Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 березня 2013 року відбулося засідання робочої групи обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк. В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Обласної громадської організації "Фонд інвалідів Чорнобиля" та Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Розглянуто пакети документів, що подані райдержадміністраціями для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   Вирішено розглянути дані заяви на черговому засіданні обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

 

   Не зважаючи на тенденцію до зменшення зарплатних боргів перед працівниками підприємств, установ та організацій області, це питання не втрачає своєї актуальності.
   За даними, отриманими з Держстату України, станом на 01.03.2013 загальна заборгованість із заробітної плати в області складала 14,8 млн.грн., що на 647 тис.грн. (4,2%) менше порівняно з початком поточного року. За темпами погашення зарплатних боргів область посідає 5 місце серед регіонів України.
   Частка суми загальнообласного боргу у місячному фонді оплати праці штатних працівників області становила 1,4% (по Україні - 3,5%).
   Повністю ліквідована заборгованість із заробітної плати в 13 районах та місті Комсомольськ.
   У тому числі заборгованість із заробітної плати працівникам 24 економічно активних підприємств на 01.03.2013 становила 4,7 млн.грн., що на 1,3 млн.грн. (21,8%) менше порівняно з початком 2013 року. За темпами погашення – це 3 місце серед регіонів держави.
   Залишається складною ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах, щодо яких застосовані процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. На 01.03.2013 підприємства-банкрути заборгували 9,8 млн.грн., що на 1 млн.грн. (11,5%) більше порівняно з 01.01.2013. Це становить 66,5% до загальнообласного боргу (по Україні – 39,9%). За цим показником область посідає 3 місце в державі.
   П'ять найбільших підприємств-банкрутів заборгували 7,2 млн. грн., що становить 48,5% від загальнообласної заборгованості.
   Це підприємства: ДП "Виробниче об'єднання "Знамя" – 2,7 млн.грн., ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія" – 2,2 млн.грн., ДП "Лохвицький спиртовий комбінат" – 850 тис.грн., ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" – 702 тис.грн., ДП "Сільськогосподарське підприємство "Березівське" – 667 тис.грн..
   На сьогодні поставлене завдання активізувати роботу всіх причетних до вирішення цієї проблеми структурних підрозділів облдержадміністрації та обласних організацій щодо вжиття заходів, спрямованих на прискорення погашення зарплатних боргів саме на підприємствах-банкрутах.
   Працівниками органів праці області щодекадно здійснюється моніторинг стану виплати заробітної плати на підприємствах з урахуванням виплати поточної заробітної плати за звітний період, що дає можливість контролювати стан погашення зарплатних боргів та упереджувати їх виникнення.
   У вирішенні питань погашення зарплатних боргів органи виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх рівнів тісно співпрацюють з контролюючими та правоохоронними органами.
   28.03.2013 директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації – заступник голови обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати Людмила Корнієнко провела робочу нараду щодо стану погашення зарплатних боргів та виплати поточної заробітної плати за лютий 2013 року на підприємствах області.
   Згідно Положення про Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації працівниками Департаменту забезпечується виконання функції щодо проведення моніторингу показників заробітної плати та своєчасності її виплати працівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності.
   Зокрема, щодекадно відстежується стан погашення зарплатних боргів та виплати поточної заробітної плати.
   Було проаналізовано результати моніторингу станом на 27.03.2013. Найбільші суми невиплаченої заробітної плати зосереджені на підприємствах міст Полтави і Кременчука.
   За результатами наради були дані відповідні доручення, в тому числі повторно направити листи до центральних органів виконавчої влади щодо ситуації, яка склалася з погашенням зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності.

 

   З метою сприяння інтеграції людей з обмеженими фізичними можливостями у суспільство в Полтаві планується створити та реалізувати проект «Європейський центр вичерпної допомоги людям на інвалідному візку».
   У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва ім. О. Гончара 21 березня 2013 року відбулося засідання круглого столу, де обговорювались громадські ініціативи щодо участі людей з обмеженими фізичними можливостями у суспільному житті, визначення основних ризиків правового та соціального положення людей-інвалідів, механізмів, що здатні залучити їх до рівноправної участі у всіх сферах суспільного життя, враховуючи закордонний досвід.
   У обговоренні взяли участь:
   - Ханні Россек, Голова регіонального відділення Спілки організацій інвалідів Німеччини, округ Мюррец «За гідність і самовизначення»;
   - Чумак Сергій Андрійович, Голова Полтавського обласного відділення Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»;
   - Арсененко Галина Іванівна, заступник голови ради з питань діяльності виконавчого органу, начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради;
   - Фасій Геннадій Іванович, начальник управління культури Полтавської ОДА;
   - Балибіна Ірина Вікторівна, директор Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара, заступник голови комісії з питань освіти, науки та культури Полтавської обласної ради;
   - Іваніна Олександр Васильович, Голова правління Полтавського обласного благодійного фонду «Фонд розвитку громади «Ініціатива»»;
   - Шиян Сергій Андрійович, директор з навчальної роботи Полтавського політехнічного ліцею.
   Для реалізації проекту планується заключити договір про співробітництво між Німецькою загальною спілкою людей з обмеженими фізичними можливостями у Мекленбург-Форпоммерн та Полтавським обласним відділом Всеукраїнської спілки людей з обмеженими фізичними можливостями.
   Проектом передбачається, що обома партнерами повинна створюватися та розвиватися мережа структур самодопомоги та консультацій, ціленаправлено узгоджуватись та розроблятись можливості для більш ефективного формування та професійного консультування, а також сприяння діяльності по самодопомозі від людей-інвалідів інвалідам.
   Кінцева мета проекту – збільшити шанси людей з обмеженими фізичними можливостями на участь у суспільному житті і показати, як люди-інваліди при захисті їх власної мобільності та особистої свободи своїми здібностями можуть зробити вагомий внесок для суспільства.
   Після засідання круглого столу Голова регіонального відділення Спілки організацій інвалідів Німеччини, округ Мюррец «За гідність і самовизначення» Ханні Россек ознайомилась з роботою територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   25 березня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 766,2 тис. грн.
   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
   25 березня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 977,4 тис. грн.

 

   Одним із напрямків соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича є максимальне охоплення дітей сімейними формами виховання та надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам.
   На сьогодні в області проживає близько 4,5 тис. дітей-інвалідів. Для надання реабілітаційних послуг функціонують 5 Центрів реабілітації дітей-інвалідів покликані дати можливість дітям з фізичними та інтелектуальними вадами перебороти труднощі розвитку, засвоїти побутові та соціальні навички, розвивати здібності, повністю або частково інтегрувати у суспільне життя, а батькам надати можливість підтримки у нелегкій справі виховання та проведення реабілітації дітей-інвалідів.
   Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, як перспективне розглядається питання відкриття у 2013 році на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату відділення денного перебування дітей-інвалідів, які проживають в сім'ях. В зазначеному будинку-інтернаті вже створено відповідні умови, працюють відповідні фахівці та функціонує відділення реабілітації. На сьогодні, до Міністерства праці та соціальної політики України направлено пропозиції щодо впровадження вищезазначеного пілотного проекту.
 

 

   В області продовжується робота щодо розширення дієвої співпраці органів соціального захисту населення з сільськими та селищними радами, громадськими радами райдержадміністрацій.
   22 березня 2013 року у великій залі Полтавської райдержадміністрації відбувся кущовий семінар для працівників вищевказаних установ на якому з доповіддю виступила директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   В процесі обговорення визначено загальні завдання щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни, проведення спільних заходів щодо підвищення рівня соціального забезпечення кожного інваліда та учасника бойових дій.
   В зв'язку з прийняттям обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки визначені категорії населення області, яким буде надано цільову адресну підтримку за рахунок коштів обласного бюджету.
   В першу чергу матеріальною допомогою будуть охоплені сім'ї воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

   В Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації значна увага приділяється інноваційним методам роботи, розвитку та вдосконаленню системи соціальних послуг, що надаються територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Актуальне значення приділяється розвитку соціальних послуг, впровадження нових форм роботи.
   В області здійснюється робота по виконанню та забезпеченню реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича та завдань соціальної політики які покладені на органи соціального захисту населення.
   З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, підвищення рівня соціальної захищеності цієї категорії населення в області діє Обласна комплексна Програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки.
   Однією з послуг, яка найбільш користується попитом серед осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які втратили рухову активність є послуга «соціального таксі».
   Послуга «соціального таксі» надається у 33 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області.
   Використовуються автомобілі які придбані за рахунок коштів Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, місцевих бюджетів та Фонду соціальних інвестицій. з них 14 спецавтомобілів обладнані підйомними платформами для перевезення інвалідів на візках.
   Послуги «соціального таксі» надаються одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, інвалідам, які значно втратили рухову активність, пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків, відносяться до маломобільних груп населення. Перевезення громадян здійснюється з метою вирішення їх соціальних проблем, (перевезення до підприємств, установ і організацій різних форм власності та підпорядкування, банківських, медичних установ), залучення їх до активного способу життя та проведення оздоровчих заходів за їх місцем проживання.
   Замовити послугу «соціального таксі» можливо за телефоном в територіальному центрі громадськими організаціями інвалідів або інвалідами, одинокими непрацездатними громадянами та пенсіонерами.
   Протягом 2012 року територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано 10874 автотранспортних послуг, у тому числі 6465 послуг інвалідам. Зазначеними послугами скористались 4052 особи, у тому числі 2404 інваліда.

 

   На виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича Уряд ухвалив рішення збільшити у 2013 році розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачується до 5 травня. У середньому збільшення становитиме 10% порівняно з минулим роком.
   Так, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року № 149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» у поточному році щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:
   1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - інвалідам I групи – 2415 гривень;
   - інвалідам II групи – 2110 гривень;
   - інвалідам III групи – 1895 гривень;
   2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 745 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2415 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 375 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 135 гривень.
   Цього року грошову допомогу отримають близько 68 тис. ветеранів війни, які проживають на території Полтавської області.
   Виплата грошової допомоги буде проведена у період з 20 квітня по 5 травня поточного року відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів та через установи уповноважених банків.
   Органами праці та соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, проведена підготовча робота до проведення виплати. Сформовані списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій. Тому звертатися до управління праці та соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.

 

   В області продовжується системна робота щодо розробки обласної Програми зайнятості на 2013-2017 роки.
   20 березня 2013 року у заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля відбулось засідання робочої групи по розробці проекту програми зайнятості.
   З доповіддю про роботу над розробкою проекту Програми зайнятості виступила директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   В основу обласної Програми покладено завдання, визначені Програмою сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року", а також положення Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року.
   Проект обласної Програми розроблено відповідно Макету, затвердженого вищезазначеним наказом Мінсоцполітики.
   Проект Програми включає в себе вступну частину і три розділи:
   І. Основні підсумки виконання Програми зайнятості населення Полтавської області за попередній період
   ІІ. Основні тенденції соціально-економічного розвитку регіону та розвитку регіонального ринку праці
   ІІІ. Напрями та заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення до 2017 року.
   Метою Програми визначено розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів шляхом: створення умов для підвищення зайнятості населення; стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць; збереження та розвиток трудового потенціалу; підвищення ролі заінтересованих у перетвореннях на ринку праці учасників соціального діалогу (об'єднань організацій роботодавців та професійних спілок).
   Новації нового Закону знайшли своє відображення в обласній Програмі, особливо слід відмітити наступні, які гарантують:
   - сприяння зайнятості населення під час реалізації державних цільових програм, якими передбачено створення нових робочих місць, та інфраструктурних проектів;
   - сприяння працевлаштуванню на вільні та новостворені робочі місця незайнятих громадян та безробітних, особливо молоді та інвалідів, шляхом компенсації роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
   - заохочення суб'єктів підприємницької діяльності до створення робочих місць, у тому числі через можливість отримання фінансової підтримки;
   - сприяння укладанню договорів про стажування між роботодавцем і особою, яка продовжує навчання;
   - забезпечення проведення професійного навчання безробітних безпосередньо на виробництві, зокрема з робітничих професій за індивідуальною формою навчання, через організацію навчання за інтегрованими професіями, впровадження сучасних технологій професійного навчання;
   - забезпечення організації роботи з підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями;
   - сприяння підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці осіб віком від 45 років шляхом отримання ваучера з метою проходження перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації для пріоритетних видів економічної діяльності.
   Прийнято рішення доопрацювати проект програми в питанні розширення працевлаштування інвалідів, уточнення питань впровадження інвестиційних проектів на поточний рік та до 25 березня оприлюднити на сайті облдержадміністрації для широкого обговорення та направлення остаточного варіанту програми на райони та міста області.

 

   19 березня 2013 року о 14.00 в облдержадміністрації відбулось засідання комісії з надання матеріальної допомоги населенню області.
   В ході засідання розглянуто 220 заяв громадян та надано матеріальної допомоги на суму 71 тисяча 800 гривень.

 

   18 березня 2013 року у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відбулась нарада щодо забезпечення виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 149 від 13 березня 2013 року «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
   З метою проведення виплати щорічної разової грошової допомоги до 9 травня необхідна тісна співпраця Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Полтавського обласного військового комісаріату, управління МВС України в Полтавській області, управління Служби безпеки України в Полтавській області, Головного управління МНС України в Полтавській області, управління Державної пенітенціарної служби України і Полтавській області, Головного управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області, Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» та банківських установ для надання даних Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області до 20 березня 2013 року.
   Цього року, за попередніми підрахунками, грошову допомогу отримають близько 68 тис. ветеранів війни, які проживають на території Полтавської області у період з 20 квітня по 5 травня через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів та через установи уповноважених банків.
 

 

   Відповідно до вимог пункту 12 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996, Департамент праці та соціального захисту населення повідомляє, що проведення консультацій з громадськістю у формі засідання за "круглим столом" з залученням представників Громадської ради щодо звітів про витрачання бюджетних коштів за минулий рік планується провести 16 квітня 2013 року в 14.00 по вул. Жовтнева, 45.

 

   15 березня 2013 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко провела особистий виїзний прийом громадян в Диканському районі.
   На зустрічі з жителями району обговорено питання соціального захисту населення та дано окремі доручення щодо їх вирішення.

 

   13 березня 2013 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала та ознайомилась з роботою територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної у м. Полтаві ради.
   При вищевказаному терцентрі працюють відділення де надаються різні види соціальних послуг людям з обмеженими фізичними можливостями, одиноким престарілим громадянам. Так, за підрахунками, за 2012 рік такими послугами скористалось 4060 осіб.
   Пріоритетним напрямком роботи системи соціального захисту населення на поточний рік є впровадження та розширення надання нових соціальних послуг населенню області. На зазначені цілі в поточному році виділено 3 664 тис. грн..

 

   Під головуванням першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Н.С.Черняк 12 березня 2013 року відбувся семінар щодо визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах за участі начальників районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення.
   За результатами семінару надано доручення посилити проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо визначення потреб населення у соціальних послугах.

 

   Згідно діючих законодавчих актів передбачена щомісячна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною».
   Для здійснення виплати зазначених допомог за лютий 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 березня 2013 року та 07 березня 2013 року відповідно.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог на загальну суму:
   - державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей – 78008,5 тис. грн.,
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» - 1291,1 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   6 березня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 2,5 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямками використання: виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток; компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей; компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування; компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення; обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.

 

   5 березня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах м.Полтави".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Полтавського міськвиконкому, керівники підприємств-боржників м.Полтави.
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах м.Полтави станом на 01.03.2013 (за оперативними даними).
   Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів звітувалися керівники підприємств:
   - ВАТ "Керамік"
   - ДП "Державний проектний інститут містобудування "Міськбудпроект"
   - ТОВ "Торговий дім ГРЛ"
   - Полтавської філії "Міжрегіональна Академія Управління персоналом"
   - ТОВ "Полтавський завод технологічного обладнання"
   - ТОВ "Мостоконструкція".
   За результатами наради було дано ряд доручень, спрямованих на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах та організаціях м.Полтави.

 

   28 лютого 2013 року рішенням сесії обласної ради затверджено обласну Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки.
   Крім забезпечення виконання державних програм соціального захисту населення, Програмою передбачено реалізацію нових напрямків роботи.
   У рамках Програми заплановано реалізацію наступних завдань:
   - створення «Сільських будинків соціального піклування»;
   - надання разової грошової допомоги вдовам воїнів-інтернаціоналістів і учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та адресної підтримки людей, які опинилися у складних життєвих обставинах ;
   - облаштування на базі територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спеціалізованих майданчиків для освоєння навичок користування кріслами колісними інвалідами-візочниками;
   - забезпечення роботи пунктів прокату технічних засобів реабілітації та надання послуг «соціального таксі»;
   - оздоровлення дітей-інвалідів, які мешкають у будинках-інтернатах системи соціального захисту;
   - створення належних умов та впровадження енергозберігаючих технологій у будинках-інтернатах, розвиток соціальних послуг;
   - забезпечення доступності до всіх об'єктів інфраструктури;
   - створення консультативних пунктів громадських організацій на базі соціальних офісів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та інше.