Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Відбулась колегія Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо організації роботи із зверненнями громадян за 2011 рік та січень-лютий 2012 року у Головному управління праці та соціального захисту населення, міськ(рай)управліннях праці та соціального захисту населення, територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), будинках-інтернатах та завдань, щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича.
   В ході колегії поставлено чіткі завдання щодо посилення роз'яснювальної роботи серед населення області, особливо щодо реалізації державної соціальної політики у контексті нових соціальних ініціатив Президента України. Вказано на недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей на звернення громадян, розгляду їх з порушенням термінів.
 

   Перший заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Степанівна Черняк в ході робочої поїздки взяла участь у пленумі ветеранської організації Кобеляцького району де були обговорені питання соціального захисту ветеранів, організації проведення святкування Дня Перемоги та щорічних одноразових виплат до 9 травня.
 

   B облдержадміністрації під головуванням голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка проведено спільне засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і обласної комісії з питань реалізації процедур банкрутства та взаємодії арбітражних керуючих з органами виконавчої влади з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області, до яких застосовано процедуру Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
   У засіданні взяли участь представники виконавчих комітетів міських рад Кременчука та Полтави, прокуратури області.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну аналітичну інформацію щодо стану погашення заборгованості на підприємствах області, в тому числі, на підприємствах-банкрутах, зазначивши, що заборгованість підприємств цієї категорії складає 75% від загально обласного боргу.
   Голова облдержадміністрації зосередив увагу присутніх на необхідності спрямування спільних зусиль на ліквідацію зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах області, підвищення рівня особистої відповідальності обласних керівників всіх рівнів та безпосередньо керівників підприємств і арбітражних керуючих за стан погашення зарплатних боргів.
   За результатами засідання прийняте протокольне рішення та надані конкретні доручення, які сприятимуть поверненню зарплатних боргів працівникам підприємств області.
   Затверджено також персональний склад обласної тимчасової робочої групи з розгляду питань соціального захисту інвалідів-чорнобильців, очолює яку заступник голови облдержадміністрації Коваль О.М.
 

   Перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ніна Черняк в ході робочої поїздки відвідала та перевірила роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району.
   Годиною пізніше, в цьому ж закладі проведено прийом громадян Полтавського району з питань соціального захисту.
 

   23 березня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко виступила на обласному радіо «Лтава» щодо соціальних ініціатив Президента України.
   Зокрема, начальник Головного управління соцзахисту повідомила, що Президентом України 7 березня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України проголошено нові соціальні ініціативи, які передбачають нову якість соціальної політики.
   Перш за все це зміна підходів до соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями.
   В Полтавській області проживає 4,5 тисяч дітей-інвалідів, 521 - діти з діагнозом ДЦП. На сьогодні, для їх реабілітації працюють 4 Центри реабілітації дітей-інвалідів в м. Кременчуці, Миргороді, Лубнах, Гадячі.
   В поточному році планується відкрити заклад денного перебування дітей-інвалідів на базі Зінківського дитячого будинку-інтернату, де вони зможуть проходити повну реабілітацію.
   >Робота вищевказаних закладів дозволить таким діткам не лише пройти реабілітацію та частково відновити здоров'я, а й дасть змогу, через необхідність проходження реабілітації, не відривати дітей від сім'ї.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати по додаткових відомостях за березень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 21 березня 2012 року в сумі 7583,8 тис. грн. (2 транш).
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення 22 березня проведено фінансування коштів та розпочата виплата зазначених вище видів допомоги.
   Виплата державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
 

   Hачальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко виступила на обласному радіо «Лтава» щодо соціальних ініціатив Президента України.
   Зокрема, начальник Головного управління соцзахисту повідомила, що Президентом України 7 березня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України проголошено нові соціальні ініціативи, які передбачають нову якість соціальної політики.
   Перш за все це зміна підходів до соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями. Згідно обласної Програми соціального захисту інвалідів у 2012 році буде вирішено питання щодо забезпечення доступності до всіх об'єктів інфраструктури, що надасть можливості інвалідам, особливо візочникам, вільно пересуватися. Слід відмітити, що на сьогоднішній день всі приміщення управлінь праці та соціального захисту населення облаштовано елементами доступності в повному обсязі. Для реалізації завдання створення безбар'єрного середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями в рамках Програми заплановано виділення з місцевих бюджетів 2 млн. грн. на поточний рік.
   Особлива увага буде приділена працевлаштуванню людей з інвалідністю. Адже люди 3-ї групи інвалідності, які не досягли пенсійного віку хочуть і можуть працювати, але поки що спостерігається низький відсоток працевлаштування даної категорії громадян. На сьогодні є хороший приклад трудовлаштування інвалідів в галузі соціального захисту . Адже з 2008 року в територіальних центрах взуттєвиками та швачками працюють інваліди. Як перспектива, розглядається питання створення нових робочих місць швачки, диспетчера, масажиста.
 

   Заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль разом з начальником Головного управління охорони здоров'я області В.П. Лисаком в ході робочої поїздки відвідали Новосанжарський дитячий будинок-інтернат де провели виробничу нараду, зокрема, щодо медичного забезпечення дітей.
 

   Oб 11.00 перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Степанівна Черняк взяла участь у прес-конференції на ОКІА «Новини Полтавщини» щодо соціальних ініціатив Президента України.
   Перший заступник начальника соцзахисту області розповіла, які зміни передбачаються в системі соціального захисту області в зв'язку з впровадженням соціальних ініціатив Президента України.
 

   З метою визначення шляхів підвищення ефективності роботи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра КОВАЛЯ відбулося засідання обласної робочої групи з координації роботи щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
   Акцент засідання зроблений на важливості удосконалення даного напрямку роботи, оскільки він за прогнозами становить основу питання реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА.
   Наповнення бюджету держави залежить від конкретних, реальних справ, зроблених різними структурами, які за своїми повноваженнями зобов'язані здійснювати контроль за дотриманням трудового законодавства суб'єктами господарювання. Тому сьогодні вкрай важливим є застосування ефективних методів боротьби з тіньовою зайнятістю та пошук нових форм запобігання негативним тенденціям тінізації економіки. Це дасть змогу отримати додаткові джерела надходжень податків та зборів, а найголовніше – врегулювати трудові відносини між роботодавцем і найманим працівником, та надати останнім правовий та соціальний захист.
   Зазначено, що робота міських та районних робочих груп з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення повинна носити системний характер та бути націленою на ефективний результат з максимальним використанням можливостей Пенсійного фонду, Державної податкової адміністрації, Територіальної державної інспекції праці та управління праці та соціального захисту населення.
   Намічено комплекс заходів з активізації діяльності робочих груп, а саме: удосконалено модель проведення перевірок, передбачена оптимізація методів впливу до суб'єктів господарювання за порушення трудових норм, посилення мотивації до легальної праці найманих працівників шляхом інформаційно-роз'яснювальної роботи.
   Одним із нововведень є запровадження селекторних нарад, запрошення на засідання робочої групи за участю представників прокуратури, осіб, які вчинили правопорушення, ініціювання розгляду матеріалів правоохоронними органами та інше.
   Практика показує, що тільки гуртом, завдяки спільним зусиллям можна не лише зрушити проблеми з місця, а й успішно, в правовому полі їх вирішувати. З цією метою в засіданні взяли участь представники органів прокуратури.
 

   У Головному управлінні праці та соціального захисту населення відбулася нарада, в якій прийняли участь заступник начальника Головного управління Матуйзо С.В., начальник Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Гречаник Л.І., перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Носенко В.М.
   В ході наради обговорено питання та відпрацьовано порядок щодо забезпечення у 2012 році виплати щорічної грошової допомоги до 9 Травня ветеранам війни відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», якою визначено розміри та категорії ветеранів війни, яким буде проведена виплата.
 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за березень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 березня 2012 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення 6 березня проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі – 62273,0 тис. грн.
   Одночасно зазначаємо, що 1 березня 2012 року проведено фінансування коштів в повному обсязі 36,3 тис. грн. на виплату компенсації сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Кошти на виплату компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в загальній сумі 2451,9 тис. грн. профінансовано 06.03.2012 року.
   Виплата зазначених видів державних допомог та компенсації проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
 

   Першим заступником начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ніною Степанівною Черняк проведено оперативно-розпорядчу нараду.
   Обговорено окреслені напередодні Президентом України чотири стратегічних напрямки соціальних реформ, що мають реалізовуватися у державі та питання роботи зі зверненнями громадян у відділі грошових виплат та компенсацій, пільг та субсидій Головного управління.
   За підсумками наради дано відповідні протокольні доручення.
 

   З нагоди наближення Міжнародного жіночого дня 8 березня відбулись урочистості в Горбанівському пансіонаті ветеранів війни та праці.
   Привітати жінок пансіонату завітали заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль та начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   В Горбанівському пансіонаті ветеранів війни та праці на сьогоднішній день проживає 276 підопічних, 203 з них - жінки. В цей передсвятковий день разом зі словами вітання гостями вручено цінний подарунок – плазмовий телевізор, солодощі, квіти.
   Святковий настрій підопічним та персоналу пансіонату забезпечила чудова концертна програма, святковий стіл.
   Подібні заходи відбулись в усіх будинках-інтернатах області.
 

   В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області,
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 1 березня 2012 року (за оперативними даними).
   Найбільші суми заборгованої заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджені в містах Полтава і Кременчук.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан виплати поточної заробітної плати за лютий 2012 року. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати заробітної плати.
   Особливу увагу зосередити на забезпеченні своєчасності виплати заробітної плати на комунальних підприємствах районів та міст.
   Одне із реальних джерел отримання коштів на погашення заборгованості із заробітної плати – це активізація роботи по поверненню дебіторських боргів підприємств.
   Управлінню містобудування та архітектури облдержадміністрації спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування всебічно сприяти сталому функціонуванню підприємств будівельної галузі і тим самим покращенню ситуації з виплати заробітної плати на них.
   Управлінню Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області доручено проаналізувати стан реалізації виконавчих проваджень по ЗАТ "Мостобудівельне управління №8" та вжити заходів щодо прискорення погашення зарплатних боргів працівникам зазначеного підприємства.
 

   5 березня 2012 року відбулась зустріч голови облдержадміністрації, голови обласної ради та Полтавського міського голови з вдовами та матерями загиблих воїнів-інтернаціоналістів.
   Участь у зустрічі взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Василівна Корнієнко, яка зазначила, що всього в області на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 66 матерів та вдів, сини та чоловіки яких загинули під час бойових дій в Афганістані.
   Відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни надається 50-відсоткова знижка плати за користування житлово-комунальними послугами та скрапленим балонним газом для побутових потреб, твердим паливом (у будинках, що не мають центрального опалення), в межах встановлених норм, а також пільги з оплати послуг зв'язку.
   На сьогоднішній день в області забезпечено надання вказаних пільг в повному обсязі по лютий місяць включно.
   Відповідно до вимог чинного законодавства членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни передбачено надання безкоштовного санаторно-курортного лікування. На 2012 рік на зазначені цілі за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано 2,1 млн.грн., що на 71,4 % більше порівняно з минулим роком, в зв'язку з чим значно збільшиться кількість путівок.
   В Державному бюджеті на поточний рік значно збільшиться розмір одноразової допомоги до Дня Перемоги, яка буде виплачена ветеранам війни, в тому числі членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни по 340 гривень кожній сім'ї.
   В кожному районі діє місцева Програма, згідно якої надається адресна матеріальна підтримка сім'ям загиблих (померлих) ветеранів війни.
   Враховуючи особливий статус, членам сімей загиблих в області забезпечено надання соціальних послуг через мережу територіальних центрів. В кожному районі та місті працюють територіальні центри соціального обслуговування де одержують послуги: соціально-медичні, соціально-побутові, перукаря, швачки, взуттєвика, "соціального таксі", пунктів прокату засобів реабілітації та інші.
   На обласному рівні забезпечена тісна співпраця з Полтавським обласним відділенням Української Спілки ветеранів Афганістану. На підтримку статутної діяльності в поточному році майже вдвічі збільшено обсяги фінансування.
 
 

   В область надійшли кошти у сумі 3,2 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямками використання: компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей; компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування; виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток; компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та дапомоги на оздоровлення; обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.
 

   3 березня 2012 року в ході робочої поїздки начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко відвідала Диканьку та ознайомилась з роботою Диканського управління праці та соціального захисту населення де провела прийом громадян.
   Не оминула увагою й жінок, які проживають в стаціонарному відділенні села Великі Будища. Начальник Головного управління ознайомилась з умовами проживання підопічних стаціонару, привітала жінок з наближенням Міжнародного жіночого дня та подарувала музичний центр, квіти, солодощі.
 

   В прокуратурі області під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко проведено засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
   У засіданні взяли участь представники виконавчих комітетів міських рад Полтави, Миргорода, Лубен, Гребінківської та Полтавської райдержадміністрацій, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Головного управління юстиції у Полтавській області.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко детально поінформувала щодо стану погашення заборгованості на підприємствах області.
   Заслухано керівників галузевих управлінь облдержадміністрації, керівників обласних установ і організацій з питання порядку денного, а також звіти керівників ТОВ "Завод ГРЛ" (м. Полтава), Лубенського комунального житлово-експлуатаційного управління, Гребінківського комбінату комунальних підприємств, ПАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд" (Полтавський район).
   В ході наради було зазначено щодо необхідності спрямування спільних зусиль у напрямі прискорення погашення зарплатних боргів на підприємствах області, оперативне реагування на виявлені факти порушень вимог чинного трудового законодавства в частині оплати праці, посилення особистої відповідальності керівників підприємств за стан оплати праці найманим працівникам підприємств. Особливо зосереджено увагу на вирішенні питання погашення зарплатних боргів на промислових, будівельних та комунальних підприємствах області.
   За результатами засідання надані конкретні доручення, які сприятимуть поверненню зарплатних боргів.