Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   26-27 квітня 2012 року в місті Краматорську на базі Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів відбувся міжнародний семінар на тему : «Запровадження механізмів економічного стимулювання роботодавців з метою створення робочих місць для працевлаштування інвалідів».
   Заслухавши доповідь начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмили Василівни Корнієнко відмічено позитивний досвід напрацювань з питань працевлаштування інвалідів Полтавської області.
   Як зазначила Людмила Корнієнко в Полтавській області спільними зусиллями органів влади, обласного центру зайнятості, Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, закладів освіти та охорони здоров'я, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, громадських організацій забезпечується виконання заходів щодо сприяння розвитку системи професійної реабілітації інвалідів, їх працевлаштуванню, створенню для них виробництв, цехів, дільниць та робочих місць, забезпечення їх зайнятості.
   Головним управлінням праці та соціального захисту населення за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів ініційовані та створені робочі місця взуттєвика, швачки, перукаря для працевлаштування інвалідів в 33 територіальних центрах соціального обслуговування. Також за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів в 2011 році створено 47 робочих місць для інвалідів.
   За 2011 рік послуги обласного центру зайнятості отримали 1835 осіб з інвалідністю, з них працевлаштовано – 410 осіб, підвищення кваліфікації, перенавчання та професійне навчання пройшли 92 особи з числа інвалідів. В оплачуваних громадських роботах в 2011 році задіяно 185 осіб з обмеженими фізичними можливостями.
   За послугами до державної служби зайнятості звертаються особи з інвалідністю різної нозології захворювання, зокрема з психічними розладами та розумовою відсталістю.
   Саме з метою сприяння у працевлаштуванні таких осіб, покращення інтеграції їх в суспільство в 2010 році прийнятий Меморандум "Про спільні наміри Головного управління охорони здоров'я, Головного управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та Полтавського обласного центру зайнятості щодо реформування психіатричної допомоги в Полтавській області з метою покращення рівня життєдіяльності хворих на психічні розлади та сприяння їх соціальній, трудовій адаптації і раціональному працевлаштуванню даного контингенту інвалідів згідно рекомендацій МСЕК."
   Напрацьовано нові підходи щодо сприяння у працевлаштуванні шляхом залучення таких громадян до участі в оплачуваних громадських роботах за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
 

   Соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича передбачено забезпечити до 1 вересня 2012 року кріслами колісними всіх інвалідів, які цього потребують.
   Відповідно до статті 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" змінено Порядок забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації.
   У зв'язку з цим Головним управлінням забезпечена чітка системна робота щодо додаткового уточнення типу та моделі засобу реабілітації по кожному інваліду.
   З кожним територіальним управлінням праці та соціального захисту населення відпрацьована кількість інвалідів, які потребують засобів пересування, котрих необхідно забезпечити у 2012 році.
   Інвалідів, які потребували додаткового уточнення типу та моделі засобу пересування, доставлено безкоштовно "соціальним таксі" до Сервісного центу із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів.
   В зазначеному центрі лікарем ортопедом-травматологом проведено анкетування антропометричних даних та функціональності спеціальних пристосувань інвалідів для визначення потреби кожної людини з обмеженими фізичними можливостями кріслами колісними..
   На сьогоднішній день всі дані про інвалідів, які потребують забезпечення засобами реабілітації внесено до Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Проведення зазначеної роботи дасть змогу удосконалити та покращити забезпечення окремих категорій населення необхідними засобами реабілітації, на основі ефективного індивідуального підходу та максимального врахування потреб конкретної особи
 

   28 квітня 2012 року відбулось засідання обласної спостережної комісії, яка здійснює контроль діяльності районних спостережних комісій, надає їм методичну допомогу в питаннях організації громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання.
   Заслухано звіти голів спостережних комісій Машівської та Лубенської райдержадміністрацій, зокрема інформацію начальника сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області І.В. Бабіюка про співпрацю районних спостережних комісій з установами виконання покарань. Як найбільш налагоджену відмічено роботу районної спостережної комісії Ленінського райвиконкому м. Полтави.
   За результатами засідання прийнято Постанову спостережної комісії з відповідними дорученнями головам районних спостережних комісій активізувати роботу з соціальної адаптації осіб, які звільнені від відбування покарань.
 

   27 квітня 2012 року о 10.00 в редакції Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини» відбувся «круглий стіл» на тему « Як живеш, ветеране ?»
   Участь в заході взяла заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Матуйзо, яка повідомила, що на виконання норм Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» Кабінетом Міністрів України 28.12.2011 року прийнято постанову № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», якою визначено розміри щорічної разової грошової допомоги до 9 Травня у 2012 році.
   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України Януковича В.Ф. 05.04.2012 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєї постанови від 28.12.2011 р. № 1381, тим самим збільшивши у 2012 році розміри допомоги.
   Отже, цього року щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:
   1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - інвалідам I групи – 2200 гривень;
   - інвалідам II групи – 1920 гривень;
   - інвалідам III групи – 1720 гривень;
   2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 675 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2200 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 340 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 125 гривень.
   В цьому році щорічну грошову допомоги отримають близько 73 тис. ветеранів війни.
   27 квітня 2012 року проведено громадське обговорення звіту Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації про використання бюджетних коштів у 2011 році на виконання державних та регіональних програм соціального захисту населення.
   За результатами обговорення звіту прийнято резолюцію, згідно з якою визначено, що Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації як головним розпорядником бюджетних коштів забезпечено виконання відповідних програм соціального захисту населення області у повному обсязі.
   У резолюції задекларовано також ряд рекомендацій Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації як головному розпоряднику бюджетних коштів щодо виконання окремих програм соціального захисту у поточному році.
 

   Газо- та теплопостачальними підприємствами області проведено клірингові розрахунки за надані пільги та субсидії населенню з оплати послуг газо- та теплопостачання на загальну суму 23 млн. грн..
 

   Для забезпечення у повному обсязі виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в область надійшли кошти в сумі 351 тис. грн.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для відшкодування нарахувань за шкоду, заподіяну здоров'ю, компенсації за встановлення групи інвалідності та одноразової допомоги на оздоровлення.
 

   25 квітня 2012 року в область надійшли грошові кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацій за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 2108,2 тис. грн.
   Крім того, профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 1175,4 тис. грн.

 

   В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати за березень 2012 року на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати та виплати заробітної плати за березень 2012 року на підприємствах області станом на 24 квітня 2012 року (за оперативними даними).
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Особливу увагу зосередити на забезпеченні своєчасності виплати заробітної плати на комунальних підприємствах районів та міст.
   Начальнику управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області доручено вжити заходів щодо прискорення виконання виконавчих проваджень з примусового стягнення заборгованості із заробітної плати по підприємствах: ДП "ВО "Знамя", ДП "Лохвицький спиртовий комбінат", ЗАТ "Мостобудівельне управління №8", ТОВ "Миргородм'ясопром".
   Начальнику регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області доручено здійснити службове відрядження до Фонду державного майна України з метою вирішення питання погашення зарплатних боргів на ДП "ВО "Знамя".
   Начальнику Головного управління юстиції у Полтавській області доручено вжити заходів з погашення заборгованості із заробітної плати до 01.06.2012 колишнім працівникам ТОВ "Ланнівський молочний комбінат".

 

   24 квітня 2012 року в обласній державній адміністрації відбулась зустріч керівництва області та міста з активістами громадських чорнобильських організацій.
   У своєму виступі начальник Головного управління праці та соціального захисту населення поінформувала, що видатки з обласного бюджету на виплату пільг і компенсацій громадянам постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС в поточному році залишились на рівні минулого року. Розміри допомог і компенсацій, які призначаються громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи органами соціального захисту, не зменшилися.
   У 2012 році затверджено «Обласну комплексну програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки». Одним із завдань програми є покращення соціального захисту ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії. Вперше в рамках затвердженої Програми виділено 90 тис. грн. на придбання путівок на оздоровлення в місцевих санаторіях інвалідам Чорнобиля.
   Крім того з обласного бюджету передбачено виділити кошти в сумі 300 тис. грн. для виплати матеріальної допомоги вдовам громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   На пільгове медичне забезпечення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з обласного бюджету передбачено виділити 1,24 млн. грн., в т. ч. 150 тис. грн. вже виділено додатково.
   В поточному році збільшено фінансування за бюджетною програмою «інші пільги», відповідно до якої здійснюються капітальні ремонти квартир та будинків учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які прирівняні до інвалідів війни.
   На сьогодні вже розпочалися виплати до 9 травня учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які прирівняні до інвалідів війни. З Державного бюджету вже отримано 30 млн. грн. та здійснено виплати майже 60 відсоткам отримувачів даної допомоги.
   За сприяння обласної державної адміністрації в Карлівському та Пирятинському районах області виділені приміщення для діяльності громадських Чорнобильських організацій.
   Налагоджено тісну співпрацю між міськими та районними управліннями праці та соціального захисту населення та осередками районних громадських чорнобильських організацій по вирішенню проблем соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

   21 квітня 2012 року працівники Головного управління праці та соціального захисту населення, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області в кількості 50 чоловік взяли участь у проведенні щорічної акції з благоустрою території «За чисте довкілля» на території Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
 

 

   На базі Новосанжарського дитячого будинку-інтернату відбулось виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення.
   В ході засідання заслухано звіт про роботу інтернатних установ системи органів праці та соціального захисту населення Полтавської області за 2011 рік. Члени комісії ознайомились з матеріально-технічною базою та діяльністю Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Як зазначила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко в системі органів праці та соціального захисту населення Полтавської області функціонує 14 державних будинків-інтернатів, де на повному державному утриманні перебувають 2374 підопічних, 236 з яких – вихованці дитячих будинків-інтернатів. Підопічні забезпечені раціональним чотириразовим харчуванням з урахуванням віку і стану здоров'я. Цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням. На сьогодні при Токарівському, Ліщинівському, Кобеляцькому, Пирятинському психоневрологічних, Новосанжарському та Зіньківському дитячих будинках-інтернатах та Горбанівському пансіонаті ветеранів війни та праці функціонують відділення медико-соціальної реабілітації, де за індивідуально розробленими програмами МСЕК підопічні мають змогу значно покращити здоров'я. Проводиться оздоровлення вихованців дитячих будинків-інтернатів на базі дитячого оздоровчого центру санаторного типу «Миргородський», який є спеціально пристосованим для оздоровлення та відпочинку дітей з інвалідністю.
   При будинках-інтернатах вже багато років діють підсобні господарства, які не лише економлять бюджетні кошти, а й забезпечують підопічних молоком, м'ясом, овочами власного виробництва.
   На 2012 рік згідно обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями передбачено, за потребою, проведення комплексу ремонтних робіт в інтернатних закладах області, серед яких облаштування спортивної зали Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Також, за вищевказаною програмою, планується створити відділення медико-соціальної реабілітації ще в трьох психоневрологічних будинках-інтернатах та забезпечити надання комплексу реабілітаційних послуг в уже існуючих відділеннях. Не менш важлива увага приділяється забезпеченню фізично-спортивної реабілітації підопічних. І це, на сьогодні, дає результат. Адже нещодавно, в місті Світловодську Кіровоградської області, відбувся Міжрегіональний етап фізкультурно-спортивних змагань де підопічні інтернатних закладів Полтавської області зайняли 3 перших місця з чотирьох можливих.

 

   Начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Василівна Корнієнко в ході наради зустрілась з головами 19 районних державних адміністрацій Полтавської області та обговорила шляхи впровадження соціальних ініціатив Президента України.

 

   Для проведення одноразової виплати жінкам, яким відповідно до Указів Президента України від 07.03.2012 № 181-183 «Про присвоєння почесного звання «мати-героїня» присвоєно вказане звання до області надійшли кошти у сумі 720, 2 тис. грн..

 

   12 квітня 2012 року напередодні Світлого Христового Воскресіння начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко, голова постійної комісії обласної ради з питань соціального захист населення Анатолій Олійник відвідали та привітали підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   В ході вітання підопічним вручено паски та підготовлено концерт церковного співу.

 

   9 квітня 2012 року у Грабарівському психоневрологічному будинку-інтернаті відбулись навчання з Пирятинським РВ УМНС у Полтавській області з працівниками будинку-інтернату.
   В ході навчання проведено ґрунтовну лекцію, щодо пожежної безпеки та правильного практичного застосування первинних засобів пожежегасіння.
 

 

   10 квітня 2012 року відбулась селекторна нарада облдержадміністрації в ході якої обговорено питання щодо видачі телетюнерів малозабезпеченим громадянам та проведення одноразової щорічної виплати допомоги до 9 травня.
   Як повідомила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Василівна Корнієнко на виконання норм Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» Кабінетом Міністрів України 28.12.2011 року прийнято постанову № 1381 «Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення», якою визначено розміри щорічної разової грошової допомоги до 9 травня у 2012 році.
   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича 05.04.2012 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєї постанови від 28.12.2011 р. № 1381, тим самим збільшивши у 2012 році розміри допомоги, а саме: 1. інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідам від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
- інвалідам I групи – 2200 гривень (замість 1200 гривень);
- інвалідам II групи – 1920 гривень (замість 1020 гривень);
- інвалідам III групи – 1720 гривень (замість 920 гривень); 2. особам, які мають особливі заслуги пере Батьківщиною – 2200 гривень (замість 1200 грн.)
   Людмилою Корнієнко поставлено чіткі завдання перед начальниками рай(міськ)управлінь до 1 травня 2012 року забезпечити виплату вищевказаної допомоги в повному обсязі.
   Не менш важливим питанням, яке було обговорено в ході селекторної наради облдержадміністрації – надання безкоштовно телетюнерів пільговим категоріям населення.
   За словами начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Людмили Корнієнко, адже саме на соцзахисту області покладено організацію видачі телетюнерів, в Україні вже збудовано і на повну потужність працює телемережа цифрового наземного ефірного мовлення. Це означає, що тепер через звичайну антену можна дивитися безкоштовно понад 20 (незабаром 32) українські телеканали у високій цифровій якості зображення та звуку. Для приймання цього сигналу необхідно між антеною та телевізором підключити спеціальний пристрій – телетюнер.
   Враховуючи важливу соціальну складову процесу переходу на цифрове ефірне мовленння, 21 березня 2012 року Урядом прийнято постанову «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».
   Зазначеним рішенням Кабінету Міністрів України визначено категорії громадян, які безкоштовно можуть отримати зазначені засоби (телетюнери), а саме:
- усі інваліди першої та другої групи (у тому числі інваліди війни цих груп);
- інваліди війни третьої групи;
- особи, які виховують дитину-інваліда, за умови що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
- особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
- особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.
   Для безкоштовного одержання телетюнеру, громадяни, що відносяться до вказаних категорій, повинні до 1 липня 2012 року звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації із відповідною заявою. Додатково до заяви додаються такі документи:
- інваліди - копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності, інваліди війни ІІІ групи – копію відповідного посвідчення;
- особи, які виховують дитину-інваліда, - копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини.
   Доставка телетюнерів громадянам буде здійснюватись поштою.
   Безкоштовне надання телетюнерів зазначеним категоріям громадян буде відбуватися за правилом: один телетюнер - на одне житлове приміщення (будинок).Телефон «гарячої» телефонної лінії : 0-800-500-620

 

   6 квітня 2012 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   У засіданні взяли участь керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники правоохоронних та податкових органів, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Пенсійного фонду України, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, облпрофради, Полтавського, Кременчуцького, Миргородського міськвиконкому, Полтавської райдержадміністрації, керівники підприємств-боржників, арбітражні керуючі.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 1 квітня 2012 року.
   За оперативними даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 01.04.2012 в області очікується зменшення загальної заборгованості.
   За рахунок надходження коштів з ДП "Укрспирт" вдалося зменшити зарплатні борги на ДП "Лохвицький спиртовий комбінат" майже на 400 тис.грн.
   Проводиться виплата заборгованої заробітної плати працівникам ДП "ВО "Знамя" за рахунок коштів, які надійшли від міністерств оборони України і Росії. На засіданні були заслухані звіти керівників та арбітражних керуючих підприємств-боржників:
– ПАТ "Демітекс" (м.Полтава)
– Полтавської філії ВАТ "Харківшляхбуд" "Дорожньо-будівельне управління №36" (м.Полтава)
– Колективного підприємства залізобетонних виробів №2 (м.Кременчук)
– ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" (м.Миргород)
– ПАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд" (Полтавський район), керівник якого запевнив про повне погашення зарплатних боргів працівникам підприємства.
   За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення міськвиконкомам, галузевим управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

 

   6 квітня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко вручила ще 6 автомобілів людям, для яких вони є життєвою необхідністю. br>   «У цьому році ми розраховуємо отримати від держави ще 40 таких автомобілів. Відповідна програма діяла й раніше. Тож у порядку черги ці транспортні засоби інвалідам поступатимуть», - сказала керівник соцзахисту області. br>   Загалом спостерігається динаміка щодо збільшення фінансування в області на спецавтотранспорт для інвалідів.

 

   В область надійшли кошти у сумі 3,2 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за напрямками використання:
– компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
– компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
– виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
– компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 

   4 квітня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко взяла участь в нараді, яку проводив заступник голови облдержадміністрації, з питання щодо врегулювання ситуації з виплати заробітної плати в процесі реорганізації підприємств житлово-комунального господарства м.Полтава.
   В нараді взяли участь начальник Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, заступники міського голови м.Полтави, начальник Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області.
   Визначені першочергові заходи щодо недопущення виникнення зарплатних боргів на підприємствах житлово-комунального господарства міста в процесі їх реорганізації.

 

   3 квітня 2012 року відбулась нарада щодо питання організації виконання в області органами соціального захисту населення Постанови Кабінету Міністрів України № 245 від 21.03.2012 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».
   З метою виявлення всіх пільгових категорій громадян, які мають право на забезпечення телетюнерами на безоплатній основі на рівні Головного управління праці та соціального захисту населення відпрацьовується чіткий механізм організації вказаної роботи на рівні сіл, селищ, районів, міст області.
    Питання організації роботи в області заплановано проведення обласної селекторної наради на 10 квітня 2012 року.

 

   3 квітня 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 1 квітня 2012 року (за оперативними даними).
   Найбільші суми заборгованої заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджені в містах Полтава і Кременчук.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Особливу увагу зосередити на забезпеченні своєчасності виплати заробітної плати на комунальних підприємствах районів та міст.
   Начальників Головних управлінь промисловості та розвитку інфраструктури, агропромислового розвитку, освіти і науки облдержадміністрації зобов'язано підготувати та провести за участі профільних заступників голови облдержадміністрації наради щодо визначення реальних перспектив погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах, що знаходяться в оперативному підпорядкуванні управлінь.
   Головному управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації доручено спільно з Управлінням Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області вжити термінових заходів щодо проведення виплат зарплатних боргів за виконавчими провадженнями працівникам ДП "ВО "Знамя" за рахунок коштів, що надійшли від Міністерства оборони Росії.
   Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Територіальною державною інспекцією з питань праці у Полтавській області доручено внести пропозиції щодо підприємств-боржників, керівники яких будуть заслуховуватися на черговому засіданні обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, яке 06.04.2012 проводитиметься в прокуратурі області, та забезпечити підготовку матеріалів.