Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   29 березня 2017 року о 14-00 год. відбулося засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації, голови робочої групи Пругло О.Є.
    На засіданні робочої групи:
    1. Погоджено надання листа підтримки благодійній організації «Міжнародний благодійний фонд «Всесвіт» про доцільність визнання вантажу, що планується отримати, гуманітарною допомогою.
   2. Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення, заступник голови робочої групи Черняк Н.С. проінформувала щодо визнання вантажів гуманітарною допомогою в 2017 році. Залишок розмитнених вантажів гуманітарної допомоги в благодійній організації «Християнська гуманітарна місія «Єдність 1» м. Кременчук станом на 01.03.2017 року складала 85527 кг.

 

   27.03.2017 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла, за участю першого заступника директора Департаменту Н.С.Черняк та секретаря комісії Є.О. Шевченко.
   Розглянуто 3 пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року № 886 « Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках 2-м заявникам.

 

   29 березня 2017 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації О. Є. Пругла проведено засідання обласної спостережної комісії. У засіданні взяли участь перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Черняк Н.С., представники обласного центру зайнятості, Полтавського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, БО «Світло надії», районних спостережних комісій виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради, виконавчого комітету Лубенської міської ради, Карлівської райдержадміністрації.
   На засіданні заслухано інформацію щодо:
   - роботи спостережних комісій за 2016 рік;
   - здійснення соціального супроводу звільнених осіб;
   - профорієнтаційної роботи щодо підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлені волі на певний строк, забезпечення реєстрації та взяття на облік звільнених осіб, які потребують працевлаштування та надання допомоги в працевлаштуванні зазначеним особам;
   - надання медичної допомоги особам, звільненим з місць позбавлення волі, хворим на туберкульоз;
   - роботи Центру БО «Світло надії» у 2016 році про адаптацію осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яка буде направлена до відповідних служб для виконання.
 

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за березень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 135,4 тис одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за березень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 138,3 млн. грн..
   6 та 20 березня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 
В області зменшилася заборгованість із заробітної плати

   Зважаючи на соціальну значимість, питання погашення заборгованості із заробітної плати є в області одним з найважливіших у діяльності органів влади. У тісній співпраці з контролюючими органами та іншими заінтересованими сторонами вживаються системні заходи, направлені на погашення зарплатних боргів, особливо на економічно активних підприємствах.
   У лютому п.р. загальна сума заборгованості із заробітної плати зменшилася на 2,3 млн. грн. і на 1 березня склала 25,7 млн. грн., в основному, за рахунок економічно активних підприємств. Повністю погашено зарплатні борги перед працівниками ДП "Полтавський облавтодор" (включаючи філії) - 2,3 млн. грн. та Філії "Полтавський виробничо-експлуатаційний технічний вузол зв'язку" ДП "Укрдорзвязок" - 82 тис. грн., зменшено - на трьох економічно активних підприємствах на 695 тис. грн. Заборгованість погашена майже перед 1 тис. працівників.
   Станом на 1 березня зарплатні борги мали 11 економічно активних підприємств на суму 8,8 млн. грн., найбільші з яких: ТОВ "Техмолпром" (м.Гадяч)– 3,4 млн. грн., ТОВ "Гадячсир" (м.Гадяч) – 2,1 млн. грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" (Полтавський район) – 1,1 млн. грн., ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" (м.Горішні Плавні) – 835 тис. грн., ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" (м.Кременчук) - 737 тис. грн.
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації здійснюється щотижневий моніторинг виплати заборгованої заробітної плати на підприємствах області. За оперативними даними, за дві декади березня статистична заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах порівняно з 01.03.2017 зменшилася на 1,3 млн. грн.
   На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України Розенка П.В. від 20.01.2017 в області забезпечено розроблення графіків погашення заборгованості із заробітної плати у 2017 році по кожному економічно активному підприємству-боржнику та контроль за станом їх виконання.

 
Про стан погашення заборгованості із заробітної плати

   Станом на 01.03.2017 загальна заборгованість із заробітної плати становила 25,7 млн. грн., у тому числі:
   – 8,8 млн. грн. (34,2 %) на 11 економічно активних підприємствах;
   - 16,3 млн. грн. (63,6 %) на 16 підприємствах-банкрутах;
   - 576 тис. грн. (2,2 %) на 5 економічно неактивних підприємствах.
   До початку поточного року загальна заборгованість зменшилася на 1,5 млн. грн. (5,5%), у тому числі на економічно активних підприємствах - на 1,4 млн. грн. (14%).
   Порівняно з попереднім місяцем загальна заборгованість зменшилася на 2,3 млн. грн. (8%), у тому числі на економічно активних підприємствах - на 2,1 млн. грн. (19%).
   Станом на 01.03.2017 із загальнообласної суми боргу економічно активних підприємств 93,4% (8,2 млн. грн.) припадає на п'ять підприємств:
   - ТОВ "Техмолпром" – 3,4 млн. грн.,
   - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи – 2,1 млн. грн.,
   - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,1 млн. грн.,
   - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 835 тис. грн.,
   - ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" - 737 тис. грн.
   У лютому п.р. зменшено зарплатні борги на трьох економічно активних підприємствах на загальну суму 695 тис. грн. (найбільше, на 671 тис. грн., на ТОВ "Гадячсир"), повністю погашено - на ДП "Полтавський облавтодор" (включаючи філії) - 2,3 млн. грн. та Філії "Полтавський виробничо-експлуатаційний технічний вузол зв'язку" державного підприємства "Укрдорзвязок" - 82 тис. грн.
   Заборгованість 16 підприємств-банкрутів станом на 01.03.2017 склала 16,3 млн.грн., що на 192 тис. грн. менше порівняно з попереднім місяцем. З них 9 підприємств перебувають у процедурі ліквідації (сума заборгованості 10,2 млн. грн.).
   На виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України Розенка П.В. від 20.01.2017 в області забезпечено розроблення графіків погашення заборгованості із заробітної плати у 2017 році по кожному економічно активному підприємству-боржнику та контроль за станом їх виконання.
   Від обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати з початку 2017 року направлені звернення до Міністерства освіти і науки України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАК "Надра України", ПАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" щодо сприяння у вирішенні питань погашення зарплатних боргів на підприємствах, що знаходяться у сфері управління центральних органів виконавчої влади.
   За оперативними даними щотижневого моніторингу, станом на 20.03.2017 статистична заборгованість із заробітної плати на економічно активних підприємствах порівняно з 01.03.2017 зменшилася на 1,3 млн. грн.

 

   Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2017 №119 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей" внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719, якою затверджено механізм надання цільової грошової компенсації на придбання житла сім'ям учасників АТО, що потребують поліпшення житлових умов і перебувають на обліку як такі, що потребують поліпшення житлових умов, відповідно до норм житлового законодавства.
   Внесеними змінами розширено коло осіб, на яких поширюється дія постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719. На даний час право на отримання грошової компенсації на придбання житла мають:
   члени сімей загиблих військовослужбовців, осіб, які брали участь у добровольчих батальйонах, здійснювали волонтерську діяльність в районі проведення антитерористичної операції і загинули, померли (пропали безвісти) внаслідок поранення, контузії, каліцтва;
   військовослужбовці, особи, які брали участь у добровольчих батальйонах, здійснювали волонтерську діяльність в районі проведення антитерористичної операції з числа осіб з інвалідністю І-ІІ групи інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва;
   особи, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала, внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.
   Визначення осіб, потребуючими поліпшення житлових умов, належить до повноважень виконавчих комітетів сільських, селищних міських рад та врегульовано Житловим кодексом Української РСР (зі змінами).
   Розгляд заяв на виплату компенсації за належні для отримання жилі приміщення, розрахунок розміру компенсації та прийняття рішення про її призначення здійснюють уповноважені комісії, створені при райдержадміністраціях, міськвиконкомах, виконкомах міських районних рад.
   За рахунок виплаченої компенсації, протягом року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку, члени сімей загиблих та особи з інвалідністю самостійно використовують призначену їм грошову компенсацію на придбання житла в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або вторинному ринку в будь-якому населеному пункті на території України.

 

   20 березня 2017 року на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Департаментом соціального захисту населення о 13.00 проведено вебінар в режимі прямої трансляції на тему: «Зміни в чинному законодавстві щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю та учасників антитерористичної операції».

 
Про виплату компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії 1 і 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Відповідно до ст. 20, ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено виплату компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії 1 і 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Згідно з нормами чинного законодавства виплата компенсації здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати компенсації законодавством не встановлена.
   Відповідно до п.9 постанови Кабінету Міністрів України від 20.09.2005р. № 936 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Міністерство соціальної політики України у місячний строк після прийняття закону про Державний бюджет на відповідний рік визначає в розрізі областей розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії 1і 2.
   Наказом Міністерства соціальної політики України від 25.01.2017 року № 111 визначені розміри компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорії 1 і 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2017 рік для Полтавської області:
   для 1 категорії – 401,40 грн.,
   для 2 категорії - 200, 70 грн.
   Станом на 14.03.2017 року на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в Полтавській області проведена виплата компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування по лютий 2017 року. Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   В Україні запрацював портал державних послуг iGov - надання державних послуг online.
   Для того, щоб скористатися електронними послугами online, необхідно мати доступ до Інтернету. Потрібно зайти на сайт igov.org.ua та обрати необхідну послугу для оформлення.
   Всі послуги безкоштовні як для громадян, так і для держави. Можна в будь-який час подати заявку та дочекатися виконання цієї послуги.
   Платними є ті послуги, які сплачувались і за умов звичайної процедури їхнього оформлення.
   На виконання доручення облдержадміністрації з метою забезпечення доступу заявників (фізичних та юридичних осіб) до послуг які надаються виключно Департаментом, за допомогою телекомунікаційної мережі Інтернет та електронних документів з використанням програмних засобів порталу державних послуг iGov.org.ua (далі - Портал) для приймання електронних заяв затверджено перелік послуг, які можуть надаватися в електронній формі через Портал:
   - запис на прийом до керівника;
   - запит на отримання публічної інформації.

 

   14 березня 2017 року в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації із залученням представників Громадської ради відбулося публічне представлення звіту про використання бюджетних коштів за 2016 рік.
   В заході взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Білокінь М.І., директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Кропивка П.А., голова Громадської ради при облдержадміністрації Голуб В.С., директори Департаментів, управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації, представники засобів масової інформації та громадськість.
   Від Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, як головного розпорядника бюджетних коштів галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення», участь у заході взяли перший заступник директора Департаменту – начальник управління фінансів та стаціонарних установ Черняк Н.С. та заступник начальника управління фінансів та стаціонарних установ – начальник планово-фінансового відділу Департаменту Жигилій Р.С.
   За результатами обговорення звіту зауважень до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, як головного розпорядника бюджетних коштів галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» не надходило.
 

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за лютий 2017 року в повному обсязі:
   - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,4 тис. одержувачам на загальну суму 3 044,4 тис. грн.
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 
Запитання - відповіді щодо порядку призначення житлових субсидій
1. Якщо сім'я придбала житло або автомобіль, чи вплине вказаний факт на право отримувати субсидію?
   На загальних підставах субсидія не призначається тим, хто протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги (одноразово), протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, що перевищує 50 тис. грн.
   Якщо купівлю (придбання) здійснено на суму понад 50 тис. грн. в період отримання субсидії, надання субсидії не припиняється до закінчення терміну її призначення, вказаний факт буде враховано при визначенні права на призначення субсидії на наступний період.
   Звертаємо увагу, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати територіальне управління соціального захисту населення про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень та надати відповідні документи.

2. Якщо сім'єю продано житло чи транспортний засіб, чи буде враховано отриманий дохід при розрахунку субсидії?
   При призначенні субсидії враховуються доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб за даними Державної фіскальної служби. Якщо продаж здійснено в період, за який враховується дохід, при розрахунку субсидії буде враховано отриманий дохід від продажу майна чи транспортного засобу.

3. Чи впливає на право отримання субсидії отримання будинку у спадок?
   Вартість майна, отриманого у спадок, не включається до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії.

4. Чи є випадки, коли субсидія може призначатися у виняткових випадках, тобто за рішенням спеціальної комісії?
   Питання призначення житлової субсидії, як виняток, виноситься на розгляд комісій, створених при райдержадміністраціях, виконавчих органів міських, районних у містах рад, зокрема, у разі:
    - призначення, в окремих випадках субсидії, особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;
    - у разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку);
    - будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю або оплатив послуги (крім житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності) на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;
   Крім того, комісіями у виняткових випадках може прийматися рішення щодо призначення субсидії непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла (що перевищує встановлену соціальну норму житла - 13,65 кв. метра на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство).

Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається виключно на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з урахуванням особливих обставин, які склалися в сім'ї.

 
З грудня 2016 року змінено підхід до врахування доходів приватних підприємців при призначенні державної допомоги на дітей одиноким матерям

    Право на отримання допомоги на дітей одиноким матерям мають:
   - одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері;
   - мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
    Допомога надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
    Прожитковий мінімум у 2017 році становить з 01.01.2017:
   - для дітей віком до 6 років - 1355 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років - 1689грн.;
   - для дітей віком від 18 до 23 р., за умови навчання (в розмірі, як для працездатних осіб) – 1600 грн.
    Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу визначається: як сума доходів всіх членів сім'ї за 6 місяців поділена на 6 та на кількість членів сім'ї.
    При цьому звертаємо увагу, що постановою Уряду від 30.11.2016 № 890 (набрала чинності з дня опублікування 14.12.2016) змінено підхід до врахування доходів фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування.
    Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку І групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, чинного на відповідний місяць (3200 грн.). Для ІІ і ІІІ груп до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід на рівні трьох і чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (4800 грн. та 6400 грн.), відповідно.
    До сукупного доходу сім'ї не включається частина допомоги при народженні дитини та допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форм власності, а також розмір допомоги на який визначається право.

 

   У рамках програми «Посилення участі громадського суспільства у роботі Міністерства соціальної політики України та процесі національного примирення», запровадженого спільно Мінсоцполітики та Міжнародною організацією «Stabilization Support Services» за підтримки Уряду Великої Британії проведено тренінги для працівників системи соціального захисту області, які працюють з внутрішньо переміщеними особами.
   Обговорено питання соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, практику співпраці з представниками міжнародних організацій, неурядових організацій і волонтерських рухів, які надають допомогу ВПО та громадянам, що опинилися у скрутних соціальних обставинах.  

 
Виплата у 2017 році одноразової грошової допомоги особам, які отримали тяжкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження, побої,мордування під час участі в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р. та членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю у зазначених акціях

   01.02.2017 року Урядом прийнято постанову №35 , якою у поточному році підвищено розміри виплат одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, та особам, які отримали тяжкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у зазначених акціях.
   Виплата одноразової грошової допомоги зазначеним особам у 2017 році виплачуватиметься виходячи із розмірів кратних прожитковому мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня 2017 р., а саме:
   - членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, та осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України, - у 200-кратному розмірі (320 000 грн.);
   - особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, - у 100-кратному розмірі (160000 грн.);
   - особам, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у масових акціях громадського протесту, - у 50-кратному розмірі (80000 грн.);
   - особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту, - у 30-кратному розмірі (48000 грн.).
   Виплата одноразової грошової допомоги особам, які мали право на її отримання у 2014-2016 роках, але не отримали таку допомогу, здійснюється з урахуванням неотриманих сум допомоги.
   Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.
   Право на виплату вказаних видів одноразових грошових допомог в області мають 19 осіб.

 
Виплата соціальних стипендій пільговим категоріям студентів

   28 грудня 2016 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів».
   Відповідно до вказаної Постанови з 1 січня 2017 року призначення та виплата соціальних стипендій проводиться вищими навчальними закладами студентам (курсантам), які навчаються за денною формою за державним замовленням.
   Управління соціального захисту населення забезпечують перерахування коштів вищим навчальним закладам для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам):
   - до 1 вересня 2017 р. — відповідно до поданих вищими навчальними закладами списків студентів (курсантів), які мають право на отримання соціальних стипендій;
   - з 1 вересня 2017 р. — відповідно до поданих вищими навчальними закладами списків студентів (курсантів), які мають право на отримання соціальних стипендій, після проведення звіряння відповідних даних з відомостями про таких осіб, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.

Право на соціальні стипендії мають наступні пільгові категорії студентів:
   - діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також студенти (курсанти) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;
   - особи, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20 - 22 і 30 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
   - шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;
   - особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, - протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти;
   - особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та їх дітей (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);
   - діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);
   - діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років);
   - діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років).
   08 лютого 2017 року постановою Уряду № 81, яка набрання чинності 18 лютого 2017 року (з дня її опублікування), внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів.
   Внесеними змінами передбачено, що для студентів (курсантів) вищих навчальних закладів, які звернуться у період з січня по квітень 2017 року за наданням соціальних стипендій, зазначені стипендії призначаються з 1 січня 2017 року на умовах, визначених вказаним вище Порядком.
   Крім того, доповнено перелік осіб, які мають право на соціальні стипендії, такими категоріями:
   - діти-інваліди та особи з інвалідністю І-ІІІ групи;
   - студенти (курсанти) із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
   - особи, яким призначені соціальні стипендії Верховної Ради України для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей згідно з постановою Верховної Ради України від 24 жовтня 2002 р. № 218-IV.
   Соціальна стипендія не виплачується студентам (курсантам), які перебувають в академічній відпустці.
   Студентам (курсантам), які мають право на отримання соціальної стипендії та академічної стипендії, надається один вид стипендії за їх вибором. При цьому студентам (курсантам) із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надано право на отримання одночасно соціальної та академічної стипендії.
   Якщо студент (курсант) має право на призначення соціальної стипендії за кількома підставами, соціальна стипендія виплачується відповідно до однієї з підстав за вибором студента (курсанта).
   Внесеними змінами також доповнено перелік документів для отримання соціальної стипендії в залежності від категорії осіб.
   Зокрема, як альтернативу передбачено, що для призначення соціальної стипендії особам, визнаним учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та їх дітям надається копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.