Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко провела зустріч з членами Жовтневої районної організації інвалідів Великої Вітчизняної війни та збройних сил м. Полтави щодо питання надання пільг інвалідам Великої Вітчизняної війни та вдовам загиблих.
   Директор Департаменту поінформувала щодо проведення в 2013 році разової грошової виплати до Дня Перемоги в збільшених розмірах та про дію Обласної комплексної програми по соціальному захисту людей з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки.

 

   29 квітня 2013 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати, виплати поточної заробітної плати за березень 2013 року на підприємствах області".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, департаменту економічного розвитку облдержадміністрації, Полтавського міськвиконкому.
   Олександр Коваль поінформував присутніх про завдання Уряду щодо погашення заборгованості із заробітної плати до кінця 2013 року.
   Було наголошено, що продовжує залишатися складною ситуація з погашенням зарплатних боргів на промислових підприємствах області, заборгованість із заробітної плати на яких складає майже 50% від загальнообласного боргу.
   В ході наради директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за березень 2013 року на підприємствах області станом на 29.04.2013 (за оперативними даними).
   Керівниками галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації було поінформовано про визначені конкретні шляхи і джерела погашення зарплатних боргів на підприємствах, які знаходяться в оперативному галузевому підпорядкуванні.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Департаменту праці та соціального захисту населення, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.

 

   29 квітня 2013 року об 11.00 в селекторному режимі відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якого обговорено питання щодо дотримання законодавства при призначенні і виплаті різних видів державних соціальних допомог.
   В ході засідання відмічено, що на 2013 рік на виплату допомоги сім'ям з дітьми, допомоги малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам передбачено субвенції з державного бюджету 1189,9 млн. грн.., що на 242,3 млн. грн.. перевищує фактичні нарахування у 2012 році.
   Достатній фінансовий ресурс для області гарантує стабільну виплату допомог. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» передбачено підвищення прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 січня та з 1 грудня 2013 року.
   На виконання зазначеного Закону в області з 01.01.2013 проведено перерахунки державних допомог, розміри яких безпосередньо залежать від розмірів прожиткових мінімумів.
   За результатами наради дано доручення Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області опрацювати механізм виготовлення виплатних документів у терміни, найбільш наближені до дати взяття фінансових зобов'язань з метою включення максимальної кількості особових справ, які надійшли до Центру.
   Окремо дано доручення начальникам рай(міськ)управлінь вжити дієвих заходів щодо скорочення термінів призначення державних соціальних допомог. З цього питання в області вводиться щомісячний моніторинг.
   Крім вказаних питань звернуто увагу керівників структурних підрозділів Департаменту щодо проведення заходів по відзначенню річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні та проведення заходів щодо обстеження ветеранів війни за соціальною карткою.

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   25 квітня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 902,5 тис. грн.

 

   В Департаменті праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації 24 квітня 2013 року проведено засідання круглого столу з питань соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   В засіданні прийняли участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль, директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко та голови обласних громадських Чорнобильських організацій «Союз Чорнобиль», «Фонд інвалідів Чорнобиля» та «Діти Чорнобиля».
   На засіданні круглого столу розглянуто питання розширення «Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки», оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2013 році та надання матеріальної допомоги постраждалим громадянам за рахунок коштів обласного бюджету.
   За результатами роботи головам обласних громадських організацій вручено пам'ятки про порядок оздоровлення постраждалих громадян у поточному році. Доведено терміни подачі заяв на оздоровлення, перелік документів, які необхідні для взяття на облік по забезпечення путівкою, санаторно-курортних закладів які надають послуги з оздоровлення та порядок отримання компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування.
 

 

   В рамках проведення заходів щодо річниці аварії на Чорнобильській АЕС 23 квітня 2013 року о 13.00 у бібліотеці-філіалі № 9 міста Полтави громадською організацією «Діти Чорнобиля» проведено захід «Золотий ключик до здорового харчування».
   Участь у заходах взяли учні шкіл Полтави, перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк, представники громадських організацій області, сім'ї учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
   По закінченню заходу сім'ям чорнобильців вручено продуктові набори, саджанці фруктових дерев.

 

   З нагоди відзначення 27 річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції 22 квітня цього року в бібліотеці філіалу №3 м. Полтави Полтавською обласною громадською організацією "Діти Чорнобиля" для учнів СШ №17 проведено Годину-спогад "Чорнобиль - біль і скорбота України".
   В заході прийняв участь заступник начальника управління у справах соціального захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Носенко В.Г.
   Спогадами про аварію на Чорнобильській АЕС та евакуацію з забрудненої території поділилася з учнями постраждала від аварії на Чорнобильській атомній електростанції Лещенко Л.П.
   Організаторами заходу для учнів СШ №17 в бібліотеці філіалу №3 влаштовано виставку дитячого малюнку "Чорнобиль не повинен повторитися".
 

 

   22 квітня 2013 року відбулась нарада у голови обласної державної адміністрації в ході якої розглянуто питання щодо соціально-медичного забезпечення ветеранів війни з нагоди 68 річниці з Дня Перемоги.
   Як зазначила директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в області повністю забезпечується виконання державних програм по соціальному захисту ветеранів війни.
   На виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича Уряд ухвалив рішення збільшити у 2013 році розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни, що виплачується до 5 Травня. У середньому збільшення становитиме на 10% порівняно з минулим роком.
   «Цього року грошову допомогу отримають близько 66 тис. ветеранів війни, які проживають на території області, кошти на проведення виплати вже надійшли і будуть повністю виплачені до 5 травня 2013 року» - зазначила директор Департаменту.
   Щомісячно пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користуються всі 70,9 тис. ветеранів війни та членів їхніх сімей.
   За рахунок коштів державного бюджету у минулому році відремонтовано 102 житлових приміщень, що перебувають у власності інвалідів війни та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни на 1,0 млн. грн.
   На поточний рік на вказані цілі збільшено фінансування – загальна сума складає 1,3 млн. грн.
   Станом на 01.04.2013 року проведено 10 ремонтів на суму 128,2 тис.грн.
   Новим важливим напрямком роботи органів праці та соціального захисту населення області визначено організацію відвідування ветеранів війни для обстеження їх матеріально-побутових умов і виявлення потреб у наданні соціальних послуг згідно "Соціальної картки потреб та соціального становища ветерана війни".
   Метою проведення зазначеної роботи є в першу чергу перевірка повноти надання пільг та державних гарантій, визначення першочергових потреб ветеранів війни та надання посильної допомоги у вирішенні нагальних проблем.
   Станом на 1 квітня обстежено 4150 інвалідів та учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни. За результатами проведення обстежень додатково вирішено питання: - надання соціальних послуг вдома 501 ветерану; - надання соціально-медичних послуг 196 ветеранам; - надання соціально-побутових послуг (послуги перукаря, взуттєвика, швачки, з прання білизни, дрібні побутові роботи – 428 ветеранам; - надання послуги «соціального таксі» - 97 ветеранам; - надання матеріальної та шефської допомоги – 202 особам.
   Департаментом направлено листи райдержадміністраціям та міськвиконкомам щодо забезпечення неформального та системного підходу в ході вирішення виявлених потреб ветеранів війни. Вказане питання взято на контроль до остаточного його вирішення.
   Крім того, за ініціативою Департаменту протягом квітня місяця буде проведено прибирання прибудинкових територій інвалідів війни та учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни, які проживають в сільській місцевості.
   Активізована робота служб соціального захисту з громадськими організаціями ветеранів війни, зокрема в частині роз'яснення норм чинного законодавства.
   Розроблено та направлено інформаційні листи та пам'ятки щодо надання державних соціальних гарантій. Поновлено контактні дані відповідальних осіб обласного та районного рівнів для оперативного вирішення поставлених питань.

 

   22 квітня 2013 року відбулась нарада у голови обласної державної адміністрації в ході якої розглянуто питання щодо виконання в області завдань та соціальних ініціатив Президента України щодо соціального захисту кожного постраждалого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
   Як зазначила директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко у рамках виконання Програми Президента України "Україна для людей", соціальних ініціатив Президента України в області проводиться системна робота щодо їх реалізації. Одним із завдань Програми є соціальний захист кожного постраждалого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
   На сьогодні в області проживає 24161 особа, яка постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що має право на пільги і компенсації, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   На виконання законодавства в область спрямовують кошти з держбюджету, що дозволяє своєчасно проводити всі соціальні виплати, компенсації, гарантії.
   Важливим напрямком реалізації соціальних ініціатив Президента України є забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У період із 2007 по 2010 роки ця програма не реалізовувалася. У 2011 році з Державного бюджету отримано 284,0 тис. грн., за рахунок яких забезпечено житлом 1 сім'ю інваліда Чорнобиля першої групи. У 2012 році з Державного бюджету за бюджетною програмою "Забезпечення житлом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи" профінансовано 4,6 млн. грн., за рахунок яких забезпечено житлом 21 сім'ю громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у складі яких є інваліди Чорнобиля. Житло отримали: у м. Лубнах, м. Зінькові, м. Гребінці, смт Машівці, смт Решетилівці – по 1 сім'ї, у м. Миргороді – 3, у м. Полтаві – 13. Станом на 01.01.2013 на обліку щодо забезпечення житлом перебуває 1097 сімей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, із яких: сімей інвалідів Чорнобиля – 155, переселенців із зон радіоактивного забруднення – 634, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії – 308.
   Додаткові соціальні гарантії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачені Обласною комплексною програмою соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 рік, у рамках якої передбачено виділити 1954,8 тис. грн. (у 2012 році виділено 1800,4 тис. грн.), у тому числі: 1366,0 тис. грн. – на пільгове медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, із них 200,0 тис. грн. уже виділено додатково (у 2012 році – 1235,8 тис. грн., із них 150,0 тис. грн. – додаткові кошти); 280,0 тис. грн. – на виплату одноразової матеріальної допомоги вдовам громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (у 2012 році – 260,7 тис. грн. на виплату компенсації 869 вдовам із розрахунку 300,0 грн. на одну особу); 200,0 тис. грн. – на оздоровлення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в місцевих санаторіях (у 2012 році – 180,0 тис. грн., за рахунок яких оздоровлено 34 учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у санаторіях об'єднання "Миргород-курорт").
 

 

   20.04.2013 працівники Департаменту, в кількості 40 чоловік, взяли участь у заходах по благоустрою території Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці для створення належних умов для відпочинку підопічних.
 

 

   19 квітня 2013 року в облдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Коваля О.М. та за участю голів громадських організацій відбулось громадське обговорення звіту Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації про використання бюджетних коштів у 2012 році на виконання державних та регіональних програм соціального захисту населення.
   Департамент праці та соціального захисту населення є головним розпорядником коштів державного та обласного бюджетів на виконання 30 різних програм соціального захисту.
   У 2012 році органами праці та соціального захисту населення області на виконання соціальних програм за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам спрямовано 1 298,7 млн.грн.
   На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича з 01.07.2012 проведено перерахунки розмірів раніше призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у зв'язку з підвищенням рівнів забезпечення прожиткового мінімуму.
   На фінансування програм соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи протягом 2012 року спрямовано 39,7 млн.грн..
   З метою забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича щодо підвищення рівня соціального захисту інвалідів 1 чи 11 групи внаслідок психічного розладу та сімей, які здійснюють догляд за ними, проведено перерахунки розмірів раніше призначеної допомоги у зв'язку з підвищенням в десять раз розмірів щомісячної грошової допомоги.
   Забезпечено виплату разової грошової допомоги ветеранам війни до Дня Перемоги у підвищених розмірах.
   Виплату допомоги проведено 71,7 тис.ветеранів на загальну суму 30,6 млн.грн до 5 травня 2012 року через поштові відділення та установи банків.
   Департаментом як головним розпорядником коштів забезпечується цільове і максимально ефективне використання коштів, передбачених на виконання окремих програм соціального захисту населення з державного та обласного бюджетів.
 

 

   Питання забезпечення виконання доручень віце-прем'єр-міністра України Вілкула О.Ю. щодо погашення зарплатних боргів розглядали в прокуратурі області
   18 квітня 2013 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за березень 2013 року на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 17.04.2013 (за оперативними даними).
   На засіданні були заслухані звіти представників виконавчих комітетів міських рад міст Полтави і Кременчука, керівників підприємств-боржників зазначених міст щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати.
   В обговоренні питання порядку денного взяли участь члени робочої групи, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники обласних організацій, які причетні до вирішення питань погашення зарплатних боргів.
   За результатами засідання Олександро Ковалем були визначені конкретні завдання щодо прискорення погашення зарплатних боргів, спрямовані на забезпечення виконання протокольних доручень, даних віце-прем'єр-міністром України Вілкулом О.Ю. під час селекторної наради 04.04.2013.

 

   17 квітня 2013 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення відвідала територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Октябрської районної у м.Полтаві ради з метою впровадження нових соціальних послуг по реабілітації інвалідів на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.
   Для підвищення рівня соціального захисту на базі територіального центру за участю керівників обласної державної адміністрації, головного управління праці та соціального захисту населення, міських та районних органів місцевого самоврядування проводяться конференції, семінари, в тому числі міжнародні, з лідерами громадських організацій колишніх країн СНД, а також Чехії, Німеччини, Італії, Сербії щодо покращення якості соціальних послуг для людей поважного віку і з особливими потребами та розвитку їх потенційних можливостей.
   Для інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату використовуються найсучасніші методи реабілітації, одним із яких є ортезна система «Динамічний параподіум». Для реабілітації хворих зі спинномозковими травмами та наслідками дитячого церебрального паралічу придбано авторський тренажер Дікуля.
   Заняття у відділенні проводяться за спеціально розробленими індивідуальними реабілітаційними програмами з урахуванням анатомічних і функціональних порушень кожного інваліда.
   Для інвалідів-візочників за кошти, виділені з міського бюджету для територіального центру придбано автомобіль «Газель», облаштований підйомною платформою.
   Встановлена підйомна платформа шахтного типу для громадян з проблемами опорно-рухового апарату.
   Вхід до приміщення територіального центру облаштований пандусом.
   У 2012 році створено мультидисциплінарну команду, метою якої є охоплення більшої чисельності осіб, які потребують соціальних послуг, задоволення їх потреб, а також потреб тих осіб, що проживають у віддалених населених пунктах, здешевлення вартості соціальних послуг, наближення якості соціальних послуг до європейського рівня.
   З 19 лютого 2013 року в складі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відкрито консультативний пункт громадських організацій при «соціальному офісі».
   Основна мета консультативного пункту громадських організацій – поглиблення співпраці в питаннях соціального захисту населення, надання консультацій громадянам щодо змін в законодавстві стосовно соціального захисту населення, допомога громадянам у вирішенні їх проблем, які стосуються соціального захисту.

 

   З метою проведення щорічної акції з озеленення та благоустрою в будинках-інтернатах системи соціального захисту активно проводиться робота по висадженню саджанців. Всім 14-ти будинкам-інтернатам безкоштовно передано дерева із Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.
    Департамент праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації висловлює щиру подяку директору Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Тараненку Юрію Миколайовичу за надану допомогу в проведенні благоустрою територій будинків-інтернатів системи соціального захисту населення.

 

   12 квітня 2013 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації О. М. Коваля за участю заступника голови спостережної комісії Н. С. Черняк та секретаря спостережної комісії Ю. В. Хоменко відбулося засідання обласної спостережної комісії на якому заслухано звіти про підсумки роботи за 2012 рік окремих районних спостережних комісій.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яку направлено до відповідних служб для виконання.

 

   В область надійшли кошти з державного бюджету у квітні поточного року за програмою 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у сумі 2 674,5 тис. грн.
   За даною програмою проводяться виплати:
   – відшкодування батьківської плати за дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади;
   – надання щомісячної грошової допомоги;
   – щомісячна грошова виплата на дитину шкільного віку;
   – щомісячна грошова виплата сім'ям на кожну дитину шкільного віку, яка стала інвалідом або перебуває на диспансерному обліку;
   – щомісячна грошова компенсація на дітей, які не харчуються у навчальних закладах;
   – виплата компенсації батькам постраждалих дітей, які не знаходяться в обліковому складі дитячих дошкільних та шкільних закладів.
   Станом на 12.04.2013 року заборгованість за програмами соціального захисту населення, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відсутня.

 

   В області розпочата виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни
   Новими соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича передбачено виплату разової грошової допомоги до Дня Перемоги ветеранам війни у підвищених розмірах. Уряд ухвалив рішення збільшити у 2013 році розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачується до 5 травня. Розмір допомоги збільшено на 10% порівняно з минулим роком.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні відомості відповідно до статусів ветеранів війни та розмірів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 року № 149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»:
   1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - інвалідам I групи – 2415 гривень;
   - інвалідам II групи – 2110 гривень;
   - інвалідам III групи – 1895 гривень;
   2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 745 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2415 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 375 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 135 гривень.
   Для виплати допомоги до 5 травня області надійшли кошти у сумі 34 млн. грн., яких достатньо для забезпечення виплати всім ветеранам війни.
   Цього року грошову допомогу отримають близько 66 тис. ветеранів війни, які проживають на території Полтавської області.
   Виплата грошової допомоги буде розпочата з 11 квітня через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів і через установи уповноважених банків, та завершена до 1 травня поточного року
   Органами праці та соціального захисту населення здійснена значна робота, а саме: проведені наради спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, поштовими і банківськими установами, підготовлено виплатні відомості, перевірено статус кожного ветерана та його місце проживання, тобто вжито всіх необхідних заходів для забезпечення стабільної та своєчасної виплати допомоги до 5 травня всім ветеранам.
   Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з 1 січня 2013 року встановлено, що учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, а також інвалідам ІІ та ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для інвалідів війни I групи.
   Так, 2645 ветеранів війни набули право на пільги та соціальні гарантії у розмірах, як для інвалідів війни І групи.
   Крім того, вказана категорія осіб одержить до 5 травня допомогу до Дня Перемоги у розмірі, як для інвалідів війни І групи – 2415 грн.
   Департаментом праці та соціального захисту населення проведена роз'яснювальна робота серед обласних та районних громадських організацій ветеранів війни щодо розмірів допомоги та порядку її виплати.
   Посилена робота безкоштовної «гарячої» телефонної лінії - 0-800-500-620 в частині надання вичерпних відповідей щодо розмірів та порядку виплати допомоги до 5 травня.
   
    Директор Департаменту праці
    та соціального захисту населення
    облдержадміністрації                       Л.В. Корнієнко
   

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною».
   Всього в області функціонує 183 прийомних сім»ї та 20 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 423 дитини.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за квітень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 08 квітня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог на загальну суму 1310,8 тис.грн.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться через установи уповноважених банків

 

   Фінансування пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено 9,6 млн. грн.
   8 квітня поточного року в область з державного бюджету надійшли кошти на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 395,8 тис. грн.

 

   У поточному році в рамках "Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013- 2020 роки" з обласного бюджету виділено 200,0 тис. грн., які будуть спрямовано на придбання санаторно-курортних путівок для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в санаторіях місцевої оздоровчої бази.
   Заїзди до оздоровчих закладів розпочнуться з квітня поточного року, всього за рахунок обласної програми планується забезпечити санаторно-курортними путівками 40 постраждалих громадян.
   В минулому році з обласного бюджету було виділено 180,0 тис. грн., за рахунок яких придбано 34 санаторно-курортних путівки для оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в санаторіях об'єднання "Миргород-курорт".

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 124112 одержувачів зазначених видів випат, в тому числі одержують допомогу:
   - сім»ї з дітьми – 96304;
   - малозабезпечені сім»ї – 10505;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 13815;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3488.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за квітень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 05 квітня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог на загальну суму 77581,6 тис.грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   Вихованці Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків – інтернатів системи соціального захисту населення взяли участь в обласному фестивалі дитячої творчості «Повір у себе», який відбувся в Полтавському ОЦЕВУМі.
   Вокальні сольні виступи чергувалися на сцені з танцями та декламаторським мистецтвом. У холі на столах представили вироби з паперу, бісеру, вишиванки, малюнки, композиції з природного матеріалу
   Такі заходи сприяють соціально-психологічній реабілітації та адаптації дітей. Цей фестиваль «Повір у себе» має таку назву не випадково, адже діти, які мають певні потреби, відчувають дискомфорт. Тому на цьому фестивалі всі учасники можуть показати себе через малюнок, танець чи пісню.
   Своїми враженням про фестиваль поділилися учасники та їх наставники.
   «У фестивалі ми беремо участь не вперше. Діти з нетерпінням чекають на нього і готуються заздалегідь. Адже саме тут вони отримують позитивний заряд енергії та психологічно розвантажуються. А головне те, що вони можуть показати себе та свої досягнення», - розповіла вихователь Зіньківського дитячого будинку-інтернату Зоя Коваленко.
   «Я з задоволенням приїжджаю сюди кожного року, бо на мене тут чекають з нетерпінням. Підготував пісню про батьківський поріг та гру на ложках. До виступу готувався протягом року. Спочатку спробував свої вокальні здібності в себе в інтернаті», – сказав 16-ти річний вихованець Зіньківського дитячого будинку інтернату Володимир Зозуля.
   Усі учасники фестивалю отримали подарунки.

 

   5 квітня 2013 року в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу за участю структурних підрозділів облдержадміністрації з питання забезпечення дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, умовами для виховання в сім'ї.
   В засіданні взяли участь перший заступник Директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Черняк Н.С., заступник начальника управління у справах соціального захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та організаційно-кадрової роботи Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Носенко В.Г., завідувачка діагностично-реабілітаційним центром для дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС Департаменту охорони здоров'я Богатир Г.Б., методист Полтавського обласного інституту післядипломної освіти Павленко В.М.
   На засіданні обговорювалися питання захисту прав дитини, як одного із пріоритетів соціальних ініціатив, проголошених Главою держави, послідовного впровадження державної соціальної політики з підвищення стандартів життя, також було розглянуто питання медичного забезпечення, підтримки сімей, які мають дітей-інвалідів Чорнобиля та забезпечення їх соціального захисту.
 

 

   04.04.2013 року відбулося засідання обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
   В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області.
   Розглянуто пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату за роботу в зоні відчуження двом заявникам.

 

   4 квітня 2013 року віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул проводив селекторну нараду з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   На селекторній нараді були присутні заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, заступник прокурора області, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Головного управління статистики в Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, керівники підприємств-боржників.
   Обговорювалися питання щодо причин заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств усіх форм власності, а також щодо шляхів і термінів погашення зарплатних боргів.
   Під час спілкування з віце-прем'єр-міністром України Олександр Коваль наголосив, що в області станом на 01.03.2013 найбільше заборгували працівникам підприємств державної форми власності, а саме, 8,5 млн.грн, що складає 57,6% від загальнообласної заборгованості.
   Після закінчення селекторної наради Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах області".
   Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області станом на 01.04.2013 (за оперативними даними). Були заслухані звіти керівників підприємств-боржників:
   - ДП "Виробниче об'єднання "Знамя" м.Полтава
   - ДП "Полтавське управління геофізичних робіт" м.Полтава
   - ДП "Лохвицький спиртовий комбінат" Лохвицький район
   - ДП "Державний проектний інститут містобудування "Міськбудпроект" м.Полтава
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах, та визначалися шляхи їх вирішення.
   Заступник голови облдержадміністрації зобов'язав керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації вжити дієвих заходів щодо прискорення вирішення питань погашення зарплатних боргів та недопущення їх виникнення на підприємствах, які знаходяться в оперативному галузевому підпорядкуванні, та взяти ці питання на особистий контроль.
   За результатами наради були прийняті відповідні рішення та дані протокольні доручення галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів.

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   1 квітня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,7 млн. грн.

 

   Новими соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича «Діти - майбутнє України» визначено створення протягом 2013-2014 років мережі Центрів денного перебування для дітей-інвалідів (відділень при реабілітаційних центрах). Впровадження на регіональному рівні можливе шляхом створення відділення денного перебування дітей-інвалідів в діючих центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
   Директором Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко проведено нараду з директорами Центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів в ході якої проаналізовано їх діяльність як базових установ по організації соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
   За підсумками 2012 року 615 дітей-інвалідів з Хорольського, Лохвицького, Лубенського, Оржицького, Чорнухинського, Гребінківського, Пирятинського, Машівського, Миргородського, Шишацького, Великобагачанського, Кобеляцького, Семенівського, Козельщинського, Кременчуцького районів та міст Кременчук, Лубни, Миргород, Полтава, Комсомольськ, Гадяч отримали реабілітаційні послуги в вищевказаних Центрах.
   В ході наради визначено пріоритетні завдання, які планується вирішити в поточному році. Це не лише розширення мережі соціальних послуг, охоплення більшої кількості дітей-інвалідів реабілітацією, а й впровадження нової форми соціальних послуг на умовах перебування дітей-інвалідів до 4-х годин в установах без батьків.
   Можливість залишити на декілька годин протягом доби дитину-інваліда у спеціалізованому закладі створить умови для отримання позитивної динаміки з реабілітаційних заходів, та вивільнить час батькам дитини для вирішення соціально-побутових та інших питань.
   На особливому контролі перебуває питання створення на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату денного відділення реабілітації дітей-інвалідів з найближчих районів області. З метою якнайшвидшого вирішення цього питання направлено пропозиції до Міністерства соціальної політики України, адже вказаний заклад має достатню матеріальну базу та фахівців, що дасть можливість надати якісні послуги реабілітації.

 

   29 березня 2013 року відбулась колегія Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання стану дотримання фінансово-бюджетної дисципліни установами соціального захисту області.
   За підсумками колегії та з метою забезпечення цільового та раціонального використання бюджетних коштів, відшкодування незаконних витрат та інших фінансових порушень, вжиття дієвих заходів щодо запобігання та протидії корупції, недопущення порушень бюджетно-фінансової дисципліни в подальшому прийнято відповідне рішення до виконання.