Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Відновлено роботу електронного сервісу для подання документів на призначення допомоги при народженні дитини

  Для громадян, які бажають оформити допомогу при народженні онлайн, Міністерством соціальної політики України відновлено роботу електронного сервісу: http://e-services.msp.gov.ua/
  Нагадуємо, що допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною.
  Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється:
  - одноразово у сумі 10320 грн.;
  - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
  Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:
  1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики: http://e-services.msp.gov.ua/
  2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.
  3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.
  У заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються.
  Звертаємо увагу, що сканувати будь-які документи не потрібно. Достатньо лише заповнити відповідну форму заяви.
  4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти».
  5. Надіслати заяву на розгляд.
  Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
  Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи, у разі наявного повного пакету документів та права на отримання допомоги – допомога призначається.
  В такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін'юстом.
  Результати розгляду заяви, поданої з використанням електронного підпису, надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

 
З 1 червня запроваджується новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації.

  1 червня 2021 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 362, якою змінено механізм отримання технічних засобів реабілітації особами з інвалідністю.
  Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 "Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліку таких засобів" (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 362) мають право на безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації згідно з переліком. Ознайомитися з переліком можливо за посиланням https://www.msp.gov.ua/files/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%BA%20%D0%A2%D0%97%D0%A0.pdf
  Для детального ознайомлення з модельним рядом технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечує держава, Ви можете переглянути Електронний каталог-класифікатор технічних засобів реабілітації згідно з ДСТУ 7202:2019 (ISO 9999:2016, NEQ) / , який розміщено на сайті Мінсоцполітики, в розділі "Особам з інвалідністю", рубриці "Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації".
  З 1 червня поточного року особам з інвалідністю розширено можливості для подачі документів для отримання технічних та інших засобів реабілітації, вони матимуть право подати зазначені документи через:
  - управління соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад;
  - відділи (уповноважених осіб) з питань соціального захисту населення територіальних громад;
   - центри надання адміністративних послуг (ЦНАП)
  - електронний кабінет особи з інвалідністю (після його впровадження в промислову експлуатацію).
  Крім того, з 1 червня 2021 року:
  - запроваджена безстрокова дія направлень на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб з ампутаційними куксами, вродженими вадами типу ампутаційних кукс або вкорочення кінцівок та інших захворювань;
  - доповнено перелік технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, зокрема такими: світловий сигналізатор або вібросигналізатор ,,Нічна няня", пристрій для визначення рівня рідини, триколісні велосипеди для дорослих, повзуни;
  - розширено перелік засобів, за які буде виплачуватись особам з інвалідністю компенсація за самостійно придбанні вироби, зокрема додано багатофункціональний плєєр, ортезні вироби із текстильних матеріалів, акумулятори до крісел колісних з електроприводом, наконечники для палиць тактильних;
  - запроваджено технічне обслуговування засобів реабілітації шляхом укладання відповідних договорів між особами з інвалідністю та підприємствами.
  Директор Департаменту соціального захисту населення Л.В. Корнієнко

 
До уваги одержувачів житлових субсидій! Відновлено роботу електронного сервісу для подання документів на призначення житлової субсидії

  Розвиток сучасних технологій значно спрощує процеси отримання інформації та вирішення більшості життєво важливих питань, у тому числі призначення житлових субсидій.
  Використання електронних сервісів забезпечує зручний та швидкий доступ до необхідної інформації та дозволяє вберегтися від зовнішніх небезпек, особливо в умовах запровадження карантину.
  Оскільки одним з найбільш важливим питанням на сьогодні є надання житлових субсидій вже декілька років Міністерством соціальної політики України запроваджено можливість подання документів на призначення субсидій в електронному вигляді.
  З урахуванням змін у порядку призначення житлових субсидії Міністерством соціальної політики України доопрацьовано відповідне програмне забезпечення для подання документів в електронному вигляді https://subsidii.mlsp.gov.ua/
Як скористатися послугою онлайн:

  1. Перейти на вебсайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/.
  2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
  3. 3. Заповнити електронну форму заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.
  Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
  документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди (найму) житлового приміщення;
  договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
  4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.
  Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису необхідно протягом місяця особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.
  Одночасно нагадуємо, що нові заяву та декларацію для призначення субсидії з травня 2021 року необхідно подати:
  - сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).

 
Кожна сім'я, в якій виховуються діти з інвалідністю підгрупи А, до 1 червня отримає обласну щорічну разову грошову допомогу

  Через Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації реалізується Комплексна програма соціального захисту населення Полтавської області. Програма реалізується за 28 напрямками, на які з обласного бюджету на поточний рік передбачено 48,8 млн. грн.
  Вказані кошти спрямовуються через органи соціального захисту виключно на адресну підтримку вразливих категорій населення області.
  За ініціативи Департаменту соціального захисту населення у 2020 році Програму доповнено напрямком, який стосується виплати щорічної разової грошової допомоги сім'ям, у яких виховуються діти з інвалідністю підгрупи А.
  Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області протягом травня у стислі терміни без залучення сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю підгрупи А, проведено формування необхідних документів та нарахування грошової допомоги.
  У поточному році до Міжнародного дня захисту дітей грошову допомогу у розмірі по 3000 грн. отримають 616 сімей області, у яких виховуються діти з інвалідністю підгрупи А. 26 травня поточного року кошти перераховані на вкладні рахунки в установах уповноважених банків та поштові відділення за місцем проживання одержувачів.
  Крім того, з поточного року в рамках Програми збільшено до 50 тис. грн. розмір матеріальної допомоги, що надається за рахунок коштів обласного бюджету сім'ям з дітьми, які мають онкологічні захворювання. Організація виплати допомоги здійснюється через Департамент та Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
  Також Комплексною програмою соціального захисту населення за рахунок коштів обласного бюджету передбачена у період з 1 жовтня по 15 травня 50-% пільга на проїзд автомобільним транспортом на міжміських і міжобласних автобусних маршрутах загального користування дітям з інвалідністю, а також особам, які їх супроводжують. Пільга надається шляхом компенсації вартості квитків.
  Департаментом встановлено постійних зв'язок із громадськими організаціями області з метою спільного напрацювання напрямків підтримки сімей, де виховуються діти з інвалідністю.
  Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.Корнієнко

 
Як подати документи на призначення житлової субсидії ОНЛАЙН

  Сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, житлова субсидія з травня 2021 року на наступний термін буде перепризначена автоматично без особистого звернення громадян, крім трьох категорій сімей, яким необхідно подати нові заяву та декларацію:
  - сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).
  Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом подає за місцем реєстрації такі документи:
  - заява (за встановленою формою) ;
  - декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (за встановленою формою) ;
  - довідки про доходи — у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в офіційних джерелах і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом органів соцзахисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення.
  - договір найму (оренди) житла (для орендарів житла);
  - копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності заборгованості).
  Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:
  - відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноважених осіб старостинських округів;
  - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.
  Документи на призначення житлової субсидії можливо подати не відвідуючи відповідні установи з використанням електронних сервісів.
  Для оформлення житлової субсидії рекомендуємо скористатись он-лайн сервісом Мінсоцполітики https://subsidii.mlsp.gov.ua/ .
  Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово та кожного дня.
Як скористатися послугою онлайн:

  1. Перейти на вебсайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/.
  2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
  3. Заповнити електронну форму заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.
  Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
  документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди (найму) житлового приміщення;
  договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
  4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.
  Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису необхідно протягом місяця особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.
  Працівники органу соціального захисту населення зв'яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.

 

  24-25 травня 2021 року представниці Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації взяли участь у національному форумі, присвяченому питанням реалізації Національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 до 2025 року.
  Представниками центральних та місцевих органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організації обговорено стан впровадження Національного плану, здійснено огляд проблем у його реалізації на національному та місцевому рівнях та обговорено шляхи їх вирішення.
  Учасників та учасниць заходу привітали Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова, Посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тиберг, Надзвичайний і Повноважений Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал.


 

  25 травня 2021 року регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області з метою дослідження ефективності політики реагування на GOVID-19 у місцях несвободи системи соціального захисту населення організовано «круглий стіл».
  Заслухано виступ першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Ніни Черняк, яка поділилась кращим досвідом роботи з реагування на GOVID-19 у місцях несвободи системи соціального захисту населення в Полтавській області.
  Роботу системи соціального захисту населення Полтавської області з вищезазначеного питання відзначено як кращу.

 
До уваги одержувачів житлових субсидій! Спрощено порядок перепризначення субсидій з травня 2021 року

  19 травня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №505 «Деякі питання призначення житлових субсидій», якою внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій з травня 2021 року.
  Сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, житлова субсидія з травня 2021 року на наступний термін буде перепризначена автоматично без особистого звернення громадян, крім трьох категорій сімей, яким необхідно подати нові заяву та декларацію.
  Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій та членів їх сімей (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
  Тобто, житлова субсидія за травень-червень 2021 року буде нарахована автоматично у червні поточного року після отримання даних за результатами верифікації від Міністерства фінансів України.
  Нові заяву та декларацію для призначення субсидії на наступний термін з травня поточного року необхідно подавати лише:
  - сім'ям, яким субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (тобто, субсидія не виплачувалась безпосередньо одержувачу готівкою, а перераховувалась на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг через АТ «Ощадбанк»);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  - сім'ям, яким субсидія призначалась без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (на фактично проживаючих осіб).
  Постановою уточнено за яких умов житлова субсидія не призначається:
  якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень. До внесених змін сума депозиту була визначена у розмірі 25-кратному розміру прожиткового мінімум для працездатних осіб (56 750 грн.)
  якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок). Не береться до уваги житло, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташоване у сільській місцевості, на тимчасово окупованій території, на лінії зіткнення або непридатне для проживання.
  При розрахунку розміру субсидії не враховуються доходи від розміщення депозитів.
  Одночасно зазначаємо, що сім'ям, яким субсидія з травня 2021 року буде перепризначена автоматично, обов'язково необхідно протягом травня-серпня 2021 року повідомити територіальні управління соціального захисту населення про обставини, які впливають на право отримання субсидії, зокрема, якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей:
  має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше п'яти років або більше ніж однин транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років ( крім мопеда і причепа);
  протягом 12 місяців перед призначенням субсидії без звернення здійснив на суму, яка перевищує 50 тис. гривень купівлю або оплатив будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг), здійснив внески до статутного капіталу, надав фінансову допомогу (позику);
  має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок);
  має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень.
  Також необхідно інформувати про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств; зміну у складі сім'ї члена домогосподарства, зміну соціального статусу членів домогосподарства.
  Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:
  - відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноважених осіб старостинських округів;
  - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.
  При зверненні з питань призначення житлової субсидії при собі обов'язково необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії.
  Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/
  Зразки бланків нової заяви та декларації розміщено на вебсайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: http://plsz.gov.ua/pub_doc/zayava%202021.doc, http://plsz.gov.ua/pub_doc/declaraciya%202021.doc.
  Для зручності населення області Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено зразки заповнення заяви та декларації для призначення субсидії та рекомендації щодо їх заповнення, з якими можливо ознайомитись на сайті Департаменту за посиланням http://plsz.gov.ua/pub_doc/instrukciya-2.doc
  Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

 

  З метою поглиблення знань про безпечний Інтернет у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи для підопічних «День безпеки в Інтернеті».
  Година спілкування «Інтернет - користь чи прихована небезпека», перегляд відеоролика «Бути захищеним в Інтернеті – просто» дали можливість вихованкам інтернатної установи ознайомилися з 10-ма золотими правилами безпеки в Інтернеті.

 
До уваги громадян!

  Надаємо номери телефонних «гарячих» ліній органів соціального захисту населення області з питань призначення житлових субсидій, які розміщенні за посиланням ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ З ПИТАНЬ ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ»

 

  «Моя сорочка вишивана!» - назва заходу, що відбувся в стінах Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Дівчатка мали змогу продемонструвати не лише вишивані сорочки, блузи, а й ознайомитись з історією виникнення свята, навчитись виготовляти листівки-вишиванки з паперу.

 

  19 травня 2021 року відбулось засідання Міжвідомчої координаційної ради з гендерних питань та проблем сім'ї при обласній державній адміністрації Засідання провела заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.
  «Нарешті люди почали розуміти, що не варто терпіти домашнє насильство. Частіше стали звертатися за допомогою, яку реально отримують в короткі терміни. Тому варто об'єднати якомога більше небайдужих, відповідальних служб та згуртуватися заради єдиної мети – вчасно допомогти постраждалим від домашнього насильства й мінімізувати такі прояви надалі», – наголосила Катерина Рижеченко.
  На засіданні говорили про розвиток мережі спеціалізованих служб в області для постраждалих осіб від домашнього насильства.
  Як повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ліана Новосад, в області діють два притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі: Полтавський обласний соціальний центр матері та дитини Полтавської обласної ради (10 місць) та притулок для жінок Благодійної організації «Світло надії» (35 місць). Для забезпечення соціального замовлення послуги притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, в бюджетах територіальних громад виділено 240 тис. грн.
  Упродовж року за кошти місцевих бюджетів планується створити 3 кризові кімнати в Полтаві, Кременчуці, Шишацькій територіальній громаді та 1 денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в Кременчуці. Нині виділені приміщення, в яких проводять ремонтні роботи.
  Також у 2021 році діють 20 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та /або за ознакою статі. Для їхньої роботи виділено 47 тисяч грн. Наразі бригади вже зробили 59 виїздів.
  На базі соціальних служб організовують кущові семінари для тих, хто працюватиме з постраждалими від домашнього насильства. «Важливо навчити людей, як здійснювати свої повноваження у вказаному напрямку, щоб профілактика протидії домашньому насильству та допомога надавалася фахово. Також потрібно забезпечити координацію між відповідальними працівниками», – сказала Ліана Новосад.
  Інспектор управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Полтавській області Владислав Васюта повідомив, що за перший квартал цього року надійшло 3 571 звернення за ознаками домашнього насильства, зокрема 1958 підтверджені, складено 539 приписів та 869 протоколів.
  «Звернень порівняно з минулим роком збільшилося на 47%. Така тенденція обумовлена збільшенням кількості громадян, які перебувають вдома, виникає складна фінансова ситуація в умовах карантинних обмежень», – сказав Владислав Васюта.
  Загалом за минулий рік до поліції надійшло 21 162 заяви та повідомлення за ознаками домашнього насильства.

 
Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій

  Прийнято рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики України.
  Постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн. домогосподарств автоматично, без особистого звернення. І тільки 15 % домогосподарств необхідно буде оновити документи для її отримання (близько 460 тис. домогосподарств).
  Рішенням Уряду передбачено:
  1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумо, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.
  2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).
  3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).
  Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.
  Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
  Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
  надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
  була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
  була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).
  «Програма житлових субсидій – це адресна підтримка громадян, які не мають можливості оплатити комунальні послуги, а не підтримка тих, хто приховує свій майновий і матеріальний стан, і як правило, має тіньові доходи, не сплачуючи податки. Тому всі ці зміни про справедливість, адже фінансування призначених субсидій відбувається за рахунок коштів державного бюджету, тобто добросовісних платників податків», - зазначила на засіданні Уряду Міністр соціальної політики Марина Лазебна.
  За інформацією Міністерства соціальної політики України

 
Розпочато прийом документів на призначення житлової субсидії

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 №420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів» з травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
  Звертаємо увагу!!! У разі звернення за призначенням субсидії протягом травня-вересня 2021 року зберігається право на її призначення з травня 2021 року.
  Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:
  - відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноважених осіб старостинських округів;
  - посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.
  При зверненні з питань призначення житлової субсидії при собі обов'язково необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії.
  Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/.
  Зразки бланків нової заяви та декларації розміщено на вебсайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: http://plsz.gov.ua/pub_doc/zayava%202021.doc, http://plsz.gov.ua/pub_doc/declaraciya%202021.doc.
  Для зручності населення області Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації розроблено зразки заповнення заяви та декларації для призначення субсидії та рекомендації щодо їх заповнення, з якими можливо ознайомитись на сайті департаменту за посиланням http://plsz.gov.ua/pub_doc/instrukciya-2.doc
  Важливо! Заява та декларація вважаються не поданими, у разі, якщо:
  не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства та членів їх сімей (прізвище, ім'я та по батькові, сімейний стан, дата народження, серія і номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія і номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);
  не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків та/або відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів їх сім'ї, даних про доходи та майно;
  не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, а також номер мобільного телефону заявника.
  Тому, при заповненні заяви та декларації просимо уважно зазначатити всю необхідну інформацію.

 
До уваги одержувачів житлових субсидій!

  З травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
  Оновлені бланки заяви та декларації вже затверджено Міністерством соціальної політики (наказ Мінсоцполітики від 07.05.2021 № 242) та зареєстровані у Мін'юсті.
  ЗВЕРТАЄМО УВАГУ!!! У разі звернення за призначенням субсидії протягом травня-вересня 2021 року зберігається право на її призначення з травня 2021 року.
  Просимо усіх, хто потребує підтримки держави при оплаті житлово-комунальних послуг не створювати масових скупчень в умовах запроваджених карантинних заходів, адже житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у будь-який місяць з травня до вересня 2021 р., буде нарахована починаючи з травня 2021 року.
  Прийом документів на призначення житлової субсидії проводиться:
  - відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноваженими особами старостинських округів;
  - посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управліннями соціального захисту населення міст обласного значення.
  При собі необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), інформацію про особові рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг (зазначається у платіжних квитанціях або розрахункових книжках), інформацію про виплатні реквізити банківської установи для виплати субсидії.
  Документи на призначення субсидії також можливо направити поштою або в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/ .
  Бланки нової заяви та декларації можливо роздрукувати з веб-сайту Департаменту соціальної захисту населення облдержадміністрації:
  http://plsz.gov.ua/pub_doc/zayava%202021.doc, http://plsz.gov.ua/pub_doc/declaraciya%202021.doc з метою їх надання в паперовій формі особисто або надсилання поштою до органів соціального захисту населення, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб центру надання адміністративних послуг
  Також бланки заяви та декларації можливо отримати безпосередньо у місцях прийому документів.

 
Житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за квітень 2021 року профінансовано в повному обсязі

  Питання надання житлових субсидій та пільг постійно перебуває на особливому контролі у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.
  Житлові субсидії за квітень 2021 року призначено 151,1 тис. сімей, пільги на оплату житлово-комунальних послуг – 60,1 тис. пільговиків.
  З 11 травня 2021 року розпочата виплата субсидій та пільг через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» на суму 58 млн. грн.
  14 травня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій через банківські установи на загальну суму 101,2 млн. грн.
  Кошти будуть зараховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах протягом 17-18 травня 2021 року.


 
Соціальний захист багатодітних сімей: умови призначення та виплати допомоги на дітей

  У Полтавській області на сьогодні проживає 9,1 тисяча сімей, які мають статус багатодітної сім´ї. Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, або один з батьків проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
  Законом України «Про охорону дитинства» (ст.13) визначені пільги, які надаються багатодітним сім'ям. Щоб мати право на пільги сім´ї потрібно отримати статус – «багатодітна сім´я». Підтвердженням статусу багатодітної сім'ї є відповідне посвідчення, яке можна отримати звернувшись до управлінь соціального захисту райдержадміністрацій або до відповідних структурних підрозділів територіальних громад за місцем проживання сім'ї.
  Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім'ям», визначено умови призначення і виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях. Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. Допомога призначається у розмірі 1700 гривень на місяць.
  У квітні 2021 року зазначену допомогу отримали понад 5,3 тис. сімей Полтавшини на загальну суму 44 077 тис грн.
Куди звертатися для подання документів на отримання допомоги?

  Для подання документів на отримання допомоги представнику багатодітної сім´ї потрібно звернутись до територіальної громади за місцем проживання, а саме: в ЦНАП чи у відділ соціального захисту населення, або до відповідальної особи з вирішення соціальних питань у громаді.
  У містах обласного значення документи приймаються управліннями соціального захисту населення.
Перелік документів, необхідних для отримання допомоги:

  • паспорт громадянина України (паспортний документ іноземця) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;
  • заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина на призначення цієї допомоги за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • копія посвідчення батьків багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу). У разі досягнення дитиною з багатодітної сім'ї шестирічного віку подається копія посвідчення дитини з багатодітної сім'ї (з пред'явленням оригіналу);
  • копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред'явленням оригіналів).
  Звертаємо Вашу увагу, що до складу багатодітної сім'ї також включаються діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, - до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
  Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л. В. Корнієнко


 
ДО УВАГИ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ!

  Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації надає відповіді на найбільш актуальні питання щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
  • Які сім'ї вважаються малозабезпеченими та у якому розмірі призначається допомога?
  Малозабезпечена сім'я – це сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий від встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) для сім'ї, який визначається законом України про державний бюджет на відповідний рік.
  Рівень забезпечення прожиткового мінімуму у 2021 році становить:
  - для працездатних осіб (35 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб) – з 01.01.21 - 794,50грн., з 01.07.21 - 832,65 грн., з 01.12.21 - 868,35 грн.;
  - для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю (100% прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність) – з 01.01.21- 1 769 грн., з 01.07.21 - 1 854 грн., з 01.12.21 - 1 934 грн.;
  - для дітей (130% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку):
  до 6 років – з 01.01.21 - 2 497,30 грн., з 01.07.21 - 2 616,90 грн., з 01.12.21 - 2 730 грн.;
  від 6 до 18 років – з 01.01.21 - 3 113,50 грн., з 01.07.21 - 3 263 грн., з 01.12.21 - 3 403,40 грн.;
  від 18 до 23 років (за умови навчання за денною формою) – з 01.01.21- 2 951 грн., з 01.07.21 - 3 092,70 грн., з 01.12.21 - 3 225,30 грн.
  Розмір допомоги визначається, як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомог. Максимальний розмір державної соціальної допомоги не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму для сім'ї.
  • Куди звертатись для призначення допомоги?
  Заяви з необхідним пакетом документів приймаються: відділами соціального захисту відповідної територіальної громади, центрами надання адміністративних послуг або уповноваженими особами сільської, селищної, міської ради, старостинських округів.
  В територіальних громадах, до складу яких увійшли міста обласного значення - управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад.
  • Які документи необхідно подати для призначення допомоги?
  Для призначення допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім'ї при пред'явленні паспорта громадянина України подає такі документи:
  - заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (за встановленою Мінсоцполітики формою);
  - довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції або операції об'єднані сил (для учасників АТО/ООС).
  Інформація про склад малозабезпеченої сім'ї зазначається в декларації.
  Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.
  • Хто входить до складу малозабезпеченої сім'ї?
  До складу малозабезпеченої сім'ї включаються: чоловік, дружина, рідні та усиновлені діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання до досягнення 23 років і не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім'єю і мають спільних дітей.

 
В області своєчасно призначено житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за квітень 2021 року

  Органами соціального захисту населення області вжито необхідних заходів з метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
  Житлові субсидії за квітень 2021 року призначено 151,1 тис. сімей, в тому числі 142,3 тис. сімей у готівковій формі (81,3 тис. сімей через банківській установи; 61,0 тис. сімей – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 8,8 тис. сімей – у безготівковій формі.
  Пільги на оплату житлово-комунальних послуг за квітень 2021 року нараховано 60,1 тис. пільговиків, в тому числі 24,8 тис. у готівковій формі (23,2 тис. пільговиків через банківській установи; 1,6 тис. пільговиків – через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта») та 35,3 тис. пільговиків – у безготівковій формі.
  7 травня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» на загальну суму 58 млн. грн.
  Виплата через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» буде проведена з 11 по 25 травня 2021 року.
  Одержувачам пільг та субсидій, які отримують допомогу через банківські установи виплата буде проведена у травні 2021 року після надходження відповідного фінансування.


 
До уваги одержувачів житлових субсидій!

  Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 №420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів» внесено зміни до порядку надання субсидій.
  Постановою визначено, що з травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
  Звертаємо увагу, що у разі звернення за призначенням субсидії протягом травня-вересня 2021 року зберігається право на її призначення з травня 2021 року.
  Важливо! З травня 2021 року заяви та декларації подаються за оновленими формами, що затверджуються Мінсоцполітики.
  З урахуванням внесених змін до порядку призначення житлових субсидій Міністерством соціальної політики України підготовлено проект наказу «Про внесення змін до форм Заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошові формі та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії».
  На сьогоднішній день наказ знаходиться на погодженні з відповідними відомствами.
  У зв'язку з цим прийом документів на призначення житлових субсидій буде проводитись після затвердження нових форм заяви та декларації.
  Одночасно нагадуємо, що прийом документів на призначення житлової субсидії проводиться:
  - відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноваженими особами старостинських округів;
  - посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управліннями соціального захисту населення міст обласного значення.
  Документи на призначення субсидії також можливо направити поштою або в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/
  Бланки нової заяви та декларації можливо отримати безпосередньо у місцях прийому документів після прийняття наказу Мінсоцполітики.


 
В області забезпечено своєчасне проведення виплати державних соціальних допомог в травні 2021 року

  Органами соціального захисту населення вжиті необхідні заходи з метою своєчасного нарахування та виплати державних соціальних допомог за травень 2021 року. Державні соціальні допомоги за травень 2021 року нараховані понад 80,2 тис. осіб щомісячних виплат, в тому числі:
  сім'ям з дітьми – 31,7 тис. осіб;
  малозабезпеченим сім'ям – 6,5ис. осіб;
  особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю – 17, 3 тис. осіб;
  одиноким особам, які досягли 80-річного віку - 8,0 тис. осіб та іншим.
  5 травня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати допомог на загальну суму 145,8 млн. грн.
  6 травня 2021 року органами соціального захисту населення кошти для проведення виплати перераховані на поштові відділення та банківські установи.
  Виплата допомог за травень буде проводиться до 25 травня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
До уваги одержувачів житлових субсидій!

  14.04.2021 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів», якою внесено зміни до порядку надання субсидій з травня 2021 року.
  Постановою Кабінету Міністрів України доповнено перелік умов за яких субсидія не призначається, зокрема у разі якщо будь-хто із членів домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства:
  - має у власності більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа),
  - має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла розташованого на тимчасово окупованій території або непридатного для проживання;
  - протягом 12 місяців перед зверненням на суму понад 50 тис. грн. здійснили купівлю, в тому числі безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів, оплатили послуги, здійснили внески до статутного капіталу, надали фінансову допомогу (позику);
  - на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімум для працездатних осіб встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому призначається житлова субсидія (у 2021 році - 56 750 грн.).
  З травня 2021 року житлова субсидія надається у грошовій готівковій формі.
  Визначено, що з травня 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
  Звертаємо увагу, що при цьому зберігається право на призначення житлової субсидії з травня 2021 року у разі звернення за її призначенням протягом травня-вересня 2021 року.
  Для призначення житлової субсидії подаються наступні документи:
  заява та декларація (за новими формами);
  довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається
   письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
  копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
  договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);
  додаткові документи, які необхідні для розгляду питання призначення субсидії (у разі призначення субсидії у виняткових випадках, зокрема на фактично проживаючих осіб).
  При собі необхідно мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про: паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), особові рахунки в організаціях надавачах житлово-комунальних послуг якими користуєтесь.
  Прийом документів на призначення житлової субсидії проводиться
  - відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  - уповноваженими особами старостинських округів;
  - посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  - управліннями соціального захисту населення міст обласного значення.
  Документи на призначення субсидії також можливо направити поштою або в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/ .
  Одночасно повідомляємо,що Міністерством соціальної політики України підготовлено проект наказу «Про внесення змін до форм Заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошові формі та
  Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії».
  Бланк нової заяви та декларації можливо отримати безпосередньо у місцях прийому документів після прийняття наказу Мінсоцполітики.