Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

 
Подяка UNHCR Ukraine

  На особливому контролі в умовах воєнного стану перебуває питання забезпечення надання соціальних послуг найбільш потребуючим категоріям громадян, в тому числі внутрішньо переміщеним особам.
   Для забезпечення обслуговування в області працюють 14 будинків-інтернатів, 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 35 центрів надання соціальних послуг.
   Від початку введення воєнного стану стаціонарними установами системи соціального захисту населення забезпечено взяття на обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребували постійного стороннього догляду.
   Крім того, територіальними центрами за вказаний період додатково взято на обслуговування за місцем проживання 750 осіб, які потребують сторонньої допомоги, в тому числі 39 внутрішньо переміщених осіб.
   З метою оперативного надання соціальних послуг, рішення про їх надання органами соціального захисту населення приймається протягом одного робочого дня.
   Виконання вказаних функцій на сьогодні є важливим фактором підтримки та допомоги усім громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
   У травні поточного року UNHCR Ukraine - Aгентством ООН у справах біженців в Україні надано допомогу у вигляді засобів особистої гігієни для осіб, які потребують постійного стороннього догляду та з лютого 2022 року проживають у стаціонарних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області.
   Висловлюємо щиру вдячність UNHCR Ukraine - Aгентству ООН у справах біженців в Україні за небайдужість та відчутну підтримку для вимушено переміщених українців.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб

  В умовах активної фази російської агресії на більшій частині України зросла внутрішня міграція, а отже необхідність пошуку місця роботи.
   У зв'язку з цим, Проєктом "Українцям про Європейський Союз" спільно з Міжнародною організацією з міграції розроблено інформаційні матеріали, направлені на попередження та уникнення потрапляння у злочини пов'язані з торгівлею людьми.
   Інформація щодо основних маркерів безпеки - правил, яких слід дотримуватися у різних ситуаціях, щоб не стати жертвами торгівлі людьми під час війни та не потрапити у трудове або сексуальне рабство:
  

Вам завжди є куди звернутись за допомогою

   15-47 - урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
   0-800-500-33-53 або 116-123 - національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.
   Подбайте про власну безпеку!   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує щодо проведення виплати державних соціальних допомог за травень 2022 року

  Органами соціального захисту населення області продовжується системна робота щодо нарахування державних соціальних допомог.
  4 - 5 травня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 78,5 тис. осіб.
  Проведено опрацювання та відповідно призначення і нарахування державних соціальних допомог згідно заяв одержувачів, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині квітня - початку травня 2022 року. Призначено слідуючи види допомог :
  - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
  - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
  - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
  - державної соціальної допомоги на догляд;.
  - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
  - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
  - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
  - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
  - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
  - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".
  Допомоги призначені понад 1,2 тис. осіб на загальну суму 7,1 млн. грн..
  19.05.2022 року вказані кошти зараховані одержувачам через банківські установи.
  Одержувачам яким, виплата проводиться через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочата з 23 травня 2022 року.
     


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Порядок виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з травня 2022 року

  Органами соціального захисту населення області продовжується робота щодо взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та призначення допомоги на проживання.
  На сьогоднішній день на обліку перебуває понад 179 тис. внутрішньо переміщених осіб.
  Органами соціального захисту населення області призначено допомогу на проживання за березень–квітень 2022 року 107,6 тис. сімей внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 647,9 млн грн.
  Наразі частина звернень, які надійшли через Портал Дія доопрацьовуються органами соціального захисту населення, Міністерством цифрової трансформації та Міністерством соціальної політики України.
  Процес призначення допомоги триває. Звертаємо увагу, якщо внутрішньо переміщена особа ще не отримала допомогу, органи соціального захисту населення області продовжують роботу в цьому напрямку з метою призначення допомоги всім хто звернувся за її призначенням.
  Нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (зі змінами) допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам надається всім внутрішньо переміщеним особам з березня 2022 року, у разі їх звернення за призначенням допомоги до 30 квітня поточного року, у розмірі:
  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;
  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.
  Просимо врахувати наступні зміни. Так з травня 2022 року змінились умови призначення допомоги на проживання. Така допомога буде надаватися внутрішньо переміщеним особам:
  - які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;
  - які перемістилися з території територіальних громад, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  - у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Внутрішньо переміщені особи, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжуватимусь отримувати допомогу на проживання.
  Важливо! Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022, (зі змінами).
  Наказом Мінреінтеграції від 11.05.2022 №89 затверджено оновлений перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам будуть здійснюватися виплати. Перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується.
  Переглянути актуальну інформацію щодо статусу громад також можна на цифровій мапі за посиланням https://groshi.edopomoga.gov.ua/.
     


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Міністерство соціальної політики України інформує:
Онлайн-шахрайство з використанням тематики "грошової допомоги в рамках соціальної програми ООН"

  Урядова команда попереджає про виявлення онлайн-шахрайства з використанням тематики "грошової допомоги в рамках соціальної програми ООН".
  Зокрема, у соціальній мережі Facebook виявлено шахрайську сторінку, що імітує ресурс телеканалу "ТСН". Будьте уважні!
  Детальніше: https://cert.gov.ua/article/40263.
  Також раніше ми повідомляли про ще один вид шахрайства: https://www.facebook.com/100064831804750/posts/362173425953715/.
  
  Загальна інформація.
  
  Урядовою командою реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA у соціальній мережі Facebook виявлено шахрайську сторінку, що імітує ресурс телеканалу "ТСН".
  На сторінці пропонується взяти участь в опитуванні, перейшовши за посиланням, та отримати "грошову допомогу в рамках соціальної програми ООН". Надалі, користувачеві буде запропоновано надати персональні дані та здійснити додатковий платіж, в результаті чого дані платіжної картки буде скомпрометовано.
  
  Рекомендації:
  
  1. Ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах, а також налаштуйте контроль руху коштів (підключіть SMS-інформування, встановіть ліміти на операції).
  2. Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському веб-сайті - НЕГАЙНО заблокувати платіжну картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через Інтернет-банкінг.
  3. Скористайтеся основними порадами платіжної безпеки Національного банку України https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/ та правилами кібергігієни https://cert.gov.ua/recommendation/31 .
  
  


  За інформацією Міністерства соціальної політики України

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 (зі змінами) внутрішньо переміщеним особам передбачена виплата допомоги на проживання у розмірі:
  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;
  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.
  Завдяки вжитим заходам на рівні Департаменту соціального захисту населення, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області та місцевих органів соціального захисту населення нарахована та виплачена допомога на проживання за березень-квітень 2022 року 85 тис сімей, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб, на загальну суму 515,9 млн грн.
  Однак, звертаємо увагу, що для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа подає лише заяву, а механізм призначення допомоги складний та багатопроцесний і швидкість опрацювання документів залежить від їх кількості, технічної можливості та кадрового ресурсу управлінь соціального захисту населення.
  Тому, якщо ви подали документи на призначення допомоги, однак ще її не отримали, не хвилюйтесь, органи соціального захисту населення області докладають максимум зусиль з метою призначення допомоги всім внутрішньо переміщеним особам, які звернулись за її призначенням.
  В області організовано щоденний процес як щодо прийому заяв, їх опрацювання так і призначення допомог.
  За інформацією Міністерства соціальної політики України слідуючий транш фінансування передбачається на наступному тижні.
  Процес призначення допомоги не припиняється, наразі органами соціального захисту населення продовжується робота в цьому напрямку.
     


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
З січня 2022 року збільшено розмір тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

  На виконання Закону України від 26.01.2022 р № 2008-IX «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів, та запровадження мінімального розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів», 3 травня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №531 «Деякі питання призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме».
  Рішенням Уряду збільшено розмір тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.
  Згідно внесених змін тимчасова державна допомога призначатиметься з урахуванням матеріального стану сім'ї, у якій виховується дитина, в розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
  Максимальний розмір тимчасової допомоги для дітей віком до 6 років становитиме - 2100 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2618 грн.
  Мінімальний розмір допомоги для дітей віком до 6 років становитиме 1050 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 1309 грн.
  До внесення змін тимчасова допомога призначалась у розмірі що становив різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу.
  Важливо! Тимчасова допомога у підвищених розмірах надається починаючи з січня поточного року.
  У зв'язку з цим органами соціального захисту населення буде вжито комплекс заходів для проведення з січня 2022 року перерахунку розміру допомоги сім'ям, які її отримували у січні – травні 2022 року, з урахуванням виплачених сум цієї допомоги. Перерахунок буде проведено за матеріалами особових справ, без додаткового звернення громадян.
  Нагадуємо, тимчасова допомога призначається на дітей віком до 18 років у разі, коли:
  відомості про одного з батьків (платника аліментів) внесено до Єдиного реєстру боржників у зв'язку з несплатою ним аліментів;
  стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
  місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.
  Для призначення тимчасової допомоги подаються:
  - заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  - копія свідоцтва про народження дитини;
  - декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).
  Інформація про склад сім'ї заявника зазначається в декларації.
  Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:
  рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
  довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
  повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.
  Заяви на призначення тимчасової державної допомоги з необхідним пакетом документів подаються:
  - у територіальних громадах - до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг;
  - в містах обласного значення - до управлінь соціального захисту населення.
     


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: З травня 2022 року перепризначення житлових субсидій на наступний термін буде проведено без звернень громадян

   Постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2021 року №462 «Деякі питання надання пільг та житлових субсидій в умовах воєнного стану», передбачено, що сім'ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 років, житлова субсидія з травня 2022 року на наступний термін буде перепризначена без особистого звернення громадян.
  Органами соціального захисту населення області приступили до виконання комплексу робіт щодо визначення права та нарахування житлових субсидій на неопалювальний період без звернення громадян. Визначення права та розрахунок розміру житлових субсидій буде проведено на підставі інформації, отриманої управліннями соціального захисту населення від Державної податкової служби України, Пенсійного фонду України, організацій-надавачів житлово-комунальних послуг, Міністерства фінансів України та інших установ.
  Розрахунок субсидій буде проведено по всьому масиву одержувачів субсидій, які отримували її в опалювальному періоді (близько 140 тис. сімей).
  Звертаємо увагу, що у разі зміни у складі сім'ї чи майновому стані одержувачі житлових субсидій зобов'язані у 30-ти денний термін повідомляти про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
єДопомога

   Міністерством соціальної політики України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції розроблено платформу єДопомога.
   Метою функціонування Платформи є надання допомоги кожному, хто постраждав внаслідок російської агресії. На платформі можна дізнатися, як отримати грошові кошти від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.
   Платформа дозволяє громадянам швидко зареєструватися та залишити заявку на допомогу, яка може одночасно включати продукти харчування, засоби гігієни, ліки та інше. Також, на платформі реєструються благодійники.
  Для зручності благодійників передбачена можливість фільтрування замовлень: обрати область, місто, категорію товару, отримувача (фізичну чи юридичну особу) Отримати допомогу через платформу єДопомога можна двома способами:
   1. Онлайн – благодійник обирає заявку та оплачує з будь-якої країни світу Передплату єДопомога на суму 200, 500 або 1000 грн., а реципієнт допомоги отримує смс с кодом.
   Реципієнт допомоги самостійно відвідує один з магазинів «Сільпо», «Фора», «Фоззі» та інші, обираючи товари з тих категорій, що були вказані в заявці та показує або диктує код, отриманий в смс повідомленні.
   2. Допомога з рук в руки – доставляється за обраними благодійником заявками самостійно або поштовими операторами.
   Платформа єДопомога доступна за посиланням: https://edopomoga.gov.ua
   Допомогти іншим або попросити допомогу: https://social.edopomoga.gov.ua.
     


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
в області розпочато виплату адресної допомоги дружинам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

   З метою соціальної підтримки дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сімей, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, в рамках реалізації Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області розпочато виплату адресної допомоги.
   Департаментом та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області проведено комплекс заходів щодо нарахування адресної допомоги.
   Зазначену виплату отримають 1326 дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та 13 сімей, у складі яких є діти з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою. Розмір виплати складає 3000 грн. на особу.
   5 травня поточного року кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах та АТ ,,Укрпошта" для подальшого проведення виплати згідно графіків доставки.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
Уточнено умови надання допомоги на проживання малолітнім дітям, які перемістились без супроводу батьків

   29 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №507 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 і від 16 квітня 2022 р. № 457», якою уточнено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з числа малолітніх дітей, які прибули без супроводу законного представника.
   Відповідно до внесених змін заяву про виплату допомоги малолітній дитині (до 14 років), яка прибула без супроводу, може подавати від її імені:
   особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещені батьки), за наявності документа, що підтверджує сімейні, родинні зв'язки особи з дитиною, виданого службою у справах дітей за місцем звернення;
   особа, яку батьки або інші законні представники уповноважили супроводжувати дитину, що підтверджується письмовою заявою одного із законних представників, завіреною органом опіки та піклування;
   особа, до сім'ї якої тимчасово влаштовано дитину, яка залишилися без батьківського піклування (за наявності копії наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування).
   Для таких дітей продовжено термін звернення за наданням допомоги на проживання з березня 2022 р. до 15 травня 2022 р. включно.
   Виплата допомоги дітям здійснюється у розмірі 3000 грн на місяць на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги "єПідтримка" або на номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника.
   Також відповідно до внесених змін з травня 2022 року продовжується виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, які перемістились з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя у разі отримання такої допомоги у березні-квітні 2022 року.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує:
В області розпочата виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за квітень 2022 року

   Департаментом соціального захисту населення у зв'язку із закінченням опалювального сезону скоординовано роботу рай(міськ) управлінь соціального захисту населення області з метою проведення розрахунку розмірів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за квітень поточного року.
   За квітень 2022 року житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг розраховано 165,3 тис. сімей.
   4 травня 2022 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій в повному обсязі.
   5-6 травня 2022 року кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах та АТ «Укрпошта» для проведення виплати.
   Одержувачам пільг та субсидій, які отримують допомогу через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата буде проведена з 6 по 25 травня згідно графіку доставки.
   Пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 травня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Виплата державних соціальних допомог у травні 2022 року

   З метою соціальної підтримки населення органами соціального захисту області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування понад 78,5 тисячам мешканців області наступних державних соціальних допомог за травень:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
   - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
   Загальна сума нарахувань за травень 2022 року становить 164,7 млн. грн.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   - зарахування коштів через банківські установи буде проведено 5 травня 2022 року;
   - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів виплата розпочнеться з 6 по 25 травня згідно графіку доставки.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО