Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   29 березня 2016 року о 15.00 годині Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено засідання колегії щодо питання роботи зі зверненнями громадян в системі соціального захисту населення області за 2015 рік.
   Колегією зазначено, що за даними моніторингу вищезазначеного питання протягом 2015 року збільшилась кількість звернень від соціально незахищених категорій населення.
   Перед районними управліннями праці та соціального захисту населення поставлено чіткі завдання щодо забезпечення всебічного, комплексного розгляду звернень громадян з наданням вичерпних та зрозумілих роз'яснень щодо надання різних видів державних соціальних гарантій з посиланням на норми діючого законодавства.
   Пріоритетними завданнями в роботі системи соціального захисту населення області на поточний рік в питанні роботи зі зверненнями громадян визнано забезпечити:
   - сталу роботу телефонних «гарячих» ліній з питань надання житлових субсидій та державної соціальної допомоги;
   - постійну співпрацю з громадськими організаціями в частині інформування про спрощення порядку надання житлових субсидій, адресного підходу при наданні пільг окремим категоріям громадян, наданні державних соціальних допомог та гарантій.


 

   29 березня 2016 року в облдержадміністрації за участі представників управління Національної поліції, облпрофради, підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за лютий 2016 проінформувала директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
   За оперативними даними моніторингу станом на 28.03.2016 статистична заборгованість із заробітної плати на 18 економічно активних підприємствах зменшилася на 2,1 млн.грн. (до 19,8 млн.грн.) проте, залишаються не виплаченими 5,3 млн.грн. поточної заробітної плати.
   Найбільші суми зарплатних боргів станом на 28.03.2016 мають:
   - ТОВ "Гадячсир" - 10,3 млн.грн.
   - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 5,5 млн.грн.
   - ТОВ "Техмолпром" - 4,9 млн.грн.
   - ПАТ "Полтавхіммаш" - 1,5 млн.грн.
   - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 1,3 млн.грн.
   - Приватний ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" - 1,1 млн.грн.
   - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 795 тис.грн.
   - ТОВ "Електромонтаж 410" - 585 тис.грн.
   Про ситуацію на підприємствах галузі, перспективи погашення зарплатних боргів доповіли керівники галузевих департаментів (управлінь) облдержадміністрації, про ситуацію на ТОВ "Гадячсир" та ТОВ "Техмолпром", перспективи погашення заборгованості із заробітної плати за умови нарощування обсягів виробництва та розширення ринків збуту продукції - заступник директора підприємства. Про відкриття кримінальних проваджень щодо керівників зазначених підприємств проінформував представник Головного управління Національної поліції у Полтавській області.
    На засіданні розглянуте питання щодо перспектив погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах та завершення ліквідаційних процедур.
   За результатами засідання визначені конкретні завдання галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, Управлінню Держпраці у Полтавській області, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.   

   На виконання Указу Президента України № 150 від 18.03.2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» та забезпечення виконання програми надання державних пільг учасникам АТО та сім'ям загиблих учасників АТО органами праці та соціального захисту населення Полтавської області проводиться постійна робота щодо соціального захисту вищевказаної категорії громадян.
   Наразі, в області статус учасника бойових дій мають 5468 військовослужбовців, з яких 97 осіб мають інвалідність, 112 сімей є членами сім'ї загиблого ветерана війни.
   В області з 2014 року за ініціативою Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації запроваджено соціальне супроводження всіх сімей загиблих учасників АТО. Це стосується 112 сімей області на яких складено «соціальні паспорти» та забезпечено вирішення проблемних питань, які є в кожній сім'ї, та що входять до компетенції органів місцевої влади.
   На поточний рік запроваджено соціальний супровід інвалідів, які отримали поранення, втратили функціональні можливості нижніх кінцівок під час участі в АТО.
   В області діє обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки. На соціальний захист учасників АТО і членів сімей загиблих за минулий рік спрямовано 12,5 мільйонів гривень.
   В 2015 році за кошти вищевказаної програми оздоровлено 1782 учасники АТО та членів їх сімей. В поточному році буде продовжено надання санаторно-курортних послуг демобілізованим учасникам АТО Згідно попередніх даних потреба в оздоровленні на 2016 рік складає 1564 путівки, на загальну суму 6 мільйонів 100 тисяч гривень.
   У 2015 році поліпшення житлових умов проживання потребувало 28 сімей учасників АТО. Всі потребуючі забезпечені житлом, в тому числі 16 сімей загиблих учасників АТО та 5 учасників бойових дій із числа інвалідів.
   На обліку в органах місцевої влади перебуває 9 сімей загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов.
   Наразі, в 2016 році продовжують діяти державні програми забезпечення житлом сімей учасників АТО - загиблих та інвалідів I –II групи. Після виділення коштів в області терміново розпочнеться робота райдержадміністраціями та міськвиконкомами по придбанню житла для сімей, що перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.

 
Встановлення статусу інваліда війни особам, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції

   Статтею 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено встановлення статусу інваліда війни особам, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції (у тому числі волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районі антитерористичної операції в період її проведення.
   Порядок надання статусу інваліда війни вказаній категорії громадян затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 685 від 8 вересня 2015 року.
   Підставою для встановлення статусу є документи:
   - довідка медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;
   - довідка керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил про добровільне забезпечення або добровільне залучення особи до забезпечення проведення антитерористичної операції або рішення суду про встановлення факту добровільного забезпечення або добровільного залучення особи до забезпечення проведення антитерористичної операції у разі відсутності зазначеної довідки.
   Для розгляду питання встановлення статусу інваліда війни необхідно звертатися з відповідними документи до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації особи, якій встановлюється статус.

 

   На виконання Указу Президента України № 702 «Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» та, відповідно, розробленого обласного Плану заходів Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в повному обсязі забезпечується надання державних соціальних гарантій громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.
   Пріоритетним напрямком роботи Департаменту на 2016 рік визначено розширене та більш адресне охоплення соціальним захистом вищевказаної категорії громадян на обласному рівні.
   З цією метою розроблено низку заходів, щодо забезпечення реалізації поставлених завдань.
   Зокрема, в області проводиться аналіз матеріально-побутових умов проживання осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, згідно якого обстежуються умови проживання інвалідів–чорнобильців, сімей, я яких проживають діти, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей-сиріт, вдів учасників ліквідації аварії та надається матеріальна підтримка потребуючим, вирішуються нагальні потреби соціального спрямування.
   В рамках обласної "Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки" збільшено видатки з обласного бюджету на соціальний захист вищевказаної категорії громадян:
   1632,1 тис. грн. - на забезпечення безкоштовними медикаментами та зубопротезуванням ;
   1132,0 тис. грн. - для виплати разової адресної допомоги дружині (чоловіку) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, з розрахунку 100,0 грн. на одну особу;
   24,0 тис. грн. - для виплати разової грошової допомоги сім'ям, у складі яких є діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 1000 грн. на одну особу.
   Окремо, Департаментом внесено пропозицію щодо виділення 300,0 тис. грн. для забезпечення життевонеобхідними медикаментами на амбулаторне лікування 6 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, які за медичними показниками потребують постійного прийому високовартісних ліків, що надасть можливість рівномірно розподілити раніше виділений обсяг коштів на пільгове медичне забезпечення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   На районному рівні, відповідно до рекомендацій Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в місцевих програмах додатково передбачено 1602,4 тис.грн., які будуть спрямовані на забезпечення додаткових соціальних гарантій громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та проведення заходів до 30-річчя аварії на ЧАЕС .
   З 2015 року придбання санаторно-курортних путівок для лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи здійснюється районними управліннями на місцях, що дало змогу в повному обсязі врахувати потреби громадян у лікуванні відповідно профілів захворювання, зокрема, враховувати побажання громадян лікуватися в санаторно-курортних закладах місцевої бази.

 
Забезпечення учасників антитерористичної операції соціальною та професійною адаптацією

   З моменту набуття статусу ветерана війни учасник АТО набуває право на отримання послуги з безоплатної соціальної та професійної адаптації.
   Соціальна та професійна адаптація це:
   курси цільового призначення – підвищення кваліфікації з метою вивчення нового обладнання, виробів, товарів, матеріалів, послуг, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, питань економіки та фінансів, законодавчих та інших нормативно-правових актів тощо;
   професійне навчання – первинна професійна підготовка, перепідготовка, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього рівня, підвищення кваліфікації та спеціалізації, спрямовані на здобуття або удосконалення професійних знань, умінь та навичок.
   Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.
   В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява.
    До заяви необхідно додати такі документи:
   • копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
   • копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

   До уваги учасників АТО:

   Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
   Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців, а підвищення кваліфікації шляхом навчання на курсах цільового призначення установлюється від 20 до 500 годин.
   Професійне навчання учасників АТО може здійснюватися у групах чисельністю не більше 30 осіб, а також на умовах включення їх до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.
   Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення учасники АТО отримують посвідчення встановленого зразка.

Директор Департаменту праці та соціального
захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


 
Забезпечення учасників антитерористичної операції психологічною реабілітацією

   З моменту набуття статусу ветерана війни учасник АТО набуває право на отримання послуги з безкоштовної психологічної реабілітації.
   Для отримання такої послуги необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.
   В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява.
   До заяви необхідно додати такі документи:
   • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
   • копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

   Після подачі заяви та надання необхідних документів, учасник АТО отримає направлення на реабілітацію, в якому будуть зазначені дата початку та дата закінчення терміну реабілітації.
   Звертаємо увагу на те, що для отримання психологічної реабілітації жодних документів в медичних установах оформлювати не потрібно.

   До уваги учасників АТО:

   Реабілітаційні установи, які надають послуги з психологічної реабілітації у першому кварталі 2016 року:
   • ДП "Клінічний санаторій "Курорт Березівські мінеральні води", Харківська область;
   • ДП "Південь-Курорт-Сервіс" санаторій "Орізонт", Одеська область;
   • ТОВ "Санаторій "Феофанія" , м. Київ;
   • Менський санаторій "Остреч" , Чернігівська область.

Директор Департаменту праці та соціального
захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


 
Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2016 році.

   Органами соціального захисту населення проводиться підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
   В 2016 році Уряд ухвалив рішення збільшити розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачується до 5 травня. У середньому збільшення становитиме 5 % порівняно з минулим роком. Зокрема, інваліди війни отримають допомогу на 110-140 грн. вищу, ніж у 2015 році.
   Так, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 141 «Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» у поточному році щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах: 1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: - інвалідам I групи –2975 гривень; - інвалідам II групи – 2600 гривень; - інвалідам III групи – 2310 гривень; 2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 920 гривень; 3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2975 гривень; 4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 465 гривень; 5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 170 гривень.
   Цього року грошову допомогу всього отримають близько 56 тис. ветеранів війни, які проживають на території Полтавської області.
   Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Органами праці та соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, тому звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.
   Виплату допомоги буде проведено до 5 травня 2016 року.

 

   15 березня 2016 року в облдержадміністрації за участі представників управління Національної поліції, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, облпрофради, підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан заборгованості із заробітної плати на проінформувала директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
   Загальна заборгованість із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області (за оперативними даними станом на 01.03.2016) складала 39,7 млн.грн.
   Заборгованість на економічно активних підприємствах склала 21,9 млн.грн. (на 18 підприємствах). При цьому, 95% (20,9 млн.грн.) заборгували вісім економічно активних підприємств: ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи – 9,2 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" – 4,3 млн.грн., ДП "Полтавський облавтодор" та його філії ? 3,3 млн.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,2 млн.грн., Приватний ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" – 1 млн.грн., ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 720 тис.грн., ПАТ "Полтавхіммаш" - 713 тис.грн., ТОВ "Електромонтаж 410" – 425 тис.грн.
   На засіданні заслухана детальна інформація керівників галузевих департаментів (управлінь) облдержадміністрації та керівників підприємств-боржників щодо стану та перспектив погашення зарплатних боргів.
   Про відкриття кримінальних проваджень щодо посадових осіб 13 підприємств-боржників із заробітної плати проінформував представник Головного управління Національної поліції у Полтавській області
   За результатами засідання визначені конкретні завдання галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, Управлінню Держпраці у Полтавській області, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.  


 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастроф проведено фінансування за лютий 2016 року в повному обсязі:
   - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11666 одержувачам на загальну суму 3 112,4 тис. грн..;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному році за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 
Про виплату щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по лютий 2016 року в повному обсязі.
   14 березня 2016 року в область надійшли кошт для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 7 736 сім'ям за березень 2016 року на суму 9,6 млн. грн..
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через АТ «Ощадний банк України».
   

Директор Департаменту праці та соціального
захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


 
Інформація про проведення засідання

   Під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла 15 березня 2016 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби облдержадміністрації за участі представників громадської ради при Полтавській облдержадміністрації, релігійних громад та обласного військового комісаріату.
   На засіданні розглядалися заяви про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадян, які належать до релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю та питання щодо скасування попереднього рішення про направлення на альтернативну службу.

 
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИПЛАТИ ДЕРЖАВНИХ ДОПОМОГ, КОМПЕНСАЦІЙ

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за березень 2016 року.
   Всього в області перебуває на обліку 166 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 518 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у березні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,86 млн. грн..
   09.03.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення вплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 
ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИПЛАТИ ДЕРЖАВНИХ ДОПОМОГ, КОМПЕНСАЦІЙ

   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за березень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 142, 7 тис. одержувачів зазначених видів виплат:
   Для здійснення виплати вказаних допомог за березень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 104,8 млн. грн..
   09 березня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
У зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи 2016 рік оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи

   Питання соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи завжди залишаються актуальними і перебувають в області на особливому контролі.
   В минулому році на виконання державних програм соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи області спрямовано 44,5 млн. грн., в поточному році з державного бюджету на зазначені цілі передбачено 50,7 млн.грн.(збільшено на 14 %).
   З серпня 2015 року на 30% підвищено розмір щомісячної компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Для Полтавської області наказом Мінсоцполітики від 12.10.2015 №1006 затверджено розмір таких виплат:
    - для осіб 1 категорії – 401,40 грн.,
    - для осіб 2 категорії – 200,70 грн
   Всього в області у 2015 році компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування отримали 11,8 тисяч постраждалих громадян на загальну суму 31,8 млн.грн. На 2016 рік на виплату зазначеної компенсації передбачено області 38,5 млн.грн., із яких профінансовано 6,5 млн.грн. Даний вид виплат є компенсацією, тому виплата у поточному місяці здійснюється за попередній. В лютому виплачена компенсація за січень, найближчим часом громадяни отримають компенсацію за лютий поточного року.
   Додаткові соціальні гарантії для постраждалих громадян передбачено обласною Комплексною програмою соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки. З обласного бюджету на соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в минулому році спрямовано 2,1 млн. грн. В поточному році збільшено видатки з обласного бюджету на пільгове медичне забезпечення, на виплату разової адресної допомоги вдовам та сім'ям, у складі яких є діти-інваліди, загальна сума видатків складе 2,5 млн.грн.
   На розгляд чергової сесії Полтавської обласної ради Департаментом винесено пропозицію щодо додаткового виділення коштів в сумі 300,0 тис. грн. для забезпечення життєво необхідними медикаментами на амбулаторне лікування 6 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, які за медичними показниками потребують постійного прийому відповідних препаратів.

 
Актуально про житлові субсидії

    Користуюся субсидією для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг з жовтня 2015 року. Чи необхідно звертатися за перерахунком субсидії в зв'язку зі зміною тарифів з 1 березня 2016 року на електроенергію?
   Ні. Звертатися не потрібно, перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію здійснюється без звернення громадян. При цьому обов'язкова частка плати сім'ї за житлово-комунальні послуги залишається не змінною, змінюється лише розмір призначеної субсидії.

   За призначенням субсидії звернувся в травні 2015 року. Коли необхідно звертатися за її продовженням?
   За продовженням субсидії звертатися не потрібно. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:
   на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня;
   на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня.
   Після закінчення терміну отримання субсидії управління праці та соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період без особистого звернення, для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.
   Однак, якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, не перевищує обов'язкового відсотка платежу протягом двох сезонів підряд, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на наступний період на підставі звернення громадянина.

   Я, переміщена особа переїхала з Луганської області на даний час проживаю на квартирі без реєстрації.
   Чи можливо призначити субсидію на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з наявною відміткою міграційної служби про реєстрацію місця проживання?

   Субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
   На підставі рішення районної держадміністрації та виконавчого органу міської і районної ради та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла.
   Враховуючи викладене, субсидія може бути призначена лише за наявності реєстрації місця проживання або на підставі договору найму (оренди) житла.
   Однак, відповідно до положень Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» місце перебування – адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік, а реєстрація – внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місця перебування особи із зазначенням адреси житла.
   Реєстрація місця перебування дозволить розглянути питання щодо призначення житлової субсидії згідно з діючим порядком.
   

Директор Департаменту праці та соціального
захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


 
До уваги отримувачів допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

   На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (від 24.12.15 №911-УІІІ) Урядом 25 грудня поточного року схвалено постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" № 1181.
   Зазначеним нормативно-правовим актам з 1 січня 2016 року допомога дітей одиноким матерям та тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів призначаються з урахуванням доходу сім'ї.
   Допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   З метою соціального захисту дітей, які виховуються одинокими батьками Урядовим рішенням збережено право на отримання з 1 січня поточного року допомоги на дітей одиноким матерям та тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляється від сплати аліментів, особам, які звернуться за її продовженням за новими умовами до 1 квітня поточного року, тобто у період з січня по березень 2016 року.
   Для визначення права на призначення вказаних допомог до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного проживання) подаються наступні документи: - заява та декларація про доходи та майновий стан (бланки таких документів одержите в управліннях праці та соціального захисту населення); - довідки про доходи усіх членів сім'ї за період з 01.07.2015 по 31.12.2015 року (крім довідок про розмір пенсії та державних допомог).
   Особи, які не отримували допомогу у 2015 році та звернуться за призначенням зазначених допомог вперше, допомога призначатиметься з місяця звернення і доходи сім'ї визначатимуться за 6 місяців, що передує місяцю звернення.