Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Допомога при народженні дитини «ON-LINE»

    Для оформлення допомоги при народженні дитини на сьогодні не обов'язково виходити з дому та йти до управління соціального захисту населення.
    Зараз один з батьків (опікун) новонародженої дитини може подати заяву про призначання вказаної допомоги в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
    Для цього необхідно:
   - на сайті Міністерства соціальної політики України через електронні сервіси «Е-СЕРВІСИ» зайти на вкладку «ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ»;
   - зареєструватися/увійти за адресою електронної пошти або з ідентифікацією електронного цифрового підпису та заповнити бланк заяви.
    Заповнена електронна заява буде направлена територіальному управлінню соціального захисту населення.
    В такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін'юстом.
    У разі направлення заяви без електронного цифрового підпису допомога при народженні дитини призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви безпосередньо в територіальному управлінні соціального захисту населення. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.
    Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
    Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється:
   - одноразово у сумі 10320 грн.;
   - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
    Заява про народження дитини також, за бажанням, може бути подана одним із батьків дитини (опікуном) безпосередньо до управління соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому для призначення допомоги за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, до заяви додається копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу).
    Опікуни додатково подають копію рішення про встановлення опіки.

 

   30 травня 2017 року для директорів стаціонарних установ системи соціального захисту населення Полтавської області регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Яковенко В.С. проведено семінар-нараду з питання «Дотримання прав підопічних/вихованців в будинках-інтернатах, відділеннях стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування».
   В ході семінару розглянуто міжнародні та національні стандарти у сфері стаціонарного і паліативного догляду за підопічними інтернатних установ системи соціального захисту.  

 

   30 травня 2017 року відбулось засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА в ході якої розглянуто питання порядку денного: «Про надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах територіальними центрами соціального обслуговування», «Про підготовку підвідомчих стаціонарних установ Департаменту соціального захисту населення до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років».
   За підсумками засідання винесено рішення до виконання.

 

   26 травня 2017 року з робочим візитом директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко відвідала Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство.
   На рівні Департаменту та органів соціального захисту системи відпрацьовано механізм забезпечення шляхом держзамовлення осіб з інвалідністю засобами реабілітації згідно індивідуальних програм реабілітації.
   Основну увагу звернуто на забезпечення засобами реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів, що мешкають в будинках-інтернатах.

 
Інформація про проведення засідання

   Під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла 24 травня 2017 року відбулося засідання комісії у справах альтернативної (невійськової) служби облдержадміністрації за участі представників релігійних громадських організацій.
   На засіданні розглядались заяви про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадян, які належать до релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

 

   24 травня 2017 року в облдержадміністрації за участі представників галузевих департаментів облдержадміністрації, Полтавської райдержадміністрації, Головного управління Національної поліції у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, облпрофради, керівників підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   На засіданні детально розглянуто ситуацію з погашенням зарплатних боргів на найбільших економічно активних підприємствах-боржниках: ТОВ "Гадячсир" (заборгованість 1,4 млн. грн.), ТОВ "Техмолпром" (2,9 млн. грн.), ПрАТ "Будівельне управління № 9" "Полтаванафтогазбуд" (1,1 млн. грн.), Філії "Полтавський державний обласний навчально-курсовий комбінат" УДП "Укрінтеравтосервіс" (338 тис. грн.). Керівники зазначених підприємств проінформували про заходи, які вживаються для вирішення проблеми, та запевнили, що виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати у поточному році буде забезпечено.
   Представники підприємств-банкрутів ДП "ВО "Знамя", ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1", ДП "Жовтневий спиртовий завод", доповіли про ситуацію на зазначених суб'єктах господарювання, шляхи та перспективи вирішення проблеми погашення зарплатних боргів.
   Департаментом агропромислового розвитку та управлінням інфраструктури та туризму облдержадміністрації проінформовано про заходи, які вживаються для вирішення питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, які перебувають в оперативному галузевому підпорядкуванні.
   За результатами засідання Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації дане доручення підготувати від обласної тимчасової комісії звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо можливості відновлення виробничої діяльності ДП "Жовтневий спиртовий завод".
   Голова обласної робочої групи, заступник голови облдержадміністрації Пругло О.Є. наголосив на необхідності забезпечення виконання завдання Урядової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати від 30.03.2017, поставленого перед місцевими та центральними органами виконавчої влади, - вжити заходів для погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах до кінця 2017 року не менш ніж на 50% від суми заборгованості станом на 01.01.2017.  

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за травень 2017 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 135,9 тис одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за травень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 137,0 млн. грн..
   5 та 22 травня 2017 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 
ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

щодо процесу ОТРИМАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ особами, які отримали тілесні ушкодження під час участі у РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ у 2017 році

УРЯДОВА «гаряча лінія» -1545;
«гаряча лінія» Мінсоцполітики - 289-09-45
   Державна матеріальна допомога виплачується ЩОРІЧНО.
   Виплата у 2017 році одноразової грошової допомоги особам, які мали право на її отримання у 2014-2016 роках, але не отримали таку допомогу, здійснюється з урахуванням неотриманих сум допомоги.
   СУМА щорічної одноразової державної грошової допомоги становить:
   - у 2017 році для ТЯЖКО поранених сума виплат збільшена вдвічі і становить 100-кратний розмір прожиткового мінімуму - 160 000 грн. (відповідно у минулі роки сума виплати становила 50-кратний розмір прожиткового мінімуму у 2016 році - 68900 грн., у 2015 та 2014 роках - 60900 грн.);
   - для поранених СЕРЕДНЬОЇ тяжкості сума виплат у 2017 році також збільшена вдвічі і становить 50-кратний розмір прожиткового мінімуму - 80 000 грн. (у 2016 році - 34450 грн., у 2015 році - 30450 грн.);
   - для ЛЕГКО поранених сума виплат у 2017 році також збільшена втричі і становить 30-кратний розмір прожиткового мінімуму - 48 000 грн. (у 2016 році виплата була 14500 грн.).

ПРОЦЕС ОТРИМАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ

Етап І. ЗВЕРНЕННЯ ОСОБИ ДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ із заявою про порушення кримінальної справи у зв'язку з отриманням тілесних ушкоджень під час Революції Гідності*.

   1. Заяву можна подати особисто до Департамент спецрозслідувань Генеральної прокуратури України (далі - ДСР ГПУ) за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 18. Домовитися про час подання заяви можна телефоном зі слідчими за епізодами розслідувань. Інформація про слідчих та їх контакти додається.
   2. Також заяву можна надіслати поштою на адресу ГПУ: 01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15. 3010170311537
   3. Якщо будуть запитання або уточнення - телефон ДСР ГПУ: (044) 200-70- 35 (черговий), e-mail: rrg@go.gov.ua
   ПОДАЧА ЗАЯВИ ДО ГПУ, порушення кримінальної справи, процесуальне визнання особи потерпілою та висновок судово-медичної експертизи є ОБОВ 'ЯЗКОВИМИ умовами для подальшої виплати державної матдопомоги (тяжко, середньо- та легкопораненим). Адже, тільки ГПУ може підтвердити, що особа справді брала участь у Революції Гідності та отримала під час тих подій ушкодження здоров'я!!!

Етап II. НАПРАВЛЕННЯ ОСОБИ СЛІДЧИМ НА СМЕ.

   1. Після прийняття заяви від особи та визнання її потерпілою, слідчий виносить постанову та направляє особу на ДЕРЖАВНУ СУДОВО-МЕДИЧНУ ЕКСПЕРТИЗУ (далі - СМЕ),
   2. СМЕ, як правило, триває від 1 до 3 місяців. Після проведення СМЕ - результати експертом направляються слідчому. Особа має право отримати довідку про результати СМЕ, а в окремих випадках і копію самого Висновку СМЕ, на підставі письмового звернення до слідчого.
   УВАГА - тільки висновок ДЕРЖАВНОЇ СМЕ за направленням слідчого ГПУ є підставою для включення до переліків тяжко-, середньо- та легкопоранених осіб.

Етап III. НАПРАВЛЕННЯ СПИСКІВ ОСІБ ДО МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я (МОЗу).

   1. Щомісяця, до 10 числа поточного місяця, ДСР ГПУ направляє нові списки тяжко-, середньо- та легкоопоранених осіб, які пройшли СМЕ, до МОЗу.

Етап IV. ФОРМУВАННЯ та УЗГОДЖЕННЯ ПЕРЕЛІКІВ ОСІБ МОЗом.

   1. МОЗ формує переліки у формі відповідних проектів наказів на основі даних ДСР ГПУ та направляє на узгодження ці проекти наказів щодо затвердження новосформованих переліків - до МВС, Мінсополітики та ГПУ.
   2. Цей етап триває від двох тижнів до одного місяця.

Етап V. ПІДПИСАННЯ НАКАЗІВ із новосформованими переліками осіб МОЗом та НАПРАВЛІННЯ їх ДО МІНСОЦПОЛІТИКИ НА ВИПЛАТУ.

   1. Після отримання необхідних узгоджень МОЗ підписує відповідні накази із новосформованим переліками осіб та направляє їх на виплату до МІНСОЦПОЛІТИКИ.

Етап VI. ОТРИМАННЯ МІНСОЦПОЛІТИКИ НАКАЗУ із новосформованими переліками осіб.

   1. Мінсоцполітики після отримання наказу МОЗу із новосформованими переліками осіб формує фінансовий запит та відправляє його до Міністерства економічного розвитку та торгівлі (далі - Мінекономіки) для підготовки проекту Розпорядження КМУ про виділення коштів із резервного фонду державного бюджету згідно з новозатвердженими переліками осіб. 3010170311537
   2. Також Мінсоцполітики розсилає відповідний наказ МОЗ із новосформованими переліками осіб до обласних та міста Києва департаментів (управлінь) соціального захисту. А ті пересилають їх далі до міських, районних (районних у містах) управлінь соціального захисту (місцевих СОЦБЕЗів) за місцем реєстрації або проживання осіб, які є в переліках.
   3. Працівники місцевого СОЦБЕЗу повинні розшукати особу, яка є в списках, та запросити написати заяву на отримання відповідної одноразової державної матдопомоги для поранених (ТЯЖКО, СЕРЕДНЬО або ЛЕГКО) під час подій Революції Гідності із зазначенням банківських реквізитів (банківської картки для соціальних виплат), куди має бути перерахована ця допомога.
   4. Разом з цим, часто існують випадки, коли особа проживає не за місцем реєстрації або вона знає, що її внесли до відповідного наказу МОЗ, але відповідного запрошення з місцевого СОЦБЕЗу вона не отримала. У зв'язку з цим, прохання до ВСІХ поранених майданівців, які вже внесені до переліків МОЗ, НЕ ЧЕКАТИ запрошення до місцевого СОЦБЕЗу на написання заяви, а самому звертайтеся до відділу матеріальної допомоги відповідного місцевого СОЦБЕЗу із написанням заяви з власної ініціативи.
   5. Місцеві СОЦБЕЗи після отримання заяв від осіб, що є в новозатверджених переліках, направляють відповідний фінансовий запит до обласних, міста Києва, Департаментів (управлінь) соціального захисту, а ті в свою чергу - до Мінсоцполітики.

Етап VII. ПІДГОТОВКА ТА УЗГОДЖЕННЯ МІНЕКОНОМІКИ проекту Розпорядження КМУ про виділення коштів.

   1. Мінекономіки готує проект Розпорядження КМУ про виділення коштів із резервного фонду держбюджету згідно з новозагвердженими переліками осіб та направляє його на погодження до Мінфіну і Мінсоцполітики.
   2. Після його узгодження проект Розпорядження КМУ передається до Секретаріату КМУ та виноситься на затвердження на засідання Уряду України.
   3. Після затвердження Розпорядження КМУ - воно надсилається до Мінсоцполітики на виплату.
   4. Цей етап триває від одного до двох місяців.

Етап VIII. ПЕРЕРАХУВАННЯ КОШТІВ МШСОЦПОЛІТИКИ ПОСТРАЖДАЛИМ ОСОБАМ.

   1. Після отримання фінансових запитів на виплату від регіонів та ухвалення відповідного Розпорядження КМУ про виділення коштів, Мінсоцполітики звертається до Державного казначейства України із запитом щодо виділення коштів та після їх отримання від казначейства, направляє реєстри на виплату та фінанси до регіонів.
   2. Після отримання реєстрів на виплату та відповідних коштів обласними та міста Києва департаментами (управліннями) соціального захисту, ті одразу пересилають фінанси на виплату у відповідні місцеві управління соцзахисту для зарахування коштів безпосередньо на банківські картки постраждалих осіб.
   3. Цей етап триває від двох тижнів до одного місяця.


   Якщо на будь-якому етапі процесу отримання одноразової державної грошової допомоги у вас виникли проблеми або запитання, ВІДПОВІДІ НА ЯКІ ВИ НЕ ОТРИМАЛИ УВАЖНО ОЗНАЙОМИВШИСЬ ІЗ ЦІЄЮ ДЕТАЛЬНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ, ви можете звертатися Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані у соціальній мережі РасеЬоок або до її координаторів - Павла Кучера (0637697677) та Павла Сидоренка (0507157710).

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ, що регулюють порядок отримання одноразової державної грошової допомоги особою, яка отримали ТЯЖКІ, СЕРЕДНІ або ЛЕГКІ поранення під час участі у Революції Гідності (далі - особа):
   - Закон України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» від 21 лютого 2014 року №745;
   - Постанова КМУ «Деякі питання призначення та виплати державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту і членам їх сімей» від 8 серпня 2016 року №515;
   - Постанова КМУ «Про соціальний захист осіб, які отримали ТЯЖКІ тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 рок» від 6 серпня 2014 року №324;
   - Постанова КМУ «Про соціальний захист осіб, які отримали тілесні ушкодження СЕРЕДНЬОЇ тяжкості під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року» від 29 липня 2015 року №535;
   - Постанова КМУ «Про соціальний захист осіб, які отримали ЛЕГКІ тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року» від 23 грудня 2015 р. №1098;
   - Постанова КМУ «Про виплату у 2017 році одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов'язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, та особам, які отримали тяжкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у зазначених акціях» від 1 лютого 2017 року №35;
   - Розпорядження КМУ про виділення коштів від 21 лютого 2017 року №№149-Р, 151-Р, 152-Р, 153-Р.

КОНТАКТИ керівників групи СЛІДЧИХ
   за епізодами та напрямками розслідування по злочинах Революції Гідності:
   Начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ -
   Горбатюк Сергій Вікторович - тел, роб. 044-200-70-36.
   Загальні питання слідства - начальник управління слідства ДСР ГПУ - Безщасний Юрій Михайлович, тел. роб. 044-200-70-01.
   Напрямки розслідувань злочинів щодо Майдану за датами:
   1. 29-30.11.2013 - Нестеренко Дмитро Олександрович, тел. роб. 0987791600;
   2. 01.12.2013 - Котельников Іван Ігорович, тел. роб. 0442007076;
   3. 10-11.12.2013 - Каракай Вадим Вікторович, тел. роб. 0442007117;
   4. 19-22.01.2014 - Достатній Родіон Юрійович, тел. роб. 0442007046;
   5. 18-19.02.2014 - Чернов Віталій Володимирович, тел. роб. 0442007074; Пузирко Олександр Борисович, тел.роб. 0442007011 (по потерпілих);
   6. 20.02.2014 - Музика Віталій Миколайович, тел. роб. 0442007079;
   7. Злочини вчинені «тітушками» - Горчак Ігор Валерійович, тел. роб. 0442007012;
   8. Злочини під час проведення «АТО в Будинку Профспілок» - Рубан Андрій Геннадійович, тел. роб. 0442007082.
   9. Злочини вчинені щодо «Автомайдану» (Кріпосний провулок тощо) - Кисельов Кирило Петрович, тел. роб. 0442007081.
   Якщо ви ще не подавали заяву про злочин, або у вас є запитання щодо ходу розслідування, результатів суд-мед експертизи, або ви були неправомірно затримані в цей день, або ви маєте інформацію щодо злочинів, вчинених по епізодах під час подій Революції Гідності - телефонуйте за вказаними номерами і керівники групи слідчих або інші слідчі з цієї групи нададуть вам необхідну інформацію.
   Якщо ви не змогли додзвонитися за вказаними номерами, або ви отримали не повну інформацію, або взагалі не отримали - звертайтеся до Ініціативної групи поранених на Майдані, її координаторів - Павла Кучера (0637697677) та Павла Сидоренка (0507157710).
   Також інформація для постраждалих під час подій Революції ГідносУ міститься на сайті Генеральної Прокуратури України.


 
Зони відпочинку для підопічних будинків-інтернатів обладнано в інтернатних установах системи соціального захисту населення області.
 

 
Запитання - відповіді щодо порядку призначення житлових субсидій

1. Чи буде здійснюватися виплата компенсації одержувачам субсидії за економне споживання послуг в опалювальний сезон 2016-2017 років?
   Урядовим рішенням передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, та електропостачання для індивідуального опалення.
   Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті, що не перевищує вартості (станом на 1 травня) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.
   Суми невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення визначають організації - надавачі відповідних послуг.
   Виплата зекономлених сум субсидій буде проводитись управліннями соціального захисту населення на підставі переданих до 1 червня 2017 року списків організаціями-надавачами послуг з газо-, та електропостачання.
   Для отримання монетизованої частини зекономленої субсидії необхідно до 1 вересня 2017 року одержувачам субсидії подати до управління соціального захисту населення відповідну заяву (при собі мати: паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів).

2. Чи впливає наявність заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги на призначення субсидії?
   Так, згідно зі змінами внесеними до Порядку призначення субсидій, які набули чин¬ності з 1 травня 2017 року, субсидії не перепризначатимуть на наступний період тим, у кого є борги за житлово-комунальні послуги за два місяці й більше.
   Звертаємо увагу, що для тих, хто впер¬ше звертається за призначенням субси¬дії, заборгованість за жит¬лово-комунальні послуги не впливає на можливість її оформлення.
   Однак, отримувач субсидії повинен протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю.
   Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.
   У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення інформує особу.
   Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору реструктуризації.
   Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення райдержадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.


 
Чи призначать субсидію якщо є борги з оплати житлово-комунальних послуги?

   Згідно зі змінами до законодавства, які набули чин¬ності з 1 травня 2017 року, субсидії не перепризначатимуть на наступний період тим громадянам, у яких є прострочені понад два місяці борги за житлово-комунальні послуги.
   Ця норма не стосується громадян, які впер¬ше звертаються за призначенням субсидії. Однак, отримувач субсидії повинен протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю.
   Інформацію про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг управлінням соціального захисту населення нададуть організації – надавачі послуг.
   У такому разі субсидія на наступний строк не буде призначена, про що органи соціального захисту населення поінформують сім'ю.
   Для призначення субсидії необхідно сплатити вказану заборгованість або укласти договір про її реструктуризацію.
   Якщо заборгованість буде сплачена або укладений договір про реструктуризацію протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії, - на наступний строк субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії. Про факт сплати боргу або його реструктуризації необхідно надати підтверджуючі документи до управління соціального захисту населення.
   В іншому випадку субсидія призначається з місяця, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладено договір реструктуризації.

 
Подарунок від депутата Полтавської обласної ради Жука Миколи Григоровича

   Уже давно працівники Ліщинівського будинку-інтернату мріяли про косарку до свого міні-трактора, адже це незамінний помічник як на полі так і у догляді за величезною територією будинку-інтернату. Обкосити спортивний майданчик, заготовити свіжої трави для тварин, що утримуються на підсобному господарстві,- справа нелегка.
   Та мрії збуваються! Депутат Полтавської обласної ради, хлібороб і козак Жук Микола Григорович, який є частим гостем нашого закладу, презентував косарку до міні-трактора.
   Працівники підсобного сільського господарства, куди прибув подарунок, оглядали техніку та раділи, що будуть користуватися новим обладнанням. Завідувач господарства Федчун Федір Миколайович, завідувач господарства підсобного сільського Антонюк Вікторія Вікторівна щиро дякували Миколі Григоровичу та обговорювали можливості використання косарки. Згодом прилаштували її до міні-трактора. Все працює.
   Директор Ліщинівського будинку-інтернату Шкарбан Анатолій Миколайович вдячний Жуку Миколі Григоровичу за надану допомогу.

 
Підвищення соціальних гарантій

   Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 травня 2017 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
   - на одну особу - 1 624 грн.;
   - для дітей віком до 6 років – 1 426 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років – 1 777 грн.;
   - для працездатних осіб – 1 684 грн.;
   - для осіб, які втратили працездатність – 1 312 грн.
   Зазначені розміри порівняно з минулими, що були встановлені з 1 грудня 2016 року, зросли у середньому до 6 відсотків.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 травня поточного року проведено збільшення розміру одинадцяти видів державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів.
   Зокрема, з 1 травня 2017 року збільшено розміри допомоги: одиноким матерям, жінкам у зв'язку з вагітністю та пологами, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, грошової допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам, які не мають права на пенсію з числа інвалідів, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, інвалідам з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.
   Оскільки розмір допомоги чи компенсації обчислюється у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму тієї або іншої групи населення (від 7% до 200%), відповідно, розмір збільшення виплати може становити до 176 гривень одній особі. Загальна сума підвищення залежить від виду допомоги та кількості членів сім'ї, яким допомога призначена.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перерахунки державних гарантій проведено автоматизовано без звернення одержувачів та в стислі терміни.
   Отже, в травні одержувачі отримають оновлені розміри соціальних виплат.

 

   10.05.2017 Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проведено розширену селекторну нараду за участю начальників, спеціалістів рай (міськ) управлінь соціального захисту населення та представників громадськості, на якій розглянуто питання перерахунку розміру субсидій у зв'язку з закінченням опалювального періоду. За результатами наради надані відповідні доручення.
   На нараді також обговорено питання щодо нового порядку надання житлових субсидій населенню з 01.05.2017 року:
   збільшення соціальної норми житла для непрацездатних осіб при призначенні субсидії;
   зміни механізму розрахунку доходів для призначення субсидії;
    вплив наявної простроченої понад 2 місяця заборгованості з оплати за житлово-комунальні послуги на призначення субсидії на наступний термін.
   монетизації залишків невикористаних сум субсидій з газо- та електропостачання для індивідуального опалення.

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації висловлюється щира вдячність депутатам Полтавської обласної ради : Путрі О.О., Міщенку М.І., Щурову В.С. за розуміння, небайдужість та постійну підтримку у вирішенні проблем соціального захисту підопічних та вихованців інтернатних установ.
   За рахунок коштів Фонду розвитку територій області для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату планується придбати мікроавтобус пасажирський для перевезення вихованців з інвалідністю, обладнання для покращення умов проживання підопічних Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату та Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, проведення ремонтних робіт їдальні Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

 
З 1 травня 2017 року діє оновлена програма житлових субсидій

   Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 1 травня 2017 року, впроваджено оновлену програму житлових субсидій.
   З урахуванням прийнятих змін у травні поточного року органами соціального захисту населення буде проведено перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін, яка буде розрахована на неопалювальний сезон, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.
   Сім'ям, які вже отримували субсидію повторно звертатися до органів соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.
   Звертаємо увагу, що заяву і декларацію про доходи необхідно повторно подавати лише сім'ям, які:
   - орендують помешкання;
   - мають зміни у складі сім'ї (наприклад: хтось прописався чи виписався);
   - звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ;
   - виявили бажання отримувати субсидію за зареєстрованим місцем перебування.

ЧИ ВПЛИВАЄ НАЯВНІСТЬ ПРОСТРОЧЕНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ОПЛАТИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ НА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ?

   Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.
   У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення інформують особу.
   Субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії, якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію.
   Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення райдержадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

ЗМІНЕНО ПІДХІД ЩОДО ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

   До внесення змін субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховувалась виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.
   Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб без урахування податку з доходів фізичних осіб за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.
   Під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, будуть враховані доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року, включно.

ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ НЕПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

   У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

ДОПОВНЕНО ПЕРЕЛІК ДОХОДІВ, ЯКІ НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

   З 1 травня поточного року при призначенні субсидії не враховується до доходу сім'ї державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

ВИЗНАЧЕНО ТЕРМІН ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ ДЛЯ ДОМОГОСПОДАРСТВ З ІНДИВІДУАЛЬНИМ ОПАЛЕННЯМ

   Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до прийнятого рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то в опалювальний сезон 2017/2018рр. для сімей, які користуються індивідуальним опаленням, субсидія на послугу опалення буде нараховуватись з 16 жовтня до 15 квітня.
   Для тих же, хто користується централізованим опаленням, субсидія й надалі призначатиметься на період з 1 жовтня до 30 квітня та буде перераховуватись в залежності від прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про початок/закінчення опалювального періоду.

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ЖИТЛА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ ОСІБ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

   Відтепер розмір субсидії для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних осіб буде більшою, адже соціальна норма для них збільшена майже в два рази.
   Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. (на одну особу) до 75 кв. м (на одну-дві особи).

МОЖЛИВІСТЬ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ЗА ЗАРЕЄСТРОВАНИМ МІСЦЕМ ПЕРЕБУВАННЯ

   У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування.
   На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.

ПРО ЩО НЕОБХІДНО ПОВІДОМЛЯТИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ШЛЯХОМ ПОДАННЯ ВІДПОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ?

   Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити управління соціального захисту населення, шляхом подання відповідних документів, про наступні зміни:
   - складу зареєстрованих у житлі (наприклад: хтось виписався чи прописався), у такому випадку подаються також нові заява і декларація;
   - соціального статусу членів сім'ї (наприклад: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером);
   - про здійснення одноразової покупки (оплати послуг), на суму яка перевищує 50 тисяч гривень;
   - набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
   Звертаємо увагу, що у разі свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про вищевказані зміни сума надміру перерахованої субсидію повертається за вимогою управління соціального захисту населення, зокрема, шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах –надавачах житлово-комунальних послуг.

ПОВЕРНЕННЯ НЕВИКОРИСТАНОЇСУМИ СУБСИДІЙ ДО БЮДЖЕТУ

   Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємствами-надавачами такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.
   При цьому передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення. Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті вартості (станом на 1 травня) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.
   На сьогоднішній день звертатися до органів соціального захисту населення не потрібно, на даний час розробляється детальний порядок реалізації вказаної норми.
   Суми невикористаної субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення будуть визначені організаціями-надавачами вказаних послуг в червні місяці.
   Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у платіжних повідомленнях або шляхом звернення до організацій-надавачів послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, якщо вони використовуються для опалення.
   Звертаємо увагу, що впродовж червня поточного року в засобах масової інформації з цього питання будуть надані додаткові роз'яснення.