Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   31 травня 2019 року до вихованок закладу завітали координатор волонтерського руху І.М.Данилевським, позивний «Дєд», голова волонтерської групи Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил України, учасників бойових дій та силових структур Нікітчук К. І., заступник голови Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил України, учасників бойових дій та силових структур Якушев І. В., а також педагог О. М. Решетнікова та учні Розсошенської гімназії.
   Гості привітали дівчат із наступаючим святом – Днем захисту дітей, вручили подарунки, поспілкувалися з підопічними.
   Вихованки в свою чергу передали для бійців обереги та сувеніри зроблені своїми руками.

 

   Напередодні Дня захисту дітей проведено святкові заходи в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті. За успіхи у спорті, творчості, навчанні вихованців нагороджено грамотами та відзнаками.

 
В області триває санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   В області триває оздоровча кампанія 2019 року громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На даний час санаторно-курортним лікуванням забезпечено 107 громадян в самостійно обраних ними санаторно-курортних закладах.
   В межах затвердженого обсягу фінансування у поточному році передбачено забезпечити оздоровленням 1083 громадян вказаної категорії, в тому числі 273 громадян отримають санаторно-курортне лікування за рахунок коштів обласного бюджету, які додатково сумі 2,0 млн. грн. виділені на вказані цілі в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   Громадяни, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854, направляються на оздоровлення, згідно укладених тристоронніх договорів, між управлінням соціального захисту населення санаторно-курортним закладом, який самостійно обрав пільговик, та самим пільговиком.
   У червні поточного року завершується виплата компенсації замість санаторно-курортного лікування громадянам вказаних категорій, які обрали таку виплату та звернулися з відповідними заявами до органів соціального захисту населення в термін до 15 жовтня 2018 року. Розмір вказаної виплати, у поточному році складає 524,0 грн. На даний час виплату отримали 519 громадян (83%). Протягом червня виплата буде проведена ще 104 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1.
   У поточному році продовжується дія напрямків обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області щодо виплати матеріальної допомоги для супроводу на санаторно-курортне лікування особи з інвалідністю І групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, та на виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторіях, розташованих на території Полтавської області.

 

   30 травня 2019 року завершився конкурс «Успішна жінка Полтавщини». 2019.
   Серед чарівних, розумних, професійних, милосердних, мудрих жінок соціальної сфери звання «Успішної жінки Полтавщини - працівник сфери соціального захисту населення» виборола соціальна робітниця відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району Ніна Тріль.
   Звання «Успішна жінка Полтавщини - працівник сфери обслуговування населення» виборола соціальна робітниця відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району Олеся Салашна.
   Вітаємо наших колежанок з отриманим високим званням та бажаємо успішної професійної і життєвої долі.

 

   30 травня 2019 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації під головуванням директора Корнієнко Л.В. проведено засідання колегії з питань щодо дотримання безпечних умов перебування підопічних/вихованців, стану охорони праці в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення, підготовки підвідомчих стаціонарних установ області до осінньо-зимового періоду.
   Участь у засіданні колегії взяв заступник начальника Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області Гришанін В.М. та акцентував увагу присутніх директорів інтернатних установ області на детальному аналізі організації роботи щодо пожежної безпеки в інтернатних установах.

 

   27 травня 2019 р. у відділенні оздоровчих послуг та фізичного відновлення Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено презентацію нової послуги з галотерапії. Облаштування соляної кімнати стало можливим завдяки виділенню додаткових коштів з районного бюджету в сумі 144 тис. грн.
   Галотерапія — це один із методів фізіотерапії. У його основу покладено застосування штучно створеного мікроклімату, близького за параметрами до умов підземних соляних печер. Керований мікроклімат відтворюється за допомогою медичного обладнання, яке насичує повітря частинками сольового аерозолю.
   Під час перебування в галокамері мікрочастинки солі чинять імуномодулюючу, бронходренажну, протизапальну дії. Сіль також має виражений позитивний вплив і на шкіру.
   Директор територіального центру Л.Калюжна та завідувач відділення А.Гладкий також презентували нові апарати для пресотерапії «E+Air- Press DS», масажу ніг «Nuga Best NM 55P» та фізіотерапії «Дарсонваль Корона С», субвенцію на які виділила Чутівська селищна рада в сумі 62,5 тис. грн.

 

   23 травня 2019 року підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці відвідали книжкову виставку-ярмарок в Полтавській обласній бібліотеці ім. І. Котляревського, побували на презентаціях книг сучасних письменників, поспілкувались з видавцями.

 

   22 травня 2019 року до вихованок закладу завітала команда Волонтерського Центру Volunteer Communiti Poltava та представники креативної студії «Show Marypo», які організували шоу «мильних бульбашок» та проведення майстер-класу по виготовленню «чарівних кулонів бажань».
   Підопічні з радістю виготовляли справжні прикраси. Весь процес перетворився на захоплюючу гру. Гості ділились душевним теплом та позитивом, які швидко поширювались серед глядачів. Вихованки аплодували, брали участь в шоу, з радістю отримували подарунки. Велася фотозйомка від Олени Проценко. Для вихованок та працівників закладу в кімнаті духовності відбувся молебень до дня літнього Миколая Чудотворця, яку провів отець Олексій Палінчук (настоятель Новосанжарського Свято - Троїцького храму).

 
В області продовжується робота по заміні посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 1

   В обласній державній адміністрації 23 травня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
   В ході засідання за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад розглянуто 782 справи, з них:
   - 34 поточних справи на видачу посвідчень постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та дублікатів до них;
   - 748 справ щодо проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка особам, віднесеним до категорії 1.
   За результатами розгляду справ, прийнято рішення про видачу посвідчень відповідної категорії, згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".

 
Як постраждалому учаснику Революції Гідності, учаснику антитерористичної операції та особі, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях отримати послуги з професійної адаптації?

   20 лютого 2019 року Урядом прийнято постанову № 173 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 179 і від 21 червня 2017 року № 432», яка розширює коло осіб, які мають право отримати послуги з соціальної та професійної адаптації. Крім учасників антитерористичної операції, постраждалих учасників Революції Гідності право на отримання вищевказаних послуг мають особи, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
   Під час проходження професійної адаптації вказані вище особи мають можливість здобути нові навички в професії та підвищити конкурентоспроможність на ринку праці.
   Професійна адаптація спрямована на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників АТО, ООС та/або постраждалому учаснику Революції Гідності. Надання послуг професійної адаптації вказаної категорії громадян здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.
   Надання послуг професійної адаптації здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
   Отримати послуги професійної адаптації можуть, як працюючі так і не працюючі учасники АТО, ООС та/або Революції Гідності.
   Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного місця проживання із відповідною заявою, до заяви додаються:
   - копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни). В індивідуальній програмі реабілітації особи з інвалідністю в розділі «Професійна реабілітація» зазначаються рекомендації медико-соціальної експертизи про отримання послуг професійної адаптації;
   - копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;
   - для учасника АТО, ООС - копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується його підписом.
   З метою проведення професійної орієнтації учасника АТО, ООС та/або Революції Гідності територіальним управлінням соціального захисту населення буде видано направлення до центру зайнятості для її проходження та отримання рекомендацій з вибору спеціальності. Рекомендації будуть враховуватися під час направлення на навчання.
   Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО, ООС та/або Революції Гідності отримують документи державного зразка, підтверджуючі набуття нової спеціальності або підвищення кваліфікації по раніш отриманій професії.
   Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості.
   З початку реалізації програми з надання послуг з професійної адаптації учасників антитерористичної операції навчання в області пройшло 619 осіб. Найбільш затребувані серед учасників антитерористичної операції є професії водія (отримати професію чи підвищити категорію), тракториста, слюсаря – ремонтника та електрозварювальника.
   Також, у 2018 році за новими спеціальностями 26 учасників АТО, ООС отримали навчання за курсом «Основи комп'ютерної грамотності, програмування та веб-дизайну» та «Англійська мова».
   На 2019 рік області для проведення професійної адаптації учасників АТО, ООС та постраждалих учасників Революції Гідності виділено 1 041,2 тис. грн.

 
Психологічна реабілітація постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та особам, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях

   У 2019 році продовжено реалізацію державної бюджетної програми КПКВК 2505150 «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях».
   За напрямом заходи із психологічної реабілітації постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам антитерористичної операції та особам, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях для Полтавської області затверджено кошторисні призначення в розмірі 799,0 тис. грн.
   Мета психологічної реабілітації — збереження чи відновлення фізичного та психологічного здоров'я, зниження частоти і тяжкості наслідків перенесених бойових психічних травм у формі гострих стресових реакцій, запобігання інвалідності, профілактика агресивної та саморуйнівної поведінки.
   Механізм використання коштів та порядок організації проведення заходів із психологічної реабілітації бюджетною програмою КПКВК 2505150 регулюється постановами Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 р. № 497 та від 27.12.2017 р. № 1057 відповідно.
   Вказаними вище постановами визначено новий підхід до організації проведення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та особам, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а саме проведення таких заходів за укладеними тристоронніми договорами.
   Для отримання послуг психологічної реабілітації за бюджетні кошти учасник антитерористичної операції/постраждалий учасник Революції Гідності/ особа, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях:
   1. звертається до органу соціального захисту населення із заявою (форма довільна) та надає копію посвідчення учасника бойових дій/постраждалого учасника Революції Гідності, довідку про безпосередню участь в антитерористичній операції.;
   2. обирає надавача послуг психологічної реабілітації із переліку суб'єктів надання послуг психологічної реабілітації затвердженого на районному рівні;
   3. отримує послуги психологічної реабілітації, які включають в себе психологічну діагностику, психологічну просвіту та інформування, консультування, психологічну підтримку та супроводження, психотерапію, групову роботу, декомпресію.
   Строки надання послуг із психологічної реабілітації визначаються індивідуально для кожного отримувача послуг з урахуванням його потреб. Тривалість курсу психологічної реабілітації в стаціонарних умовах не перевищує 18 днів.
   Крім того, органами соціального захисту проводиться відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.
   Звертаємо Вашу увагу, що послуги з психологічної реабілітації надаються окремо або в комплексі з іншими оздоровчими, фізкультурно-спортивними, санаторно-курортними, медико-психологічними та соціальними послугами.
   Так, у 2018 році 6 санаторно-курортних закладів надавали послуги із психологічної реабілітації, а саме: медичний центр «Нові Санжари», санаторій «Орізонт», санаторій «Токарі», санаторій ім. С. Лазо, санаторій «Авангард», санаторій «Верховина».
   Відповідно до п.3 наказу від 22 березня 2019 року № 425 «Про встановлення граничної вартості послуг із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснюють заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у 2019 році» гранична вартість послуг із психологічної реабілітації на 18 днів становить:
   для осіб з інвалідністю внаслідок війни – 9 178,20 грн. (без податку на додану вартість);
   для учасників бойових дій та учасників війни – 11 012,40 грн. (з податком на додану вартість).

 
Оголошення про набір координаторів

   Мінсоцполітики в рамках Угоди про позику №8404-UA між Україною та МБРР від 9 липня 2014 року здійснює модернізацію системи соціальної підтримки населення України.
   Угодою, зокрема, передбачено проведення у 2019 році перевірки правильності надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям на основі виявлених розбіжностей під час обміну відомостями із зовнішніми базами даних.
   Супровід перевірки в усіх регіонах України здійснюватиме Консорціум у складі: Maks Travel D.O.О., ПАТ "Інформаційно-аналітична агенція "Статінформконсалтинг", ГО "Український центр соціальних реформ", ТОВ "Еко прес", TOB "Інтел-Консалт ЛТД",GEA Strategy & Consulting S.A. (Румунія) (далі - Консорціум), який надає Мінсоцполітики послуги з розробки та запровадження механізмів контролю під час надання соціальної підтримки (договір № QCBS-B2).
   З метою забезпечення ефективного супроводу перевірки Консорціум здійснює конкурсний відбір регіональних координаторів.
   Регіональні координатори надаватимуть консультаційну підтримку соціальним інспекторам місцевих органів соціального захисту населення під час проведення перевірки та внесення її результатів до автоматизованої бази даних перевірки.
   Передбачається, що регіональні координатори будуть працювати в період з травня по вересень 2019 року. У разі ефективної роботи координатори можуть бути залучені до проведення інших заходів, передбачених вищезазначеним договором.
   За додатковою інформацією щодо завдання можна звертатися до представників Консорціуму (тел. + 38 099 637 35 20, +38 050 353 15 48, тел. +38 067 506 23 40) або на електронну адресу: bulah.t@gmail.com: koreneva@ua.fm.
   Перший етап прийому резюме завершується 1 червня 2019 року, другий - 15 червня 2019 року.
   Резюме просимо надсилати на адреси електронної пошти: bulah.t@gmail.com: koreneva@ua.fm.
   Короткий опис завдання регіонального координатора

 

   15 травня в м. Полтаві відбувся перший інклюзивний спортивно-масовий захід «Без бар'єрів», організований та проведений управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та КЗ «Полтавський міський заклад - центр фізичного здоров'я «Спорт для всіх».
   Святкові заходи присвячені Міжнародному дню боротьби за права людей з інвалідністю. Захід проходив під гаслом «Ми різні, але ми рівні».
   Дійство розгорталося у Корпусному парку міста Полтави. У святі взяли участь мешканці Ліщинівського будинку-інтернату. Очолив поїздку директор закладу Анатолій Шкарбан, який у всьому є підтримкою для підопічних.
   Розпочалося свято з масового танцювального флешмобу, а надалі всі розійшлися по локаціях, в роботі яких неабияку активність проявили мешканці Ліщинівського будинку-інтернату. Особливо зацікавила учасників заходу локація патріотичного виховання, зустріч з ветеранами АТО. Із щирим захопленням хлопці брали до рук зброю, складали та розкладали автомат, слухали розповіді вояків.
   Також учасники заходу мали змогу спробувати свої сили у дартсі, армреслінгу, боулінгу. Цікавою та пізнавальною виявилася і локація, де волонтери проводили практичні заняття як допомагати людині з інвалідністю на візку долати різні перешкоди.
   Цікавою була виставка мототехніки, локація з надання першої медичної допомоги. Втомлені але задоволені учасники повернулися додому.

 
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ В НОВОСАНЖАРСЬКОМУ ДИТЯЧОМУ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТІ

   Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
   Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.
   До дня вишиванки долучилися і вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату. В українському етнічному одязі вони виглядали чудово.

 
Порядок та розміри грошової компенсації за санаторно-курортне лікування особам з інвалідністю внаслідок війни

   Механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю внаслідок війни регламентується Порядком виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 року № 785 зі змінами.
   Грошова компенсація особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» виплачується за місцем їх обліку один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатних санаторно-курортної путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань. Грошова компенсація виплачується незалежно від перебування на обліку із санаторно-курортного лікування.
   Для отримання грошової компенсації подається заява та посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни.
   Зазначеною постановою визначено механізм розрахунку середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації за путівку.
   Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (у 2019 році -1497 грн.).
   Середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування в 2019 році становить 524,00 грн.
   Грошова компенсація виплачується у таких розмірах (округлених до однієї гривні): особам з інвалідністю внаслідок війни I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки (524 грн.); особам з інвалідністю внаслідок війни III групи-75 відсотків середньої вартості путівки (393 грн.).
   У 2019 році грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування планується виплатити 680 особам з інвалідністю внаслідок війни.

 
Грошова компенсація замість санаторно-курортної путівки особам з інвалідністю загального захворювання та дитинства

   Механізм виплати грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, деяким категоріям осіб з інвалідністю регламентується Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2007 № 150 зі змінами.
   Дія цього Порядку поширюється на осіб з інвалідністю від загального захворювання, дитинства та осіб, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій.
   Виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування особам з інвалідністю проводиться на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає їх право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
   Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю – за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.
   Підставою для виплати грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування є такі документи:
   заява особи з інвалідністю про виплату грошової компенсації;
   медична довідка за формою 070-0 щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
   довідка МСЕК про встановлення групи інвалідності;
   документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки строком санаторно-курортного лікування не менш як 18 днів, що засвідчує проходження особою з інвалідністю санаторно-курортного лікування (тільки для виплати грошової компенсації за самостійне лікування).
   Вказаним Порядком визначено механізм розрахунку середньої вартості за путівку чи самостійне санаторно-курортне лікування для виплати грошової компенсації особам з інвалідністю.
   Середня вартість путівки для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (у 2019 році -1497 грн.).
   Середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування в 2019 році становить 524,00 грн.
   Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах (округлених до однієї гривні): особам з інвалідністю I та II групи - 75 відсотків (393 грн.), III групи - 50 відсотків (262 грн.) розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.
   Особам з інвалідністю, які до 31 грудня 2016 року перебували на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою і не забезпечувалися санаторно-курортним лікуванням протягом трьох років необхідно звернутися в районне управління соціального захисту населення та надати відповідну заяву на виплату у 2019 році грошової компенсації за невикористане право на санаторно-курортне лікування. У 2019 році грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування планується виплатити 382 особам з інвалідністю від загального захворювання та дитинства.

 
Монетизація пільг: готівкова та безготівкова форми

   З першого жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
   Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова.
   Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через АТ "Ощадбанк". Для цього АТ "Ощадбанк" вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того, АТ "Ощадбанк" здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об'єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ "Ощадбанк".
   Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.
   Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого, Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.
   Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.
   Впровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

 
5 запитань про субсидії

   
1. Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

   Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.
   Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій.

   
2.Кому потрібно повторно звернутися з документами?

   Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім'ї.
   Повторно з документами необхідно буде звернутися також сім'ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, та сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.
   Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

   
3. Чи можуть призначити субсидію на наступний період якщо є борг?

   Важливо, щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні. Борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.
   Не враховуватиметься заборгованість, що виникла у зв'язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.
   Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.
   
4. Чи буде монетизація пільг?

   Монетизація пільг стартує з жовтня 2019 року. Вона відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.
   Тим пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соцзахисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Після цього пільгу виплачуватимуть готівкою.
  
 5. Чи потрібно сім'ям, яким призначено субсидію на літній період у жовтні іти в управління соцзхисту, щоб оформити її на зиму?

   Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020рр – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

 

   13.05.2019 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є. проведена нарада, щодо підготовки змін до обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області на виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури від 17.04.2019.
   Зазначене питання обговорено на нараді та за результатами обговорень дані доручення відповідальним Департаментам.

 

   З нагоди Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено конкурс малюнків «Ми малюємо мир», виховну годину – «Не згасити пам'яті вогонь». Вихованки інтернатної установи разом з працівниками взяли участь у районних заходах: свічковій ході та покладанні квітів до пам'ятника Слави.
   Аналогічні заходи проведено у всіх інших інтернатних закладах області.

 

   11 травня 2019 року заступник голови облдержадміністрації О.Є. Пругло, керівництво та фахівці Департаменту, районних та міських управлінь соціального захисту населення, керівництво Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства, Пенсійного фонду України в Полтавській області, представники Ощадбанку, організацій - надавачів послуг взяли участь у селекторній нараді щодо змін у порядку призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг під головуванням Міністра соціальної політики України.
   З січня 2019 року запроваджено надання житлових субсидій населенню у грошовій безготівковій формі, а з березня поточного року розпочато виплату субсидії також і готівкою. Тобто в минулому опалювальному періоді діяли паралельно дві моделі грошової форми надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг: готівкова і безготівкова.
   На селекторній нараді підведено проміжні підсумки впровадження надання субсидії у грошовій формі.
   Крім цього на нараді обговорювалися нововведення у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі», зокрема щодо змін у порядку призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
   Основними завданнями органів соціального захисту населення визначено:
   1. Проведення в максимально короткі терміни перепризначення субсидії в автоматичному режимі тим домогосподарствам, яким вона має бути перепризначена без звернення.
   2. Організація прийому та своєчасне опрацювання звернень громадян щодо призначення субсидій, яким субсидія призначається на підставі поданих заяв та декларацій.
   3. Забезпечення проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед пільговиків та громадських об'єднань щодо впровадження надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі з 1 жовтня 2019 року.

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації висловлюється подяка легендарному полтавському гурту «Краяни» за концерт влаштований до Дня перемоги над нацизмом під час Другої світової війни для ветеранів війни, які проживають в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці.

 

   Напередодні Дня перемоги над нацизмом під час Другої світової війни директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Корнієнко Л.В. відвідала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   На повному державному утриманні в пансіонаті перебувають 3 інваліди війни, 8 членів сімей загиблих у Другій світовій війні, 35 учасників війни.
   Керівник Департаменту відвідала кожного з них в житлових кімнатах та привітала з наближенням Дня перемоги вручивши подарунки та квіти.

 
Кому з 1 травня 2019 року необхідно подати нову заяву та декларацію для призначення житлової субсидії на наступний термін

   Згідно Положення про порядок призначення житлових субсидій житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) та на опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).
   Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний термін для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.
   Звертаємо увагу, що для призначення субсидії на наступний термін з 1 травня поточного року заяву і декларацію про доходи необхідно повторно подавати:
   - сім'ям, яким субсидія призначалась за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (при виключенні зі складу домогосподарств осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні, але фактично в ньому не проживають);
   - у разі наявності у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім'ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані за іншою адресою;
   - орендарям та внутрішньо переміщеним особам;
    - у разі зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім'ї (наприклад: хтось прописався чи виписався).
   Іншим сім'ям право на субсидію буде визначено автоматично, без повторного звернення.
Про що необхідно одержувачам субсидії інформувати управління соціального захисту населення

   Нагадуємо, що отримувачі субсидії протягом 30 календарних днів повинні повідомити управління соцзахисту населення про зміну:
   - складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім'ї (в такому випадку подаються нові заява та декларація);
   - соціального статусу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства (наприклад: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером);
   - переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання та переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
   - управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання;
   - про наявність у будь-кого із складу домогосподарства або членів їх сім'ї у володінні транспортного засобу із дати випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда);
    - про здійснення купівлі або набуття права власності у інший законний спосіб на земельну ділянку, квартиру, інші товари довгострокового вжитку або оплати послуг будь-ким із складу домогосподарства або членами їх сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення) на суму яка перевищує 50 тисяч гривень.
Призначення субсидії сім'ям, які мають заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги

   Субсидія не призначається сім'ям, які мають прострочену понад місяць заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.).
   З метою призначення субсидії з 1 травня 2019 року на наступний термін, у разі наявності заборгованості, необхідно терміново вирішити питання її погашення або укласти з надавачем послуг договір реструктуризації боргу.
   За умови документального підтвердження протягом двох місяців сплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію або оскарження заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку неопалювального (опалювального) сезону. В іншому випадку субсидія призначається з місяця, наступного за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії.