Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   У зв'язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги питання отримання допомоги від держави у вигляді житлової субсидії набуває більшої актуальності. Як наслідок, виникають запитання щодо порядку оформлення житлової субсидії.
   Я проживаю у місті Полтаві. Разом зі мною у двокімнатній квартирі зареєстровані чоловік та донька. Донька живе і працює у місті Дніпропетровськ. Чи обов'язково я повинна надавати інформацію про її доходи для розрахунку субсидії.
   Законодавством, що регламентує порядок надання населенню житлових субсидій, визначено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
   Однак, є виключення з цієї норми, яке надається у разі, якщо обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку.
   За такої умови субсидія може розраховуватися виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають.
   Відповідне рішення приймається райдержадміністраціями, виконкомами міських, районних у містах рад або утвореними ними комісіями на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
   Під час прийняття рішень враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. Такими документами можуть бути довідки, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку) тощо.
   Рішення приймається по кожному зверненню окремо з урахуванням усіх обставин, що склалися в сім'ї.
   Таким чином, якщо запитувач бажає, щоб розрахунок субсидії провели лише на двох осіб без урахування доходів доньки та має засоби обліку споживання води, газу, електроенергії, необхідно: по-перше, у заяві про призначення житлової субсидії в абзаці «У разі коли прийняття рішення щодо моєї заяви потребує окремого рішення місцевих органів виконавчої влади/місцевого самоврядування або утвореної ними комісії, прошу розглянути/не розглядати мою заяву відповідними органами або утвореною ними комісією (необхідне підкреслити).» підкреслити слова прошу розглянути по-друге, у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, у пункті 3 «Особи, які зареєстровані (для орендарів – особи, які фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку» у рядку, в якому надаються дані про доньку, у графі «Примітки» зазначити «фактично не проживає» по-третє, для розгляду питання на комісії надати документ, що підтверджує тимчасову відсутність доньки за місцем реєстрації, наприклад, довідку з місця роботи або інший документ.
   У такому разі заява буде розглянута комісією. На підставі її рішення буде проведено розрахунок субсидії.


 


   28 квітня 2015 року в облдержадміністрації за участі представників обласної прокуратури та УМВС відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати за участі керівників підприємств-боржників.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за березень поточного року на підприємствах області проінформувала заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г. Станом на 01.04.2015 загальна заборгованість склала 27,4 млн.грн. В тому числі: на 30 економічно активних підприємствах - 13,7 млн.грн. (50% від загальнообласного боргу), на 23 підприємствах-банкрутах - 13,2 млн.грн. (48,4%).
   За оперативними даними моніторингу станом на 24.04.2015 вдалося повністю виплатити заборгованість із заробітної плати на ПАТ "Полтавахіммаш" - 926 тис.грн., ТОВ "Електромонтаж 410" м.Кременчук - 567 тис.грн., зменшили заборгованість на ТОВ "Гадячсир" - на 425 тис.грн., ТОВ "Агенція інфосфера" м.Полтава - на 180 тис.грн.
   На засіданні розглядалася ситуація з погашенням зарплатних боргів на підприємствах: - ПАТ "Галещинамашзавод" (Козельщинський район) - 763 тис.грн.; - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" (м.Комсомольськ) - 618 тис.грн.; - ДП "Полтавський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" (Полтавський район) - 81 тис.грн.
   За оперативними даними моніторингу, станом на 24.04.2015 на кожному із зазначених підприємств не виплачено заробітну плату за березень поточного року.
   В обговоренні проблем, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів, у визначенні шляхів та перспектив погашення заборгованості активну участь взяли представники Козельщинської райдержадміністрації, Комсомольської міської ради, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
   За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.


 


    На Полтавщині завершується виплата щорічної грошової допомоги до 9 травня ветеранам війни, яка передбачена Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
   Станом на 24.04.2015 року в області вже отримали кошти через поштові відділення та банківські установи 46,6 тисяч ветеранів, що становить 95% від загального числа отримувачів.


 


    В області проведена значна підготовча робота щодо забезпечення в області виплати ветеранам війни щорічної грошової допомоги до 5 травня, яка передбачена Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області на підставі отриманих списків виготовлені виплатні відомості відповідно до статусів ветеранів війни та розмірів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»: 1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: - інвалідам I групи – 2835 гривень; - інвалідам II групи – 2475 гривень; - інвалідам III групи – 2200 гривень; 2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 875 гривень; 3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2835 гривень; 4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 440 гривень; 5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 160 гривень.
   Для проведення виплати зазначеної допомоги кошти на загальну суму 37,2 млн. грн. надішли в область
   17.04.2015 року в області розпочата виплата щорічної грошової допомоги.
   Зазначене питання знаходиться на постійному контролі Департаменту праці та соціального захисту населення та Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області.


 


    Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по березень 2015 року в повному обсязі.
   Всього в області проводиться виплата щомісячної адресної допомоги 11 235 сім'ям.
   20 квітня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги за квітень 2015 року на суму 11, 4 млн.грн.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротші терміни через установи уповноважених банків.


 


    В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за квітень 2015 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 145882 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 106 449;
 • - малозабезпечені сім'ї – 18 418;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 579
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 736.
 • - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1700
     Для здійснення виплати зазначених допомог за квітень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 106,4 млн.грн.
     06 та 20 квітня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  


  Інформація про засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

      21 квітня 2015 року о 14-00 год. відбулося засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації
      На засіданні комісії розглядалися питання:
     - щодо передачі у власність члену сім'ї інваліда автомобіля «Форд Мондео», 1999 року випуску;
     - щодо діяльності благодійної організації «Християнська гуманітарна місія «Єдність 1». За результатами обговорення питань порядку денного прийняті відповідні рішення.

   


     В області, як на обласному так і на районних рівнях здійснюється ряд заходів щодо соціального захисту переміщених осіб.
     Станом на 21.04.2015 року статус осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції надано 26,8 тис. особам (16,9 тис. сімей).
     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» допомогу призначено 13,0 тис. сім'ям.
     Виплата щомісячної адресної допомоги проведена по квітень 2015 року, включно на суму 69,7 млн. грн.
     З метою соціальної підтримки переміщених осіб в області забезпечена робота щодо продовження виплати державних допомог за місцем фактичного проживання (перебування) зазначених сімей на підставі електронної особової справи.
     Станом на 21.04.2015 року за фактичним місцем перебування призначено та виплачуються державні соціальні допомоги 2566 особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Виплата допомог проведена по квітень 2015 року, включно.
     З метою підтримки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в області здійснюються заходи щодо залучення коштів з інших джерел.
     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або районів проведення антитерористичної операції» в області одноразова допомога виплачена 33 сім'ям, в яких виховуються діти-інваліди та сім'ї, до складу яких входять інваліди з дитинства на загальну суму 58212 грн. по 1764 грн. на сім'ю.
     В області діє Комплексна програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, де окремим розділом передбачено надання матеріальної допомоги особам, які перемістилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні.
     У 2014-15 році матеріальну допомогу надано 388 сім'ям, на загальну суму 282,20 тис. грн.


   


     На Полтавщині розпочалася виплата одноразової щорічної грошової допомоги вдовам постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
     Кошти в сумі понад 530 тисяч гривень для виплати 1054 вдовам передбачені згідно обласної Комплексної програми соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів війни.
     До 26 квітня 2015 року планується повністю закінчити передбачену виплату, згідно якої кожна вдова отримає по 500 грн. допомоги.


   


     З 1 травня 2015 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» згідно якої спрощено процедуру отримання субсидії. До 15 квітня 2015 року всі споживачі комунальних послуг отримають по пошті бланки заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, крім тих, хто вже є отримувачами житлової субсидії.

     Запитання 1. Ким може бути подана заява на призначення житлової субсидії. Субсидія призначається особі, яка зареєстрована у будинку (квартирі), на яку відкрито особові рахунки по сплаті за житлово – комунальні послуги. Не зареєстрованій особі, яка фактично проживає у житловому приміщенні, субсидія призначається за умови наявності договору найму (оренди) житла і переведення особових рахунків із сплати житлово-комунальних послуг. Право власності на призначення субсидії не впливає. Тобто за призначенням житлової субсидії може звернутися особа, яка зареєстрована у будинку (квартирі) і на яку відкрито особові рахунки, або особа, яка не зареєстрована у будинку (квартирі), при наявності договору найму (оренди) житла і на яку переведено особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.

     Запитання 2. Я користувалася субсидією в опалювальний період 2014-2015 років, в який термін мені необхідно звернутися за призначенням субсидії на наступний період? Якщо Ви отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014-2015 років, субсидія у травні буде призначення автоматично без Вашого звернення. Тому Вам заяву про призначення житлової субсидії, декларацію та будь-які документи подавати не потрібно.

     Запитання 3. Я пенсіонер, проживаю в сільській місцевості, зареєстрована одна, отримую пенсію у розмірі 1800 грн., будинок опалюється природним газом. Влітку сплачую за послуги до 150 грн. Чи обов'язково мені подавати документи на призначення житлової субсидії в травні? Подати заяву про призначення житлової субсидії Ви можете коли це потрібно та зручно для Вашої родини. Оскільки Ви матимете право на призначення житлової субсидії в опалювальний період, можете подати заяву про призначення субсидії та декларацію до уповноваженого сільської ради або управління праці та соціального захисту населення до листопада 2015 року включно. Відповідно до норм законодавства у разі звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального періоду субсидія призначається з початку опалювального періоду.

     Запитання 4. Які доходи будуть враховуватись при призначенні субсидії та чи враховується дохід, отриманий від здачі в оренду земельної частки (паю)? З 1 травня 2015 року для призначення житлової субсидії враховуватимуться всі отримані особами, які зареєстровані у житловому приміщенні, доходи за попередній календарний рік без врахування податку з доходів фізичних осіб. До доходів враховуватимуться: заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів, дохід, отриманий від здачі в оренду земельної частки (паю) тощо. Тобто до доходів враховуватиметься, в тому числі, дохід всіх зареєстрованих осіб, отриманий від здачі в оренду земельної частки (паю).

     Запитання 5. Підкажіть як правильно заповнити Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, а саме, що необхідно проставляти у графі «Реєстраційний номер облікової картки платника податків» розділу І та у графі «джерело доходу» розділу ІІ Декларації? У графі «Реєстраційний номер облікової картки платника податків» розділу І Декларації необхідно зазначити ідентифікаційного номер (код) платника податку. У розділі ІІ Декларації зазначаються всі види доходів осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні /будинку без урахування податку з доходів фізичних осіб. У графі "Джерело доходу" вказується назва установи, організації, підприємства, де отримується дохід. (Наприклад: якщо отримуєте пенсію слід вказати Пенсійний фонд, якщо заробітну плату – місце роботи).

     Запитання 6. Як правильно заповнити Заяву про призначення житлової субсидії, а саме, що необхідно вказувати у графах «Номер особового рахунка», «Назва організації» та «Примітки»? У Заяві про призначення житлової субсидії необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім'я, зокрема: у графі "Номер особового рахунку" – номер особового рахунку на який сплачується житлово – комунальні послуги (міститься у договорі про надання послуг, платіжній квитанції на оплату відповідної послуги); у графі "Найменування організації, що надає послуги" – назву організації, яка надає житлово – комунальні послуги (міститься у договорі про надання послуг, платіжній квитанції на оплату відповідної послуги. Наприклад: ЖЕД № 2, КП «Полтававодоканал», ПАТ «Полтаваобленерго» , ПАТ «Полтавагаз», тощо); у графі "Примітки" зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: "є лічильник" або "немає лічильника".

     Запитання 7. Роз'ясніть будь ласка, за який термін береться до уваги факт здійснення купівлю на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн.? Субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. грн. Тобто якщо особа звернулася за призначенням субсидій у травні 2015 року, то буде враховано факт здійснення такої покупки у термін з травня 2014 по квітень 2015 року.


   


  Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2015 році

     Органами соціального захисту населення проводиться підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
     В 2015 році Уряд ухвалив рішення збільшити розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачується до 5 травня. У середньому збільшення становитиме 10 % порівняно з минулим роком. Зокрема, інваліди війни отримають допомогу на 180-260 грн. вищу, ніж у 2014 році.
     Так, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» у поточному році щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:
  1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
  - інвалідам I групи – 2835 гривень;
  - інвалідам II групи – 2475 гривень;
  - інвалідам III групи – 2200 гривень;
  2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 875 гривень;
  3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2835 гривень;
  4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 440 гривень;
  5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 160 гривень.
     Цього року грошову допомогу всього отримають близько 54 тис. ветеранів війни, які проживають на території Полтавської області.
     Виплата грошової допомоги буде проведена кожному ветерану до 5 травня поточного року відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Органами праці та соціального захисту населення спільно з установами, в яких ветерани перебувають на обліку, формуються списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, тому звертатися до управлінь праці та соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.

   


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за квітень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 173 прийомних сімей та 38 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 514 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у квітні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн.
     07.04.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   


     З 1 травня 2015 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» згідно якої спрощено процедуру отримання субсидії.
     Запитання 1. Кому призначається субсидія?
     Відповідь: Субсидія призначається особі, на яку відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
     Запитання 2. Чи має право на призначення субсидії особа, яка проживає без реєстрації, на підставі договору найму (оренди)?
     Відповідь: Особа, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг має право на призначення субсидії на загальних умовах.
     Запитання 3. Куди звертатися та які необхідно подати документи?
     Відповідь: З 1 травня 2015 року субсидія призначатиметься лише на підставі двох документів (заяви та декларації). Кожне домогосподарство у квітні та жовтні 2015 року отримає від підприємств, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії та інструкцію щодо їх заповнення.
     Заповнені заява та декларація подаються або надсилаються поштою до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
     У сільській місцевості заяви та декларації для призначення субсидій приймають уповноважені особи сільських і селищних рад.
     Щодо осіб, які вже отримують субсидію, продовження буде проводитись органами праці та соціального захисту населення автоматично без звернень громадян.
     Запитання 4. Якщо в складі сім'ї є особи, які не працюють, не перебувають на обліку в центрі зайнятості, чи не буде це перешкодою для призначення субсидії?
     Відповідь: За новим порядком така умова скасована. Однак для працездатних осіб, крім осіб, які навчаються за денною формою навчання, призвані на строкову військову службу, отримують державні соціальні допомоги або стипендію, у розрахунок субсидії за кожний місяць включається місячний дохід не менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді (з 01.01.2015 – 1218 грн.).
     Запитання 5. Чи впливатиме на призначення субсидії майновий стан сімей, які звертаються за призначенням субсидії (зокрема, наявність двох та більше транспортних засобів, додаткового житлового приміщення)?
     Відповідь: Не впливатиме.
     Запитання 6. Чи існують обмеження для отримання субсидій за новим порядком?
     Відповідь: Так. Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
     Запитання 7. Чи несе відповідальність заявник за надані недостовірні відомості у декларації для призначення субсидії?
     Відповідь: Так. Якщо свідомо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов'язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов'язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.
     Запитання 8. Які доходи будуть враховуватись при призначенні субсидії?
     Відповідь: З 1 травня 2015 року для призначення житлової субсидії враховуватимуться доходи за попередній календарний рік без врахування податку з доходів фізичних осіб.
     Запитання 9. Чи на всю вартість житлово-комунальних послуг призначається субсидія?
     Відповідь: Субсидія призначається у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, які обраховуються організаціями-надавачами послуг.
     Запитання 10. Як родина дізнається про розмір призначеної субсидії?
     Відповідь: Повідомлення про розмір призначеної субсидії буде направлено або передано через уповноваженого сільської/селищної ради. Також вказане повідомлення можливо отримати безпосередньо в управлінні праці та соціального захисту населення.


   


     31 березня 2015 року проведено колегію Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо забезпечення виконання в області постанови Кабінету Міністрів України №106 від 28.02.2015 «Про удосконалення норм надання житлових субсидій».
     В засіданні взяли участь: члени колегії, заступники голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконкомів районних у Полтаві та Кременчуці рад, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директори територіальних центрів соціального обслуговування.
     В ході засідання колегії дано відповідні доручення щодо організації роботи в області з виконання постанови Кабінету Міністрів України №106 від 28.02.2015 «Про удосконалення норм надання житлових субсидій» та реалізації затвердженого Покрокового плану з надання житлових субсидій».