ході засідання розглянуто подання райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад на заміну посвідчень 376 громадянам, віднесеним до категорії 1, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень.
   До видачі посвідчень нового зразка, діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.
   Питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває в органах соціального захисту на особливому контролі.

 

   Відповідно до вимог пункту 12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 (із змінами), Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації повідомляє, що 14 березня 2019 року о 14.00 годині в кім. 333 Полтавської обласної державної адміністрації, за адресою вул. Соборності, 45 відбудеться публічне представлення звіту про використання коштів обласного бюджету за 2018 рік.

 
З березня 2019 року запроваджується механізм надання житлових субсидій у готівковій формі

   6 лютого 2019 року постановою Кабінету Міністрів України № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій.
   Змінами передбачено з березня поточного року виплату житлових субсидій у готівковій формі всім сім'ям, які звернулися за призначенням субсидії до 31 грудня 2018 року, а також тим, які звернулися після 1 січня 2019 року, але житлова субсидія їм призначена з 2018 року у випадках, передбачених законодавством.
   Тобто, такі сім'ї отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно у квітні отримають кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за житлово-комунальні послуги, спожиті у квітні.
   Субсидія у готівковій формі (яка призначена на домогосподарство) виплачується уповноваженому представнику, на якого призначено субсидію (тобто особі, чиє прізвище, ім'я, по батькові зазначено у повідомленні про призначення субсидії).
   Механізм виплати субсидії готівкою залежить від категорії одержувача субсидії: пенсіонер чи особа, яка не одержує пенсії (не пенсіонер).
   Одержувачам субсидії, які отримують пенсію, субсидію у грошовій формі буде виплачено Пенсійним фондом України одночасно з виплатою пенсії, у спосіб, у який виплачується пенсія, тобто шляхом перерахування коштів на пенсійні рахінки в банках або через поштові відділення, де особа одержує пенсію.
   Іншим одержувачам (не пенсіонерам) виплата субсидій готівкою буде проведена через АТ «Ощадбанк» грошовими переказами. При цьому особам, які мають відкриті поточні рахунки в АТ «Ощадбанк», кошти субсидії будуть зараховані на їх рахунки. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та ідентифікаційним номером.
   Одночасно продовжує діяти запроваджений з січня 2019 року механізм монетизації субсидій, участь в якому беруть сім'ї, яким призначено субсидію з січня поточного року. Таким сім'ям субсидія надходитиме на їх персональний обліковий запис в АТ "Ощадбанк". Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг та надсилатиме йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги. Вже за результатами закінчення цього опалювального сезону сім'ї отримають зекономлені суми субсидій в грошовій формі, шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки, відкриті в АТ "Ощадбанк", про що банк надішле одержувачу субсидії смс-повідомлення.
   Одержувачі субсидій, яким житлова субсидія надається у грошовій формі (у тому числі готівковій), зобов'язані щомісяця сплачувати повну вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої надавачам послуг або виплаченої їм готівкою.
   Оплата спожитих житлово-комунальних послуг проводиться до 20 числа місяця, наступного за місяцем в якому отримані послуги (але не пізніше ніж до закінчення місяця).

 
До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, та 30-ої річниці виведення військ з Республіки Афганістан кожен член сім'ї загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів до 15 лютого отримає разову грошову допомогу з обласного бюджету

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи для проведення виплати одноразової допомоги 316 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів з розрахунку по 2 500 грн. кожному на загальну суму 790 тис.грн.
   08.02.2019 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах уповноважених банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.

 
Виплата державних соціальних гарантій в лютому 2019 року

   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за лютий 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 105,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за лютий 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 115,8 млн.грн.
   05 лютого 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Надання житлових субсидій населенню у грошовій формі

   З 1 січня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» запроваджено механізм надання субсидій у грошовій формі.
   Правила надання та розрахунку розміру субсидії залишаються незмінними, при цьому змінюється алгоритм виплати субсидії.
Яким сім'ям субсидія призначається за новим механізмом

   З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть ті сім'ї, які звернуться за субсидією з січня поточного року.
   Сім'ям, яким призначена субсидія до 31 грудня 2018 року, житлова субсидія до закінчення опалювального періоду буде надаватися за старим порядком - шляхом перерахування коштів на рахунки підприємств - надавачів послуг.
Особливості механізму надання субсидій у грошовій формі

   Сім'ям, які беруть участь у монетизації, держава сплачує частину нарахованої плати за комунальні послуги, в межах суми призначеної субсидії, через АТ "Ощадбанк" шляхом перерахування коштів на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг.
   Субсидія надходитиме на персональний обліковий запис одержувача субсидії в АТ "Ощадбанк", який створюється автоматично (без звернення громадян) на підставі інформації, наданої управліннями соціального захисту населення.
   Щомісячно до 13 числа (включно) організації-надавачі комунальних послуг надають АТ «Ощадбанк» Реєстри нарахованих сум платежів із зазначенням нарахованих сум за спожиті послуги у попередньому місяці та загальних сум до сплати ( з урахуванням заборгованості/переплат за попередні періоди) окремо за кожним видом послуги, крім витрат на управління багатоквартирним будинком.
   Згідно отриманих Реєстрів нарахованих сум платежів АТ "Ощадбанк" щомісячно до 18 числа перераховує субсидію на рахунки надавачів послуг та надсилає одержувачу субсидії смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги із зазначенням даних про наявний залишок платежу за кожним видом послуги.
   Громадяни, яким житлова субсидія надається у грошовій формі, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії, перерахованої виконавцям комунальних послуг.
Перерахування АТ "Ощадбанк" коштів субсидії надавачам комунальних послуг здійснюється у такій послідовності:

   - постачання теплової енергії (постачання природного газу або електричної енергії для індивідуального опалення);
   - постачання гарячої води;
   - централізоване водопостачання;
   - централізоване водовідведення;
   - постачання електричної енергії (для освітлення);
   - постачання природного газу (для приготування їжі);
   - інші послуги
   На підставі заяви одержувача субсидії послідовність перерахування коштів надавачам послуг може бути змінено.
Виплата зекономлених сум субсидій

   Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати житлової субсидії (нарахованої у грошовій формі), відображені на облікових записах одержувачів житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються одержувачам житлових субсидій АТ "Ощадбанк" шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ "Ощадбанк", про що АТ "Ощадбанк" інформує одержувачів субсидії шляхом надсилання смс-повідомлень".
Яку інформацію отримує одержувач субсидії

   - повідомлення про розмір призначеної субсидії – від управління соціального захисту населення;
   - платіжний документ із зазначенням нарахованої суми за спожиті послуги та загальної суми до сплати з урахуванням заборгованості/переплат за попередні періоди – від організацій - надавачів комунальних послуг;
   - смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги із зазначенням залишку платежу за кожним видом послуги (який необхідно сплатити) – від АТ "Ощадбанк" .

 
Державна допомога сім'ям з дітьми для відшкодування послуги "муніципальна няня"

   30 січня 2019 року Кабінетом Міністрів України схвалено Порядок відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няняˮ.
   Прийнятим рішенням Уряду запроваджено додаткову грошову допомогу сім'ям з дітьми для оплати послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няняˮ .
Кому виплачується компенсація за послугу "муніципальна няня"

   Право на відшкодування послуги "муніципальна няня" має мати (батько) або опікун дитини до трьох років, які уклали угоду (договір) з «муніципальною нянею» про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
   При цьому компенсація не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
В якому розмірі виплачується компенсація послуги "муніципальна няня"

   Компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею (у 2019 році – 1626 грн.).
   У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років сума компенсації послуги "муніципальна няня" перераховується.
Хто може надавати послугу "муніципальна няня"?

   Послугу "муніципальна няняˮ може надавати будь-яка фізична особа – підприємець, яка має право на здіснення відповідних видів економічної діяльності (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) або юридична особа, що надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), за винятком державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено угоду/договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
   Договір / угода про здійснення догляду за дитиною до трьох років укладається у письмовій формі між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею.
   Істотними умовами договору / угоди про здійснення догляду за дитиною до трьох років є: назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін та інші умови, які сторони визнають істотними.
Як оформити компенсацію та які документи потрібні?

   Для отримання компенсації послуги "муніципальна няняˮ отримувач послуги протягом місяця після укладення угоди / договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років подає управлінню соціального захисту населення за місцем проживання наступні документи:
   - заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няняˮ;
   - заяву про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
   - копію угоди / договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги "муніципальна няняˮ та муніципальною нянею;
   - підтверджуючі документи щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка). До заяви додаються копії:
   - свідоцтва про народження дитини;
   - сторінок паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім'я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
   - документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги "муніципальна няняˮ.
   Опікун додатково надає рішення про встановлення опіки.
Термін, на який призначається компенсація.

   Компенсація призначається на термін здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі / угоді щодо здійснення догляду за дитиною до трьох років, укладеній між отримувачем послуги "муніципальна няняˮ та муніципальною нянею, але не довше ніж до досягнення дитиною 3-х років.
   Виплата проводиться щомісяця на підставі поданих до 5 числа місяця отримувачем послуги «муніципальна няня» підтверджувальних документів щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років.
Обов'язок отримувача компенсації послуги "муніципальна няня":

   - подавати щомісяця до 5 числа територіальному управлінню соціального захисту населення підтверджувальні документи щодо оплати муніципальній няні за послугу догляду за дитиною до трьох років.
   У разі неподання в установлений термін підтверджувальних документів щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років виплата компенсації послуги "муніципальна няняˮ припиняється.
   Після подання підтверджувальних документів щодо оплати послуги виплата компенсації поновлюється з місяця, за який було здійснено оплату послуги;
   - протягом одного робочого дня інформує про розірвання договору / угоди щодо здійснення догляду за дитиною до трьох років або про інші обставини, що можуть вплинути на надання послуги догляду муніципальною нянею.
   Виплата раніше призначеної компенсації припиняється, якщо отримувачем послуги "муніципальна няняˮ приховано або навмисно подано недостовірні дані про здійснення догляду за дитиною до трьох років, що вплинули на встановлення права на компенсацію.
   Надміру перераховані суми компенсації послуги "муніципальна няняˮ повертаються отримувачем послуги "муніципальна няняˮ управлінню соціального захисту населення за весь період, коли він не мав права на її одержання.

 

   В області станом на 01.01.2019 року за даними в Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб перебуває на обліку 25174 особи (17591 сім'я), у тому числі: 9,0 тис. - працездатних осіб, 4,7 тис. – дітей, 1,3 тис. – осіб з інвалідністю, 10,2 тис. – пенсіонерів.
   Органами соціального захисту населення у Полтавській області забезпечується призначення та виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (постанова КМУ від 01.10.2014 № 505).
   За період дії вищевказаної постанови в області з Державного бюджету України було виплачено грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на загальну суму 417,2 млн. грн., у т.ч. 92,0 млн. грн. у 2018 році. Щомісячно допомогу отримують біля 5 тис. сімей (8 тис. осіб) на суму 7,5 млн.грн.
   У 2018 році за фактичним місцем перебування 1,2 сім'ям внутрішньо переміщених осіб призначено та виплачуються державні соціальні допомоги.
   З обласного бюджету, згідно обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, матеріальну допомогу у 2018 р.р. надано 42 внутрішньо переміщеним особам на загальну суму 33,6 тис. грн.
   В області вживаються необхідні заходи щодо недопущення затримки виплат державних допомог внутрішньо переміщеним особам.

 

   1 лютого 2019 року об 11.00 Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено засідання підсумкової колегії в ході якої підведено підсумки роботи за 2018 рік та окреслено перспективні завдання системи соціального захисту населення на поточний рік.
   В роботі колегії взяли участь: члени колегії, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Пругло О.Є., депутат Полтавської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Овчаренко Л.М., начальники районних та міських управлінь соціального захисту населення, директори територіальних центрів соціального обслуговування, директори будинків-інтернатів, директори центрів реабілітації дітей-інвалідів.