Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
В режимі відеоконференції відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян

   В режимі відеоконференції 30 березня відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян.
  Комісією розглянуто заяви та відповідні документи 42 мешканців області, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  За результатами розгляду документів прийнято рішення щодо видачі посвідчень 1 категорії 5 особам, з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 1 особі з числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, 11 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, 9 дітям, потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1 дитині з інвалідністю, пов'язаною з Чорнобильською катастрофою. Розглянуто документи та прийнято рішення щодо внесення 7 особам запису у посвідчення стосовно зміни групи інвалідності, встановленої рішенням медико - соціальної експертної комісії, а також щодо видачі посвідчень 7 особам повторно у зв'язку з втратою, зіпсуванням чи зміною прізвища. Одній особі вперше встановлено статус та видано посвідчення ,,Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році" категорії 2.


 

  На щотижневій нараді в голови облдержадміністрації 29 березня перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ніна Черняк поінформувала про надання методичної допомоги в організації забезпечення соціальними послугами населення в територіальних громадах.
  Нині в умовах завершеної адміністративної реформи та перших самостійних кроків територіальних громад надзвичайно актуальним є надання соціальних послуг у кожній відповідно до потреб мешканців.
  Ніна Черняк зауважила, що до проведення адмінреформи в області була найбільш розгалужена мережа надавачів соціальних послуг в Україні. У 2020 році діяли 32 територіальні центри соцобслуговування, 31 центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, 15 із надання соціальних послуг, які налічували 185 відділень та 40 віддалених робочих місць у селах.
  Протягом минулого року соціальними послугами охоплено понад 90 тисяч осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. Це 23 % від загальної кількості пенсіонерів. Крім того, у минулому році соціальні послуги надано 13,5 тис. сім'ям, у яких виховується 15,4 тис. дітей, із них 2,2 тис. сімей перебували на обліку як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах.
  У процесі децентралізації з 21 територіального центру соціального обслуговування, засновниками якого були райдержадміністрації та районні ради, 13 – реорганізовано та передано до територіальних громад, 8 – ліквідовано.
  За словами Ніни Черняк, Департамент соціального захисту системно забезпечував методичний супровід. Майно реорганізованих та ліквідованих центрів передали до тергромад і на рівні громад створено 16 надавачів соціальних послуг.
  «У Полтавській області в кожній громаді забезпечено обслуговування громадян на дому. Соціальні послуги вдома отримують 16,5 тис. осіб. Нині в області функціонує 21 територіальний центр соціального обслуговування, 28 центрів надання соціальних послуг та 14 центрів соціальних служб. У 12 громадах послуги надаються на підставі укладених угод, без створення комунальних установ», – сказала Ніна Черняк.
  Нині ще не у всіх громадах створені підрозділи з питань соціального захисту населення. Вони відсутні в Драбинівській, Мартинівській, Краснолуцькій, Скороходівській, Великобудищанській, Ромоданівській, Петрівськороменській громадах.
  Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко наголосила, що в громадах не повинно залишитися поза увагою забезпечення соціальними послугами громадяни та сім'ї, які опинилися в складних життєвих обставинах. Департамент соціального захисту постійно надає громадам методичну допомогу щодо організації надання соціальних послуг, визначення відповідальних осіб, а також організації структурного підрозділу соціального захисту.
  «Голови громад мають брати на себе відповідальність за своїх мешканців щодо надання якісних соціальних послуг. Соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, а також допомога їм – робота служб у справах дітей. Крім того, в громад за певних обставинах потрібно буде дітей влаштовувати до сімейних форм виховання чи інституційні заклади. Тож вкотре звертаюся до громад, де ще не створені структурні підрозділи з надання соціальних послуг та служби у справах дітей, якщо вам потрібна допомога, зверніться до Департаменту соціального захисту», – сказала Катерина Рижеченко.
  Також Департаментом забезпечено надання соціальної допомоги територіальним громадам у підготовці пакетів документів для участі у конкурсі Міністерства соціальної політики для отримання спеціально обладнаного автомобіля для перевезення осіб з інвалідністю за рахунок коштів державного бюджету. Документи направили 7 громад.
  Протягом 2018-2019 року такі автомобілі отримали Білоцерківська, Шишацька, Михайлівська, Пирятинська. У 2020 році фінансування було відсутнє.


 
В області своєчасно призначено житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжито необхідних заходів з метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
  Відповідно до норм законодавства житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг розраховуються щомісячно до 25 числа.
  Для проведення розрахунків органами соцзахисту населення запрошено інформацію від усіх надавачів житлово-комунальних послуг щодо актуальних тарифів на комунальні послуги.
  Житлові субсидії за березень 2021 року призначено 163,6 тис. сімей, в тому числі 153,8 тис. сімей у готівковій формі (88,4 тис. сімей через банківській установи; 65,4 тис. сімей – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 9,8 тис. сімей – у безготівковій формі.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2021 року нараховано 59,9 тис. пільговиків, в тому числі 23,9 тис. у готівковій формі (22,3 тис. пільговиків через банківській установи; 1,6 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 36 тис. пільговиків – у безготівковій формі.
  Виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі за березень поточного року буде проведена через банківські установи на початку квітня, через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 квітня.
  Житлові субсидії та пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 квітня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення.


 
Важлива інформація для учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни

   Правовий статус та соціальні гарантії учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни визначає Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
  Для забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги, зокрема, згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП).

Переглянути


 

   У Полтавській області в 46 територіальних громадах функціонує 120 прийомних сімей і 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 475 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  Полтавський обласний центр соціальних служб систематично організовує та проводить навчання для функціонуючих прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з метою підвищення батьківського потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів, наданні професійної допомоги у вирішенні актуальних проблем та труднощів у вихованні дітей, консультації щодо підвищення навчальної мотивації, мінімізації складних поведінкових проявів дитини.
  З 15 по 19 березня 2021 року Полтавським обласним центром соціальних служб проводилося навчання з метою підвищення батьківського потенціалу для 9 прийомних батьків та 6 батьків-вихователів з Полтавської міської та Зіньківської міської територіальних громад. У ході тренінгового курсу розглядалися такі теми як психологічна травматизація дітей та методи батьківської допомоги, кіберзалежність, агресивна поведінка дітей та шляхи її подолання, профорієнтація як допомога у визначенні професії. Окрема увага приділялася емоційному виснаженню прийомних батьків та батьків-вихователів, профілактичним методам та технікам релаксації.


 

  19 березня в облдержадміністрації відбулася нарада «Гендерна рівність як основа демократичного суспільства». У заході взяли участь депутати облради, представники профільних департаментів, уповноважені особи з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, голови територіальних громад області, представники «Асоціації міст України».
  Заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко наголосила, що питання реалізації державної політики з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є одним з пріоритетних для області.
  «Питання гендерної рівності визначені у Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки. Також до обласної Комплексної програми соціального захисту населення внесені заходи з питань реалізації державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. У умовах децентралізації в кожній громаді мають бути визначені координатори з питань реалізації гендерної політики. Рекомендовано створити в громадах гендерні профілі, розробити місцеві програми та стратегії розвитку з урахуванням ґендерно-чутливих компонентів», – зауважила Катерина Рижеченко.
  Заступниця голови додала, що спільно з Департаментом соціального захисту населення ОДА та радницею голови облдержадміністрації з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Оленою Стрельник вирішили розробити окрему програму щодо гендерних питань. Адже гендерна політика стосується не тільки соціального захисту, а всіх сфер та департаментів. Програма повинна мати не лише декларативний характер, а й практичне втіленні в громадах та області загалом.
  Як зазначила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ніна Черняк, в регіоні розроблено Ґендерний профіль області. Це аналітичний інструмент оцінки становища жінок і чоловіків або їх груп, що може бути використаний для прийняття управлінських рішень.
  До Профілю включено 8 розділів: населення та домогосподарства, зайнятість та безробіття, охорона здоров'я, соціальний захист населення, освіта та наукові кадри, культурні послуги, фізична культура та спорт, правопорушення, злочинність, домашнє насильство, інституційне та ресурсне забезпечення досягнення цілей гендерної рівності в області. Прийняття управлінських рішень.
  Профіль складається із статистичної та аналітичної частин. Детально ознайомитися з:

Профілем можна тут.

  Депутат Полтавської обласної ради Тетяна Юрченко, розповіла, щодо приєднання Полтавщини до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Остаточне рішення мають прийняти депутати обласної ради на черговому засіданні.
  «Полтавщина буде першою областю, яка прийме відповідне рішення на регіональному рівні. Нині в Україні до Хартії приєднуються окремі міста. Але розробники зазначали, що дана хартія можлива також для регіонів», – розповіла Тетяна Юрченко.
  Також учасники відзначили, що в умовах карантину зросло домашнє насильство. Зазвичай 90% постраждалих від домашнього насильства – це жінки і діти .


 

  19 березня 2021 року фахівцями Департаменту соціального захисту населення в селекторному режимі проведено навчальний семінар для працівників територіальних громад.
  В ході наради обговорено питання щодо організації надання соціальних послуг для мешканців ТГ.


 
Пільгове медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

  Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі – Закон) гарантовано право на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів та безоплатне зубопротезування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Відповідно до Закону, право на пільгове медичне забезпечення мають:
  - громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2 (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, учасники ліквідації інших ядерних аварій та громадяни, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи);
  - громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 3 (учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, учасники ліквідації ядерних аварій), діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи ‒ якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
  На забезпечення зазначеної гарантії, в рамках Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021- 2025 роки, в поточному році з обласного бюджету, затверджено видатки в сумі 4189,0 тис. грн., що на 10% більше, ніж у 2020 році.
  В умовах завершення адміністративно-територіальної реформи, розпорядниками субвенції на пільгове медичне забезпечення є територіальні громади.
  Розподіл асигнувань між територіальними громадами здійснено пропорційно чисельності мешканців кожної територіальної громади, на яких поширюється право на вказану пільгу.
  Ліки за рецептами лікарів відпускаються громадянам аптечними закладами, з якими укладено угоди територіальними громадами.
  Для отримання послуг із зубопротезування, громадяни вказаної пільгової категорії звертаються у медичні заклади (стоматологічні поліклініки), з якими територіальними громадами укладено угоди на надання послуг зубопротезування.
  Передача повноважень від управлінь соціального захисту населення до територіальних громад, забезпечує реалізацію пільги на найближчому до громадян рівні, сприяє підвищенню рівня комунікації територіальних громад безпосередньо з пільговиками та забезпечує адресність в отриманні пільги.
  З початку року безоплатно отримали ліки 340 осіб, послугами безоплатного зубопротезування скористались 19 осіб.
  Питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуває в Департаменті на особливому контролі.
  Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.


 

  З метою надання методичної допомоги територіальним громадам у здійсненні соціальної роботи та наданні соціальних послуг 18 березня 2021 року Полтавським обласним центром соціальних служб організовано та проведено семінар «Здійснення соціальної роботи з сім'ями, які перебувають в складних життєвих обставинах» для фахівців Центрів надання соціальних послуг та спеціалістів виконавчих органів місцевого самоврядування Білоцерківської, Карлівської, Глобинської, Комишнянської, Краснолуцької, Білицької, Новооржицької, Чорнухинської, Решетилівської, Скороходівської, Шишацької, Нехворощанської, Оболонської, Чутівської, Сергіївської, Щербанівської та Великосорочинської територіальних громад.
  Під час навчання учасники ознайомились із ключовими поняттями сімейно орієнтованої соціальної роботи, проведенням першого візиту в сім'ї, опрацювали нормативно-правову базу, що регулює даний напрямок роботи, зокрема, Державний стандарт послуги соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.


 
Члени сімей загиблих(померлих) учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил, набули право на отримання додаткових соціальних гарантій

  Відповідно до постанови Кабінетом Міністрів України від 10 березня 2021 року №190 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до порядків надання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції, операції об'єднаних сил. Постанова набрала чинності 12 березня 2021 року.
  До 12 березня 2021 року право на отримання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням мали особи з інвалідністю внаслідок війни/учасники бойових дій/учасники війни з числа учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (далі - учасники АТО/ООС).
  З 12 березня 2021 року право на отримання вказаних послуг також набули члени сімей загиблих(померлих) таких осіб.
  Крім того, можливість отримання послуг із психологічної реабілітації надано дружинам (чоловікам) учасників АТО/ООС та Революції Гідності.
  Для отримання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання.
  В управлінні соціального захисту населення заповнюється заява та надається наступний пакет документів: копія посвідчення, що підтверджує наявність одного із статусів; учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та учасниками війни - також копія військового квитка (за наявності) та копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус); для осіб з інвалідністю внаслідок війни, які бажають отримати послуги соціальної та професійної адаптації додається копія індивідуальної програми реабілітації.
  Для одержання путівки на санаторно-курортне лікування необхідно перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
  Для взяття на облік до управління соціального захисту населення подається заява, медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о, копія відповідного посвідчення, а учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та учасниками війни - також копія військового квитка (за наявності) та копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус).
  Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо звернутися до Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації за телефоном (0532) 68-12-76, 68-12-34.
  Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в березні 2021 року

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (зі змінами) в області проведена виплата зазначеної допомоги за березень 2021 року.
  17 березня 2021 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги за березень 2021 року в повному обсязі.
  Виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на загальну суму 6,9 млн. грн. понад 4,6 тис. сімей у березні 2021 року проведена на їх поточні рахунки в АТ «Державний ощадний банк України».


 

До уваги одержувачів житлових субсидій!             

Переглянути
 
Щодо проведення засідання Комісії

   16 березня 2021 року о 16:00 у приміщенні обласної державної адміністрації (кім. 621) відбулося засідання комісії з питань надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування та доцільності надання фінансової допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю.
  Комісією розглянуто питання щодо надання підприємствам державної допомоги у формі пільгового оподаткування.
  За результатами розгляду, комісією прийнято рішення надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування:
   - підприємству об'єднання громадян «Полтавське учбово-виробниче підприємство «Полтаваелектро» Українського товариства сліпих»;
   - Кременчуцькому учбово-виробничому підприємству Українського товариства сліпих.


 

  16 березня 2021 року спеціалістами Полтавського обласного центру соціальних служб в м. Лубни проведено семінар - нараду «Здійснення соціальної роботи із вразливими групами населення на території громад» для представників Лубенської, Пирятинської, Гребінківської міських та Новооржицької, Чорнухинської селищних територіальних громад.
  Учасникам наради надані методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг за встановленим Законом України «Про соціальні послуги» єдиним алгоритмом роботи - "ведення випадку", розглянуті нормативні документи щодо роботи із сім'ями (особами), які опинилися в складних життєвих обставинах та особами, які постраждали від домашнього насильства.


 
До уваги одержувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

  Відповідно до законодавства житлові субсидії та пільги розраховуються щомісяця до 25 числа за поточний місяць, розмір їх залежить від вартості житлово-комунальних послуг.
  До 25 січня 2021 року органами соціального захисту населення проведені нарахування субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням ціни на природний газ, встановленої у січні (ТОВ "Полтавагаз Збут" - 8,91 грн. за 1 куб.м., ТОВ "Кременчукгаз-постачання" – 8,50 грн. за 1 куб.м, ТОВ ТД "Лубнигаз" – 8,975 грн. за 1 куб.м). Інформація про встановлені тарифи у січні поточного року до органів соціального захисту населення надійшла від газопостачальних організацій на початку року.
  З 2020 року в Україні запроваджено вільний ринок природного газу для побутових споживачів. У лютому 2021 року газопостачальними організаціями прийнято рішення про зміну ціни на природний газ для населення з січня 2021 року - 6,99 грн за 1 куб.м.
  Органами соціального захисту населення області вжито всіх необхідних заходів з метою проведення перерахунків розмірів субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за січень з урахуванням зменшеної ціни на газ.
  З метою своєчасного проведення перерахунків та нарахування житлових субсидій та пільг запрошено інформацію від усіх надавачів житлово-комунальних послуг щодо актуальних тарифів на комунальні послуги, яку враховано при проведенні розрахунків.
  До 25 лютого органами соцзахисту населення області забезпечено своєчасне нарахування житлових субсидій та пільг за лютий поточного року відповідно до норм законодавства.
  Житлові субсидії за лютий 2021 року призначено 160,7 тис. сімей, в тому числі 151,4 тис. сімей у готівковій формі (87,3 тис. сімей через банківській установи; 64,1 тис. сімей – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 9,3 тис. сімей – у безготівковій формі.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2021 року нараховано 60,5 тис. пільговиків, в тому числі 22,5 тис. у готівковій формі (21,5 тис. пільговиків через банківській установи; 1,0 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 37,9 тис. пільговиків – у безготівковій формі.
  У березні 2021 року виплату субсидій та пільг буде проведено за лютий з урахуванням зменшеної ціни на природний газ за січень через банківські установи на початку березня, через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 березня. Субсидії та пільги у безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 березня.


 
До уваги одержувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

   У зв'язку із запровадженням з серпня 2020 року в Україні вільного ринку природного газу побутовим споживачам надана можливість самостійно обирати постачальника газу.
   Згідно норм діючого законодавства розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг проводиться з урахуванням діючих тарифів, в межах соціальних нормативів, на підставі інформації, наданої надавачами послуг.
  Звернення приймають працівники Урядового контактного центру за допомогою засобів телекомунікації і надсилають органам державної влади відповідно до компетенції для вирішення порушених у них питань, надання відповідних роз'яснень.>
   Одержувачам субсидій та пільг у разі зміни постачальника природного газу звертатися до органів соціального захисту населення та надавати додаткові документи не потрібно (за винятком унеможливлення ідентифікації особи на підставі отриманої від надавача послуг інформації).
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з територіальними управліннями соціального захисту населення проводиться комплекс робіт щодо отримання від надавачів житлово-комунальних послуг необхідної інформації для своєчасного проведення (до 25 березня) розрахунку розміру житлових субсидій та пільг за березень поточного року понад 220 тис. сімей області.


 

  11 березня 2021 року в кімнаті 333 обласної державної адміністрації відбулося громадське обговорення звіту Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації про використання коштів обласного бюджету за 2020 рік по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення».
  За результатами обговорення звіту визначено, що Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації як головним розпорядником коштів обласного бюджету галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» забезпечено виконання відповідних програм соціального захисту населення області у повному обсязі.


 
Спеціалізована «гаряча лінія» для консультування осіб з інвалідністю

   Друзі, на базі Урядового контактного центру працює окрема спеціалізована «гаряча лінія», створена для консультування осіб з інвалідністю. Номер «гарячої лінії» 1539.
   Дзвінки на «гарячу лінію» 1539 з мережі фіксованого зв'язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.
  Звернення приймають працівники Урядового контактного центру за допомогою засобів телекомунікації і надсилають органам державної влади відповідно до компетенції для вирішення порушених у них питань, надання відповідних роз'яснень.
   «Гаряча лінія» 1539 сприяє дотриманню прав людей з інвалідністю і реалізується за підтримки Міністерства соціальної політики і Секретаріату Кабінету Міністрів України. одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 7,5 тис. осіб та іншим.
  Прямий діалог між міністерством та людьми з інвалідністю сприяє прискоренню розбудови безбар'єрної України, де всі без винятку громадяни мають рівні права та можливості.
  Для громадян з порушенням слуху забезпечена можливість звернутися на «гарячу лінію», скориставшись послугою сурдоперекладача, та отримати відповідь у вигляді відеолиста. https://www.msp.gov.ua/content/1539-pochuy-mene.html


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в лютому 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за лютий 2021 року. Державні соціальні допомоги за лютий 2021 року нараховані понад 80,2 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,6 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 7,3 тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 3 тис. осіб; одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 7,5 тис. осіб та іншим.
  3 лютого 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 136,7 млн. грн.
  4 лютого 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  17 лютого 2021 року в область надійшли кошти для проведення виплати допомог відповідно до додаткової заявки лютого 2021 року на загальну суму 19,9 млн.грн.
  18 лютого 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за лютий буде проводиться до 25 лютого відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 

  В умовах дотримання карантинних норм, з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку–інтернату проведено свято «Жінка, як весна!».


 


 
Як отримати реабілітаційні послуги для дитини з інвалідністю?

  Як отримати реабілітаційні послуги для дитини з інвалідністю?
  Реабілітація дітей з інвалідністю один з пріоритетних напрямків в роботі органів соціального захисту населення.
  Державою гарантується відшкодування вартості реабілітаційних заходів, отриманих дитиною з інвалідністю в реабілітаційній установі. На 2021 рік у державному бюджеті для Полтавської області передбачено 5,2 млн. грн. на реабілітацію дітей з інвалідністю в реабілітаційних центрах України. За кошти, передбачені бюджетною програмою, планується направити на реабілітацію 288 дітей з інвалідністю.
  Департаментом соціального захисту населення скоординовано роботу управлінь соціального захисту населення області щодо інформування кожної родини, де виховуються діти з інвалідністю, про право дитини отримати послуги реабілітації у реабілітаційних центрах України. На сьогодні забезпечено проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи, визначена кількість дітей на отримання реабілітаційних послуг, розпочата робота з укладання договорів та направлення на реабілітацію дітей.
  Гранична вартість реабілітаційних заходів, що відшкодовуються за рахунок коштів державного бюджету, для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня становить 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.
  Для дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, гранична вартість реабілітаційних заходів збільшується на 50 % для кожного ступеня обмеження.
  Сума може бути використана як за один курс реабілітації, так і за декілька, виходячи з індивідуальних потреб дитини. В залежності від потреби надання послуг може проводитися як у стаціонарі реабілітаційної установи, так і амбулаторно.
  Слід заначити, що до вартості реабілітаційних послуг, може бути врахована вартість надання реабілітаційною установою послуг проживання та харчування дитини та одного з батьків чи її законного представника, якій супроводжує дитину на реабілітацію, однак вона не повинна перевищувати 40 відсотків граничної вартості.
  Реабілітаційна установа, в якій буде проходити реабілітація, обирається батьками, відповідно до медичних показань дитини. Перелік реабілітаційних центрів налічує 106 установ за різними нозологіями захворювань, у тому числі з ураженням центральної і периферичної нервової системи (зокрема дітям з дитячим церебральним паралічем), опорно-рухового апарату, внутрішніх органів.
  З переліком реабілітаційних установ можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Фонду соціального захисту (https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej/perelik-reabilitacijnih-ustanov) , місцевих і регіональних органів соціального захисту населення.
  Для взяття на облік, щодо забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає заяву з необхідним пакетом документів безпосередньо в територіальній громаді:
   - до відділу соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
   - уповноважених осіб старостинських округів;
   - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).
   В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м.Полтава, м.Кременчук, м.Лубни, м.Миргород, м.Горішні Плавні), заяви з необхідним пакетом документів для отримання реабілітаційних послуг приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
  До заяви додаються наступні документи:
  паспорт громадянина України дитини, одного з її батьків (законного представника) та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
  індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о);
  реєстраційні номери платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника).
  Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника для постановки на облік вважається дата подання заяви з документами.
  Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо звернутися до Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації за телефоном (0532) 68-12-76 .


 
В області своєчасно призначено житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжито необхідних заходів з метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
  Житлові субсидії за лютий 2021 року у готівковій формі призначено 151,7 тис. сімей.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2021 року у готівковій формі нараховано 22,1 тис. пільговиків.
  3 березня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету у сумі 257,2 млн. грн. для проведення виплати пільг та субсидій через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» та банківські установи.
  5 березня 2021 року кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах та поштові відділення для проведення виплати.


 

  Друзі, станом на 01.03.2021 року у Полтавській області функціонує 120 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 475 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  З метою підвищення батьківського потенціалу 22-26 лютого 2021 року Полтавським обласним центром соціальних служб було проведено навчання для 12 прийомних батьків (із 8 прийомних сімей) та 3 батьків-вихователів (із 2 дитячих будинків сімейного типу). У навчанні взяли участь сім'ї з Новосанжарської, Диканської, Опішнянської, Решетилівської, Драбинівської, Кобеляцької територіальних громад Полтавського району.

  В рамках проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення», відповідно до Наказу № 12 Міністерства соціальної політики України Махайлівська територіальна громада отримала техніку та меблі, та мала змогу облаштувати робочі місця працівників, які здійснюють прийом документів від жителів громади на призначення різних видів соціальних гарантій.
  Висловлюємо подяку за сприяння в реалізації проєкту Міністерству соціальної політики України.


 
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг: хто має право !

  На сьогоднішній день діють 18 законодавчих актів, які визначають право 56 пільгових категорій громадян на знижку з оплати за житлово-комунальні послуги (100%, 75%, 50%, 25%). Окремим категоріям пільговиків знижка вартості житлово-комунальних послуг нараховується в залежності від отриманих доходів пільговика (членів сім'ї пільговика). З пільговими категоріями громадян можна ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/download/kategorii.doc
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг окремим пільговим категоріям населення надаються з урахуванням доходів, за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу ( у 2021 році – 3180 грн.).
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням доходів надаються, зокрема, педагогічним, медичним, фармацевтичним працівникам, працівникам бібліотек, музеїв, культури, спеціалістам із захисту рослин у сільській місцевості і селищах міського типу та пенсіонерам з їх числа (100%), жертвам нацистських переслідувань - статті 6-3, 6-4 (50%), багатодітним сім'ям (50%), учасникам війни (50%), дітям війни (25%). З механізмом визначення права на пільги з урахуванням доходів можна ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/download/Mehanizm.docx
  Інформація про пільговика включається до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, за адресою зареєстрованого або фактичного (за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування) місця проживання.
  Якщо відповідний статус, який дає право на пільги, встановлено вперше або змінились обставини, які впливають на надання пільг, для включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та внесення відповідної інформації пільговики подають заяву з необхідним пакетом документів безпосередньо в територіальній громаді:
  - до відділу соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноважених осіб старостинських округів;
  - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).
  В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м.Полтава, м.Кременчук, м.Лубни, м.Миргород, м.Горішні Плавні), заяви з необхідним пакетом документів для отримання пільг приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
  Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами для отримання пільг приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Портал Дія" – за наявності технічної можливості).
  Для користування пільгами пільговик подає наступні документи:
  ✓ заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики,
  ✓ копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів зазначених документів),
  ✓ копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків-картка платника податків (зокрема, в електронному вигляді – за наявності в одержувача інформації технічної можливості провести перевірку відповідності реєстраційних даних фізичної особи за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків в електронній формі), або копію паспорта громадянина України/свідоцтва про народження (на вибір) із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або з відповідною відміткою у разі, коли особа через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків,
  ✓ пред'являє паспорт,
  ✓ надає інформацію про характеристику житла і послуги, щодо отримання яких він має право на пільги та якими користується,
  ✓ надає будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).
  Важливо! У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це уповноважений орган.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг поширюються на пільговика та членів його сім'ї.
  До членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
  Управління соцзахисту населення щомісяця проводять нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням пільгової знижки, на яку має право пільговик, складу сім'ї пільговика та в межах соціальних нормативів.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій готівковій та безготівковій формі http://plsz.gov.ua/download/forma_vuplat.doc.
  Департаментом соціального захисту населення забезпечено координацію роботи органів соціального захисту населення області з метою своєчасного нарахування пільг за лютий поточного року відповідно до норм законодавства.
  Запрошено інформацію від усіх надавачів житлово-комунальних послуг щодо актуальних тарифів на комунальні послуги, яку враховано при проведенні розрахунків.
  Управліннями соціального захисту населення області до 25 лютого вжито всіх необхідних заходів з метою своєчасного нарахування пільг за лютий поточного року.
  На сьогоднішній день в області пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користується 60,5 тис. пільговиків, в тому числі 22,5 тис. у готівковій формі (21,5 тис. пільговиків через банківській установи; 1,0 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти
  АТ «Укрпошта») та 37,9 тис. пільговиків – у безготівковій формі. Середній розмір пільг у лютому 2021 року становить 1025 грн.
  У березні 2021 року виплату пільг буде проведено за лютий через банківські установи на початку березня, через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 березня. Субсидії та пільги у безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 березня.