Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   26 червня 2012 року за участю заступника голови облдержадміністрації О.М.Коваля відбулось засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо підготовки підвідомчих установ Головного управління до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років. br>    В ході колегії поставлено чіткі завдання щодо забезпечення належних умов функціонування стаціонарних установ області в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.


 

   В системі соціального захисту області проводиться реалізація соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича.
   З метою наближення соціальних послуг до сільського населення 25 червня 2012 року за участі голови обласної державної адміністрації О. Удовіченка, начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. Корнієнко відкрито філію відділення соціально медичних послуг територіального центру соціального обслуговування Лубенської райдержадміністрації в с. Вовчик Лубенського району. У філії будуть надаватися послуги з масажу, фізіотерапевтичні та лікувальної фізкультури.
 


   При територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенської міської ради відкрито фізіотерапевтичний кабінет, який дасть змогу охопити послугами більшу кількість населення міста.

   З метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, у системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує Лубенський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів виконавчого комітету Лубенської міської ради, який відвідала начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. Корнієнко. В ході робочої поїздки звернула увагу на необхідність наповнення реабілітаційного обладнання.
   Також Людмилою Корнієнко проведено особистий прийом громадян Лубенського району щодо соціальних питань.


 

   20 червня.2012 року відбулося поздоровлення мешканки Крюківського району гр. Гавриленко Ольги Лукични зі 100-річчям від дня народження.
   У привітанні прийняли участь заступник голови Крюківської районної ради Поліщук О.П., директор департаменту праці та соціального захисту населення виконкому Кременчуцької міської ради Громова К.І., голова районної ради ветеранів Зосим В.В., директор територіального центру Крюківського району Миронова О.К., головний спеціаліст організаційного відділу Крюківського райвиконкому Погужельська Н.І.
   Гр. Гавриленко О.Л. вручена вітальна листівка від Президента України Януковича В.Ф., привітання від голови Полтавської держадміністрації Удовіченко О.В., привітання від голови Крюківської районної ради Коваленка А.В.
   Також гр. Гавриленко О.Л. від міської та районної влади вручені квіти та подарунок.

 

   20 червня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко виступила на обласному радіо «Лтава» щодо соціальних ініціатив Президента України.
    Зокрема, начальник Головного управління соцзахисту повідомила, що в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича прийнято Закон України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про психіатричну допомогу", який набрав чинності з 17.06.2012 року.
   До внесення змін особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним виплачувалась державна допомога у розмірі 10% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (109,40 грн.), за умови що середньомісячний сукупний дохід сім`ї не перевищував прожиткового мінімуму для сім`ї.
   З 17.06.2012 року розмір вказаної допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім`ї та середньомісячним сукупним доходом сім`ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж мінімальна заробітна плата (з 01.04.2012 – 1094 грн.).
    У зв'язку з підвищенням розміру допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу в області збільшено видатки на її виплату у 3,5 рази.
   В рамках реалізації соціальних ініціатив внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік». Вказаними змінами з 01.07.2012 року буде підвищено рівень забезпечення прожиткового мінімуму: для дітей до 75% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а для пенсіонерів та інвалідів до 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

   В область надійшли додаткові кошти на виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань у сумі 37,2 тис. грн., які будуть спрямовані на виплату допомоги ветеранам війни, які змінили статус чи змінили місце проживання (прибули з інших регіонів України).

 

   18 червня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Людмила Василівна відвідала село Чапаєве Кобеляцького району, що потрапило під дію стихійного лиха 14.06.2012. Людмида Корнієнко відвідала сім'ї Замітайла Василя Васильовича, 1944 р.н. та Савчук Катерини Данилівни 1939 р.н., які обслуговуються віддленням соціального обслуговування на дому. На час відвідування проведено ремонт покрівлі будинків. В зв'язку з аварійним станом помешкання гр.Дереведмідь Варвари Тимофіївни, 1925 р.н., яка є одинокою, вирішено питання по влаштуванню в Горбанівський пансіонат ветеранів війни та праці 16 червня 2012 року. Питання щодо подальшого усунення наслідків стихійного лиха взято на контроль.

 

   19 червня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко провела зустріч з підопічними Горбанівського пансіонату для ветеранів війни та праці, на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича, а також відвідала новопоселену мешканку установи гр. Дереведмідь Варвару Тимофіївну, 1925 р.н.

 

   18 червня 2012 року о 11 годині в приміщенні ОДА відбулась нарада у голови облдержадміністрації з питань оцінки діяльності Ради міністрів Автономної республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та реалізації заходів щодо поліпшення показників соціально-економічного розвитку області. В ході роботи наради взяла участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Л.В.

 

   Щодо погашення заборгованості із заробітної плати
    15 травня 2012 року в прокуратурі області під головуванням начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації – заступника голови обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати Людмили Корнієнко відбулося засідання групи .
    У засіданні взяли участь керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники правоохоронних та податкових органів, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Пенсійного фонду України, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, облпрофради, Полтавського, Кременчуцького, Лубенського міськвиконкому, керівники підприємств-боржників.
    В ході засідання начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати заробітної плати за травень 2012 року на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 14 червня 2012 року.
    За оперативними даними моніторингу стану виплати заробітної плати на 01.06.2012 в області очікується зменшення загальної заборгованості на 7,4% (1,2 млн.грн.) порівняно з попереднім місяцем. У травні зменшили зарплатні борги на ДП "Лохвицький спиртовий комбінат" на 1,1 млн.грн.та на ДП "ВО "Знамя" – на 368 тис.грн. На засіданні були заслухані звіти керівників підприємств-боржників:
    - ПАТ "Демітекс", ПАТ "Полтававтормет" (м.Полтава)
    - ПАТ "Паритет" (м.Кременчук) <
    - Лубенського комунального житлово-експлуатаційного управління, ДП "Лубенське державне топографо-геодезичне підприємство" (м.Лубни).
    За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення міськвиконкомам, галузевим управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.
    Також, членів робочої групи та запрошених було поінформовано, що за дорученням заступника голови облдержадміністрації начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко 14.06.2012 взяла участь в засіданні Урядової Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
    На засіданні розглядалися питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, щодо яких здійснюється процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, в тому числі і на підприємствах, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади.
    Під час обговорення виступила Людмила Корнієнко, яка зупинилася на проблемах погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах державної форми власності та внесла пропозиції до проекту рішення Комісії щодо вирішення проблемних питань на підприємствах регіону.

 

   13 червня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В Корнієнко в ході робочої поїздки відвідала та перевірила роботу управління праці та соціального захисту населення та територіальний центр соціального обслуговування Котелевської райдержадміністрації.
   В ході робочої поїздки Л.В. Корнієнко ознайомилась з ходом впровадження соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в частині соціальної підтримки малозабезпечених сімей. Проаналізувала роботу управління щодо оформлення анкет інвалідів на забезпечення кріслами колісними.
   Обговорено питання впровадження в районі послуги «соціальне таксі» та подальшого розвитку та розширення мережі соціальних послуг.

 

   12 червня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко в ході робочої поїздки відвідала управління праці та соціального захисту населення Новосанжарської райдержадміністрації.
   В ході робочої поїздки Л.В. Корнієнко ознайомилась з ходом впровадження соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в частині соціальної підтримки малозабезпечених сімей. Проаналізувала роботу управління щодо оформлення анкет інвалідів на забезпечення кріслами колісними.
   Обговорено питання впровадження в районі послуги «соціальне таксі» та відкриття філії відділення терцентру з надання соціально-побутових послуг на селі.

 

   12 червня 2012 року о 10.00 відбулась обласна конференція щодо обговорення стратегії соціально-економічного розвитку сільських територій «Рідне село».
   Участь в нараді взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко
   В фойє червоного залу обласної ради відбулась виставка щодо розвитку середнього аграрного бізнесу, кооперації, створення додаткових робочих місць, реалізації соціальних програм, тощо.
   Мережа установ соціального захисту населення Полтавщини одна з найбільш розгалужених в Україні. 33 територіальних центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які надають понад 70 видів соціальних послуг, обслуговують 113,6 тис. мешканців області.
   Для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів, задоволення їх потреб у соціальному обслуговуванні, створенні нових робочих місць Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації активізовано роботу із створення територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) філій відділень соціально-медичних послуг, соціально-побутової адаптації, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   Нині такі філії відділень функціонують у Великобагачанському (с.Гоголево), Зіньківському (с.Опішня), Лохвицькому (с.Червонозаводське), Кобеляцькому (с.Бутенки, с.Радянське, смт.Білики), Карлівському (с.Ланна, с.Нижня Ланна), Шишацькому (с.Яреськи), Чорнухинському (с.Вороньки, с.Гільці), Оржицькому (с.Лазірки) районах.
   З метою виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та для забезпечення доступності соціальних послуг мешканцям сільських населених пунктів у 2012 році роботу із забезпечення доступності соціальних послуг буде продовжено.
   З цією метою планується: у Полтавському районі (с.Терешки) відкриття філії відділення соціально-медичних послуг; у Семенівському районі (с.Оболонь) відкриття філій відділень соціально-медичних послуг та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; у Решетилівському районі (с.Плоске) відкриття філій відділень соціально-побутової адаптації та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; у Машівському районі (с.Михайлівка) відкриття філії відділення соціально-побутової адаптації; у Лохвицькому районі (с.Лука) відкриття філій відділень соціально-побутової адаптації та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги; у Лубенському районі (с.Вовчик) відкриття філії відділення соціально-медичних послуг; у м.Комсомольськ (с.Дмитрівка) відкриття філій відділень соціальної допомоги вдома та організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.


 

   В область надійшли кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям за червень у сумі 65,9 млн. грн.
   В область надійшли кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" у сумі 1,1 млн. грн.
   Також профінансовано видатки на надання пільг та субсидій населенню на придбання твердого палива і скрапленого газу у сумі 7,3 тис. грн.

 

   8 червня 2012 року у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко відбулась нарада з представниками та директором Центру реабілітації дітей-інвалідів м. Полтави щодо проведення ремонтних робіт за рахунок субвенції з державного бюджету спрямованої на виконання соціальних ініціатив Президента України та організації реабілітаційного процесу в вищевказаному Центрі.8 червня 2012 року у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко відбулась нарада з представниками та директором Центру реабілітації дітей-інвалідів м. Полтави щодо проведення ремонтних робіт за рахунок субвенції з державного бюджету спрямованої на виконання соціальних ініціатив Президента України та організації реабілітаційного процесу в вищевказаному Центрі.

 

   6 червня 2012 року начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко в ході робочої поїздки відвідала та ознайомилась з роботою управління праці та соціального захисту населення та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Машівської райдержадміністрації.
   Проведено перевірку готовності райуправління до проведення перерахунків допомоги малозабезпеченим сім'ям, на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича.
   Вивчено питання щодо відкриття філії територіального центру з надання соціально-побутових послуг, можливості впровадження нових соціальних послуг терцентром.
   Людмилою Корнієнко проведено особистий прийом громадян району щодо соціальних питань. Також начальник Головного управління зустрілась з керівниками громадських організацій Машівського району, зокрема, з Кулак Софією Олексіївною – головою громадської організації інвалідів та Пукачем Григорієм Івановичем – головою ветеранської організації та обговорила питання працевлаштування та зайнятості людей з обмеженими фізичними можливостями, забезпечення інвалідів кріслами колісними, питання роботи сервісного центру із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів.

 

   Доброю традицією протягом багатьох років стало веселе гучне святкування Міжнародного дня захисту дітей. На свято завітало багато гостей, на котрих заздалегідь з нетерпінням чекають маленькі вихованці Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків – інтернатів.
    Не виключенням стало і святкування 1 червня 2012 року. На подвір'ях у малечі гамірно та весело, адже гості завітали не лише з вітаннями, а й з численними подарунками.
    В свою чергу діти зустрічали їх святковом концертом, демонструючи свої багаточисленні таланти.
    Цікавим був і конкурс кращого малюнка на асфальті на тему: "Україна очима дітей ". По закінченню вихованців пригощали солодощами.