Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

  Наближається Світле Христове Воскресіння!
  Цей день згуртовує усіх нас навколо давніх християнських цінностей – терпимості, любові до ближнього, милосердя!
  В умовах дотримання карантинних заходів готуються до Великодня одинокі люди похилого віку - підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
  Приємно, що кожна людина поважного віку отримала у подарунок паску - головний святковий хліб християн та символ Воскресіння Христа!
  Вітаємо всіх підопічних та колективи інтернатних установ області з наближенням Великого Дня Воскресіння Христового та бажаємо міцного здоров'я та Божого благословіння!


 

   30 квітня о 10.00 годині відбулось засідання обласної спостережної комісії під головуванням заступника голови облдержадміністрації, голови обласної спостережної комісії, Рижеченко К.С.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту нанаселення, заступник голови обласної спостережної комісії, Черняк Н.С., поінформувала про роботу районних спостережних комісій у 2020 році; про перевірку органами обласної прокуратури в установах виконання покарань в Полтавській області стану додержання вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства України при вирішенні питань, пов'язаних із виконанням вироків засуджених, та визначила ряд завдань щодо діяльності районних спспостережних комісій в умовах проведеної адміністративно-територіальної ререформи.
   Заслухано голів спостережних комісій: Солодовника О.І., заступника голови Полтавської райдержадміністрації, та Каркача А. В., заступника голови Подільської районної у м.Полтаві ради, про організацію здійснення громадського контролю за дотриманням прав та свобод засуджених, які відбувають покарання в установах виконання покарань Полтавського району та Подільського району м. Полтави.
   Крім того, Помогайбо О.В., спеціаліст Полтавського обласного центру соціальних служб, доповіла про здійснення соціального супроводу осіб, звільнених з місць позбавлення волі, віком до 35 років та їх подальшу ресоціалізацію.
   Чикурова О.В., керівник Центру адаптації бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі БО «Світло надії», поінформувала про надання у 2020 році соціальних послуг особам, звільненим з місць позбавлення волі.
   У роботі обласної спостережної комісії взяли участь голови районних спостережних комісій та голови спостережних комісій при райміськвиконкомах.
  За підсумками роботи прийнято постанову обласної спостережної комісії.


 

  Останній тиждень Великого посту – час, коли віруючі християни замислюються над важливістю милосердя, любові та терпіння.
  Свято Великодня традиційно на Полтавщині святкують сімейно, у мирі та злагоді. Тому важливо приділити увагу найбільш вразливій категорії населення: дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.
  У рамках реалізації заходів обласної Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області, з метою підтримки розвитку сімейних форм виховання та з нагоди Великодніх свят для дитячих будинків сімейного типу, які функціонують на території області, придбано подарунки: плетені кошики, пледи, рушники та освячений Великодній хліб.
  Подарунки отримали представники 40-ка дитячих будинків сімейного типу в Білицькій, Зіньківській, Кобеляцькій, Ланнівській, Михайлівській, Новосанжарській, Полтавській, Решетилівській, Чутівській, Горішньоплавнівській, Градизькій, Кам'янопотоківській, Козельщинській, Омельницькій, Піщанській, Семенівській, Гадяцькій, Лохвицькій, Лубенській, Оржицькій та Пирятинській територіальних громадах області.


 

  Колектив системи соціального захисту населення та підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, Гадяцького геріатричного будинку–інтернату, Вишняківського і Хорольського будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів висловлюють подяку Всеукраїнському благодійному фонду допомоги і розвитку HELPGROUP за постійну увагу до людей поважного віку, що проживають в інтернатних установах, та вручені великодні подарунки.


 

  26 квітня 2021 року з нагоди 35-х рокових аварії на Чорнобильській АЕС слова вдячності та шани звучали на адресу підопічних, - ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які проживають у стінах Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
  Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Вона стала найбільшою в історії ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками та впливом на довкілля. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.
  «35 років тому жителі Полтавської області одними з перших взяли участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пожежники, військові, медики рятували не тільки країну, а й світ. Загалом у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС взяло участь понад 600 000 осіб. З Полтавщини в зону аварії було направлено близько 300 співробітників пожежної охорони, 600 медпрацівників, 1000 представників підрозділів УВС. Найбільше і найтриваліше навантаження під час ліквідації аварії витримали військовослужбовці, зокрема з Полтавської області у квітні-травні 1986 року було призвано на військові збори понад 7 000 військовозобов'язаних. Представники всіх структурних підрозділів, які забезпечували життєдіяльність області, брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Чимало отримали високу дозу опромінення, борючись із трагедією ціною життя. Нині в області проживають 19 000 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


 
Доступність до соціальних послуг осіб з інвалідністю – пріоритет в роботі органів соціального захисту населення

  В області забезпечено співпрацю Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з Полтавським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
  З метою забезпечення доступності осіб з вадами слуху до соціальних послуг, які надаються установами соціального захисту населення Полтавським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій з 2015 року започатковано проведення навчання працівників жестової мови.
  В територіальних центрах соціального обслуговування та центрах надання соціальних послуг вже працюють 49 працівників, які опанували основи жестової мови.
  В 2021 році навчання поновлено, з 19.04 по 28.04.2021 року до навчального курсу з вивчення жестової мови залучено 6 працівників інтернатних закладів та 10 працівників територіальних центрів соціального обслуговування, які по завершенню навчання отримають сертифікати з опанування жестової мови. Робота в даному напрямку продовжується.


 
В області розпочата виплата разової грошової допомоги до 5 травня.

  21.04.2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для забезпечення проведення виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня окремим пільговим категоріям громадян на загальну суму 56,1 млн. грн.
   Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2021 року № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» в поточному році визначені наступні розміри допомоги пільговим категоріям громадян:
  1) особам з інвалідністю внаслідок війни:
  І група – 4 421 гривень;
  ІІ група – 3 906 гривень;
  ІІІ група – 3 391 гривень;
  2) учасникам бойових дій – 1491 гривень;
  3) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни – 966 гривень;
  4) учасникам війни – 612 гривень.
  Всього право на виплату допомоги мають 36 тис. мешканців області.
  22 квітня 2021 року Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області для проведення виплати допомоги перераховані кошти на банківські установи та поштові відділення.
  22-23 квітня 2021 року ветеранам війни, які одержують пенсій через банківські установи буде проведена виплата шляхом зарахування коштів на їх поточні рахунки в банку.
  Іншим ветеранам війни виплата допомоги буде проведена через поштові відділення АТ «Укрпошта» за місцем їх проживання відповідно до графіку доставки.   Звертаємо увагу, що весь об'єм робіт щодо формування списків проведений на рівні Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області без звернень пільгових категорій громадян.
  В разі виникнення будь-яких питань надаємо телефон для довідок - «гаряча» телефонна лінія Департаменту:
  0-800- 50-06-20


 

   22 квітня відбулася зустріч керівництва області з активом громадських організацій чорнобильців із нагоди 35-их роковин трагедії на ЧАЕС.
  На нараді обговорили питання соціального захисту, медичного та пенсійного забезпечення ліквідаторів та членів їхніх сімей.
  Участь у нараді взяла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко.
  «Наразі всі державні соціальні програми виконані в повному обсязі, всі передбачені виплати – проведено. Завдяки підтримці обласної влади й депутатського корпусу було виділено 13 мільйонів гривень, що на 3 мільйони більше, ніж торік, на реалізацію обласної комплексної соціальної програми», – зауважила директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко.
  Збільшено розміри допомоги вдовам ліквідаторів. У поточному році 1600 вдів одержали допомогу в розмірі 3000 грн з обласного бюджету. Також цьогоріч вперше планують вийти на 100% показник оздоровлення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, які перебувають на обліку з одержання путівки. Сума компенсацій на придбання путівки для 1 категорії становить 8 262 грн.
  Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання загиблих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.


 
Соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

  У поточному році минають 35 роковини з дня Чорнобильської трагедії. День аварії на Чорнобильській АЕС – 26 квітня 1986 року, дата найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, яка призвела до непоправних екологічних, медичних, соціальних наслідків.
   На даний час в області проживає 19,3 тис. громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких 9,2 тис. учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, серед них 3,2 тис. мають інвалідність, пов'язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, 6,0 тис. громадян, які переселилися із радіоактивно-забруднених територій, 2,5 тисячі дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, 1,6 тис. дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
  В області впроваджується обласна Комплексна програма соціального захисту населення. У поточному році на заходи з соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи виділено 12,4 млн. грн., що на 17% більше в порівнянні з минулим роком. Виділені кошти спрямовуються на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування, безоплатне зубопротезування, виплату адресної допомоги дружинам померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, сімей у складі яких є діти з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортне лікування.
  Не втрачає актуальності питання санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до 1 категорії. Шляхом реалізації державної та обласної програм, планується 100% забезпечити оздоровчими послугами тих, хто перебуває на обліку для отримання путівки. Затверджена на Урядовому рівні вартість санаторно-курортної путівки у поточному році складає 8 262,0 грн.
  В рамках обласної програми передбачається виплата додаткової матеріальної допомога на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області. Така виплата проводиться у разі якщо вартість путівки в обраному санаторії, перевищує розмір визначений на Урядовому рівні. Допомога виплачується у сумі фактично проведеної пільговиком доплати, але не більше 4,0 тис. грн. В 2020 році таку виплату одержали 282 особи.
  За рахунок коштів обласного бюджету вирішено питання супроводження на оздоровлення осіб з інвалідністю 1 групи, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1. Супроводжуючим особам виплачується матеріальна допомога в розмірі 7,0 тис. грн. для придбання путівки разом з особою з інвалідністю.
  У квітні в рамках обласної програми проведено виплату адресної допомоги 1603 дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 13 сім'ям, у складі яких є діти з інвалідністю, пов'язаною з Чорнобильською катастрофою в розмірі 3,0 тис. грн. (у 2020 році розмір виплати складав 2,5 тис. грн.).
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації підтримується постійний діалог з громадськими Чорнобильськими організаціями. Напрацьовані ініціативи впроваджуються через обласну Комплексу програму соціального захисту населення.
  На часі розбудова співпраці в напрямку підвищення соціального захисту населення на рівні територіальних громад. Комплексний підхід до вирішення проблемних питань надасть можливість більш відчутної підтримки для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадян потерпілих від Чорнобильської катастрофи, дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.


 
Урядом затверджено вартість санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2021 рік

  Кабінетом Міністрів України постановою від 19 квітня 2021 року №368 встановлено на 2021 рік наступні розміри грошової допомоги для забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, шляхом виплати компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку:
   особам, віднесеним до категорії 1, ‒ 8 262 грн;
  особам віднесеним до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) –25 130 грн;
  дітям, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, та одному з батьків або особі, яка їх замінює, – 16 417 гривень.
  Розмір грошової допомоги збільшено на 7,3 відсотка в порівнянні з 2020 роком.


 

   З метою збереження життя та здоров'я громадян похилого віку, які проживають у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проведено перший етап вакцинації вакциною «Pfizer», адже вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19.


 
Житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2021 року профінансовано в повному обсязі

  Питання надання житлових субсидій та пільг постійно перебуває на особливому контролі у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.
  Житлові субсидії за березень 2021 року призначено 163,6 тис. сімей, пільги на оплату житлово-комунальних послуг - 59,9 тис. пільговиків.
  З 5 квітня 2021 року розпочата виплати субсидій та пільг через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» на суму 118,6 млн. грн.
  15 квітня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій через банківські установи на загальну суму 187,3 млн.грн.
  Кошти будуть перераховані в одноденний термін на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах.


 
Документи на призначення житлової субсидії можна подати ОНЛАЙН

  Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (отримали посвідку на постійне або тимчасове проживання, визнано біженцями в Україні), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
   За загальним правилом субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, тобто за місцем реєстрації особи, та розраховується на усіх зареєстрованих осіб.
  До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
  Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
  В умовах запровадження карантину актуальним є питання надання соціальних гарантій з використанням електронних сервісів.
  Тому для оформлення житлової субсидії рекомендуємо скористатись он-лайн сервісом https://subsidii.mlsp.gov.ua
  Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.
  Як скористатися послугою онлайн:
  1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua
  2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
  3. Заповнити електронну форму заяви про призначення субсидії та декларації про доходи і витрати осіб.
  З інструкцією щодо заповнення заяви та декларації можна ознайомитись на сайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за посиланням http://plsz.gov.ua/pub_doc/instrukciya-1.doc
  Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
  документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди житлового приміщення;
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  документи що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
  4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд. Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису вам необхідно буде особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.
  Працівники органу соціального захисту населення зв'яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.
Важливо! Заява та декларація вважаються не поданими, у разі, якщо:

  не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства та членів їх сімей (прізвище, ім'я та по батькові, сімейний стан, дата народження, серія і номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія і номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);
  не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків та/або відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів їх сім'ї, даних про доходи та майно;
  не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, а також номер мобільного телефону заявника.
  У разі виникнення питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.


 
Інформація для багатодітних сімей

Хто належить до категорії "багатодітна сім'я"

   Багатодітна сім'я – сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
  До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, – до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Документ, який підтверджує статус "багатодітна сім'я"

  Документом, що підтверджує статус багатодітної сім'ї, є посвідчення.
  Посвідчення видаються одному з батьків. Строк дії посвідчення визначається окремо для кожної багатодітної сім'ї.
  Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видається з 6 років.
Установи, до яких необхідно звертатися за отриманням соціальних гарантій

  З 1 січня 2021 року заяви приймаються безпосередньо в територіальній громаді:
  - відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноваженими особами старостинських округів;
  - посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).
  В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення (м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, м. Миргород, м. Горішні Плавні), заяви з необхідним пакетом документів приймаються управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
  Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року документи приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Портал Дія").
Допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім'ях

  На третю і кожну наступну дитину з багатодітних сімей до досягнення ними 6-річного віку виплачується щомісячна державна допомога у розмірі 1700 гривень.
  У разі коли в сім'ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім'я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
  Допомога призначається одному з батьків дитини з місяця, в якому подано заяву з усіма необхідними документами.
  Для призначення допомоги за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються: заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою; копії (з пред'явленням оригіналу) посвідчення батьків багатодітної сім'ї; посвідчення дітей з багатодітної сім'ї; свідоцтв про народження всіх дітей.
Умови отримання пільг

  Які це послуги?
  Для замовлення доступні 8 послуг: 2 базових (обов'язкових) та 6 на вибір.
  Базові послуги:
  - державна реєстрація народження;
  - визначення походження дитини.
  Послуги на вибір:
  - призначення допомоги при народженні;
  - реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  - призначення допомоги багатодітним сім'ям;
  - реєстрація місця проживання дитини;
  - присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
   - визначення належності дитини до громадянства України.
  - внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів;
  - оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї.
  Звертаємо увагу! Оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов'язковою) послугою, сервісом єМалятко можуть скористатися лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтва про народження дитини.
  Комплексна послуга єМалятко надається у режимі офлайн-тестування у пологових будинках, ЦНАП та відділах ДРАЦС.
Послугу «єМалятко» можна отримати ОНЛАЙН.

  Для отримання пільг та внесення інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги багатодітній сім'ї необхідно подати такі документи: заяву, копію посвідчень (з пред'явленням оригіналів), копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків документа (або копію паспорта громадянина України/свідоцтва про народження (на вибір) із внесеними даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків).
  Також багатодітною сім'єю пред'являється паспорти та надається інформація про характеристику житла і послуги, якими користується багатодітна сім'я.
  Відповідно до Закону України "Про охорону дитинства" багатодітні сім'ї мають право на 50-% знижку з оплати житлово-комунальних послуг, в межах соціальних нормативів.
  Пільги надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2021 році – 3180 грн).
  адання пільг здійснюється в грошовій формі.
  Нарахування пільг здійснюється органами соціального захисту населення щомісячно до 25 числа.
  Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг проводиться в таких формах: безготівкова – АТ "Ощадбанк" щомісяця до 18 числа перераховує кошти з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг у визначеній послідовності: опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання); гаряче водопостачання; централізоване водопостачання та водовідведення; постачання електричної енергії на освітлення; постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води; вивезення побутових відходів; послуги з управління багатоквартирним будинком, інші послуги.
  За заявою багатодітної сім'ї послідовність перерахування коштів за послуги може бути змінено шляхом подання відповідної заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення. АТ "Ощадбанк" протягом доби після здійснення перерахування коштів надсилає багатодітній сім'ї, яка отримує пільгу СМС повідомлення про стан розрахунків за послуги. готівкова – надається шляхом перерахування коштів на рахунок, відкритий багатодітною сім'єю в установі уповноваженого банку або через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта". Виплата пільг готівкою здійснюється лише на підставі поданої багатодітною сім'єю заяви до органу соціального захисту населення.
  У разі виявлення бажання отримувати пільгу через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" заяву необхідно подати до 15 жовтня (15 травня), в такому разі виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.
Заяву про отримання пільги готівкою через банківську установу можливо подати структурному підрозділу з питань соціального захисту в будь-який зручний час. При наявності у багатодітної сім'ї відкритого в уповноваженому банку рахунку (пенсійного, іншого соціального рахунку), – подаються реквізити вказаного рахунку, у разі відсутності банківського рахунку, – необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.
  У разі не призначення пільги за рівнем доходів чи визначення доцільності рекомендуємо багатодітній сім'ї звернутись за призначення житлової субсидії. Розмір субсидії визначається, як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, в межах соціальних нормативів, та розміром обов'язкового відсотка платежу для сім'ї.
  Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону. Для призначення субсидії подаються: заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
  У період призначення житлової субсидії, пільги на оплату комунальних послуг не нараховуються. Порядок виплати субсидій аналогічний пільгам.
  Важливо. Багатодітні сім'ї, яким призначено пільгу (житлову субсидію), зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги (житлової субсидії), перерахованої виконавцям комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.


 
Допомогу при народженні дитини можна оформити ОНЛАЙН

  Допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною.
   Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється:
  - одноразово у сумі 10320 грн.;
  - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
  Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
  Послугу призначення допомоги при народженні можна отримати комплексно через послугу «єМалятко», яка включає в себе перелік державних послуг, заповнивши всього одну заяву.
  Які це послуги?
  Для замовлення доступні 8 послуг: 2 базових (обов'язкових) та 6 на вибір.
  Базові послуги:
  - державна реєстрація народження;
  - визначення походження дитини.
  Послуги на вибір:
  - призначення допомоги при народженні;
  - реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  - призначення допомоги багатодітним сім'ям;
  - реєстрація місця проживання дитини;
  - присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
   - визначення належності дитини до громадянства України.
  - внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів;
  - оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї.
  Звертаємо увагу! Оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов'язковою) послугою, сервісом єМалятко можуть скористатися лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтва про народження дитини.
  Комплексна послуга єМалятко надається у режимі офлайн-тестування у пологових будинках, ЦНАП та відділах ДРАЦС.
Послугу «єМалятко» можна отримати ОНЛАЙН.

  Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.
  Послуга доступна на порталі ДІЯ: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko
  Щоб подати заяву, потрібні:
  - номер медичного висновку про народження дитини у форматі ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ.
  Медичний висновок видається лікарем у пологовому будинку, номер висновку надсилається в смс.
  - кваліфікований електронний підпис (КЕП).
  Як отримати послугу?
  Перейдіть за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko
  Авторизуйтеся або зареєструйтеся на порталі Дія
  Заповніть заяву та виберіть додаткові послуги, які хочете замовити.
  Дані про заявника підтягуються автоматично, дані про другого з батьків потрібно заповнити вручну.
  Підпишіть заяву електронним підписом. Другому з батьків потрібно підписати заяву своїм електронним підписом, якщо:
  - батько та матір не одружені;
  - батько та матір мають різні прізвища / батько та матір зареєстровані за різними адресами (якщо замовлена послуга з реєстрації місця проживання дитини).
  Посилання на заяву на порталі Дія надійде другому з батьків на електронну пошту.
  Отримайте свідоцтво про народження!
  Потім перейти до розділу призначення допомоги при народженні та заповнити банківські реквізити для проведення виплати допомоги. Вся інша необхідна інформація буде заповнена автоматично.
  Заява в електронному вигляді потрапляє автоматично до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
  Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи та призначається допомога.
  У разі виникнення питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної безкоштовної «гарячої лінії»: 0-800-500-620.


 
Про зміни до Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

  На засіданні Уряду 31 березня 2021 року удосконалено Порядок виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року № 228, зокрема, в частині забезпечення сервісного підходу та максимальної доступності для осіб з інвалідністю, які мають право на забезпечення автомобілями.
   Постанова набирає чинності з 1 липня 2021 року.
  Спрощено процедуру подання документів для отримання грошових компенсацій, введено в дію електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, забезпечено електронне ведення особових справ осіб з інвалідністю в Централізованому банку даних з проблем інвалідності.
  Особи з інвалідністю, законні представники недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю подають за місцем їх проживання/перебування:
 заяву до районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (далі — орган соціального захисту населення) або до центрів надання адміністративних послуг, або
  заяву в електронній формі з накладенням електронного підпису особи з інвалідністю, законного представника недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю (далі — електронний кабінет) до централізованого банку даних з проблем інвалідності.
  До заяви додаються: технічний паспорт про реєстрацію автомобіля на ім'я особи з інвалідністю, законного представника дитини з інвалідністю; копія посвідчення водія, висновок медико-соціальної експертної комісії про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем, крім осіб з інвалідністю I та II групи із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1), осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи по зору або без обох рук, осіб з інвалідністю із куксами обох ніг і рук копія висновку МСЕК про встановлення відповідної групи інвалідності; копія посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілого від Чорнобильської катастрофи - для осіб, щодо яких установлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також для громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія 1).
  У разі подання особою з інвалідністю, законним представником недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю заяви через електронний кабінет до нього вносяться інформація та скановані копії документів.
  У разі технічної можливості електронні копії документів можуть подаватися особою з інвалідністю, законним представником недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Портал Дія", зокрема мобільного додатка "Портал Дія".
  Скановані копії заяв і документів завантажуються посадовими особами органів соціального захисту населення або центрів надання адміністративних послуг до електронної особової справи особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю у централізованому банку даних з проблем інвалідності з використанням інтегрованої інформаційної системи Мінсоцполітики."


 
УСУНЕННЯ БАР´ЄРІВ В ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ - ПРІОРИТЕТНЕ ПИТАННЯ РОБОТИ ОРГАНІВ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

  Одним з актуальних напрямків діяльності органів соціального захисту населення області є надання соціальних послуг особам з інвалідністю.
   Особливим попитом користується послуга «соціального таксі», яка діє в області більше тринадцяти років.
  В 2007 році саме у Полтавській області вперше в Україні було започатковано безкоштовне перевезення осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, які мають порушення опорно-рухового апарату до об'єктів соціальної інфраструктури. Даний вид послуги отримав назву «соціальне таксі». В 33 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що діяли в області, працювало 25 спецавтомобілів обладнаних підйомними платформами для перевезення осіб з інвалідністю на візках, 3 спецавтомобілі - приставним пандусом. За роки роботи попит на послугу «соціальне таксі» постійно зростав, а вдало впроваджена в життя ідея в напрямку здійснення першими кроків до створення безбар´єрного простору стала візитівкою системи соціального захисту Полтавщини.
  З роками парк спецавтотранспорту застарів, адже переважна більшість автомобілів працює вже понад 13 років. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації вживались заходи з оновлення парку: в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки», за умови співфінансування з місцевих бюджетів (50х50) в 2018 році вдалось придбати 5 мікроавтобусів обладнаних підйомниками для користування осіб з інвалідністю Гадяцького, Новосанжарського, Машівського, Чутівського районів та Пришибської територіальної громади. В 2019 році придбано 2 мікроавтобуси обладнані підйомниками для Шевченківського району м. Полтава та Глобинського району. В 2020 році, за рахунок коштів міського бюджету, куплено спецавтомобіль Подільському району м. Полтави.
  Попит на автотранспортні послуги серед осіб з інвалідністю області постійно зростає. Для прикладу, у 2019 році надано 7,2 тисяч послуг з перевезення, у 2020 році - 8 тисяч послуг.
  В умовах проведення реорганізації органів системи соціального захисту населення, передачі функцій з забезпечення надання соціальних послуг на рівень територіальних громад, враховуючи відсутність на місцях доступності до об'єктів соціальної та транспортної інфраструктури виникає потреба у забезпеченні осіб з інвалідністю територіальних громад спецавтотранспортом. Впровадження соціальної послуги з перевезення - напрям, який є вкрай важливим для усунення бар'єрів життєдіяльності людей з інвалідністю, особливо на візках, адже саме впровадження послуги «соціальне таксі» в територіальних громадах забезпечить реальну можливість надання транспортних послуг майже 4 тисячам осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.
  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», спеціально обладнаними автомобілями забезпечуються виконавчі органи міських рад (міст з чисельністю населення до 50 тис. осіб), сільських, селищних рад об'єднаних територіальних громад за умови функціонування служби з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.
  Враховуючи значний попит на автотранспортні послуги серед осіб з інвалідністю, з метою організації надання соціальних послуг з перевезення, Департаментом направлено пропозиції до голів територіальних громад щодо створення служби з перевезення ,,Соціальне таксі" безпосередньо в громаді та забезпечення надання зазначених послуг.
  За сприянням Департаменту соціального захисту населення, в 2019 році Білоцерківською, Шишацькою, Михайлівською та Пирятинською територіальними громадами одержано спецавтомобілі для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями від Міністерства соціальної політики України.
  В поточному році Департаментом забезпечено методичний супровід з підготовки документів та формування заявки для Мінсоцполітики України з метою придбання спецавтомобілів для семи територіальних громад.


 
Виплачено одноразову щорічну допомогу дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім'ям, у складі яких є діти з інвалідністю, пов'язаною з Чорнобильською катастрофою

  В поточному році минають 35 роковини з дня Чорнобильської трагедії.
  З метою соціальної підтримки дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сімей, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою щороку в рамках обласної комплексної програми соціального захисту населення проводиться виплата адресної допомоги.
  На даний час в області проживає 1603 дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 13 сімей, у складі яких є діти з інвалідністю, пов'язаною з Чорнобильською катастрофою. В поточному році збільшено розмір адресної допомоги до 3,0 тис. грн. (у 2020 році розмір виплати складав 2,5 тис. грн.).
  Кошти для виплати допомоги в повному обсязі перераховано 8 квітня на рахунки одержувачів в установах уповноважених банків та на поштові відділення, в загальній сумі 4,8 млн. грн.


 
Отримати грошову компенсацію вартості «пакунку малюка» просто

   Пропонуємо ознайомитись з інформацією, яка містить 5 кроків на шляху до отримання «пакунку малюка».


 
В області своєчасно призначено житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2021 року

  Органами соціального захисту населення області вжито необхідних заходів з метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
  Питання надання пільг та субсидій перебуває на особливому контролі у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації з метою своєчасного надання державної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг.
  Житлові субсидії за березень 2021 року призначено 163,6 тис. сімей, в тому числі 153,8 тис. сімей у готівковій формі (88,4 тис. сімей через банківській установи; 65,4 тис. сімей – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 9,8 тис. сімей – у безготівковій формі.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2021 року нараховано 59,9 тис. пільговиків, в тому числі 23,9 тис. у готівковій формі (22,3 тис. пільговиків через банківській установи; 1,6 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 36 тис. пільговиків – у безготівковій формі.
  5 квітня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» на загальну суму 118,6 млн. грн.
  Одержувачам пільг та субсидій, які отримують допомогу через банківські установи виплата буде проведена у квітні 2021 року після надходження відповідного фінансування.


 
В області своєчасно розпочато виплату державних соціальних допомог за квітень 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за квітень 2021 року. Державні соціальні допомоги за квітень 2021 року нараховані понад 79,4 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,4 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 7,2 тис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 2 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 7,8 тис. осіб та іншим.
  Комісією розглянуто заяви та відповідні документи 42 мешканців області, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  5 квітня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 145,7 млн. грн.
  6 квітня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати будуть перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за квітень буде проводиться з 6 до 25 квітня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.