Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
РОЗПОЧАТО ГРОМАДСЬКІ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ЗАКОНУ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ (ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ)

Розпочато громадські обговорення проєкту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)
Запрошуємо представників громадськості, ЗМІ, фахівців та експертів долучитися до обговорення проєкту
Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади).

Пропозиції та зауваження можна надсилати до Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації до 15 березня 2020 року електронною поштою vnupol@adm-pl.gov.ua або поштою за адресою: м.Полтава, вул.Соборності, 45, к. 533.
Проєкт Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) спрямований на децентралізацію влади та оновлення конституційного регулювання здійснення місцевого самоврядування і організацію адміністративно-територіального устрою відповідно до вимог Європейської хартії місцевого самоврядування.

Чинна модель організації влади на місцях, закріплена у Конституції України, зберігає рівень надмірної централізації влади, ознаки одержавлення місцевого самоврядування, порушує принципи його компетенційної автономії, повноти, організаційної самостійності, матеріальної та фінансової спроможності. Внаслідок цього місцеве самоврядування фактично підміняється централізованим механізмом державного управління через місцеві державні адміністрації. Такий стан дестабілізує ситуацію в регіонах, негативним чином позначається на їх соціально-економічному становищі.

Удосконалення правового регулювання інституту місцевого самоврядування не може здійснюватися у відриві від реформи адміністративно-територіального устрою.

На розв'язання зазначених проблем спрямований проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Метою запропонованих змін є зміцнення конституційно-правових засад місцевого самоврядування, підвищення ефективності системи місцевого самоврядування, здатної забезпечити оптимальні умови для реалізації прав і свобод людини на рівні громади, округу та області, сприяння подальшому розвитку форм безпосередньої демократії та децентралізації влади, визначення раціональної просторової основи організації влади для забезпечення децентралізації, доступності та якості надання адміністративних послуг, посилення спроможності та відповідальності громад за свій розвиток, створення передумов стійкого розвитку територій. Запропоновані зміни відповідають встановленій у статті 2 Конституції України унітарній формі державного устрою. Додатки:

   Проект Закону 13.12.2019

   Подання 13.12.2019

   Пояснювальна записка 13.12.2019

   Порівняльна таблиця 13.12.2019

   Проект Закону (доопрацьований) 27.12.2019

   Подання 27.12.2019

   Пояснювальна записка 27.12.2019

   Порівняльна таблиця 27.12.2019

Долучення
Розмір
 72_1155654120.pdf 201 Kb


 
ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ОТГ

   28 лютого 2020 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено навчальний семінар з питань соціального захисту мешканців об'єднаних територіальних громад.
   Участь в семінарі взяли начальники відділів/уповноважені особи з питань соціального захисту населення ОТГ та уповноважені особи старостатів.
   Обговорено питання актуальності адміністрування соціального захисту в громаді в умовах децентралізації, надання соціальних та реабілітаційних послуг.


 
ПІДОПІЧНІ ЛІЩИНІВСЬКОГО ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В СПАРТАКІАДІ

    Мешканці Ліщинівського будинку–інтернату взяли участь у відкритій міській спартакіаді з рекреаційних видів спорту що проводилась у місті Кременчуці.
   Захід приурочено 27-й річниці Кременчуцького міського товариства інвалідів.
   Метою проведення змагань стало залучення людей з інвалідністю до занять фізичною культурою та спортом, як ефективного засобу реабілітації.
   Учасники змагалися у 6 видах спорту: «Дартс», «Бомбаскет», «Бочче», «Кеглі», «Легка атлетика» та «Рибалка».


 
НА ЗАСІДАННІ ОБЛАСНОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ ОБГОВОРЕНО ШЛЯХИ ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

   26 лютого 2020 року відбулось засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, участь в якому взяли керівники підприємств-боржників та представники Кременчуцького міськвиконкому.
   За минулий рік завдяки спільним зусиллям органів влади, сторін соціального діалогу, контролюючих та правоохоронних органів на семи підприємствах області повністю погашено зарплатні борги на 5,1 млн. грн.
   Станом на 01.02.2020 року загальна заборгованість з заробітної плати у Полтавській області склала 55,1 млн. грн. Основна їх частина – 85,6% зосереджена на економічно активних підприємствах. Найбільшими боржниками в області є ПрАт «АвтоКраз», ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів» та його філія «Хлібна база № 88», ТОВ «Полтавамолпрод».
   За результатами розгляду прийняті рішення щодо спільних заходів, які б сприяли погашенню боргів із зарплат.
Фото взято з сайту https://np.pl.ua/2020/02/na-poltavshchyni-pratsivnykam-zaborhuvaly-55-1-mln-hrn-zarplaty/


 
Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році

   Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2020 рік.
   Допомога надаватиметься у таких розмірах:
   1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - I група – 4 120 гривень;
   - II група – 3 640 гривень;
   - III група – 3 160 гривень;
   2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 390 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 120 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 900 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.
    Районними управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проводиться вся підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та жертвам нацистських переслідувань.
   Звертатися з питань виплати допомоги чи подавати будь-які документи до управлінь соціального захисту населення не потрібно.
   Цього року грошову допомогу отримають близько 46 тис. осіб, які проживають на території Полтавської області.
   Виплата грошової допомоги буде проведена у визначений законодавством термін - до 5 травня поточного року через відділення поштового зв'язку за місцем проживання або банківські установи (для пенсіонерів у спосіб отримання пенсії).


 

   Відповідно до вимог пункту 12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 (із змінами), Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації повідомляє, що 12 березня 2020 року о 14.00 годині в кім. 333 Полтавської обласної державної адміністрації, за адресою вул. Соборності, 45 відбудеться публічне представлення звіту про використання коштів обласного бюджету за 2019 рік.

 
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ З ВИЗНАЧЕННЯ СТАТУСУ

   25 лютого 2020 року проведено засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Засідання проводилось в режимі онлайн-трансляції, що є відкритою формою комунікації.
   На розгляд регіональної комісії за поданням райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконавчих комітетів районних у містах рад винесено 59 справ, які є підставою для видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Всі подання задоволені.


 
ПРОВЕДЕНО НАВЧАННЯ ДЛЯ УПОВНОВАЖЕНИХ ОСІБ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

   Фахівцями Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації на базі Шищацької об'єднаної територіальної громади проведено семінар-навчання для працівників, які займаються питаннями соціального спрямування в об'єднаних територіальних громадах.
   Зокрема, обговорено питання практичного впровадження в дію Наказу Міністерства соціальної політики України від 14.06.2018 № 890 «Про деякі питання діяльності ОТГ щодо соціальної підтримки населення та захисту прав дітей», надання мешканцям громади державних соціальних допомог, пільг, субсидій, шляхів впровадження соціальних послуг в громаді.


 
УВАГА! АНОНС!

   Інформуємо, що 25.02.2020 року о 15.00 в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбудеться засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян в режимі онлайн-трансляції у мережі Інтернет.
   На засіданні заплановано розглянути 59 справ.


 
У НОВОСАНЖАРСЬКОМУ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТІ ВІДЗНАЧЕНО ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

   21 лютого Україна та вся світова спільнота святкують Міжнародний день рідної мови.
   Для вихованок та працівників Новосанжарського дитячого будинку - інтернату проведено тематичну годину «Мова рідна - слово рідне !», присвячену Міжнародному дню рідної мови. У виконанні вихованок прозвучали українські пісні та вірші.


 
ДЛЯ ВИХОВАНОК НОВОСАНЖАРСЬКОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ПРОВЕДЕНО ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД

   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено захід «Яскраві барви святого Валентина» на якому вони вчилися майстерно виготовляти тематичні вироби.


 
ПІДОПІЧНИХ ПАНСІОНАТУ ОГЛЯНУЛИ ПОДОЛОГИ

   До підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці завітали лікарі-подологи - волонтери Полтавського відділення «Асоціації подологів України».
   Надано безкоштовну послугу з проведення педикюру 12 підопічним, оброблення мозолів. Надані рекомендації по догляду за стопами в подальшому.


 
ДЛЯ ФАХІВЦІВ ОБ'ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації 20.02.2020 року проведено семінар-навчання для начальників відділів, уповноважених осіб з питань соціального захисту населення дванадцяти об'єднаних територіальних громад з актуальних питань соціального захисту мешканців ОТГ.
   З метою надання методичної допомоги з виконання функцій у сфері соціального захисту населення Департаментом планується і надалі проводити навчальну роботу.


 
У БІЛОЦЕРКІВСЬКІЙ ОТГ ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР-НАВЧАННЯ

   Сьогодні Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації на базі Білоцерківської об'єднаної територіальної громади проведено семінар-навчання з актуальних питань соціального захисту мешканців ОТГ.
   Участь у навчальному семінарі взяли начальники відділів, уповноважені особи з питань соціального захисту населення семи ОТГ.
   З метою надання методичної допомоги з виконання функцій у сфері соціального захисту населення Департаментом планується і надалі проводити навчальну роботу.


 
В ЛІЩИНІВСЬКОМУ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОМУ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТІ ПРОВЕДЕНО ЗАХІД

   Цікавий змістовний захід до Дня закоханих проведено в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті.
   В концертній програмі, яка створена за ініціативи її підопічних та персоналу звучали тематичні пісні, проведено різноманітні конкурси.


 
Повідомлення про припинення повноважень обласної спостережної комісії та формування її нового складу

   На виконання п.12 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року №429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року №1042), повідомляємо, що трирічний строк повноважень обласної спостережної комісії, яку утворено відповідно до розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 25.05.2017 № 290 "Про створення обласної спостережної комісії", закінчується 25 травня 2020 року.
   З метою формування нового складу обласної спостережної комісії просимо підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, які бажають включити до нового складу спостережної комісії своїх представників, подати до Полтавської облдержадміністрації відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації до закінчення строку повноважень діючої обласної спостережної комісії (до 25.05.2020 року).
   
   Окремі громадяни подають заяви, підписані особисто.
   
   До складу обласної спостережної комісії входять представники громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та окремі громадяни.
   Відповідно до п.10 Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року №429 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року №1042) - членами спостережних комісій не можуть бути судді, представники органів прокуратури, органів внутрішніх справ, Служби безпеки, Державної кримінально-виконавчої служби, Державної виконавчої служби, адвокати, особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше входили до складу спостережних комісій і повноваження яких були припинені достроково у зв'язку з відмовою відвідувати установи виконання покарань за дорученням спостережної комісії та у зв'язку з відсутністю без поважних причин на трьох підряд засіданнях спостережної комісії.
   Голова обласної спостережної комісії, його заступник та члени комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах. Основними завданнями обласної спостережної комісії є:
   
   - організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання;
   
   - сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених та створенні належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;
   
   - організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;
   
   - надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.


 
Важлива інформація для осіб з інвалідністю! Розпочато реєстрацію на курси, де можна здобути професію програміста.

   Міністерство соціальної політики разом з Громадською організацією "Прометеус" та Асоціацією "Інформаційні технології України" (далі - Асоціація) підписали Меморандум про співпрацю та презентують соціальний проект "Ти можеш усе! Можливості безмежні" (далі - Проект).
   Меморандум підписано з метою об'єднання зусиль, спрямованих на реалізацію Програми діяльності Кабінету Міністрів України в рамках цілей Міністерства соціальної політики у сфері підвищення якості навчання людей з інвалідністю і сприяння у подальшому їх працевлаштуванні в ІТ-компанії.
   Проект складається з повного циклу надання можливості усім бажаючим особам з інвалідністю навчатись безоплатно на онлайн курсах та по закінченню навчання прийняти участь у конкурсах на вакантні посади в провідних ІТ-компаніях України. Ознайомитись з проектом можна за посиланням http://education.msp.gov.ua/
   Проект триватиме наступні півроку у кілька етапів. Реєстрація охочих взяти участь у проекті відбуватиметься з 5 лютого 2020 року http://prometheus.org.ua/you-can-everything/. На сторінці детального опису курсу, що відкриється, натиснути у верхній частині на кнопку ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ НА КУРС. Під час реєстрації учасники мають обрати два обов'язкові курси і за власним бажанням, декілька додаткових курсів.
   Навчання розпочнеться з 5 березня 2020 року. Навчальний процес триватиме 14 тижнів, ще тиждень - на складання тестів і отримання сертифікатів, а далі - конкурси на вакантні посади.
   Під час навчання можливо користуватись розділом ОБГОВОРЕННЯ. У цьому розділі можна ставити питання менторам, викладачам, які залучені до підтримки осіб з інвалідністю під час навчального процесу.
   За результатами пройдених курсів та успішно складеного тестування –будуть отримані сертифікати.
   Починаючи з 08 червня 2020 будуть оголошені конкурси на вакантні посади в ІТ компаніях України. При наявності отриманих сертифікатів та довідки про інвалідність особи з інвалідністю зможуть подати свою кандидатуру на участь. Інфоргафіка додається.


 
В ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

   До Дня закоханих проведено тематичні заходи в інтернатних установах області. Зокрема, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено тематичний вечір «З любові починається життя!», влаштовано виставку творчих робіт підопічних.


 
У СЕМЕНІВСЬКОМУ ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ ПРОВЕДЕНО ЗАХІД

   Семенівським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для своїх відвідувачів проведено захід присвячений Стрітенню Господньому.
   За участю слухачів «Університету третього віку», - учасників ансамблю «Горлиця», глядачі мали змогу зануритися у світ обрядових магічних пісень та звичаїв, ознайомитись з історією походження та традиціями святкування Стрітення. Дійство супроводжувалося змістовним та цікавим відеоматеріалом.


 
В ГОРБАНІВСЬКОМУ ПАНСІОНАТІ СТВОРЕНО УМОВИ ДЛЯ ПІДТРИМАННЯ ЗДОРОВ'Я ТА КВАЛІФІКОВАНОГО ЛІКУВАНЯ ПІДОПІЧНИХ ПОХИЛОГО ВІКУ

   В Горбанівському пансіонаті ветеранів війни та праці на повному державному утриманні на сьогодні перебуває 229 підопічних. Середній вік людей похилого віку в установі – 81рік. Зважаючи на вік багато мешканців пансіонату мають хронічні захворювання, інвалідність.
   З 2018 року пансіонат здійснює господарську діяльність з медичної практики відповідно до отриманої ліцензії МОЗ України.
   З метою покращення медичних послуг на базі пансіонату діє філія кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з догляду за хворими, загальної практики УМСА. Спільна діяльність кафедри та медичного персоналу пансіонату сприяє поліпшенню якості діагностики захворювань та лікування людей похилого віку. Працівники кафедри надають кваліфіковану фахову допомогу у вирішенні складних діагностичних випадків.
   Всі підопічні установи щороку проходять медичні огляди за результатами яких в 2019 році 94 чоловіки пройшли стаціонарне лікування на базі закріплених закладів охорони здоров'я, 14 підопічним вперше встановлено групу інвалідності, 16 осіб отримали та проходять лікування за індивідуальними програмами реабілітації.
   Вперше в 2019 році між Горбанівським геріатричним пансіонатом ветеранів війни та праці та КП «Полтавський обласний центр стоматології» Полтавської обласної ради укладено Меморандум про співпрацю, яким гарантовано надання підопічним пансіонату безоплатної кваліфікованої медичної допомоги.
   Фахівцями обласного центру – лікарями-стоматологами оглянуто 221 підопічний та складено індивідуальні програми лікування. На сьогодні ветерани, люди похилого віку мають змогу безкоштовно отримати стоматологічні послуги. Вже скористались послугою більше 60 осіб.
   Адміністрація Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці висловлює щиру подяку фахівцям обласного центру стоматології, кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з догляду за хворими за фахову кваліфіковану допомогу в питанні надання медичних послуг підопічним пансіонату.


 
Як отримати послуги реабілітації дітям з інвалідністю?

   Кабінетом Міністрів України 14 грудня 2019 року прийнято постанову №994 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. №309», якою внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.
   З 2020 року послуги реабілітації в рамках державної програми надаються усім дітям з інвалідністю незалежно від нозологій відповідно до медичних показань.
   На надання реабілітаційних послуг у 2020 році області виділено з державного бюджету 4,9 млн грн.

Куди необхідно звертатися та які документи подавати для отримання реабілітаційних послуг?

   Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання:
   - заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
   паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
   індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
   виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
   Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника вважається дата надходження заяви з документами.
Які установи можуть надавати послуги з реабілітації?

   Реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю можуть надавати заклади охорони здоров'я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремлені підрозділи, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційні установи, підприємства, заклади, у тому числі їх відділення, структурні підрозділи незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - реабілітаційна установа).
   Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html.
   Перелік реабілітаційних установ не є вичерпним та формується Фондом соціального захисту інвалідів згідно із заявницьким принципом реабілітаційної установи.
   До вказаних реабілітаційних закладів станом на 06.02.2020 року відноситься 42 установи.

Який перелік реабілітаційних заходів надається дитині з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу у реабілітаційних установах?

   Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:
   консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
   реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою "Гравістат", логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

Яка вартість реабілітаційних заходів для дитини з інвалідністю?

   Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
   Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.
   Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
   Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
   Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.
   Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
   Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.


 
Інформація для внутрішньо переміщених осіб

   Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації інформує про роботу безкоштовної «гарячої лінії» 0-800-309-110 громадської організації «Донбас СОС», яка надає консультаційні послуги інформаційного та правового характеру щодо широкого кола питань стосовно реалізації та захисту прав, свобод та інтересів громадян, постраждалих від збройної агресії Російської Федерації та тимчасової окупації окремих територій держави, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Зокрема, телефонні консультації надаються з питань соціального та пенсійного забезпечення, перетину лінії розмежування, доступу до освітніх, медичних та житлових програм, а також програм працевлаштування, тощо.


 
ПОЛТАВСЬКУ ОБЛАСТЬ ВІДВІДАЛА МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЮЛІЯ СОКОЛОВСЬКА

   Сьогодні з робочим візитом в Полтавській області перебуває Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.
   Пані Міністр відвідала та ознайомилась з умова проживання підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці відзначивши позитивну роботу колективу закладу, гарні умови перебування підопічних.
   Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці – стаціонарна соціально-медична установа, призначена для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування.
   Станом на 1 лютого 2020 року в пансіонаті на повному державному утриманні перебуває 229 підопічних. Серед них 42 ветерани війни, 54 – ветерани праці. Середній вік підопічних пансіонату – 81рік.
   У пансіонаті створені сучасні, адаптовані до домашніх умови проживання мешканців. Підопічні забезпечені 4-разовим збалансованим харчуванням згідно із затвердженими нормами, цілодобовим доглядом, медичним обслуговуванням, одягом та взуттям.
   На базі пансіонату діє філія кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими, загальної практики (сімейної медицини) Української медичної стоматологічної академії, що сприяє поліпшенню якості діагностики захворювань та лікування людей похилого віку.
   В 2019 році між Горбанівським геріатричним пансіонатом ветеранів війни та праці та КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна клінічна поліклініка» Полтавської обласної ради підписано Меморандум про співпрацю, яким гарантовано надання підопічним пансіонату безоплатної кваліфікованої медичної допомоги.
   У період з 2015 р. по 2018 р. у пансіонаті впроваджено проєкт «Термомодернізація будівель та реконструкція системи опалення Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці», що сприяло створення комфортних умов проживання підопічних і раціональному використанню коштів спрямованих на опалення.
   Після впровадження проєкту пансіонат отримав енергетичний сертифікат виданий комунальним підприємством «Полтавське обласне агентство з енергоефективності Полтавської обласної ради».
   За чотири опалювальних сезони в період впровадження проекту зекономлено 2559,2 Гкал теплової енергії на суму 4395,8 тис. грн.
   З квітня 2018 р. у пансіонаті функціонує відділення денного/стаціонарного догляду для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.


 

   В обласній державній адміністрації 05.02.2020 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян з онлайн-трансляцією в мережі Інтернет.
   У ході засідання розглянуто документи 59 громадян, подані райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, та повторної видачі посвідчень, у зв'язку зі зміною прізвищ, або втрати чи псування посвідчення.


 
До уваги одержувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг

   З 1 січня 2020 року рішенням Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затверджено окремий тариф на послугу з розподілу природного газу.
   У зв'язку з цим, у лютому одержувачі пільг і субсидій отримають від газорозподільних організацій нові платіжки із зазначенням вартості вказаної послуги.
   Оскільки відповідне рішення НКРЕКП набрало чинності лише з початку поточного року, нарахування субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2020 року проведено без врахування нової послуги.
   У лютому поточного року управліннями соцзахисту населення буде проведено перерахунок розмірів призначених субсидій та пільг з урахуванням послуги з розподілу природного газу, в межах соціальних норм, за два місяці (січень, лютий 2020 року).
   Звертаємо увагу, що весь комплекс робіт по перерахунку розміру субсидій та пільг з урахуванням послуги з розподілу природного газу по кожному одержувачу соціальних гарантій буде проведено управліннями соцзахисту, без звернення громадян.


 
   Інформуємо, що 05.02.2020 року о 15.00 в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбудеться засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян в режимі онлайн-трансляції у мережі Інтернет.
   На засіданні заплановано розглянути 59 справ.


 
   
До 15 лютого - дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав кожен член сім'ї загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів отримає разову грошову допомогу з обласного бюджету.

   До 15 лютого - дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав кожен член сім'ї загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів отримає разову грошову допомогу з обласного бюджету.
   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області забезпечено виплату одноразової допомоги 315 членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів з розрахунку по 2 500 грн. кожному на загальну суму 787,5 тис.грн.
   30.01.2020 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах уповноважених банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.