Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   26 травня 2016 року о 12.00 в залі засідань Пирятинської районної ради відбулось виїзне спільне розширене засідання колегії облдержадміністрації участь в якій взяла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко та поінформувала з питання порядку денного: «Про підняття рівня соціального захисту членів сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів».
   Як зазначила керівник Департаменту соцзахисту наразі в області внаслідок проведення антитерористичної операції загинуло 148 військовослужбовців. На особливому контролі в облдержадміністрації перебуває питання соціального захисту членів сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів. За минулий рік вдалося вирішити декілька важливих питань соціального захисту сімей загиблих учасників АТО.
   Основне з них це забезпечення житлом.
   Забезпечено житлом 28 сімей учасників антитерористичної операції, які потребували поліпшення житлових умов та перебували на квартирному обліку, з них:

 • - 21 сім'я (тому числі 16 сімей загиблих учасників антитерористичної операції) забезпечені житлом за рахунок державного бюджету;
 • - 5 сімей забезпечені житлом за рахунок коштів місцевих бюджетів;
 • - 2 сім'ї за рахунок житла виділеного на благодійних засадах;
     На сьогодні на обліку на забезпечення житлом перебуває 7 сімей загиблих учасників АТО.
     Розширено Обласну комплексну програму соціального захисту згідно якої запроваджено соціальні гарантії за рахунок коштів обласного бюджету:
 • - надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих учасників АТО у розмірі по 25 тис. грн. (надано 137 сім'ям на загальну суму 3049,1 тис. грн.);
 • - матеріальної підтримки членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО на увічнення пам'яті загиблих у розмірі по 10 тис. грн. кожній сім'ї (надано 116 сім'ям на загальну суму 1110,0 тис. грн.);
 • - виплати разової грошової допомоги по 1 тис. грн. членам сімей загиблих воїнів – інтернаціоналістів (виплачено 339 особам на суму 339 тис. грн.).
 • - виплата разової грошової допомоги членам сімей загиблих учасників АТО по 1 тис. грн.(виплачено 263 особам на суму 263 тис. грн.).
     Загальний обсяг фінансування Програми тільки на вказані напрямки за рік складає більше 11 млн. грн.
     Якщо врахувати санаторно-курортне оздоровлення демобілізованих учасників АТО, то цей показник збільшиться ще на 6 млн. грн.
     З 2014 року Департаментом соціального захисту населення запроваджено соціальний супровід сімей загиблих через формування «соціального паспорту». Виявлено сім'ї загиблих помешкання яких потребують капітальних ремонтів. Надання пільги передбачено на державному рівні. Є чіткий механізм проведення капітальних ремонтів. Розпочати роботу плануємо з поточного року за рахунок коштів місцевих бюджетів.
     Департаментом соцзахисту внесено пропозицію щодо підвищення рівня соціального захисту батьків загиблих та зниклих безвісти учасників антитерористичної операції та воїнів-інтернаціоналістів через запровадження 50-відсоткової знижки з оплати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм за рахунок коштів міських, районних, сільських (селищних) бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад. З урахуванням пільг, які надаються з державного бюджету. Це дасть можливість встановити 100 – відсоткову знижку вказаним сім'ям з оплати за житлово – комунальні послуги.

 •  


     20 травня 2016 року в облдержадміністрації за участі представників Шишацької райдержадміністрації, Комсомольського міськвиконкому, обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу, управління Національної поліції, підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
     Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за квітень 2016 року проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
     Станом а 01.05.2016 загальна заборгованість складала 34 млн.грн., що на 7,9 млн.грн. (19%) менше порівняно з попереднім місяцем. У тому числі працівникам 17 економічно активних підприємств заборговано 17 млн.грн. (на 7,4 млн.грн. (30%) менше).
     При цьому, 96% (16,3 млн.грн.) зосереджено на семи економічно активних підприємствах:
     - ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділах – 8,6 млн.грн.,
     - ТОВ "Техмолпром" – 3,9 млн.грн.,
     - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,3 млн.грн.,
     - Приватному ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" – 1,1 млн.грн.,
     - ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 549 тис. грн.,
     - ТОВ "Електромонтаж 410" – 522 тис. грн.,
     - ДНТП "Бурова техніка" - 352 тис.грн.
     У результаті заходів, вжитих органами влади всіх рівнів, у квітні 2016 року повністю ліквідовано заборгованість перед працівниками трьох економічно активних підприємств на загальну суму 6,3 млн.грн. та двох підприємств-банкрутів (210 тис.грн.).
     За оперативними даними моніторингу станом на 19.05.2016 загальна заборгованість зменшилася на 2,3 млн.грн.
     На засіданні робочої групи детально розглянуто стан погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах.
     Про ситуацію на підприємствах галузі, перспективи погашення заборгованості із заробітної плати доповіли керівники галузевих департаментів (управлінь) облдержадміністрації, про ситуацію на ТОВ "Гадячсир", ТОВ "Техмолпром", ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр", Полтавському державному обласному навчально-курсовому комбінаті УДП "Укрінтеравтосервіс", шляхи та перспективи вирішення проблеми погашення зарплатних боргів - керівники підприємств. Про відкриття кримінальних проваджень щодо керівників підприємств-боржників проінформував представник Головного управління Національної поліції у Полтавській області.
     На засіданні розглянуте питання щодо перспектив погашення органами Державної виконавчої служби зарплатних боргів у ході ліквідації ДП "Лубнигеодезія".
     За результатами засідання визначені конкретні завдання галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.
   


   

     Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій
     На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 320 від 29.04.2016 року «Про збільшення розмірів щорічної разової допомоги до 5 травня деяким категоріям громадян» забезпечена виплата доплати щорічної разової грошової допомоги наступним категоріям населення:
 • - членам сімей загиблих – 35 грн.
 • - учасникам війни – 230 грн.
     В області виготовлені документи для проведення доплати 30,9 тис. ветеранам війни на загальну суму 5,3 млн. грн..
     18 травня 2016 року в область надійшли кошти для проведення доплати.
     Виплата зазначеної допомоги буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків у травні 2016 року.

 •  

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за травень 2016 року.
     Всього в області перебуває на обліку 165 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 528 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у травні 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,96 млн. грн..
     10 травня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   

     В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за травень 2016 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 143, 9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
     Для здійснення виплат вказаних допомог за травень 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 116,9 млн. грн.
     5 травня 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення вплати допомог в повному обсязі.
     Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р.№256.


   

     На виконання змін та доповнень до «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки», які були затверджені на черговій обласній сесії 29 квітня 2016 року в області забезпечена виплата одноразової допомоги у 2016 році по 1 тис. грн.. на загальну суму 1 614, тис. грн. наступним категоріям населення:
     - вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 1168 осіб;
     - членам сімей загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в АТО – 263 особам.
     - членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів – 338 особам проведена доплата по 500 грн., (у лютому 2016 року виплачено по 500 грн);
     Виплата зазначених видів допомог буде проведена об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків в травні 2016 року.


   

     Щодо нового в отриманні житлових субсидій з травня 2016 року
     Станом на 01.05.2016 Програмою житлових субсидій в області охоплено 349 тис. сімей, що становить - 58% сімей області. Для фінансування субсидій на 2016 рік затверджено 1735,3 млн. грн. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності з 30.04.2016), внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, зокрема:
     - розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу не нараховуються;
     - змінено терміни призначення субсидії: субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців;
     - змінено порядок врахування доходів для призначення житлової субсидії для окремих категорій громадян (для працездатних осіб які мають дохід менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних громадян, приватних підприємців);
     - субсидія на наступний період надається за особистим зверненням наступній категорії осіб:
     - для орендарів житлового приміщення (будинку);
     - осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;
     - осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становив «0» грн.
     Тобто вказаним сім'ям субсидія призначається на наступний термін за особистим зверненням. При цьому, для орендарів житлового приміщення (будинку) при призначенні субсидії також враховується строк дії договору (субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди);
     - передбачено повернення частини невикористаної суми субсидії до державного бюджету організаціями-надавачами послуг з централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання), після закінчення опалювального сезону;
     - передбачено залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості 100 куб. м. природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії, яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.


   

     6 травня 2016 року вихованки Новосанжарського будинку-інтернату здійснили екскурсійну поїздку до міста Полтави та відвідали Полтавський краєзнавчий музей ім.. В. Кричевського, який містить у своїх стінах тисячі експонатів з історії України, рідного краю – Полтавщини, природничих наук. Цікавою була прогулянка до Білої Альтанки, вулицями історичної Полтави.
   

   

     Напередодні відзначення в Україні Дня пам'яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в області проведено заходи, спрямовані на вшанування ветеранів війни, що проживають в стаціонарних закладах системи соціального захисту.
     До ветеранів Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці завітала та привітала зі святом директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко. Керівник вручила ветеранам подарунки. Святкова концертна програма та святковий стіл створили особливий настрій ветеранам.
   


   

     Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки інвалідам війни
     Наказом Міністерства соціальної політики України від 09.03.2016 № 226 визначено середню вартість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», у сумі 400 гривень.
     Механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки інвалідам війни регламентується Порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 року № 785 зі змінами.
     Грошова компенсація інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті
     6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" виплачується через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатних санаторно-курортної путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань. Інвалідам І і ІІ групи грошова компенсація виплачується у розмірі 100 відсотків середньої вартості путівки, інвалідам ІІІ групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.
     У 2016 році розмір грошової компенсації за путівку складає для інвалідів війни І та ІІ групи - 400 грн., ІІІ групи - 300 грн.
     Крім того, для учасників бойових дій, учасників війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", осіб зазначених у статтях 6-1, 6-3, і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" та ветеранів праці передбачена компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Вказана компенсація виплачується у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки.


   

     Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки інвалідам загального захворювання та дитинства
     Механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, деяким категоріям інвалідів регламентується Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від в України від 07.02.2007 № 150 зі змінами.
     Дія цього Порядку поширюється на інвалідів загального захворювання, дитинства та осіб, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій.
     Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки і компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується інвалідам, на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає їх право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
     Підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є такі документи: заява інваліда про виплату грошової компенсації; медична довідка за формою 070-0 щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням; довідка МСЕК про встановлення групи інвалідності; документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, що засвідчує проходження інвалідом санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування).
     Грошова компенсація за путівку виплачується інваліду, якщо він протягом попередніх трьох календарних оків не одержував безоплатної санаторно-курортної путівки (не рахуючи рік, коли інвалід звернувся за нею), у розмірі: інвалідам І і ІІ групи - 75 відсотків, ІІІ групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що визначається Мінпраці за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, погодженим з Мінфіном, щороку в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до закону України про державний бюджет на поточний рік.
     У 2016 році розмір грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування у поточному році складає для інвалідів загального захворювання та дитинства І та ІІ групи - 300 грн., ІІІ групи - 200 грн.
     Особам з інвалідністю, які до 31 грудня 2012 року перебували на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою і не забезпечувалися санаторно-курортним лікуванням протягом трьох років необхідно звернутися в районне управління праці та соціального захисту населення та написати відповідну заяву на виплату у 2016 році грошової компенсації за невикористане право на санаторно-курортне лікування.