Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   25 квітня 2016 року в Полтавській обласній державній адміністрації відбулася зустріч керівників Полтавської області з активом громадських організацій чорнобильців у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.
   В ході засідання було обговорено актуальні питання соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Про забезпечення додатковими соціальними гарантіями громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки проінформувала директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В, яка зазначила що у поточному році на вказані цілі передбачено спрямувати 3,3 млн. грн., в тому числі на пільгове медичне забезпечення постраждалих громадян, виплату адресної допомоги сім'ям складі яких є діти інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи та дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з аварією на ЧАЕС.


 

   22 квітня 2016 року в облдержадміністрації за участі представників управління Національної поліції, облпрофради, підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за березень 2016 проінформувала директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В.
   За оперативними даними моніторингу станом на 21.04.2016 статистична заборгованість із заробітної плати на 18 економічно активних підприємствах зменшилася на 7,4 млн.грн. (до 17 млн.грн.). Повністю погашено зарплатні борги (5,2 млн.грн.) та виплачено заробітну плату за березень на ДП "Полтавський облавтодор" та його філіях.
   Залишаються не виплаченими 4,2 млн.грн. поточної заробітної плати за березень.
   Найбільші суми зарплатних боргів станом на 21.04.2016 мають:
    - ТОВ "Гадячсир" - 10,1 млн.грн.
    - ТОВ "Техмолпром" - 4,6 млн.грн.
    - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 1,3 млн.грн.
    - Приватний ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" - 1,1 млн.грн.
    - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 981 тис.грн.
    - ПАТ "Полтавхіммаш" - 796 млн.грн.
    - ТОВ "Електромонтаж 410" - 756 тис.грн.
   Про ситуацію на економічно активних підприємствах м.Кременчука, перспективи вирішення питань погашення зарплатних боргів доповіли начальник управління економічного розвитку Кременчуцького міськвиконкому, керівники галузевих департаментів (управлінь) облдержадміністрації.
   За участі заступника голови ліквідкомісії ДП "Лубнигеодезія" обговорювалися шляхи прискорення вирішення питання погашення зарплатних боргів перед колишніми працівниками підприємства.
   Про заплановані перевірки стану дотримання законодавства про працю на найбільших підприємствах-боржниках проінформував начальник управління Держпраці у Полтавській області.
   За результатами засідання визначені конкретні завдання Кременчуцькому міськвиконкому, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області, Управлінню Держпраці у Полтавській області, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
 


 

   23 квітня 2016 року згідно розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено день благоустрою на території Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
 


 

    21 квітня 2016 року о 10.00 Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС проведено засідання «круглого столу» із представниками Чорнобильських організацій області щодо спільної роботи по вирішенню проблемних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
    За повідомленням директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету планується збільшити видатки на соціальний захист постраждалих громадян в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки. Всього передбачається фінансування в сумі 3327,1 тис. грн., що на 64,3 % більше, ніж в минулому році.
    Вдвічі збільшено розмір виплати разової адресної допомоги дружинам/чоловікам померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи ( їх в області 1173 особи), та одноразової матеріальної допомоги сім'ям, у складі яких є діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи ( таких дітей в області 22). Розмір такої допомоги складе 1000,00 грн. на одну особу, її виплату планується провести в травні поточного року.
    На пільгове медичне забезпечення передбачаються видатки в сумі 2132,1 тис.грн., що на 43,9 % більше, ніж в минулому році (у 2015 році видатки складали 1482,1 тис.грн.).
    На засіданні були обговорені актуальні питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та відпрацьовані питання подальшої узгодженої роботи щодо підвищення рівня соціального захисту зазначеної категорії громадян.
 

 

   
Призначення допомоги на дітей одиноким матерям з 1 січня 2016 року

   Хто має право на отримання допомоги на дітей одиноким матерям?
- одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері;
   - мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.
   

Хто входить до складу сім'ї особи, яка звертається за призначенням допомоги на дитину одиноким матерям?

   До складу сім'ї особи, що звертається за призначенням допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.
   До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
   
В якому розмірі призначається допомога одиноким матерям?

   Допомога на дітей одиноким матерям, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу визначається: як сума доходів всіх членів сім'ї за 6 місяців поділена на 6 та на кількість членів сім'ї. При цьому до сукупного доходу сім'ї не включається розмір допомоги на який визначається право.
   Прожитковий мінімум у 2016 році становить:
   - для дітей віком до 6 років: з 1 січня - 1167 грн.; з 1 травня - 1228 грн..; з 1 грудня - 1313 грн.
   - для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1455 грн.; з 1 травня - 1531 грн.; з 1 грудня - 1637 грн.
   - для дітей віком від 18 до 23 років за умови навчання (в розмірі, як для працездатних осіб): з 1 січня - 1378 грн.; з 1 травня - 1450 грн.; з 1 грудня - 1550 грн.
   Виплата вказаної допомоги здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги, виплата допомоги припиняється.
   
Куди звертатися за призначенням допомоги?

   Звертатись за призначенням допомоги необхідно до органів праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації отримувача допомоги. По місцю фактичного проживання допомога може бути призначена при наявності довідки про неотримання цієї допомоги по місцю реєстрації.
   
Як розраховується розмір допомоги на дітей одиноким матерям?

   Наприклад: Сім'я складається з 3 осіб (двоє дітей віком 1 рік і 16 років та мати, яка є одинокою по відношенню до обох дітей), середньомісячний дохід сім'ї – 2180 грн. на всю родину (допомога при народженні дитини в розмірі 860 грн. на місяць та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям 1320 грн. на місяць.
   Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців: 13080/6 міс./3 члена сім'ї = 726,67 грн.
   Розрахунок розміру допомоги:
   - на дитину віком до 6 років: 1167 грн. – 726,67 грн. = 440,33 грн.
   - на дитину віком від 6 до 18 років: 1455 грн. – 726,67 грн. = 728,33 грн.
   Таким чином одинока мати, яка виховує двох дітей та має середньомісячний сукупний дохід на рівні 2180 грн., може отримати державну допомогу на дітей одиноким матерям у загальному розмірі 1168,66 грн. на місяць на двох дітей.
   У разі, якщо дохід сім'ї в розрахунку на одну особу перевищує прожитковий мінімум на дитину відповідного віку, призначити допомогу на дітей одиноким матерям не має можливості. При зміні доходів сім'я має право звернутися за призначенням допомоги у будь-який час.
   
Куди можна звернутися для перевірки правильності винесеного рішення про призначення (відмову) в призначенні допомоги?
   Рішення управління праці та соціального захисту населення про призначення (відмову) в призначенні допомоги може бути оскаржено в районній державній адміністрації чи виконавчому комітеті міської ради, Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації або у судовому порядку.
   Крім того, до вказаних органів можна звернутися з заявою про перевірку правильності визначення розміру допомоги чи з будь яких інших питань, що належать до компетенції управління праці та соціального захисту населення.


 

   В стаціонарних установах системи соціального захисту населення проживає 2306 підопічних, з них 1438 інвалідів та 78 дітей – інвалідів.
   14 квітня 2016 року Департаментом соціального захисту населення проведений навчальний семінар для лікарів будинків – інтернатів та завідувачів стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Учасників семінару ознайомлено з порядком забезпечення технічними засобами та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей – інвалідів та інших категорій населення.
   В ході семінару продемонстровано нові розробки технічних засобів реабілітації для людей з обмеженими фізичними можливостями, які можуть бути корисними для відновлення функціонального стану мешканців стаціонарних установ системи соціального захисту населення.
   Одночасно медичні працівники ознайомлені зі змінами в законодавстві щодо обліку та використання лікарських засобів в умовах будинків – інтернатів та стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
 
 


 

   14 квітня 2016 року о 14.00 під головуванням заступника голови ОДА О.Є. Пругла відбулось засідання робочої групи з вирішення питань щодо здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
   До участі запрошено представників Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, голів робочих груп з вирішення питань щодо здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, представників Полтавського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Полтавського обласного військового комісаріату, обласного центру зайнятості.
   В ході засідання робочої групи обговорено проблемні питання та дані відповідні доручення до виконання.


 

   14 квітня 2016 року о 14.30 відбулась селекторна нарада Департаменту праці та соціального захисту населення з порядком денним:
   1. Про соціальний захист осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   2. Деякі питання щодо санаторно-курортного оздоровлення інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства у поточному році .
   3. Про проведення у квітні 2016 року перерахунків розмірів призначених житлових субсидій.
   4. Проведення масових перерахунків державних соціальних допомог з 1 травня 2016 року в зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму.
   В ході наради дано відповідні протокольні доручення до виконання.


 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за квітень 2016 року.
   Всього в області перебуває на обліку 166 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 519 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у квітні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1, 87млн. грн..
   7 квітня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сімям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за квітень 2016 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 142,9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за квітень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 110,1 млн. грн..
   5 квітня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. №256.


 

   В області розпочата робота щодо укладення Територіальної угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавським обласним об'єднанням організацій роботодавців, Полтавським регіональним відділенням Українського союзу промисловців і підприємців та Полтавською обласною радою професійних спілок на 2016-2018 роки.
    Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 06.04.2016 № 152 "Про проведення переговорів щодо укладення територіальної угоди на 2016-2018 роки" затверджено склад робочої комісії представників Сторони органів виконавчої влади та уповноважених ними органів для проведення попередніх консультацій і переговорів щодо укладення територіальної угоди.
   Аналогічні робочі комісії створені Полтавським обласним об'єднанням організацій роботодавців, Полтавським регіональним відділенням Українського союзу промисловців і підприємців та Полтавською обласною радою професійних спілок.
   Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації здійснюється координація процесу опрацювання проекту Територіальної угоди на 2016-2018 роки сторонами соціального діалогу.
   Проект Територіальної угоди, запропонований Полтавською обласною радою професійних спілок, направлено Полтавському обласному об'єднанню організацій роботодавців, Полтавському регіональному відділенню Українського союзу промисловців і підприємців, структурним підрозділам облдержадміністрації та територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади для опрацювання, погодження чи надання власних пропозицій.

 

   З 7 квітня 2016 року Полтавська область однією з перших в Україні, згідно Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» розпочала виплату одноразової грошової допомоги до 9 травня.
    Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 141 від 02.03.2016 щорічна допомога в поточному році збільшена на 5% та передбачена у наступних розмірах:
   - інвалідам I групи – 2975 гривень;
   - інвалідам II групи – 2600 гривень;
   - інвалідам III групи – 2310 гривень;
   - учасникам бойових дій – 920 гривень;
   - членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни – 465 гривень;
   - учасникам війни – 170 грн.
   Звертаємо увагу, що для отримання даного виду допомоги не потрібно звертатися ні в органи соціального захисту, ні в інші установи, оскільки всі документи, згідно списків, оформляє Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області. Центром сформовані виплатні відомості для проведення виплати близько 49,8 тисячам осіб на загальну суму 37 597, 0 тис. грн..
   Виплата одноразової грошової допомоги до 9 травня проводиться через поштові відділення та банківські установи.

 
Актуально про субсидії

   Запитання:
   Отримали повідомлення про призначення субсидії, але вважаємо, що її розмір повинен бути більшим. Куди нам можна звернутися, щоб перевірили правильність визначення розміру субсидії?
   Відповідь:
   Відповідно до статті 16 Закону України «Про звернення громадян» скарга на дії чи рішення, зокрема, органів державної влади або місцевого самоврядування подається у порядку підлеглості вищому органу, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду відповідно до чинного законодавства, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням – безпосередньо до суду.
   Таким чином, рішення управління праці та соціального захисту населення про призначення, відмову у призначенні допомоги чи субсидії може бути оскаржено в районній державній адміністрації чи виконавчому комітеті міської ради, Департаменті соціального захисту населення обласної державної адміністрації або у судовому порядку.
   Крім того, до вказаних органів можна звернутися з заявою про перевірку правильності визначення розміру допомоги, субсидії чи з будь-яких інших питань, що належать до компетенції управління праці та соціального захисту населення.

 

   01 квітня 2016 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О. Є. Пругла проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії на базі Полтавської установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області №23.
   Члени комісії та запрошені ознайомилися з роботою Полтавської установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області №23, заслухали інформацію про роботу районних спостережних комісій за 2015 рік, звіти голів Машівської та Хорольської райдержадміністрацій, про співпрацю виправних колоній з районними спостережними комісіями.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.