Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   31 травня 2013 року напередодні Дня захисту дітей в Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулось обласне дитяче свято участь в якому взяли вихованці Новосанжарського та Зіньківського дитячих будинків-інтернатів. Учасники свята переглянули цікаву виставу, грали у веселі ігри, отримали подарунки та чудовий настрій.
 

 

   Соціальними ініціативами Президента України В.Ф. Януковича визначено забезпечення реабілітацією дітей, хворих на дитячий церебральний параліч у реабілітаційних центрах, які застосовують прогресивні методики реабілітації.
   На реалізацію соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та з метою надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам повністю реконструйовано приміщення Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, що у місті Полтаві.
   30 травня 2013 року заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль та перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк з метою підготовки до введення об'єкта в експлуатацію відвідали Полтавський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів
   Для проведення ремонту приміщення з Державного фонду регіонального розвитку виділено 5,0 млн. грн. Після реконструкції будівлі площа закладу збільшиться майже на 1 400 квадратних метрів, що дасть можливість забезпечити належні умови для проходження курсу реабілітації та буде розширено спектр надання соціальних послуг дітям-інвалідам.
   В 2012 році від Фонду соціального захисту інвалідів міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів передано реабілітаційне обладнання на суму 50,8 тис. грн. Крім того Центру в 2012 році Фондом соціального захисту інвалідів виділено 1 млн. грн. для зміцнення матеріально-технічної бази.

 

   29.05.2013 року відбулося засідання робочої групи обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк. В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Обласної громадської організації "Фонд інвалідів Чорнобиля" та Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Розглянуто пакети документів, що подані райдержадміністраціями для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   Вирішено розглянути дані заяви з пакетами документів на черговому засіданні обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   27 травня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 958,7 тис. грн.
   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 315,6 млн. грн.
   27 травня 2013 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 561,6 тис. грн.

 

   27 травня 2013 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за квітень 2013 року на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 24.05.2013 (за оперативними даними).
   На засіданні були заслухані звіти представників виконавчих комітетів міських рад міст Полтави, Кременчука, Карлівської та Лохвицької райдержадміністрацій щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати.
   В обговоренні питання порядку денного взяли участь члени робочої групи, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники обласних організацій, які причетні до вирішення питань погашення зарплатних боргів. Детально розглядався стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах:
   - ТОВ "Управлінська житлова компанія" м.Полтава
   - ТОВ "Вік-Трейд" м.Кременчук
   - Колективне підприємство залізобетонних виробів №2 м.Кременчук
   - ТОВ "КМЗ "Капітал" м.Карлівка
   - ТОВ "Вітязь СТК" м.Карлівка
   - ПАТ "АТП-15342" Лохвицький район
   За результатами засідання Олександром Ковалем були визначені конкретні завдання щодо налагодження тісної співпраці галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, міськвиконкомів, райдержадміністрацій з метою вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.

 

   27 травня 2013 року о 8.30 відбулась оперативно-розпорядча нарада у заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля щодо виконання Законодавства України щодо соціального захисту інвалідів війни.
   Участь у нараді взяла директор Департаменту праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко, директор Департаменту охорони здоров'я В.П. Лисак, голова Полтавської обласної організації інвалідів війни та Збройних сил І.Я. Лантух.
   В ході наради дано відповідні доручення .

 

   23 травня 2013 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 56,3 тис. грн. на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
   виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
   компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
   компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення; обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року.
   Асигнування направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для подальшого відшкодування.
   Згідно з чинним законодавством відшкодування проводяться у поточному місяці за попередній.

 

   24 травня 2013 року о 10.00 у першого заступника директора Департаменту Н.С. Черняк відбулась семінар-нарада з директорами Центрів реабілітації дітей-інвалідів щодо організації процесу реабілітації у вищезазначених закладах та наповнення бази даних ЦБІ.
 

 

   24 травня 2013 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала та привітала учнів навчально-виховного комплексу села Жовтневе Решетилівського району з святом останнього дзвоника.
    Директор Департаменту в ході робочої поїздки ознайомилась з роботою Решетилівського управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та провела особистий прийом громадян.
    Окремо обговорено питання соціального захисту ветеранів з головою районної громадської організації ветеранів Решетилівщини І.В. Костогризом.

 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 126399 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
   - сім'ї з дітьми – 98175;
   - малозабезпечені сім'ї – 10818;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 13893;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3513.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за травень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 та 20 травня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 76210,5 тис. грн. та 10885,1 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   23 травня 2013 року рішенням п'ятнадцятої сесії шостого скликання Полтавської обласної ради затверджено Програму зайнятості населення Полтавської області на 2013-2017 роки.
   Програма розроблена на виконання рішення Ради регіонів від 25 грудня 2012 року і у відповідності статті 18 Закону України "Про зайнятість населення" та статті 24 Закону України "Про місцеві державні адміністрації".
   В основу Програми покладено завдання, визначені Програмою сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року, положення Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями, Територіальної угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавським обласним об'єднанням організацій роботодавців, Полтавським регіональним відділенням Українського союзу промисловців і підприємців та Полтавською обласною радою професійних спілок, відповідних галузевих угод, а також Програми економічного та соціального розвитку Полтавської області.
   Метою Програми визначено розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів шляхом: створення умов для підвищення зайнятості населення; стимулювання заінтересованості роботодавців у створенні нових робочих місць; збереження та розвиток трудового потенціалу; підвищення ролі заінтересованих у перетвореннях на ринку праці учасників соціального діалогу (об'єднань організацій роботодавців та професійних спілок).
   Основні джерела фінансового забезпечення Програми – кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального захисту інвалідів, власні кошти підприємств, кошти інвесторів та інші не заборонені чинним законодавством кошти.
   Реалізація Програми покладена на структурні підрозділи облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми, обласний центр зайнятості у взаємодії з об'єднаннями роботодавців та профспілкових організацій.
   Контроль за реалізацією Програми здійснюватиметься Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, обласним центром зайнятості шляхом постійного моніторингу виконання основних заходів та показників у територіальному розрізі області.

 

   В рамках проведення регіонального навчально-інформаційного семінару Всеукраїнської організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій відбулось ознайомлення учасників семінару з роботою територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Октябрської районної у місті Полтаві ради.
   В ході ознайомлення з роботою терцентру проведено «круглий стіл» щодо питань соціального захисту ветеранів. Від ветеранів делегації висловлено подяку за відмінну роботу Октябрського терцентру міста Полтави та терцентрів області, за великий асортимент послуг, які ними надаються.
   Окремо обговорено питання щодо запровадження соціальних послуг з прання білизни та навчання навичкам користування комп'ютером на базі всих територіальних центрів області.

 

   З 21 травня 2013 року протягом трьох днів в Полтавській області проходитиме регіональний навчально-інформаційний семінар Всеукраїнської організації інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій. Сьогодні учасників цього заходу вітали в Полтавській ОДА. Участь у відкритті семінару взяла директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, яка поінформувала щодо проведеної роботи в області з питання соціального захисту ветеранів.
   Соціальні послуги в області надаються 33 територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Протягом 2012 року соціальні послуги отримало 114 тис. громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах, з них 65 тис. мешканців сільської місцевості.
   Протягом 2012 року територіальними центрами надано різних видів соціальних послуг 23 904 ветеранам війни та членам сімей загиблих у тому числі інваліди війни - 2 134 особи.
   Зокрема, відділеннями соціальної допомоги вдома обслужено 21 823 особи, з них 10 714 ветеранів війни та членів сімей загиблих, у тому числі 563 інваліди війни. У стаціонарних відділеннях здійснюється цілодобовий догляд за 140 ветеранами війни та членами сімей загиблих.
   За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів для 33 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), придбане обладнання для облаштування робочих місць взуттєвика. Позитивним було те, що на зазначених робочих місцях було працевлаштовано громадян з інвалідністю, які працюють у територіальних центрах і на даний час.
   З метою надання безкоштовних юридичних послуг, проведення роз'яснювальної роботи та інформування інвалідів різних категорій, ветеранів війни та пенсіонерів за участю юристів відділів юстиції, фахівців управління Пенсійного фонду, центрів зайнятості, житлово-комунальних господарств тощо, у 33 районах області функціонують «соціальні офіси».
   З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, при територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надається послуга «соціального таксі», основним завданням якого є надання автотранспортних послуг інвалідам на візках та пенсіонерам, які значно втратили рухову активність для вирішення їх соціальних проблем, залучення їх до активного способу життя та проведення оздоровчих заходів за їх місцем проживання.
   Станом на 01.01.2013 року територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано 10 874 автотранспортних послуг, у тому числі 6 465 послуг інвалідам. Зазначеними послугами скористались 4 052 особи, у тому числі 2 404 інваліда.
   Протягом року послугою «соціального таксі» скористалися 892 ветеранів війни та членів сімей загиблих, з них – 296 інвалідів війни.
   Актуальним направленням залишається наближення соціальних послуг до сільського населення.
   В області відпрацьовано нові форми соціального обслуговування – «Сільські будинки соціального піклування», яких в області вже створено 32. У «Сільських будинках соціального піклування» надаються послуги швачки, перукаря, прання білизни, з фізіотерапії, масажу та інші.
   У 2012 році продовжено роботу із створення територіальними центрами «Сільських будинків соціального піклування» у віддалених населених пунктах: Лубенський (с.Вовчик), Машівський (с.Михайлівка), Лохвицький (с.Лука), Семенівський (с.Оболонь), Решетилівський (с.Плоске, с.Шевченкове) районах та м.Комсомольськ (с.Дмитрівка).
   Протягом 2013 року відкрито «Сільський будинок соціального піклування» у Гадяцькому районі (с. Березова Лука) та Полтавському районі (с.Копили). Громадянам похилого віку та інвалідам надаються послуги перукаря, соціально-педагогічні, інформаційні та соціально - медичні послуги.
   В поточному році роботу із забезпечення доступності соціальних послуг буде продовжено. З цією метою планується відкриття «Сільських будинків соціального піклування» у Диканському (с.Балясне), Лубенському (с.Новооріхівка), Семенівському (с.Оболонь) та Чорнухинському (с.Мокиївка) районах.
   З метою збереження рухової активності та пристосування до життя непрацездатних громадян, які значно або повністю втратили рухову активність, в області при 33 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) діють пункти прокату технічних та інших засобів реабілітації.
   Протягом 2012року надано в користування засобів реабілітації 2 318 особам.

 

   На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, завдань державної соціальної політики, та з метою наближення соціальних послуг до населення в Полтавському районі в селі Копили Терешківської сільської ради 18 травня 2013 року урочисто відкрито філію відділення соціально-медичних послуг та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району.
   На базі відділення планується надавати фізіотерапевтичні, послуги, послуги масажу, фітобару, з лікувальної фізкультури, перукаря.
   Даним видом послуг планується охопити понад 2500 мешканців найближчих шести сіл та створено на вищевказані цілі 6 робочих місць.
 

 

   В області забезпечена своєчасна виплата щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 1579 одержувачів зазначеного виду допомоги.
   Для здійснення виплати допомоги за травень 2013 року здійснено фінансування на загальну суму 1567,5 тис. грн.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

    16 травня 2013 року головою облдержадміністрації Олександром Удовіченком проведено засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з порядком денним "Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах державної форми власності".
   На запрошення облдержадміністрації у засіданні взяли участь Рикова Н.В. – начальник управління реформування власності Фонду державного майна України та Ганієв А.О. - заступник генерального директора з економіки та фінансів Державного геофізичного підприємства "Укргеофізика".
   В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01.05.2013 (за оперативними даними).
   В результаті виконання заходів, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів, протягом січня-квітня 2013 року загальнообласний борг зменшився на 2 млн.грн. (12,9%) і на 1 травня 2013 року становив 13,4 млн.грн. (за оперативними даними).
   В області забезпечено виконання графіка погашення заборгованості із заробітної плати.
   Станом на 01.05.2013 підприємства державної форми власності області заборгували 8,6 млн.грн. (63,7%) від загальнообласного боргу. З них, 70% - підприємства-банкрути, 30% - економічно активні підприємства.
   На засіданні у присутності керівників підприємств-боржників, представників райдержадміністрацій та міськвиконкомів розглядалися питання щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах державної форми власності:
   - ДП "ВО "Знамя" (м.Полтава)
   - Полтавська експедиція з геофізичних досліджень у свердловинах (Полтавський район)
   - ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія" (м.Полтава)
   - державне науково-технічне підприємство "Бурова техніка" (м.Полтава)
   - ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" (м.Миргород)
   - державний Миргородський гренажний завод (Миргородський район)
   - ДП "Лохвицький спиртовий комбінат" (Лохвицький район)
   - ДП "Жовтневий спиртовий завод" (Карлівський район)
   За результатами засідання головою облдержадміністрації були дані доручення щодо налагодження тісної співпраці галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, міськвиконкомів, райдержадміністрацій з метою вжиття спільних заходів для забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати по кожному державному підприємству.
 

 

    14 травня 2013 року Міністерством соціальної політики України було проведено селекторну нараду щодо ситуації на регіональних ринках праці, у тому числі виконання регіональних програм зайнятості, особливо щодо працевлаштування інвалідів, молоді, громадян передпенсійного віку та жителів сільської місцевості, погашення заборгованості із заробітної плати, зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду та відшкодування видатків на виплату пільгових пенсій, забезпечення дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, сімейних форм виховання та виконання соціальних ініціатив Президента України на 2013 рік.
   У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації – О.М.Коваль, перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації - Н.С. Черняк.
   Область була відзначена як така, що забезпечує своєчасну та в повній мірі виплату державних допомог, а також одна із чотирьох по Україні, де виконанується графік погашення заборгованості із заробітної плати.
   За результатами селекторної наради Міністром соціальної політики України Н.Ю.Королевською дані відповідні доручення.

 

    В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 126399 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
   - сім'ї з дітьми – 98175;
   - малозабезпечені сім'ї – 10818;
   - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 13893;
   - тимчасову допомогу на дітей – 3513.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за травень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 травня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 76210,5 тис. грн.
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

    В області забезпечена своєчасна виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".
   Всього в області функціонує 150 прийомних сімей та 32 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховуються 438 дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за травень 2013 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 8 травня 2013 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі на загальну суму 1354,9 тис. грн.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проводиться через установи уповноважених банків.

 

    За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2013 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   7 травня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,6 млн. грн.
   Фінансування пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
   На 2013 рік на надання пільг та субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу передбачено 9,6 млн. грн.
   7 травня поточного року в область з державного бюджету надійшли кошти на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в сумі 2,0 млн. грн.

 

   Напередодні відзначення дня Великої Перемоги заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, перший заступник директора Департаменту Н.С. Черняк відвідали та привітали підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   В ході привітання вручено подарунки кожному учаснику ВВв, 2 кондиціонери, телевізор.
   На сьогодні в Горбанівському пансіонаті проживає 261 підопічний, з них 137 – ветерани Великої Вітчизняної війни.
   Проживають ветерани на повному державному утриманні. Забезпечені 4-разовим повноцінним харчуванням, медичним обслуговуванням. На базі пансіонату з 1996 року діє філія кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими Української медичної стоматологічної академії, що сприяє поліпшенню діагностики захворювань та лікування підопічних поважного віку.
   Під час виробничої практики на базі пансіонату студенти медичної стоматологічної академії беруть участь у виконанні лікувальних процедур та догляді за хворими.
   В комплекс лікувальних заходів додатково до медикаментозної залучаються фітотерапія, масаж, фізіотерапевтичні процедури.
   Функціонує стоматологічний кабінет із сучасною стоматологічною установкою.
   Усім інвалідам розроблені індивідуальні програми реабілітації.
   Діють відділення медико-соціальної реабілітації та денний стаціонар. Створено належні умови для проведення медико-соціальної реабілітації інвалідів, що сприяє подовженню тривалості життя та активного довголіття підопічних.
   Для діагностичного інструментального обстеження ліжкових хворих та обмежених у самостійному пересуванні підопічних придбано портативний електрокардіограф "Телекард".
   Напередодні відзначення дня Великої Перемоги для підопічних пансіонату підготовлено концертну програму, святковий стіл, перегляд кінострічок про події Великої Вітчизняної війни, смакування солдатською кашею.
   Привітання ветеранів війни відбулось також і в Гадяцькому, Хорольському, Вишняківському та Пирятинському будинках-інтернатах.