Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   

31 травня 2011 року відбувся семінар для голів, секретарів районних спостережних комісій та членів обласної спостережної комісії, організатором якого виступає Донецька громадська правозахисна організація «Донецький Меморіал», з порядком денним: «Діяльність спостережних комісій та обмін досвідом».

В роботі семінару взяла участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ніна Черняк.

В ході семінару поставлено завдання активізувати роботу спостережних комісій щодо підвищення рівня захисту прав ув'язнених.
 

 

   

Відбулось засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації в ході якої розглянуто питання підготовки підвідомчих стаціонарних установ системи соціального захисту населення до роботи в осінньо-зимовий період.

Начальником Головного управління праці та соціального захисту населення – головою колегії Людмилою Корнієнко поставлено завдання забезпечити виконання Плану заходів щодо підготовки підвідомчих установ до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років.
 

 

   

26 травня 2011 року відбулось засідання колегії обласної державної адміністрації в ході якої заслухано питання щодо стану оплати праці на підприємствах, установах та організаціях області.

Як поінформувала начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко станом на 1 травня 2011 року порівняно з квітнем місяцем спостерігається зменшення зарплатних боргів на 923 тис. грн. Загальна ж заборгованість в області становить 23 млн.463 тис. грн., що на 2 млн. 876 тис. грн. менше, ніж на початок поточного року.

Найбільшими ж боржниками серед економічно-активних підприємств є ТОВ «Завод газорозрядних ламп» - 1 млн. 233тис.грн.., ВАТ «Тепловозоремонтний завод» - 835 тис. грн., ТОВ «Водоканалтехсервіс» - 398 тис. грн.. Разом їх борг становить 38 % від загальнообласного боргу економічно активних підприємств.

У квітні виникли зарплатні борги на підприємствах :

 • - ДП «Кременчуцький комбінат хлібопродуктів» (м. Кременчук) – 169 тис. грн.
 • - ТОВ «ТЕКС» (м. Кременчук) – 88 тис. грн..
 • - ТОВ «СВ-Тепломашсервіс» (Полтавський район) – 38 тис. грн.
 • - Полтавське обласне ВУ водного господарства «Полтававодгосп» (м. Полтава) – 30 тис. грн..
 • - ПП «Засулля-житлокомунсервіс» (Лубенський район) – 16 тис. грн.

  На особливому контролі в області знаходиться стан погашення зарплатних боргів на підприємствах комунальної форми власності.

  Зарплатні борги на зазначених підприємствах у квітні зменшились на 17 тис. грн. (2,4 %) і становили 692 тис. грн.

  Борги на підприємствах комунальної форми власності (6 підприємств) мали міста Полтава, Кременчук, Лубни та Зіньків.

  На жаль, основні причини виникнення боргів у цій сфері не усунуті і сьогодні. В першу чергу, це відсутність виваженої тарифної політики та недостатня фінансова підтримка з боку органів місцевого самоврядування.

  Але ж і самі підприємства не належним чином проводять роботу по поверненню дебіторської заборгованості населення за отримані послуги.

  Найбільша заборгованість з виплати заробітної плати існує на підприємствах міст Полтава (3,4 млн. грн.), Кременчук (1,2 млн. грн.), Лубни – 904 тис. грн.

  Серед районів області найбільшу суму заробітної плати не виплачено в Зіньківському районі – 258 тис. грн.

  Зважаючи на актуальність і соціальну значимість питань своєчасності виплати заборгованої і поточної заробітної плати, облдержадміністрація підходить до вирішення цієї проблеми системно і комплексно.

  В першу чергу, з метою вжиття упереджувальних заходів щодо виникнення нових зарплатних боргів в області запроваджено щодекадний моніторинг виплати поточної заробітної плати.

  В постійному режимі працює обласна робоча координаційна група з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, засідання якої проходять в обласній прокуратурі за участі заступника прокурора області. У поточному році проведено шість засідань групи, на яких заслухано звіти 40 керівників підприємств - боржників.

  З метою надання дієвої допомоги підприємствам по поверненню дебіторських боргів в практику роботи комісій введено заслуховування на засіданнях керівників підприємств-дебіторів.

  Адже для більшості підприємств, особливо приватної форми власності, саме ці кошти могли б бути реальними джерелами для погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

  В ході колегії затверджено план обласних невідкладних заходів щодо покращення стану оплати праці та погашення заборгованості із виплати заробітної плати та попереджено голів райдержадміністрацій, керівників галузевих управлінь ОДА про персональну відповідальність за стан оплати праці, у тому числі і своєчасність виплати заробітної плата на підприємствах області.

 •  

     

  23 травня 2011 року в Головному управлінні праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації проведено нараду, в ході якої обговорено питання щодо завершення в органах праці та соціального захисту населення області проекту "Удосконалення системи соціальної допомоги", який здійснюється за сприянням Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

  Головною метою проекту є підвищення ефективності системи соціальної допомоги шляхом посилення адресності та спрощення процедури її надання. Для цього в усіх управліннях праці та соціального захисту населення проведено ремонт приміщень, перш за все тих, що задіяні у єдиній технології прийому громадян. В ході ремонту в 20 управліннях улаштовані пандуси для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

  Сьогодні у 21 управлінні праці та соціального захисту населення області приміщення повністю відремонтовані, мають сучасний вигляд. На цю мету за рахунок коштів Проекту використано понад 8,3 млн. грн. Крім того, з місцевих бюджетів на ремонт було виділено понад 5,2 млн. грн.

  Завдяки Проекту Світового банку в область поставлене офісне обладнання на суму майже 1,3 млн. грн., у кожному управлінні встановлено по три кондиціонери повітря на загальну суму понад 0,7 млн. грн., замовлені офісні меблі для 425 працівників, які задіяні у процесі надання різних видів соціальної допомоги на загальну суму понад 1,1 млн. грн. і вже частково здійснене їх постачання, до кінця травня будуть завершені роботи по монтажу локальних комп'ютерних та телефонних мереж. Найближчим часом в область буде поставлена комп'ютерна техніка на загальну суму понад 6,0 млн. грн.

  Загальні інвестиції області в рамках Проекту становлять майже 19 млн. грн.

  Впровадження проекту "Удосконалення системи соціальної допомоги" дало можливість створити належні умови для роботи управлінь праці та соціального захисту населення та забезпечити надання населенню області різних видів соціальної допомоги за єдиною заявою та одним пакетом документів.

   

  13 травня 2011 року сторічний ювілей відзначила жителька села Мелехи Чорнухинського району Пилипенко Гликерія Костянтинівна.

  В колі рідних ювілярку привітали : заступник голови обласної державної адміністрації Б.П. Галушко, голова Чорнухинської районної державної адміністрації А.В. Бойко, голова Чорнухинської районної ради О.І. Кривенко, начальник управління праці та соціального захисту населення Чорнухинської адміністрації О.М. Молдован.

  Ювілярці вручено вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну винагороду в сумі 500 гривень, цінні подарунки, квіти.

   

     Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено семінар-нараду з начальниками рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, начальниками відділів у справах інвалідів та ветеранів та директорами територіальних центрів соціального обслуговування.
     В ході семінар-наради начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко поставлено завдання перед рай(міськ)управліннями забезпечити проведення анкетування інвалідів що перебувають на обліку на забезпечення крісел-колісних з метою уточнення індивідуальних потреб інвалідів.
     Обстеження і анкетування буде проведено фахівцями рай(міськ)управлінь за місцем проживання інвалідів. За результатами обстеження до 19 травня Міністерству соціальної політики України буде надано уточнену заявку щодо потреби закупівлі необхідних для інвалідів крісел-колісних.
     Одночасно поставлено завдання перед працівниками рай(міськ)управлінь в період обстеження провести роз'яснювальну роботу серед людей з обмеженими фізичними можливостями щодо діючих пунктів прокату засобів реабілітації та порядку проведення ремонтів крісел-колісних.
     Про порядок проведення анкетування поінформовано громадські організації інвалідів.
   

   

  Напередодні  відзначення 66-ї річниці Великої Перемоги ветерани  Великої Вітчизняної війни, які вибороли для нас мирне сьогодення приймають вітання від своїх дітей, онуків та правнуків.
  Під опікою Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації знаходиться 14 будинків-інтернатів в чотирьох з яких проживають ветерани Великої Вітчизняної війни. Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Коваль, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко привітали ветеранів  Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці серед яких був присутній 102-х річний  ювіляр, який саме цієї пори відзначив свій день народження. Слюсар Микола Петрович  пройшов всю війну від першого до останнього дня й цієї пори  разом  з іншими ветеранами святкував 66-ту річницю Перемоги.
  Завітали привітати жителів пансіонату  і народний колектив «Лтава» міського будинку культури, школярі загальноосвітніх шкіл.
  Від обласної державної адміністрації ветеранам вручено 2 кондиціонери, продуктові набори. По закінченню свята влаштовано святковий стіл.

   

  о 9 годині ранку начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко відвідала  Левченка Олексія Васильовича, генерала військової служби, учасника Великої Вітчизняної та Японської війни,  жителя міста Полтави, який своїми доблесними подвигами разом  з іншими воїнами виборював мирне життя та був нагороджений двома орденами «Червоної Зірки»,  медалями «За відвагу», орденами «ВВв», «Богдана Хмельницького», «Слави III ступені» та привітала з наближенням 66-ї річниці Великої Перемоги.
  Начальник Головного управління в своєму привітанні висловила слова подяки за мирне сьогодення і вручила цінний подарунок.

  Також керівник Головного управління зустрілась з керівниками громадських організацій ветеранів області та вручила вітальні листівки, святкові короваї. В привітанні Людмили Корнієнко звучали слова подяки  та шани ветеранам.
   

   

  В облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області". У роботі наради взяли участь керівники Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, представники Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області. В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В. детально інформувала щодо стану погашення заборгованості на підприємствах всіх форм власності. Про перспективи та шляхи вирішення питань погашення зарплатних боргів на підприємствах області поінформували керівники галузевих управлінь облдержадміністрації. За статистичними даними на 01.04.2011 загальна сума заборгованості із заробітної плати становила 24,4 млн.грн. Порівняно з початком 2011 року вона зменшилася на 2 млн.грн. (7,4%), а протягом березня на 2,5 млн.грн. (9,4 %). Зарплатні борги працюючим економічно активних підприємств, установ та організацій порівняно з початком 2011 року зменшилися на 3,6 млн.грн. (33,3%) і на 01.04.2011 становили 7,1 млн.грн. Заборгованість із заробітної плати підприємств, щодо яких застосовані процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом на 01.04.2011 становила 15,7 млн.грн. Заборгованість із заробітної плати підприємств, що призупинили свою діяльність (економічно неактивних) на 01.04.2011 становила 1,5 млн.грн. За результатами наради було дано доручення стосовно прискорення погашення зарплатних боргів на підприємствах всіх форм власності області.