Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

ІДЕЇ ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЯ: НА ПОЛТАВЩИНІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬСЯ НОВІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

   На Полтавщині, на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського реалізовано ідею відкриття відділення денного догляду та реабілітації дітей з інвалідністю. Метою реалізації даного проекту стало забезпечення сімейними формами виховання дітей з інвалідністю, одержання ними реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливості працевлаштуватися.
   Вивчаючи потребу сьогодення, аналізуючи проблеми з якими щодня стикаються сім'ї що виховують дітей з інвалідністю за кошти обласного бюджету Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації зініційовано та знайдено підтримку у відкритті вищевказаного відділення, тим паче, що молода директор будинку-інтернату Марина Олексіївна Приступа готова фахово впровадити його в життя.
   Відділення денного догляду розраховане на відвідування дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років. Створені комфортні умови для відпочинку та реабілітації. Забезпечено збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту та розвитку. Наразі його постійними відвідувачами є 14 дітей з інвалідністю.
   Фахівцями закладу забезпечується своєчасність і ефективність надання дітям кваліфікованої корекційної, соціально-побутової, психологічної, медичної реабілітації відповідно до індивідуального розвитку дитини та індивідуальної програми реабілітації.
   У відділенні денного догляду діти з інвалідністю проходять відновну терапію, що включає в себе великий спектр послуг, улюбленими з яких є фітотерапія, аромотерапія, бальнеологічні процедури.
   Задля відновлення здоров'я діти часто відвідують соляну кімнату, займаються з інструктором дихальною гімнастикою за методикою Стрельнікової, проходять курс лікувального масажу.
   З урахуванням особливостей розвитку дітей з інвалідністю в тренажерному залі в цікавій, невимушеній формі проводяться індивідуальні та групові реабілітаційні заняття.
   Велика увага у відділенні приділяється психокорекційній роботі, розвитку емоційної сфери, попередженню неуспішності, зниженню агресії та динаміки позитивного відношення до життя.
   Діти успішно здобувають навички з самообслуговування, організації власного побуту. Старші за віком освоюють роботу на комп'ютері, правила мовного етикету.
   Для маленьких відвідувачів відділенням денного догляду та реабілітації проводяться різноманітні заняття з арт-терапії, що включає в себе ізотерапію, куклотерапія, казко та кольоротерапію. У дитячому колективі проводиться багато різноманітних змагань, спортивних естафет на свіжому повітрі.
   За короткий час роботи відділення фахівці з реабілітації та батьки дітей з інвалідністю спостерігають відчутне покращення фізичного та психоемоційного стану дітей, позитивну динаміку їх розвитку.
   Не секрет, що при Зіньківському дитячому будинку-інтернаті вже не один рік діє ансамбль «Ложкарі», який складається з вихованців інтернатного закладу та має на рахунку не одну перемогу на конкурсах регіонального рівня.
    Рік тому учасники ансамблю разом із своїм керівником та директором будинку-інтернату вирішили зі старої побутової споруди, що знаходиться на території закладу, створити «Будиночок музики».
   Швидко знайшлися і спонсори, які допомогли відремонтувати приміщення та втілити ідею дітей в життя.
   Зараз у «Будинку музики» дуже затишно. Тут діти збираються для щоденних занять, відзнаки та грамоти на стінах нагадують про здобуті перемоги, та надихають на подальші успіхи.
   Вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського завжди підтримують небайдужі люди, надаючи дітям благодійну допомогу. Доброю традицією стала підтримка лісничого ДП «Гадяцький лісгосп» Гришко І. І.
   До добрих справ лісничого приєднуються агрогосподарства та фермерські господарства, а саме: СВК «Батьківщина» Коросташов О.Г., ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» Коростіленко О.Я., ТОВ «Октан» Кропивна В.М., ПАТ «АТП 15339» Удовиченко А.В., СТОВ «Воскобійники» Капленко В.І., АГРОКА «Полтава» Бойко А.М., ТОВ «Диканський Млин» Ленець В. Г., ПП «Агроекологія», ТДВ «Укролія продукт» Григоренко О. Г., СТОВ «Агрофірма «Оржицька» Несен В.В., СВК «Токарі» Бондар М.М., Агрофірма «Петрівка» Новосел І.І., ПП «Картопля Полтавщини» Савченко А.В.. Подяка та шана людям з великим серцем уміючим любити та співпереживати.

 


   25 квітня в обласній державній адміністрації відбулась урочиста зустріч керівників області з активом громадських організацій чорнобильців з нагоди 32 роковин Чорнобильської трагедії.
   На зустрічі директор Департаменту соціального захисту населення Корнієнко Л.В. проінформувала присутніх щодо виконання державних програм, забезпечення додатковими соціальними гарантіями громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів обласного бюджету, а також зазначила, що комплексний підхід до вирішення актуальних питань соціального захисту вказаної категорії громадян, перебуває в області на постійному контролі.

 


   24 квітня 2018 року відбулась колегія Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації в ході якої розглянуто питання щодо стану виконання державних програм соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та забезпечення надання додаткових соціальних гарантій згідно місцевих соціальних програм.
   В ході засідання напрацьовано рішення до виконання.  

 

В області вирішуються питання забезпечення додатковими соціальними гарантіями громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів обласного бюджету

   26 квітня 2018 року минають 32 роковини від дня Чорнобильської трагедії.
   На рівні області соціальна підтримка громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та забезпечення додатковими соціальними гарантіями здійснюється в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.
   В рамках вказаної Програми щороку збільшується фінансування заходів за діючими напрямками та впроваджуються нові напрями, спрямовані на підвищення рівня соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У поточному році на соціальний захист вказаної категорії громадян передбачено спрямувати 6,9 млн. грн., що на 17% більше ніж у минулому році та вдвічі більше ніж у 2016 році.
   За рахунок коштів обласного бюджету здійснюється фінансування пільгового медичного забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Продовжується практика проведення виплати разової матеріальної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 2,0 тис. грн. на особу. У квітні поточного року така виплата проведена 1381 вдові. Виплату батькам на дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи в розмірі 2,0 тис. грн. на кожну дитину, передбачено провести до Міжнародного дня захисту дітей.
   У поточному році продовжено дію, запровадженого з 2017 року напрямку Програми, за яким здійснюється виплата матеріальної допомоги для одночасного придбання путівки особі, супроводжуючій на оздоровлення особу з інвалідністю І групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розмір допомоги складає 5,0 тис. грн.
   З урахуванням потреб сьогодення в рамках Програми з 2018 року запроваджено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області. Виплата здійснюється в сумі фактично здійсненої пільговиком доплати за надані послуги санаторно-курортного лікування, відповідно до укладеного тристороннього договору, але не більше 2,0 тис. грн.

 

Візит заступника голови Полтавської обласної ради до Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату

   19 квітня 2018 року до Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату з короткочасним візитом завітали заступник голови Полтавської обласної ради Ханко Анатолій Миколайович та заступник начальника Управління майном Полтавської обласної ради Толкачов Валерій Геннадійович.
   Гості оглянули твердопаливні котельні, кухню, фізіотерапевтичний кабінет, спортзал, бібліотеку, комп'ютерний клас, банно-пральний комбінат, швейну майстерню та житлові корпуси.
   Директор будинку-інтернату А.М. Шкарбан розповів гостям про історію виникнення установи, ознайомив з побутом та дозвіллям мешканців будинку-інтернату, а також проінформував про проведену роботу, що направлена на покращення умов проживання та дозвілля жителів.  

 


   21 квітня 2018 року працівники Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації долучилися до всеукраїнської акції з благоустрою «Чисте довкілля».
   На території Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці висаджено молоді саджанці ялини карпатської, прибрано територію лісопаркової зони.  

 

Нова система забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

   Новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації визначений постановою Кабінетом Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 березня 2018 року №238, яка набрала чинності 07.04.2018.
   Для взяття на облік на забезпечення засобами реабілітації особи з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю та інші окремі категорії населення звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.
   Підставою для взяття на облік на забезпечення засобом реабілітації є:
   для осіб з інвалідністю — індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися згідно висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));
   для дітей з інвалідністю — висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів;
   для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, — рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.
   Для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок МСЕК.
   Важливо зазначити, що підбір засобів реабілітації проводиться індивідуально для кожної особи з інвалідністю за допомогою електронного каталогу. Каталог дозволяє з урахуванням потреб особи, її параметрів та ступеню обмеження обрати перелік засобів, які максимально будуть відповідати її потребам.
   Електронний каталог засобів реабілітації розміщено на веб-сайті Міністерства соціальної політики, ознайомитися з яким можна за посиланням .
   Вказаною вище постановою чітко визначені терміни замовлення та поставки засобів реабілітації. Зокрема, після обрання особою з інвалідністю підприємства на забезпечення засобам реабілітації, підприємству визначено 20 днів для надання згоди чи відмови. Надалі визначений 40-денний термін, який дається підприємству на виготовлення та поставку засобу реабілітації.
   Крім того, вперше запроваджено альтернативний спосіб забезпечення засобами реабілітації. Тобто особа з інвалідністю може самостійно придбати необхідний засіб реабілітації, надати до управління соціального захисту населення фіскальний чек з відповідною заявою, управлінням буде проведено нарахування і виплата компенсації.
   До технічних та інших засобів реабілітації за які, у разі бажання, може виплачуватись компенсація належать:
   - допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
   - спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
   - протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
   - друге крісло колісне. Розмір компенсації по кожному виробу буде встановлюватися щорічно Мінсоцполітики.

 

Соціальним робітникам Шишацької селищної ради придбано сучасні велосипеди

    Шишацькою селищною радою на 2018 рік було виділено 70 тис. грн. на придбання велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Шишацької селищної ради.
   За ці кошти придбано 10 нових сучасних велосипедів та забезпечено соціальних робітників Шишацької ОТГ засобами пересування, в результаті чого поліпшено якість надання соціальних послуг.  

 

ЧЕРЕЗ ОБЛАСНУ ПРОГРАМУ ПІДТРИМАНО ВДІВ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

   До Дня Чорнобильської трагедії, в рамках обласної Комплексної програми соціального захист і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки до 26 квітня 2018 року буде проведено виплату разової грошової допомоги 1381 дружині померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками аварії на ЧАЕС з розрахунку по 2000 грн. кожному на загальну суму 2762,0 тис. грн.

 


Великдень

    В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано та проведено заходи до Великодня.
   Підопічних та вихованців пригощали пасками, крашанками та святковими обідами.
   Зокрема вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського побували в Зіньківському Храмі «Різдва Христового» де освятили Великодні кошики та отримали багато гарних вражень.
   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли активну участь в акції «Розмалюй писанку», яку організувала Новосанжарська селищна рада та створили дві чудові писанки.
   Дані заходи проведено за участю священнослужителів, благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування

 

До уваги одержувачів субсидії, які мають борги з оплати житлово-комунальних послуг

   У зв'язку з закінченням опалювального періоду у травні поточного року органами соціального захисту населення буде проведено перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін (розраховується окремо на неопалювальний та опалювальний період).
    Згідно діючого законодавства субсидія не буде перепризначена тим сім'ям, які мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.).
   Інформацію про заборгованість органам соцзахисту нададуть організації-надавачі житлово-комунальних послуг в травні поточного року.
    У зв'язку з цим всім одержувачам субсидій, у яких є борги з оплати будь-яких житлово-комунальних послуг необхідно до 1 травня 2018 року звернутися до організацій, які надають вказані послуги, та вирішити питання погашення боргу або укласти договір про його реструктуризацію.
   Одночасно звертаємо увагу, що у разі надходження до управління соцзахисту інформації про наявні прострочені борги в загальній сумі понад 340 грн., субсидія буде перепризначена після документального підтвердження їх сплати або укладення договору про реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (якщо документальні підтвердження будуть надані протягом 2-х місяців - субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої, в іншому випадку - з місяця надання документальних підтверджень).

 


   6 квітня 2018 року в облдержадміністрації відбулося спільне засідання робочої групи з розроблення проекту Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018-2020 роки та обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Тема засідання "Про розгляд та схвалення проекту Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018-2020 роки".
   Заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г. поінформувала, що в області завершено процес формування проекту Програми, розроблення якого здійснювалося відповідно до статті 24 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та статті 18 Закону України "Про зайнятість населення".
   З метою розроблення проекту Програми прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 22 грудня 2017 року № 883.
   Проект Програми розроблено на підставі показників економічного та соціального розвитку області за 2016 та 2017 роки, прогнозних критеріїв формування економічної ситуації у 2018-2020 роках, враховує динаміку процесів, що відбуваються на ринку праці області.
   В основу Програми покладено ключові положення Програми економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2018 рік, Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року, Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки, Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.
   Враховано пропозиції щодо стабілізації ситуації в сфері зайнятості населення Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації, галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, Полтавського обласного центру зайнятості, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, обласного об'єднання роботодавців, облпрофради.
   Відповідальні за виконання Програми – облдержадміністрація спільно з місцевими органами влади та обласний центр зайнятості.
   Координацію роботи відповідальних виконавців Програми здійснюватиме Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з обласним центром зайнятості шляхом проведення моніторингу показників виконання заходів Програми.
   Про стан та основні тенденції розвитку регіонального ринку праці, його вплив на економічний стан і зайнятість населення поінформували директор обласного центру зайнятості, представники департаментів економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій, агропромислового розвитку, освіти і науки облдержадміністрації.
   Реалізація заходів, передбачених у проекті Програми, дасть можливість забезпечити роботою щороку (працевлаштувати на існуючі та нові робочі місця) до 46 тис. осіб, знизити рівень безробіття з 12 % (у 2017 році) до 11,1 % (у 2020 році) та підвищити рівень зайнятості з 54 % до 54,9 %.
   На 2018-2020 роки прогнозується створення в області щороку від 9,7 до 10,9 тис. нових робочих місць, з них понад 60% – в малому бізнесі.

 


   06.04.2018 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла.
   Розглянуто 4 пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року № 886 « Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   За результатами розгляду прийнято рішення про видачу довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках 4-м заявникам.

 

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції

   28 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 137 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200».
   Вказаною постановою розширено категорії осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті. Так відповідно до постанови органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:
   - учасників бойових дій, яким статус надано відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
   - осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким статус надано відповідно до пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - позачергово щороку строком на 18-21 день;
    - осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:
   I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
    III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
   - учасників війни, яким надано статус відповідно до пункту 13 статті 9 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день;
   - постраждалих учасників Революції Гідності, яким статус встановлено відповідно до статті 16-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день.
   Зазначаємо, що реєстрація заяв проводиться окремо за кожною категорією незалежно від профілю захворювання в порядку черговості подання заяв.
   Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до цього Порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
   Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю внаслідок війни та компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасникам бойових дій та учасникам війни виплачується в порядку та розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.06. 2004 № 785.