Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   27 травня 2015 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області та перспективні завдання на 2015 рік.
   Згідно рішення колегії Департаменту зобов'язано рай(міськ)управління у співпраці з контролюючими, правоохоронними та профспілковими органами вжити комплексних першочергових заходів для прискорення вирішення проблемних питань з погашення заборгованості на підприємствах області.


 


   Станом на 26 травня 2015 року 360 бійцям АТО в області надано статус учасника бойових дій.
   Органами праці та соціального захисту населення внесено дані всіх учасників бойових дій до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, для надання державних гарантій та пільг, визначених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
   Наказом Міністерства оборони України від 07.05.2015 року № 200 спрощено порядок видачі посвідчень учасникам АТО.
   Відповідно до зазначеного наказу в Міноборони, Генштабі, обласних військових комісаріатах створюються комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, що сприятиме скороченню термінів розгляду питань надання статусу учасника бойових дій бійцям АТО.
   З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015р. №185 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби» в області проводиться підготовча робота для здійснення виплати зазначеної допомоги.
   На сьогодні отримані подання від районних (міських) комісаріатів для проведення виплати 180 особам на суму 227,1 тис. грн..


 


   У травні 2015 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105 "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період" за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України, підприємствам, установам, організаціям, які подали звіти про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, виплачено компенсацію за січень, лютий, березень 2015 року на загальну суму 13,8 млн.грн.


 


   На виконання рішення двадцять восьмої сесії обласної ради шостого скликання від 30.04.2015 року «Про виплату одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій, інвалідам Великої Вітчизняної війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни» в області розпочата виплата одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій та інвалідам війни, яким надано відповідний статус за участь у Великій Вітчизняній війни 1941-1945 років та війни з імперіалістичною Японією 1945 року, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни з розрахунку по 150,00 грн. кожному ветерану війни. Зазначена допомога нарахована 13 666 ветеранам війни на загальну суму 2,1 млн. грн., з них: - інвалідам війни 1, 2, 3 групи – 1869 чол; - учасникам бойових дій – 1339 чол; - членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 10458 чол.
   Виплата одноразової грошової допомоги ветеранам війни буде проведена за місцем їх проживання та шляхом перерахування коштів на вкладні рахунки в установах банків протягом травня 2015 року.


 


   На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за квітень 2015 року в повному обсязі за напрямками використання:
- компенсація за пільгове забезпечення продуктами внаслідок Чорнобильської катастрофи 10 одержувачам на загальну суму 2428,0 тис. грн..;
- компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 10 одержувачам на загальну суму 1,3 тис. грн..
   Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
   Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 


   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по квітень 2015 року в повному обсязі.
   15 квітня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 8126 сім'ям за травень 2015 року на суму 6,7 млн. грн..
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена в найкоротші терміни через установи уповноважених банків.


 


   15.05.2015 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла.
   В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіальної Державної інспекції праці в Полтавській області, Держаного архіву в Полтавській області, обласних громадських об'єднань «Фонд інвалідів Чорнобиля» та «Союз Чорнобиль».
   Розглянуто 2 пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року №886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
   За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату двум заявникам.


 


   1. Скільки часу відводиться на розгляд питання – надавати чи ні конкретній людині субсидію? Час рахується з моменту відправки документів поштою, чи з дня отримання? Як я дізнаюся, чи надано мені субсидію?

   Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей:

   від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їх вартість;

   від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб;

   від ДФС ,ПФУ – про доходи.

   Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії.

   2. Прокоментуйте, чи вносити мобілізованого солдата в декларацію на субсидію? Мобілізований з січня 2015 року.

   Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

   У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних держадміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

   Таким чином, у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).

   За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання щодо нарахування плати на фактично проживаючих осіб необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.

    3. Люди побоюються, що дані про їхній майновий стан, які потрібно вказувати у деклараціях для отримання субсидій, будуть тим чи іншим чином використані проти них співробітниками Державної фіскальної служби. Чи планують органи соціального захисту обмінюватися інформацією про доходи і майно громадян з фіскалами, зокрема чи передаватимуть таку інформацію до ДФС?

   На запит органу соціального захисту населення ДФС надає інформацію про доходи громадян. При цьому надання будь-якої інформації до ДФС не передбачено.

    4. Я прописаний у квартирі один, але проживаю в ній з сім'єю. У такому разі в заяві на субсидію мені вказувати усіх членів сім'ї, чи тільки себе? І ще одне запитання. Якщо я оформлю субсидію, а в майбутньому у мене зміниться на краще матеріальний стан – як я зможу відмовитися від субсидії?

   Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

   При заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб. Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з заявою про відмову від участі в програмі житлових субсидій.

   5. Чи можна оформлювати субсидію на житлову площу, де людина не зареєстрована, а лише є її власником і проживає там?

   Житлова субсидія призначається за місцем реєстрації.

    6. Яку суму доходу вписувати в декларацію? У роз'яснені сказано так: сума доходу мінус податок з доходів фізосіб. А чи враховувати єдиний соцвнесок і військовий збір, а також пільгу, яку отримують при нарахуванні зарплати, і тільки після відмінусування якої вираховується податок з доходу фізосіб? Чи, може, в декларації писати суму доходу що отримана на руки?

   Для призначення субсидії враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік.

   7. У квартирі фактично проживає дві людини, а дві мої доньки вже 10 років мешкають за кордоном. При оформленні субсидії (по-новому) вимагають відповідні довідки. Що робити? Я і моя мати – пенсіонери (отримуємо 1107 грн. та 1200 грн.).

   Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

   У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних держадміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

   Таким чином, у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).

   За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання щодо нарахування плати на фактично проживаючих осіб необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.

   8. Які дані в декларацію вносити фізичним особам підприємцям?

   Доходи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, визначаються на підставі даних державних податкових адміністрацій. За відсутності цих даних - на підставі Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності протягом календарного року.

   9. Я живу в квартирі моєї матері, живу окремо і самостійно сплачую всі послуги. Я тут прописана із дітьми, частина рахунків оформлена на мене, а частина – на матір. У квартирі, яка належить мені, проживає окремо мій дідусь, який там прописаний, і тут така сама ситуація: частина рахунків оформлена на нього, а частина на мене. При цьому кожен з нас хоче отримати субсидію. Як в такому разі заповнити заяву, щоб в УПтаСЗН не було причин для відмови?

   Особові рахунки по сплаті всіх житлово-комунальних послуг мають бути відкриті на одну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні.

   10. У будинку зареєстровані 4 особи, але реально проживають лише 2.
   1) Чи потрібно разом з заявою та декларацією на отримання субсидії подавати якісь документи, які підтверджують відсутність цих двох осіб ?
   2) Як називається цей документ ?
   3) Хто має право (і обов'язок) його видавати ?
   4) Чи може цей документ видати селищна рада ?

   Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

   У разі коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних держадміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв'язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).

   Таким чином, у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у Заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).

   За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання щодо нарахування плати на фактично проживаючих осіб необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.


 


   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за травень 2015 року.
   Всього в області перебуває на обліку 173 прийомних сімей та 38 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 514 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у травні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн..
   7 травня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


 


   14 травня 2015року в приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради відбувся обласний фестиваль дитячої творчості «Повір у себе» серед дітей з особливими потребами в якому взяли участь вихованці Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.
   Даний захід сприяє соціально-психологічній реабілітації та адаптації дітей з особливими потребами, популяризації їх творчості, а також заохочує дітей до соціальної та творчої активності.
 


    Напередодні відзначення 70-ї річниці з Дня Перемоги привітати підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці завітала директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   В актовому залі, з нагоди свята, зібралися люди, які ще юними врятували Україну від нацистського поневолення.
   До свята Перемоги для ветеранів підготовлено святкову програму, вручено подарунки. Також, для облаштування кімнат, в яких проживають ветерани війни, подаровано 2 холодильники та 3 телевізори.
   Рішенням сесії Полтавської обласної ради для поліпшення умов проживання та медичного обслуговування підопічних Горбанівського пансіонату додатково виділено 375тис.грн.
   За ці кошти планується придбати пересувний рентген – апарат, апарат для облаштування соляної кімнати «Галогенератор», придбання швейцарського лікувального циркулярного душу та інше. 00


 


   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за травень 2015 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 147743 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 107 709; - малозабезпечені сім'ї – 18 880; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 656 - тимчасову допомогу на дітей – 3 789 - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1709
   Для здійснення виплати зазначених допомог за травень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 98,6 млн.грн.
   05 травня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 


   6 травня 2015 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході робочого візиту до Зіньківського району відвідала сім'ї та батьків загиблих військовослужбовців, які брали участь в АТО на сході України.
   Органами соціального захисту області проведено обстеження умов проживання та соціальних потреб сімей загиблих військовослужбовців, складено «соціальний паспорт», який дає змогу охопити соціальним супроводом за напрямками, сприяти у вирішенні порушених питань.