Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   31 травня 2012 року до Полтави з робочим візитом завітав Віце-прем'єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.
   О 10 годині його зустрічали в територіальному центрі соціального обслуговування Октябрської районної у м. Полтаві ради. Сергій Леонідович ознайомився з роботою кращого терцентру України, поспілкувався з його відвідувачами та журналістами.
   Робота територіального центру спрямована на зміцнення здоров'я інвалідів та пенсіонерів, підвищення їх фізичного та духовного потенціалу, сприяння інтегрування інвалідів та пенсіонерів в суспільство.
   На сьогодні свої послуги в територіальному центрі надають 5 відділень соціального обслуговування. Працівники територіального центру проводять постійну роботу над розширенням спектру послуг, покращення їх якості, підвищенням свого професійного рівня. Планується облаштування спортивного майданчика з вуличними тренажерами та терапевтичними доріжками для проведення реабілітаційних заходів на свіжому повітрі.
   С.Л. Тігіпком відзначено високий рівень надання соціальних послуг терцентром Октябрського району м. Полтави.
 

 

   В системі соціального захисту області проводиться реалізація соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича.
   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента, в 2012 році в області заплановано відкриття філій відділень соціально-побутової адаптації, соціально- медичних послуг, соціальної допомоги вдома та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   24.05.2012 року в селі Плоске, Решетилівського району відкрито філії відділеннь соціально-побутової адаптації, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Філіями даних відділень буде охоплено близько 200 осіб похилого віку та інвалідів.
   В 2011 році Решетилівським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обслужено 3,3 тис.осіб, протягом I кварталу поточного року обслужено 1,6 тис.осіб яким надано понад 58 різних видів соціальних послуг. Також в Решетилівському районі функціонують 2 стаціонарних відділення для постійного або тимчасового проживання громадян похилого віку, де проживає 28 осіб.
 

 

   16 травня 2012 року відбулась обласна селекторна нарада участь в якій взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко та обговорила актуальні питання соціального захисту, зокрема, щодо видачі телетюнерів на безоплатній основі пільгових категорій громадян, та оздоровлення дітей постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС на літній період.
   Як зазначила керівник соцзахисту області 21 березня 2012 року Урядом прийнято постанову № 245 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення».
   Відповідно до зазначеного Порядку телетюнерами забезпечуються у 2012 році такі категорії громадян:
   1) інваліди першої та другої групи, а також інваліди війни третьої групи;
   2) особи, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
   3) особи із малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям". За роз'ясненнями Мінсоцполітики до таких осіб належать особи, які отримують допомогу на момент написання відповідної заяви;
   4) особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років. За роз'ясненнями Мінсоцполітики до таких осіб слід відносити:
   - осіб, які одержували субсидію на оплату житлово-комунальних послуг хоча б в один місяць опалювального періоду 2011/2012 років;
   - осіб, які мали б таке право відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.
   Станом на 14 травня 2012 року управліннями праці та соціального захисту населення прийнято 29,4 тис. заяв на безоплатне забезпечення телетюнерами пільгових категорій громадян.
   Людмилою Корнієнко поставлені чіткі завдання щодо посилення роз'яснювальної роботи серед населення області з метою максимального охоплення пільгової категорії громадян на встановлення телетюнерів
   Питання оздоровлення дітей пільгових категорій громадян перебуває на особливому контролі органів праці та соцзахисту населення.
   На сьогодні на обліку на оздоровлення в санаторія перебуває 647 дітей області, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Путівки будуть придбані як Міністерством соціальної політики України так і за рахунок інших джерел фінансування. На травень та червень поточного року планується оздоровлення дітей в санаторіях Євпаторії та Вінницької області.
 

    метою виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в Україні впроваджено інноваційний проект навчання людей похилого віку, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя. Люди старшого віку – це ті, хто готується до виходу на пенсію або вже має статус пенсіонера. Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського Союзу освітні системи повинні вміти гнучко адаптуватися до сучасних умов. Сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країн світу.
   Для покращення якості життя людей старшого віку, збереження та формування їх активної життєвої позиції, структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) впроваджено соціально-педагогічну послугу "Університет третього віку". Метою надання послуги є реалізація принципу навчання людей старшого віку впродовж всього життя та підтримка фізичних, психологічних та соціальних здібностей.
   В залежності від потреб слухачів створені відповідні факультети: літературний; мистецький; комунікаційних та інформаційних технологій; основ медицини, здорового способу життя; історико краєзнавчий; культурно-просвітницький; декоративно-вжиткового мистецтва; володіння та вдосконалення навиків моделювання та пошиву одягу. Для проведення занять вищезазначених факультетів розроблено навчальні програми, плани та графіки роботи. Лекції викладаються на волонтерських засадах особами (лекторами) з відповідною освітою та професійною діяльністю. На навчання у факультети залучено понад 1200 людей похилого віку.
   15 травня 2012 року в залі засідань Лубенської міської ради, відбулося відкриття соціально-педагогічної послуги "Університет третього віку", при відділенні соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенської міської ради. Заняття проводитимуться в приміщенні районної бібліотеки в комп'ютерній кімнаті. На факультет комунікаційних та інформаційних технологій планується залучити 60 слухачів.
   Впровадження зазначеної послуги сприяє всебічному розвитку людей похилого віку, надання їм допомоги в адаптації до сучасних умов життя шляхом оволодіння новими знаннями, підвищення якості життя, завдяки забезпеченню доступу до сучасних технологій та адаптації до технологічних перетворень, формування практичних умінь і навичок та можливість розширення кола спілкування та обміну досвідом.
 

 

   В область надійшли кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у сумі 63,8 млн. грн.
   Також профінансовано кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" у сумі 1,1 млн. грн.
   З метою посилення соціальної підтримки найбільш вразливих категорій одержувачів – сімей, до складу яких входять діти та непрацездатні особи, в рамках впровадження соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича пропонується з 1 липня поточного року підвищити рівень забезпечення прожиткового мінімуму при призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, яка виплачується за рахунок субвенції з державного бюджету для інвалідів і пенсіонерів до 100 % прожиткового мінімуму (діюча норма – 80 %), для дітей – до 75 % (діюча норма – 50 %).
   Для забезпечення реалізації зазначеної пропозиції у липні-грудні 2012 року області буде збільшено обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової допомоги дітям на 15,0 млн. грн.
 

   В область надійшли кошти у сумі 2,8 млн. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання: компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей; компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування; виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток; компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та дапомоги на оздоровлення.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.
 

   13 травня 2012 року сторічний ювілей відзначила жителька міста Полтави Дейнека Мотрона Миколаївна.
   В колі рідних ювілярку привітали та вручили вітальну листівку від Президента України, подарунки, квіти.
 

 

   9 травня 2012 року з нагоди відзначення 67-ї річниці Великої Перемоги начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко взяла участь в урочистому мітингу та привітала ветеранів Решетилівського району.
   Цього ж дня було проведено особистий прийом громадян.
 

 

    8 травня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко та перший заступник начальника Головного управління Н.С. Черняк відвідали та привітали з 67 річницею Великої Перемоги підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   Разом з словами вітання та шани ветеранам на долю яких випали нелегкі повоєнні роки вручено 5 кондиціонерів для кондиціювання повітря в житлових корпусах пансіонату на спекотний період, підготовлено святкову концертну програму, обід, святковий вогник на честь переможців.
   Аналогічні заходи відбулися й в інших стаціонарних установах області.
 <../img src="img/img104.jpg"height="200">

 

    7 травня 2012 року під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Корнієнко Л.В. проведено нараду з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
   У засіданні взяли участь керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, управління державної виконавчої служби та відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко детально поінформувала щодо стану погашення заборгованості на підприємствах області.
   Заслухано також керівників галузевих управлінь облдержадміністрації, керівників обласних установ з питання порядку денного.
   В ході засідання було зазначено щодо необхідності спрямування зусиль на максимальне погашення зарплатних боргів на підприємствах області, оперативне реагування на виявлені факти порушень вимог чинного трудового законодавства в частині оплати праці, посилення особистої відповідальності керівників підприємств за стан оплати праці найманим працівникам підприємств.
   За результатами засідання надані конкретні доручення, які будуть спрямовані на повернення зарплатних боргів.
 

   7 травня 2012 року відбулась щотижнева нарада у голови облдержадміністрації участь в якій взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко та виступила з питання «Про реалізацію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та про стан виплат разової грошової допомоги ветеранам війни до 9 травня».
   Як повідомила Людмила Корнієнко щорічно до Дня Перемоги ветеранам виплачується разова грошова допомога. В цьому році, згідно соціальних ініціатив Президента України даний вид допомоги збільшено на 120 %. Так, інваліди першої групи отримали 2200 грн, інваліди другої – 1920 грн, інваліди 3 групи 1720 грн, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2200 грн, учасники бойових дій та колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 675 грн, члени сімей загиблих, та дружини (чоловіки) померлих інвалідів війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасники війни і жертви нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин, які одружилися вдруге – 340 грн, учасники війни та колишні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи, які були насильно вивезені на примусові роботи, діти партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістичним режимом у тилу ворога – 125 грн.
   Для забезпечення виплати даного виду допомоги Полтавській області виділено кошти в сумі 30,3 млн. грн..
   Виплата допомоги розпочата з 19 квітня. Допомога одержувачам перерахована через поштові відділення за місцем проживання та банківські установи шляхом зарахування суми допомоги на поточний рахунок.
 

   4 травня 2012 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля проведено засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
   У засіданні взяли участь представники виконавчих комітетів міських рад Полтави та Миргорода, обласної прокуратури, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, управління державної виконавчої служби та відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області.
   В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко детально поінформувала щодо стану погашення заборгованості на підприємствах області.
   Заслухано також керівників галузевих управлінь облдержадміністрації, керівників обласних установ і організацій, керівників підприємств з питання порядку денного.
   В ході засідання було зазначено щодо необхідності спрямування зусиль всіх гілок влади на максимальне погашення зарплатних боргів на підприємствах області, оперативне реагування на виявлені факти порушень вимог чинного трудового законодавства в частині оплати праці, посилення особистої відповідальності керівників підприємств за стан оплати праці найманим працівникам підприємств.
   За результатами засідання надані конкретні доручення, які будуть спрямовані на повернення зарплатних боргів.
 

   27 квітня 2012 року відбулося громадське обговорення звіту Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації про використання бюджетних коштів у 2011 році на виконання державних та регіональних програм соціального захисту населення.
   За результатами обговорення звіту прийнято резолюцію, згідно з якою визначено, що Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації як головним розпорядником бюджетних коштів забезпечено виконання відповідних програм соціального захисту населення області у повному обсязі.
   У резолюції задекларовано також ряд рекомендацій Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації як головному розпоряднику бюджетних коштів щодо виконання окремих програм соціального захисту населення у поточному році.