Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Як у період війни уникнути загрози потрапити у ситуацію торгівлі людьми

  Торгівля людьми – це одна з найбільших форм сучасного рабства та порушення прав людини. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
  На жаль, постраждалі не завжди готові самостійно усвідомити те, що з ними трапилось - є торгівлею людьми і вони потребують допомоги, яка гарантована державою. Дізнавшись більше про проблему торгівлі людьми можна вчасно її розпізнати та залишитись в безпеці або вчасно допомогти тим, хто цього потребує.
  Під час війни, при евакуації та перетинанні кордону, Ви можете опинитись під загрозою потрапляння до сучасного рабства, тому варто бути уважним та дотримуватися наступних правил:
  • Намагайтесь перетинати кордон за допомогою перевірених перевізників.
  • Не сідайте в машину наодинці. Намагайтесь переміщуватись групами.
  • Тримайте документи при собі, зробіть кілька копій та зберігайте їх на окремих пристроях.
  • Гроші (готівку) розділіть на декілька частин та тримайте в різних місцях. Основну суму коштів тримайте на картці.
  • Попередьте близьких про Ваш маршрут.
  • Домовтеся з близькими людьми про «кодове» слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі.
  • Не передавайте нікому свої документи, окрім представників державних органів України та іноземних держав, мобільний телефон. Демонструйте паспорт зі своїх рук. За можливості, намагайтеся демонструвати документи через додаток «Дія».
  • Не залишайте дітей без нагляду. Не довіряйте дітей новим знайомим.
  • Працевлаштовуйтесь офіційно.
  • Працевлаштовуйтесь офіційно.
  • Користуйтеся послугами офіційних медичних закладів.
  • Не приймайте допомогу, якщо від Вас чекають чогось у відповідь.
  • За найменших підозр небезпеки - повідомляйте в служби та/або організації: поліцейських, прикордонників, волонтерів, працівників гуманітарних місій тощо.
  Вам завжди є куди звернутись за допомогою!
  15-47 - урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
  527 або 0-800-505-501 - національна безкоштовна «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
  0-800-500-33-53 або 116-123 - національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Подбайте про власну безпеку!
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Спрощено механізм забезпечення допоміжними засобами реабілітації внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій

  Постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2022 р. № 454 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб, постраждалих внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» внесено зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб.
  Відповідно до внесених змін:
  - розширено перелік осіб, які можуть отримати допоміжні засоби реабілітації. Таке право поширюється на осіб, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання під час служби, трудової діяльності, спрямованої на захист країни під час військової агресії Російської Федерації проти України, а також внаслідок проживання в районах проведення бойових дій або у районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим військовим нападам;
  - надано можливість учасникам бойових дій та громадянам, постраждалим від військової агресії Росії отримувати допоміжні реабілітаційні засоби незалежно від встановлення інвалідності, лише за висновком військово-лікарських комісій, або лікарсько-консультативних комісій закладів охорони здоров'я;
  - надано можливість особам з інвалідністю, які потребують реабілітаційних засобів, отримувати допоміжні засоби реабілітації без відповідних документів, якщо такі документи втрачено під час перебування на території бойових дій. Територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю перевірятимуть дані про особу в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, а за відсутності відомостей у банку даних сприятимуть в отриманні необхідних документів за місцем проживання або перебування особи з інвалідністю;
  - надано можливість дострокової заміни засобів реабілітації особам, які проживали в районах проведення бойових дій під час військової агресії Російської Федерації проти України, за їх заявою на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  - спрощено механізм подання та розгляд документів для протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності, виготовленими за новітніми технологіями та технологіями, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом для військовослужбовців, добровольців сил територіальної оборони та інших осіб, які брали участь у забезпеченні оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави, поранених під час бойових дій внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України;
  - розширено перелік підприємств, на яких можна замовити необхідні засоби реабілітації з урахуванням потреб та медичних показань;
  - надано право учасникам бойових дій отримувати грошову допомогу на придбання вкладишів із силіконової або гелевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок у разі протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом.
  У разі необхідності забезпечення допоміжними засобами реабілітації необхідно звернутися за місцем реєстрації/фактичного проживання до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), в містах обласного значення – до територіальних управлінь соціального захисту населення або самостійно через електронний кабінет особи з інвалідністю (доступ до електронного кабінету особи з інвалідністю можливий за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ або на офіційному веб сайті Мінсоцполітики шляхом переходу на вкладку «Електронний кабінет особи з інвалідністю» розділ «Е-Сервіси»).
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
З травня 2022 року змінено умови виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

  16 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», якою змінено умови призначення та виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Слід звернути увагу на наступні аспекти:
  1) за березень та квітень 2022 року допомога на проживання надається всім внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та які звернулись за її призначенням до 30 квітня, включно;
  2) з травня 2022 року така допомога буде надаватися внутрішньо переміщеним особам:
  - які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;
  - які перемістилися з території територіальних громад, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  - у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Таке рішення Уряду дозволяє внутрішньо переміщеним особам, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжувати отримувати допомогу на проживання.
  Важливо! Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022.
  Нагадуємо, що допомога на проживання надається внутрішньо переміщеним особам у розмірі: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб - 2000 гривень на місяць.
  Звертаємо увагу, що законодавством передбачена норма, яка зобов'язує внутрішньо переміщених осіб у разі повернення до покинутого місця постійного проживання протягом трьох днів повідомити про це органи соціального захисту населення за місцем отримання довідки або після повернення до покинутого постійного місця проживання, для скасування довідки про взяття на облік, як внутрішньо переміщеної особи. Повідомлення також можна подати через Портал Дія.
  При цьому дія довідки не скасовується для внутрішньо переміщених осіб, які повернулися до покинутого місця постійного проживання, але є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
До уваги внутрішньо переміщених осіб!
Якщо Ви повертаєтесь до покинутого постійного місця проживання або плануєте виїхати за кордон інформуйте про це органи соціального захисту населення.

  В області органами соціального захисту населення спільно з органами місцевого самоврядування налагоджено системну роботу щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
  Право на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та видачу довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи мають особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 воєнного стану перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204-р "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка" до іншої адміністративно-територіальної одиниці.
  Також на встановлення статусу та отримання довідки мають право особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:
  перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
  сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.
  Відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи скасовується, якщо особа:
  - подала заяву про відмову від довідки;
  - повернулась до покинутого місця постійного проживання;
  - виїхала на постійне місце проживання за кордон.
  Звертаємо увагу, що про виникнення зазначених обставин внутрішньо переміщені особи зобов'язані протягом трьох днів повідомити органи соціального захисту населення в один із способів:
  - подати повідомлення за місцем отримання довідки;
  - подати повідомлення після повернення до покинутого постійного місця проживання;
  - подати повідомлення через Портал Дія.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Перепризначення житлових субсидій з травня 2022 року на неопалювальний період буде проведено без звернень громадян

  19 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №462 «Деякі питання надання пільг та житлових субсидій в умовах воєнного стану», якою внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій з травня 2022 року.
  Сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 років, житлова субсидія з травня 2022 року на наступний термін буде перепризначена автоматично без особистого звернення громадян.
  Органи соціального захисту населення області продовжують працювати в штатному режимі.
  Весь необхідний комплекс робіт для проведення перепризначення житлових субсидій на наступний термін буде проведено органами соціального захисту населення самостійно без додаткового звернення одержувачів субсидій. Тому звертатись та подавати будь які документи не потрібно.
  Наразі органами соціального захисту населення вже розпочата підготовча робота з проведення призначення субсидій на неопалювальний період.
  Крім того, постановою розширено коло осіб, яким надано право на призначення субсидії:
  громадянам, якими протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснено операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, якщо валюта отримана від благодійних організацій або придбана для оплати медичних та/або освітніх послуг;ем проживання одержувача.   якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці і заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів яких погашається частинами за рішенням суду.
  Одночасно звертаємо увагу, у разі зміни у складі сім'ї чи майновому стані одержувачі житлових субсидій зобов'язані у 30-ти денний термін повідомляти про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Органами соціального захисту населення своєчасно проведено нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за квітень 2022 року

  У зв'язку із закінченням опалювального періоду органами соціального захисту населення області вжито всіх необхідних заходів з метою своєчасного перерахунку розмірів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг та їх виплати за квітень 2022 року.
   Нагадуємо, що житлова субсидія та пільги на оплату послуг з централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні з урахуванням тривалості опалювального сезону по 15 квітня, включно. Житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за квітень 2022 року розраховано 165,3 тис. сімей.
   Нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг проведено на загальну суму 134,6 млн грн. та подано заявку про потребу в коштах на виплату до Міністерства соціальної політики України.
   Виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг буде проведена у травні 2022 року, після надходження коштів в область у спосіб, зазначений одержувачами:
   на рахунки одержувачів, відкриті в установах уповноважених банків;
   через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувача.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: Відтепер отримати статус та допомогу для внутрішньо переміщених осіб можна в Дії

  Право на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та видачу довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи мають особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204-р "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка" до іншої адміністративно-територіальної одиниці (зокрема, документом, що підтверджує місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії, є паспорт з відміткою про місце реєстрації або довідка про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру).
  Також на встановлення статусу та отримання довідки мають право особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:
  перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
  сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.
  Відтепер подати заяву на отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та призначення допомоги на проживання можна через Портал Дія.
  Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії
  Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО.
  Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою).
  Якщо у вас є діти, можете отримати статус внутрішньо переміщеної особи і для них — свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну.
  Далі, щоб отримувати допомогу на проживання, виберіть картку єПідтримка.
  Крім того, зазначте, яка ще допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані.
  Заява сформована! Перевірте її, підтвердьте достовірність даних та натисніть Надіслати. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка.
  Звертаємо увагу, що наразі така послуга доступна лише для громадян, які звертаються для отримання статусу внутрішньо переміщеної особи вперше та мають ID-картку чи біометричний закордонний паспорт у Дії.
  Якщо Ви вже звернулись для отримання довідки до органу соціального захисту населення, уповноваженої особи територіальної громади чи Центру надання адміністративних послуг Вам не потрібно подавати документи через Дію.
  Детальну інформацію про отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, допомогу та виплати можна дізнатись на сайті https://groshi.edopomoga.gov.ua/


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Як у період війни уникнути загрози потрапляння до сучасного рабства?

  Під час війни, при евакуації та перетинанні кордону, Ви можете опинитись під загрозою потрапляння до сучасного рабства.
  Постраждати від експлуатації може будь-хто, проте торгівці людьми полюють здебільшого на тих, хто прибув з іншої країни, не знає мови або ж залишив попереднє місце проживання через кризу. Вони можуть заманити Вас в небезпечну ситуацію, наприклад, пов'язаної примусовою працею або сексуальною експлуатацією шляхом обману, погроз або насильства. Це є незаконним порушенням Ваших прав.
  Міністерство соціальної політики у співпраці з Громадською організацією «А21 Україна» та іншими партнерами розробили «Пам'ятку» для тих, хто втікає від воєнних дій, щоб запобігти потраплянню у ситуації торгівлі людьми.
  Пам'ятка включає в себе поради для перетину кордону, номери гарячих ліній у різних країнах, посилання на чат-бот «Залишайся в безпеці» та чати допомоги українцям у різних країнах.


  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою квітня 2022 року

  Органами соціального захисту населення області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування державних соціальних допомог.
  4 - 5 квітня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 78 тис. осіб.
  Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині березня - початку квітня 2022 року, сформована заявка та 11.04.2022 року направлена до Мінсоцполітики України на загальну суму 13,3 млн.грн. для 2,5 тис. осіб, по наступних видах допомог:
  - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
  - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
  - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
  - державної соціальної допомоги на догляд;
  - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
  - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
  - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
  - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
  - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
  - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".
  Зарахування коштів за додатковою заявкою проведено одержувачам через банківські установи 14-15 квітня 2022 року .
  Через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочнеться з 18 квітня 2022 року.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО


  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: ЮНІСЕФ спільно з Міністерством соціальної політики України реалізує проект щодо додаткової соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення

  5 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №405 «Про реалізацію спільного з Міжнародним надзвичайним фондом допомоги дітям при Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення».
  Спільним проектом передбачені додаткові заходи соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення, зокрема надання додаткової грошової допомоги за рахунок коштів ЮНІСЕФ наступним категоріям сімей:
  - сім'ям, до складу яких входять троє і більше дітей, з яких не менш як одна дитина не досягла двох років;
  - сім'ям, до складу яких входять двоє і більше дітей, з яких не менш як одна дитина має інвалідність.
  Для отримання допомоги один з повнолітніх членів сім'ї, яка належить до визначених категорій, подає заявку на отримання допомоги шляхом заповнення форми на отримання допомоги на офіційному веб-сайті ЮНІСЕФ https://register.unicef.org/ .
  У заявці зазначається інформація про всіх членів сім'ї, до якої додається документальне підтвердження належності сім'ї до визначених категорій та номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.
  За результатами розгляду ЮНІСЕФ поданої заявки та перевірки достовірності зазначеної в ній інформації, зокрема щодо належності сім'ї до визначених категорій, на контактний номер телефону надсилається повідомлення про прийняте рішення щодо виплати допомоги.
  Сума грошової допомоги на місяць складає 2220 грн на кожного члена сім'ї, але не більше як на п'ять осіб. Виплата допомоги здійснюється одноразово одним платежем із розрахунку на три місяці.
  Крім того, розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
  Дізнатися важливі деталі щодо реєстрації та отримання допомоги можна на сайті https://www.unicef.org/ukraine/spilno-cash-transfers або зателефонувавши за номером гарячої лінії "Спільно" 0 800 600 017 (безоплатно, працює щодня з 8:00 до 22:00).


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО


  


 
Стали жертвою військової агресії рф чи маєте інформацію про злочини окупантів на території Луганщини та Донеччини – телефонуйте до СБУ

  До уваги мешканців Донецької та Луганської областей і внутрішньо переміщених осіб зі сходу України!
  Якщо ви чи ваші близькі стали свідками (потерпілими) від злочинної діяльності окупаційних військ збройних сил російської федерації або підконтрольних їм терористичних організацій «л/днр» та бажаєте надати свідчення з приводу вказаних обставин, просимо вас звертатись через можливості месенджерів «WhatsApp», «Viber», «Telegram», «Signal»:
  • по Донецькій області за номером +38066 846 83 31;
  • по Луганській області за номером +38066 846 81 54.


  ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях

  


 
Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання


 
Надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю в період воєнного стану.

  В області завдяки дієвій співпраці органів місцевого самоврядування та органів соціального захисту населення вдалося розширити розгалужену мережу територіальних центрів соціального обслуговування, центрів надання соціальних послуг.
  У воєнний час ключовою залишається соціальна послуга догляду вдома. На базовому рівні працює 1792 соціальних робітника. Саме завдяки вказаним робітникам щоденно забезпечується обслуговування 16,4 тис. одиноких, одиноко проживаючих осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
  Від початку встановлення воєнного стану, без збільшення штатної чисельності працівників установ та закладів, які надають соціальні послуги додатково взято на обслуговування 375 осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги.
  Звертаємо увагу, що на сьогодні діє спрощений порядок взяття на обслуговування. Зокрема надання соціальних послуг догляду вдома, стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання здійснюється лише на підставі поданої заяви до виконавчого органу міської, селищної чи сільської ради за місцем проживання(перебування).
  Ми розуміємо, що в умовах воєнного стану становище людей з вразливих категорій, особливо погіршилося, тож допомогу, яка надавалася їм у мирний час, потрібно обов'язково продовжувати і посилювати.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
До уваги осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок агресії Російської Федерації, та потребують гуманітарної допомоги

  Особи з інвалідністю, які у зв'язку із бойовими діями, пов'язаними з агресією Російської Федерації, вимушені тимчасово переселитися до Полтавської області, можуть подати заявку на отримання разової гуманітарної допомоги через Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
  У заяві на отримання гуманітарної одноразової адресної допомоги необхідно зазначити:
   - прізвище, ім'я, по-батькові особи з інвалідністю;
   - групу інвалідності;
   - область, з якої переселилася особа з інвалідністю;
   - фактичне місце перебування на даний час;
   - контактний номер телефону.
  Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розташоване за адресою: 36039, м. Полтава, вул. Європейська, 49 телефон: (0532) 56-36-23, (0532) 50-00-73;
  електронна пошта: Poltava@ispf.gov.ua, poltavafszi@ukr.net.

  


 
До уваги осіб з інвалідністю з порушенням слуху

  В усіх регіонах України структурні підрозділи ,,Всеукраїнської організації осіб з інвалідністю зі слуху ,,Українське товариство глухих" надають особам з інвалідністю з порушенням слуху допомогу щодо :
  організації евакуації з населених пунктів, що зазнали військових атак та ударів;
  надання допомоги з прийому та розміщення внутрішньо переміщених осіб,
  надання допомоги з забезпечення продуктами харчування, ліками та речами першої необхідності;
  надання допомоги особам, які прийняли рішення виїхати за кордон;
  забезпечення цілодобової роботи системи відеозв'язку ,,Сервіс УТОГ" і надання послуг перекладу жестовою мовою.
  В області вказана допомога надається Полтавською обласною організацією Українського товариства глухих. Координатор надання допомоги в області - перекладач жестової мови Світлана Баклицька (контактні телефони: 0635777981, 0664104976).
  Для отримання роз'яснення та консультації жестовою мовою, Полтавською обласною організацією УТОГ організовано цілодобову роботу системи відеозв'язку ,,Сервіс УТОГ", на яку можна звернутися, зателефонувавши за номером телефону 0634933222.
  Одночасно повідомляємо, що на офіційному сайті УТОГ: https://utog.org/ забезпечується інформування осіб з інвалідністю з порушеннями слуху про події в Україні, що також включає в себе переклад жестовою мовою всіх важливих повідомлень Президента України та державних органів.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Продовжено термін звернення за допомогою на проживання внутрішньо переміщеним особам

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 передбачено надання внутрішньо переміщених особам допомоги на проживання.
  Допомога надається щомісячно з місяця звернення протягом воєнного стану та один місяць після його припинення чи скасування. Допомога надається за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.
  Звертаємо увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2022 №418 «Про внесення змін до порядку, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. №220 і від 20 березня 2022 р. №332» продовжено термін звернення за призначенням допомоги на проживання.
  У разі звернення за допомогою до 30 квітня 2022 року, допомога надається з березня 2022 року.
  Право на отримання допомоги на проживання мають громадяни, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та що визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми "єПідтримка", затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.
  Допомогу отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505. Таким особам допомога буде нарахована автоматично, без додаткового звернення.
  Допомога надається у розмірах:
  - для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;
  - для інших осіб – 2000 гривень на місяць.
  
Як внутрішньо переміщеним особам отримати допомогу на проживання?

  Крок 1. Необхідно подати заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
  Крок 2. Одночасно із заявою про взяття на облік подати заву на призначення допомоги.
  У разі якщо ви зареєструвались як внутрішньо переміщена особа, але за допомогою не звертались, то вам необхідно додатково подати заяву на отримання допомоги.
  Для подання заяви про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та допомоги на проживання необхідно звернутися особисто за місцем фактичного перебування:
  - у територіальних громадах - до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг;
  - в містах обласного значення - до управління соціального захисту населення.
  Заява подається від кожної повнолітньої або неповнолітньої (віком від14 до 18 років) особи особисто, а заява від малолітньої дитини подається одним із батьків або законним представником.
  Для заповнення заяви необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності).
  Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.
  Виплата допомоги буде проводитися на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок заявника відкритий у будь якому уповноваженому банку (за стандартом IBAN), який зазначається у заяві.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання


 
Особливої турботи та уваги на сьогоднішній день потребують громадяни

  Особливої турботи та уваги на сьогоднішній день потребують громадяни похилого віку, особи та діти з інвалідністю, які перебувають в інтернатних закладах та потребують постійного стороннього догляду.
  Департаментом соціального захисту населення налагоджено співпрацю з Міжнародним Благодійним Фондом «АІСМ Україна» з вирішення питань підтримки найбільш незахищених категорій населення.
  Протягом 7-8 квітня поточного року представниками Благодійного Фонду відвідано кожну з 14 стаціонарних установ соціального захисту населення та вручено благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування.
   Департамент та адміністрація будинків-інтернатів висловлюють щиру вдячність Міжнародному Благодійному Фонду «АІСМ Україна» за підтримку та надважливу допомогу, а також готовність до подальшої співпраці.
  


  Директор Департаменту
  Людмила КОРНІЄНКО
  


 
Інформація, яка може захистити українських жінок і дітей від торгівців людьми

  Міністерством соціальної політики України створено веб-сайт safewomen.com.ua – швидкий та зручний спосіб швидко отримати корисну інформацію, яка може захистити українських жінок і дітей від торгівців людьми.
  Інформація з https://safewomen.com.ua/ може бути корисна як українкам, які залишились в Україні, так і тим, які знаходяться за кордоном.
  На вебсайті ви можете отримати таку корисну інформацію як:
   - правила безпеки як захиститись від торгівців людьми (безпека ваших документів,
   - правила пересування, спілкування, безпека фінансів і працевлаштування);
   - небезпечні сигнали, які свідчать, що ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми (у вас забрали паспорт та документи, позбавили засобів зв'язку, відмовляють у наданні медичної допомоги, обмежують вашу свободу пересування, відпочинок і харчування, утримують у замкнутому приміщенні, пропонують нереалістичні умови праці та фантастичну зарплату, до вас застосовують фізичне або сексуальне насильство, тиск, маніпуляції тощо);
   - поради що робити та куди звертатися, якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми або є свідком такої ситуації після перетину державного кордону (відсутність документів, що посвідчують вашу особу, не є перешкодою для звернення до місцевих екстрених служб, неурядових організацій або посольств України в країні, де ви зараз перебуваєте).
  Також на safewomen.com.ua є контактні дані, за якими можна звернутись до офіційних структур або спеціалізованих і перевірених громадських організацій з 28 країн, включаючи Україну.
  На сайті розміщена інформація про Національну гарячу лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії насильству за ознакою статі (1547) та гарячу лінію екстреної допомоги в усіх країнах ЄС (112).
  Веб-сайт safewomen.com.ua https://safewomen.com.ua/ розроблено за ініціативи Урядової Уповноваженої з гендерної політики та Міністерства соціальної політики України, за підтримки проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується Alinea International.»
  

  


 
До уваги отримувачів субсидій, пільг та грошових допомог!

  Для мешканців регіонів, у яких через активні бойові дії органи соціального захисту населення не працювали, діє спеціальний механізм виплат субсидій, пільг та допомог з центрального рівня.
  Мінсоцполітики нараховує виплати та перераховує кошти АТ «Ощадбанк», а АТ «Ощадбанк» перераховує кошти людям:
  - сім'ям, які отримували виплати через банківські установи – на банківські рахунки одержувачів. Додатково звертатись нікуди не потрібно, кошти надійдуть на банківський рахунок отримувача;
  - сім'ям, які отримували виплати через АТ «Укрпошта» - грошовий переказ, який можна отримати в будь-якому відділенні АТ «Ощадбанк» (через міжнародну платіжну систему "MY TRANSFER"). Для отримання коштів необхідно звернутись до будь-якого відділення Ощадбанку на території України протягом 60 днів з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (ідентифікаційним номером).
  Зателефонувавши на гарячу лінію АТ «Ощадбанк» 0 800 210 800 можна перенаправити грошовий переказ до іншого банку, у якому одержувачу зручно отримати виплати.
  Громадяни, які не встигли отримали свої виплати за березень через переказ, мають можливість це зробити протягом двох місяців з моменту зарахування (в березні зарахування коштів відбулось 18 числа).
  У будь-якому випадку, навіть якщо отримувач не звернеться за переказом протягом двох місяців, то всі належні суми будуть йому виплачені у наступних виплатних періодах.


  Департамент соціального захисту населення

  


 

  У системі соціального захисту населення створені і працюють 14 будинків-інтернатів. В закладах постійно проживають близько 2 тис. осіб з інвалідністю, ветеранів праці, які потребують цілодобового стороннього догляду.
  Першочерговим завданням працівників будинків-інтернатів є створення належних умов проживання підопічних. Крім цього, під постійною увагою Департаменту соціального захисту населення знаходиться питання забезпечення належними реабілітаційними заходами підопічних і одночасно запровадження сучасних умов по догляду.
  З минулого року на базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці було розгорнуто виїзні робочі місця Комунального підприємства «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради для надання безкоштовних послуг із зубопротезування.
  Незважаючи на запровадження воєнного стану, вказаний напрямок продовжується і в поточному році. На сьогоднішній день 32 особи з числа підопічних мають потребу в зубопротезуванні. З квітня цього року планується надання зазначених послуг 59 підопічним Хорольського та Вишняківського будинків-інтернатів.
  Департамент та адміністрація вказаних будинків-інтернатів висловлюють щиру подяку медичним працівникам КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради за безкорисну і в той же час необхідну турботу про стан здоров'я підопічних, які потребують і заслуговують на увагу та дбайливе ставлення.


  Директор Департаменту
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Надання пільг з оподаткування підприємствам громадських об'єднань осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану

  Державна підтримка підприємств та організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю у вигляді права на користування пільгами з оподаткування передбачена Законом України ,,Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю". До таких пільг відносяться: нульова ставка податку на додану вартість, пільги зі сплати податку на додану вартість, пільги зі сплати податку на прибуток, пільги зі сплати земельного податку.
  В області свою діяльність здійснюють шість підприємств, заснованих Всеукраїнськими організаціями осіб з інвалідністю, на яких працюють 306 працівників, з яких 196 особи з інвалідністю з порушенням зору та слуху.
  Відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 №1010, вказані підприємства отримують дозвільні документи на користування податковими пільгами терміном на рік.
  Для підтримки підприємств громадських об'єднань осіб з інвалідністю, у разі закінчення відповідних дозволів в період дії воєнного стану, постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 року № 323 ,,Деякі питання користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану на території України", продовжено дію дозволів, виданих підприємствам до моменту введення воєнного стану.
  Тобто, підприємствам громадських об'єднань осіб з інвалідністю у разі закінчення строку дії виданих дозволів, автоматично продовжується право користування пільгами з оподаткування до закінчення дії воєнного стану та протягом двох календарних кварталів після його припинення або скасування.

  


 
Виплата державних соціальних допомог у квітні 2022 року

  З метою соціальної підтримки населення органами соціального захисту області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування понад 78 тисячам мешканців області наступних державних соціальних допомог за квітень:
  - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
  - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
  - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
  - державної соціальної допомоги на догляд;
  - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
  - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
  - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
  - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
  - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
  - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
  - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  Загальна сума нарахувань за квітень 2022 року становить 174,1 млн. грн.
  Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
  - зарахування коштів через банківські установи буде проведено 5 квітня 2022 року;
  - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів виплата розпочнеться з 6 по 25 квітня згідно графіку доставки.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2022 року

   Органами соціального захисту населення області проведено комплекс робіт з призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг населенню.
  За березень 2022 року житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг нараховано майже 180 тис. сімей на загальну суму 280 млн грн.
  4 квітня 2022 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій.
  5 квітня 2022 року кошти будуть зараховані на банківські рахунки одержувачів, відкриті в уповноважених банках.
  Одержувачам пільг та субсидій, які отримують відповідну виплату через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», виплата розпочнеться з 5 квітня згідно графіків доставки.
  Пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 квітня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить пільговикам СМС повідомлення.
  Питання своєчасного нарахування і виплати державних соціальних гарантій перебуває на щоденному контролі в Департаменті соціального захисту населення.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Як отримати пенсії та грошову допомогу у період дії воєнного стану

   За вибором людини пенсію або грошову допомогу виплачують Укрпошта або уповноважені банки.
  Люди, які перебувають за своїм місцем постійного проживання:
  - очікують доставку Укрпоштою пенсії та грошової допомоги додому;
  - за наявності безпечних умов для життя ̶ можливо отримати самостійно в найближчому поштовому відділенні Укрпошта.
  Людям, які в умовах війни змінили своє постійне місце проживання, необхідно:
  - обрати зручний спосіб одержання виплат:
  - грошовим переказом через АТ "Ощадбанк" без відкриття банківського рахунку;
  - переведення Укрпоштою коштів на поштове відділення за новим місцем перебування або до будь-якого автоматизованого відділення Укрпошта.
  Якщо людина обрала грошовий переказ через АТ "Ощадбанк", про це повідомляє органи Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном, а також через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг), або орган соціального захисту (особисто, за телефоном).
  У заяві до органу Пенсійного фонду України та органу соціального захисту про переказ коштів через АТ "Ощадбанк" без відкриття банківського рахунку за тимчасовим місцем перебування зазначається ПІБ, паспортні данні та про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера) одержувача, його попереднє місце проживання (отримання пенсії) та тимчасове місце перебування.
  Якщо людина обрала переведення Укрпоштою пенсії на інше поштове відділення, про це повідомляє органи Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном або через особистий електронний кабінет ПФУ) або Укрпошті за телефоном 0 800 300 545 (кнопка 2).
  У повідомленні зазначається:
  1. ПІБ одержувача пенсії або грошової допомоги;
  2. Адреса місця проживання, за яким здійснювалася виплата за попередній період (лютий 2022 року);
  3. Паспортні дані одержувача пенсії або грошової допомоги (серія та номер паспорту);
  4. Номер телефону одержувача пенсії або грошової допомоги;
  5. Спосіб отримання виплати (на відділення/додому);
  6. Нова адреса перебування одержувача пенсії або
  - якщо Ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в SMS-повідомлення;
  - якщо Ви не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте отримати її на будь-якому автоматизованому відділені Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператора.
  Кошти виплачуватимуться за заявленим місцем проживання за декілька днів.
  Якщо виплачує уповноважений банк, виплата здійснюється шляхом зарахування коштів на поточний рахунок одержувача пенсії або грошової допомоги, відкритий в уповноваженому банку.
  У разі, якщо уповноважений банк, обраний одержувачем, не зможе виконувати свої функції, кошти будуть переказані до АТ "Ощадбанк" без відкриття рахунку, про що людину додатково повідомлять органи Пенсійного фонду України або органи соціального захисту. Для отримання коштів у відділенні АТ "Ощадбанк" людині необхідно пред'явити паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).