Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

  Міністерством соціальної політики України запроваджено соціальний проєкт, створений для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину.
  В межах забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України №287 від 08.04.2020 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» з 10.04.2020 року розпочато функціонування інформаційної платформи «Допомога поруч», що розміщена за посиланням: http://dopomoga.msp.gov.ua.
  Даний соціальний проєкт об'єднує зусилля благодійних та громадських організацій, бізнесу, волонтерів, небайдужих громадян, органів державної влади та місцевого самоврядування з виявлення потреб людей через «гарячі» телефонні лінії, звернення та надання їм необхідної допомоги.
  З метою виявлення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми та організації функціонування вказаного сервісу, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації забезпечено постійну роботу обласної «гарячої» телефонної лінії з питань соціального захисту населення – 0800-500-620 та проводиться наповнення сервісу інформацією про потреби найбільш вразливих категорій населення.

 


 
Компанія «Kernel Group» продовжує надавати відчутну допомогу cтаціонарним установам системи соціального захисту населення Полтавщини.

  Від початку запровадження на території України карантину, Компанія «Kernel Group» систематично надає благодійну допомогу будинкам-інтернатам системи соціального захисту населення засобами індивідуального захисту. Вже передано 82.3 тис. одноразових масок, 107,5 тис.пар гумових рукавичок та 21,8 тис. пар бахіл, 61 шт. захисних окулярів.
  Благодійну допомогу передано також і для працівників будинків ветеранів територіальних центрів соціального обслуговування де наразі проживає 170 одиноких людей похилого віку та осіб з інвалідністю.
  Колективами установ системи соціального захисту населення висловлюється щира вдячність компанії «Kernel Group» за турботу та надважливу допомогу засобами індивідуального захисту для соціальних працівників.

 


 
На Полтавщині приватне підприємство «Явір-2000» долучилося до забезпечення працівників будинків-інтернатів (пансіонату) засобами індивідуального захисту

  У зв'язку із запровадженням на території України карантину, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, в державі гостро постало питання соціального захисту найбільш вразливих категорій населення – одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.
  У системі соціального захисту населення області функціонує 14 будинків-інтернатів, де перебувають особи похилого віку, особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, які потребують стороннього догляду та відносяться до вразливих категорій населення.
  На звернення Департаменту соціального захисту населення щодо забезпечення медичних працівників будинків-інтернатів захисними костюмами відразу відгукнулося приватне підприємство «Явір-2000».
  29 квітня 2020 року, в одноденний термін, передано приватним підприємством «Явір-2000» 75 захисних костюмів марки KLEENGUARD A20+.
  Лікарі будинків-інтернатів висловлюють щиру вдячність керівництву приватного підприємства «Явір-2000» за надання практичної допомоги щодо забезпечення медичного персоналу захисними костюмами.

 


 
ВИПЛАТА ОДНОРАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ У РОЗМІРІ 1 ТИСЯЧА ГРИВЕНЬ

  Постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 "Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році" передбачено проведення у квітні 2020 р. виплати одноразової грошової допомоги, у сумі 1 000 гривень, зокрема:
  - одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" – таким особам виплата проводиться через органи Пенсійного фонду України);
  - одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  - одержувачам тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
  Слід зазначити, що вказані категорії осіб отримають матеріальну підтримку незалежно від розміру призначеної державної соціальної допомоги.
  Таких громадян перебуває на обліку в органах соціального захисту населення майже 16 тисяч.
  Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат проведено нарахування кожному одержувачу.
  Для отримання одноразової грошової допомоги звертатись до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які додаткові документи не потрібно.
  Наразі виплата вже проводиться та буде завершена до кінця квітня у спосіб отримання державної соціальної допомоги, тобто на рахунки одержувачів, відкриті в банківських установах, чи через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта".

 


 
ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

  В онлайн режимі, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко 22 квітня 2020 року проведено засідання комісії з надання матеріальної допомоги населенню області.
  Розглянуто 336 заяв серед яких заяви від батьків онкохворих дітей області, учасників АТО та інші категорій громадян. Всі заяви задоволено.

 


 
Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи забезпечуються додатковими соціальними гарантіями в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області

  День аварії на Чорнобильській АЕС, 26 квітня 1986 року, навічно вкарбувався в історію України трагічною датою. У поточному році минають 34 роковини від дня Чорнобильської трагедії.
  В області на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 20,1 тис. громадян, на яких поширюється дія Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з яких 3,6 тис. громадян встановлено інвалідність, пов'язану з наслідками Чорнобильської катастрофи.
  На рівні області соціальна підтримка вказаної категорії громадян забезпечуються шляхом реалізації державних програм та надання додаткових соціальних гарантій за рахунок коштів обласного бюджету в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
  У поточному році з обласного бюджету на соціальну підтримку учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадян потерпілих від Чорнобильської катастрофи, дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС затверджено 11,1 млн. грн., що на 12% більше в порівнянні з 2019 роком, в т.ч. 3,8 млн. грн. виділено на забезпечення безоплатними медикаментами для амбулаторного лікування та на безоплатне зубопротезування.
  Враховуючи що в умовах сьогодення одним з актуальних питань є підвищення рівня медичного забезпечення, Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підготовлено зміни до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, якими передбачено збільшити фінансування на пільгове медичне забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Щорічно в рамках програми забезпечується виплата адресної допомоги дружинам померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. У квітні поточного року таку виплату отримають 1539 вдів учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму 3,9 млн. грн. Розмір виплати складає 2,5 тис. грн. на особу.
  Також обласною програмою передбачено заходи для вирішення інших нагальних питань.
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації налагоджено тісну співпрацю з громадськими Чорнобильськими організаціями області. Проводиться постійний діалог з метою вирішення актуальних питань і розширення додаткових соціальних гарантій в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.

 


 
Соціальний захист стає ближчим

  На сьогоднішній день, особливо в умовах карантину, першочерговим є питання отримання громадянами різних видів соціальних послуг максимально наближено до місця проживання.
  Через органи соціального захисту населення області державну підтримку отримує 333 тис. сімей області, що складає 57 % від сімей, які мешкають в області.
  Із них допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям щомісячно одержує 100 тис. сімей, житлові субсидії – 163,6 тис. сімей, пільги з оплати житлово-комунальних послуг – 69,4 тис. сімей.
  Згідно законодавства передбачено обов'язковість звернення в органи соціального захисту населення із заявою та відповідним пакетом документів на призначення будь-якого виду соціальної допомоги. Область активно включилась в процес переходу до моделі, яка дозволяє мешканцям найвіддаленіших сіл отримати послуги соціального характеру наближено за місцем проживання.
  Така модель передбачає впровадження на рівні об'єднаних територіальних громад програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» та дозволяє провести усі формальності подачі заяви, зокрема, на призначення державних соціальних допомог, субсидій, безпосередньо на місці, без відвідування районного центру. Це значно спрощує процес звернення за призначенням державних соціальних допомог та скорочує терміни їх призначення.
  «Соціальна громада» об'єднує у єдиному інформаційному середовищі «фронт»-офіси прийому документів від населення, що знаходяться, приміром, у старостатах чи ЦНАП ОТГ з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, де безпосередньо визначається право, проводиться призначення та виплата державної соціальної допомоги.
  На сьогодні 14 ОТГ області подали заявки на встановлення відповідного програмного забезпечення, з них 10 вже проводять роботу з його використанням.
  Плануємо, що до кінця року в області 53 ОТГ будуть залучені до процесу надання соціальної підтримки з використанням інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада».
  Перевагами для населення ОТГ при впровадженні «Соціальної громади» є:
  - можливість оформити та отримати адміністративну послугу соціального характеру ближче до місця проживання, а не їхати за нею до районного центру;
  - пришвидшення процесу прийому заяв від громадян шляхом формування електронних заяв для призначення усіх видів соціальних допомог та компенсаційних виплат, призначення житлової субсидії. Електронна заява друкується та підписується заявником;
  - можливість відстеження стану розгляду заяв після звернення до «фронт»-офісу.
  На сьогодні кожна ОТГ має можливість приєднатися до «Соціальної громади» самостійно, скориставшись відповідним алгоритмом, розміщеним за посиланням:https://socgromada.ioc.gov.ua/
  Супровід програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» забезпечується безпосередньо на рівні Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

 


 
Шановні колеги!
Прийміть найщиріші вітання з Великим Днем Світлого Христового Воскресіння! Сьогодні, в умовах карантину, саме на Вас лежить особлива відповідальність за життя і безпеку громадян – дітей, людей поважного віку, осіб з інвалідністю, всіх, хто потребує нашої підтримки і піклування. Дякую кожному з Вас за самовіддану сумлінну працю! Нехай Ваші серця будуть зігріті любов'ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословінням. Миру та душевного спокою всім нам на нашій землі!

З глибокою повагою,
директор Департаменту
соціального
захисту населення
облдержадміністрації
Л.В. Корнієнко

 


 
Головне завдання органів соціального захисту населення сьогодні – забезпечити безперервний процес призначення та виплати соціальних допомог

  Департамент та управління соціального захисту населення в умовах карантину працюють в посиленому режимі. Фактично 90 % працівників залишаються безпосередньо на робочих місцях. Нажаль, застосувати дистанційну форму організації роботи для органів соціального захисту населення не можливо, у зв'язку зі специфікою механізму призначення та перерахунків державних соціальних допомог.
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», яка набрала чинності 11.04.2020, в області організовано процес автоматичного продовження державних соціальних допомог тим громадянам, у яких закінчився термін виплати.
  Так, громадянам, які одержували такі види допомог як державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, допомогу на дітей одиноким матерям, допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам та інші види допомог, у яких терміни виплат закінчуються у лютому, березні чи квітні, виплата буде продовжена автоматично.
  Крім того, якщо особами з інвалідністю пропущено строк переогляду МСЕК та ЛКК, виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю не припиняється до закінчення строку дії карантину.
  Органами соціального захисту населення проводиться значна робота щодо відпрацювання баз даних по кожному одержувачу допомоги з метою відновлення виплати допомог з місяця їх припинення на період карантину та на один місяць після дати його відміни без звернення громадян.
  Це 8 тисяч громадян, які не встигли звернутися за продовженням виплати державних соціальних допомог у зв'язку з введенням в дію карантинних заходів.
  Виплата допомог буде продовжена у розмірах, які були встановлені у попередньому періоді. Такі одержувачі допомог отримають належні їм виплати за березень, квітень та травень у травні у визначені дати виплати допомог.
  Фактично в області у травні 100 тис. громадян отримають різні види державних соціальних допомог у визначені дати виплат.
  Одночасно слід зазначити, що у період карантину, за наявності обмежень, громадяни можуть обрати зручний спосіб та можливість отримати соціальну допомогу в органах соціального захисту населення:
  - через онлайн-сервіси, які доступні щодо звернення для оформлення житлової субсидії, допомоги при народженні дитини;
  - направивши документи поштою;
  - через дистанційні скриньки в органах соціального захисту населення, що унеможливлює контакти між людьми.
  Інформація про електронні адреси та номери телефонних «гарячих» ліній територіальних управлінь соціального захисту населення додаються.
ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ» СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

 


 
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ: КОМПАНІЄЮ «Kernel Group» НАДАНО ПРАКТИЧНУ ДОПОМОГУ

  В 14 будинках-інтернатах системи соціального захисту населення на повному державному утриманні перебуває 2032 особи, серед яких громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю – категорія, яка знаходиться в групі найбільшого ризику при зараженні коронавірусом «COVID – 19» .
  З метою недопущення розповсюдження захворювання в будинках-інтернатах встановлено режим цілодобового проживання 280 осіб персоналу, який щоденно опікується життям та здоров'ям підопічних та вихованців, забезпечує життєдіяльність закладів.
  Завдяки постійній підтримці української вертикально інтегрованої групи компаній «Kernel Group», що працює в агропромисловому секторі персонал інтернатних установ забезпечено індивідуальними засобами захисту.
  Компанією передано 129,6 тис. пар рукавичок захисних, 22,3 тис медичних масок індивідуального захисту, 6,8 тис. пар бахіл та 61 захисні окуляри. Колективами установ системи соціального захисту населення висловлюється щира подяка компанії «Kernel Group» за турботу та надважливу практичну допомогу в питанні захисту працівників системи.

 


 
До уваги одержувачів державних соціальних допомог

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2020 року №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» органами соціального захисту населення вжито комплекс необхідних заходів для продовження строків виплати раніше призначених державних соціальних допомог без додаткового звернення 8,3 тисячам сімей.
  Це сім'ї, які у зв'язку із запровадженням карантину не змогли звернутися до управлінь соціального захисту населення та подати заяву з необхідним пакетом документів на продовженням виплати державних соціальних допомог на наступний період.
  Після відміни карантину управліннями соцзахисту населення буде проведено перерахунок розміру виплачених таким сім'ям державних соціальних допомог.
  Для проведення перерахунку розміру державних соціальних допомог вказаним сім'ям необхідно протягом місяця після закінчення карантину подати до територіального управління соціального захисту населення відповідну заяву з пакетом документів.
  У разі коли за результатами проведеного перерахунку розмір отриманої допомоги був меншим, управліннями соціального захисту населення буде проведено доплату у розмірі різниці між перерахованим та виплаченим розміром допомоги.
  Якщо не буде підтверджено право на отримання допомоги або її розмір буде меншим, ніж виплачена під час карантину допомога, управління соціального захисту населення протягом одного місяця з дати відміни карантину здійснює заходи щодо утримання надміру виплаченої суми допомоги згідно із законом у розмірі не більш як 20 відсотків суми виплаченої допомоги.
  Звертаємо увагу одержувачів державних соціальних допомог на необхідність інформування управління соцзахисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на визначення права та розміру допомоги, з метою запобігання надміру виплачених коштів. Це можливо зробити шляхом надсилання письмового звернення поштою або за допомогою засобів електронного зв'язку (електронне звернення) та телефонного зв'язку.
  Одночасно повідомляємо, що для сімей, які вперше звертаються за призначенням державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, строки звернення продовжуються на період карантину та один місяць після дати його відміни.
  Заява та документи, необхідні для призначення державних соціальних допомог в період дії карантину, можуть бути надіслані поштою.
  Інформація про електронні адреси та номери телефонних «гарячих» ліній територіальних управлінь соціального захисту населення додаються.
ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ» СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

 


 
Виплата державних соціальних допомог в період дії карантину продовжується автоматично

  8 квітня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги», якою врегульовано питання продовження строків виплати раніше призначених державних соціальних допомог та строків звернення за їх призначенням у зв'язку із запровадженням карантину.
  В області вжито комплекс заходів спрямованих на реалізацію рішення Уряду, з тим щоб сім'ї, які не встигли звернутися за продовженням виплати державних соціальних допомог, у зв'язку з введенням в дію карантину, вже в травні отримали кошти у повному обсязі.
  Звертаємо увагу, що вказана робота проводиться без необхідності особистого звернення громадян до територіальних управлінь соціального захисту населення.
  Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України передбачено, що строк виплати державних допомог, які було призначено раніше продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни без звернення громадян. Це стосується таких видів державних допомог:
  - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
  - допомоги на дітей одиноким матерям;
  - допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  - допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність;
  - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  - щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
  - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
   Крім того, передбачено, що якщо особами з інвалідністю пропущено строк переогляду МСЕК та ЛКК виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю не припиняється до закінчення строку дії карантину.
  Після відміни карантину, управліннями соцзахисту населення протягом одного місяця буде проведено перерахунок розміру виплачених державних соціальних допомог на підставі поданої одержувачем допомоги заяви та необхідних документів.
  Додаткові роз'яснення щодо реалізації вказаної постанови Кабінету Міністрів України можливо отримати звернувшись на обласну безкоштовну «гарячу» телефонну лінію Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за номером: 0800500620.

 


 
Уряд продовжив строки державних соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб на період карантину

   Уряд прийняв рішення щодо продовження строків виплати державних соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам та строків звернення за їх призначенням на період встановлення карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та 30 днів після його скасування.
   Постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 8 квітня 2020 року № 266, передбачено посилення соціального захисту громадян з числа внутрішньо переміщених осіб та забезпечено додаткові соціальні гарантії.
   
   Рішенням Уряду продовжені строки:
   
   - виплати щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на новий період державної соціальної допомоги, яку було призначено раніше, без необхідності особистого звернення громадян до органів соціального захисту населення;
   - нових звернень за призначенням деяких видів державної допомоги.
   
   Таким чином, у разі коли закінчення поточного шестимісячного строку виплати грошової допомоги відбулося в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID 19, спричиненої коронавірусом SARS CoV 2, та протягом 30 днів з дня відміни карантину, призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк здійснюється без подання відповідної заяви та документів, передбачених цим пунктом, у такому ж розмірі, в якому вона виплачується в поточний шестимісячний строк.
   Також, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID 19, спричиненої коронавірусом SARS CoV 2, та протягом 30 днів з дня відміни карантину забороняється:
   - прийняття рішення про скасування дії довідки внутрішньо переміщеної особи;
   - зупинення акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" видаткових операцій за поточним рахунком у разі непроходження фізичної ідентифікації одержувачем соціальних виплат.

 


 
Як оформити допомогу при народженні дитини «ONLINE»

   Допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною.
   Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі
   41280 грн., виплата якої здійснюється:
   - одноразово у сумі 10320 грн.;
   - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місяць.
   Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
   На сьогоднішній день в умовах запровадження карантину важливо залишатись вдома з метою мінімізації ризиків зараження коронавірусною інфекцією.
   Тому для оформлення допомоги при народженні дитини рекомендуємо скористатись онлайн сервісом на порталі: e-services.msp.gov.ua .
   Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.
Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

   1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua.
   2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.
   3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.
   У заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються.
   Звертаємо увагу, що сканувати будь-які документи не потрібно. Достатньо лише заповнити відповідну форму заяви.
   4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти».
   5. Надіслати заяву на розгляд.
   Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
   Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи та призначається допомога.
   В такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін'юстом.
   Результати розгляду заяви поданої з використанням електронного підпису також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.
   Що таке електронний підпис?
   Електронний підпис за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису.
   Електронний підпис – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються до інших даних або документів і забезпечують їх цілісність та ідентифікацію автора.
   За допомогою електронного підпису можна підписувати документи, користуватись електронними послугами, реєструватись на державних порталах тощо.
   Документи, підписані за допомогою електронного підпису, мають таку саму юридичну силу як і звичайні.
   Якщо у вас немає електронного підпису – отримати його можна через Акредитовані центри сертифікації ключів, перелік яких можна знайти за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry .
   У разі виникнення питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

 


 
В області своєчасно розпочата виплата разової грошової допомоги до 5 травня.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» в поточному році визначені наступні розміри. Зокрема:
   1) особам з інвалідністю внаслідок війни:
   І група – 4120 гривень;
   ІІ група – 3640 гривень;
   ІІІ група – 3160 гривень;

   2) учасникам бойових дій – 1390 гривень;
   3) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни – 900 гривень;
   4) учасникам війни – 570 гривень.
   Органами соціального захисту населення проведена робота щодо формування списків осіб, які визначені постановою Кабінету Міністрів України.
   Робота по нарахуванню та формуванню відомостей для проведення виплати Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведена без залучення вказаних пільгових категорій населення.
   З державного бюджету в область 06.04.2020 року надійшли кошти для проведення виплати на загальну суму 55, 4 млн. грн.
   07.04.2020 року зазначені кошти перераховані на поштові відділення та банківські установи 39 тис. ветеранам війни.
   Ветеранам війни, які одержують пенсії через банківські установи буде проведена виплата 8 - 9 квітня шляхом зарахування коштів на їх поточні рахунки в банку.
   Іншим ветеранам війни виплата допомоги буде проведена через поштові відділення АТ «Укрпошта» за місцем їх проживання до 25 квітня поточного року.
   На рівні Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації і Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області щоденно проводиться моніторинг щодо забезпечення виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня .
   Телефон для довідок - «гаряча» телефонна лінія Департаменту:
   0-800- 50-06-20

 


 
ЧЕРГОВА ПОСТАВКА БЛАГОДІЙНОЇ ДОПОМОГИ ДОПОМОГИ ВІД КОМПАНІЇ «КЕРНЕЛ»

   7 квітня представниками компанії «КЕРНЕЛ» передано 91.2 тисяч пар гумових рукавичок та 2.5 тисяч штук медичних масок будинкам-інтернатам системи соціального захисту.
   Вказана допомога буде розподілена між 14 будинками-інтернатами, де постійно проживає 2030 громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, осіб та дітей з інвалідністю.
   Щоденно надають допомогу підопічним та вихованцям 252 молодші медичні сестри палатні. Передані засоби є вкрай важливими для роботи в умовах карантину.

 


 
Органами соціального захисту населення у період дії карантинних заходів забезпечено своєчасну виплату державних соціальних допомог

   На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 100 тис. одержувачів державних соціальних допомог.
   Органами соціального захисту населення області організована постійна щоденна робота з метою забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати державних соціальних допомог населенню.
   У зв'язку з необхідністю забезпечення процесу призначення та виплати державних соціальних допомог всі працівники органів соціального захисту населення працюють у посиленому режимі.
   На сьогоднішній день своєчасно розпочата виплата державних соціальних допомог за квітень 2020 року.
   Одночасно доводимо до відома, що тим сім'ям, у яких закінчився термін призначення державних соціальних допомог, їх виплата буде продовжена автоматично.
   Так, Законом України від 30.03.2020 року №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, врегульовано, зокрема, питання продовження строку виплати державної соціальної допомоги, особам яким вона була призначена раніше:
   малозабезпеченим сім'ям без подання необхідних документів, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі заяви та необхідних документів, поданих після закінчення терміну дії зазначених заходів;
   сім'ям з дітьми протягом встановленого періоду здійснення заходів та один місяць після дати його завершення;
   особам з інвалідністю з дитинства або на дітей з інвалідністю, а також особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, у випадку пропуску строку переогляду МСЕК та ЛКК про встановлення інвалідності, з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої державної соціальної допомоги / пенсії на підставі заяви та результатів переогляду особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю.
   Крім того, Законом передбачено продовження виплати внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).
   Тому звертатись до управлінь соціального захисту населення та подавати будь-які документи не потрібно.
   Вся необхідна робота буде проведена управліннями соціального захисту населення самостійно.
   По справах, де закінчився термін виплати державних допомог, на період дії карантинних заходів виплата допомог буде проведена щомісячно у розмірах, що були призначені станом на лютий 2020 року.
   Виплата державних соціальних допомог буде проведена у визначені законодавством терміни.
   При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

 


 
Що варто знати одержувачам житлових субсидій

   Постановою Кабінету Міністрів України №247 «Про особливості надання житлових субсидій» внесено суттєві зміни щодо застосування деяких норм при наданні житлових субсидій населенню.
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проаналізовано внесені зміни та з метою інформування одержувачів житлових субсидій надаємо детальну інформацію щодо відповідних змін.
   Так, збільшено на 50 відсотків на період карантину соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію.
   Тобто, якщо соціальні норми на місяць, у межах яких надається субсидія:
   - для користування послугами з електропостачання - 70 кВт•г на сім'ю (домогосподарство) з 1 особи і додатково 30 кВт•г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт•г, на період дії карантину така норма буде становити відповідно 105 кВт•г на 1 особу та додатково 45 кВт•г на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 285 кВт•г;
   - для користування послугами з централізованого водопостачання – 2 куб.м на 1 особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води – 3,6 куб.м), на період дії карантину – відповідно 3 куб.м та 5,4 куб.м;
   - для користування послугами з постачання гарячої води - 1,6 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 2,4 куб.м;
   - для користування послугами з централізованого водовідведення - 3,6 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 5,4 куб.м;
   - для користування послугами з газопостачання:
   за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 3,3 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 4,95 куб.м;
   за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 8,1 куб.м;
   за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб.м на 1 особу, на період дії карантину – 15,75 куб.м.
   Звертаємо увагу, що на період карантину розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів проводиться незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.
   Відповідно до вказаних змін органами соціального захисту населення області буде проведена робота по перерахунку розмірів житлових субсидій з урахуванням збільшених соціальних нормативів по кожній справі одержувача житлової субсидії, яких на сьогодні в області 168,7 тисяч.
   Перерахунок буде проведено у квітні поточного року за два місяці (березень та квітень).
   Весь об'єм роботи буде проведено без залучення одержувачів субсидій безпосередньо управліннями соціального захисту населення.
   Одночасно повідомляємо, що на період карантину припинення надання житлових субсидії не буде, крім обставин, що унеможливлюють надання субсидії, зокрема, у разі зміни місця проживання одержувача або у разі смерті одинокої особи.
   Також постановою передбачено окремий механізм надання житлових субсидій громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідація, реорганізація, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників) і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні.
   Для таких громадян субсидію буде призначено на підставі заяв про призначення житлової субсидії та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без врахування отриманої заробітної плати.
   При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

 


 
Допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми

   Торгівля людьми - це злочин, в якому жертвами можуть бути всі: чоловіки, жінки, діти. Будь-яка особа, незалежно від віку, статі та свого походження, може стати об'єктом примусової праці, жебрацтва, сексуальної експлуатації.
   Торгівля людьми має різні види, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, використання у порнобізнесі, примусова вагітність, вилучення органів, проведення дослідів над людиною, використання у жебрацтві, втягнення в злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, продаж дитини.
   В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.
   Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися за місцем перебування до визначеного структурного підрозділу місцевої державної адміністрації . Відповідальні особи на місцях забезпечують здійснення заходів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та надання допомоги такій особі.
   Відповідальна особа місцевої державної адміністрації обов'язково проводить з особою співбесіду, під час якої заповнюється відповідні документи для подальшого розгляду питання встановлення офіційного статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
   Загальний строк проведення процедури не може перевищувати місячний строк з дня проведення співбесіди з особою у місцевій державній адміністрації, у разі прийняття рішення про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, їй видається відповідна довідка.
   Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлюється на строк до двох років, який може бути продовжено не більш як на один рік.
  
 Куди можна звернутися за наданням конкусультацій та допомоги?

   Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації (0532) 63-28-72.
   Відділ боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, ГУНП в Полтавській області, тел., факс (0532) 51-76-40, адреса: вул. Пушкіна, 83,
   м. Полтава, 36000.
   Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні.
   У Полтавській області регіональним координатором Міжнародної організації з міграції в Україні є Благодійна організація «Світло надії».
   Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 - безкоштовно зі стаціонарних телефонів, 527 - безкоштовно з номерів мобільних операторів України пн-пт з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00 або на скористатися сайту www.527.org.ua
   Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57.
   Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов'язані з торгівлею людьми Національної поліції України:
   (044) 374 37 85 (пн. – сб. з 09:00 до 18:00).

 


 
ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ» СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ