Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   Протягом березня 2018 року спеціалісти Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації приймали активну участь у заходах, присвячених розгляду гострих питань щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади та шляхів їх вирішення, а також питання щодо можливої взаємодії у розробці регіональних програм для внутрішньо переміщених осіб.
   Так, 13 березня 2018 р. за ініціативою ГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» в Полтаві відбувся круглий стіл на тему «Як відбувається інтеграція переселенців у місцеві громади: досвід Полтавщини» за участі спеціалістів Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, регіональних експертів, представників інших органів влади, місцевого самоврядування та переселенців.
   Питання, що виникли на круглому столі, активно обговорювались 28.03.2018 р. в Інтеграційному центрі для внутрішньо переміщених осіб та місцевої громади на засіданні фокус-групи за участі представників Департаменту соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Полтавського обласного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді, представників громади та внутрішньо переміщених осіб області. Обговорено питання комунікацій внутрішньо переміщених осіб із владою, необхідність створення єдиної інформаційної платформи для внутрішньо переміщених осіб області, а також вирішення житлового питання - отримання земельних ділянок внутрішньо переміщеними особами для будівництва житла.

 


   29 березня 2018 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено засідання колегії в ході якої розглянуто питання щодо стану виконання державних та обласної програм соціального захисту населення учасників анти терористичної операції, учасників Революції Гідності та членів їх сімей.
   За результатами засідання винесено рішення до виконання.

 


   28 березня 2018 року в облдержадміністрації за участі представників галузевих департаментів облдержадміністрації, голів Полтавської та Чутівської райдержадміністрацій відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за лютий п.р. на підприємствах області проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
   За статистичними даними на 01.03.2018 сума загальної заборгованості із заробітної плати склала 40,3 млн. грн., у тому числі 25 млн. грн. заборговано працівникам десяти економічно активних підприємств. При цьому, 97% (24,2 млн. грн.) складає заборгованість шести економічно активних підприємств: ПрАТ "Пласт" – 10,4 млн. грн., ТОВ "Полтавамолпрод" – 6,3 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" – 2,6 млн. грн., ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" – 2,4 млн.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,5 млн. грн., ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" – 1,1 млн. грн.
   За оперативними даними щотижневого моніторингу станом на 26.03.2018 статистична заборгованість на економічно активних підприємствах зменшилася на 2,2 млн.грн.
   Робоча група розглянула заходи, що вживаються Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації та керівниками підприємств, які перебувають в оперативному галузевому управлінні Департаменту: Філія "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів", ДП "Жовтневий спиртовий завод", ДП "Лохвицький спиртовий комбінат" для вирішення питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про перспективи погашення зарплатних боргів перед працівниками Філії "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський КХП" поінформував голова Чутівської райдержадміністрації Апряткін С.М. та надав робочій групі графік погашення заборгованості.
   За участі керівника розглянута ситуація з виплатою заробітної плати на ПрАТ "Будівельне управління № 9" "Полтаванафтогазбуд".
   Управлінням Держпраці у Полтавській області проінформовано про заходи контролю за дотриманням суб'єктами господарювання законодавства про оплату праці. З початку 2018 року здійснено 10 перевірок стану дотримання вимог законодавства про працю на підприємствах-боржниках. За порушення встановлених строків виплати заробітної плати винесено 6 постанов на загальну суму фінансових санкцій 67 тис. грн. За результатами проведених перевірок 6 матеріалів інспекційних відвідувань направлено до правоохоронних органів для надання юридичної оцінки по відношенню до посадових осіб в діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, яке передбачене статтею 175 Кримінального кодексу України.
   Голова обласної робочої групи Пругло О.Є. визначив завдання галузевим департаментам облдержадміністрації щодо виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України Розенка П.В. вжити додаткових заходів щодо недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати та забезпечення її скорочення на підприємствах, що належать до сфери управління органів виконавчої влади та розташовані на території відповідного регіону.

 


   23 та 26 березня 2018 в Департаменті проведено нараду з начальниками управлінь соціального захисту населення та фахівцями, які ведуть питання забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.
   Під час наради обговорювалися питання впровадження в області кардинальних змін до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій громадян та детальні плани щодо виконання Урядового завдання.

 

Порядок та розміри грошової компенсації за санаторно-курортне лікування

   20 грудня 2017 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1017 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785 і від 07.02.2007 № 150".
   Зазначену постанову прийнято з метою вдосконалення порядку виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, посилення контролю за використанням бюджетних коштів.
   Постановою визначено механізм розрахунку середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації за путівку чи за самостійне санаторно-курортне лікування особам з інвалідністю.
   Відповідно до змін, що внесені зазначеною вище постановою з 2018 року середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (у 2018 році -1373 грн.).
   Таким чином середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування в 2018 році становить 481,00 гривень.
   Грошова компенсація виплачується:
   - особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" – за місцем перебування на обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань. Грошова компенсація виплачується у таких розмірах (округлених до однієї гривні): особам з інвалідністю I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки (481 грн.); особам з інвалідністю III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки (361 грн.).
   - особам з інвалідністю – за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу. Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах (округлених до однієї гривні): особам з інвалідністю I та II групи - 75 відсотків (361 грн.), III групи - 50 відсотків (241 грн.) розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.

 

РЕАЛІЗАЦІЯ В ОБЛАСТІ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ "РУКА ДОПОМОГИ" ІЗ ЗАЛУЧЕННЯ ДО РОБОТИ ЧЛЕНІВ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТРИВАЄ

   Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 № 40 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 № 1154 і від 5 квітня 2017 № 224 продовжено термін реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб "Рука допомоги" до 31 грудня 2018 року.
   З початку реалізації Пілотного проекту заяви на участь подали 1139 осіб, з них 255 – внутрішньо переміщені особи та 884 – члени малозабезпечених сімей.
   Взяти участь у громадських роботах виявили бажання 548 осіб (48,1 % від поданих заяв), працевлаштуватися на постійну роботу – 429 осіб (37,7 % від поданих заяв).
   Бажання започаткувати власний бізнес та отримати фінансову допомогу на поворотній основі виявили 162 особи (14,2 % від поданих заяв), у тому числі 72 – з числа внутрішньо переміщених осіб, 90 – члени малозабезпечених сімей.
   У ході реалізації Пілотного проекту фактично працевлаштовано 205 учасників пілотного проекту, до участі у громадських та тимчасових роботах залучено 246 осіб.
   Обласною комісією для вирішення питань реалізації пілотного проекту прийнято рішення щодо надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності 25 учасникам пілотного проекту (13 внутрішньо переміщених осіб та 12 членів малозабезпечених сімей) на загальну суму 1588,4 тис. грн.
   На черговому засіданні обласної Комісії, яке відбулося 20 березня 2018 року, розглянуто бізнес-плани 5 претендентів на отримання фінансової допомоги на започаткування власної справи з автомобільної хімчистки, виробництва меблів з дерева, роздрібної торгівлі уживаними товарами, вирощування малини, тюльпанів та однорічних культур.
   На комісії заслухано звіти учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу у 2017 році. Членами комісії надано практичні рекомендації щодо розвитку бізнесу.
   Окремими учасниками пілотного проекту, які вже отримали фінансову допомогу та започаткували власну справу, до участі у проекті залучаються члени сім'ї, підприємницька діяльність стає сімейною справою.

 

Інформація про виїзне засідання обласної спостережної комісії

   16 березня 2018 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації, голови обласної спостережної комісії О. Є. Пругла проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії на базі державних установ «Кременчуцька виховна колонія» та «Кременчуцька виправна колонія (№ 69)»
   У виїзному засіданні взяли участь перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, заступник голови обласної спостережної комісії Черняк Н.С., представники обласного центру зайнятості, спостережних комісій виконавчих комітетів Київської районної в м. Полтаві ради та Кременчуцької міської ради, Решетилівської і Кременчуцької райдержадміністрацій.
   Члени комісії та запрошені ознайомилися з роботою державних установ «Кременчуцька виховна колонія» та «Кременчуцька виправна колонія (№ 69)», вивчили умови тримання засуджених осіб, а саме: стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, умови праці та навчання, стан організації соціально-виховної роботи. Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, заступник голови обласної спостережної комісії Черняк Н.С доповіла про роботу районних спостережних комісій за 2017 рік. Заслухано звіти про роботу голови спостережної комісії, першого заступника голови Решетилівської райдержадміністрації; голови спостережної комісії, заступника голови виконавчого комітету Київської районної в м.Полтаві ради; секретаря спостережної комісії, заступника начальника управління соціального захисту населення Кременчуцької райдержадміністрації.
   За підсумками виїзного засідання прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.

 

УКЛАДЕНО УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ

    19 березня 2018 року між Департаментом соціального захисту населення Полтавської ОДА в особі директора Департаменту Л.Корнієнко, та відділенням НСПП в Полтавській області, в особі начальника Відділення О.Атаманюк, укладено нову угоду про співпрацю.
   Даною Угодою удосконалені напрямки діяльності сторін. Зокрема, сторони домовились спільно вживати заходів, спрямованих на підвищення правової освіти населення, сторін соціально-трудових відносин, розвиток соціального діалогу, створення додаткових можливостей громадян у реалізації законодавства України про працю, соціальний захист населення, Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», Указів Президента України та інших нормативно-правових актів, з метою забезпечення конституційного права громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування і службових осіб цих органів та соціальної стабільності в регіонах області.
   Крім того, підписання вищезазначеної Угоди передбачає проведення спільних засідань, нарад, семінарів, колегій, інших заходів, на яких обговорюється стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях, в галузях економіки, регіонах області та розробляються рекомендації щодо його поліпшення.

 

Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році

   Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 170 "Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2018 рік.
   Допомога надаватиметься у таких розмірах:
   1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - I група – 3 685 гривень;
   - II група – 3 265 гривень;
   - III група – 2 845 гривень;
   2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 265 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3 685 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 630 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.
    Органами соціального захисту населення проводиться робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та жертвам нацистських переслідувань.
   Звертатися з питань виплати допомоги чи подавати будь-які документи до управлінь соціального захисту населення не потрібно.
    Вся підготовча робота буде проведена безпосередньо територіальними управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.
    Цього року грошову допомогу отримають близько 50 тис. осіб, які проживають на території Полтавської області.
    Виплата грошової допомоги буде проведена ветеранам війни у визначений законодавством термін - до 5 травня поточного року у спосіб отримання пенсії через відділення поштового зв'язку за місцем проживання або банківські установи.

 


   15 березня 2018 року в кімнаті 333 обласної державної адміністрації відбулося громадське обговорення звіту Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації про використання коштів обласного бюджету за 2017 рік по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення».
   За результатами обговорення звіту визначено, що Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації як головним розпорядником коштів обласного бюджету галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» забезпечено виконання відповідних програм соціального захисту населення області у повному обсязі.

 

Відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   14 березня 2018 року о 16:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про:
   - безоплатну передачу у власність особі з інвалідністю автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким вона була забезпечена через органи соціального захисту населення і користувалася більше 10 років;
    - направлення листа до Міністерства соціальної політики України щодо відміни дії наказів Міністерства соціальної політики України №320 від 02.03.2017 року, №895 від 07.09.2015 року, №1014 від 19.10.2015 року, що стосуються визнання вантажів вагою до 3 тонн гуманітарною допомогою та фактично не отримані, отримувачами яких є благодійна організація «Благодійний фонд «Щире серце», благодійна організація «Європейські традиції доброчинності», Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.

 

Про забезпечення житлом сімей учасників АТО

    На виконання Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на державному рівні з 2015 року діє цільова програма забезпечення житлом сімей загиблих учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників АТО, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.
   За 2015 – 2017 роки в області за рахунок державних програм (37,5 млн.грн.) поліпшили житлові умови 65 сімей, а саме 34 сім'ї загиблих учасників антитерористичної операції та 31 особа з інвалідністю I-II групи з числа учасників АТО.
   Крім того, за сприяння обласної державної адміністрації 2 сім'ям загиблих учасників АТО надано житло на благодійних засадах ТОВ ,,Полтавський домобудівний комбінат" та за рахунок коштів місцевих бюджетів забезпечено житлом 6 сімей загиблих учасників АТО.
   З 2016 року Урядом удосконалено механізм забезпечення житлом сімей учасників антитерористичної операції, шляхом надання грошової компенсації на придбання житла.
   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей", якою регламентовано порядок та механізм надання компенсації, сім'ям загиблих учасників АТО та осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників АТО надано право обрати найбільш прийнятне для них житло та придбати його за рахунок грошової компенсації на первинному або вторинному ринку, або шляхом інвестування в об'єкти житлового будівництва в будь - якому населеному пункті України.
    З 2017 року Урядом розширено коло осіб, які мають право на отримання грошової компенсації на придбання житла, зокрема таке право, за умови перебування на квартирному обліку, мають:
    - сім'ї загиблих військовослужбовців, осіб, які перебували у складі добровольчих формувань, осіб, які добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
   - особи з інвалідністю І-ІІ групи, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проведення антитерористичної операції, з числа
військовослужбовців, осіб, які перебували у складі добровольчих формувань, осіб, які добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції
   - особи, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала, внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.
   З 24.02.2018 року
в зв'язку з набранням чинності змін до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захистуˮ право на отримання компенсації на придбання житла набули також
    - члени сімей військовослужбовців, осіб, які перебували у складі добровольчих формувань, осіб, які добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та загинули, померли (пропали безвісти) внаслідок захворювання, одержаного під час проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
   - особи з інвалідністю І-ІІ групи, інвалідність яких настала внаслідок захворювання, одержаного під час проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення.
   Необхідною умовою для отримання компенсації є перебування на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, відповідно до норм Житлового кодексу та Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень
   Вимога щодо обов'язкового перебування на квартирному не поширюється на неповнолітніх дітей, які є членами сім'ї загиблого.
   Облік громадян потребуючих поліпшення житлових умов забезпечується виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за зареєстрованим місцем проживання, куди і необхідно звернутись сім'ї.

   Перевірку наявності підстав для виплати компенсації, прийняття рішення про призначення або відмову в призначенні грошової компенсації та визначення розміру компенсації здійснюють Комісії, створені при виконавчих комітетах міських, районних в містах радах або при районних держадміністраціях (далі – Комісії).
   Після взяття на квартирний облік член сім'ї загиблого, особа з інвалідністю (далі - заявник) або їх законний представник чи уповноважена особа особисто подають до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву про призначення грошової компенсації.
   До заяви додаються копії:
   1) документа, що посвідчує особу заявника, а у разі подання документів законним представником чи уповноваженою особою - документи, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документ, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформлений відповідно до законодавства;
   2) посвідчення встановленого зразка, що підтверджує статус особи як члена сім'ї загиблого або особи з інвалідністю;
   3) довідки встановленого зразка про безпосередню участь загиблого або особи з інвалідністю в антитерористичній операції;
   4) рішення про взяття заявника на квартирний облік із зазначенням складу сім'ї – осіб, яких разом із заявником взято на квартирний облік;
   - у разі окремого перебування на квартирному обліку особи з інвалідністю та членів її сім'ї – рішення про взяття членів сім'ї на квартирний облік;
   5) згода членів сім'ї особи з інвалідністю (крім малолітніх (до 14 років) та неповнолітніх (до 18 років) дітей), на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;
   6) документів, що посвідчують родинні стосунки між заявником і загиблим, між малолітніми чи неповнолітніми дітьми і загиблим, між особою з інвалідністю і членами його сім'ї, на яких нараховується грошова компенсація, та які разом з ним перебувають на квартирному обліку.
    Після отримання названих документів орган соціального захисту населення:
   - обстежує матеріально-побутові умови заявника, про що складає відповідний акт;
   - вносить до Комісії подання про призначення та виплату грошової компенсації.
    Комісія приймає рішення про призначення або відмову у призначенні грошової компенсації, визначає розмір компенсації та надсилає копію відповідного рішення заявнику.
   Відповідно до Постанови розмір компенсації визначається за формулою, з врахуванням кількості членів сім'ї загиблого або особи з інвалідністю, на яких розраховується грошова компенсація, граничної вартості 1 кв. метра загальної площі житла для населеного пункту, в якому заявник перебуває на квартирному обліку на день звернення за грошовою компенсацією, і яка визначається Мінрегіоном. При цьому відповідно до Постанови опосередкована вартість збільшується для:
   - міст Києва, Дніпра, Одеси, Львова, Харкова збільшується у 1,75 разів;
   - міст з населенням понад 300 тис. чоловік, та для обласних центрів у 1,5 разів;
   - для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. у 1,25 раза.
    Отримавши копію рішення про призначення компенсації заявник звертається до відділення Державного ощадного банку України із заявою про відкриття поточного рахунка із спеціальним режимом використання. Реквізити відкритого рахунку повідомляє органу соціального захисту населення, шляхом надання копії договору про відкриття рахунку.
    Орган соціального захисту населення перераховує на спеціальний рахунок кошти в сумі, визначеній у рішенні комісії, про що повідомляє заявнику протягом трьох робочих днів з дня переказу коштів.
    Протягом року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок члени сімей загиблих та особи з інвалідністю самостійно використовують призначену їм грошову компенсацію на придбання житла як в прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або на вторинному ринку, так і шляхом інвестування в об'єкти житлового будівництва, в будь-якому населеному пункті на території України.
   Переказ коштів із спеціального рахунку на придбання житла або на інвестування його будівництва, здійснюється за письмовою згодою органу соціального захисту населення на перерахування коштів із як оплату за договором.
   У разі коли предметом договору є приватний будинок, кошти можуть спрямовуватися на придбання земельної ділянки, на якій розміщується будинок, про що зазначається у договорі.
    Розмір отриманої грошової компенсації не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, а також не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно статті 165 Податкового кодексу України.
   До членів сім'ї осіб з інвалідністю належать: дружина (чоловік), їх малолітні (до 14 років) та неповнолітні (до 18 років) діти; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю війни I групи та доглядає за ним, за умови, що особа з інвалідністю війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за лютий 2018 року в повному обсязі :
   - компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування 11,1 тис. одержувачам на загальну суму 2 991,3 тис. грн.;
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за березень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 124,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за березень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 123,8 млн.грн.
   7 березня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за березень 2018 року.
   Всього в області перебуває на обліку 147 прийомних сімей та 43 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 522 дитини.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у березні 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн.
   07 березня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі . Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

 


   Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб" від 14 листопада 2017 року № 2203-VIII внесено зміни до Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту", які передбачають зокрема надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 р. № 119 затверджено Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності.
   В області проживає 24 особи, які на виконання Закону України "Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей" включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі).
   На сьогоднішній день проводиться робота щодо встановлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності вказаним особам, з одночасним взяттям на облік до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та наданням відповідних пільг.
   Відповідно до Закону України "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту" постраждалі учасники Революції Гідності мають право на пільги, передбачені для учасників бойових дій.

 


   05-06 березня 2018 року на базі Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації проведено тематичний короткостроковий семінар «Антикорупційна політика держави» для державних службовців Департаменту, посадових осіб Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області та Обласної комунальної установи внутрішнього аудиту та фінансового контролю у галузі соціального захисту.
   Відкрила навчання перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Ніна Степанівна Черняк.
   Заняття проводили Лобач Катерина Василівна, уповноважений з питань запобігання і протидії корупції, завідувач аспірантурою, кандидат історичних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, та Клименко Ігор Володимирович, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.
   Упродовж семінару слухачі розглянули питання антикорупційної політики держави та практичні аспекти подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

 

Оголошення про набір координаторів

   Мінсоцполітики в рамках Угоди про позику №8404-UA між Україною та МБРР від 9 липня 2014 року здійснює модернізацію системи соціальної підтримки населення України.
   Угодою, серед інших заходів, передбачено протягом березня – липня 2018 року здійснення перевірки 80% особових справ осіб, які отримують допомогу згідно Закону України ,,Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".
   Супровід перевірки в усіх регіонах України здійснюватиме Консорціум у складі: Maks Travel D.O.O., ПАТ "Інформаційно-аналітична агенція "Статінформконсалтинг", ГО "Український центр соціальних реформ", ТОВ "Еко прес", ТОВ "Інтел-Консалт ЛТД",GEA Strategy & Consulting S.A.Консультантом (далі – Консорціум), який надає Мінсоцполітики послуги з розробки та запровадження механізмів контролю під час надання соціальної підтримки (договір № QCBS-B2).
   З метою забезпечення ефективного супроводу перевірки Консорціум здійснює конкурсний відбір регіональних координаторів.
   Регіональні координатори надаватимуть консультаційну та технічну підтримку соціальним інспекторам місцевих органів соціального захисту населення у проведенні перевірки особових справ, а також забезпечуватимуть внесення результатів перевірки до автоматизованих баз даних.
   Передбачається, що регіональні координатори будуть працювати в період з березня по липень 2018 року. У разі ефективної роботи координатори можуть бути залучені до проведення інших заходів, які здійснюватимуться в рамках договору.
   За додатковою інформацією щодо завдання можна звертатися до представників Консорціуму Таїсії Булах (тел. +38 050 353 15 48) та Наталії Левковської (тел. +38 098 219 83 43) або на електронну адресу: bulah.t@gmail.com; nata@statinform.com
   Резюме має бути надіслано до 20 березня 2018 року на електронну адресу: bulah.t@gmail.com; nata@statinform.com.
   Повна інформація щодо шляхів конкурсного відбору зназодиться у рубриці Соціальні права та гарантії

 


   В області під супроводом Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з липня 2017 року реалізується пілотний проект впровадження моделі адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення, до якого включено 5 об'єднаних територіальних громад області: Шишацьку селищну, Пирятинську міську, Білоцерківську, Омельницьку та Піщанську сільські.
   На першому етапі впровадження проекту об'єднані територіальні громади залучаються до процесу надання державної соціальної підтримки на місцевому рівні в напрямку організації прийому громадян.
   У рамках пілотного проекту в об'єднаних територіальних громадах створені відповідальні підрозділи (відділи), які забезпечують реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення.
   Другий етап впровадження проекту передбачає електронний обмін інформацією на рівні пілотних об'єднаних територіальних громад та управлінь соціального захисту населення з метою скорочення термінів надання державних соціальних гарантій мешканцям громади.
   У межах виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" та заходу "Удосконалення адміністрування виплат та послуг" уповноважені соціальні підрозділи пілотних об'єднаних територіальних громад забезпечені комп'ютерною та оргтехнікою для виконання функцій із прийому мешканців громади щодо надання усіх видів державних соціальних гарантій.

 


   1 березня 2017 року на базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці відбулась зустріч з радником Європейської Комісії з питань регіональної політики паном Ральфом Майклом.
   Під час зустрічі обговорено питання ефективності використання ресурсів ДФРР щодо реалізації проекту «Термомодернізація будівель та реконструкція системи теплопостачання Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці».

 


   28 лютого 2018 року в облдержадміністрації відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області проінформувала директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко. Станом на 01.02.2018 сума загальнообласного боргу склала 39,8 млн. грн., у тому числі: на 10 економічно активних підприємствах - 23,4 млн. грн. (58,7% загальнообласного боргу), на 13 підприємствах-банкрутах - 15,8 млн.грн. (39,8%). Серед підприємств-банкрутів 8 підприємств перебувають у процедурі ліквідації (сума заборгованості 13,6 млн. грн,), 4 - у процедурі розпорядження майном (1,3 млн. грн.), 1 - у процедурі санації (904 тис. грн.).
   На засіданні робочої групи детально розглядалися питання щодо стану і перспектив погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах та звершення ліквідаційних процедур у поточному році.
   Про заходи, які вживаються з боку органів юстиції для вирішення проблеми погашення зарплатних боргів детально поінформували начальник відділу з питань банкрутства та начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області. Про ситуацію та перспективи вирішення проблеми погашення зарплатних боргів доповіли ліквідатори ДП "ВО "Знамя", ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка", ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія" та керуючий санацією ВАТ "Бурова компанія "Букрос".
   За результатами засідання Головному територіальному управлінню юстиції поставлене завдання посилити роботу щодо реалізації заходів контролю за арбітражними керуючими, що здійснюють повноваження на підприємствах, які проходять процедури банкрутства та на яких обліковується заборгованість із заробітної плати, та дієвість процесуальних заходів щодо виконання судових рішень зі стягнення зарплатних боргів працівникам підприємств області.

 

НАДАННЯ ТИМАСОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ СІМ'ЯМ З ДІТЬМИ, БАТЬКИ ЯКИХ НЕ СПЛАЧУЮТЬ АЛІМЕНТИ

    Порядком призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189.
Кому надається допомога?

   Допомога призначається та виплачується одному з батьків, який утримує дитину у разі коли:
   - рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;
   - стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
   - місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.
На який термін призначається допомога?

   Тимчасова допомога призначається кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.
   Допомога виплачується до досягнення дитиною 18 років.
   Допомога не призначається на дітей, які перебувають під опікою (піклуванням) або на повному державному утриманні.
В якому розмірі призначається допомога?

   Допомога надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   З 01.01.2018 року прожитковий мінімум становить: для дітей віком до 6 років – 1492 грн.; для дітей віком від 6 до 18 років – 1860 грн.
Як визначається середньомісячний сукупний дохід сім'ї?

   Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу визначається як сума доходів всіх членів сім'ї за 6 місяців поділена на 6 та на кількість членів сім'ї.
   До сукупного доходу не включається розмір допомоги, на яку визначається право.
   Особливості врахування доходів фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку.
   Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід:
   - для платників єдиного податку І групи - на рівні 2-х розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (з 01.01.2018 – 3524 грн.);
   - для платників єдиного податку ІІ групи, - 3-х розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (з 01.01.2018 – 5286 грн.);
   - для платників єдиного податку ІІІ групи, - 4-х розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (з 01.01.2018 – 7048 грн.).
До складу сім'ї особи, що звертається за допомогою включаються:

   чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або місця реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.
   До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
Документи необхідні для призначення тимчасової допомоги.

   Для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) одного з батьків, який утримує дитину подаються:
    - заява та декларація про доходи та майновий стан, за формами затвердженими Мінсоцполітики;
    - копія свідоцтва про народження дитини;
    - довідки про доходи кожного члена сім'ї.
   Залежно від підстав додатково подаються такі документи:
    - рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, про несплату аліментів протягом 6-ти місяців, що передують місяцю звернення;
    - довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
    - повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено;
    У разі утворення об'єднаної територіальної громади заяви з необхідними документами для призначення допомоги приймаються уповноваженою особою об'єднаної територіальної громади.
Виплата тимчасової допомоги припиняється, зокрема, у разі:

   - встановлення місця проживання (перебування) особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду;
   - виявлення обставин, що свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину;
   - виконання в повному обсязі зобов'язань одного з батьків щодо сплати аліментів у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон;
   - усиновлення дитини (чоловіком матері або дружиною батька);
   - відмови від стягнення аліментів;
   - добровільного виконання рішення суду особою, зобов'язаною сплачувати аліменти;
   - скасування рішення суду щодо стягнення аліментів;
   - смерті одного з батьків, зобов'язаного сплачувати аліменти, або визнання його в установленому порядку безвісти відсутнім чи оголошення померлим;
   - позбавлення одного з батьків, який утримує дитину, батьківських прав або відібрання дитини без позбавлення батьківських прав.
    Одержувач допомоги зобов'язаний у 10-денний термін повідомити управління соціального захисту населення про виникнення обставин, що впливають на право отримувати допомогу.
    У разі виникнення можливості стягнення аліментів з одного з батьків, виявлено, що один з батьків може утримувати дитину, місце проживання (перебування) одного з батьків встановлено, у зв'язку з чим можливе стягнення з нього коштів на утримання дитини, кошти виплаченої допомоги підлягають поверненню боржником до державного бюджету.