Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Про реалізацію пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка"

   В області забезпечено реалізацію пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 року № 512.
   Для реалізації пілотного проекту укладено Проектну угоду між Полтавською облдержадміністрацією, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та Управлінням ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) щодо забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства. Згідно з положеннями Угоди на 2019 рік передбачена доставка "пакунків малюка" безпосередньо до пологових будинків.
   З початку 2019 року в області жінкам, які народили дітей, видано 2824 пакунки, у тому числі: пологовими будинками – 2803, управліннями соціального захисту населення – 21.
   Департаментом соціального захисту населення здійснюється постійний щотижневий моніторинг забезпечення пологових будинків допомогою "пакунок малюка". Усі 16 пологових будинків області відповідно до потреби забезпечені пакунками для видачі жінкам при народженні дітей.
   Довідково: допомога "пакунок малюка" видається її отримувачам під час народження/виписки дитини у пологовому будинку або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня її народження на підставі особистої письмової заяви отримувача допомоги "пакунок малюка" та довідки пологового будинку про те, що зазначену допомогу в пологовому будинку не отримано (у разі відсутності допомоги у пологовому будинку на день виписки дитини) або копії свідоцтва про народження дитини (у разі народження дитини за межами України або вдома).

 
ШАХОВО-ШАШКОВИЙ ТУРНІР ПРОВЕДЕНО В ЛІЩИНІВСЬКОМУ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОМУ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТІ

   У рамках підготовки до участі у обласному інклюзивному спортивно-масовому заході «Без бар'єрів», що проходитиме на початку травня у місті Полтаві та за ініціативи директора Ліщинівського будинку-інтернату Шкарбан А.М. було проведено відбірковий шашково-шаховий турнір.
    За мету взято популяризацію вищевказаного виду спорту.
   Кращих спортсменів відібрано для участі в подальшому обласному турнірі.

 
ПРОВЕДЕНО ЛІТЕРАТУРНО-ТЕМАТИЧНУ ГОДИНУ

   26 квітня 2019 року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбувся захід: літературно-тематична година на тему " Воскресіння Христове" за участю протоієрея Олега Приходько та працівників обласної бібліотеки ім. Котляревського.

 
НА ТЕРИТОРІЇ ЛІЩИНІВСЬКОГО ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ПРОВЕДЕНО АКЦІЮ З БЛАГОУСТРОЮ

   В рамках щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою території області проведені роботи з озеленення та благоустрою території Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату.
   Будинок-інтернат особливо вирізняється ошатністю, красою клумб, зелених зон відпочинку створених руками його працівників, підопічних, та за ініціативи директора закладу Анатолія Шкарбана.

 
РЕГІОНАЛЬНИЙ КООРДИНАТОР УПОВНОВАЖЕНОГО З ПРАВ ЛЮДИНИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОВЕЛА НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР

   До Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату Полтавської області завітала Регіональний координатор Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України Яковенко В.С.
   З колективом інтернатної установи обговорено питання щодо прав особи на задоволення першочергових потреб, право на фізичну недоторканність, приватність, особистий простір.

 
В області проведена виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни

   На виконання норм Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» та постанови Кабінету Міністрів України № 237 від 20.03.2019 року «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи відповідно до статусів ветеранів війни та розмірів, визначених постановою для проведення виплати поштовими відділеннями зв'язку за місцем проживання ветеранів та для зарахування допомоги на вкладні рахунки в банківських установах.
   Станом на 26.04.2019 року виплата разової грошової допомоги проведена 41,7 тис. ветеранів війни на суму 55,0 млн. грн.
   Статтею 17-1 Закону України «По статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», передбачено, що громадяни, які набули статус згідно із статтями 6, 7, 9, 10, 11 цього Закону по 5 травня відповідного року, та які не отримали грошової допомоги, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня 2019 року.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   25 квітня 2019 року о 14:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про:
    - безоплатну передачу автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, якими особи з інвалідністю були забезпечені через органи соціального захисту населення і користувалися більше 10 років;
   - визнання автомобіля гуманітарною допомогою та подальшої його передачі у користування особі з інвалідністю.

 

   В облдержадміністрації 24 квітня 2019 року відбувся спільний захід - засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати та розширена нарада Головного територіального управління юстиції у Полтавській області з арбітражними керуючими. Розглянуто питання щодо стану та перспектив погашення зарплатних боргів у 2019 році на підприємствах, які перебувають у процедурах банкрутства.
   За статистичними даними станом на 01.04.2018 заборгованість із заробітної плати підприємств-банкрутів складає 12,9 млн. грн., у тому числі 9,7 млн. грн. - на шести підприємствах, що перебувають у процедурах ліквідації, 1,6 млн. грн. – на одному підприємстві в процедурі санації, 1,5 млн. грн. - на чотирьох підприємствах у процедурі розпорядження майном.
   Учасниками заходу детально розглянута ситуація про хід провадження процедур банкрутства, стан та перспективи вирішення питань погашення зарплатних боргів на ДП "ВО "Знамя", ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія", ЗАТ "Мостобудівельне управління № 8", ВАТ "БК "Букрос", Колективному підприємстві залізобетонних виробів № 2 та інших.
   Керівник обласної державної виконавчої служби Коноз В.М. доповів про хід стягнення в примусовому порядку заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах у процедурах санації та розпорядження майном.
    За результатами спільного заходу членами робочої групи рекомендовано Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області, в межах компетенції, посилити роботу щодо реалізації заходів контролю за діяльністю арбітражних керуючих, які здійснюють повноваження на підприємствах області з наявною заборгованістю із заробітної плати, та дієвість процесуальних заходів щодо стягнення зарплатних боргів в примусовому порядку.

 
Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

   Кабінетом Міністрів України 27 березня 2019 року прийнята постанова №309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» та затверджений відповідний порядок, яким визначається механізм використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу".
   
Куди необхідно звертатися та які документи подавати для отримання реабілітаційних послуг?

   Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання:
   - заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
   паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
   індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
   виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
   Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до управління вважається дата надходження заяви з документами.
   
Які установи можуть надавати послуги з реабілітації?

   Реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу можуть надавати заклади охорони здоров'я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або їх відокремлені підрозділи, що забезпечують медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників, а також реабілітаційні установи, підприємства, заклади, у тому числі їх відділення, структурні підрозділи незалежно від форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - реабілітаційна установа).
   Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду соціального захисту інвалідів, місцевих та регіональних органів соцзахисту.
   Перелік реабілітаційних установ, який є невичерпним, формується Фондом соціального захисту інвалідів згідно із заявницьким принципом реабілітаційної установи.
   
Який перелік реабілітаційних заходів надається дитині з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу у реабілітаційних установах?

   Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:
   консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
   реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою "Гравістат", логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.
   
Яка вартість реабілітаційних заходів для дитини з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу?

   Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
   Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.
   Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
   Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
   Вартість витрат реабілітаційної установи за здійснені для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 відсотків граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.
   Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
   Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

 

   26 квітня минають 33 роковини з Дня Чорнобильської трагедії. В Територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів, інвалідів та одиноких непрацездатних громадян виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтава ради 24 квітня відбулися заходи, приурочені до Дня Чорнобильської трагедії. Актив громадських Чорнобильських організацій, керівництво області та міста зустрілися з представниками італійської асоціації ,,Затока казок" з міста Сестрі Леванте, яка 24 роки займається волонтерською діяльністю та координує зусилля італійських сімей, готових приймати на літній відпочинок дітей з Полтавщини, захворювання яких пов'язані з наслідками Чорнобильської катастрофи.
   В ході зустрічі директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, Корнієнко Л.В., зазначила, що на рівні області надається дієва соціальна підтримка громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. В рамках обласної комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, щороку збільшується фінансування на додаткові соціальні гарантії вказаній категорії громадян.
   Присутні вшанували загиблих і померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання. Грамотами та подяками відзначили тих, хто проявив високий професіоналізм, мужність і відвагу під час подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

 
Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи забезпечуються додатковими соціальними гарантіями за рахунок коштів обласного бюджету

    26 квітня 2018 року минають 33 роковини від дня Чорнобильської трагедії.
   В області на даний час проживає 20,7 тис. громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   На рівні області соціальна підтримка вказаної категорії громадян забезпечується шляхом надання додаткових соціальних гарантій.
   В рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області щороку з обласного бюджету збільшується фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2019 році на вказані цілі з обласного бюджету виділено 10,2 млн. грн., що на 31% більше ніж у минулому році.
   За рахунок коштів обласного бюджету надається пільга на медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щорічно виплачується адресна допомога дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи та сім'ям з дітьми, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. У поточному році розмір разової адресної допомоги вказаним категоріям громадян збільшено до 2,5 тис. грн. на особу.
   На початку квітня проведено виплату 1463 вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму 3,6 млн. грн.
   До Міжнародного дня захисту дітей передбачено провести виплату 20 дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.
   Реалізація пільги на санаторно-курортне лікування вказаної категорії громадян здійснюється за рахунок коштів державної програми. З метою охоплення санаторно-курортним лікуванням більшої чисельності громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, додатково виділяються кошти з обласного бюджету. На вказані цілі у поточному році з обласного бюджету виділено 2,0 млн. грн., на 47% більше в порівнянні з 2018 роком, що надасть змогу додатково оздоровити 273 громадян вказаної категорії.
   Продовжується запроваджена з 2018 року виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області. Виплата здійснюється в сумі фактично здійсненої пільговиком доплати за надані послуги санаторно-курортного лікування, відповідно до укладеного управлінням соціального захисту населення тристороннього договору, але не більше 4,0 тис. грн., у 2018 році така виплата складала не більше 2,0 тис. грн.
   Громадянам, що супроводжують на оздоровлення особу з інвалідністю І групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи проводиться виплата матеріальної допомоги для одночасного придбання путівки. У поточному році розмір такої допомоги підвищено до 6,0 тис. грн.( у 2018 році розмір допомоги складав 5,0 тис. грн.).
   Департаментом соціального захисту населення і надалі буде продовжено співпрацю з громадськими Чорнобильськими організаціями області з метою розширення напрямів соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.

 
Про пілотний проект "Рука допомоги"

   Протягом 2016-2018 років в області активно впроваджувався пілотний проект Міністерства соціальної політики України "Рука допомоги" із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. За час його реалізації учасниками стали 313 внутрішньо переміщених осіб та 1187 членів малозабезпечених сімей. Учасники проекту мали змогу взяти участь в оплачуваних громадських роботах, працевлаштуватися на новостворені нові робочі місця та відкрити власну справу, скориставшись фінансовою допомогою держави.
   Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154, обласною комісією продовжується здійснення контролю за провадженням підприємницької діяльності та виконанням умов договору учасниками пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу держави та відкрили власну справу.
   На засіданні комісії, яке відбулося в облдержадміністрації 23 квітня 2019 року заслухано звіти про провадження підприємницької діяльності та виконання умов договору 47 учасників проекту, які започаткували власну справу та продовжують успішно розвивати власний бізнес.

 

    20 квітня 2019 року в рамках проведення щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою території Полтавської області працівниками Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено прибирання території Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.

 

    18 квітня 2019 року працівниками Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в рамках проведення щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою висаджено 10 кримських ялин, 10 сосон звичайних, 25 грунтопокривних весняних квітів.

 
В області продовжується робота по заміні посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 1

   В обласній державній адміністрації 19 квітня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
   В ході засідання за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад розглянуто 578 справ, з них:
   - 33 поточних справи на видачу посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та дублікатів до них;
   - 545 справ щодо проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка особам, віднесеним до категорії 1.
   За результатами розгляду справ, прийнято рішення про видачу посвідчень відповідної категорії, згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".

 

   11 квітня у Гребінці, на базі опорного закладу Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4, відбувся захід, приурочений Міжнародному дню визволення в'язнів фашистських концтаборів.
   Партнерами територіального центру соціального обслуговування в організації та проведенні даного заходу стали ПОМГО «Твій Світ», студія сучасного танцю «Ренесанс» м. Лубни та учні старших класів опорного закладу. Під час даної зустрічі відбулася презентація книги спогадів «Бути людиною» про вияви людяності під час Другої світової війни. Крім того, учасники студії сучасного танцю «Ренесанс» показали театральне дійство – життя однієї кримсько–татарської родини у роки депортації.
   Наступного дня працівники Гребінківського територіального центру мали можливість побувати на тренінгу «Метод пісочної терапії. Можливості використання методу у роботі з літніми людьми», який було проведено у молодіжному центрі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика. Навчання провела досвідчена тренерка, психолог–психотерапевт Української спілки психологів Вероніка Волик з м. Полтави. Учасники вчились використовувати метод з урахуванням вікових особливостей підопічних та клієнтів.
   Даний захід відбувся в рамках проекту «Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області» за підтримки Німецького фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє».
   Завдяки програмі даного Фонду, соціальним працівникам, волонтерам, учасникам тренінгу було вручено велосипеди, завдяки яким їх праця буде ще якіснішою, допомога швидшою, а умови праці зручнішими.

 
МІСЯЧНИК ЧИСТОТИ РОЗПОЧАВ СВОЮ РОБОТУ

   Будинками-інтернатами системи соціального захисту населення Полтавської області, за участі його працівників, проводиться місячник чистоти в рамках всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля".

 
ВИХОВАНЦІ ЗІНЬКІВСЬКОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ПОДОРОЖУВАЛИ ПОЛТАВОЮ

   Днями вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського відвідали місто Полтаву з метою перегляду екскурсій.
   Вихованці ознайомились з роботою пожежників переглянувши пожежно-технічну виставку. Побували в одному з найунікальніших музеїв України під відкритим небом – музеї дальньої авіації. Прогулянка містом створила дітям чудовий настрій та залишила багато вражень.

 
Виплата державних соціальних гарантій в квітні 2019 року

   В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за квітень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 104,7 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за квітень 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 119,5 млн.грн.
   05 квітня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проведена відділеннями поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
До дня чорнобильської трагедії кожна вдова учасника ліквідації аварії на ЧАЕС отримає разову грошову допомогу з обласного бюджету.

   На виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області виготовлені виплатні документи для проведення виплати одноразової допомоги 1 465 вдовам учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з розрахунку по 2 500 грн. кожному на загальну суму 3 662,5 тис.грн.
   11.04.2019 року кошти для проведення зазначеної виплати перераховані на вкладні рахунки в установах уповноважених банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.

 

   В облдержадміністрації 10 квітня 2019 року відбулося розширене засідання робочої групи, на якому розглянуто проект змін та доповнень до Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018-2020 роки (далі – проект). Проектом передбачено надання безповоротної фінансової допомоги суб'єктам господарювання для працевлаштування (не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості) учасників бойових дій з числа учасників АТО, операції об'єднаних сил (далі – учасники АТО/ООС), членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих внаслідок поранення, контузії або каліцтва) учасників АТО/ООС.
   До обговорення залучені представники структурного підрозділу Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО у Полтавській області, громадських організацій, в тому числі: Координаційної ради громадських організацій учасників АТО, Спілки вдів та дітей учасників бойових дій "ПТАХА", Всеукраїнської спілки учасників бойових дій "Побратими України" та інших.
   Керівники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА, Департаменту агропромислового розвитку ОДА, обласного центру зайнятості надали інформацію про можливості започаткування/розширення підприємницької діяльності в рамках діючих в області Програм.
   Заступником директора Департаменту соціального захисту населення ОДА поінформовано про перелік державних соціальних гарантій учасникам АТО/ООС, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС в рамках державних соціальних програм, та додаткових соціальних гарантій зазначеній категорії осіб, які надаються згідно обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області.
   За результатами обговорення, робочою групою узгоджено проект змін та доповнень до Програми зайнятості населення Полтавської області на 2018-2020 роки (оприлюднено на сайті облдержадміністрації в рубриці "Діяльність облдержадміністрації" – нормативна база – проекти рішень обласної ради) та доручено обласному центру зайнятості внести проект на розгляд чергової сесії обласної ради.

 
З 1 квітня 2019 року багатодітні сім'ї отримають допомогу на третю і наступну дитину віком до 6-ти років по 1700 грн.

   З 1 квітня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 № 250 передбачено виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях.
   
Хто має право на призначення допомоги?
   Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні. Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.
   
Термін, на який призначається допомога, та її розмір.
   Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.
   ВАЖЛИВО: громадянам, які звернуться за допомогою на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях у період з квітня по червень 2019 року включно, допомога призначається з 1 квітня 2019 року.
   У разі коли в сім'ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім'я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
   Допомога призначається у розмірі 1700 гривень.
   
Куди звертатися за допомогою?
   Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.
   У разі утворення об'єднаної територіальної громади документи для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами та передаються управлінням соціального захисту населення.
   У сільській місцевості прийом документів здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.
   
Які документи подають для призначення допомоги?
   Для призначення допомоги за умови пред'явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус до управлінь соціального захисту населення подаються:
   - заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою;
   - копії посвідчення батьків багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу)
   - копії посвідчення дітей з багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу);
   - копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред'явленням оригіналів).
   Вказані документи подаються заявником особисто

 
«Закладено фруктовий сад у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці»

   У 2019 році виповнюється 30 років з дня заснування Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   З нагоди 30-ти річчя на території установи підопічними та працівниками пансіонату закладено фруктовий сад.