Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   В приміщенні Міністерства соціальної політики України відбулося підписання Галузевої угоди між Міністерством соціальної політики України та Профспілками працівників соціальної сфери і працівників державних установ на 2011-2013 роки.
   Сторони представляли Віце-прем'єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, Голова Профспілки працівників соціальної сфери України Володимир Тьоткін і Голова Профспілки державних установ України Тетяна Нікітіна. Від Полтавської області участь у підписанні Галузевої угоди взяв голова обласної ради профспілки працівників соціальної сфери Андрій Гудзенко, який входив до складу робочої групи з підготовки цього документу.
   За словами Сергія Тігіпка, укладення угоди є надзвичайно важливою подією. Адже положення цього документу спрямовані на посилення соціального захисту працівників соціальної сфери та державних установ соціальної сфери, підвищення ефективності праці, удосконалення організації та оплати праці, створення безпечних і нешкідливих умов праці та поліпшення медико-соціальної допомоги, забезпечення соціальних гарантій працівникам, запобігання трудовим конфліктам.
   «Цей документ є результатом наполегливої праці та пошуку компромісних рішень Сторін угоди. Я маю надію, що і в майбутньому ми також будемо знаходити порозуміння, бо турбота про людей це є наша основна мета. Тепер головне – забезпечити реалізацію взятих зобов'язань. Це наше спільне завдання» - наголосив Сергій Тігіпко.

 

   Відбулось засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації з порядком денним :
 • - Про роботу територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
 • - Про організацію роботи зі зверненнями громадян у Головному управлінні та рай(міськ)управліннях праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за 2010 рік та січень, лютий 2011 року.
     В роботі колегії взяли участь начальники районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення, директори територіальних центрів соціального обслуговування, завідуючі стаціонарними відділеннями територіальних центрів області.
     В ході колегії заслухано інформацію першого заступника начальника Головного управління Ніни Черняк щодо роботи територіальних центрів соціального обслуговування. Начальником Головного управління праці та соціального захисту населення Людмилою Корнієнко визначено пріоритетні напрямки роботи, що значно покращать та розширять якість надання соціальних послуг терцентрами, а саме: впровадження нових безкоштовних послуг відділеннями соціально-медичної реабілітації, розвиток, особливо в сільській місцевості, послуг з прання білизни, наповнення засобами реабілітації пунктів прокату територіальних центрів, тощо.
     Також проаналізовано роботу зі зверненнями громадян, які звертаються до установ соціального захисту населення області та визначено шляхи вдосконалення роботи з вищезазначеного питання. Керівником Головного управління поставлено завдання організації роботи в кожній установі соціального захисту населення щодо надання доступної, зрозумілої інформації з питань соціального захисту як на особистих прийомах так і в письмових відповідях.
   

 •  

     Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.
     У відповідності з вимогами Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, укладення та розірвання з ними контрактів, затвердженого рішенням обласної ради від 23.06.2010 року, заслухано звіти про результати виконання показників, передбачених трудовими угодами, укладеними між Полтавською обласною радою та директором Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Максименко В.В., директором Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату Єршовим О.В..
     Постійною комісією рекомендовано передбачити у проекті «Обласної програми розвитку галузі тваринництва на період 2011-2015 років» кошти на підтримку розвитку тваринництва у підсобних господарствах інтернатних установ системи соціального захисту населення.

   

     Головним управлінням праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації проведено засідання «круглого столу» з представниками громадських організацій чорнобильців на якому обговорено питання соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     На зустрічі обговорено питання щодо посилення результатів співпраці між чорнобильськими громадськими організаціями та структурними підрозділами соціального захисту населення з метою забезпечення надання адресної соціальної підтримки учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС. Це стосується в першу чергу питання соціального обслуговування, надання соціальних послуг, надання матеріальної підтримки та інші питання.
     Також обговорено питання проведення зустрічей на базі територіальних центрів з активістами громадських чорнобильських організацій.

   

     В прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Коваля О.М., за участі заступника прокурора області Білоконя Р.М. відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
     На засіданні про стан погашення зарплатних боргів на промислових підприємствах та на підприємствах паливно-енергетичного комплексу області звітувався Марюхненко В.М. – заступник начальника управління – начальник відділу промисловості, транспорту та зв'язку Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації.
     Про стан приватизації державних сільськогосподарських підприємств "Березівське" (Пирятинський район) та "Ювілейне" (Полтавський район) та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на зазначених підприємствах поінформувала Бережна А.Ю. - начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
     Розглянуто питання щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати на 21 березня 2011 року (за оперативними даними) на підприємствах міст Полтави, Кременчука та Миргорода.
     У засіданні взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, представники правоохоронних та податкових органів, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Пенсійного фонду України, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, Головного управління статистики у Полтавській області, облпрофради, Полтавського, Кременчуцького та Миргородського міськвиконкомів.
     Заслухано звіти керівників підприємств-боржників:
 • - ВАТ "Демітекс" (м.Полтава)
 • - Кременчуцької загальноосвітньої приватної школи І-ІІІ ступенів "Ада" (м.Кременчук)
 • - ТОВ "Промислово-торгівельна компанія" "Природа" (м.Кременчук)
     Керівників підприємств-боржників попереджено, що в разі непогашення зарплатних боргів протягом першого кварталу поточного року, до них будуть вжиті заходи адміністративної та кримінальної відповідальності.
     За результатами засідання прийняті рішення та дані протокольні доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на виконання доручень Верховної Ради та Уряду України з погашення зарплатних боргів протягом першого кварталу 2011 року.

 •  

     О 10.00 під головуванням заступника голови обласної ради В.О. Марченка відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.
     В ході наради йшлося про перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2011 році.
     Участь в вищезгаданій нараді взяла перший заступник начальника Головного управління Н.С. Черняк.
     За кошти фонду охорони навколишнього природного середовища області в 2011 році в Рашівському будинку-інтернаті що знаходиться в Гадяцькому районі Полтавської області планується провести реконструкцію каналізаційних мереж, адже в будинку-інтернаті постійно проживає 105 людей похилого віку. Каналізаційна мережа складається з 4-х вигрібних ям, 11 проміжних колодязів-відстойників, 290 метрів каналізаційних труб. Каналізаційна мережа введена в експлуатацію в 1954 році.

   

     Спеціалістами Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду з головними бухгалтерами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області.
     В ході навчального семінару обговорено питання формування тарифів на надання платних соціальних послуг та використання коштів, що надійшли до спеціального фонду, як плата за соціальні послуги. Також розглянуто питання належного ведення бухгалтерської документації.

   


     Під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулось засідання організаційного комітету з підготовки та проведення заходів, пов'язаних з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
     Як зазначила перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк в області проводиться робота щодо виконання «Обласної програми соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік». Вищевказана програма передбачає адресний підхід до вирішення потреб громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечення соціального захисту, покращення медичного обслуговування, посилення уваги до сімей та вдів померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На виконання програми з обласного бюджету заплановано виділити 1,46 млн.грн. З них 1195,8 тисяч гривень для забезпечення медикаментами за пільговими рецептами лікарів для амбулаторного лікування громадян постраждалих від наслідків ЧАЕС, 160 тисяч гривень для надання одноразової адресної грошової допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 109 тисяч гривень для проведення заходів до 25 роковин з дня аварії на ЧАЕС та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
     Вирішено розробити план проведення зустрічі учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з керівництвом області з метою виявлення соціальних проблем та вжиття заходів щодо їх розв'язання та розробити план проведення мітингу-реквієму з нагоди 25 роковин.

   


     1 березня 2011 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації взяла участь в засіданні комісії з питань соціального захисту населення громадської ради при Полтавській облдержадміністрації.
     Людмила Корнієнко дала роз'яснення щодо функцій Головного управління та пріоритетних напрямків роботи на 2011 рік.
     Керівник Головного управління більш детально зупинилась на питанні надання субсидій населенню області. Зокрема, вона зазначила, що питання призначення субсидій розглядається комплексно, не тільки як вид соціальної допомоги, а як недопущення зниження рівня соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг. У 2010 році субсидію виплачено на загальну суму 50,4 млн. грн.. На 2011 рік передбачено 78,4 млн. грн.. З вищевказаною метою ведеться постійна роз'яснювальна робота серед населення області в засобах масової інформації. Вже в поточному році за призначенням субсидії до органів праці та соціального захисту населення звернулось більше 9454 сімей. Призначено субсидію 8575 сім'ям.
     Другим, не менш актуальним питанням органів праці та соціального захисту населення є питання погашення заборгованості з заробітної плати.
     На 1 березня 2010 року загальна сума боргу в області досягла максимального рівня за останні п'ять років і становила більше 48 млн.грн.
     Але, починаючи з березня минулого року, вдалося зламати негативні тенденції та забезпечити позитивну динаміка зменшення зарплатних боргів.
     За цей період до кінця минулого року вдалося зменшити загальну заборгованість на 22 млн. грн.
     В тому числі, зарплатні борги працівникам економічно – активних підприємств зменшилися на 27 млн грн. (72%).
     Однак до повного вирішення проблеми ще далеко. На початок 2011 року загальна сума боргу склала 26,3 млн.грн.