Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   25 березня 2015 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла.
   В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Держаного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласних громадських об'єднань «Фонд інвалідів Чорнобиля» та «Союз Чорнобиль».
   Розглянуто 4 пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року №886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату чотирьом заявникам.


 


   26 березня 2015 року у першого заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла відбулась нарада щодо надання субсидій населення області.
   Як зазначила заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА Світлана Матуйзо єдиним критерієм отримання субсидії стане дохід сім'ї, причому органи соціальної служби довірятимуть людям і сприйматимуть подані ними дані як достовірні.
   "Кожна сім'я отримає бланк заяви та декларації й інструкції щодо її заповнення. З 1 травня документи направлять до управлінь праці та соцзахисту населення. Субсидію даватимуть на підставі цих двох документів", – сказала Матуйзо.
   Також субсидію надаватимуть не на півроку, а на рік, а при її оформленні враховуватимуть "чисті" доходи, тобто ті, з яких уже сплачено податки.
   Знімаються обмеження в призначенні субсидій у зв'язку з майновим станом. Якщо раніше субсидія не призначалася сім'ям, які мали два автомобілі чи квартири то сьогодні ці обмеження зняті.
   Заяви на субсидії зможуть подати безробітні. Якщо працездатний громадянин тимчасово не працює, він теж може претендувати на субсидії, проте за його дохід буде рахуватися прожитковий мінімум.
   На нараді наголосили, що всі комунальні підприємства зацікавлені, щоб споживачі вчасно отримали зразки заяв та спрощеної декларації, яку треба заповнити та подати в соцзахист.
   Крім цього у співпраці з центрами зайнятості залучатимуть осіб до громадських робіт, які надаватимуть певні роз'яснення, як отримати субсидію.


 


   Відповідно до вимог частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України Кабінет Міністрів України постановою від 4 березня 2015 року № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
   Компенсація здійснюється за 2015 рік за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України.
   Бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року.
   Для отримання компенсації підприємство, установа, організація за місцем реєстрації щомісячно подають до управління праці та соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, погоджений районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу. Перші звіти за січень, лютий, березень 2015 року підприємства подають до 15 квітня поточного року.
   Для забезпечення виконання в області вищезазначеної постанови розроблені та затверджені відповідні заходи.
   З питань, які виникають у ході реалізації постанови, звертатися до Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за тел. 63-28-60, 63-28-72.


 


   24 березня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено селекторну нараду з начальниками районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання соціального захисту вразливих категорій населення області.
   Поставлено завдання щодо оздоровлення постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та надано роз'яснення по виконанню постанови КМУ№ 105 щодо механізму компенсації підприємствам, установам та організаціям в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, та організації взаємодії та тісної співпраці органів соцзахисту та ДМС щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та контролю за їх місцем проживання.


 


   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за березень 2015 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 144999 одержувачів зазначених видів виплат:
   - сім'ї з дітьми – 105 665;
   - малозабезпечені сім'ї – 18 383;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 535;
   - тимчасова допомога на дітей – 3 725;
   - допомога по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу – 1 691.
   5 та 20 березня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Наразі, виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 


   Органами соціального захисту населення області проводиться робота щодо збору необхідної документації для вирішення питання надання матеріальної допомоги сімям загиблих внаслідок автокатастрофи, що сталася 16 березня 2015 року у Чутівському районі на трасі Київ-Харків, коли вантажівка виїхала на зустрічну смугу і протаранила пасажирський мікроавтобус в якому їхало 15 пасажирів з Полтавщини, семеро з яких загинули на місці. Ще одна людина померла в лікарні.
   19 березня 2015 року Комісією з надання матеріальної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення надати 8 сім'ям загиблих матеріальну допомогу в розмірі 15 тис. грн. кожній.


 


   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за лютий 2015 року в повному обсязі за напрямками використання: - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12039 одержувачам на загальну суму 2 422,2 тис. грн.; - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 28 одержувачам на загальну суму 2,2 тис. грн..
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 


   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області забезпечена підготовча робота для проведення виплати зазначеної допомоги за лютий- березень 2015 року в повному обсязі.
   Всього в області проводиться виплата щомісячної адресної допомоги 11 456 сім'ям.
   18 березня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги за лютий-березень 2015 року на суму 18,2млн.грн.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротші терміни через установи уповноважених банків.


 


   В області на особливому контролі знаходиться питання соціального захисту учасників антитерористичної операції. Діє обласна комплексна програма по наданню матеріальної допомоги вказаній категорії громадян. Крім того, прийнято окрему програму «Соціальне супроводження учасників антитерористичної операції та членів їх сімей».
   На сьогодні у Полтавській області 5 осіб з числа учасників АТО підлягали протезуванню, з них 4 військовослужбовці протезовано.
   З питань отримання направлення на протезування необхідно звертатися в органи соціального захисту за місцем проживання.
   З метою надання допомоги в оформленні документів на протезування чи здійснення прийому за місцем проживання учасників АТО повідомляємо контактні номери телефонів Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації 68-12-76, 68-12-34.


 


   За статистичними даними станом на 01.03.2015 загальна заборгованість по області склала 29,3 млн.грн., в тому числі:
   на економічно активних підприємствах - 15,1 млн.грн. (51,7%);
   на підприємствах-банкрутах - 13,7 млн.грн. (46,8%).
   Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств станом на 01.03.2015 залишаються:
    - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 4,8 млн.грн.
    - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,5 млн.грн.
    - ДП "Полтавський облавтодор" та його філій - 2,2 млн.грн.
    - ПАТ "Галещинамашзавод" - 821 тис.грн.
    - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 800 тис.грн.
   Основна маса заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджена в Гадяцькому - 4 млн.грн, Полтавському - 948 тис.грн., Козельщинському - 877 тис.грн. районах, містах Миргород - 2,7 млн.грн.,. Полтава - 2,5 млн.грн., Кременчук - 893 тис.грн. та Комсомольськ - 543 тис.грн. Разом по 7 відмічених адміністративно-територіальних одиницях заборговано 12,4 млн.грн., що складає 82% до загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
   Для розв'язання цієї проблеми органами виконавчої влади всіх рівнів здійснюються комплексні заходи та встановлена жорстка система контролю за їх виконанням. Як результат, станом на 10.03.2015 вдалося повністю погасити зарплатні борги перед працівниками ДП "Полтавський облавтодор" та його філій - 2,2 млн.грн., комунального підприємства "Комсомольський палац культури і творчості" - 81 тис.грн.
   З метою прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати щодекадно проводиться моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість виявляти загрози можливого виникнення заборгованості, оперативно реагувати на факти порушень виплати поточної заробітної плати. Підприємствам-боржникам надається допомога в поверненні дебіторської заборгованості.


 


   
   Згідно законодавства право на пільговий проїзд міським і приміським трапспортом мають 32 % осіб пільгових категорій від населення області.
   В поточному році на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в області передбачено 39 268,9 тис. грн.
   В області у 2007-2012 роках проводився експеримент з впровадження талонної системи обліку, що дало можливість скоротити по окремих районах обсяг державної субвенції на 20-30% щорічно та проводити відшкодування за фактично надані послуги конкретному пільговику.
   Враховуючи соціальну значимість врегулювання викладеної проблеми, головою обласної державної адміністрації направлено пропозиції на адресу Міністерства інфраструктури з проханням розглянути питання щодо можливості проведення в Полтавській області експериментального проекту із застосуванням талонної системи обліку при наданні пільг на проїзд окремим категоріям громадян.


    Під головуванням першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Н.С.Черняк 17 березня 2015 року відбувся семінар щодо визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах за участі начальників районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення.
   За результатами семінару надано доручення посилити проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо визначення потреб населення у соціальних послугах та проводити детальніший аналіз при визначенні потреби у соціальних послугах.


    17 березня 2015 року за участю представників громадських організації та Громадської ради при облдержадміністрації відбулось щорічне громадське представлення звіту про використання коштів обласного бюджету за 2014 рік зокрема і в системі соціального захисту населення області.


 


   Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гаранті їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» щороку до 9 травня ветеранам війни проводиться щорічна грошова допомога, яка буде виплачена з нагоди Дня Перемоги і в поточному році.
   Органами праці та соціального захисту населення спільно з Пенсійним Фондом України, Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області» силовими органами області розпочато роботу щодо формування списків одержувачів.
   Виплату планується завершити вже до 5 травня 2015 року.
   Розмір щорічної разової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.


 


   В Полтавській області на обліку в Департаменті праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації перебуває 170 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу в яких виховується 514 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
   Державою забезпечується соціальна підтримка таких дітей та їх батьків-вихователів, чи прийомних батьків, через виплату соціальної допомоги за принципом «гроші ходять за дитиною».
   Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації через Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведено роботу щодо організації забезпечення виплати вищевказаної допомоги у березні поточного року.
   Виплата надійде найближчим часом через установи уповноважених банків.


 


   11 березня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено селекторну нараду з начальниками районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо організації проведення підготовчої роботи щодо виплати щорічної грошової допомоги ветеранам війни в 2015 році, оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.


 


   11 березня 2015 року директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко проведено нараду з відповідальними працівниками центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо практичного відпрацювання Порядку організації відпочинку демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в районах проведення антитерористичної операції та членів їх сімей, практичного впровадження системи «соціальний паспорт» для кожної сім'ї демобілізованих та надання послуг з психологічної підтримки демобілізованих в період оздоровлення в санаторно-курортних закладах.


 


   На сьогодні найбільш актуальним завданням для органів влади усіх рівнів є комплексне вирішення питань соціального забезпечення, соціального захисту, соціального супроводження військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції.
   На позачерговому засіданні XXVII сесії обласної ради затверджено зміни до «Обласної Комплексної Програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції».
   Згідно з попередніми даними, наданими обласним військовим комісаріатом, орієнтовна кількість військовослужбовців, які будуть підлягати демобілізації в березні-травні 2015 року, складає 1344 особи.
   Саме на вказану категорію військовослужбовців розраховані зміни до Програми, які передбачають запровадження соціального супроводження всіх сімей демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО. З цією метою впроваджено систему «соціального паспорту» на кожну сім'ю демобілізованого військовослужбовця з визначенням найбільш актуальних проблемних питань для сім'ї.
   Важливо, що паралельно з вирішенням питань соціального супроводження буде проведено оздоровлення та надання психологічної допомоги демобілізованим військовослужбовцям та членам їх сімей.


 


        «Надання профреабілітаційних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями».
   
   Професійна реабілітація осіб з обмеженим фізичним можливоястями спрямовується на забезпечення конкурентоспроможності інваліда на ринку праці і його трудового влаштування як у звичайних виробничих умовах, так і у спеціально створених умовах праці.
   Інваліди, діти-інваліди, які потребують спеціальних умов для одержання професійної освіти, за своїм бажанням можуть навчатися у центрах професійної реабілітації, де створюються відповідні умови згідно з державними соціальними нормативами, та у разі необхідності - за навчальними програмами, адаптованими для навчання осіб, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку.
   Органами праці та соціального захисту населення відповідно до вимог Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг, затвердженого постановою КМУ від 31.01.2007 р. № 80 (зі змінами), здійснюється направлення осіб з інвалідністю до центрів професійної реабілітації для здобуття спеціальності відповідно до рекомендацій індивідуальної програми реабілітації.
   В системі Міністерства соціальної політики України функціонує 9 реабілітаційних установ, які здійснюють професійне навчання осіб з інвалідністю, а саме:
- Львівський міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів;
- Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів (с. Лютіж, иївської області);
- Обласний центр професійної, медичної та соціальної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями (Закарпатська область);
- Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів (м. Чернівці);
- Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів;
- Запорізький обласний центр професійної реабілітації інвалідів;
- Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів "Поділля";
- Уманський центр професійної реабілітації інвалідів;
- КУ "Центр професійої реабілітації інвалідв" (Одеська область).
   Для отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційній установі особа з інвалідністю, або його законний представник, письмово звертається до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання та подає наступні документи:
- заяву про надання реабілітаційних послуг;
- копію довідки МСЕК, ЛКК для дітей-інвалідів про встановлення інвалідності;
- копію індивідуальної програми реабілітації;
- копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
- копію ідентифікаційного коду;
- копію документа про освіту;
- рекомендації Державної служби зайнятості;
-медичну довідку форми № 086/о з обов'язковими відмітками психіатра, нарколога, онколога, дерматовенеролога та висновком медкомісії щодо професійної придатності.
   Для отримання реабілітаційних послуг у вищевказаних центрах держава гарантує інвалідам право на безоплатне отримання професійної освіти і пов'язане з цим обслуговування відповідно до медичних показань.
   Повторно не приймаються на навчання інваліди, які вже мають професії (спеціальності), отримані у центрах професійної реабілітації державної та комунальної форм власності, і не працевлаштувалися за набутою професією, крім випадків, якщо за рішенням МСЕК (ЛКК) інвалід у зв'язку з погіршенням стану здоров'я не може працювати за раніше набутою професією і потребує перекваліфікації, центр професійної реабілітації прийме таку особу на навчання.
   Більш детальну інформацію з вищезазначеного питання можна отримати безпосередньо в управліннях праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або за телефоном (0532) 681234.