Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
До уваги одержувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

  Відповідно до законодавства житлові субсидії та пільги розраховуються щомісяця до 25 числа за поточний місяць, розмір їх залежить від вартості житлово-комунальних послуг.
  До 25 січня 2021 року органами соціального захисту населення проведені нарахування субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням ціни на природний газ, встановленої у січні (ТОВ "Полтавагаз Збут" - 8,91 грн. за 1 куб.м., ТОВ "Кременчукгаз-постачання" – 8,50 грн. за 1 куб.м, ТОВ ТД "Лубнигаз" – 8,975 грн. за 1 куб.м). Інформація про встановлені тарифи у січні поточного року до органів соціального захисту населення надійшла від газопостачальних організацій на початку року.
  З 2020 року в Україні запроваджено вільний ринок природного газу для побутових споживачів. У лютому 2021 року газопостачальними організаціями прийнято рішення про зміну ціни на природний газ для населення з січня 2021 року - 6,99 грн за 1 куб.м.
  Органами соціального захисту населення області вжито всіх необхідних заходів з метою проведення перерахунків розмірів субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за січень з урахуванням зменшеної ціни на газ.
  З метою своєчасного проведення перерахунків та нарахування житлових субсидій та пільг запрошено інформацію від усіх надавачів житлово-комунальних послуг щодо актуальних тарифів на комунальні послуги, яку враховано при проведенні розрахунків.
  До 25 лютого органами соцзахисту населення області забезпечено своєчасне нарахування житлових субсидій та пільг за лютий поточного року відповідно до норм законодавства.
  Житлові субсидії за лютий 2021 року призначено 160,7 тис. сімей, в тому числі 151,4 тис. сімей у готівковій формі (87,3 тис. сімей через банківській установи; 64,1 тис. сімей – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 9,3 тис. сімей – у безготівковій формі.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2021 року нараховано 60,5 тис. пільговиків, в тому числі 22,5 тис. у готівковій формі (21,5 тис. пільговиків через банківській установи; 1,0 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 37,9 тис. пільговиків – у безготівковій формі.
  У березні 2021 року виплату субсидій та пільг буде проведено за лютий з урахуванням зменшеної ціни на природний газ за січень через банківські установи на початку березня, через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 березня. Субсидії та пільги у безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 березня.


 

  24-25 лютого 2021 року Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено навчання спеціалістів територіальних громад з питань реалізації державної сімейної політики.
  Учасники навчання розглянули порядок роботи з багатодітними сім'ями, в частині ведення реєстру багатодітних сімей та видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї, питання надання соціальних послуг сім'ям (особам), які опинилися в складних життєвих обставинах та шляхи розвитку сімейних форм виховання в територіальних громадах.


 
Як оформити субсидію онлайн: покрокова інструкція


 Друзі, в Україні створений та функціонує  «Е-сервіс» Призначення житлової субсидії», скориставшись яким можна оформити субсидію через мережу інтернет.

 Для цього потрібно:

1. Зайти на сайт Міністерства соціальної політики України (https://www.msp.gov.ua/ ) у рубрику «Е-Сервіси».

2. У рубриці «Е-Сервіси» обираємо «Субсидії».

3. Нас автоматично переводить на сайт https://subsidii.mlsp.gov.ua/ ), де потрібно заповнити форму, а саме обрати 1 з трьох способів реєстрації. На стартовій сторінці Системи надання послуги попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії, заявнику пропонується обрати один з варіантів реєстрації/входу

Крок 1

  У разі обрання «реєстрація або вхід з ідентифікацією електронним цифровим підписом» та «реєстрація або вхід з ідентифікацією BankID», подання та підписання документів відбувається виключно в електронному вигляді без необхідності особистого відвідування управління соціального захисту.

У разі обрання «реєстрація або вхід за адресою електронної пошти» зазначено, що необхідно подати документи у паперовій формі (після заповнення форми на сайті вам прийде ПДФ-версія документу, яку потрібно буде роздрукувати, підписати і занести у орган соціального захисту)


Крок 2

   Після успішного входу в систему буде здійснено перехід до заповнення електронних форм:

  ✓ Заяви про призначення субсидії. 

  ✓ Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.


  У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:

  • документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;

  • договір оренди житлового приміщення;

  • документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;

  • довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;

  • документи що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.

Крок 3

  Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити  та підтвердити правильність внесених даних. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.

Результат

  В результаті на електронну адресу надійде повідомлення: вашу електронну заяву на призначення житлової субсидії було успішно зареєстровано. Її номер – (……………). Про всяк випадок збережіть його.

  Зверніть увагу! У разі, якщо ви не використовували електронного цифрового підпису, вам доведеться особисто звернутися до органу соціального захисту населення, аби власноруч підписати документи.


 
Реалізація проекту «пакунок малюка»

  У результаті запровадження пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", який реалізовується з 01 вересня 2020 року, в області відділеннями АТ КБ Приватбанк видано 3518 соціальних карток.
  Так, з початку 2021 року на картки 1039 осіб перераховано кошти грошової компенсації його вартості на суму 5971,5 тис.грн, з них:
  - січень 2021 року – 402 осіб (2288,4 тис. грн),
  - лютий 2021 року – 637 осіб (3683,1 тис. грн).
  Батьки, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі речі в закладах торгівлі, що приєдналися до реалізації пілотного проекту.
  Наразі з Мінсоцполітики підписано 622 додаткові угоди про приєднання до пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" та внесено до Реєстру закладів торгівлі, який налічує 3432 магазини ( в тому числі 150 по Полтавській області), з яких 139 – інтернет-магазини. Реєстр закладів торгівлі розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики за посиланням: https://pakunok-malyuka.ioc.gov.ua/outletaddresse.
  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2020 року № 1180 "Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" на початку лютого поточного року Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів (ЮНОПС) поставлено в область 1284 пакунки. Наразі органами соціального захисту населення видано 99 пакунків, закладами охорони здоров'я – 362.
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проводиться щотижневий моніторинг забезпечення новонароджених дітей одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та призначення грошової компенсації.


 

  24 лютого 2021 року об 11.00 годині в режимі відеоконференції відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
  Засідання робочої групи проводила голова робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації Рижеченко Катерина Сергіївна.
  Розглянуто звернення Громадської організації «Спілка Самаритян України Кременчуцьке об'єднання» щодо визнання вантажу вагою 200 кг від «Робочої групи з питань допомоги біженцям Гельзенкірхен e.V» гуманітарним.
  Гуманітарною допомогою є 10 діапроекторів марки Miralux, які отримає Кам´янопотоківська загальноосвітня середня школа I-III ступенів ім. М. Новохатька, адже в школі наразі навчається 215 учнів та остання має недостатню матеріально-технічну базу для забезпечення більш якісного навчання.
  Враховуючи важливість зазначеного гуманітарного вантажу прийнято рішення про визнання його гуманітарною допомогою.


 

  24 лютого 2021 року о 10.00 годині в режимі відеоконференції відбулось засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
  На розгляд регіональної комісії за поданнями райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконавчих комітетів районних у містах рад надійшло 43 справи щодо визначення статусу, зміни категорії у зв'язку з встановленням групи інвалідності, видачі посвідчення нового зразка, тощо.
  Комісією розглянуто справи та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідного зразка, 1 справу направлено на розгляд спірної комісії Мінсоцполітики.


 
В області забезпечено своєчасне фінансування соціальної стипендії студентам (курсантам) в лютому 2021 року"

  Кабінетом Міністрів України 27.01.2021 року прийнята постанова № 52 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1045 і від 28.12.2016 року № 1047» відповідно до якої з 1 січня 2021 року підвищено розмір соціальної стипендії студентам (курсантам) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, який складає:
  студентам (курсантам) закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування до 18 років – 3592,50 грн.;
  студентам (курсантам) закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування від 18 до 23 років – 3405,00 грн.;
  студентам (курсантам) закладів освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків ( батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти) – 3405,00 грн.
  Для забезпечення виплати соціальної стипендії відповідно до чинного законодавства органами соціального захисту населення вжито всіх необхідних заходів з метою проведення своєчасних перерахунків розміру соціальної стипендій студентами (курсантам) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування з 1 січня 2021 року, без їх звернень. Доплата за січень 2021 року складає:
  студентам (курсантам) закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування до 18 років – 1232,50 грн.;
  студентам (курсантам) закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування від 18 до 23 років – 1045,00 грн.;
  студентам (курсантам) закладів освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків ( батьки яких померли/оголошені померлими, загинули або пропали безвісти) – 1045,00 грн.
  З метою своєчасного нарахування та виплати соціальної стипендії студентам (курсантам) вищих навчальних закладів органами соціального захисту населення 15.02.2021 року подана заявка щодо потреби в коштах за лютий 2021 року 1288 студентам (курсантам) та доплати соціальної стипендії за січень 2021 року 422 студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  23 лютого 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати стипендії в повному обсязі на загальну суму 2 946, 4 млн. грн.
  Вказані кошти перераховані органами соціального захисту населення на рахунки навчальних закладів для подальшого перерахування на рахунки студентів.


 

  За сприянням Міністерства соціальної політики України, в рамках проєкту Модернізація системи соціальної підтримки населення, що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку, з метою оснащення робочих місць працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, фронт-офісів, ЦНАПів, спеціалістів служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи територіальним громадам, відповідно до заявки, безкоштовно надається комп´ютерна техніка та меблі.
  За чотири роки спільної роботи вже 30 громад отримали техніку, меблі, та змогли вдало організувати робочий процес.


 

  19 лютого 2021 року фахівцями Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації проведено навчальні семінари із спеціалістами управлінь соціального захисту населення Кременчуцької та Миргородської райдержадміністрацій та уповноваженими особами з питань соціального захисту населення територіальних громад.
  Обговорено питання щодо організації роботи територіальних громад в частині прийому документів для призначення житлових субсидій, державних допомог, та надання інших соціальних гарантій, забезпечення соціальними гарантіями громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи через місцеві програми, проведення роботи з запобігання та протидії домашньому насильству.


 
Забезпечення виконання Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу"

  18 лютого 2021 року відбулося засідання Комісії у справах альтернативної (невійськової) служби Полтавської облдержадміністрації у режимі онлайн, на якому розглянуто питання про направлення на альтернативну (невійськову) службу замість строкової військової служби мешканців міст обласного значення Полтави, Кременчука, Лубен, виконання військового обов'язку якими суперечить релігійним переконанням.
  Прийнято рішення рекомендувати направити трьох громадян для проходження альтернативної служби на підприємствах державної чи комунальної власності області, діяльність яких, у першу чергу, пов'язана із соціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в лютому 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за лютий 2021 року. Державні соціальні допомоги за лютий 2021 року нараховані понад 80,2 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,6 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 7,3 тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 3 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 7,5 тис. осіб та іншим.
  3 лютого 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 136,7 млн. грн.
  4 лютого 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  17 лютого 2021 року в область надійшли кошти для проведення виплати допомог відповідно до додаткової заявки лютого 2021 року на загальну суму 19,9 млн.грн.
  18 лютого 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за лютий буде проводиться до 25 лютого відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області своєчасно проведено виплату державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у підвищених розмірах

  Відповідно до Закону України від 02.09.2020 №581-ІХ «Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд» з 1 січня 2021 року підвищено розміри надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю:
  - особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А 1 групи, - із 75% до 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  - особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б 1 групи, - із 50% до 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  - одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, - із 15% до 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  - за дитиною з інвалідністю підгрупи А, - із 100% до 150% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.
  В середньому розмір державної соціальної допомоги з урахуванням надбавки на догляд збільшився:
  - для осіб з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи А на 1326,75 грн.,
  - для осіб з інвалідністю з дитинства 1 групи підгрупи Б на 884,50 грн;
  - для дітей з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років на 960,50 грн, віком від 6 до 18 років – на 1197,50 грн;
  - для одиноких осіб з інвалідністю з дитинства ІІ та ІІІ групи, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду – відповідно на 972,95 грн та 619,15 грн.
  Органами соціального захисту населення області у січні 2021 року забезпечено своєчасне проведення перерахунків розмірів допомог та їх виплату у підвищених розмірах 2,7 тис. особам з інвалідністю з дитинства, в тому числі 590 дітям з інвалідністю підгрупи А.


 
Підвищення розміру соціальних стипендій

  Рішенням Уряду підвищені розміри соціальних стипендій студентам (курсантам) закладів освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  Так, Кабінетом Міністрів України 27.01.2021 року прийнята постанова № 52 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1045 і від 28.12.2016 року № 1047» відповідно до якої соціальна стипендія студентам (курсантам) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування становитиме 150 % розміру прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, установленого на 01 січня відповідного календарного року.
  Зважаючи, що зазначений прожитковий мінімум становить 2395 грн. розмір соціальної стипендії становитиме з 01 січня 2021 року 3592,50 грн. При досягненні повноліття розмір виплати таким студентам (курсантам) становитиме 150 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня відповідного календарного року, тобто 3405 грн. (2270 грн. х 150 %).
  При цьому постановою передбачено, що у місяці досягнення студентом (курсантом) закладу освіти 18-річного віку, соціальна стипендія виплачується за цей місяць у розмірі 3592,50 грн., а з наступного місяця в розмірі 3405 грн.
  Крім цього, конкретизовані випадки, коли особи, які навчаються, у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, мають право на виплату соціальної стипендії, якщо їх батьки яких померли / оголошені померлими, загинули або пропали безвісти. Розмір виплати таким студентам (курсантам) становитиме 150 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня відповідного календарного року, тобто 3405 грн. (2270 грн. х 150 %).
  Зміни, визначені Урядовим рішенням, будуть застосовані органами соціального захисту населення області з 01.01.2021 року, відповідно, при виплаті соціальних стипендій за лютий буде проведена доплата стипендії за січень поточного року.


 
Реалізація державних програм спрямованих на соціальний захист багатодітних сімей

   Згідно чинного законодавства, статус багатодітна, набуває сім'я в якій виховується троє і більше дітей. У Полтавській області, відповідно до Єдиного обліку багатодітних сімей, на початок 2021 року зареєстровано
  9 тис. багатодітних сімей, в них виховується 30,8 тис. дітей. В 667 сім'ях виховуються п'ять і більше дітей.
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2019
  № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім'ям» у січні 2021 року проведено виплату допомоги 5297 багатодітним сім'ям на загальну суму 11,1 млн грн на третю і кожну наступну дитину до досягнення ними 6-річного віку. Допомога надається з розрахунку 1700 грн.
  Законом України «Про охорону дитинства» (ст.13) визначені пільги, які надаються багатодітним сім'ям. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1282 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" з 1 листопада 2020 року для багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, а також сімей, у яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, нарахування послуг з електропостачання проводиться без урахування встановлених обмежень із застосуванням соціальних нормативів (на місяць):
  - у житлових приміщеннях (будинках), крім зазначених нижче, –
  70 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства);
  - обладнаних стаціонарними електроплитами (за наявності централізованого постачання гарячої води) – 110 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства);
  - обладнаних стаціонарними електроплитами (за відсутності централізованого постачання гарячої води) – 130 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства);
  - не обладнаних стаціонарними електроплитами (за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів) – 100 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт•г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства).
  Одночасно соціальна норма житла для нарахування пільг на послуги опалення - 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
  Для призначення житлових субсидій вказаний норматив складає 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.
  З метою наближення соціальних послуг до мешканців територіальних громад, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020р. № 1035 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», з 1 січня поточного року заяви на надання державних соціальних гарантій багатодітним сім'ям приймаються уповноваженими особами територіальних громад і в триденний термін передаються в управління соціального захисту для опрацювання, призначення і виплати державної соціальної допомоги.


 
В області своєчасно розпочата виплата державних соціальних допомог за лютий місяць

   Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за лютий 2021 року. Державні соціальні допомоги нараховані 76,2 тис. осіб, у тому числі:
  сім'ям з дітьми – 30,0 тис.;
  малозабезпеченим сім'ям – 5,8 тис.;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 2 тис.;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 7,3 тис.
  3 лютого 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 136,7 млн. грн., що дає підстави для своєчасного та в повному обсязі проведення виплати державних соціальних допомог.
  4 лютого 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог буде проводиться з 5 по 25 лютого відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 

  В області завершився процес реорганізації 25 районних управлінь соціального захисту населення. Головне завдання органів соціального захисту – забезпечити безперервність надання державних соціальних гарантій в умовах реорганізації та скорочення штатної чисельності районних управлінь соціального захисту населення.
  З цією метою Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розпочався процес проведення семінарів з керівним складом 4 укрупнених управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій.
  Навчання проходить за всіма напрямками реалізації державних соціальних програм.
  Значна увага приділена організації роботи управлінь соціального захисту населення в умовах формування віддалених підрозділів, координації роботи з об'єднаними територіальними громадами, Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.
  Одночасно формуються і направляються на розгляд Міністерства соціальної політики України пропозиції щодо удосконалення і спрощення процесів надання державних соціальних гарантій.


 
В області своєчасно призначено субсидії та пільги на житлово-комунальні послуги за січень 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжито необхідних заходів з метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
  Житлові субсидії за січень 2021 року у готівковій формі призначено 154,1 тис. сімей.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2021 року у готівковій формі нараховано 21,5 тис. пільговиків.
  2 лютого 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету у сумі 361,6 млн. грн. для проведення виплати пільг та субсидій через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» та банківські установи.
  4 лютого 2021 року кошти перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах та поштові відділення для проведення виплати.
  Питання надання пільг та субсидій перебуває на особливому контролі у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації у зв'язку із змінами тарифів та реорганізацією 25 районних управлінь соціального захисту населення. З метою своєчасного надання державної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг встановлено щоденний моніторинг опрацювання документів для призначення пільг та житлових субсидій.


 

  В області з 2013 року реалізовується обласна Комплексна програма соціального захисту та соціального забезпечення населення області.
  Основними актуальними заходами програми залишаються підтримка вразливих категорій населення. Вирішення вказаних питань здійснюється за декількома напрямками: надання щорічної матеріальної допомоги пільговим категоріям громадян згідно встановлених статусів (вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС, воїнів-інтернаціоналістів, сім'ям, у яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, сім'ям, у яких виховуються діти з інвалідністю підгрупи «А»).
  Виплати вказаної матеріальної допомоги проводиться органами соціального захисту населення щорічно без звернень громадян відповідно до визначених статусів.
  Через комісію обласної державної адміністрації з надання матеріальної допомоги населенню надається одноразова допомога особам, які опинилися в скрутних життєвих обставинах.
  У 2020 році на реалізацію напрямків Програми з обласного бюджету спрямовано 38,6 млн. грн.
  У зв'язку із завершенням терміну дії Програми, рішенням сесії обласної ради 29 грудня 2020 року прийнято Комплексну програму соціального захисту населення області на наступні 5 років.
  Програмою передбачено продовження реалізації всіх напрямків соціальної підтримки населення, також запроваджено ряд нових.
  Реалізація Програми буде здійснюватися за наступними напрямками надання матеріальної допомоги:
  разова грошова допомога членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з числа учасників АТО/ООС, учасників бойових дій на території інших держав, вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, сім'ям у складі яких є діти з інвалідністю підгрупи А та діти з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи у розмірі по 3 тис. грн.;
  щоквартальна грошова допомога членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісті в районі проведення АТО/ООС у розмірі двох прожиткових мінімумів (по 4378 грн.);
  щомісячна допомога сім'ям з дітьми загиблих (померлих) учасників АТО/ООС у розмірі прожиткового мінімуму (по 2189 грн.);
  матеріальна допомога громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян за рішенням Комісії облдержадміністрації з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню.
  У період з 01 січня 2021 року, незважаючи на посилення карантинних обмежень, органами соціального захисту населення забезпечено щоденний прийом документів для надання матеріальної допомоги. Одержано 239 звернень.
  Рішенням комісії обласної державної адміністрації про надання матеріальної допомоги від 21 січня 2021 року всі заяви розглянуті та прийнято рішення про надання матеріальної допомоги, у тому числі 24 сім'ям на лікування онкохворих дітей.
  Виплата матеріальної допомоги буде проведена у спосіб, визначений заявниками (через банківські установи або відділення поштового зв'язку) з 08 лютого 2021 року.
  Крім того, органами соціального захисту населення підготовлено матеріали для виплати одноразової допомоги 304 членам сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав. Виплата розпочата та проводиться у розмірі 3 тис. грн. кожному через відділення поштового зв'язку або банківські установи.
  З метою комплексного підходу до надання соціальної підтримки громадянам області, які опинилися у складних життєвих обставинах, та, враховуючи спільну відповідальність у вирішенні питань соціального захисту населення, заходи обласної Комплексної програми направлені в об'єднані територіальні громади з метою прийняття місцевих соціальних програм, у тому числі в частині надання одноразової матеріальної допомоги.
  Прийняття місцевих соціальних програм буде сприяти своєчасному і відчутному реагуванню на проблеми сімей, які мешкають на території громад та опинилися у складних життєвих обставинах.


 

  Розпочато доставку в область одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», яку забезпечує Управління Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів (ЮНОПС).
  Перша партія «пакунків малюка» в кількості 250 шт. надійшла 29 січня 2021 року до структурних підрозділів соціального захисту населення в м.Горішні Плавні, м.Лубни, м.Кременчук та пологових відділень м.Горішні Плавні, м.Лубни, м.Кременчук, м.Полтава.
  Протягом лютого поточного року очікується наступна поставка «пакунків малюка» до структурних підрозділів соціального захисту населення та перинатальних центрів м. Полтави і Кременчука і пологових відділень в м.Полтава, м.Гадяч, м.Лохвиця, м.Миргород, м.Пирятин, м.Хорол.
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2020 року № 1180 "Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", органами соціального захисту населення будуть видаватися пакунки батькам новонароджених дітей, які подали заяви після 04 грудня 2020 року та перебувають в черзі на отримання одноразової натуральної допомоги, закладами охорони здоров'я «пакунки малюка» видаватимуться при народженні дитини.
  Наразі комплект одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» включає 70 одиниць товарів і містить значний асортимент найменувань дитячого одягу для новонароджених різного розміру, розвиваючих іграшок та засобів гігієни.


 
В режимі відеоконференції відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян



  В режимі відеоконференції 29 січня поточного року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян.
  Комісією розглянуто заяви та відповідні документи 41 мешканців області, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та учасників ядерних аварій.
  За результатами розгляду документів прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії особам, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасників ліквідації ядерних аварій, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розглянуто документи та прийнято рішення щодо внесення запису у посвідчення стосовно зміни групи інвалідності, встановленої рішенням медико - соціальної експертної комісії, а також щодо видачі посвідчень повторно у зв'язку з втратою або зіпсуванням.