Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   29 травня 2014 року на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства за участю першого заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла проведено колегію Департаменту праці та соціального захисту населення щодо стану забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.
   До роботи колегії залучено представників громадських організацій інвалідів, начальників районних управлінь праці та соціального захисту населення, керівника обласного МСЕКу.
   В ході засідання колегії обговорено тісну співпрацю з органами МСЕК в частині визначення потреб інвалідів у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до норм чинного законодавства.
   Дано доручення начальникам управлінь праці та соціального захисту населення спільно з директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) вжити заходів щодо надання у тимчасове користування інвалідам технічних засобів реабілітації з пункту прокату територіального центру (надання соціальних послуг) до виготовлення нових виробів підприємствами-виробниками.
   Директорам будинків-інтернатів області доручено взяти на контроль проведення моніторингу на право одержання, заміни, ремонту у підопічних осіб з інвалідністю технічних та інших засобів реабілітації, забезпечити співпрацю з органами охорони здоров'я і міськ(рай)управліннями.

 

    28 травня 2014 року в облдержадміністрації за участі першого заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є. проведено засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення зарплатних боргів та виплати поточної заробітної плати за квітень 2014 року на підприємствах області станом на 27.05.2014 (за оперативними даними). Залишається складною ситуація з виплатою заробітної плати на економічно активних підприємствах:
   - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії;
    - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка";
    - ТОВ "Голден-Деррік";
    - ТОВ "Гадячсир";
    - ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів";
    - ПАТ "Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання".
    Значна сума зарплатних боргів зосереджена на підприємствах-банкрутах - 12,6 млн.грн., що складає 46,8% до загальнообласної заборгованості.
   Людмила Корнієнко наголосила, що одним з основних резервів для погашення зарплатних боргів є дебіторська заборгованість підприємств. Для прискорення повернення дебіторської заборгованості необхідно активізувати претензійно-позовну роботу на підприємствах-боржниках. Рішенням комісії запроваджено щомісячний моніторинг стану погашення дебіторської заборгованості.
   В обговоренні проблем, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів, у визначенні шляхів та перспектив погашення заборгованості взяли участь представники галузевих департаментів облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.

 

    З метою підвищення рівня роботи бухгалтерських служб будинків-інтернатів системи соціального захисту населення 28.05.2014 року спеціалістами Департаменту праці та соціального захисту населення та Обласної комунальної установи технічного нагляду та фінансового контролю, проведено семінар для головних бухгалтерів будинків-інтернатів. На семінарі розглянуто питання ефективності і законності використання коштів, майна, інших активів, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, порядок складання кошторисів.
 

 

   B приміщенні Департаменту праці та соціального захисту населення відбулася робоча нарада з директорами інтернатних установ з питань організації роботи будинків-інтернатів, проведення заходів щодо створення безпечних та належних умов проживання підопічних .
   В ході наради були обговорені проблемні питання , прийняті відповідні рішення.
 

 

   На виконання рішення 22 сесії обласної ради шостого скликання від 25.04.2014 року «Про виплату одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам Великої Вітчизняної війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни» Департаментом праці та соціального захисту населення через Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області забезпечена в період з 21 по 28 травня 2014 року виплата одноразової грошової допомоги з розрахунку по 100 грн. кожному ветерану за місцем проживання та шляхом перерахування коштів на вкладні рахунки в установах банків.
   Виплата допомоги на загальну суму 1,52 млн. грн. проведена 15179 ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, з них:
 • - інвалідам війни I, ІІ, ІІІ групи – 2189 чол.;
 • - учасникам бойових дій - 1798 чол.;
 • - членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 11192 чол.

 •  

      Під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації О. Є. Пругла проведено засідання обласної спостережної комісії. В засіданні взяли участь заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області Ковальчук О. М. та заступник начальника Полтавського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді В. Г. Масляк.
     На засіданні заслухано інформації щодо виконання в області Закону України ,,Про амністію в 2014 році" (з внесеними змінами) та про роботу районних спостережних комісій за І квартал 2014 року.
     За підсумками роботи прийнято постанови, які буде направлено до відповідних служб для виконання.

   

     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за травень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 136243 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 103 949; - малозабезпечені сім'ї – 13 971; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 766 - тимчасову допомогу на дітей – 3 557.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за травень 2014 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 травня 2014 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог за травень 2014 року в повному обсязі на загальну суму 92,5 млн. грн.
     19 травня 2014 року районними управліннями праці зареєстровані додаткові фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби України для здійснення виплати державних допомог суму на 11,8 млн.грн.
     Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в область надійшла 20 травня 2014 року.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

   

     В області забезпечена своєчасна виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною".
     Всього в області функціонує 154 прийомних сім'ї та 35 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 451 дітей.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державної допомоги за травень 2014 року в повному обсязі на загальну суму 1 488,3 тис.грн.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

   

     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за квітень 2014 року в повному обсязі за напрямками використання: - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12182 одержувачам на загальну суму 2 425,5 тис. грн.; - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 2003 одержувачам на загальну суму 185,8 тис. грн..
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування.
     
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

   

     Відбулась нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
     Обговорено питання відпрацювання механізму призначення субсидій та компенсацій на житлово-комунальні послуги після здорожчання газу, подальшого розвитку мережі територіальних центрів, стану виплати одноразової допомоги ветеранам війни з обласного бюджету.

   

     16 травня 2014 року під головуванням першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н. С. Черняк проведено нараду з порядком денним : «Про соціальний захист бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі в м. Полтава». Участь у нараді взяти керівник Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі та директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) районів м. Полтави та Полтавського району.
     В ході роботи вивчено проблемні питання роботи Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі та обговорено механізм співпраці з територіальними центрами.

   

     15 травня 2014 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла, за участю директора Департаменту праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко, представників галузевих управлінь облдержадміністрації, підприємств тепло та водопостачання, заступників голів райдержадміністрацій, начальників районних управлінь праці та соціального захисту населення відбулась селекторна нарада щодо надання соціальної підтримки сім'ям під час оплати за житлово-комунальні послуги, особливо в період зростання цін та тарифів на комунальні послуги.
      З 1 травня 2014 року на 50% зросли ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, з 1 липня 2014 року очікується зростання майже на 40% тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води.
      На державному рівні визначено три гарантії державної підтримки при оплаті за житлово-комунальні послуги: пільги, програма житлових субсидій і з 1 липня 2014 року впроваджується новий вид надання соціальної підтримки – компенсація додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.
      Прогнозована чисельність сімей області, які набудуть право на субсидію у зв'язку з підвищенням цін і тарифів, становить близько 100 тис.
      Згідно попередніх даних Кабінету Міністрів України 30% населення буде покрито програмою компенсацій.
      Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації на сьогодні відпрацьовано детальний механізм, який необхідно задіяти для забезпечення надання державної допомоги сім'ям, які її потребують.
      За результатами наради дано відповідні доручення до виконання. >

   

     15 травня 2014 року спеціалісти відділу державної експертизи умов праці провели практичний семінар на тему "Актуальні питання проведення атестації робочих місць за умовами праці" з представниками санітарних лабораторій ТОВ «Інженерно-впроваджувальний центр охорони праці» та НВПП «Еко-ЦЕНТР»

   
  Державна підтримка населення під час оплати житлово-комунальних послуг


     Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги є Програма житлових субсидій, яка гарантує громадянам стабільність витрат на оплату житлово-комунальних послуг незалежно від зміни вартості послуг.
     Що таке субсидія?
     Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім'ї, яка визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, в межах норм споживання, з урахуванням пільг, та обов'язковим відсотком платежу.
     Хто має право на призначення житлової субсидії?
     Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
     Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу (10 чи 15 % середньомісячного сукупного доходу).
     Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
     Сім'ї, що складаються лише з непрацездатних громадян, а також сім'ї, у складі яких є діти, інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід яких на одну особу в розрахунку на місяць не перевищує прожиткового мінімуму, сплачують за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання не більше 10% сукупного доходу. Інші сім'ї – не більше 15% сукупного доходу.
     Куди звернутися для призначення субсидії та які документи надати?
     Призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) або надсилають поштою заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход за шість місяців перед місяцем звернення.
     Звертаємо увагу, що доходом сім'ї, крім пенсії, вважається: заробітна плата, стипендія, одержані аліменти, допомога по безробіттю, дохід від підприємницької діяльності, а також дохід від земельної частки (паю), зданого в оренду, тощо.
     Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців, а на оплату природного газу, що використовується для індивідуального опалення, - на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням чи перерахунком.
     У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.
     Субсидія не призначається у таких випадках: - якщо особа, яка звертається за її призначенням, не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку); - у разі якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії та не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу; - якщо власник або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок); - якщо у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу. При цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об'єктами оподаткування, та, транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більше як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску; - якщо житлове приміщення придбане не більше року тому або будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.
     Разом з цим, в окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім'ї, субсидії можуть призначатися, як виняток, в тому числі на збільшену площу житла, за рішеннями комісій, які створені в усіх районах та містах області при райдержадміністраціях та міськ(рай)виконкомах. Рішення про призначення (непризначення) субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.
     З метою додаткової підтримки сімей, середньомісячний дохід яких не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім'ї, з 1 липня 2014 року запроваджується новий вид державної допомоги – компенсація додаткових витрат на оплату комунальних послуг (газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води).
     Компенсація визначатиметься як різниця між розміром плати за послуги (у межах норм споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін і тарифів.
     Для отримання компенсації особі, яка зареєстрована у житловому приміщенні (власнику особового рахунку), необхідно звернутися до управління соціального захисту та надати заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб і довідки про доходи членів сім'ї, крім пенсій і соціальної допомоги.
     Прийом документів для призначення компенсації розпочнеться з 1 липня 2014 року.
     Отримати консультацію з питань призначення субсидії чи компенсації можна в управліннях соціального захисту населення за місцем реєстрації або за телефоном «гарячої лінії» 0800500620.

   

     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 12 травня 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,5 млн. грн.. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за напрямами використання:
 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
 • обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року.
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.

 •  

     Напередодні відзначення 9 травня перший заступник голови облдержадміністрації О.Є. Пругло, заступник голови обласної ради В.П. Микійчук, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко завітали до Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці та привітали ветеранів війни.
     Наразі в пансіонаті проживає 112 ветеранів, для яких створено комфортні умови проживання, всі ветерани охоплені соціально-медичним обслуговуванням.
     До свята для ветеранів підготовлено широку концертну програму, святковий стіл, пам'ятні подарунки. Для комфортного проживання підопічних пансіонату та з метою вшанування ветеранів обласною радою та обласною адміністрацією подаровано 2 кондиціонери повітря.
     Не оминули увагою і тих ветеранів, які зараз перебувають на лікуванні в госпіталях Полтавщини. Зустрілись з представниками громадських ветеранських організацій О.Ф. Мельником та І.Я. Лантухом, та обговорили питання удосконалення соціального захисту та підтримки ветеранів, завершення обстеження умов проживання за «соціальною карткою потреб ветерана», підтримки на обласному рівні через «Обласну Комплексну програму соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями».
   

   

     07.05.2014 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, заступника голови комісії Руденко В.К.
     В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласних громадських об'єднань "Фонд інвалідів Чорнобиля" та "Союз Чорнобиль".
     Розглянуто 13 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
     За результатами розгляду прийнято відповідні рішення.

   

     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за травень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 136243 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 103 949; - малозабезпечені сім'ї – 13 971; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 766 - тимчасову допомогу на дітей – 3 557.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за травень 2014 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 травня 2014 року.
     Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог за травень 2014 року в повному обсязі на загальну суму 92,5 тис. грн..
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

   

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за травень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 136243 одержувачів зазначених видів виплат:
  - сім'ї з дітьми – 103 949;
  - малозабезпечені сім'ї – 13 971;
  - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 14 766
  - тимчасову допомогу на дітей – 3 557.
     Для здійснення виплати допомог за травень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби України на суму 92,5млн.грн.
     05 травня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати зазначених допомог в повному обсязі.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.