Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

З нагоди 25-х роковин Чорнобильської катастрофи в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради гостинно зустрічали делегацію в складі п'яти чоловік з міста Сестре Леванте (Італія). Асоціація з міста Сестре Леванте протягом шістнадцяти років приймає на оздоровлення українських дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснює збір коштів для проведення лікування дітей. Гості з Італії ознайомились з роботою відділень територіального центру. Особисту подяку за багаторічну підтримку та оздоровлення дітей постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи висловила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко. Дружній атмосфері зустрічі сприяла концертна програма за участю танцювальних та пісенних колективів міста Полтави. 27 квітня 2011 року відбулось засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, яку провела голова колегії – начальник Головного управління Людмила Корнієнко. В ході колегії обговорено питання стану функціонування єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та забезпечення окремих категорій громадян технічними засобами реабілітації. Особливу увагу звернуто на питання забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідів. Начальник Головного управління поставила завдання перед начальниками рай(міськ)управлінь протягом травня вручити кожному інваліду, що користується колясками пам'ятки щодо можливості проведення ремонтів інвалідних колясок та перелік засобів реабілітації, що є в пунктах прокату районів.

 

   Нещодавно у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся навчально-виховний захід «Великодні передзвони». Вихованок будинку-інтернату ознайомили з великодніми традиціями українців, зокрема, символікою писанкарства, створення пасхального дерева, технікою виготовлення витинанок. Діти охоче долучилися до виготовлення великодніх символів; кожна з дівчаток намагалася у власноруч створеному виробі втілити свої мрії і побажання здоров'я, щастя, християнського милосердя і любові до ближнього. Тепла атмосфера заходу допомогла створити святковий настрій учасникам, додала їхнім виробам яскравих весняних барв.
   Захід проведено працівниками Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.
 

 

   У місті Чернігові відбувся семінар з питань реформування системи пенсійного забезпечення для працівників аграрного сектору та голів сільських рад Чернігівської, Сумської та Полтавської областей.
   В роботі семінару від Полтавської області взяли участь представники Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, представники Головного управління агропромислового розвитку та Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, сільські голови та представники аграрного сектору Пирятинського, Гадяцького, Лохвицького, Чорнухинського, Гребінківського, Лубенського, Миргородського районів області.
   В ході семінару відбулось широке обговорення питання реформування системи пенсійного забезпечення з метою врахування думок громадськості при проведенні пенсійної реформи в Україні.

 

   Відбулось урочисте відкриття відділення соціально-медичних послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району.
   Участь у відкритті взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, голова Полтавської районної ради Василь Степенко, голова Полтавської районної адміністрації Володимир Павленко, начальник управління праці та соціального захисту населення району Олена Носенко, сільські голови району, соціальні робітники, керівники підприємств.
   Як зазначила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко в системі соціального захисту Полтавської області функціонує 33 територіальні центри соціального обслуговування , з них 25 – у сільській місцевості. У складі вищевказаних терцентрів функціонує 34 відділення соціальної допомоги вдома, 32 відділення соціально-медичних послуг, 33 відділення соціально-побутової адаптації, 33 відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, 12 – стаціонарних відділень, 15 відділень «соціальний офіс», та 31 пункт прокату технічних засобів реабілітації.
   За минулий рік територіальними центрами області надано соціальних послуг 108 тисячам громадян.
   В роботі органів системи соціального захисту пріоритетним напрямком є запровадження нових соціальних послуг.
   Так, на базі територіального центру соціального обслуговування Полтавського району діє 5 відділень, які обслуговують 2988 громадян району. В 2011 році на території Щербанівської сільської ради, яка має чисельність близько 12 тисяч чоловік вирішено створити відділення медико-соціальної реабілітації Полтавського тер центру.
   Для відкриття відділення з районного бюджету виділено 150 тисяч гривень, за кошти територіального центру району придбано медичне обладнання та меблі на загальну суму 82 тисячі гривень, допомогли в облаштуванні і спонсорські кошти. Відтепер пенсіонери та інваліді району зможуть отримати послуги світлотерапії, магнітотерапії, ультразвукової терапії, лікування електрополем, інгаляції, гальванізації та електрофорезу, різних видів масажу.

 

   Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Коваля відбулась нарада щодо питання створення у м. Полтаві центру соціальної адаптації бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.
   Участь в нараді взяла перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ніна Черняк, заступники міського голови Ольга Борисенко та Діонісій Каплін.
   Вирішено вивчити питання щодо створення вищевказаного закладу по вулиці Шевченка міста Полтави.

 

   Відбулась щотижнева оперативно-розпорядча нарада у голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка з порядком денним :
 • 1. Про Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік.
 • 2. Про організацію перевезення населення на садово-городні ділянки у весняно-літній період 2011 року.
 • 3. Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні події та ситуації, які виникли на території області.
     Участь в нараді взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко та мала виступ з другого питання порядку денного.
     Як зазначила начальник Головного управління, з досвіду минулих років, у весняно-літній період найбільш проблемним питання пільгових перевезень є у м. Полтаві та Полтавському районі у зв'язку з необхідністю забезпечення прав пільговиків, зокрема, жителів м. Полтави, на пільговий проїзд до садово-городніх ділянок, які знаходяться на території Полтавського району.
     У 2011 році управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації укладено договір про компенсацію витрат на перевезення окремих пільгових категорій громадян у Полтавському районі приміським автомобільним транспортом загального користування з 18 перевізниками на 24 маршрутах.
     На компенсацію за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавською районною радою передбачено 1,4 млн. грн., у тому числі, приміським автомобільним транспортом – 1,3 млн. грн., залізничним транспортом – 0,1 млн. грн.
     Обмеженість бюджетного ресурсу субвенції не дає можливості забезпечити необмежений безплатний проїзд таких категорій громадян.
     Позитивне вирішення цього питання неможливе без залучення додаткових коштів з міського бюджету м. Полтави. Така практика в окремі роки успішно застосовувалася у м. Кременчуці та м. Комсомольську і дозволяла зняти соціальну напругу серед пільгових категорій населення.
      Зокрема, у м. Комсомольську з місцевого бюджету для забезпечення безплатного перевезення пільговиків до садово-городніх ділянок у 2010 році виділено 675,0 тис. грн., на 2011 рік передбачено також 675,0 тис. грн. Відповідна програма існує у місті понад 10 років.
     У м. Кременчуці з міського бюджету на вказану мету у 2010 році було додатково виділено 99,0 тис. грн., на 2011 рік заплановано 250,0 тис. грн.

 •  

     Згідно розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про проведення дня благоустрою території області» відбулось генеральне прибирання території Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці. Участь в прибиранні взяли представники Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

   

     Відбулась селекторна нарада Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
     Начальник Головного управління Людмила Корнієнко перед керівниками управлінь праці та соціального захисту населення районів області поставила завдання щодо проведення роботи з своєчасного забезпечення виплати разової грошової допомоги до 9 Травня. Поставлено завдання значно покращити обстеження матеріальних умов проживання ветеранів Великої Вітчизняної війни та надати допомогу щодо вирішення поставлених питань, силами територіальних центрів навести лад при- будинкових територій де проживають учасники ВВв, провести зустрічі з громадськими організаціями області.

   

     В місті Києві під головуванням Віце-прем'єр-міністра України – Міністра соціальної політики України С. Л. Тігіпка відбулась всеукраїнська нарада щодо організації діяльності інтернатних установ системи органів праці та соціального захисту населення.
     В роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, директори 14 будинків-інтернатів області.
     Обговорено питання щодо удосконалення діяльності будинків-інтернатів, покращення надання соціальних послуг та удосконалення форм роботи, створення належних умов проживання в кожному будинку-інтернаті.

   

     Кабінетом Міністрів України 4 квітня прийнято постанову № 341 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2011 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань".
     Відповідно до зазначеної постанови виплата у 2011 році разової грошової допомоги буде проводитися у таких розмірах:
     1) ветеранам війни із числа осіб, які брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, особам, які у неповнолітньому віці були призвані чи добровільно вступили до лав Радянської Армії і Військово-Морського Флоту під час військових призовів 1941—1945 років, жертвам нацистських переслідувань, учасникам війни, а також членам сімей загиблих у період Великої Вітчизняної війни і війни з Японією та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни і війни з Японією:
 • -інвалідам війни I групи — 1000 гривень;
 • -інвалідам війни II групи — 900 гривень;
 • - інвалідам війни III групи — 800 гривень;
 • - колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
 • - інвалідам I групи – 1000 гривень;
 • - інвалідам II групи – 900 гривень;
 • - інвалідам III групи – 800 гривень;
      учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 630 гривень;
     особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 1000 гривень;
      членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій в період Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, учасників Великої Вітчизняної війни і війни з Японією та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, — 320 гривень;
      учасникам війни, нагородженим орденами та медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 120 гривень;
     2) іншим ветеранам війни, в тому числі учасникам бойових дій, із числа осіб, які брали участь у воєнних конфліктах на території інших держав у період до і після Великої Вітчизняної війни, а також іншим особам, не зазначеним у підпункті 1 цього пункту, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту":
 • - інвалідам I групи — 730 гривень;
 • - інвалідам II групи — 580 гривень;
 • - інвалідам III групи – 510 гривень;
 • - учасникам бойових дій — 460 гривень;
 • - особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 730 гривень;
      членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, які не одружилися вдруге, та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, — 245 гривень;
      учасникам війни із числа працівників, які на контрактній основі направлялися на роботу в держави, де велися бойові дії, та дружинам (чоловікам), які працювали за наймом в таких державах, — 100 гривень.
     Органами праці та соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, проведена підготовча робота. Сформовані списки ветеранів війни по категоріям, виплатні відомості. Тому звертатися до управління праці та соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.
     Також зазначаємо, якщо у 2011 році особа вперше набуває право на виплату разової грошової допомоги та їй встановлено відповідний статус до 5 травня цього року, їй необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання (якщо пенсіонер – за місцем отримання пенсії) та надати паспорт, ідентифікаційний номер та посвідчення встановленого зразка. Останній термін виплати разової грошової допомоги за 2011 рік – 30 вересня 2011 року.
     На протязі квітня 2011 року буде проведено виплату допомоги через поштові відділення або установи банків шляхом перерахування на особистий рахунок ветеранів за місцем отримання пенсій, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання чи за місцем служби.

 •  

     В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
     У роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, представники Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Головного управління статистики у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Полтавського та Кременчуцького міськвиконкому.
     В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах області.
     Згідно проведеного моніторингу станом на 1 квітня 2011 року очікується зменшення зарплатних боргів на підприємствах комунальної форми власності на 30% порівняно з попереднім місяцем.
     У березні на 44% зменшилася заборгованість із заробітної плати працівникам дочірнього підприємства "Полтавський облавтодор" ВАТ "Автомобільні дороги України" та його міських і районних філій.
     Про перспективи та шляхи вирішення питань погашення зарплатних боргів на підприємствах міст Полтави та Кременчука поінформували заступник міського голови м.Полтави Борисенко О.П. та заступник міського голови м.Кременчука Калашник В.В.
     За результатами наради були дані конкретні доручення відносно кожного підприємства, які мають зарплатні борги.
     Завдяки співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з контролюючими та правоохоронними органами, системній роботі, яка проводиться в напрямку забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, за оперативними даними, станом на 01.04.2011 в області очікується зменшення заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах.

   

     В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
     У роботі наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, представники Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Полтавського міськвиконкому.
     В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах, а також інформувала щодо проведення виплати заробітної плати на підприємствах області за поточний період.
     Звернуто увагу на вжиття термінових заходів щодо виплати заробітної плати на комунальних підприємствах. Станом на 1 березня 2011 року заборгованість на семи комунальних підприємствах області склала 1 млн. 40 тисяч гривень.
     Згідно проведеного моніторингу виплачено заробітну плату на 5-ти комунальних підприємствах.
     Особливу увагу потрібно приділити питанню повернення дебіторської заборгованості по підприємствах, які мають зарплатні борги.
     За результатами наради були прийняті рішення та дані доручення щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.
     Завдяки співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з контролюючими та правоохоронними органами, системній роботі, яка проводиться в напрямку забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, за оперативними даними моніторингу стану виплати заробітної плати, станом на 01.04.2011 в області очікується зменшення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах.